Setari Cookie-uri

BINE DE STIUT PTR VOI BARBATII...

Eu cred,draga ashly,ca este bine sa recunosti si chiar in al 12-lea ceac. Si tu asta vrei sa ne trasmiti:))) Valoarea unui om deosebit, o afli doar atunci cand nu-l mai ai!!!Dar stiu ca dragostea nu moare ,nu dispare ci se renoieste...mereu:)
Sa fi iubit!!!!!
OCTAIA
Postat pe 14 Mai 2008 20:06
Pai de asta stam noi femeile pe forumuri toata ziua si suspinam si ne amuzam si traim povestile altora...ca sa ne enervam si sa ne abmalam cand cineva spune ceva cu care nu suntem de acord!
Pe mine sincer ma amuza toate comentariile si polemicile...Mai arunca si cate unul o bomba..si se incing spiritele :)) (nu ca nu ar fi destui barbati care sunt de acord cu respectivul)
raisa_miruna
Postat pe 14 Mai 2008 20:19
multumesc Octaia,ma bucur ca tu esti atit de inteleapta,respect mult si admiratie

Postat pe 14 Mai 2008 21:02
ha, ha ha, Onnyta si daca i-as spune lui Asley_157 ca suntem nascute in aceeasi zi ... te-ar intelege in tot ceea ce i-ai spus ! :))))))))

Postat pe 14 Mai 2008 21:19
:)))))) sigur???
eu una nu cred. un barbat ca sa inteleaga o femeie trebuie sa o asculte!
domnul ashley nu stie ce inseamna asta.

Postat pe 14 Mai 2008 21:30
bine,draga onnyta,eu pot sa te ascult ,dar daca nu rapunzi corect,i-ti dau nota 4,si te las corigenta,ce o sa te faci?

Postat pe 14 Mai 2008 22:35
ha ha ha. mersi dar nu am nevoie de calificative, draga ashley.

Postat pe 15 Mai 2008 09:53
stiam si eu ca nu ai nevoie de calificative,pentru asa se noteaza performantele la clasele I-IV,din cauza asta am spus ca voi da nota

Postat pe 15 Mai 2008 10:02
auci! :)))))) ma intepi ashley?
:)))))

Postat pe 15 Mai 2008 10:05
simt venin si rautate plutind prin ...aer!

Postat pe 15 Mai 2008 12:58
ashley_157 cum de te-ai ratacit tu pe aici pe forum??? Probabil ca avea si el o fantezie nesatisfacuta ..aia cu femeia sclava...sau io stiu ?!?!?!?
Am citit undeva ca barbatul care latra ...latra pentru ca nu are parte de ceea ce vrea.. .??? O sclava sa fie problema lui??? Cred ca femeile in general ...Stiu ca suntem o enigma...hehehehe
mia_mia
Postat pe 15 Mai 2008 22:11
"este o poveste,si s-a putut gasi usor un raspuns,dar in realitate stiti cind isi dau seama cu adevarat barbatii CE VOR CU ADEVARAT FEMEILE?-Abia atunci cind nu le mai au ,si credeti-ma ca este sdevarat.
" imi place sa cred ca nu sunt toti barbatii asa superficiali...sa nu vada la timp ce au langa ei...atunci cand nu le au si le vor din nou..le vor din orgoliu,din dorinta de a stapani,si nu de a le iubi !pai si cu ce ma incalzeste daca un barbat sta cu mine 3 ani ,nu-si da seama ce vrea,ne despartim si se intoarce dupa 1 an ca stie ce vreau ??
lief
Postat pe 16 Mai 2008 12:27
Daca doresti sa fi mai bun invita-i pe ceilalti sa te critice.....nu prea ati inteles mesajul ...iubite consoarte...sau nu puteti patrunde in profunzimea lui....

Postat pe 17 Mai 2008 10:14
te rog frumos desluseste-ne tu intelesul mesajului si ajuta-ne in marinimia si slava ta sa intelegem profunzimea lui!!!!!!!!!!!!!!!.
olga43
Postat pe 17 Mai 2008 10:55
"sunt femei care vor trandete, sunt altele carora le place violenta..."alea-s duse cu capu :) nicio femeie nu vrea violenta ,se spune ca " pe femeie sa n-o atingi nici cu o floare"
lief
Postat pe 17 Mai 2008 11:05
a fost un comentariu simplu...eu am inteles ..vrea sa zica ca nu e asa greu de deslusit ce vrea o femeie,si atunci de ce baietasii fac jocurile astea perverse si numersc c... femeile incadrand si pe mamele lor aici ! raspunsul asta l-am dat si eu cuiva care afirma ca toate femeile sunt c....
lief
Postat pe 17 Mai 2008 11:08
I'auzi,i'auzi!!!! Mai,mai si bancuri,si bancuri???Ei ia mai zi ceva ...daca ai ce????? Bravo caimacus......Dar oare care era tema??????
OCTAIA
Postat pe 17 Mai 2008 17:26
si continua tot in acelasi stil pe mesaj privat catre mine...acelasi peperos : sa sti ca nu am memoria deloc scurta....rintre altele o sa te tin minte....frumos comment...ai pus ...nu ma pot opri din ras....u are such a funny one

iti multumesc dar cum au spus si fetele mai sus,lumineaza-ma sa vad unde am gresit ca de .."barbati" ca tine care spun chestii de genul....nu spun ca e plina lumea ci doar ca ma sunt si altii.
dandanaua_reloaded
Postat pe 18 Mai 2008 18:00
mia mia,ma refeream la comentariul tau ca e simplu,cel de care s-a vaitat peperos ca nu il pricepe... legat de "spenkuiala "atata timp cat se petrece la dorinta ta si e in joaca, nu cred ca se incadreaza la acte de violenta
lief
Postat pe 19 Mai 2008 16:45
ziceam ca everything will change....si vreau sa incep saptamana asta linistit si sa va lamuresc odata pe toate(cele care ati reactionat la commentul meu...*)
asadar,dece sunt eu stapanul...pentru ca:

femeia NU este facuta ca sa fie egala cu barbatul!!!

Femeia trebuie sã aibe capul acoperit când se roaga, spre deosebire de barbat care nu este dator sã fie acoperit pentru ca ,el este chipul si slava lui Dumnezeu,pe când femeia este numai slava bãrbatului.

aºa cum sunteþi supuse Bunului Dumnezeu ºi dupã cum Bisrica este supusã lui Cristos ,tot asa trebuie sã fiþi ºi voi supuse bãrbaþilor
voºtri in toate lucrurile.

aºa cum Tatal este superiorul lui Isus(capul) ºi, cum Isus este superiorul bãrbatului (capul ) tot aºa ºi bãrbatul este superiorul femeii (capul)!!!!!!


am mentionat aceste credinte bisericesti pentru a va da de inteles ca toata aceasta chestiune cu egalitatea femeii cu barbatul vine din slabirea barbatului, din slabirea credintei lui in tot si a slabirii lui in fata femeii...in cele din urma pentru ca ...sa fim seriosi ce ar vrea o femeie de la un barbat....ar obtine mai devreme sau mai tarziu...prin ingenuncherea barbatului...


si...inca inainte de existenta femeii,Dumnezeu nu a avut nici o intentie ca femeia sa fie egala cu barbatul ci ,sa-i fie doar un ajutor....

sper sa fiti de ajutor in asta lume...

Postat pe 19 Mai 2008 19:16
ziceam ca everything will change....si vreau sa incep saptamana asta linistit si sa va lamuresc odata pe toate(cele care ati reactionat la commentul meu...*) asadar,dece sunt eu stapanul...pentru ca: femeia NU este facuta ca sa fie egala cu barbatul!!! Femeia trebuie sã aibe capul acoperit când se roaga, spre deosebire de barbat care nu este dator sã fie acoperit pentru ca ,el este chipul si slava lui Dumnezeu,pe când femeia este numai slava bãrbatului. aºa cum sunteþi supuse Bunului Dumnezeu ºi dupã cum Bisrica este supusã lui Cristos ,tot asa trebuie sã fiþi ºi voi supuse bãrbaþilor voºtri in toate lucrurile. aºa cum Tatal este superiorul lui Isus(capul) ºi, cum Isus este superiorul bãrbatului (capul ) tot aºa ºi bãrbatul este superiorul femeii (capul)!!!!!! am mentionat aceste credinte bisericesti pentru a va da de inteles ca toata aceasta chestiune cu egalitatea femeii cu barbatul vine din slabirea barbatului, din slabirea credintei lui in tot si a slabirii lui in fata femeii...in cele din urma pentru ca ...sa fim seriosi ce ar vrea o femeie de la un barbat....ar obtine mai devreme sau mai tarziu...prin ingenuncherea barbatului... si...inca inainte de existenta femeii,Dumnezeu nu a avut nici o intentie ca femeia sa fie egala cu barbatul ci ,sa-i fie doar un ajutor.... sper sa fiti de ajutor in asta lume...

Postat pe 19 Mai 2008 19:19
si... zi peperos... iti e foarte frica ca te vor slabi femeile? Pai te faci calugar. Pana la urma ce ajutor mai vrei de la femei? O femeie te-a nascut, ti-a dat sa mananci, te-a trimis la scoala; O alta femeie iti e, ori iti va fi sotie, te va spala, iti va da de mancare, iti va creste si iti va educa copiii, va castiga bani pt familia ta. Crezi ca meriti un ajutor si mai mare de atat?
amme22
Postat pe 19 Mai 2008 19:26
Si fu facuta femeia din coasta lui Adam.Nu din cap, sa-ifie superioara ,nu din picior, sa nu-i fie pres.Diin coasta lui sa fie ocrotita,de langa inima sa fie mereu iubita:) ..femeia sa fie iubita cum Isus iubeste biserica....iubita,ocrotita,de ajutor....de cine?,pentru cine? Pentru el barbatul,cel ce a primit porunca."sa nu gusti din pomul cunostiintei binelui si raului ,ca desegur vei muri" Si Adam al nostru ce zice?..."nu eu Doamne,ci femeia pe care mi-ai dato" Hai raspunde-mi..ce concluzie trageti?????
OCTAIA
Postat pe 19 Mai 2008 19:46
eu nu zic. Mi-e teama ca daca o fac or sa fuga si ultimii masculi de pe forum :D E de ajuns ca l-am speriat pe asasaa
amme22
Postat pe 19 Mai 2008 19:51
HA HA HA HA HA!!!!!!!!! tare amuzant esti peperos! :))
peperos pai daca ar fi asa cum spui tu inseamna ca femeia este din punctul tau de vedere un obiect care ii foloseste barbatului din cand in cand.ceea ce este FALS.
tu, interpretezi cum vrei(d.p.v. al misoginului)dar ar trebui sa-ti pui o intrebare.
ce s-ar intampla daca nu ar exista femeia?
cine te-ar fi nascut??un barbat? :))
nu cred mai draga!
sint totusi de acord cu tine intr-un punct si anume acolo unde spui ca femeia nu e egala cu barbatul!
CORECT! pai sa vedem. in primul rand procrearea:cine da nastere? barbatul? NU.
in al doilea rand: cine are grija de barbat?
tot un barbat? NU.
si acum intrebarea finala : cine e ajutorul femeii?
barbatul? :)) bineinteles, daca vrea. in general sint putini, iar ei chiar pot fi numiti barbati.

Postat pe 19 Mai 2008 20:01
onnyta chiar nu are absolut nici un sens sa convingi un misogin sa respecte o femeie,care pt a-si sustine ideile da ca exemplu obiceiuri bisericesti sau vorbeste depre credinta.ce pacat...doar 25 de ani.se vede treaba ca viata nu a dat inca cu el " de pamant" sa vada ce inseamna cu adevarat o femeie,sau lipsa ei...peperos iti doresc sa ajungi sa vrei sa intelegi o femeie,nu ca egala a ta ci ca pe un prieten adevarat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Mai 2008 22:08
hai sa interpretam cu totii obiceiurile bisericesti dupa cum ne sunt de folos,de fiecare parte...barbat sau femeie...jenant,peperos,cred ca nici nu esti credincios,mai baiatule :)
lief
Postat pe 20 Mai 2008 10:15
mda! pacat ca exista si barbati care gandesc ca femeia de langa ei trebuie sa fie sclava!asta e una din cauzele pt. care unii dintre ei sint parasiti.
si dupa isi pun intrebarea: de ce?

Postat pe 20 Mai 2008 10:58
"unii dintre ei sint parasiti" toti sunt ,mai devreme sau mai tarziu :)
lief
Postat pe 20 Mai 2008 13:57
slaba prestatie ....pentru niste femei...sau ma rog daca sunteti...asa puternice cum sustineti.....

Postat pe 20 Mai 2008 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ho Ho Ho !! 187 De la: greierash_is_back 25 Decembrie 2009 19:16
Apel umanitar 1 De la: bestiutza_mv 15 Martie 2009 19:58
Ganduri de toamna 61 De la: valy90 26 Septembrie 2010 16:35
ce-ti aminteste de copilarie? 110 De la: Raluca_SA 24 Septembrie 2009 10:36
cum sa imi gasesc copilul 33 De la: kudika_pudika 15 Decembrie 2011 23:28