Setari Cookie-uri

ati face primul pas?

Hmmm. Am facut primul pas si se pare ca bine am facut pentru ca el era, se pare, prea timid. Cum am facut? Cea mai demodata metoda din toate: l-am invitat prin prietenul lui si colegul nostru la festival. restul, cum se spune, e istorie. Ne-am casatorit acum cinci ani...
hottie_brownie
Postat pe 29 Iunie 2008 11:53
da mie mi sa intamplat sa fac primul pas si a iesit totul ok?imi placea un tip forte misto care iera intr-un magazin proprietate privata si mam dus a cer ceva ce stiam ca nu are la el in magazin si cand el mi-a spus ca nu are eu iam spus:da un nr de tel cu siguranta ai!si el mia spus ca da si uite asa a iesit o poveste de iubire frumoasa care nu a durat mult da a fost frumoasa.

Postat pe 30 Iunie 2008 21:39
nu regret nici o clipa ca eu am fost cea care am facut primul pas,ne cunosteam,ne doream,dar ne impiedica relatia in care eram implicata,care s-a terminat pentru ca nu mergea,nu pt ca il doream pe el.si asa am avut curaj sa-i spun...si un cuvant a fost de-ajuns...ca am ajuns la un sarut...si ne-am dat seama ca eram indragostiti unul de altul,si in 4 zile ne-am mutat impreuna.suntem f fericiti,ne completam unul pe celalalt si ne iubim dupa 3 ani mai mult ca in prima zi.
fluffy
Postat pe 2 Iulie 2008 10:58
Buna tuturor.. nu e nimic gresit in a face prima pasul daca-ti place un tip, si eu am facut prima pasul si uite ca suntem de aproape 6 ani impreuna... dupa 1 luna ne-am mutat am2 si suntem tare fericiti.. ma simt norocosa ca am dat de un baiat mierea lui Dumnezeu, e frumos (nu ca numai eu il vad asa), e super destept, cu o educatie frumoasa (prin care m-a modelat si pe mine), se poarta cu mine (chiar si dupa atatia ani) ca si cu un cristal.. desi, recunosc, anul trecut era cat pe ce sa fie gata relatia noastra, nu din cauza lui ci din a mea, am trait niste luni cumplite in care m-am zbatut (la propriu) sentimental intre ciocan si nicovala.. de ce? ca ma ametisem dupa altcineva, el a fost mereu langa mine desi am fost cruda si i-am zis ca m-am indragostit de altcineva iar el a fost foarte calm si cu o rabdare iesita din comnu mi-a zis: "clarifica-ti sentimetele si spune-mi ce vrei".. a fost asa pana-n ianuarie anul acesta (incepand totul din iulie anul tercut), iar acum ma bucur ca am trecut peste si am luat decizia de a ramane langa el.
Bubu_uz
Postat pe 4 Iulie 2008 14:03
Eu cand am fost in situatia asta ...i-am zis direct in fatza fix ca o nesimtzita inarmata cu mult tupeu ...ca imi este simpatic si ca vreau sa ies cu el la o cafea. El a ramas blocat ,a inceput sa rada apoi dar nu conteaza in final am iesit la o cafea cu el ...i-a placut ca am personalitate si nu mi-e frica sa spun ce vreau si ce gandesc
seiyra
Postat pe 4 Iulie 2008 14:12
da,mereu fac primul pas..stiu ce vreau si arat asta..uneori barbatii nu inteleg gesturile si gindurile noastre..hhmm..uneori..chiar mereu..pina nu le spui verde in fataaaa..
si poti sa faci in asa mod.. ca sa creada ca EL face primul pas..caci sunt unii..care o iau la fuga cind vad o fata indrazneata..vezi tu, ce faci..
bafta..;)
dolcedoll
Postat pe 4 Iulie 2008 14:13
De la: drinacika, la data 2008-02-20 16:29:01Eu am facut primul pas.I-am scris nr. meu de tel pe o bancnota de 10 mii pe atunci si am facu tin asa fel incat sa ajunga banii la el.Banii au ajuns, dar nr. meu nu l-a observat:D, nu m-am lasat si am aflat nr. lui, l-am sunat, am iesit si acum sunt sotia lui:P. Bafta!



Am impresia ca numarul tau este la mine inca mai am banul ala.... te cheama irina cumva .... de altfel l-am lasat scris si intro toaleta in titan :)))
Pierdut_in_lume
Postat pe 15 Iulie 2008 02:36
si eu am facut primul pas si nu regret.
Cu toate ca lucram impreuna de 6 luni nu il observasem pana atunci.A fost dragoste la prima vedere.Si am hotarat ca nu se merita sa mai astept.asa ca am facut eu primul pas si a tinut.
_amy_
Postat pe 29 Iulie 2008 13:31
Da, am avut curaj, dar am tatonat terenul si m-am convins ca intr-adevar ma place tipul. Nu vroiam sa ma fac de ras in cazul in care nu ma placea. Si, atunci cand am incercat, a iesit ok. Si lui ii placea de mine, dar era un pica cam retras. Si am facut bine ca am avut initiativa. Daca nu risti, nu castigi. Cateodata barbatii au nevoie de un imbold.
rosuveronika
Postat pe 16 August 2008 18:49
cred ca ar trebui sa incerci . . incercare moartea nare ;) eu am facuto si acum suntem impreuna avem aproape un an si ne intelegem minunat :)

Postat pe 22 August 2008 17:44
mie imi place sa preiau initiativa.....cu iubi meu asa a fost ....ne-am intalnit intr-u club in alt oras el cu amicii lui ,eu cu ai mei.....mi-a placut...am vb....si a doua zi i-am prropus sa iesim in oras....si normal ca a acceptat ..sa nu spun ca tot eu l-am sarutat prima .......

Postat pe 28 August 2008 21:00
niciodata niciodata!! astepta ca ea sa sara pe mine si ma violeze.

Postat pe 28 August 2008 21:06
mda ..........barbatii timizi asteapta ca fata sa preia iitiativa .....normal....

Postat pe 28 August 2008 21:10
Mie personal nu.mi place sa fac primu' pas,prefer sa il las pe el,sau sa vina totul de la sine
Nu de alta,da' am facut-o odata pe-a curajoasa...si n-a iesit nimic bun

Postat pe 30 August 2008 00:41
Cate fete curajoase pe aici... Si cate povesti frumoase. Eu din cate stiu, nu exista barbati timizi, ci doar barbati neinteresati. Bine, dar asta scria intr-o carte despre relatii, de prin anii 90. Evident, vremurile se schimba...Asa ca, intre "barbatii sunt vanatori, lasa-i pe ei sa faca primul pas" si "daca nu risti nu castigi".... adevarul se afla undeva pe la mijloc

Postat pe 3 Septembrie 2008 23:02
Bun, poate exista si barbati care nu sunt interesati de o femeie, dar asta in general o femeie stie. Si nu neaparat ca nu sunt interesati de femeia respectiva ci fac si ei pe durii sa fie mai misteriosi si sa para mai macho. Uneori sunti timizi. Cunosc cateva cazuri asemanatoare asa ca... nu spuneti ca sunt povesti ... sunt realitati si in plus daca nu vi se intampla nu inseamna ca nu exista!
rosuveronika
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:00
Eu am facut primul pas, dar am facut in asa fel incat sa para ca l-a facut el :). Si a fost chiar prima data cand am facut eu primul pas
onlyme27
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:58
e bine sa fii vanat...dar dak nu esti vanator e posibil sa stai dupa cate unii sa astepti ...si sa nu se intample nimic...care ori sunt neinteresati,ori sunt timizi,ori au pe cineva ...
lookinforu
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:39
citeam undeva ca de fapt o femeie daca vrea sa fie agatata va emite mesaje non-verbale pe care tipu daca e destul de istet isi va da seama,si apoi va face el pasu...dar de fapt tu l-ai agatat prin semnalele non-verbale iar el a terminat treaba inceputa de tine si a venit sa se prezinte(asta in cazul in care are tupeul si nu asteapta sa te duci tot tu) deci o femeie poate face primul pas si fara sa-si dea seama
hmmm,si ca sa raspund la intrebare daca as face primul pas...poi da de ce nu? in fond nu am ce pierde
sunt de princpiu k daca te atrage suficient un tip,atuni go 4 it!
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:00
ia uite..si eu am deschis un subiect de genul asta.
m-am strofocat si eu sa fac rost de nr lui,dar m-am ales cu un id de mess,deoarece el a vrut mai degraba sa-mi dea id-ul decat nr lui de telefon.aceeasi chestie si la el,mi-a zis ca are prietena. dar nu disper,stiu ca inca nu e casatorit,si poate mai exista o sansa.multe persoane din ziua de azi stau impreuna din obisnuinta,sau pt ca au impresia ca nu vor mai gasi pe altcineva.
eu incerc sa ma apropiu de el.dar sincer,nu vreau sa ma bag intre ei 2.as vrea sa-i dau intalnire,sa vad...daca ne-am potrivi.dar nush daca m-ar refuza...
dorina_77
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:32
suntem in secolul 21 deci mi se pare absolut ok ca fata sa agate un baiat...bine nu sunt totusi de principul sa exagereze ptr ca atunci poate da in altceva..

Postat pe 16 Septembrie 2008 20:34
eu unul respect imens fetele care au curajul sa faca primul pas... macar atunci sunt si eu sigur daca am cale batuta spre ea.
zorba
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:04
Eu am facut si a doua oara primul pas si nu regret.
Sunt mai indragostita ca oricand.
Daca ei sunt mai timizi de ce sa nu facem noi primul pas?
Daca nu as fi facut-o acum as suferi singura, dar sun fericita impreuna cu el.
_amy_
Postat pe 20 Septembrie 2008 22:59
Da fetelor sa facem noi primul pas si ei sa stea cu p..a in sus..
Ne ducem ca prostele la ei si ne milogim de ei..
E stiuta treaba tipului daca ii place de fata face pe naiba in patru si abordeaza o abordeaza...
Ok face-ti voi primul pas...dar sa nu va aud pe aici pe forum cum spuneti ca brusc v-a dat papucii dupa ce s-a culcat 1 data cu voi...sau mai rau v-a mai vorbit si ca la ultimul gunoi...si intrati in disperare.

Subtil foarte subtil..o privire,un zambet..astea tin de flirt si sunt ok ..dar chestii de genul il sun,ii trimit sms,e-mail, ii dau o intalnire,...sunt deja lucruri jenibile pt. o fata ..chiar asa nu exista deminiate?


FEMEIA NU O SA FIE IN VECI EGALA BARBATULUI sa va intre bine in cap.!!!!!!!! cine crede asa ceva sufera de o navivitate cronica.
Mihaella
Postat pe 12 Octombrie 2008 05:30
eu am ajuns la concluzia ca un baiat s-a plictisit sa tot agate tipe si sa isi ia numa refuzuri :)))
ce-i drept, d'aia nici nu mai sunt asa de interesati in a aborda o fata printr-o metoda originala, ci folosesc doar banalele replici "nu se supara prietenu tau ca l-ai lasat acasa singur???" WTF!!!!!! :)))
au inceput sa te ia direct acum, noi metode de a verifica daca o tipa e singura, iti cere mana stanga (sa vada daca ai inel), scuza lui: "asa se saruta mana unei domnisoara" HAHAHAHhahaha

eu una nu am tinut cont de reguli, ca stim bine, ca ele sunt facute pt a fi incalcate! ;)
asa ca pot spune c mereu am avut initiativa, si nu m-am lovit pana acum cu capu...
dupa ce relatia avansase, tipu mi-a si zis "stii..daca nu ma luai de mana, nu te sarutam in seara aia, cred ca mai asteptam cateva intalniri"
dar iti spun parerea mea: "stii...daca nu ma sarutai in seara aia, nu mai exista a doua intalnire" si stii de ce?? pentru ca ma gandeam ca e ceva in neregula cu mine ;)
asa ca.... dca vrei ceva, du-te si ia-l singur! nu astepta sa vina destinul peste tine si sa ti-l ia vantu!
Greenie
Postat pe 15 Octombrie 2008 14:12
Da si eu fetelor am facut intr-un fel primul pas, ne studiam din priviri de aproape un an, priviri fierbinti, intr-o seara s-a apropiat sa intre in vorba si eu i-am cerut nr de telefon, mi l-a dat, m-a sunat atunci, am vorbit mult, numai vorbe frumoase, mi-a facut o multitudine de complimente si cat era de fericit ca in sfarsit incepem sa ne cunoastem. Am asteptat cu sufletul la gura dimineata sa-l aud din nou, m-a sunat, mi-a scris mesaje, mi-a spus ca nu vrea sa ma piarda niciodata, sa nu-mi bat joc de el (am uitat un amanunt, el stia ca eu nu sunt singura), mi-a spus numai lucruri frumoase. A venit sa ma vada , am stat o ora impreuna, a parut 1 secunda, parea totul rupt din vis. Ne-am inteles ca ne auzim ziua urmatoare, sa stabilim cand ne intalnim sa ne petrecem ziua impreuna.
Si ghicici, ziua urmatoare nu a mai raspuns la tel. Nu am insistat, nu m-a mai cautat..................DE CE?
ajexpres
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:31
De la: Pierdut_in_lume, la data 2008-07-15 02:36:00

Am impresia ca numarul tau este la mine inca mai am banul ala.... te cheama irina cumva .... de altfel l-am lasat scris si intro toaleta in titan :)))


daca nu as fi fost atat de plictisita probabil ca ti-as fi dar o replica destul de acida ceva de genul esti cumva casatorit cu ea si ....i-ai luat numarul de tel dintr-o toalete???
bravo baiete...
...ma abtin ca n-are sens....

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:52
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-14 17:52:08
De la: Pierdut_in_lume, la data 2008-07-15 02:36:00

Am impresia ca numarul tau este la mine inca mai am banul ala.... te cheama irina cumva .... de altfel l-am lasat scris si intro toaleta in titan :)))


daca nu as fi fost atat de plictisita probabil ca ti-as fi dar o replica destul de acida ceva de genul esti cumva casatorit cu ea si ....i-ai luat numarul de tel dintr-o toalete???
bravo baiete...
...ma abtin ca n-are sens....


Lulli
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:54
eu sunt mai timida si nu pot face primul pas... din cauza asta probabil astept de cam un an ca un tip sa ma invite in oras
Lulli
Postat pe 14 Noiembrie 2008 17:55
ca sa fiu on topic...ma sperie barbatii care "sar" in schema din prima....
da ,am facut de multe ori primul pas , unul dintre motive a fost...placerea vanatorii......

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa o gasesc...! 20 De la: kudika_16543 17 Iulie 2014 00:11
Ajutatzi-ma!!! 35 De la: CASSANDRA 8 Iunie 2009 17:13
Spune NU Singuratatii !!! 34 De la: kudika056836 9 Decembrie 2009 20:05
cum sa o agatz? 34 De la: papusik_bad 15 Iunie 2009 05:02
Salut 51 De la: Dontyyy 5 Ianuarie 2010 13:55