Setari Cookie-uri

Regenon

AJUTATI-O

AJUTATI UN INGERAS CARE ARE LEUCEMIE LA NUMAI 4 ANI! PUTETI SA O VEDETI PE MICUTA AICI: http://www.acasatv.ro/emisiuni/eva-maria-are-nevoie-de-ajutorul-nostru-sa-o-ajutam-sa-traiasca.html
kudika358837
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:41
am luat si eu Regenon 1 luna, apropos in alte state sunt interzise, deoarece clorhidratul de amfepramona pe care il contin este de fapt un derivat din amfetamina, am slabit mult in 1 luna nu mai mancam nimic , dar dupa aceea am avut asa: gastrita, sistemul imunitar extrem de slabit, imi cadea parul, imi curgea sange din nas,anemie, analizele mele de sange erau foarte aproape de cele ale unui bolnav de leucemie, si inca un lucru medicii care recomanda acest medicament de obicei il recomanda celor ce sufera de obezitate morbida deci cu un IMC de 40, asa ca eu NU SUSTIN consumul acestui medicament care ar trebuii interzis total
visan_georgiana
Postat pe 27 Ianuarie 2011 10:48
buna! daca nu iei regenonul pot sa il cumpar eu de la tine. esti din buc?
m0ndream
Postat pe 28 Ianuarie 2011 12:52
Din cate stiu e interzis si la noi...
kudika226898
Postat pe 29 Ianuarie 2011 00:49
buna..citeam si eu intrebarile si raspunsurile in legatura cu regenonul..renunta sa iei medicamentul,sa nu crezi ca daca citesti la altcineva ca a slabit si acum sta bine tie ti se poate intampla la fel..corpurile sunt ff diferite si nici nu stii mai incolo cum raspunde organismul tau....luate in cantitati mari e un drog mai puternic ca coca....dar cum incetezi cu ele kg vor veni la loc.alearga 30min pe zi si in scurt timp ai sa vezi schimbari si daca te intereseaza ia aminoacizi.....credema eu am folosit regenon in cantitati ffff mari cand vroiam sa merg sa ma distrez din fericire nu am patit nimic,dar senzatia ziua urmatoare este oribila ai sa regrezi ca le ai luat.....inceteaza sa le iei....orice contine anfetamine
kudika360397
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:45
este ceva mintal tu poti sa ti controlezi corpul cand vrei......dca iei trei pe zi corpul sa obisnuit si ai devenit dependenta chiar daca tie greu sa accepti acest lucru....inceteaza sa l mai iei sunt si alte moduri de slabit crede ma.........
kudika360397
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:49
renunta sa le iei ai sa te trezesti mai incolo cu niste reactii urate....si ti ataca fff tare ficatul ai sa respiri greu..nu le lua
kudika360397
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:51
ptr kudika 226898

De unde si pana unde zici ca am dos urias???? La 1,62 si la 56 kg n-am cum sa am DOS URIAS.Si merg la sala de sport de 2 pe sapt de 4 ani constant.Care e problema ta daca vreau sa ajung din nou la 49 de kile cu regenon???Daca nu poti da un sfat constructiv, abtine-te si nu mai judeca pe altii.Poate tu ai nevoie de stimulente psihice.
kudika343628
Postat pe 1 Februarie 2011 10:08
Nu fiecare organism reactioneaza la fel.Nu-ti place, nu lua. Simplu!
kudika343628
Postat pe 1 Februarie 2011 10:10
Nu fiecare organism reactioneaza la fel.Nu-ti place, nu lua. Simplu!
kudika343628
Postat pe 1 Februarie 2011 10:10
Daca iei ecofit si regenon simultan, este posibil ca ecofitul sa nu-si faca efectu. Opteaza doar ptr una din ele.
kudika343628
Postat pe 1 Februarie 2011 10:15
De la: kudika343628, la data 2011-02-01 10:10:01Nu fiecare organism reactioneaza la fel.Nu-ti place, nu lua. Simplu!


cred ca ti-a fost afectata si gandirea! cum poti afirma asa ceva despre niste pastile?
ironia
Postat pe 1 Februarie 2011 10:38
De la: kudika343628, la data 2011-02-01 10:08:58ptr kudika 226898

De unde si pana unde zici ca am dos urias???? La 1,62 si la 56 kg n-am cum sa am DOS URIAS.Si merg la sala de sport de 2 pe sapt de 4 ani constant.Care e problema ta daca vreau sa ajung din nou la 49 de kile cu regenon???Daca nu poti da un sfat constructiv, abtine-te si nu mai judeca pe altii.Poate tu ai nevoie de stimulente psihice.


Problema nu e la mine, ci la tine...ca vrei la varsta ta venerabila sa ajungi din nou la 49 de kg, cum aveai probabil la 20 de ani...deci ia tu stimulente, sa-ti mareasca increderea in propria persoana..
kudika226898
Postat pe 2 Februarie 2011 13:25
Buna dragele mele..am citit postarile voastre cu privire la regenon si fiecare are dreptate in felul lui....adica regenon-ul are parti pozitive in sensul ca slabesti rapid si te simti stapan in sfarsit pe corpul tau ,pe de alta parte afecteaza creierasul si omoara treptat neuronii...
Am luat regenon acum patru ani pt ca ajunsesem la 73 kg la 1.61m dupa nastere ..incercasem cateva diete si eram f dezam.eram sigura ca n-am sa mai slabesc vreodata.
Am fost la un medic endocrinolog din craiova si dupa ce mi-a dat medicamentatia resp.mi-a prescris si regenon pe o perioada de trei luni..habar nu aveam ce urma...
Din prima zi am simtit ca sunt alt om,aveam o energie de nedescris ma simteam f stapana pe mine.si NU SIMTEAM NEVOIA SA MANANKK.dimpotriva simti tot timpul ca esti ghiftuit si atunci kiar poti sa tii ce dieta vtrei pt ca nu te mai tenteaza nimic...
Am slabit intr o luna in jur de 10 kg,dar pt faptul ca nu mi-era foame nici nu prea mankam si aici gresim toate kred ...devenisem f irascibila ma deranjau cei din jurul meu legam greu ideile nu mai aveam cursivitate in vorbire pur si simplu ma regaseam f. greu...intr-o zi am cautat o jumatate de ora masina in oras pt ca nu=mi aminteam unde o parcasem.
Nu vreau sa sperii pe nimeni pt ca in primele saptamani kiar m-am simtit f bine si ma minunam de ritmul in care slabeam dar daca exagerezi si privezi organismul de elem. esentiale cum am facut eu cazi in latura cealalta...
kudika362278
Postat pe 2 Februarie 2011 21:44
Ideea e urmatoarea:am intrcut iar masura si dupa patru ani ,nu mai conteaza motivele am ajuns sa cantaresc 71kg shame on me...sunt hotarata sa iau trei luni regenon dar de aceasta data voi fi mai echilibrata cu mancarea...
Sa vedem daca fac rost de el si kd incep va anunt si va tin la curent cu toate..va pup si mai dati si voi semne de viata...
kudika362278
Postat pe 2 Februarie 2011 21:57
..eu,am prietene care au folosit acest medicament,au scazut in greutate dar au devenit depedente de acest medicament si au o stare de nervozitate foarte accentuata ..
Sibel_16
Postat pe 3 Februarie 2011 12:13
Buna. Am luat si eu regenon avum un an de zile si vreau sa spun ca am slabait destul de bine. As vrea sa mai tin o cura de 2 luni cu Regenon doar ca nu am de unde sa le iau. Daca cineva poate sa ma ajute as fi foarte recunoscatoare. Sunt din Iasi iar aici se gaseste doar Retard fara reteta . Am luat cateva zile si vreau sa va spun ca m-am simitit foarte rau si am intrerupt. DACA ARE CINEVA Regenon DE VANZARE sa -mi trimita un maill pe adresa bianca.dochita@yahoo.com .Va multumesc si spor la slabit fetelor, dar aveti mare grija cate pastile luati si mai ales aveti grija la alimentatie.
bia123
Postat pe 26 Februarie 2011 17:55
Buna, eu am luat regenon timp de o luna si am slabit aprox.5 kg si as mai dori sa tin aceasta cura cu regenon insa nu mai am de unde sa le procur cine ma poate ajuta sa-mi trimita un maill pe crysta_kris@uahoo.com
Va multumesc SI NU VA DORESC DECAT CE IMI DORESC SI EU "LA CAT MAI PUTINE KG
kudika313866
Postat pe 26 Aprilie 2011 23:55
Buna,
Am folosit si eu acum cativa ani Regenon si chiar a dat rezultate. As dori sa reincep "cura" drept pentru care daca este cineva care ma poate ajuta cu procurarea lui i-as fi recunoscatoare. Ma puteti contacta la gabriela_pop15@yahoo.com.
gabriela1205
Postat pe 27 Aprilie 2011 14:27
Nu inteleg de ce umblati dupa Regenon?Pai nu aveti medic de familie?El e singurul care va poate scrie.
kudika105168
Postat pe 29 Aprilie 2011 16:53
Am mai postat eu ceva referitor la regenon.Sunt ok pt cine nu are afectiuni grave:cu pshiicul,ficat,hta,cardiac.Sigur ,doar medicul endocrinolog poate sa stabileasca daca e necesar tratamentul.Apoi medicul de familie poate face o reteta.Eu personal cu Regenon am slabit 22 kg;'in sept am fost operata la ovar si acum am pus cam 3 kg.Am reinceput trat cu regenon.Doresc sa amintesc ca am slabit in 2006 si nu m-am mai ingrasat.
kudika105168
Postat pe 29 Aprilie 2011 17:04
mi am facut cont special sa.ti zic ca esti o proasta. mare.
kudika410930
Postat pe 1 Iulie 2011 22:53
Sunt noua pe aici...Haideti sa va spun si o alta varinata.
Eu sunt sportiva, am facut sport de performanta, am fost antrenoare de aerobic, si acum de 2 ani m-am apucat de fitness. Sunt activa, fac sport de 7 ani si regimul meu alimentar se poate incadra la cel echilibrat intrucat am citit multe carti in domeniu si sunt total importiva a tot ceea ce nu este natural. 7 ani si nu am ajuns la rezultatele dorite, 7 ani de sport si nu intentionez sa ma las, nu intentionez sa ma indop, iubesc ceea ce fac, dar oare nu este nevoie de un imbold frustrarea mea asta iarna a atins depresia, ceea ce nu credeam k o sa mi-se intample vreodata.
Nu am insuficienta tiroidiana, am toate analizele facute pentru a vedea motivul pentru care nu am reusit pana acum.
Ce ziceti de varianta asta, ma adresez atat doamnelor farmaciste de pe forum si celor care vor sa slabeasca, fac sau nu fac sport, sunt sau nu pofticioase!
kudika411886
Postat pe 7 Iulie 2011 11:53
De la: kudika411886, la data 2011-07-07 11:53:40Sunt noua pe aici...Haideti sa va spun si o alta varinata.
Eu sunt sportiva, am facut sport de performanta, am fost antrenoare de aerobic, si acum de 2 ani m-am apucat de fitness. Sunt activa, fac sport de 7 ani si regimul meu alimentar se poate incadra la cel echilibrat intrucat am citit multe carti in domeniu si sunt total importiva a tot ceea ce nu este natural. 7 ani si nu am ajuns la rezultatele dorite, 7 ani de sport si nu intentionez sa ma las, nu intentionez sa ma indop, iubesc ceea ce fac, dar oare nu este nevoie de un imbold frustrarea mea asta iarna a atins depresia, ceea ce nu credeam k o sa mi-se intample vreodata.
Nu am insuficienta tiroidiana, am toate analizele facute pentru a vedea motivul pentru care nu am reusit pana acum.
Ce ziceti de varianta asta, ma adresez atat doamnelor farmaciste de pe forum si celor care vor sa slabeasca, fac sau nu fac sport, sunt sau nu pofticioase!

Poti sa faci si o traducere, terog? Vrei sa slabesti sau sa te ingrasi?
Lucia_41
Postat pe 7 Iulie 2011 11:55
Buna fetelor. Evident sunt noua pe aici dar as vrea sa va spun si eu ceva de regenon. Am ezitat mult si intr-un final am facut rost de reteta si l-am luat. Am inceput sa iau de 5 zile cate una pe zi (de frica), nu am slabit deloc si ma simt si cam rau (ameteli si alte cele). Nu stiu ce sa fac in continuare. Stau toata ziua la calculator, in fund pe scaun, deci miscare deloc. Seara nu-mi arde de nici un fel de miscare, iar de mancat, mananc ca vaca (recunosc) seara cand ma linistesc. Ziua prea putin pentru ca nu am timp. As vrea sa dau jos cam 10 kg si la varsta mea (35) e cam greu. Una peste alta eu nu consider ca regenon-ul este bun, cel putin nu pentru organismul meu, cred ca ii da un mare reject si ca cel mai bine ar fi sa ma opresc.
kudicrys
Postat pe 8 Iulie 2011 14:32
SPORT-SPORT -SPORT ! Dar daca ai probleme cu inima? cum sa mai faci sport? sau ce sport poti face??? sunt sigura ca ai sa spui....nU AEROBIC...dar eu fac sport acasa abdomene etc..mancare e o fudulie numai d-zeu stie ce mananc nu mezelui, paine, fainoase etc si grasa tot sunt, problema este PASTILELE DE TENSIUNE DE 1 AN M-AM INGRASAT 17 GK DACAND MA GASIT CU PROBLEME LA INIMA!
kudika412247
Postat pe 9 Iulie 2011 13:14
Buna fetelor!desi am citit mai mult pareri contra acestui medicament,m-am hotarat sa incep sa il iau pentru ca m-am ingrasat in urma anticonceptionalelor(pt ca nu imi mai puteam controla foamea ) si nici o metoda(si am incercat multe-kangoo jumps,dieta disociata,dieta fara carbohidrati etc) nu a dat rezultate si nu am mai reusit sa dau jos cele 9 kg pe care le-am castigat.am imc 23 , normoponderala teoretic,asa ca iau doar 2 capsule de regenon pe zi in loc de 3 cum este recomandat in tratamentul obezitatii.sunt 4 zile de cand le iau si nu am am avut NICI UN EFECT ADVERS.la prima capsula am simtit ca mi se usuca putin gura si am baut putin mai multa apa,dar nimic ingrijorator.iau doar dimineata si la pranz,pt ca noaptea sa pot dormi.senzatia de foame nu mi-a disparut complet,insa in 4 zile am slabit 1,5 kg mancand aproape normal(inclusiv inghetata si dulceata),dar fara excese.cred ca este f important sa mananci in timp ce iei aceste pastile,pt ca irascibilitatea apare si pe fondul hipoglicemiei cauzate de diete(am patit-o de multe ori cand am tinut regim,de cand iau regenon sunt chiar mai calma.:) ) o sa reincep sa merg la sala desi serviciul nu prea imi permite si in functie de rezultate,il opresc dupa o luna sau mai iau.o sa va anunt care este rezultatul final.
am scris asta pt ca am citit f multe mesaje de genul "regenonul te omoara",care pe mine una m-au speriat,asa ca scriu si din experienta mea,pozitiva deocamdata.stiu ca nu este bun,dar daca nu abuzezi de el am observat ca nu este nici rau.
diete usoare va doresc!
madi1986
Postat pe 28 August 2011 19:55
buna ....am nevoie urgent de aceste pastile regenon.....am incercat fel si fel de diete si nu a mers...nu am fost grasa pana cand mAM lasat de dansuri....am inteles ca nu se dau fara reteta...de unde pot face rost?am 1.65 si 67de kg...sunt disperata....
kudika441979
Postat pe 26 Septembrie 2011 15:05
Buna.Daca are cineava de vanzare sau stiti de unde as putea procura fara reteta regenon de 25 mg(daca nu, atunci retard), v-as fi recunoscatoare. Am mai luat mai demult fara reteta, dar acum nu mai pot face rost.Eu sunt intrutotul PRO la acest medicament, m-a ajutat sa slabesc destul de mult si in timp record, fara a ma infometa.Astept raspuns pe forum.
kudika442194
Postat pe 27 Septembrie 2011 01:26
De la: madi1986, la data 2011-08-28 19:55:53Buna fetelor!desi am citit mai mult pareri contra acestui medicament,m-am hotarat sa incep sa il iau pentru ca m-am ingrasat in urma anticonceptionalelor(pt ca nu imi mai puteam controla foamea ) si nici o metoda(si am incercat multe-kangoo jumps,dieta disociata,dieta fara carbohidrati etc) nu a dat rezultate si nu am mai reusit sa dau jos cele 9 kg pe care le-am castigat.am imc 23 , normoponderala teoretic,asa ca iau doar 2 capsule de regenon pe zi in loc de 3 cum este recomandat in tratamentul obezitatii.sunt 4 zile de cand le iau si nu am am avut NICI UN EFECT ADVERS.la prima capsula am simtit ca mi se usuca putin gura si am baut putin mai multa apa,dar nimic ingrijorator.iau doar dimineata si la pranz,pt ca noaptea sa pot dormi.senzatia de foame nu mi-a disparut complet,insa in 4 zile am slabit 1,5 kg mancand aproape normal(inclusiv inghetata si dulceata),dar fara excese.cred ca este f important sa mananci in timp ce iei aceste pastile,pt ca irascibilitatea apare si pe fondul hipoglicemiei cauzate de diete(am patit-o de multe ori cand am tinut regim,de cand iau regenon sunt chiar mai calma.:) ) o sa reincep sa merg la sala desi serviciul nu prea imi permite si in functie de rezultate,il opresc dupa o luna sau mai iau.o sa va anunt care este rezultatul final.
am scris asta pt ca am citit f multe mesaje de genul "regenonul te omoara",care pe mine una m-au speriat,asa ca scriu si din experienta mea,pozitiva deocamdata.stiu ca nu este bun,dar daca nu abuzezi de el am observat ca nu este nici rau.
diete usoare va doresc!



Madi, de unde ai facut rost?:)
kudika454552
Postat pe 16 Octombrie 2011 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aparat portabil pentru masaj cu vacuum CELLULESS 31 De la: alexia3 24 Aprilie 2016 02:19
karma mea:) 23 De la: kudika418546 13 August 2011 15:00
Am slabit 30kg in 2 saptamani , NATURAL! 26 De la: 25 Noiembrie 2013 19:00
jurnal de mentinere... 2 De la: honeybrunette 30 Noiembrie 2013 10:58
eu am slabit cu slim down 3 De la: kudika087808 10 Mai 2013 11:49