Setari Cookie-uri

colega de serviciu e obsedata de el

am o mare problema. una dintre colegele prietenului meu de serv e realmente obsedata de el. cam acum un an inainte sa fim noi impreuna au fost la munte cu toata echipa si acolo la o betie au facut sex. si cam asta e tot ce au facut. el i-a spus clar ca nu vrea mai mult si ca ar vrea sa ramana prieteni si colegi cum fusesera pana atunci. numai ca ea a facut o adevarata obsesie ptr el. spune ca il iubeste, ca viseaza la el in continuu..il idolatrizeaza.el nu stie toate astea. cel mult stie ca ea il place. femeia mai nou divorteaza. ea spune ca divortul nu are nimic de-a face cu al meu. dar ea abia asteapta sa divorteze, sa fie libera si sa continue sa viseze la el si eventual poate reuseste mai mult. nu e o femeie proasta. si nici urata. vorbeste si se poarta f frumos. nu il sacaie. abia au contact la serv. iar eu in fiecare zi stau cu un nod in gat la gandul ca el e acolo cu ea iar ea nu face altceva decat sa il pandeasca, sa il urmareasca, sa il soarba din ochi...el mi-a spus de ea. a spus ca a fost ceva facut la betie. era singur si fara obligatii si asta a fost tot. dar ea intre timp a dezvoltat aceasta obsesie...si mi-e frica...nu stiu ce sa fac...sau daca e ceva de facut.

Postat pe 13 Martie 2008 09:24
deci ma bagi si pe mine in sperieti :) ca si eu am gasit pe tel mesaje tarzii sau cu alintaturi de la colega "cea desteapta si cu tupeu ,etc" :)- o intrebare : de unde stii ca e obsedata de el ??daca e colega lui,si el nu stie ,tu mai mult de atat,de unde stii ?poate te inseli
lief
Postat pe 13 Martie 2008 09:34
am gasit si eu la un mom dat mesaje de la ea pe yahoo. el nestiind ca eu ii stiu parola. mesaje f frustrate ca el nu o mai baga in seama. siiiiiii mi-am facut un id de barbat...i-am dat de inteles ca stiu ce e intre ei..ca lucrez in aceeasi institutie cu ei si am luat-o tare. culmea e ca din ce ne-am injurat la inceput..acum a ajuns sa se confeseze la mine. i-a intrat in cap ca imi place de ea si vreau sa o ajut, sa o protejez. daca iti vine sa crezi mi-e mila de ea uneori. nici nu pot sa o urasc. dar e cu adevarat obsedata de el.

Postat pe 13 Martie 2008 09:45
sunt uimita cum o femeie desteapta,cum zici tu,si-ar deschide sufletul asa unui strain ,asa zis "admirator" al ei- eu nu am incredere in mailuri venite asa,si nu mi-as punepe tava sentimentele -in fine....o solutie sa-si schimbe locul de munca nu cred ca e -in delegatii nu se duce ?acolo ar fi nasol,ca daca sunteti si certati,si daca el e sub influenta bauturii...cam prin situatia asta am trecut eu,desi nu cred ca a fost ceva,dar ma gandeam ca na,cum sunt baietii lenesi,nu cauta in mod special alta femeie,dar cand se ofera pe tava ,sa o refuze...asta nu stiu :) oricum nu are rost sa te macine gandul asta,ca nu mai ai liniste nu rezolvi nimic asa ,iar daca il bati la cap des cu asa ceva,poate ii dai si idei - o femeie cu capul pe umeri nu si-ar face atatea iluzii pentru ca s-a culcat o data cu un barbat care nu o mai vrea -pe de alta parte,el i-a zis ca are pe cineva ??adica sa nu ii dea sperante false cumva
lief
Postat pe 13 Martie 2008 10:02
Roxanik, daca iubitul tau e un barbat cu capul pe umeri are grija sa nu se intample nimic!Nasoala situatie!!!!
Cred ca tot timpul te gandesti la chestia asta.Tu ai grija de el si incearca sa nu bagi in seama!

Postat pe 13 Martie 2008 10:06
exact -dar totusi e bine sa taie si el raul de la radacina,sa ii zica ca are prietena,ca e ocupat,si ca nu ii mai trebuie altceva,femeia o fi crezand ca e disponibil
lief
Postat pe 13 Martie 2008 10:07
intreb si eu asa...nu crezi ca o sa se supere prietenul ta ca ,,te-ai jucat asa"?cred ca pana la urma o sa explodezi si o sa faci totul public.nu ca s-ar supara ca ai aflat(pt ca el nu are nimic de ascuns), dar ca el nu a stiut de ,,discutiile" voastre...

Postat pe 13 Martie 2008 10:07
eu zic ca nu trebuie sa afle
lief
Postat pe 13 Martie 2008 10:09
ma gandeam ca la un momentdat n-o sa mai suporte si o sa rabufneasca...daaaa...ar fi ideal sa nu afle si sa poti afla mai multe despre ce se intampla acolo(la servici).

Postat pe 13 Martie 2008 10:12
Si daca afla ce??
E normal sa-si apere relatia.
Problema e sa nu inceapa sa-i placa lui situatia.

Postat pe 13 Martie 2008 10:13
vedeti voi...mie una nu mi se pare un mod prea corect de ati apara relatia...nu zic ca nu sunt deacord...tare as vrea sa fac si eu asa ceva...sa aflu mai multe...

Postat pe 13 Martie 2008 10:17
roxana, daca prietenul tau te iubeste, va continua s-o ignore pe 'femeia cea obsedata'. asa cred eu. din pacate pentru noi, si prin noi ma refer la femeile care cred in onestitate si in a nu te baga in viata altuia, daca stii ca nu e singur, sau a nu te transforma in lipitoare, deci, din pacate pentru noi, spuneam, exista multe femei fara scrupule si chiar fara personalitate, care ar face orice pentru a se culca cu un barbat, sau pentru a-l atrage intr-o relatie. singurul lucru care iti ramane tie de facut este sa-ti vezi de viata ta, sa va iubiti in continuare si sa incerci sa nu-ti bati capul cu obsedata aia...ca nu merita...si daca el are sentimente puternice pentru tine, eu zuc ca poate sa vina aia in pielea goala sa i se puna in brate, ca tot n-o s-o vrea.

Postat pe 13 Martie 2008 10:17
si in plus...recunoaste ca esti mai atenta cu el de cand ai aflat...deci pana la urma tot voua va face bine...

Postat pe 13 Martie 2008 10:21
nu or sa afle. nici el nici ea. doar daca imi spune ea la un mom dat ca s-a intamplat ceva. ea stie care are prietena. a spus ca nu vrea sa intervina intre ei. dar pe de alta parte tot spera. e desteapta. dar e si disperata. e singura..e in divort. are doi copiii de intretinut...a ajuns sa ma apeleze in fiecare zi pe mess si sa imi scrie tot ce-i trece prin minte. si-a programat anul asta concediul in aceeasi perioada cu el in speranta ca vor mai putea fi o data impreuna. bineinteles ca o sa-i spun prietenului sa si-l reprogrameze. oricum nu coincidea tot cu al meu. e disperata. acum spune ca e constienta ca o relatie intre ei e imposibila, peste 5 min spune ca daca ar fi barbatul ei ar face aia si aia si s-ar comporta nu stiu cum..ca il iubeste si ar da orice sa fie impreuna. sunt momente in carechiar imi pare rau de drama prin care trece (desi e ceva dezvoltat si hranit de mintea si fanteziile ei) si momente in care as strange-o de gat ptr ca e clar ca nu are nici cea mai mica intentie sa treaca peste el. si toate astea si pe fondul divortului. si cand treci prin asa ceva probabil ca simti nevoia de refugiu, afectiune etc. draq stie...nu mai stiu nici ce sa zic

Postat pe 13 Martie 2008 10:25
relatia noastra merge f f bine. se poarta cum nu am vazut vreodata un barbat purtandu-se cu o femeie. dar mi-e frica de ea. sa nu faca gesturi disperate...

Postat pe 13 Martie 2008 10:35
in plus a facut o mica obsesiu si ptr mine. ptr ca in afara de ei doi doar eu mai stiu adevarul. defapt eu cu ea stim tot. al meu n-are habar drama monumentala pe care ea a cladit-o dupa o partida de sex. si ma asalteaza cu mesaje non stop. se confeseaza. se enerveaza daca nu raspund. ma roaga sa-i raspund. evident ca nu pot vorbi cu ea mereu. sunt ori la serv ori cu al meu. deci...e grav. prin toamna se apucase de bautura. acum a dat-o pe tigari si cafea. da mesaje ca ea simte ca moare, ca nu mai are chef sa traiasca..ca draci ca laci.

Postat pe 13 Martie 2008 10:42
pai fata asta nu e obsedata...e nebuna...acum poate face o obsesie si pt tine...iti dai seama cat de urmariti sunt barbatii din firma unde lucreaza pentru a afla cine este cel cu care vb ea?:))

Postat pe 13 Martie 2008 10:45
eu tot nu o vad ca pe o femeie cu capul pe umeri...pai femeie in toata firea,cu copii,dupa un divort,sa iti faci iluzii cu un barbat ocupat...inseamna ca e masochista rau -daca esti sigura ca el nu ii intretine starea ,nu o mai baga in seama ,vezi sa nu se dea la tine intr-un final,sa vrea sa va intalniti :)
lief
Postat pe 13 Martie 2008 10:46
se pare ca individa e labila psihic, are nevoie de ' carje' sa-si traiasca drama existentiala. cu astfel de obsedati e cam greu sa te dilui. parerea mea e ca ar trebui sa-ti iei prietenul de manuta si sa aveti o discutie toti trei ca sa lamuriti situatia. nu-ti mai face procese de constiinta ca s-a apucat de bautura , tigari sau cafea, fa-ti griji pt tine si prietenul tau. nu-i mai raspunde la mesaje si cel mai indicat ar fi sa nu le mai citesti.stiu ca la-nceput te-a ros curiozitatea sa aflii ce se-ntampla, ai aflat, e timpul sa-ti vezi de relatia ta. cred ca e singura optiune pe care o ai, tu decizi in fond cum actionezi. intr-un fel te-a prins in ocul ei: ai vanat-o acum te vaneaza ea.

Postat pe 13 Martie 2008 10:55
lief...deja m-a intrebat daca nu as vrea sa ne intalnim. sa vorbim face to face. bineinteles ca asta se va intampla tot in visele ei alea colorate. si da viviana..e labila psihic. dar astia sunt si cei mai periculosi. nu vreau sa avem toti 3 o discutie ptr ca ar fi jenibil. al meu e baiat bun. sensibil. altruist. daca asta ar veni si ar incepe sa planga pe umarul lui cu te miri ce probleme el probabil ar sta si ar asculta-o si ar vorbi cu ea. asa e el. e un om extraordinar de bun. dar nebuna asta din vorbe spuse din respect si altruism ar intelege altceva. si asta ar fi un mod sa-l abordeze. in fine. era un film al carui nume imi scapa. dar era o replica super tare in film "CIA ain't got shit on a woman with a plan". adica daca femeia e decisa sa faca ceva..pai nu o mai opreste nimic frate. si aflandu-i punctele slabe ar putea sa incerce o apropiere prietreneasca contand pe bunatatea lui. acum imi fac si eu scenariile mele paranoice. nah...o iau pe urmele ei. v-am zis. nu mi-e frica de ce ar face el. ci de ce ar face ea. si cum ar interpreta si aborda ea situatia.

Postat pe 13 Martie 2008 11:03
pai e simplu,daca te intelegi bine cu el,orice ar fi ,o va refuza-o - daca nu o refuza,inseamna ca te inseli in privitna lui-nu uita ca ai un atu,si ca iti va zice daca s-a intamplat ceva-asta daca nu e destul de inteligenta sa se prinda ca esti tu si sa minta
lief
Postat pe 13 Martie 2008 11:06
cred ca s-ar sinucide daca ar afla ca sunt eu. nu cred ca-i trece prin cap asa ceva. mi-a spus si bune si rele. daca s-ar intampla ceva clar as fi prima careia i-ar spune. asta e clar atuul meu. uneori ma simt aiurea ca fac treaba asta. alteori zic...in dragoste si razboi nu sunt reguli. asta e.

Postat pe 13 Martie 2008 11:10
eu zic s-o lasi balta, roxana, pe 'obsedata-nebuna' aia...iti consumi timpul si, uite, si nervii cu cine nu merita...nu-i vina ta daca ea bea, fumeaza sau se arunca de la etaj, pentru ca, pana la urma, e o femeie, matura, vaccinata, si, in definitiv, tu nu esti 'mama ranitilor'...eu, in locul tau, nu i-as mai raspunde, ignore pe mess si gata, termin-o, ca te consumi fara rost...vezi-ti de iubitul tau si relatia voastra si te prefa ca nu mai exista persoana...si eu cred ca o intalnire in 3 nu ar fi o idee buna, si pentru ca femeia e dubioasa rau si cine stie ce ar mai iesi, dar si pentru ca sunt sigura ca iubitul tau s-ar supara foarte tare daca ar afla ca i-ai citit mesajele, fara stirea lui...nu-i frumos...adica, in fine, eu, una, n-as fi facut-o...

Postat pe 13 Martie 2008 11:17
i le-am citi pentru ca intr-o seara cand era cu mine a primit pe tel mesaje de la asta "ce faci maine, poimanine?". i-a dat mesaj inapoi sa nu-l mai caute si mi-a spus de ea. si atunci am inceput sa intru la banuieli. parola am ghicit-o usor si atunci am vazut mesajele frustrate de la ea care tocmai isi luase flit. nu i-am citit mesajele de paranoica. ci pentru ca pur si simplu m-a ros curiozitatea in legatura cu acea femeie. gelozia...iti dai seama. el stie acum ca-i stiu parola...nu a facut urat. m-a inteles.

Postat pe 13 Martie 2008 11:32
ma tu nu te-ai prins ca ea se joaca cu mintea ta? ca e machiavelica si are nevoie de confesori sa-i imovareze cu problemele ei. si dc vrea sa sara de la etaj e optiunea ei, nu incepe sa te simti responsabila pt ceea ce SE PRESUPUNE ca ar face daca... eu zic ca singura varianta e sa rupi orice cale de comunicatie cu ea si sa te canalizezi pe relatia ta.

Postat pe 13 Martie 2008 11:38
"de la ea care tocmai isi luase flit." de ce zici tocmai ? nu a fost cu ea demult,inainte sa fie cu tine ??
lief
Postat pe 13 Martie 2008 11:46
pai daca zici ca el stie ca i-ai citit mesajele si nu s-a suparat, o bulina rosie pentru el! si pentru tine, aceeasi idee : las-o pe ciudata aia si vezi-ti de treaba ta! si, parerea mea, sa nu te puna cumva vreodata 'necuratul' sa-i spui tipei ca tu erai cea cu care vorbea pe mess, ca nu se stie ce mai face 'nebuna'. la cum ai descris comportamentul ei, e genul care te stockareste pana te innebuneste...pentru necunoscatori, vezi filmul-nu-mi 'vine' acum numele- cu michael douglas, cred, si glenn close, tot ceva in genul el se culca cu ea, dup-aia ii zice ca n-o mai vrea, si-atunci sa vezi circoteca!!!

Postat pe 13 Martie 2008 11:52
Basic Instinct ?
lief
Postat pe 13 Martie 2008 11:56
fatal attraction- noroc cu imdb!

Postat pe 13 Martie 2008 12:04
am vazut si eu unu ,cu o nebuna d=asta ,nu mai stiu cum se cheama,ideea era ca tot tragea de el,era bona pentru copil- intr-un final ii urmarea sa ii omoare pe amandoi
lief
Postat pe 13 Martie 2008 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
I-ati da parola voastra de mail/Messenger iubitului/iubitei voastre? 122 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:54
am 15 ani, ajutor. 24 De la: kudika329894 2 Septembrie 2011 14:26
Cum trebuie sa procedeze? 15 De la: arpydia 15 Septembrie 2010 13:48
geloasa sau paranoia ? 22 De la: cristinutza_cristinutza 20 Octombrie 2013 11:53
O situatie imposibila... 36 De la: 23 August 2015 22:31