Setari Cookie-uri

iubire -diferenta de virsta...

povestea mea:am intilnit un ingeraº ce mi-a schimbat viata acum dintr-o indiferenta totul s-a transformat intr-o iubire imposibila caci diferenta de virsta ne distruge...in acest ingeraº am gasit prieten la bine ºi rau,frate la nevoie tata in toate...kurind oceanu ne va desparte difinitiv ce vom face,dar kum il voi da uitarii caci sufletul mi se sfiºie de durere sfatuiti-ma va rog ce sa fac sa-l dau uitarii?caci e imposibil..totul..

Postat pe 11 Martie 2008 21:36
du-te cu el
scratty
Postat pe 13 Martie 2008 11:02
detalii!
ce varsta are el , ce varsta ai tu?de ce trebuie neeaparat sa va despartiti daca el pleaca din tara?

Postat pe 13 Martie 2008 11:54
pai se spune ca iubirea muta muntii si seaca...oceanele. spui ca e imposibil totul...hmmm...am impresia ca lipsesc cateva detalii! dc e casatorit se complica povestea.

Postat pe 13 Martie 2008 19:35
Ai spus ca diferenta de varsta va distruge, de ce?? Este mare? si eu am o relatie in care diferenta de varsta estedestul de mare..
Si de ce vrei sa-l dai uitarii din cauza diferentei de varsta sau pentru ca va pleca definitiv din tara??
Christinne
Postat pe 13 Martie 2008 20:35
sotul meu actual este mai mare ca mine cu 18 ani,asta nu m-a impiedicat sa fiu cu el chiar daca diferenta de varsta este foarte mare,fa ce-ti spune inima!
istoica72
Postat pe 14 Martie 2008 09:54
pai poate nu vrea el sa o ia cu el
lief
Postat pe 14 Martie 2008 11:09
S-au poate e casatorit?....

Postat pe 14 Martie 2008 14:02
mai repede varianta cu : sigur el este casatorit.

Postat pe 14 Martie 2008 14:08
Pai vad ca fata nu spune nimic referitor la asta.Inseamna ca, adevarul e undeva ,la mijloc. :)

Postat pe 14 Martie 2008 16:51
Ok detaliile sunt esentiale (ce diferenta este intre voi, de cat timp va cunoasteti, este necasatorit? de ce este imposibila...mai sunt alte motive in afara de varsta?...)...clar....Insa daca este vorba de uitare iata cateva lectii de viata :
1." Si deziluziile isi au rostu lor in viata, te trezesc din vis.... "
2. " Cand iti vine sa plangi...adu-ti aminte de clipele in care zambeai...cand simti ca viata nu are nici un rost...gandeste-te la cei ce mai au o zi de trait...cand simti ca vrei sa mori...gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...iubeste-ti viata... "
3. "Multi suntem convinsi ca am putea muta muntii,daca s-ar gasi cineva sa dea la o parte dealurile care ne stau in cale."
4. "Problema cu fericirea e ca nu stii niciodata cand o ai. Poti doar sa ti-o amintesti!"
5. "Timpul le rezolva pe toate!"


ratoaia
Postat pe 1 Aprilie 2008 10:59
De la deferenta de religie sunt probleme,ce mai zicem de diferenta de varsta?Sigur acum la tinerete nu ne dam seama,dar sa mai vedem peste 10-15 ani,nu gandi cu sufletul,pune ratiunea inainte,sa nu regreti mai tarziu,anii nu se intorc si cateodata hotararile pe care le luam rapid ne pot afecta toata viata.Doar tu esti in masura sa hotarasti,esti singura care stie adevarul.succes
wdy
Postat pe 1 Aprilie 2008 18:05
am totusi o nelemurire...el e mai mare ca tine sau tu esti ma mare decat el...in ambele situatii problema se pune diferit.si aporpo de ce tii tot dinadinsul sa il dai uitarii???ok pleaca...dar...uitarea e atat de banala...se spune: cu rabdarea treci marea....deci oceanul nu-i mare bai de trecut ...cu rabdare si mai multe detalii ca asa sumar...nu putem intelege situatia in ansamblu ca sa te putem ajuta
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Aprilie 2008 12:23
nu va deranjati fata e disparuta de 24 de zile. o fi plecat cu el=)).

Postat pe 5 Aprilie 2008 17:00
UUUUUUPS ,ELODIA ,UNDE AI DISPARUT?
wdy
Postat pe 5 Aprilie 2008 20:14
:))))))))))))))))))))))))))

Postat pe 6 Aprilie 2008 10:58
EHEE FATA A TRECUT OCEANUL
wdy
Postat pe 6 Aprilie 2008 19:09
speram ca nu sa inecat.

Postat pe 10 Mai 2008 15:03
Cunosc foarte bine ce inseamna sa te desparta diferenta de varsta.Si eu iubesc un om care mi-a fost alaturi in cele mai grele momente.Un om minunat care imi ofera tot.Insa nu am sa ii spun niciodata ca il iubesc ca sa nu distrug ce este intre noi.Anumite lucruri ne face iubirea imposibila si tot ce pot sa fac este sa ii fiu alturi zi de zi,sa am grija de el si sa il iubesc in tacere.
alexandraadriana
Postat pe 29 Iulie 2008 12:53
daca il iubesti si te iubeste nu lasa nimic sa va distruga dragostea . asculta-ti doar inima ,dar ascult-o si pe al lui.
alessandra_t
Postat pe 5 August 2008 15:01
Si eu am o poveste de dragoste care s-a nascut dintr-o intamplare, dintr-o distractie si care nu credeam ca va ajunge sa dureze mai mult de o saptamana...o singura zi din an diferenta dintre noi e de 9 ani. Desi e mai matur decat mine in multe situatii, imi este foarte drag de el cand il vad comportandu-se ca un copil. Au trecut 3 luni de cand suntem impreuna si nu s-a pus niciodata problema diferentei de 10 ani.E drept ca la inceput am avut o gramada de dileme deoarece nu stiam ce doreste de la mine si ca urmare cum sa ma comport. Acum e parca tot mai dragut pe zi ce trece :D. Va pup si va doresc fericire!
visez_din_nou
Postat pe 9 August 2008 18:13
diferenta de virsta nu poate fi nici o piedica in calea iubirii.eu sint mai invirsta cu 11 ani de cit sotul meu si nu se vede decit pe buletin.cind doi oameni SE IUBESC si se potrivesc nu le sta nimic in cale,nici macar oceanul
schnuffi
Postat pe 15 August 2008 22:36
Oameni buni, va propun aceasi intrebare, dar alt subiect. Voi credeti ca este posibila iunirea intre o femeie cu 15 ani mai in varsta decat partenerul ei? Ei, bine, cei doi sint casatoriti si par sa se iubeasca sincer. Dar, va dura aceasta poveste? E timp pierdut pt ea? Ar fi mai bine sa se desparta acum, decat cand va fi prea tarziu? Sunt in aceasta situatie si, de cate ori imi spune ca ma iubeste si imi jura ca nu ma va parasi niciodata, creste in mine teama ca ma va parasi cand voi fi prea batrana pt a lua totul de la zero cu altcineva. Pt cei care vor spune ca m-a luat din interes, precizez ca el are mai multi bani decat mine si m-a scos din multe necazuri financiare...deci nu averea l-a tentat la mine. . Imi puteti da un sfat?
bichon
Postat pe 18 August 2008 11:11
draga silvia, bravo tie!!!! ai o atitudine super optimista si ma bucur, pt ca la fel simt si eu, iar acum, ca am vazut ce scrii tu, am ajuns la concluzia ca nu sunt vreo ciudatenie doar pt ca sotul meu e mai tinar decat mine. suntem de 5 ani impreuna si e f f frumos. ma tem, doar, ca se va termina cand imi va fi lumea mai draga, vorba-ceea...te pupa M
bichon
Postat pe 19 August 2008 13:56
bunaaaaaaaaaaa,

dif de virsta e imp, binenteles. dar mai sint niste ASPECTE. cum ar fi starea lui civila, dc si el are aceleasi sentimente pt tine, si timpul de cind sinteti impreuna. concluzie : dc nu exista alta pers care ar suferi din cauza voastra (sotie) si chiar simti ca e iubirea vietii tale, nu o lasa sa plece, vei regreta intr-o zi. si binenteles nu iuta ca in ecuatia aceasta sa existe d-zeu!!!! caci nu varsta e cea care desparte!!!
si eu am avut o poveste, el cu 17 ani mai mare, nu varsta ne-a despartit. a fost iubirea vietii mele, acum a ramas cel mai bun prieten si v-a ramane o pers speciala in viata mea. nu am stiut nici eu ce sa fac, si imi pare rau. dc aveam credinta in acel moment in mod sigur aflam ce trebuie sa fac.

MULT NOROC!!!!
yus
Postat pe 19 August 2008 14:25
Eu sunt de 3 ani cu un barbat care e cu 13 ani mai tanar;locuim impreuna si e bine,mersi.Nu ne plicitisim,nu ne certam,suntem,mai tot timpul ,impreuna.Nu am ales sa fie mai tanar,s-a intamplat,am fost ingrijorata la inceput,dar acum nu mai sunt.El este un tip cu intentii serioase,mi-a dovedit;imediat,dupa ce ne-am cunoscut,la cateva luni,dupa ce am observat ca suntem compatibili ,ca atractia rezista,ba chiar,sentimentele se aprofundeaza,am hotarat sa finalizam problemele din casatoriile anterioare(deteriorate de multa vreme),adica am divortat ,amandoi, si ne-am mutat impreuna.Avem planuri de viitor,e bine,e frumos,e singurul barbat serios,intalnit in ultima suta de ani ,desi e cu mult mai tanar decat ei.Mult noroc si voua,cele care sunteti in aceeasi situatie si nu numai.
crinaD
Postat pe 22 August 2008 03:56
Si eu am avut o relatie cu un barbat cu 26 de ani mai in varsta decat mine si nu regret o clipa.A fost cea ma frumoasa, cea mai intesa cea mai cea realtie si o sa ramana in sufletul meu toata viata.Am locuit impreuna un an de zile si ne-am inteles foarte bine...si in ziua de azi ne intelegem doar ca mie mi-e mai greu sa-i fiu doar prietena...
Asadar, diferenta de varsta nu este o piedica...alte lucruri nu fac o relatie sa mearga!!!
copilfrumos
Postat pe 26 August 2008 11:53
eu chiar am o relatie cu un om mult mai in varsta decat mine....mama stie...bunica stie...chiar ne-am mutat impreuna....dar crede-ma ca ne merge super bine...nu as da un milion de baieti de 25 de ani pentru el..pentru ca e amuzant...desi munceste din greu(ca altfel nu ne-ar veni banii mi-a spus el:P)..are timp intotdeauna de mine..mergem in cluburi poate ca multa lume sa intreaba ce cauta unul de varsta lui in club dar el nu tine cont de asta...el vrea sa ma vada fericita...iesim la cumparaturi ...la shoping...peste tot...desi seara vine obosit de l amunca imi gateste...deci credeti-ma ca nu conteaza varsta daca te intelegi.....nu va spun cati ani are el nu ca mi-ar fi rusine...doar ca nu conteaza eu il simt foarte tanar si el se simte foarte tanar....asta conteaza

Postat pe 15 Octombrie 2008 14:36
hallo, sunt de curand in comunitate, vreau sa-i raspund lui bichon, sa fie fericita si sa se bucure de viata acum, sa traiasca clipa si sa nu lase ca umbra indoielii sa se astearna intre ei.
Daca el te-a facut sa uiti ca exista diferenta de varsta, atunci nu fa tu caz de ea. Pina la urma, chiar o sa-l faci sa se gandesca si sa-si puna intrebari si eventual sa zica: ai dreptate. Si, stii, diferenta de varsta este cred ultimul dintre motivele pentru care oamenii se despart. Si daca va intilni o alta femeie care sa-l copleseasca, aceea nu va fi neaparat tanara, ci.... doar, alta.
nefer
Postat pe 28 Octombrie 2008 13:03
sfatul meu...traieste clipa! nu ai nici o garantie pt batranete nici cu unul potrivit va varsta..nu te mai chinui...traieste iubirea..e un dar atat de rar..NU FI FRAIERA!
utopia
Postat pe 9 Decembrie 2008 01:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vreau sa cred ca e imposibila 4 De la: cristiana_cris 24 Iulie 2009 12:04
Din dragoste ...,pt kathara si kudika.. 917 De la: mkdisk 20 Octombrie 2009 08:27
Nori negri 21 De la: scorpyow10 7 Mai 2009 22:32
Iubesti sau faci ceea ce trebuie? 14 De la: Heavenly_angel 8 Septembrie 2009 10:37
sa cedez sau sa lupt in continuare? 15 De la: corneliaP 6 Aprilie 2011 23:11