Setari Cookie-uri

alegerea in viata

cum e?
morticia_adams
Postat pe 20 Ianuarie 2009 22:22
Nimeni nu iti da garantia ca el este barbatul ideal . Tu ,atunci cand vrei sa te casatoresti si o si faci inseamna ca esti convinsa. Ca sa fii sigura de reusita trebuie sa eviti bulversarile in viata , sa fugi de tentatii ,care ,dupa parerea mea apar la un moment dat in viata ,indiferent de cat de mult iubesti.
Daca la acest moment tu esti sigura ca el este alesul , atunci bafta multa si sa il pastrezi sanatoasa ,numai sa nu te culci pe o ureche .Iubirea este ca un muschi ,daca nu-l antrenezi ,el se atrofiaza.
ionia
Postat pe 25 Mai 2009 18:40
Eu am simtit ca el trebuie sa fie , am vrut , mi-am dorit sa ne unim destinele . Atunci cand l-am cunoscut , nu credeam ca ceea ce simtisem inainte fata de alti baieti poate sa devina iluzii , caci cu el am inceput sa recunosc ceva mult mai puternic . In scurt timp umpleam paginile de jurnal descriind starea mea de fericire alaturi de el . Au urmat 4 ani de dragoste nebuna , am stiut ca nu vreau nimic mai mult de la viata. M-am casatorit din dragoste , a fost un visul meu din copilarie .
Tin minte ca in ziua in care am mers sa aranjam cu sala , m-a oprit o tiganca si m-a intrebat daca nu vreau sa imi ghiceasca . Am raspuns ca nu . Ea m-a intrebat , " esti logodita ? " Eu am raspuns ca sunt casatorita . Mi-a spus ca mint , si ca imi va deschide cartile . Eu am spus ca nu vreau , iar ea m-a intrebat atunci " Nu vrei sa stii daca el e alesul ?"
Nici azi nu imi vine sa cred ca mi s-a intamplat asta . Am fugit de ea , pentru ca m-a pus pe ganduri ,atunci fiind in acel moment foarte retinuta . Dar am fost hotarata sa merg inainte fara sa stu nimic , si cred eu , a meritat sa am incredere in instinctele mele . De obicei , cand iubesti mult , cand relatia e puternica , solida , perfecta , sincera , nu mai stai pe ganduri . Spui " Da " cu desavarsire .
danylor29
Postat pe 4 Iunie 2009 03:31
Spui da, dar nu la tiganci.
kudika023770
Postat pe 4 Iunie 2009 18:37
Si eu pot spune ca am patit..cam acceasi chestie.La inceput era lapte si miere, era foarte atent, foarte romantic si iubitor.Orice dorinta a mea era satisfacuta.dupa 3 ani totul s a schimbat, mai ales de cand m am mutat cu el.Acum are impresia ca sunt a lui 4 ever, si ca i am jurat iubire eterna neconditionata.Exista momente cand ma ignora, uita si ca sunt in camera cu el.Doamnelor, eu ii platesc cu aceeasi momeda.Cand ii arde maseaua mai tare,, ii zic ca nu am chef de el si ca am chef de altceva.
ravenik_swwet
Postat pe 15 Iunie 2009 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi este cu adevarat prietena? 2 De la: kudika_3447 3 Martie 2012 14:01
verighetele si inelul de logodna 46 De la: Dor_a 5 Octombrie 2009 08:47
caut persoana de vis ce crede in dragoste si adevar 177 De la: ella13 17 Martie 2010 16:02
O intrebare 34 De la: kudika376850 20 Martie 2011 20:23
nu vreau sa ma marit 33 De la: kudika152053 26 Martie 2010 18:30