Setari Cookie-uri

Regenon

De la: kudika329185, la data 2014-01-15 12:54:15Buna draga mea.Si eu sunt foarte grasa,trebuie sa slabesc intre 50-60 kg.Am inceput o dieta disociata si am inceput sa slabesc foarte bine.Regenonul trebuie sa te duci la un endocrinolog sa ti-l prescrie.Dieta este una de 90 de zile dar va trebuie sa te tii de ea.Eu dupa prima saptamana am slabit 5 kg, nu mai fumez,nu mai beau cafea,nu mai beau alcool dar zilnic fac mult sport.Ma duc in fiecare zii in parcul Tineretului si fac la aparatele de acolo .Trebuie o dieta mai lunga ca sa-si faca efectul,pentru organismul are o memoriei interna si daca ai un regim pe o perioada scurta o saptamana,2 sau 3 nu isi va face efectul si incearca sa iei fructe godji.sunt aniimbatranire,anticeluilita,infertilitate,etc.Deci mancarea si unele restrictii dar fara sport nu rezolvi.Te pup si multa bafata.Iti dau si nr. meu de tel 0726208989 Gabriela.Multa bafta.



Ce vrei sa-i vinzi la prosteala?
kudika226898
Postat pe 15 Ianuarie 2014 15:54
eu nu cred in asa ceva..dar daca ti-a mers.. ma bucur foarte mult
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 15 Ianuarie 2014 15:57
buna ziua ..am citit aproximativ fiecare comentariu de mai devreme .. eu personal va cred problema .. fiind ca eu pt faptul ca mi.am facut o relatie am renuntat la sala dar si din cauza bac.ului care se apropie . eu in nov anul trecut am slabit 21 e kg .aproape 22 kg ..aveam 81 si am ajuns la 60 uneori 59 . am facut sala pana la exces si manacare putina m,am abtinut din greu ..acum ajuns sa ma ingras iar am pus 12 kg ..nu stiu ce sa fac sa nu ajung iar grasa.. pastile ?nu m.ar lasa nici prt nci mama sa iau. o prt care are grave probleme cu kg .. a luat regenon ..m.as apuca si eu de ele ca sa pot ajunge la 60 iar dar imi este teama .. ea a slabit vreo 19 si am inteles ca ajuns si la spital .. ce sa fac eu ?? in cazul asta ???
kudika_954098
Postat pe 4 Februarie 2014 16:09
De la: kudika_954098, la data 2014-02-04 16:09:51buna ziua ..am citit aproximativ fiecare comentariu de mai devreme .. eu personal va cred problema .. fiind ca eu pt faptul ca mi.am facut o relatie am renuntat la sala dar si din cauza bac.ului care se apropie . eu in nov anul trecut am slabit 21 e kg .aproape 22 kg ..aveam 81 si am ajuns la 60 uneori 59 . am facut sala pana la exces si manacare putina m,am abtinut din greu ..acum ajuns sa ma ingras iar am pus 12 kg ..nu stiu ce sa fac sa nu ajung iar grasa.. pastile ?nu m.ar lasa nici prt nci mama sa iau. o prt care are grave probleme cu kg .. a luat regenon ..m.as apuca si eu de ele ca sa pot ajunge la 60 iar dar imi este teama .. ea a slabit vreo 19 si am inteles ca ajuns si la spital .. ce sa fac eu ?? in cazul asta ???


Daca prietena ta a ajuns la spital din cauza pastilelor de slabit, nu ti-e clar ce ai de facut?

Mergi din nou la sala, abtine-te de la mancarurile nesanatoase, iar daca vezi ca nu slabesti, mergi la medic pentru analize, sa-ti testezi glicemia si tiroida.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 4 Februarie 2014 18:20
De la: eu_roxanachitu, la data 2008-04-25 12:43:47Scumpo,Regenonul este unmedicament foarte periculos...Ti-o spun pentru ca lucrez in domeniu.Este incadrat pe lista STUPEFIANTELOR si din farmacie se elibereaza pe baza unei retete SPCIALE...Daca le iei poti avea dureri mari de cap,greata,varsaturi...poti da in anorexie...pentru ca iti taie pofta de mancare...Este un derivat de amfetamine si poate sa-ti dea o dependenta urata...ca la depandenta de droguri...Dar cate kilograme ai,ce inaltime si ce varsta ai.Sunt alte metode mai bune de slabit.Plus ca poate ave efecte asupra anticonceptionalelor reducandu-le efectul.Eu zic in felul urmator...Daca ai de dat jos atat de multe kilograme,si anume 20 apeleaza la institutul Parhon sa ti se dea in principal un regim alimentar adecvat,sa vada daca nu ai alte probleme hormonale(hipotiroidism,hipogonadism,poate un inceput de diabet)...Nu lua medicamente de capul tau pentru ca e posibil sa dereglezi si mai tare bioritmul tau si asta sa aiba consecinte grave asupra sanatatii tale.Deci: MERGI LA PARHON SI VB CU UN MEDIC...chiar daca un medic va dori sa-ti dea din prima niste pastile eu spun sa insisti sa ti se faca niste analize.Hai...te-am pupat simai vorbim...sa mai ne povestesti ce ai facut.
. Si eu trebuie sa slabsc 15 kg , dar am ales un regim ( fara grasimi, prajeli, paste lactate grase), si multe exercitii fizice ! Slabesti lent, dar o faci pentru totdeauna ! Nu lua pastile, NU !
Fusun_ge
Postat pe 4 Februarie 2014 18:40
De la: kudika465824, la data 2014-01-28 05:03:17.com ....
Cine are regenon sa ma contacteze ! Va rog mult , trebuie sa slãbesc urgent !
office.nancy@yahoo.com
. Vrand sa slabesti urgent, alegi cea mai nesanatoasa cale! Mancati sanatos si in cantitati mai mici si dati bice la sport, gimnastica ! MISCARE !!!!
Fusun_ge
Postat pe 4 Februarie 2014 18:44
Îmi puteți da un nr de telefon unde pot da comandã? Mulțumesc!
SweetAngella
Postat pe 16 Septembrie 2014 19:36
De la: kudika_974876, la data 2014-10-11 22:49:07Buna.mai ai pastilele?


Sigur ca le are...lipsea doar fraierul...
kudika226898
Postat pe 13 Octombrie 2014 10:39
Buna, vreau sa le spun celor ce recomanda calduros sportul si o nutritie sanatoasa ca au perfecta dreptate. Insa mai sunt din pacate si persoane care pur si simplu nu pot slabi astfel, din diverse motive. Eu personal am IMC 41 in acest moment si asta in ideea in care am incercat intai sala de fitness si diete la greu. Nu merge. Cel putin, nu la mine. Am testat pe mine cam tot ce este produs de slabit pe piata : capsula de slabit (a fost buna acum 3 ani - 11 kg intr-o luna slabite si fara efecte srcundare; cea care este acum pe piata nu mai e ok deloc), libramed,capsula zein,acai berry,cafea verde,plasturi,etc,etc. Stiu la ce riscuri m-am supus si mi le-am asumat. Ma consider o persoana destul de rationala sa inteleg ca imi pot distruge organismul astfel. Azi am inceput tratamentul cu Regenon,recomandat de medic. Daca nu m-a omorat nimic din ce am luat pana acum,(analizele mi-au iesit bune) ,nu cred ca va reusi Regenonul. :) de ce scriu ? Pt cei/cele care chiar sunt in aceeasi situatie cu mine. Va voi tine la curent cum decurge la mine tratamentul, fie el un rezultat bun sau nu. Cei care citesc postarile noastre au nevoie de sinceritate,de suport si intelegere,asta aviz celor ce "ofera" gratuit jigniri si iau in deradere pe cei ce nu au norocul lor sa aiba un fizic ok. Spun asta deoarece am curaj sa pariez ca nici un GRAS nu rade de altul. NU, noi astea GRASE incercam orice din disperarea de a arata iar bine,pentru propriul moral. Ok. Voi reveni in cateva zile,cu primele rezultate.
tyanna
Postat pe 7 Noiembrie 2014 23:23
De la: tyanna, la data 2014-11-07 23:23:30Buna, vreau sa le spun celor ce recomanda calduros sportul si o nutritie sanatoasa ca au perfecta dreptate. Insa mai sunt din pacate si persoane care pur si simplu nu pot slabi astfel, din diverse motive. Eu personal am IMC 41 in acest moment si asta in ideea in care am incercat intai sala de fitness si diete la greu. Nu merge. Cel putin, nu la mine. Am testat pe mine cam tot ce este produs de slabit pe piata : capsula de slabit (a fost buna acum 3 ani - 11 kg intr-o luna slabite si fara efecte srcundare; cea care este acum pe piata nu mai e ok deloc), libramed,capsula zein,acai berry,cafea verde,plasturi,etc,etc. Stiu la ce riscuri m-am supus si mi le-am asumat. Ma consider o persoana destul de rationala sa inteleg ca imi pot distruge organismul astfel. Azi am inceput tratamentul cu Regenon,recomandat de medic. Daca nu m-a omorat nimic din ce am luat pana acum,(analizele mi-au iesit bune) ,nu cred ca va reusi Regenonul. :) de ce scriu ? Pt cei/cele care chiar sunt in aceeasi situatie cu mine. Va voi tine la curent cum decurge la mine tratamentul, fie el un rezultat bun sau nu. Cei care citesc postarile noastre au nevoie de sinceritate,de suport si intelegere,asta aviz celor ce "ofera" gratuit jigniri si iau in deradere pe cei ce nu au norocul lor sa aiba un fizic ok. Spun asta deoarece am curaj sa pariez ca nici un GRAS nu rade de altul. NU, noi astea GRASE incercam orice din disperarea de a arata iar bine,pentru propriul moral. Ok. Voi reveni in cateva zile,cu primele rezultate.



Faina povestea de marketing, dar nu mai pune nimeni botu' la baliverne de grase lenese...
kudika226898
Postat pe 8 Noiembrie 2014 15:57
K226898, ma bucur sa vad ca macar apreciezi "povestea". Nu am pretentia sa intelegi sau sa crezi nimic,oricum dupa reactia ta realizez ca nici nu prea ai fi in stare. In fine,pentru cele interesate de primele rezultate, dupa 2 zile de administrare singura problema ar fi starea permanenta de sete. Beau f multe lichide (apa plata,ceai,fresh de fructe). Sunt primele seri dupa multi ani cand reusesc sa nu mai mananc seara. Plus ca nemaiavand pofta de nimic imi este mult mai usor sa tin si dieta . In 2 zile am slabit 1kg. Nu e wow, dar sunt pe drumul bun,oricum. Eu iau odata cu pastila si ca-mg-zn, si apoi mananc ceva usor. Probabil de asta nu mi-e rau sau nu am alte efecte adverse. Sunt mai calma decat de obicei,eu fiind in general o fire agitata si "repezita". Cam atat. :)
tyanna
Postat pe 9 Noiembrie 2014 11:04
De la: tyanna, la data 2014-11-09 11:04:12K226898, ma bucur sa vad ca macar apreciezi "povestea". Nu am pretentia sa intelegi sau sa crezi nimic,oricum dupa reactia ta realizez ca nici nu prea ai fi in stare. In fine,pentru cele interesate de primele rezultate, dupa 2 zile de administrare singura problema ar fi starea permanenta de sete. Beau f multe lichide (apa plata,ceai,fresh de fructe). Sunt primele seri dupa multi ani cand reusesc sa nu mai mananc seara. Plus ca nemaiavand pofta de nimic imi este mult mai usor sa tin si dieta . In 2 zile am slabit 1kg. Nu e wow, dar sunt pe drumul bun,oricum. Eu iau odata cu pastila si ca-mg-zn, si apoi mananc ceva usor. Probabil de asta nu mi-e rau sau nu am alte efecte adverse. Sunt mai calma decat de obicei,eu fiind in general o fire agitata si "repezita". Cam atat. :)



Cam multa agitatie ca sa convingi...astea-s bancuri fumate demult...
kudika226898
Postat pe 9 Noiembrie 2014 21:40
Eu una nu inteleg de ce urmaresti tu topicul. Ca nu pari interesata de dezbatere si nici nu te confrunti cu aceeasi problema ca si noi. Eject de aici si scuteste lumea de sarcasmul tau gratuit. Oricum e ultima oara cand mai raspund unei nulitati ca tine. Daca esti tu fotomodel iar noi grasele patetice, mars in mm de aici. Ca nu te-am vazut venit cu vreun contra argument pertinent. Sictir cucoana.......
tyanna
Postat pe 11 Noiembrie 2014 21:08
De la: tyanna, la data 2014-11-11 21:08:17Eu una nu inteleg de ce urmaresti tu topicul. Ca nu pari interesata de dezbatere si nici nu te confrunti cu aceeasi problema ca si noi. Eject de aici si scuteste lumea de sarcasmul tau gratuit. Oricum e ultima oara cand mai raspund unei nulitati ca tine. Daca esti tu fotomodel iar noi grasele patetice, mars in mm de aici. Ca nu te-am vazut venit cu vreun contra argument pertinent. Sictir cucoana.......



Ei, aici ai avut o reactie tipica spalatilor pe creier , care se dau de ceasul mortii sa faca reclama la apa de ploaie...si care iau Eject in toate cazurile...singura ti-ai aratat nivelul...
kudika226898
Postat pe 12 Noiembrie 2014 15:36
Ok....am revenit. Dupa 2 sapt nu pot spune ca am rezultate concludente deoarece am fost bolnava,amigdalita pultacee,adica oricum nu prea am putut sa mananc nimic. Plus ca vreo 2-3 zile nu le-am mai luat....Am slabit 2.5 kg dar nu stiu daca pot pune meritul pe baza Regenonului sau mai degraba a bolii. Va spun rezultatele dupa ce le termin. Pe curand. :)
tyanna
Postat pe 21 Noiembrie 2014 09:55
De la: tyanna, la data 2014-11-21 09:55:36Ok....am revenit. Dupa 2 sapt nu pot spune ca am rezultate concludente deoarece am fost bolnava,amigdalita pultacee,adica oricum nu prea am putut sa mananc nimic. Plus ca vreo 2-3 zile nu le-am mai luat....Am slabit 2.5 kg dar nu stiu daca pot pune meritul pe baza Regenonului sau mai degraba a bolii. Va spun rezultatele dupa ce le termin. Pe curand. :)



Din pacate, boala a fost de vina.
kudika226898
Postat pe 22 Noiembrie 2014 09:14
Un pret pt regenon 25mg?
kudika399855
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:57
De la: SweetAngella, la data 2014-09-16 19:36:03Îmi puteți da un nr de telefon unde pot da comandã? Mulțumesc!

Pastile Regenon 25mg.60capsule/cutie.Tel.: 0756490534
kudika226542
Postat pe 17 Decembrie 2014 22:20
Buna dragelor,

Stiu ca atunci cand ai in fata foarte multe kilograme de dat jos, te gandesti oare cum ar fi sa le dai jos repede.

Eu am luat pastile de slabit in clasa a 11-a (mentionez ca acu am 22 de ani si e posibil sa se fi schimbat ce e pe piata) si nu am slabit deloc de la ele, ba chiar am luat ceva in greutate dupa.

Situatia mea s-a schimbat cand parintii mei au facut o interventie cu mine si mi-au zis cu toata dragostea lor ca sunt grasa, dar vor sa ma ajute asa ca mi-au dat bani sa imi caut un nutritionist.

Asa am si facut. Eu am avut norocul sa dau peste cei de la NutriShape (ii gasiti aici - www.nutrishape.ro) care m-au invatat cum sa slabesc si cum sa mananc sanatos - am slabit 34 de kg in 8 luni.

Nu incerc sa le fac reclama nici lor niciunui alt nutritionist, dar recomandarea mea este sa cereti ajutor specializat. Numai asa puteti sa intelegeti cum sa slabiti si ce sa faceti dupa.

Va tin pumnii si sper sa puneti si varianta nutritionistului pe lista voastra de posibilitati de slabit.
Madalina_Ionela
Postat pe 26 Ianuarie 2015 14:21
De la: kudika_980265, la data 2015-01-27 17:34:48Regenoanele sunt niste porcarii plus ca toti copiii le folosesc mai nou sa se drogheze... sfatul meu ar fi sa incercat, daca vreti sa slabiti, chestii mai sigure precum Tomato plant cu extract de rosii (http://www.tomato.com.ro/) sau cafea verde 100% bio (http://www.nature4life.ro/).. nu fac reclama, v-am lasat link ca sa vedeti de unde stiu eu ca sunt ok fiindca e plin internetul de prostii :)



Inclusiv cele de care povestesti tu...
kudika226898
Postat pe 27 Ianuarie 2015 18:09
De la: kudika466193, la data 2015-01-30 23:14:23Mi-au ramas 2 cutii (60cps/cutie)+30cps REGENON,le-am cumparat din farmacia Catena cu reteta...expira in 04.2016 ...eu am slabit 13kg cu ele...e a 2 oara cand le iau...prima data..am slabit 16kg,acum 13kg...cititi pe forumuri..sunt foarte bune.Le pot trimite cu posta romana sau cu curier.Ma puteti suna oricand la tel 0757158954




Daaaaaaa.....sunt fooooaaaaaarrrrrrttttteeeeee buuuuunnnnneeeeee....de-aia incerci sa mai fraieresti niste tute, sa-ti mai recuperenzi din paguba....fraieresteanca ce esti....
kudika226898
Postat pe 1 Februarie 2015 09:09
De la: kudika466193, la data 2015-02-16 21:32:17Mi-au ramas 2 cutii (60cps/cutie)+30cps REGENON,le-am cumparat din farmacia Catena cu reteta...expira in 04.2016 ...eu am slabit 13kg cu ele...e a 2 oara cand le iau...prima data..am slabit 16kg,acum 13kg...cititi pe forumuri..sunt foarte bune.Le pot trimite cu posta romana sau cu curier.Ma puteti suna oricand la tel 0757158954 sau fcb...Adriana Kaszonyi,anuntul cu poza.




N-ai slabit...te-ai tzapit cu ele si vrei sa-ti recuperezi paguba...
kudika226898
Postat pe 18 Februarie 2015 11:41
De la: adrianna33, la data 2015-03-02 13:33:41Mi-au ramas 4 cutii(60cps/cutie)+30cps REGENON,le-am cumparat din farmacia Catena cu reteta...expira in 04/2016...eu am slabit 13kg cu ele...e a doua oara cand le iau...prima data am slabit 16kg,acum...13kg..cititi pe forumuri..sunt foarte bune.Le pot trimite cu posta romana sau curier.Ma puteti suna oricand la tel.0757158954...putem tine legatura si dupa ce incepeti sa le luati... sau adriana_kaszonyi@yahoo.com sau facebook Adriana Kasonyi,Zalau...profilul cu poza.Le dau cu 200RON/cutie sau 100RON ...30cps.




Daaaaaa....sigur sunt f. bune....de-aia plangi pe forumuri, sa-ti mai recuperezi din bani...
kudika226898
Postat pe 2 Martie 2015 15:24
Comentariile tale sunt lipsite de bun simt,pe toate forumurile si ...nefondate.Nu ai nici cea mai mica experienta cu regenonul...te sfatuiesc asa...pune un anunt pe net cum ca vinzi regenon si o sa vezi cata lume te suna in fiecare zi...lume care le cunoaste si a avut rezultate foarte bune...o sa intelegi ,poate,ca cele 4 cutii sunt nimic la ce cerinta este...asta ca sa-ti de-a de gandit.
adrianna33
Postat pe 2 Martie 2015 15:38
De la: adrianna33, la data 2015-03-02 15:38:46Comentariile tale sunt lipsite de bun simt,pe toate forumurile si ...nefondate.Nu ai nici cea mai mica experienta cu regenonul...te sfatuiesc asa...pune un anunt pe net cum ca vinzi regenon si o sa vezi cata lume te suna in fiecare zi...lume care le cunoaste si a avut rezultate foarte bune...o sa intelegi ,poate,ca cele 4 cutii sunt nimic la ce cerinta este...asta ca sa-ti de-a de gandit.



Imi da de gandit "de-a" pe care l-ai scris...cum ca n-ai prea dat pe la scoala...de-aia acum bati forumurile incercand sa prostesti lumea...
kudika226898
Postat pe 6 Martie 2015 14:05
Cel mai bine ar fi sa mai miscati curul de pe scaun si de la birou. Nu poti sa visezi cai verzi pe pereti cu pastile si nu mai situ eu ce si sa slabesti. Eu am slabit prin mult sport si atentie la ce mananc. Nimic extraordinar, nimic iesit din comun.

Ai nevoie de timp si de vointa. I-ati o marja de timp si apuca-te de sport indiferent de cat de mult nu crezi ca o sa mearga. Miscarea are rezultate nu numai in fizic ci si psihic, te simit mult mai energica si ai mai multa pofta de mancare si viata. :)
irinaandreescu
Postat pe 27 Martie 2015 13:30
De la: irinaandreescu, la data 2015-03-27 13:30:26Cel mai bine ar fi sa mai miscati curul de pe scaun si de la birou. Nu poti sa visezi cai verzi pe pereti cu pastile si nu mai situ eu ce si sa slabesti. Eu am slabit prin mult sport si atentie la ce mananc. Nimic extraordinar, nimic iesit din comun.

Ai nevoie de timp si de vointa. I-ati o marja de timp si apuca-te de sport indiferent de cat de mult nu crezi ca o sa mearga. Miscarea are rezultate nu numai in fizic ci si psihic, te simit mult mai energica si ai mai multa pofta de mancare si viata. :)



kudika226898
Postat pe 29 Martie 2015 19:26
Buna..le mai ai ?;..la ce pret ?!
Ade_Adyna_1
Postat pe 1 Mai 2015 11:06
O sa vreau si eu una dupa data de 10 ca atunci iau banii ..dar de curiozitate ..de ce ti.ai facut stic de atatea cutii daca stiai ca nu ai nevoie?!
Ade_Adyna_1
Postat pe 1 Mai 2015 11:11
De la: Ade_Adyna_1, la data 2015-05-01 11:11:16O sa vreau si eu una dupa data de 10 ca atunci iau banii ..dar de curiozitate ..de ce ti.ai facut stic de atatea cutii daca stiai ca nu ai nevoie?!



am 2 frati si o mama obeza in londra...am cumparat pt toti dar nu le pot trimite...si-au cumparat ei de pe ebay cu 80lire cutia
adrianna33
Postat pe 1 Mai 2015 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt toata lumea 1 De la: kudika007259 6 Aprilie 2009 15:24
am 18 ani 13 De la: 25 Noiembrie 2013 20:30
Duo slim 8 De la: Cosmina_Alexandra_Dulamita_1 10 Mai 2013 11:46
spirulina 3 De la: _dulcik_ 25 Februarie 2009 22:00
Tigarile Crank 9 De la: kudika151839 25 Martie 2010 20:52