Setari Cookie-uri

DE CE???

im primul rand buna ziua la toata lumea.As avea si eu nevie de niste pareri si sfaturi pt ca deja simt ca am ajuns la limita,simt ca cedez nervos.Am sa va spun povestea pe scurt:stau impreuna cu prietenul meu in garsoniera lui,(a tatului lui...dar fiind singur laparinti este doar a lui),pana acum nu a fost nici o problema,insa la o discutie mai aprinsa cu tatal lui acesta ia reprosat oarecum faptul ca mie tata nu mi da nimik si ca tata si a facut credit sa si ia masina,desi nu est echiar asa,imi mai da si mie cat poate avand in vedere ca mai am 2 frati mai mici,iar de cate ori ne dau bani ai mei nu nii mai cer inapoi,lucru care nu este valabil si la ai lui,ba chiar cand avem le mai dam noi parintilor lui.Prietenul meu imi mai reprosa cand ne certam ca stau in casa lui si ca tre sa tac in fata lui si ca sa mi vad lungul nasul,insa intotdeauna am considerat ca o spune la nervi.Nu m a deranjat atat de mult ceea ce a spus tatal lui,ce ma durut cel mai tare a fost ca el i a dat dreptate(mi a spus el pt ca eu nu am luat parte la discutie),stiind totusi ca eu l am intretinut f mult timp pt ca el nu a avut servici ,eu fiind singura care lucram,plateam facturile,facultatea lui si pe a mea.Nu inteleg cum el barbatul pt care am facut tot ce am putut imi poate scoate ochii in acest fel acum.Ma simt f prost datorita acestor vorbe,plang de 2 zile dar nu am ceface sa fiu pe picor de egalitate cu el,tata nu mi va putea lua niciodata o casa ca sa ajung ''la nivelul lui'',si desi el spune ca nu il intereseaza de ce totusi imi striga ca stau in casa lui si ii da dreptate tatalui lui,macar mi e personal in fata ar putea sa mi spuna ca tatal lui nu are dreptate daca nu are curaj sa l contrazica pe el.Am vrut sa plec si sa ma mut cu chirie ,dar in acest caz el ar fi trebui sa aleaga intre mine is parintii lui,ceea ce nu mi sa parut corect si normal,dar sincer acum nu mai pot...De ce oare sunt oameni atat de rai?...Eu chiar credeam din suflet in bunatatea oamenilorsi chiar nu ma asteptam la reprosuri de acest gen din partea parintilor lui cu care chiar am avut o relatie buna....probabil sunt eu prea naiva si banii conteaza mai mult decat oprice pe lumea asta(desi am refuzat pana acum sa cred acest lucru ) iar oamenii chiar nu sunt atat de buni si binevoitori pe cat par.............

Postat pe 24 Martie 2008 12:21
INTR-O RELATIE AR FI NORMAL CA ASTFEL DE DISCUTII SA NU-SI AIBA LOCUL. NU SUNTEM IN COMPETITIE CARE ADUCE MAI MULT( MATERIAL). AR TREBUI SA NE SPRIJINIM RECIPROC PT CA-N VIATA SUNT SI MOMENTE GRELE. CUPLU INSEAMNA UN PARTENERIAT LA BINE SI LA RAU.SI CE VEI FACE DC TE CASATORESTI CU EL SI VEI AVEA SI UN BEBE SI VETI LOCUI IN SPATIUL LUI LOCATIV??? MI SE PARE GRAV CE TI SE-NRAMPLA SI URAT DIN PARTEA LUI CA-TI REPROSEAZA CA " E CASA LUI". ADICA NU POTI AVEA O OPINIE SI LIBERTATEA DE A O EXPRIMA DOAR PT CA LOCUIESTI LA EL?NU TI SE PARE CA E CAM EGOIST PRIETENUL TAU??? CA EU ASA IL VAD, SI POATE PUTIN CAM IMATUR. SI NU MAI FI NAIVA TRAIM INTR-O JUNGLA IN CARE NE MANCAM INTRE NOI.. DIN PACATE!REZOLVAREA SITUATIEI E LA TINE , TU DECIZI, DAR GANDESTE-TE BINE CE FEL DE VIATA VEI ALEGE SA DUCI.

Postat pe 24 Martie 2008 12:40
eu ti-as sugera sa pleci. spui ca nu ai vrut sa-l puoi sa aleaga intre tine si parintii lui. dar din cate sui tu parintii lui sunt mai importati decat tine. pune-l sa aleaga si spune-i tot ce ai pe suflet si da-l dracu' oracat de mult l-ai iubi. daca te-ar fi apreciat indeajuns nu ar fi facut asa si ar fi incercat sa impace si capra si varza. treaba ta! tu decizi ! dar gandeste-te sa nu-ti fie rau pe viitor. daca nu merge nu merge si cu asta basta . tu il iubesti si nu il vezi in stare de anumite lucruri ,dar poate e in stare de ceea ce crezi tu mai putin. te-am pupat si ai grija de tine.

Postat pe 24 Martie 2008 13:43
Si noi la inceput am stat in apartamentul cumparat de parintii lui si au existat si momente in care am avut discutii aprinse pe tema asta. Eu insa nu am acceptat niciodata nici un fel de repros si mi-am spus foarte clar punctul de vedere. Banii tai tot in casa aia intra, chiar daca nu e pe numele tau. Important e cat de mult va iubiti si cat de mult tineti sa fiti impreuna. Noi ne-am casatorit si am locuit in acel apartament vreme de 2 ani pana am decis sa vindem si sa ne mutam intr-un apartament mai frumos si mai mare, care a costat dublu fata de primul. Prin urmare acum suntem amandoi proprietarii apartamentului, asa cum e si normal. Nu trebuie sa fii atat de suparata din cauza acestor discutii, pentru ca ele sunt perfect normale. Pune-te in locul parintilor lui. Atat timp cat legal nu sunteti impreuna,ei nu au cum sa te perceapa ca facand parte din familie. E vorba totusi de munca lor. La fel nici parintii mei nu au fost dispusi sa investeasca in acel apartament pana nu ne-am casatorit. Nu e frumos ca ti se reproseaza, dar intelege ca nu suntem perfecti si la nervi spunem multe tampenii. Daca va iubiti veti trece si peste asta. Sotul meu de multe ori imi spunea ca e un norocos ca e casa lui, ca altfel l-as fi scos din casa la fiecare cearta :))) Uneori intr-o relatie ajungi si la faimoasele momente "ce ti-a dat ma-ta, ce ti-a dat tac-tu". Asa ca nu mai pune totul la suflet. Important e sa va iubiti. Pupik!!! Si ai grija de tine!
angelaviorica
Postat pe 25 Martie 2008 01:41
-----Pune-te in locul parintilor lui. Atat timp cat legal nu sunteti impreuna,ei nu au cum sa te perceapa ca facand parte din familie. E vorba totusi de munca lor.------astia sunt niste parinti egoisti Angela. nu se procedeaza in felul acesta. si eu stau de un an jumate cu prietenul meu in casa parintilor lui si sunt de acord ,nu zic nimic,si nici nu am o legatura stransa cu ei. parintii sunt cei care trebuie sa inteleaga un lucru: s-a terminat !!! baiatul e mare si trebuie sa aiba o femeie. ca si ei au trecut prin etapele astea , numai ca probabil nu au stat atat de mult necasatoriti. ca inainte se casatoreau dupa 3 luni de relatie...rar cineva cu mai mult timp. s-au schimbat lucrurile ,iar daca ei sunt inapoiati nu e vina fetei. prietenul trebuie sa-i tina partea daca o iubeste, sa o respecte si sa o inteleaga, si in niciun caz sa o injoseasca in fata parintilor lui.

Postat pe 25 Martie 2008 12:06
quote

Am vrut sa plec si sa ma mut cu chirie ,dar in acest caz el ar fi trebui sa aleaga intre mine is parintii lui,ceea ce nu mi sa parut corect si normal,

unquote


ba e f corect. atunci ai sa vezi daca te iubeste or ba.

Postat pe 25 Martie 2008 15:33
Bianca eu cred k ar trebui sa pleci pentru ca numai asa o sa vezi daca intr-adevar te iubeste sau nu... daca lasi lucrurile asa s-ar putea sa ai de suferit mai tarziu si nu e corect fata de tine pentru ca din cate am citit am vazut ca si tu l-ai ajutat f mult asa ca nu cred k are dreptul sa-ti reproseze faptul ca ai tai nu ti-au cumparat o casa.ai grija de tine si gandeste-te f bine

Postat pe 25 Martie 2008 17:18
saru'mana pt mesaje .pup.Pana acum ceva timp nu m am gandit ca acesta ar fi un motiv sufiecient pt o despartire,insa dupa aceste afirmatii ale tatalui lui,desi repet nu asta m a deranjat cel mai tare ci faptul ca el stie care este adevarata situatie i a dat dreptate,am inceput sa ma gandesc f serios si la restul discutiilor pe care le am avut pe aceasta tema.Ideea este ca nu stie decat prietena mea despre aceste reprosuri ,pt ca parintilor mei sincer nu pot sa le spun....Am incercat sa trec peste pt ca am crezut ca o sa se maturizeze si o sa realizeze ca si eu am facut multe pt noi..dar se pare ca nu este asa.Intr o seara vorbeam si din una in alta,am ajuns la faptul ca el are casa si eu...beep...si am incercat sa ii explic ca si eu mi am adus contributia in casa(mai mult decat el desi nu i am spus lui asa pt ca nu am vrut sa sune a ''scos ochii'' desi el a deschis subiectul....pt ca tot ce am facut in cei 2 ani de cand stam aici am facut mai mult pe munca mea,el neavand un job stabil,cred ca a lucrat 8 luni in ultimii 2 ani),de la schimbat usa de la intrare si pana la mobila de camera..cate ceva in fiecare luna,.........ideea este ca el a ajuns la o concluzie:daca eu plec maine din casa lui ar trebui sa iau doar jumatate din mobila pt ca restul de jumatate(chiar daca sunt achizitionate tot din munca mea) s-ar considera ca un fel de plata pt faptul ca am stat la el in casa(exact asa s a exprimat el).Va vine sa credeti?mie una nu mi a venit......si totusi am trecut peste,sparenad ca nu se va mai repeta.Ca sa nu va mai zic ca la un moment dat mi a spus si ca daca el vrea sa nu muncesca eu trebuie sa l intretin pt ca stau in casa lui,intreband ul daca reciproca se aplica..adica daca in momentul cand el v a avea un job stabil sa stau si eu aasa sa mi vad de faculate,mi a spus ca nu am sa vad ca el nu o sa ma intretina niciodata(nu as accepta asta..dar eram curioasa sa vad ce spune),si ca nu am voie sa ridic tonul din acelasi motiv.Ma macina rau chestia asta,si stau si ma gandesc in ce directie sa o apuc.....

Postat pe 25 Martie 2008 20:01
ce spui tu sunt niste copilarii care ar trebui sa iti ridice MARI semne de intrebare...eu nu as mai sta nici o clipa langa un om care imi resproseaza asa ceva...gandeste-te cum vei sta toata viata-pt ca,daca acum face asa,asta e doar inceputul...nu te respecta,parerea mea...si nu ar trebui sa te intrebi cum pot fi asa de rai oamenii,ci sa te intrebi cum de il cunosti asa de putin pe cel cu care locuiesti impreuna...si cu care presupun ca ti-ai facut niste planuri de viitor...ia-ti talpasita...reprosurile astea dor si nu le vei putea uita usor...
simonaj
Postat pe 25 Martie 2008 21:23
Asa este simona ,dor;si vad ca deocamdata nu uit ba chiar mai tare imi amintesc toate cuvintele lui ...dar am tot sperat ca se va maturiza ,si ca va trece peste acest aspect.Eu nu am fost de acord sa stam aici ,tocmai pt ca ma gandeam ca ar putea iesi discutii,dar pe partea cealalta m am gandit ca :1) sa nu il pun pe el sa aleaga,(ar fi fost deranjant pt ai lui sa ii dea casa pe care o mostenisera,tocmai pt el si noi sa preferam sa stam cu chirie)si 2) m am gandit ca neplatind chirie vom avea ocazia sa strangem niste bani,sa mobilam casa,si eventual sa facem cumva ca pe viitor sa ne permitem sa o vindem si sa luam 2 sau 3 camere.....

Postat pe 25 Martie 2008 21:39
Acest barbat este un IMPERTINENT!!! ...vai draga , are casa data de parinti, ce sa zic...mare lucru...iar el nu`i in stare sa cladeasca pe cont propriu nimic! Astea e mentalitate de epoca medievala , nu credeam ca exista astfel de certuri in cuplu gen " asta e casa mea , stai aici , tu ma intretii"...Nu sunt de acord cu violenta , dar cred ca ii dadeam o palma sa ma jigneasca asa de ma tinea minte toata viata!!! Ce sa cauti langa acest coate-goale cu casa data de parinti ?!?!? Draga mea , am prieteni cu foarte multi bani , bani facuti de ei , nu de parinti si au relatii cu fete care nu au avut mare lucru si le`au facut 'printese' si le si mai respecta pe deasupra pt ca le iubesc si nu conteaza banul! Cand iubesti daruiesti totul parerea mea ...si chiar ma intriga cum barbatii care intr`adevar au de toate in viata nu vor neaparat o femeie de nivelul lor din punct de vedere material , iar unul care lucreaza cand isi aduce aminte scoate ochii ca are casutza lui , 'cuibusor de nebunii' !
Kittynelle
Postat pe 26 Martie 2008 02:22
Bianca, daca tu stai si ii accepti toate rahaturile, atunci go for it, iti meriti soarta. Pentru o bucata de lemn si o usa, stai si inghiti badaraniile unui mitocan?

Postat pe 26 Martie 2008 09:07
draga mea pritenul tau e o nulitate, are pretentia sa faceti fifti- fifti ceea ce ai realizat tu dar el nu e dispus sa-mparta cu tine nimic. cred ca ar fi indicat sa pleci fara nici un regret, cu astfel de om nu meita sa-ti tocesti nervii si sa-i inghiti mizeriile de toparlan. si dc as fi in locul tau la plecare as distruge jumatate din mobila( partea ta), jumatate i-as lasa-o amintire.hai ca ma apucat dracii la gandul ca mai exista asfel de scursuri in zilele noastre.

Postat pe 26 Martie 2008 09:52
BIANCA in primul rand vreau sa-ti spun ca aici ai multe prietene care-ti stiu situatia,nu ai numai una,chiar daca noi nu te cunoastem personal. in al2-lea rand parerea mea,ca si a fetelor e sa pleci,du-te si nu te mai uita in urma...fiecare sfarsit are si un inceput...de ce sa stai cu un nesimtit care zice ca te iubeste ,dar nu iti demonstreaza asta?!? mai e si lenes pe deasupra,e lipsit de scrupule...nu intelegi ca daca tinea atat de mult la tine macar isi lua si el un loc de munca ...asa...ca se simtea prost ca numai tu aduci bani? da-l dracu' ca nu merita . TE FACE SA SUFERI,BIANCA !!! si lui nu-i pasa. deschide odata ochii si pleaca,lasa-l sa se descurce singur,si sa-si dea seama cat de rau e fara tine,si cate a pierdut. nu te mai gandi atat. pentru ca tu pierzi. si decat sa pierzi si sa suferi mai bine fa-l pe el sa piarda. infinge-i un ghimpe in corazon, si pleaca atunci cand el nu e acasa. daca te va acuza ca-l inseli,inseamna ca e si mai prost. in cazul asta nu incerca sa-i explici ca nu-i adevarat...da-i dreptate ..asa...ironic...ca sa-l doara mai tare.

Postat pe 26 Martie 2008 10:25
Cred ca tu insisti sa speri ca o sa se schimbe.Da-i testare :) sa vezi daca chiar te merita!Spune-i ca vrei sa nu mai stati impreuna o perioada si vezi cum reactioneaza.Atunci o sa-ti dai seama daca merita sau nu sa mergi mai departe, alaturi de el sau nu.Ai mandrie in tine! :)

Postat pe 26 Martie 2008 10:33
o sa o acuze ca vrea sa plece ca sa aiba frau liber sa se culce cu altul. si daca ala nu-i convine se intoarce la el. exact asa o sa se intample.

Postat pe 26 Martie 2008 12:12
daca atata minte are omu' ei, cu atat mai mult trebuie sa se rupa de dobitoc.

Postat pe 26 Martie 2008 12:17
CONCLUZIE: FUGI DE EL CA DRACU DE TAMAIE!!!! dar nu inainte de a distruge tot ce e al tau si el vrea sa impartiti! macar loveste-l unde-l doare!

Postat pe 26 Martie 2008 13:26
trebuie sa se loveasca cu capul de pragul de sus ca sa inteleaga (el) - eu as fi plecat de a 2a zis,chit ca ma duceam la o prietena pana imi gaseam in alta parte,sa ma implore sa ma intorc,altfel nu ma intorceam -pai si casatoriti la fel va reprosa ??
lief
Postat pe 26 Martie 2008 16:03
draga mea,este o vorba care spune ca "ziua buna se cunoaste de dimineata" ,asa ca ai puterea acum sa o rupi cu el,mai tirziu o sa-ti fie mai greu....sa nu-ti fie mila,nu ai pentru ce..i-ai demonstrat ca esti alaturi de el,ca poate baza pe tine...nu stie sa te aprecieze si nu are rost sa-ti irosesti viata linga el...lasa-l sa aleaga intre tine si parintii lui,daca te iubeste(ceea ce ma indoiesc)iti va propune ...poate...sa va mutati in alta parte ...singuri...dar atita timp cit isi sustine tatal si uita ca tu esti "jumatatea" lui...nu stiu...toata viata iti va scoate ochii ca e casa lui?e greu ,dar va trebui sa te gandesti la ce va urma....eu din suflet iti spun...da-i papucii..si sa nu te uiti inapoi ,ca nu ai pentru ce...pupici si multa bafta....
ginetta
Postat pe 26 Martie 2008 16:13
sunte ti niste scumpe,si mi ati ridicat moralul f mult,va mutumesc.Avand in vedere ca nu am prea multi oameni carora sa le cer sfatul(ma refer la faptul ca nu le pot spune multor oameni din jurul meu despre acest lucru)incepusem sa cred ca sunt eu nebuna.Stii anaphielle...ceea ce ai spus u cu plecatul si inselatul......ai dreptate,nu stii decat ceea ce am spus eu aici(ceea ce este doar o parte a relatiei noastre)si deja ai ajuns la concluzia ca daca aspleca m ar acuza ca il insel.Ei bine asa este.I am spus la moment dat ca relatia asta nu merge asa cum ar trebui sa mearga(cal putin o relatie care este la inceput.....pt ca si eu am spus la fel:daca acum este asa cum va fi peste 10 ani?)si poate ar fi mai bine sa ii punem capat,stiti ce mi a spus?....citez:''ti s a facut de p***? de asta vrei sa ne despartim?''M a durut,pt ca acesta ar fi ultimul lucru pe care l as face...datorita faptului ca inca din copilarie sunt marcata de acest lucru(si el stie toata povestea si stie ca nu as face asta,desi cateodata ma gandesc ca nu ma cunoaste aproape deloc,pt ca nu l a interesat sa ma cunoasca);as accepta multe intr o relatie,mai putin inselatul,indiferent care din parti este cea care inseala....
bianca2483
Postat pe 26 Martie 2008 21:48
Bianca,inca o dovada ca este un badaran si nu are caracter....poate sa aiba 10 garsoniere, daca nu are bun simt si nu te respecta...nu sa merita sa-ti strici viata.Esti tinara,frumoasa,desteapta...ai sa intilnesti barbatul care sa te merite.....este sfatul pe care l-as da si copiilor mei....nu-ti lega viata de un dobitoc...mai tirziu ai sa regreti......este tipul barbatului badaran si de la astia te poti astepta la ce este mai rau........te pup si sa auzim de bine.Pa...si sa stii ca nu esti nebuna................
ginetta
Postat pe 26 Martie 2008 22:11
:*:*:* ginetta,citind ce ai spus ,mi am amintit o discutie in care el sustinea ca el nu are pe cine sa respecte,ca nimeni din jurul lui nu a facut atat de mult incat sa merite respectat;desi dupa parerea mea nu trebuie sa ai bani ,case ,masini ca sa fii respecta;dpmdv respectul tine de caracterul unui om,respecti ceea ce este el ca si om ,nu ceea ce are material.Am considerat la vremea aceea ca a spus o pur si simplu fara sa gandeasca,dar probabil ca de fapt a vbt f serios........
bianca2483
Postat pe 26 Martie 2008 22:30
de aici sa-ti dai seama ca el nu pretuieste absolut nimic...ce pretentie sa ai de la un om care"se crede",care este mandru din cale afara.....si daca el nu respecta,oare merita respectat?un om care este destupat la minte(indiferent ce averi are,cu toate ca nu averea conteaza)se ridica si la nivelul celui mai destept si se coboara si la nivelul celui mai putin destept.Eu am o 17 ani de casnicie si iti spun cu mina pe suflet ca intr-o casnicie pe primul plan este respectul,intelegerea si iubirea reciproca....nu case, masini si altele...astea le faci daca exista intelegere si toate cele ce ti-am spus...Imi doresc sa ai puterea sa te rupi de el,pentru ca este un NIMIC si nu te poti astepta la nimic bun din parea lui....si eu am fata si i-as da acelas sfat pentru ca mai bine suferi acum,decit mai tirziu cind pot intervenii copii...capul sus,curaj si nu te lasa calcata in picioare de un dobitoc...te pup si mai vorbim...pa
ginetta
Postat pe 26 Martie 2008 22:47
eu zic sa-l lasi sa creada ce vrea
lief
Postat pe 27 Martie 2008 09:44
dar el ce a facut ca sa merite respectul celorlati?
un om care considera ca respectul consta in chestiile materiale nu te va respecta niciodata!poate daca ai fi o vila sau o masina de lux!

Postat pe 27 Martie 2008 09:57
bianca , nu uita ca o femeie dc vrea poate fi mai puternica decat un barbat. cred ca gasesti destula forta si vointa sa te rupi de acest individ si mizeriile pe care ti le face. noi suntem alaturi de tine si te incurajam sa iei decizia care sa-ti schmbe viata in bine. mi se pate de nepermis modul in care spui ca vb cu tine( ce ti s-a facut de p...a). e o scursura draga mea ma mir ca ai acceptat sa-ti pierzi timp pretios din viata ta cu asfel de individ.

Postat pe 27 Martie 2008 10:45
stiu ca e greu, dar fata draga, decat sa-ti manance sufletul un idiot mai bine fara!

Postat pe 27 Martie 2008 11:20
Offf nici nu stiu ce sa mai scriu acum,si de fapt nici nustiu de ce o mai fac,poate pt simplul fapt ca intotdeauna ma gasesc vinovata pe mine,desi spunetisi voi cu ce am gresit:el este plecat din oras de 2 sapt si a spus ca nu poate veni acasa,ca are de lucru,iar eu am zis sa ii fac o surpriza,m am aranjat,m am urcat in tren si m am dus sa il vad(nu am stat nicodata 2 saptamani departe unul de celalat),am crezut ca ii voi face o surpriza(ca tot imi reprosa ca nu ii fac niciodata surprize ,desi imi dau tot timpul silinta)dar spre uimirea mea am fost intampinata cu un:''de ce ai venit?'',la care iam raspuns ''pt ca imi era dor de tine'',la intrebarea mea,''tie nu ti a fost dor de mine?'' el nu astiut sa mi raspunda decat cu un ''de ce sa mi fie dor?...de alta cearta?''.M a marcat profund ,maiales cand mi a zis ca acum daca tot m am dus eu poate sa mai stea 2 saptamani fara sa vina acasa(pana acum de cand are job ul acesta venea in fiecare sapt sa vb cu tatl lui,acum s au ciondanit putin si nu se mai duce la el...ma face sa cred ca venea acasa pt taicasu' nicidecum pt mine); de sunat daca il sun eu bine ,daca nu ..iar bine.Azi spre exemplu mi a inchis tel in nas si mi am pus ambitia si nu l am mai sunat ,si nici el nu a dat nici un semn.Am senzatia in ultimul timp ca sunt cam in plus ,si ca ar vrea sa scape de mine;dar daca e asa de ce nu o spune verde in fata?Ca sa ma poata acuza pe mine dupa ce ne vom desprati ca a fost din cauza mea si ca el sufera din cauza mea?Ca sa nu isi asume nici o responsablitate?Sau sunt eu ciudata si exagerez si el chiar nu vrea sa ne despartim?Nici nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac,chiar nu vreau sa l fac sa sufere dar nici sa fiu ''de umplutura'' pana isi gaseste pe alta(pt ca eu cred ca pana acum nu are pe altcineva..nu bag mana in foc dar nu mi a dat motive sa cred asta,daca are se ascunde f bine..)De ce nu spune odata ce vrea,si ce nu ii convine,si de ce cand incerc sa stam de vb se enerveaza si imi spune ca iar inep cu fitele,nu vrea sa comunice deloc???
bianca2483
Postat pe 3 Aprilie 2008 04:04
bianca, nu sunt prima de pe forum care iti spune asta: de ce te mai chinui? ce rost are sa mai continui relatia, mai ales dupa ce ai patit ultima data cu el? e clar ca nu te mai respecta si nici nu te mai iubeste, nu vreau sa te supar, dar eu asta am inteles din ce ai povestit mai sus. pentru binele tau, ia-ti ce-i al tau si vezi-ti de viata. e importanta comunicarea intr-o relatie, dar din partea lui mi se pare ca exista doar respingere

Postat pe 3 Aprilie 2008 10:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nevoie de sfat.. 14 De la: maimai_no1 2 Ianuarie 2012 23:19
eu RAC el GEAMAN 3 De la: piper 19 August 2009 15:12
Pare o gluma, dar in principiu, nu este 56 De la: hairlucifer0 13 Iulie 2009 23:15
vinovatii fara vina 7 De la: mkdisk 21 Ianuarie 2009 15:00
Nu pot deloc sa il uit. De ce? 6 De la: Sibel_16 2 Februarie 2011 12:26