Setari Cookie-uri

BINE DE STIUT PTR VOI BARBATII...

pai cu unu peperos care zice ca femeia tre' sa isi considere barbatul stapan si cu unu intres care ne facu albinute si io i-am zis ca suntem viespi in buna regula si amu tacu ,nu mai zice nimic,ii facuram si neste invitatii si nemic mai nemic.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Mai 2008 20:51
inca nu am aflat nimic

Postat pe 24 Mai 2008 21:05
??? despre ce anume geannie????
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Mai 2008 22:29
despre scopul discutiei?
ar trebui sa transmita ceva....
ce anume?
este o invitatie la ce?
se doreste ce?
nevoia care ar fi?
platforma?

Postat pe 25 Mai 2008 01:06
mi-ar placea sa aflu ce isi doresc exact femeile (punctat) de la un barbat sau de la barbati fara sa citesc printre randuri

Postat pe 25 Mai 2008 01:09
sunt barbat si vreau sa stiu si eu,cam ce vreti voi??caci nu ma duce mintea...

Postat pe 25 Mai 2008 12:05
Si eu m-am intrebat de multe ori ce vreau. Cred ca nu toate femeile doresc aceleasi lucruri de la barbati. In mare s-ar putea rezuma la: atentie, tandrete, dragoste, intelegere, comunicare. In particular, pe langa toate acestea, fiecare femeie mai doreste si altceva. De ex., in cazul meu, mi-as dori ca un barbat sa stie sa se descurce in orice situatie, sa stie sa se impuna in fata oamenilor, cu alte cuvinte sa nu fie un papagal. Imi place un barbat care sa ma poata proteja. Deasemeni, consider ca sunt foarte sexi barbatii care stiu sa gateasca. Imi place barbatul care pastreaza tot ce e mai bun pentru mine :) Lista ar putea continua.
amme22
Postat pe 25 Mai 2008 12:34
mamaaa,ma duc sa-mi aduc baba sa citeasca si ea ce spun femeile!!!deci, SUNT BARBATUL IDEAL!!he,he,he....

Postat pe 25 Mai 2008 13:25
stefule bag seama ca-ti murira laudatorii!al meu sot e idealul ce te dai rotund....;;adica scumpul tau ginere daca intre timp ai uitat.

Postat pe 25 Mai 2008 19:23
:) matrimonialele invadara forumul din cate vad!
sa vedem .. ce vreau eu de la barbatul de langa mine?
atentie, atentie si iar atentie!! eu una ce primesc dau. ma bazez pe principiul reciprocitatii.

Postat pe 26 Mai 2008 10:01
pe barbati iai mai repede ca-i trece erectia dupa atatea palavre
asta o apreciaza doar femeile...
barbatii o detesta

Postat pe 26 Mai 2008 23:29
pe barbati iai mai repede ca-i trece erectia dupa atatea palavre
asta o apreciaza doar femeile...
barbatii o detesta

Postat pe 26 Mai 2008 23:29
stiti k la tigani femeia merge in spatele barbatului si k la masa ei stau iar ele stau pe jos sau la alta masa......trebuie sa existe egalitate indiferent de natie sau religie . femeia te ridica , femeia te coboara , femeia iti da viata si tot ea te omoara . ...
zgabeatza
Postat pe 27 Mai 2008 00:30
mda. si cu barbatul e la fel.daca ai alaturi un barbat care te iubeste si te respecta poti sparge muntii.
mai si nu sint de acor cu vorba aia : IN SPATELE UNUI BARBAT PUTERNIC STA O FEMEIE PUTERNICA! ahaaa.. cum sa nu..
mai degraba : LANGA UN BARBAT PUTERNIC STA O FEMEIE PUTERNICA!

Postat pe 27 Mai 2008 10:58
picolina imi permit sa te intrb de unde sti despre obiceiurile tiganilor la masa???? curiozitatea ma omoara nu de alta dar pana cum nu -sau spus foarte multe despre subiectul asta decat ca denigrare,ma refer la tigani, deci daca sti mai multe...sunt curioasa sa aflu
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Mai 2008 21:35
mda,s-au linistit albinutele mele!,e bine deci se poate!,si eu care ma gindeam ca au probleme,ca trebuie sa le trec pe tratament,surpriza...,

Postat pe 31 Mai 2008 16:49
pai te asteptam pe tine meeei interes....
dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Mai 2008 20:55
"Lui Arthur i s-a dat un an pentru a afla raspunsul la intrebare; daca dupa trecerea perioadei de un an el nu avea raspunsul va fi condamnat la moarte.Intrebarea cu pricina era: "Ce vor cu adevarat femeile?" O astfel de intrebare ar lasa perplex chiar si pe cel mai invatat dintre barbati..."
Nu cred ca e o problema sa afli ce-si doreste o femeie si doamnele in general. Totul este sa renunti la prejudecatile personale, eventual sa nu cazi pe spate la vorbele mari despre idealurile Evelor...(inclusiv alea cu sensibilitatea si capacitatea de iubit. Pre partener.) Lucrurile sint mai terestre si tin de comandamentele speciei. Bineinteles exista nuante de la persoana la persoana - dar, in mare, tzintele sint aceleasi...
Mircea_O
Postat pe 8 Iunie 2008 20:36
Imi pare rau ca am ajuns ,,la spartul targului,, pe acest forum si la aceasta tema in speta,dar vreau sa-mi spun si eu parerea...in primul rand frumoasa povestioara cu Arthur,inteleapta si morala.....dar raspunsul dat de vrajitoare nu cred ca insumeaza toate dorintele femeilor sau mai bine zis,femeile isi doresc multe si......mult mai mult!!!nu cred ca va putea gasi cineva,vreodata raspunsul ,,potrivit,, la aceasta intrebare!!!!In al doilea rand....imi pare rau pt acei domni care dau dovada de misoginism si se priveaza pe ei insisi de bucuria de a descoperi si admira(accepta,de ce nu?) femeia puternica,independenta...de a trai alaturi de un om minunat,care se descurca cu atatea in viata fara sa se planga,fara de care si viata lor ar fi ...,,insipida,incolora,inodora,,....ca doar din acest motiv a lasat-o Dumnezeu pe pamant!!!si pt ca am ajuns si la Cel de Sus ma simt nevoita sa-l atentionez pe dl.pepeross ca se insala amarnic in ceea ce spune:Dumnezeu Tatal nu este mai presus decat Dumnezeu Fiul.....crestinii ortodocsi cred intr-un singur Dumnezeu, Unul in fiinta dar intreit in persoane: Tatal, Fiul si Sfantul Duh.
mell_30
Postat pe 20 Iunie 2008 01:53
.......si scuze,am uitat ,,morala,,...avand in vedere cele spuse mai sus nici nu se pune problema ca Dumnezeu este mai presus decat Fiul nu ar avea cum,din moment ce este unul si acelasi...si inca ceva...uiti cealalta ,,jumatate,, a comparatiei... ,,femeia este supusa barbatului,precum Biserica este supusa lui Hristos...dar si barbatul trebuie sa-si iubeasca femeia,precum Hristos isi iubeste biserica,,(cred ca stii continuarea)...in fine ne-am indepartat de la subiect si nu accept oricum ideea propusa de ,,citat,,(sunt un spirit liber,neincatusat si nu accept sa ma supun nimanui.......nici macar barbatului meu)!!!!
mell_30
Postat pe 20 Iunie 2008 02:09
daraga fetelor sunt tipul de barbat care ,in situatia in care o femeie se poarta ca o sclava am lasato de plictiseala.nu cred ca este foarte important cine este stapanul.personal ma incanta enormde mult joaca dea soarecele cu pisica,in dormitor mai ales si la inceputul unei relatii(aici cred ca multe sunteti deacord)in viata de zi da zi,doresc pe cineva sa aibe acelas spirit aventurier ca mine,spirit de invingatoare,si cel mai important o buna tovarase de viata.in cuplu trebuie multa intelepciune de ambele parti.nu se poate unul sa se chinuie 5 ore sa faca focul si celalalt sa dea cu apa ca tampitul.nu se poate trai cu cineva injosindul sau stirbindui personalitatea.decat in cazul in care doresti un animal de casa,dar si acela mai face pipi in casa.personalitatea si caracterul ne deosebesc unii de altii.fara astea suntem niste banalitati.PERSONAL CONSIDER CA ESTE NEVOIE DE COMPLICITATE,RESPECT,ADMIRATIE,TOVARASIESI MULTA DRAGOSTE DIN AMBELE PARTI.CAND IUBESTI FACI TOT CE POTI SA OFERI CE AI MAI BUN DEOARECE FERICIREA CELUILALT SI SATISFACTIA CELUILALT SE TRANSFORMA IN IMPLINIREA NOASTRA SI FERICIRE NOASTRA .CAND ACELE SENTIMENTE SUNT RECIPROCE,AVEM UN BIG-BANG.LUCRUL CEL MAI FRUMOS.O RELATIE REUSITA.INTELEPCIUNE DE AMBELE PARTI.BELEAUA ESTE CA ASA CEVA ESTE EXTREM DE GREU DE GASIT.IAR CASA INCHID:BIBLIA NU ARE CE CAUTA AICI.CINE VREA BIBLIE SA SE DUCA LA PREOT .BIBLIA,MAI ALES IN ROMANIA DAR SI DEA LUNGUL ISTORIEI A DISTRUS MULTE VIETI SI GENERATII.SI MULTE GENII.PERSONAL STIU CA EXISTA CEVA DE CARE SA FIU SPERIAT ATUNCI CAND SUNT NEDREPT,INCERC SA FIU CORECT ,DAR NU CRED NIMIC DIN BIBLIE SAU ORICE ESTE SCRIS SI PUS CAP LA CAP DE OPAMENI.CU TOT RESPECTUL PENTRU CREDINCIOSI DAR SUNT SATUL DE IPOCRIZIA DIN BISERICI,PREOTI SI CHIAR DIN BIBLIE.STIU CA SUPAR MULTA LUME SPUNAND ASTA DAR ACEST FORUM ESTE FACUT PENTRU A IMPARTASI PARERI SI IDEI.CU TOT RESPECTUL .
ANGELO STILISTU

Postat pe 20 Iunie 2008 03:37
SA NU UITAM CA MULTE FEMEI ADORA SA FIE STAPANITE .CEL PUTIN IN DORMITOR SI MAI ALES ACELE FEMEI CU GURA FOARTE MARE SI PRETENTIOASE CE DORESC SA SIMTA UN BARBAT ADEVARAT.
ALTELE VOR SA STAPANEASCA .TREBUIE DOAR GASIT SACUL CU PETECUL.PERSONAL ADOR SA STAPANESC INN PAT DAR NU UIT NICI DE NEVOILE FEMEII SI MA BUCUR SA O VAD SATISFACUTA SI BEATA DE PLACERE CU UN ZAMBET RETINUT IN COLTUL GURII:):):):)

Postat pe 20 Iunie 2008 03:44
Draga Angelo..eu nu ma supar este parerea ta,personal pot sa am alte convingeri in ceea ce priveste religia....Dar nu despre asta este vorba aici...am simtit ca ultima parte a commentului tau imi era adresata,neexplicandu-ti poate cum s-a ajuns la religie din moment ce discutia era despre altceva....Eu faceam o precizare la o comparatie gresita sustinuta de un domn la o pagina anterioara,atata tot!In rest....tot respectul pt punctul tau de vedere..cred ca nici eu nu as fi putut s-o spun mai bine!!!!!mai adug la ,,reteta ta,,un strop de libertate si am gasit ,,ingredientele,, perfecte pt o relatie cat mai aproape de ideal!!!!mai greu de gasit ,dar nu imposibil!!!sa fiti iubiti asa cum va doriti!

Postat pe 20 Iunie 2008 22:50
Comentariul de mai sus imi apartine,dar din motive neelucidate nu apare ca fiind al meu!!!in fine... el se dorea a fi un raspuns si o completare totodata la ceea ce spunea ,,mic negru si urat,, la pagina anterioara(a IV a)!!!!!!!!.....pt ca nu am vazut si comentariul de pe aceasta ultima pagina(a V a )care nici nu mai era necesar(din punctul meu de vedere).......era perfect asa cum il lasasei!detaliile ,,picante,, din dormitor consider ca sunt....nepotrivite aici!sunt de acord ca vrei sa impartasesti ,dar trebuie sa stii si ce/cat vrei sa dezvalui..........Numai bine!
mell_30
Postat pe 20 Iunie 2008 23:05
mda .nu am vrut sa deranjez cu prea multe detelii dar dupa asemenea posturi mai trebuie facut si un pic de atmosfera ,un pic distinsa.oricum ma bucur ca am reust sa gasesc reteta

Postat pe 21 Iunie 2008 01:23
adevarat k sir gawain era un curtenitor fara pereche si ca un cavaler ce era a lasat-o pe vrajitoare sa aleaga deci daca ai rabdare cu o femeie merita:p
djryan
Postat pe 10 Iulie 2008 18:29
Povestioara este bestiala.
Si a naibii de adevarata.

Desi sint barbat, recunosc sincer ca in spatele oricarui barbat de succes se afla o femeie inteligenta si puternica.
Iar o femeie inteligenta stie sa scoata ce e mai bun din barbat, pentru a o face pe ea fericita.

Si chiar cind barbatul greseste (si greseste destul de des desi nu recunoaste asta) femeia inteligenta stie sa-l indrume pe calea ce buna.

Asa ca fetelor, fiti destepte, si aratati-i barbatului ca voi puteti sa-i completati golurile, asa cum si barbatii va pot completa lipsurile.

Postat pe 15 Iulie 2008 23:20
Foarte draguta povestea cu Arthur si vrajitoarea...dar o poveste.
Am citit posturile de pe aici si pe cele ale retardatului care se vede stapanul femeilor sau pe cele ale apicultorului nici nu vad rostul sa le cometez. Se afla sub orice limita de prostie. Asta e...
Ce ma mira este cata lume imbratiseaza cu succes metalitatea cu "femeia puternica si inteligenta din spatele barbatului" sau "barbatul e capul si femeia gatul" etc. Hai sa va zic ceva, ca tot va credeti feministe. O femeie puternica si inteligenta nu poate sa stea in spatele nimanui si n-ar avea niciodata rabdare sa-l ghideze pe vreunul in viata. Ar dori un partener care se descurca singur si nu are nevoie de cineva in spate. Iar gatul, spre deosebire de cap, NU gandeste. Asa ca fetelor ori ganditi feminist ori misogin? Minunat e ca nu ati scris inca faza aia cu "barbatul trebuie condus fara sa-si dea seama facand in asa fel incat toate ideile sa para ale lui". Dar nu e prea tarziu... Din pacate protectia asta exagerata pentru orgoliul masculin naste specimene gen stapani de sclave. Degeaba sariti la gatul lui. E mult prea tarziu pentru a fi schimbat. Greseala nu e a lui si e normal sa nu poata intelege. Asta e educatia pe care a primit-o cel mai probabil de la o femeie. Nu se pot schimba mentalitati ale unei generatii mai mult sau mai putin compromise de barbati pe un forum. Tot ce putem face sa scapam de stapanii astia e sa educam generatiile care vin intr-un spirit de egalitate fara sa protejam orgolii si fara sa stam numai noi la cratita si sa spalam izmene.
irinaandreia
Postat pe 22 Iulie 2008 15:21

Irina, sper sa nu te inoportunez cu parerea mea, dar eu cred ca gresesti.
Barbatii sint educati inca de mici sa se descurce singuri, de la bataile de pe strada cu alti copii, pina la cucerirea fetelor inca de cind au primele tuleie sub oua.
De aici si faptul ca barbatii recunosc foarte rar cind gresesc.
Dar o femeie inteligenta nu inseamna neaparat ca e si inferioara cind il indruma pe barbat, ci reuseste prin inteligenta nativa sa scoata din el doar latura buna.
Aseara am auzit un banc bun: care e diferenta dintre un diamant si un barbat? Amindoi sint bruti, dar diamantul poate fi slefuit.
Egalitate nu inseamna ca femeia e neaparat obligata sa spele izmene, ci impartirea echitabila si egala a sarcinilor intr-o relatie.
Nu-mi cade coada daca imi calc singur camasa sa imi duc copilul la gradinita sau sa pun masa cind sotia mea vine obosita de la job, asa cum nici tie n-ar trebui sa-ti fie rusine sa te duci cu masina in service sau la spalatorie sau sa repari un robinet cind se strica.
Eu apreciez in mod deosebit femeile inteligente si puternice, dar care nu-si pierd feminitatea, ca nici un barbat nu se simte atras de o femeie-mascul (poate doar gayii). Prin natura fizica barbatii au fost construiti altfel, mai solizi, pentru a putea sa-si protejeze femeia si copii. Si asta nu se poate schimba decit daca generatiile urmatoare vor deveni hermafrodite si se vor inmulti prin polenizare . Si trebuie sa fii sincera sa recunoasti ca femeile cauta acea protectie si afectiune din partea barbatului, si ii ofera in schimb stabilitate si un alt mod de a privi viata.
Iar un barbat inteligent va sti sa aprecieze femeia inteligenta de linga el si-i va asculta punctul de vedere.

Iar vrajitoarea din poveste asta a vrut, sa fie ascultata si lasata sa isi exprime punctul ei de vedere. Si cavalerul a fost suficient de inteligent sa inteleaga ca o femeie are nevoie de asta pentru a fi perfecta.

Postat pe 23 Iulie 2008 16:28
perfect de acord cu Brad.. o singura chestie: barbatii nu recunosc ca gresesc din prea mult orgoliu... au senzatia ca se injosesc, ceea ce nu- deloc adevarat.

Postat pe 23 Iulie 2008 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce nume sa-i dau motanasului? 31 De la: greierash 2 Iulie 2009 23:11
oare ma anseala!? 50 De la: kudika014690 29 Septembrie 2009 22:41
Promovare petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu" 1 De la: adrianavata 17 Mai 2010 23:20
:D 1 De la: q_Yna 5 Noiembrie 2009 17:41
manga, intrebari si raspunsuri... 12 De la: franziska_eu 15 Ianuarie 2012 02:26