Setari Cookie-uri

DE CE???

chiar deloc nu tii si tu la tine si la binele tau? daca iti permiti sa te muti singura e perfect, daca nu, poate ai prieteni sa te ajute. pleaca de acolo fara sa te mai uiti inapoi si sa-ti mai pese de ce o sa zica si o sa creada el si ai lui. si daca te va acuza ca sufera tie chiar ti-ar mai pasa de ce crede el dupa tot ce ti-a facut?? esti tanara, ai tot timpul inainte, fa-ti viata frumoasa,(doar de tine depinde sa-ti fie bine, nu de el) nu iti mai bate capul cu unul care nu te merita!

Postat pe 3 Aprilie 2008 10:45
pleaca... acum , nu maine sau nu dupa ce il mai testezi pentru ca nu vei face altceva decat sa mai aduni o colectie de injurii , de reprosuri si chiar si mai tarziu , casatoriti fiind , vei avea parte de acelas tratament ... pleaca ! nimeni si nimic nu ii da dreptul sa te injoseasca si nimeni si nimic nu il va face sa se schimbe, iar daca tatal lui se comporta la fel atunci cu atat mai mult nu se va schimba in veci pentru asa educatie a primit acasa.vei intalni omul care sa te merite si sa aprecieze ce faci tu.o legatura de prietenie si o casnicie inseamna respect si cantar pentru ce mi-a dat mama si ce ti-s dat mama ta.pleaca!
olga43
Postat pe 3 Aprilie 2008 11:56
inteleg ca ti-a mai dat incaun motiv( nu ca nu ai fi primit suficiente) sa te-ndoiesti de el.cauta-ti draga mea un barbat caruia sa-i faca placere sa te vada oricand si oriunde!cauta-ti un barbat care sa stie cum sa te pretuiasca! cauta-ti un barbat care sa te faca sa te simti iubita si dorita in ciuda faptului ca nu ai in posesie vila, piscina si masina si mai stiu eu ce alte conturi prin banci.cauta-ti un OM, nu un dobitoc nesimtitor si arivist! ca eu cam asa il vad pe acest individ. sa nu ai nici un regret, ca nu merita!

Postat pe 3 Aprilie 2008 12:07
eu nu inteleg de ce astepti tu confirmari verbale de la el ca s-a terminat "De ce nu spune odata ce vrea,si ce nu ii convine,si de ce cand incerc sa stam de vb se enerveaza si imi spune ca iar inep cu fitele,nu vrea sa comunice deloc???" . Ce sa-ti mai spuna, cand faptele lui sunt mai mult decat suficiente?

Postat pe 3 Aprilie 2008 13:52
mai bianca tie iti place sa fi chinuita de unul care habar nu are ce e ala respect? chiar te injoseste in ultimul hal, iar tu nu iti dai seama? deschide ochii!!
ai mandrie in tine mai fato!

Postat pe 3 Aprilie 2008 14:40
mai fata mea,incep sa cred ca tie iti place sa suferi!!!!!!!Ce dracu are asta de nu poti renunta la el?...nu vezi ca efectiv te ignora....asta de acum este cel mai bun motiv(de parca iti mai trebuia unul)sa te tot duci si sa nu te uiti inapoi....eu nu cred ca te iubeste...ori e prost de la mama lui ori...e mare prost..de ce iti irosesti viata...nu i-a placut surpriza ta?..OK..pregateste-i alta...sa-si gaseasca GARSONIERA MULT IUBITA..goala..sa ramana SINGUR...poate asta ii place...ai sa-ti gasesti sufletul pereche...un OM care sa te iubeasca si sa te pretuiasca..nu te-ai saturat sa irosesti atata dragoste...daruieste-o unui barbat care TE IUBESTE SI SA TE RESPECTE...
ginetta
Postat pe 3 Aprilie 2008 15:03
offff ce greu este,gata fetele,s a terminat:(((;nici acum nu imi vine sa cred,si mi se pare ca e doar oparere de a mea,si ca va intra pe usa,si se va intoarce acasa.......Sper sa fie bine ,desi acum in pragul sarbatorilor ma simt groaznic,....nush ce sa fac si incotro sa o iau,nimik nu mai are nici un rost,nu mai vad rostul sa ma duc nici la scoala nici la servici;nu am chef sa ies din casa si nici sa vad pe nimeni.....sper sa mi treaca ..intr o zi.V am pupat
bianca2483
Postat pe 10 Aprilie 2008 18:30
Draga Bianca,ti-am citit povestea si nu pot decat sa te felicit ca ai luat ,in sfarsit ,hotararea de a te desparti de acel om fara valoare!!!...acel barbat care nu a reusit sa iasa de sub "fusta maica-si" prevad ca va ramane singur cuc sau va gasi o bleaga de femeie care sa-i indure mojiciile,probabil vreuna care nu va avea dupa ce bea apa...tu nu trebuie sa disperi!!....esti tanara...ai toata viata inainte...timpul vindeca ranile,ai sa vezi....si cand o sa gasesti omul care sa te aprecieze cu adevarat,pentru ceea ce esti si pentru cum gandesti,nici nu o sa-ti mai aduci aminte de acest barbat!!...nici nu merita sa te mai gandesti macar la acest eveniment din viata ta,considera ca te-ai uitat la un film si ca atunci cand s-a sfarsit ai spus:Doamne,bine ca s-a terminat odata!!!...asa ca ,fii tare si ai credinta ca este cineva sus care are grija de fiecare!!!....succes!!

Postat pe 10 Aprilie 2008 18:47
multumesc etta:)...ceea ce ma framanta acum,si ma doare fff tare,este ca una din fete la un moment dat intr un comentariu mi a spus''probabil ca este in stare de lucruri de care nu il crezi capabil''..si asa a fost...asa ca de sfarsit a tinut sa mi spuna (si nu inteleg de ce...poate ma puteti voi lamuri)ca la un moment dat a iesit cu cineva(elspune ca nu s a culcat cu ea,dar pan al aurma ce mai conteaza,tot tradare se numeste),si a tinut sa mi spuna ca stie ce a pierdut, si ca sa incercam sa avem fiecare alte relatii,si se roaga la Dumnezeu ca acestea sa dea gres(ma gandesc ca poate a vrut sa si lase o portita,in cazul in care nu gaseste alta mai buna sa stie case poate intoarce la ce a avut...)insa i am spus de multe ori..scuzati mi expresia''eu unde am scuipat nu mai ling''...asa ca...Nush sunt f dezamagita,poate si pt ca in toti acesti ani nu a dat dovada de atata intelgere si maturitate ca in ziua in care ne am despartit.....parca nici nu pot sa mi amintesc tot ce mi a spus,sau poate ca nu vrea...nici eu nu stiu:(....
bianca2483
Postat pe 10 Aprilie 2008 19:21
draga mea,de cele mai multe ori oamenii pretuiesc ceea ce au avut doar dupa ce pierd acel"ceva"....parca in ziua de azi este o regula!!!...nu se mai lupta pentru ceea ce ai(desi tu cred ca nu mai aveai solutii,era prea mare batjocura),nu mai exista principii morale,materialismul inlocuieste dragostea....totul este sa nu-ti pierzi increderea in tine si in fortele tale...si sa te gandesti ca pentru oricine exista adevarata jumatate,acolo, undeva....si,parerea mea, este ca nu cred ca acest barbat mai merita vreo sansa!!....pentru ca daca de acum a facut asa ceva,mai tarziu ce va mai face???....eu zic sa nu te ingropi in dezamagire si deziluzii si sa realizezi ca esti puternica... si sa nu-l crezi vreun moment daca va incerca sa te inbuneze,sau ,din contra,sa te raneasca sufleteste(se va putea si asta!!).....be strong!!!

Postat pe 10 Aprilie 2008 21:01
ba
Awrye,ne lasi ?????????????????????
lief
Postat pe 11 Aprilie 2008 09:43
draga bianca nu te mai chinui atat. asta-i viata. chiar daca acum iti este greu, la un moment dat nu o sa te mai afecteze. iti doresc sa fi puternica si gandestete la binele tau. o sa intalnesti un barbat care merita.
cauta un barbat care sa te respecte!
awrye cineva aici sufera! asa ca nu mai incerca sa profiti!!!

Postat pe 11 Aprilie 2008 10:06
iar ne imbogatim pe net!!!!!!

Postat pe 11 Aprilie 2008 10:10
mda!! iar clicaiala!
nici macar nu are un pic de respect pt. durerea unui om!

Postat pe 11 Aprilie 2008 10:25
dati-i Raporteaza abuz de limbaj ,poate dispare !
lief
Postat pe 11 Aprilie 2008 11:08
Awrye,cat castigi fato din vrajeala asta?daca am scoate ceva bani asa cum spui tu,am sta acasa in fata calculatorului si nu ne-am mai toci bunatate de pantofi...asa ca..aici nu cred ca ai sansa...
ginetta
Postat pe 11 Aprilie 2008 12:43
de ce toti sunt la fel..de ce nu stiu sa respecte..de ce le este mai usor sa jicneasca,sa umileasca..sa tipe,sa vorbeasca urat decat sa zica ceva simplu dar care sa te linisteasca...
anCiselu
Postat pe 11 Aprilie 2008 20:28
deceoare, chiar as dori sa stiu raspunsul la intrebarea asta-din ce am observat eu,cu cat faci mai multe pt ei,cu atat mai urat se poarta,faci concesii sa fie bine ,sa auzi o vorba buna ,faci de toate,insa...uneori cu cat faci mai mult primesti mai putin -cred ca sunt egoisti,d-aia
lief
Postat pe 11 Aprilie 2008 20:37
eu cred k barbatii au fost creati doar sa ajute la reproducere si atat...sunt un nimic fara noi...si cu cat te sacrifici mai mult cu atat iti distrug viata mai tare...si nu cred k merita nimic...plus k mai sunt si mamele lor pentru care ar face orice...dar care sunt nijte egoiste...vor sa aiba fii numai pentru ele..
eu nu o sa inteleg niciodata de ce mama scumpului meu prieten a dus in garaj tot ce avea de la mine...cadouri si etc...si el inca ii ia apararea si zice k is vinovata.
anCiselu
Postat pe 11 Aprilie 2008 23:06
de ce ,ce ai facut de crede asta ?poate e geloasa,dar el nu intelege asta,baietii asculta orbeste de mame,chiar de au sau nu dreptate --incearca sa fii mai egoista,si sa nu-ti permiti sa pierzi timpul suferind ,cum alegi sa te simti asa te simti,si vei fi privita astfel,barbatii nu compatimesc,sau daca te compatimesc se dezgusta si pleaca in final
lief
Postat pe 11 Aprilie 2008 23:27
cu cat te sacrifici mai mult pentru ei au impresia ca asa trebuie sa fie...e dificil si dureaza(cateodata o viata)pana ii dai pe brazda...DECEOAREcadourile acelea i le-ai oferi cu placere si dragoste, nu?au ajuns in garaj pentru ca "doamna"nu te apreciaza si considera ca nu esti suficient de buna pentru puisorul ei..si dupa toate astea mai esti cu el?daca da....da-i verde fata mea...este unul care asculta de mamitica si bine nu-ti va fi..eu iti spun din propie experienta...lupta din iraq este mic copil fata de lupta cu soacramia...eu zic ca am iesit victorioasa,dar niciodata nu se stie...eu am luptat ptr. ca am ani buni de casnicie de aparat,dar tu...tanara, frumoasa,lasa-l cu mami...
ginetta
Postat pe 12 Aprilie 2008 08:45
am ajuns la concluzia k maicasa e putin nebuna...pt k rade inconstient kn fratele mai mic al prietenului meu o face proasta...si nu si da seama kn greseste..il sprijina pe prietenul meu sa fie cu mine...dar..e putin inconstienta de ceea ce face..
in ceea ce l priveste pe el...ar fi trebuit de mult sa l las...k i am suportat mult prea multe...dar :-< tin la el..
anCiselu
Postat pe 12 Aprilie 2008 20:23
o sa ajungi la capatul rabdarii,iti zic eu-invata sa nu mai lasi de la tine,ca lasi o data putin,data viitoare vei lasa mai mult,data viitoare ....adevarate compromisuri cu timpul-si te vei trezi singura la final
lief
Postat pe 12 Aprilie 2008 22:25
biank ...toate trec...stii..eu am avut certuri cu prietenul meu,erau momente de criza...la un moment dat mi-am strans hainele si am vrut sa plec,dar m-a oprit...la ultima cearta mai mare m-a implorat sa nu plec,a plans,dar noi ne-am certat numai din copilarii. cand a plans, mama mea dormise la noi, a plans in soapta, isi daduse seama ca eram decisa sa plec, de ce ma suparasem atat de tare? pentru ca ziua ii spusesem ca vreau sa iesim la o plimbare,la un suc ceva, ca innebunesc,toata ziua stau in casa. si a zis ca vom merge. s-a facut seara si nu am mai mers nicaieri,dar pe deasupra el s-a dus la un prieten( vecin cu noi ). m-am suparat pt ca m-a ignorat. si de multe ori imi spune'' stii, e bine ca te-ai suparat pt ca data viitoare voi sti''. deci daca intr-o buna zi voi avea si cea mai mica impresie ca nu ma mai respecta, imi fac bagajul si plec.

Postat pe 14 Aprilie 2008 00:45
(continuare) deocamdata ne iubim, si amandoi recunoastem ca avem momente in care uitam si nu ne dam seama cat de importanti suntem unul pt celalat. mi-ar fi greu sa ma stiu departe de el...dar mi-ar fi mai usor sa stiu ca sunt mai bine fara el ( in cazul in care o sa fie badaran). deci, biank ..asta a fost o lectie pt tine. si ai trecut pragul. felicitari, ai trecut intr-o noua etapa a vietii tale. o etapa in care ai devenit o femeie mai puternica, cu respect de sine, si cu siguranta un suflet si un zambest frumos de care se va indragosti si le va avea cel care le merita. nu-ti da sufletul minunat oricui. in toata povesta asta tu ai iesit invingatoare, el...e un mare pierzator in viata. si tu trebuie sa stii asta mai bine ca noi toate. nu te inchide in tine. capul sus, ca te asteapta noi cuceriri. cine crezi ca te va baga in seama daca tu esti trista? '' zambeste,poate cineva se va indragosti de zambetul tau'' puuup dulce dulce dulce.

Postat pe 14 Aprilie 2008 00:51
bianca, ce mai faci? vorbeste cu noi. spune-ne cum te mai simti? sper ca esti bine!
:)

Postat pe 15 Aprilie 2008 13:04
hello fetele:)...in primul rand scuze ca am disparut,ca si cum mi as fi vazut problema rezolvata si gata,dar sunt ocupata tot timpul(poate ca asta imi face bine oarecum),servici,scoala+ ca trebuie sa mi caut o garsoniera cu chirie,si e ff dificil.O sa ma decurc eu cumva.Ma simt inca ffff rau,cat sunt plecata ziua e ok,ca nu am timp sa ma gandesc,dar seara cand ajung acasa ma apuca rau,asa ca evit sa stau mai mult de 1h treaza inainte sa ma bag la somnik.Probabil ca este prea curand si cu atat mai rau cu cat vin sarbatorile:((...dar din nou:o sa ma descurc eu cumva:TREBUIE.Ideea este ca inca vorbim la telefon(am hotarat sa ramanem prieteni....dar cred ca este prea curand),iar acum mama lui(care a fost si este o femeie de nota 10) m a chemat la ea sa stam de vorba,desi ea saraca nu stie prin cate am trecut eu,si nici nu am putut sa ii spun,spera ca in curand sa ne impacam(ca de sunt 4 ani si ceva).M a intrebat o gramada de lucruri dar nu am putut sa ii spun adevaratul.Stiti care este ideea ca nici macar nu stiu din ce motiv ne am despartit pana la urma,pt ca nu pot spune clar ne am despartit din cauza X....am ajuns pur si simplu la concluzia ca nu mai merge.Sa va spun cam cum a fost: el plecat din oras ne am certat l atel vreo 2 zile,si la un moment dat i am spus:vreau sa vorbim ca nu mai pot sa ma cert cu tine toata ziua la tel,el:da nici eu.A inceput sa tipe si sa faca figuri,sa ma cuze si etc.Si i am spus ca ma duc la mama,la care el a spus ca vin in oras maine si stam de vorba.A venita 2 a zi a intrat pe usa plangand,a spus fiecare ce a avut de spus,fara sa spun eu ceva de despartire ,la care dup acateva minute de tacere imi spune:''poti sa iti iei ce vrei din casa''.Am ramas masca...alte discutii si asta a fost;dupa care mi a spus faza cu inselatul care am scris o mai sus(de acum 1 an.....si inca incerc sa mi dau seama ce de ce naiba mi a mai spus,si tocmai acum...pt ca se vedea ca ii pare rau),iar dupa cica citez''hai sa cunoastem si alti oameni''....alta faza l acare am ramas socata,a zis ca nu vrea sa ma arunce in bratele altuia dar ca ar fi mai bine sa mi fac pe altul sa vad cum este.Eu i amspus categoric nu,nu de lata dar nu pot,nu asa repede oricum si i am spus ca sa isi faca el pe altcineva.Raspunsul lui:''da eu o sa imi fac,chiar o sa imi fac"...pfffff....Ma gandesc acum,dupa 5 ani nu stii daca omul cu care ai stat atata timp e cel cu care vrei sa ramai si este ceea ce vrei?Pt ca mi a spus ca a vrut(cand m a inselat)alta mai frumoasa,mai buna(la corp),mai desteapta.M a simtit groaznic,adica 5 ani nu a vazut cum sunt?Adica asta inseamna ca nu am de nici unele?nu sunt nici frumoasa nici buna(la corp),si nici desteapta?M am simtit oribil si inca ma simt cand imi amintesc;dar totusi sa cunoastem altiioameni si daca suntem facuti unul pt altul o sa fim intr o zi impreuna....Nu stiu daca imi convine asta,adica daca nu mai gaseste pe alta sa l accepte cu fitele lui s au dupa ce se distreaza suficient se intoarce la mine ca stie ca eu o sa il primesc inapoi?Adica a vrut sa si lase o portita deschisa?Nu stiu ce sa mai cred.Oricum m am simtit destul de umilita,pt ca nu sunt o frumusete ,sau vre un manechin,dar nici nu sunt atat de rea dpdv fizic incat sa ii fie rusine cu mine pe strada,cat despre desteptaciune,am si eu o bursa la facultate,i am demosntrat ca ma descurc in diferite situatii,ca ma duce capul,adiak sunt in stare sa port o conversatie,nu imi este rusine sa deschid gura.Chiar nu stiu ce sa mai cred.Din punctul lui de vedere nu am nimik,sunt foarte demoralizata din acest motiv,si am inceput sa ma subestimez rau de tot,acum oglinda este cel mai mare dusman al meu,nu mi a fost niciodata prietena(oglinda),dar acum parca prea de tot,parca imi este rusine si sa mai ies din casa,imi amintesc mereu cuvintele lui,dar incerc sa imi fac curaj,si sa imi ridic moralul singura(desi se chinuie si cei din familie si prietenele mele sa o faca).Problema asta mi a mai spus o si alta data ca sunt grasa si urata:( si ca ce imi este frica ca daca ma lasa el nu se mai uita nimeni la mine?Chiar am crezut ca frumusetea interioara conteaza mai mult,dar se pare ca nu este asa.....Multumesc pt sfaturi,si ca sunteti aici,sper ca nu am scris prea mult,si sper sa am timp sa vorbim mai mult curand.Va pup pe toate...mwahhh
bianca2483
Postat pe 16 Aprilie 2008 20:32
hmmm,,,parerea mea e ca nu trebuie sa ii lasi nicio portita,cum sa se distreze cu altele si sa se intoarca la tine??daca nu stii de ce te-ai certat reciteste "Pt ca mi a spus ca a vrut(cand m a inselat)alta mai frumoasa,mai buna(la corp),mai desteapta" eu as fi innebunit sa-mi zica asa ceva!pai omu cu care locuiesti,crezi ca te iubeste ,iti zice ca nu te vede asa? uite ce iti zic..eu cred ca te-a inselat,d-asta a intrat plangand,sau mai stiu eu ce,e un actor bun!nu face decat sa iti ia energia,zicand lucrurile alea urate,sa te faca dependenta de el,si astfel se simte el mai puternic-acum tu,daca ai sa crezi vorbele lui,el o sa reuseasca ce si-a propus,sa iti ia energie-daca te simti bine si il ignori,atunci el va avea de suferit ,nu ma exprim prea bine-insa in situatia de fata cred ca ai facut ce era mai bine !daca te gandesti la asta poate ca te simti mai bine,sper
lief
Postat pe 16 Aprilie 2008 21:25
ai vazut cum cad bebelusii?cad si se ridica.Ridicate!
sa ai totdeauna o parere buna despre tine!corpul tau e un templu,si cinstestel cum se cuvine!scuturate si treci mai departe,fati un viitor,ai grija de tine,ingrijestete,si la cosul de gunoi cu el,daca pt el ai fost urita.pt altul vei fi zina.te pup.
mari58
Postat pe 17 Aprilie 2008 00:41
ce sa zic e greu pentru tine, si eu am patit ceva de genul - l-am ajutat, sustinut, cand nu aveam nici de unele si m-a tradat, l-am alungat si apoi ne-am impacat, insa clar nu m-am mai mutat cu el, eu stau cu chirie el la fel, ai mei nu imi pot cumpara o casa sau sa imi dea ceva, insa eu mi-am construit viata in asa fel incat sa nu depind de nimeni si pe deasupra sa mai si ajut pe altii - sora mea; oricum el ma roaga sa revin sa ne mutam, insa nu imi pot lasa sora caci ea inca nu se poate intretine singura, bine poate sa isi gaseasca o colega de ap ceva insa din principiu si orgoliu nu ma mut - tocmai sa nu imi aud la cearta vreodata vorba - e apartamentul inchiriat de mine te rog sa pleci!- pentru asta m-am hotarat peste un an 2, sa muncesc si sa imi fac un credit singura pentru o garsoniera care va fi a mea indiferent de cum vor evolua lucrurile intre noi! Deci nu esti singura cu asa o poveste - totul e sa stii si tu ca nimeni nu te creste - si eu am avut nervii tai si am spus - off de ce eu am ajutat si apoi mi s-a dat cu piciorul - tocmai pentru ca barbatii nu sunt femei, nu sunt mame, si au o doza mai redusa de umanitate si mila - au altii hormoni decat noi ... Ideea e sa cauti cumva independenta mereu eu am muncit mult pentru asta si e tare bine....si intradevar la o cearta mai mare cauta si mutate cu chirie cu o colega, prietena ceva iar lui spunei ca asa e cel mai bine si mentine relatia mai de la distanta, eu i-am spus cand ma vrei langa tine de tot ia - ma de nevasta - eu doar asa plec din casa unde stau acum...ce sa zic bafta multa si sincer nu cred ca e cazul sa termini relatia ci doar sa o zgudii putin si sa il faci sa vada si alta parte din tine, cea de luptatoare si orgolioasa - ah si ps - niciodata nu astepta nimic de la ai tai, ei ti-au dat deja viata e deajuns si asta trebuie sa inteleaga si el, parinti nu sunt o sursa de venit inepuizabila, eu si prietenul mei si nunta vrem sa o facem cu bani nostri dar apoi o casa....nici nu incape discutia, nu au si punct deci nu ne scoatem ochii deloc; spunei cand te mai insulta ca daca era asa de destept isi cumpara singur apartament nu astepta de la tatal lui care acum ii controleaza viata din ce vad eu, si i-o influenteaza mult...
anabrail
Postat pe 17 Aprilie 2008 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
judecati-ma dar cititi, poate meritã 31 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 16:03
Femei singure 60 De la: kudika_2629 11 Februarie 2013 13:49
cum sa fac ???? 13 De la: Narcisa_Ana 23 Octombrie 2009 17:31
Durere si resemnare 18 De la: kudika378797 24 Martie 2011 18:23
CAUT PRIETENE CU CARE SA IES . 38 De la: sirghea 28 Septembrie 2010 20:43