Setari Cookie-uri

acneea

Eu am scapat de acnee cu Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliant si gel hidratant). Este un produs natural pe baza de aloe vera, iarba de mare, musetel, salvie, macese....

Aveam si pete inestetice , iar acum tenul meu arata ff bine.

Postat pe 23 Aprilie 2009 15:07
eu am incercat Bruno Vassari si a functionat ...
produsele pt tenul gras se numesc Pure solution
andre1000
Postat pe 28 Aprilie 2009 20:45
subscriu pt bruno vassari
kudika013154
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:11
offf...citesc si ma minunez...pentru cele care se plang de acnee..sfatul meu este sa nu mai dati banii pe porcarii sau sa folositi produse *dupa ureche*, cel mai bun e sfatul unui dermatolog(bun) pentru ca tenul difera de la persoana la persoana, iar cauzele acneei sunt multe si difera la fel de la om la om.am citit un post aici pe forum unde cineva zicea ca a folosit tot ce se putea si dadea exemplu avon si oriflame,doamna sau domnisoara,mai bine dati cu apa ca e mai buna.
kudika027669
Postat pe 19 Mai 2009 15:51
la mine din cauza ca am intrerupt antibaby,mi-a aparut acneea.am fost la dermatolog si mi-a prescris un sapun pe baza de sulf- herrogate,o alifie prepata in farmacie,apa termala avene, si niste pastile(nu ii descifrez scrisul ca sa va zic cum se numesc).tot el mi-a recomandat sa ma feresc cat pot de soare, sa nu port sintetice si sa folosesc mai putin cosmeticele gen fonduri de ten.
kudika027669
Postat pe 19 Mai 2009 15:58
Incearca Gerovital Plant Stop Acnee. E o schema de tratament completa pentru tratarea acneii (curatare, tonifiere, crema pentru cosuri, crema care regleaza secretia de sebun si baton corector pentru cosuri). De asemenea, incearca sa faci saptamanal o baie de aburi pentru deschiderea porilor, dupa care poti aplica o masca cu argila. Mult succes!
mary_cj
Postat pe 3 Iunie 2009 11:25
Din experienta mea cu acneea (de care am reusit sa scap) am ajuns la cateva concluzii pe care m-am gandit sa vi le impartasesc,poate o sa ajute pe cineva.O sa le scriu organizat k sa nu va ametesc:) :
- in primul rand este o problema interna a corpului,drept urmare pt a scapa complet tb tratata cauza si nu efectul.Prin creme,lotiuni etc se trateaza doar efectul astfel incat se va putea obtine cel mult o ameliorare/imbunatatire a situatiei. Doar cu ajutorul cremelor e f greu sa scapati de tot,poate doar pt persoanele cu o forma usoara.Asta nu inseamna totusi ca nu au un rol f important in tratament.
-in general principalele cauze interne sunt dezechilibrele hormonale si/sau un metabolism defectuos.
-eu recomand tratamentele naturiste(fitoterapie,acupunctura etc) intrucat sunt singurele care rezolva pb pe termen lung si nu doar pe parcursul tratamentului.Insa aici trebuiesc mentionate cateva aspecte f iimportante.Pt k un tratament naturist sa aiba intradevar efectele scontate trebuie sa:
- fie prescris de un medic specializat si priceput in asa ceva si nu luat dupa ureche.
- produsele folosite sa fie de calitate foarte buna
- tb sa fie insotit de un regim de viata cat mai sanatos posibil
- si nu in ultimul rand trebuie sa va inarmati cu multa rabdare si resurse financiare deoarece astfel de tratamente sunt pe termen lung in general(depinde de la caz la caz,de gravitatea situatiei).E nevoie de multa incredere si perseverenta deoarece de obicei in prima faza a tratamentului se observa o usoara agravare a situatiei din cauza detoxifierii si a luptei pe o care o duce organsmul. Din pacate multi renunta in pct acesta deorece considera ca le face rau si nu bine.
Oricum indiferent de metoda aleasa tb sa aveti grija de voi si intern si extern adica pe langa creme,masti etc sa incercati sa nu mai mancati nesanatos si sa faceti sport macar putin.(Sportul ajuta destul de mult).
Multa sanatate!

yryna88
Postat pe 25 Iunie 2009 14:29
buna tuturor


vreau sa ii cer marinelei 1989 o adresa de mail prin care sa vorbesc cu ea in legatura cu acneea
rusyelena
Postat pe 23 Iulie 2009 17:58
Iti spun cum am scapat eu de acnee: am consultat un dermatolog, endocrinolog, am folosit Roacutane, anticonceptionale si cremele YON-KA Paris care protejeaza ff bine pielea si o curata, iar crema Retin A o exfoliaza lasand porii liberi. Iti recomand un tratament YON-KA, pielea se va linisti imediat.
kudika055879
Postat pe 30 Iulie 2009 12:46
vreau sa intreb si eu ceva poate ma ajutati.am citit despre anticonceptionale ca au o groaza de efecte negative.stiu ca daca voi consulta un ginecolog imi va da pt acnee dar ele sunt facute cu scopul anti bebe si cum eu nu am activitate sexuala nu stiu cat de bune sunt.as vrea sa incerc dar mi-e frica de efectele adverse.voi ce spuneti?
rusyelena
Postat pe 30 Iulie 2009 21:25
mda....si eu am folosit zynerit si este foarte bun....pana sa descoipar acest med ma machiam foarte "strident" adica f mult fond de ten....iar cand ma demachiam era un cosmar...aveam cosuri oribile...nu concepeam sa stau nemachiata sa mi se vada cosurile,dar am inceput cu zynerit si diane 35 si nu am mai folosit fond de ten deloc chiar daca am cicatrice dar nu mai am acele hidoase si umflate si inflamate cosuri....deci zynerit si diane 35 impreuna dau rezultate bune
amelia_cristina
Postat pe 2 August 2009 22:06
Cum scap de acnea asta vulgara ajutatimaa nu stiu daka sa merg la cosmeticianca sa imi scot punctele de grasime alea negre si cosurile nu am multe dar dak o sa fie mai rau :( sunt obsedata de aproape 1 an catee cremee cati bani aruncati si altelee nici nu stiu ce aia demachiere si au un ten perfec si mancaree la greu asa e sora meaa se culca si machiata si are tenu perfec eu nu stiu ce sa fac demachiere cu ulei de masline ,masti de argila ,zinerite,skinoren astea folosesc acuma CE MA SFATUITI FETELOR ???
ioaninaioanina
Postat pe 6 August 2009 01:09
zyneritul e bun....dar mai eficient mi se pare mibazonul si e chiar mai ieftin- 5 lei..are trei antibiotice in el....Folosit alaturi de o lotiune tonica pe baza de plante si din cand in cand cate un ceai de musetel,galbenele sau trei frati patati ( uz intern)....da rezultate foarte bune....va pup fetelor si sa fiti frumoase!!!
pissy
Postat pe 9 August 2009 18:56
De la: gabrielah1978, la data 2008-04-10 08:28:04Am si acum probleme cu accnea la aproape 30 de ani.Am fost la lasermed la presedintele dermatologilor din Romania care dupa ce m-a consultat mi-a zis foarte calm ca nu scap definitiv de accnee.Mi-a prescris o reteta , un preparat de la farmacie si un gel de curatare dar nu mi-au fost de folos.De ani de zile incerc tot felul de creme dar in zadar.Am rugamintea la voi cele care suferiti de acnee si care ati scapat de ea sa-mi dati numele cabinetului la care ati fost. multumesc anticipat


si yo am avut foarte mari probleme si tot la fel am fost la dermatolog,mi-a prescris aprox 10 tipuri de produse care au costat destul de mult si care n-au avut niciun efect
dupa aceea am zis sa-mi incerc iar norocul cu Zineryt(il mai incercasem dar are ca reactie adversa uscarea pielii daca nu-l folosesti cu o crema hidratanta buna)...si de data aceasta l-am folosit impreuna cu Cutaden(am inteles ca acum se numeste altfel totusi )...acum mi-am facut un mic program...odata sau de 2 ori pe saptamana infuzie de musetel,apoi exfoliere cu malai(asta daca n-ai ten sensibil),aplic masca cu argila AslaVital(cu rosii pt ten gras,cu apa minerala/plata pt cel normal,sau cu galbenus de ou pentru ten sensibil),apoi ma spal pe fatza cu sapun de bebelush,urmeaza zinerytu ji cand acesta se absoarbe in piele Cutaden....pare dificil dar ce nu facem noi fetele pt frumusetze;))... specific,ca zinerytul si cutadenul il foloseam zilnic la inceput pana si-a mai revenit tenu`
mult succes si sper sa ai rabdarea necesara si sa reusesti
Georgylyx
Postat pe 12 August 2009 18:54
fetelor va rog mult ajutati-ma si pe mn am acnee de la varsta d 12 ani iar akm am 18ani,am fost la ft multi dermatologi dar degeaba,am luat crema,gel si apa tonica d l avene,am folosit sebamed,zinerit,antibiotice,anticonceptionale yasmin,nimik nu a avut efect,si am si cicatrici,am dat cu ceai d pelin,musetel,am folosit nidoflor unguent,fara niciun efect ,ast cat mai multe sfaturi,daca ati trecut si voi prin asta va rog sa ma ajutati
anutza29
Postat pe 23 August 2009 18:25
buna!am 23 de ani si inca de la varsta de 13-14 am o problema cu acneea.ca si produse pentru uz extern am folosit foarte multe, unele dintre ele la recomandarea dermatologului.din pacate insa, acestea au avut efect doar pentru o perioada scurta, acneea revenind.am luat si capsule de zinc sau drojdie, dar fara multe rezultate. m am gandit sa incerc si acneon-sunt la inceputul tratamentului-, deoarece actioneaza din interior si e special creat impotriva acneei.sincera sa fiu sunt putin sceptica, am impresia ca nu voi scapa de acnee niciodata.tenul meu are perioade foarte proaste cand imi apar si cate 4-5 cosuri mari, dureroase.mai nou imi apar si pe gat.insa am si perioade bune cand nu am nici un cos-sau doar cosulete mici-,doar puncte negre.sper ca acest produs sa nu mi agraveze acneea penrtu ca nu stiu ce alt tratament as mai putea aplica.am inteles k in prima luna de tratament voi avea o eruptie mai puternica dar ca continuand tratamentul tenul va capata un spect foarte bun.
kudika040284
Postat pe 24 August 2009 13:12
Aparitia acneei depinde f mult de alimentatie, sanatate, stres si multi alti factori.Nu vom reusi sa amelioram aceast aproblema cu experienta altora, poate doar sa testam dar rar da si rezultate. Gasiti aici cateva remedii naturiste sper sa va ajute http://www.sfatulmedicului.ro/Acneea/tratament-naturist-pentru-acnee_1427
oana009
Postat pe 25 August 2009 12:36
http://www.kudika.ro/articol/frumusete/4648/Un-ten-frumos-cu-ceai-verde.html
kudika040284
Postat pe 26 August 2009 09:34
Una alta despre acnee :
Acneea este o boala comuna, partial determinata genetic, observata mai ales in perioada pubertara, dar si la adult.Este o afectiune polimorfa in care coexista leziuni retentionale si inflamatorii adeseori pe fond de piele seboreica. Tratamentul acneei trebuie sa tina seama :

Mai multe pe :
http://thingsbyms.blogspot.com/2009/08/acneea.html
kudika066449
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:19
oana009 are dreptate: Aparitia acneei depinde f mult de alimentatie, sanatate, stres.

Dar in acelasi timp trebuie ameliorata problema si prin tratament extern.

Pentru tenurile acneice cei de la Bionatura au creat 3 produse:

1. Crema de tratament pentru ten gras, acneic, cu extract de crin florentin

2. Lapte demachiant pentru ten gras, acneic, cu extract de crin florentin

3. Lotiune pentru ten gras, acneic, cu extract de crin.

Gama este destinata tenului gras - acneic. Este o gama de tratament care are ca ingredient activ extractul natural de IRIS FLORENTIN (cu actiune antiseptica, anti-acneica). Mai contine extracte naturale de calendula, sunatoare, musetel, flori de liliac si uleiuri naturale de migdale dulci, lavanda, mandarine.

Pot fi pocurate pe www. quantshop.ro (BIONATURA- GAMA Active balance).
dianamioara
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:29
Buun...Cautand pe mai multe forumuri...inclusiv pe acesta, am gasit tot felul de mesaje cum ca Dr.Harris`Original Dermal Magic ar fi eficient in tratarea acneei. Si l-am achizitionat... SI PRODUSUL E O PORCARIE!!!!!!!! Nu numai ca nu mi-a modificat in bine cu absolut nimic aspectul fetei!!!!Dar mi-a umplut fata de cosi!!!!! Prin urmare Dr.Harris`Original Dermal Magic O PORCARIE!!!!
ylyrya
Postat pe 28 Septembrie 2009 06:50
Si ma tot gandesc sa incerc Bruno Vassari...dar imi e teama...daca e teapa si asta? Am tenul asa ..de...ceva vreme...singurul eficient a fost sotretul...pastile. Am incercat si zineryt...si remedii naturiste..si cosmetice...Dintre cele naturiste..cel mai eficient e tratamentul cu argila..Eu imi faceam masti zilnice cu argila, cateva picaturi de ulei din extract de morcov si putina zeama de lamaie. Avand in vedere ca porcaria de Dr.Harris`Original Dermal Magic mi-a lasat fata in ultimul hal ....va trebui sa revin la ele...Daca cineva de pe acest forum vrea sa incerce tampenia aia, il ofer gratuit curajoasei!!!!
ylyrya
Postat pe 28 Septembrie 2009 06:58
Am acnee de la 12 ani acum am 20 si n-am scapat de ea. Am facut tratament cu zinerit si Retin-A si mia trecut pe parcursul tratamentului. Daca incetam tratamentul imi apareau din nou. Am facut tratamentul timp de 2 3 ani ceea ce era mai mult decat scria pe prospect( adik 12 luni ).Am incetat sa le mai iau.Acum mi-au aparut o gramada de cosuri, cred ca am sa ma intorc la dermatolog sa-mi prescrie din nou zinerit si Retin-A.
kudika056919
Postat pe 28 Septembrie 2009 07:46
De la: kudika056919, la data 2009-09-28 07:46:14Am acnee de la 12 ani acum am 20 si n-am scapat de ea. Am facut tratament cu zinerit si Retin-A si mia trecut pe parcursul tratamentului. Daca incetam tratamentul imi apareau din nou. Am facut tratamentul timp de 2 3 ani ceea ce era mai mult decat scria pe prospect( adik 12 luni ).Am incetat sa le mai iau.Acum mi-au aparut o gramada de cosuri, cred ca am sa ma intorc la dermatolog sa-mi prescrie din nou zinerit si Retin-A.

nu e bine daca au revenit...am folosit si eu zynerit,e f bun doar ca dupa ce mi s-a obisnuit pielea cu el nu si-a mai facut efectul.ai fost la un medic endocrinolog?poti sa incerci cu mibazon sau cu diane 35
pissy
Postat pe 29 Septembrie 2009 21:24
Buna...ca mai toate utilizatoarele site-ului am incercat posibil si imposibil...microdermaabraziune, cosmetica...diane35...tratamente naturiste..zinerit, roacutan...au trecut pe moment...iar acum am o flora...de speriat...concomitent cu o stare de frustrare!!
Nu mai stiu ce sa mai fac!
Intradevar de la diane35 am avut probleme la sani si eu...mi-a aparut un nodul!!
kudika083503
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:42
Buna fetelor....vreau doar sa completez ce se vb pe aici....fiecare fata are metabolismul ei....eu am scapat de cosuri dintr-o prostie de la 15 ani am inceput sa am cosuri si erau din ce in ce mai urate...pana intr-o zi,mai acu 1 an de zile in urma,cand am ajuns la o cosmeticiana sa ma fac cu ceara pe picioare.Toate bune si frumoase....cum vb noi,ma intreaba dak as accepta "o lupta" impotriva acneei si cum eu as fi facut orice sa scap de ea am zis DA! si uite asa mancam in fiecare zi legume crude,fructe,carne fiarta,apa plata cu lamaie,etc....iar cat despre ten...dimineata ma spalam cu un gel,apoi ma dadeam cu crema de galbenele si o lasam sa actioneze pana seara,iar seara ma spalam din nou cu gelul rspectiv si ma dadeam cu Zineryt....acum tenul meu e aproape perfect....pe langa un ten frumos,am capatat si o prietena...cosmeticiana.Ea a reusit sa faca ceea ce nu a fost in stare sa faca doctorii dermatologi Dak vreti un sfat...incercati mai bine la cosmetica decat la dermatolog! dar nici sa va dati pe mana oricui...eu am riscat si am castigat Succes!
cucciola21
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:43
Iar prostii...
kudika226898
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:50
:sm am si eu acnee dar credeam ca apare doar la o anumita varsta, insa aflu ca nu-i asa //apare mereul-ashamed0001:
kudika317554
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:44
De la: kudika317554, la data 2010-09-28 10:44:09 :sm am si eu acnee dar credeam ca apare doar la o anumita varsta, insa aflu ca nu-i asa //apare mereul-ashamed0001:
dar la 36 ani???????????????//
kudika317554
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:46
Produse naturiste de la Calivita, tratament impotriva acneei
Pt mai multe detalii, delyiutza_p@yahoo.com
delyiutza_p
Postat pe 3 Octombrie 2010 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ten iritat ...merge ceai de galbenele ? 12 De la: _oktober_ 21 August 2009 15:11
acneea 113 De la: gabrielah1978 20 Ianuarie 2017 23:27
Acneea alba 2 De la: RalucaRalu 4 Septembrie 2016 10:56
Ten gras si deshidratat? 9 De la: kudika017413 25 Mai 2014 17:04
buze frumoase 27 De la: kudika_1015607 12 Septembrie 2016 11:23