Setari Cookie-uri

DE CE???

De la: bianca2384, la data 2008-03-24 12:21:06im primul rand buna ziua la toata lumea.As avea si eu nevie de niste pareri si sfaturi pt ca deja simt ca am ajuns la limita,simt ca cedez nervos.Am sa va spun povestea pe scurt:stau impreuna cu prietenul meu in garsoniera lui,(a tatului lui...dar fiind singur laparinti este doar a lui),pana acum nu a fost nici o problema,insa la o discutie mai aprinsa cu tatal lui acesta ia reprosat oarecum faptul ca mie tata nu mi da nimik si ca tata si a facut credit sa si ia masina,desi nu est echiar asa,imi mai da si mie cat poate avand in vedere ca mai am 2 frati mai mici,iar de cate ori ne dau bani ai mei nu nii mai cer inapoi,lucru care nu este valabil si la ai lui,ba chiar cand avem le mai dam noi parintilor lui.Prietenul meu imi mai reprosa cand ne certam ca stau in casa lui si ca tre sa tac in fata lui si ca sa mi vad lungul nasul,insa intotdeauna am considerat ca o spune la nervi.Nu m a deranjat atat de mult ceea ce a spus tatal lui,ce ma durut cel mai tare a fost ca el i a dat dreptate(mi a spus el pt ca eu nu am luat parte la discutie),stiind totusi ca eu l am intretinut f mult timp pt ca el nu a avut servici ,eu fiind singura care lucram,plateam facturile,facultatea lui si pe a mea.Nu inteleg cum el barbatul pt care am facut tot ce am putut imi poate scoate ochii in acest fel acum.Ma simt f prost datorita acestor vorbe,plang de 2 zile dar nu am ceface sa fiu pe picor de egalitate cu el,tata nu mi va putea lua niciodata o casa ca sa ajung ''la nivelul lui'',si desi el spune ca nu il intereseaza de ce totusi imi striga ca stau in casa lui si ii da dreptate tatalui lui,macar mi e personal in fata ar putea sa mi spuna ca tatal lui nu are dreptate daca nu are curaj sa l contrazica pe el.Am vrut sa plec si sa ma mut cu chirie ,dar in acest caz el ar fi trebui sa aleaga intre mine is parintii lui,ceea ce nu mi sa parut corect si normal,dar sincer acum nu mai pot...De ce oare sunt oameni atat de rai?...Eu chiar credeam din suflet in bunatatea oamenilorsi chiar nu ma asteptam la reprosuri de acest gen din partea parintilor lui cu care chiar am avut o relatie buna....probabil sunt eu prea naiva si banii conteaza mai mult decat oprice pe lumea asta(desi am refuzat pana acum sa cred acest lucru ) iar oamenii chiar nu sunt atat de buni si binevoitori pe cat par.............



Bianca draga mea crede-ma nu poti compara banii cu dragostea.dragostea invinge tot chiar si puterea banului.asa ca ceea ce se intampla intre tine si prietenul tau nu se numeste dragoste.Gandeste-te daca tie iti reproseaza acum,ce se va intampla dupa cativa ani,daca o sa dureze cativa ani,cand o sa aveti o familie si o sa apara pb banului?asa ca sfatul meu i-ati inima in dinti si paraseste-l.Asa tu o sa ai puterea de concentrare in viata si poate o sa ajungi candva la nivelul lui.
madalinutza_87
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii 17 De la: aditadani 18 Martie 2014 01:51
e afemeiat 28 De la: kudika165425 3 Septembrie 2013 13:55
Ce relatii ati avut cu parintii ? 69 De la: ipahebirowtnod 11 Noiembrie 2010 15:01
buna 2 De la: kudika012227 22 Iunie 2010 23:06
buna seara 8 De la: krisulina15 3 Februarie 2013 10:18