Setari Cookie-uri

Laura Stoica


Ce limbaj de mahala...atentie putin la el...va rog din suflet...

sau poate ca altul nu se poate folosi,din lipsa de educatie.

imi pare rau pentru oamenii acestia.

iar despre LAURA STOICA...nu merita sa vobiti asa infect despre ea.tipa a muncit mult pana a ajuns o stea a muzicii...pe cand voi stati si pierdeti vremea pe forumuri.

RESPECT PENTRU LAURA STOICA!!!
laura_mihai
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:20
De la: Georgia99, la data 2008-12-14 12:17:15Prostia romanului....cand a murit Anca Parghel, tot asa, s-au gasit toti ignorantii cu mesaje lacrimogene, ca ce a fost ea, ce a facut...dar mai nimeni nu stie detalii despre cariera ei de jazz, majoritatea o stiu pt piesa aia comerciala, brasil !!!!!

Apucati-va frate sa apreciati oamenii cat sunt inca in viata !




subscriu apropo de apreciera oamenilor altfel decat dupa deces...la fel de tare m-am suparat cand am vazut ca in timpul vietii mai nimeni nu stia cine era matusa mea,fara mediatizare samd,iar dupa ce a murit i-au facut festival in memoriam..ar fi meritat toate aprecierile in timpul vietii,ar fi ajutat-o mai mult.
loretta
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:29
De la: laura_mihai, la data 2008-12-14 12:20:12
Ce limbaj de mahala...atentie putin la el...va rog din suflet...

sau poate ca altul nu se poate folosi,din lipsa de educatie.

imi pare rau pentru oamenii acestia.

iar despre LAURA STOICA...nu merita sa vobiti asa infect despre ea.tipa a muncit mult pana a ajuns o stea a muzicii...pe cand voi stati si pierdeti vremea pe forumuri.

RESPECT PENTRU LAURA STOICA!!!



prefer sa am limbaj de mahala, dar sa am o cultura si sa nu fiu ignoranta ca altii !

Postat pe 14 Decembrie 2008 12:36
De la: laura_mihai, la data 2008-12-14 12:20:12
Ce limbaj de mahala...atentie putin la el...va rog din suflet...

sau poate ca altul nu se poate folosi,din lipsa de educatie.

imi pare rau pentru oamenii acestia.

iar despre LAURA STOICA...nu merita sa vobiti asa infect despre ea.tipa a muncit mult pana a ajuns o stea a muzicii...pe cand voi stati si pierdeti vremea pe forumuri.

RESPECT PENTRU LAURA STOICA!!!


Ma lasi? Laura Stoica nu a fost o stea a muzicii, nici macar romaneasca. Eu ascult muzica la greu si mai mult de trei melodii de-ale ei nu stiu - si asta intr-o cariera de vreo 15 ani!

Eu n-am nimic cu biata femeie, dar, cum am mai spus, sa pastram simtul proportiilor.

Daca Laura Stoica e o stea, d-apoi fata aia de 24 de ani care a revolutionat astonomia (am vazut la 10 pentru Romania) ce-o fi?
Kathara
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:00
Inafara de cativa actori consacrati si si mai putini cantareti romani(mai ales de muzica populara),scenele romanesti sunt pline de nulitati.Daca maine moare Andreea Banica spre exemplu,ai sa vezi obsesiv la televiziunile romanesti imagini cu ea,melodii de-ale ei redate la infinit,lauda talentului ei si bla bla bla....
Atunci s-ar gasi cineva sa-i deschida topic pe kudika pentru a-i lauda talentele artistice si sa o ridice la rangul de mare star.Sa fim seriosi.Asa e si cu L.Stoica.Nu mi-a placut niciodata muzica usoara din timpul comunismului,iar artisti precum ea au fost cu duiumul,era muzica impusa la televizor,cumintica.

Daca eu mor maine in aceleasi circumstante ca si Laura Stoica,intereseaza pe cineva inafara de familia mea?Nu.Si daca ea a murit,ce ar trebui sa fac?Sa plang?Sa ma duc sa-i pun flori la mormant?Prea se exagereaza cu vedetismul.....
kassandry
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:55
Trebuie sa recunosc ca nu stiu foarte multe despre Laura Stoica, asa ca nu pot sa apreciez daca a fost sau nu o artista in toata puterea cuvantului. Insa mi-a parut rau cand am auzit ca a murit fiindca era tanara si fiindca viata ei tocmai intrase pe un fagas bun - isi gasise "sufletul pereche"(nu, nu vreau sa fiu melodramatica), era insarcinata, urma sa se casatoreasca. Toate astea m-au facut sa meditez la fortele oarbe/neconstiente(am evitat voit adjectivul inconstient) care ne controleaza viata si la inutilitatea intreprinderilor noastre. Imi pare rau pentru orice om care nu a facut rau si moare, imi pare rau pentru orice viata curmata inainte de vreme. Si nici nu as spune ca persoana de care vorbim a fost un nimic din punct de vedere al umanitatii, fiindca eu consider ca oricine face ceva pe lumea asta, mai bine sau mai putin bine, este valoros ca om. Desigur ca cei care fac semenilor nostri viata mai usoara sunt valori ale umanitatii, dar asta nu inseamna ca restul sunt nimicuri.

Daca eu as fi murit Laura Stoica nu ar fi plans pentru mine, si asta fiindca nu sunt o persoana cunoscuta. Ea era. E si asta un avantaj al "vedetismului". In rest, sunt de acord ca daca era o cantareata foarte buna, ar fi fost cazul sa fie pusa in valoare cand era inca in viata.
beyonce_indragostita
Postat pe 14 Decembrie 2008 18:56
Lasand la o parte ca Laura Stoica a fost cantareata ,faptul ca mie nu-mi placea(pur si simplu mi se parea banala) dar poate pentru altii a fost adorabila,mi-a parut rau ca a murit asa cum imi pare de orice om.Mai ales ca era si gravida....Dar sincer vorbind,nu m-a afectat moartea ei,pentru ca nu amö cunoscut-o.Pentru mine nu a insemnat ceva special aceasta persoana,poate daca as fi cunoscut-o,daca imi era prietena sau ruda era cu totul altceva.Doar ca oamenii ii ridica in slavi talentele unei persoane abia dupa ce aceasta a murit....
kassandry
Postat pe 15 Decembrie 2008 00:10
De la: Kathara, la data 2008-12-14 12:14:05
De la: zana_adda@yahoo.com, la data 2008-12-14 08:03:16
De la: Kathara, la data 2008-11-27 18:13:41Nu ma intereseaza, parca ea ar fi suferit prea mult daca as fi muit eu.



tu muiesti???????


app laura a fost o "stea" cum putini mai sunt azi.....


Uau, ce mai exprimare! Si eu as folosi verbul ala pe un topic despre o cantareata preferata de-a mea moarta.

Laura Stoica e fost, din punct de vedere al umanitatii, un nimic - a inganat trei cantecele acolo, n-a descoperit legile relativitatii, nici vaccinul impotriva cancerului de col uterin si asa mai departe.





Stii cum sta treaba....unora nu le-a placut de Laura....ok...te aptii draga mea nu o vorbesti de rau....iti respect parerea dar nu o mai dezintegra ca si cum nu ar fi fost nimic.....tu ce ai realizat....cata lume te stie????a ca ai gura mare si te certi pe un forum...mare realizare....daca atata lume stie de laura si atata lume a suferit pierderea ei....macar respecta lucru asta...daca mai mult nu poti.....
zana_adda
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:52
Kathara, esti o persoana de proasta calitate, modelul tipic pentru o pitipoanca: fara nimic consistent in cap-dar te vrei intelectual rasat..., dar fudula si rea, murdaresti peste tot pe unde te duci.
Ai transformat un topic de comemorare a cuiva intr-o balacareala tipica porcilor.
Nu stiu cum stau altii de vorba cu tine, eu nu mai stau ca ma murdaresc.

Pe forumul asta am vazut asa balacareala de retardati needucati cum n-am vazut pe niciun alt forum...sa fie asta specific femeilor?!
Eu m-am scarbosit si oripilat...

Postat pe 16 Decembrie 2008 07:17
Ete! Si eu as fi jurat ca se zice "scarbit"... Mde! Or fi facut astia un DEX nou...
Si daca s-ar fi scris "scarbit si oripilat"... "Oripilat" insa e un superlativ a "scarbit" deci expresia in sine, devine un triplu pleonasm.
Definitia "pitzipoancei" e o pustoaica care poarta sclipiciuri si haine de pseudo-firma. Nici una dintre ele nu pretinde ca ar fi intelectuala, pentru ca nu aia e sfera lor de interes. Stiu ca trebuie ca e jignirea la moda in Romania, dar ai nimerit cu oistea fix in gard! Puteai sa o numesti "pseudo-intelectuala", de exemplu (ca sa-ti dau o idee )
Jenibil!
(vezi, asta e exemplul de cuvant inteligent care nu apare in DEX. Combinatia intre jenant si penibil... Exact ca si comentariul tau, Roco
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 08:10
Ia uite, alta muierusca ce freamata sa arate cat e de...desteapta!
Vad ca se strange gasca de pitipoance peste tot. Dana_3 e mic copil pe langa voi.

PS. Pe langa DEX e bine sa citesti si alte chestii pentru a sti romaneste bine.
PS. Bai, peste 50% sunt numai frustrate pe aici?! Ar trebui ca unele dintre voi sa mai meraga pe la munca, sau macar sa fie un barbat la casa lor care sa le aplice o bataie de trei ori pe saptamana si joia. Asa poate va mai calmati golul incins din cap.

Postat pe 16 Decembrie 2008 08:59
Hehe!
Eu SUNT la munca, barbatul si el tot acolo, iar cand ne intalnim acasa ii arat ce m-a facut sa rad in timpul zilei. De multe ori sunt posturile unora ca tine, care stau acasa (altfel nu ar presupune ca si noi tot asta facem ) , posteaza pe forumuri de femei si se "scarbosesc" de ele...
Asta e expresia zilei: "a se scarbosi"!
Cuvantul zilei: "pitzipoanca"
Continua Roco!
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:27
De la: zana_adda@yahoo.com, la data 2008-12-15 16:52:11
Stii cum sta treaba....unora nu le-a placut de Laura....ok...te aptii draga mea nu o vorbesti de rau....iti respect parerea dar nu o mai dezintegra ca si cum nu ar fi fost nimic.....tu ce ai realizat....cata lume te stie????a ca ai gura mare si te certi pe un forum...mare realizare....daca atata lume stie de laura si atata lume a suferit pierderea ei....macar respecta lucru asta...daca mai mult nu poti.....


Nu stiu daca poti sa ma aptin, e greu sa nu o dezintegrez!


Iar nimicul fiind nimic nu se poate dezintegra, pentru ca asta ar presupune existenta a ceva, ceea ce intra in contradictie cu ideea de nimic.
Multumesc, mi-e dor de elmasri acum



Biata femeie, sper ca avea si fani mai spalati!
Kathara
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:50
De la: Dor_a, la data 2008-12-16 08:10:32Ete! Si eu as fi jurat ca se zice "scarbit"... Mde! Or fi facut astia un DEX nou...
Si daca s-ar fi scris "scarbit si oripilat"... "Oripilat" insa e un superlativ a "scarbit" deci expresia in sine, devine un triplu pleonasm.
Definitia "pitzipoancei" e o pustoaica care poarta sclipiciuri si haine de pseudo-firma. Nici una dintre ele nu pretinde ca ar fi intelectuala, pentru ca nu aia e sfera lor de interes. Stiu ca trebuie ca e jignirea la moda in Romania, dar ai nimerit cu oistea fix in gard! Puteai sa o numesti "pseudo-intelectuala", de exemplu (ca sa-ti dau o idee )
Jenibil!
(vezi, asta e exemplul de cuvant inteligent care nu apare in DEX. Combinatia intre jenant si penibil... Exact ca si comentariul tau, Roco


Asta e un amarat cu o mica obsesie pentru mine, am efectul asta asupra prostilor - banuiala mea e ca e fanel de fapt, ma rog, se baga si el amaratul in seama -- nu merita efortul.
Kathara
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:51
Recapitulare..Kathara a zis ca nu o prea intereseaza de moartea laurei stoica atata timp cat nici pe laura stoica nu ar fi interesat-o de moartea ei. A fost o parere..evident ca toate doamnele au sarit ca arse....RRRRrrrr...toti care habar nu au ce e aia muzica, habar nuau pe ce lume traiesc, toti ignorantii care vin sa caste gurile si ochii la un eveniment. Asa cum la tot felul de inamormantari ale artistilor vine o gramada de lume aiurea, cica sa isi ia ramas bun, majoritatea nua u habar de artistul respectiv si nu apreciaza tristetea familie indurerate. Cei care se dau ,aparatorii dreptatii'' ar trebui sa stie ca ultimul lucru de care are nevoie ofamilie indurerata este prezenta unor handicapati la inmormantare...si asa se intampla peste tot in romania.

Eu am zis ca artistii trebuie apreciati atunci cand isi desfasoara activitatea....de asemenea toti inteligentii mi-au sarit in cap.


Postat pe 16 Decembrie 2008 17:04
De la: Arsena, la data 2008-12-16 17:04:21Recapitulare..Kathara a zis ca nu o prea intereseaza de moartea laurei stoica atata timp cat nici pe laura stoica nu ar fi interesat-o de moartea ei. A fost o parere..evident ca toate doamnele au sarit ca arse....RRRRrrrr...toti care habar nu au ce e aia muzica, habar nuau pe ce lume traiesc, toti ignorantii care vin sa caste gurile si ochii la un eveniment. Asa cum la tot felul de inamormantari ale artistilor vine o gramada de lume aiurea, cica sa isi ia ramas bun, majoritatea nua u habar de artistul respectiv si nu apreciaza tristetea familie indurerate. Cei care se dau ,aparatorii dreptatii'' ar trebui sa stie ca ultimul lucru de care are nevoie ofamilie indurerata este prezenta unor handicapati la inmormantare...si asa se intampla peste tot in romania.

Eu am zis ca artistii trebuie apreciati atunci cand isi desfasoara activitatea....de asemenea toti inteligentii mi-au sarit in cap.


Pai daca "inteligentii" ti-au sarit in cap, e de bine! Probleme sa-ti faci cand te-or aproba ei.
Iti dai seama ce ar fi daca maine mascota Dana nu m-ar mai numi "taratura" ci amica ei cea mai buna? Ca as da fuga la primul psihiatru!
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:32
De la: Kathara, la data 2008-12-16 16:51:44
De la: Dor_a, la data 2008-12-16 08:10:32Ete! Si eu as fi jurat ca se zice "scarbit"... Mde! Or fi facut astia un DEX nou...
Si daca s-ar fi scris "scarbit si oripilat"... "Oripilat" insa e un superlativ a "scarbit" deci expresia in sine, devine un triplu pleonasm.
Definitia "pitzipoancei" e o pustoaica care poarta sclipiciuri si haine de pseudo-firma. Nici una dintre ele nu pretinde ca ar fi intelectuala, pentru ca nu aia e sfera lor de interes. Stiu ca trebuie ca e jignirea la moda in Romania, dar ai nimerit cu oistea fix in gard! Puteai sa o numesti "pseudo-intelectuala", de exemplu (ca sa-ti dau o idee )
Jenibil!
(vezi, asta e exemplul de cuvant inteligent care nu apare in DEX. Combinatia intre jenant si penibil... Exact ca si comentariul tau, Roco


Asta e un amarat cu o mica obsesie pentru mine, am efectul asta asupra prostilor - banuiala mea e ca e fanel de fapt, ma rog, se baga si el amaratul in seama -- nu merita efortul.


Si Fanel e... ??
(n-am avut placerea)
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:36
De la: Roco, la data 2008-12-16 08:59:21 Ar trebui ca unele dintre voi sa mai meraga pe la munca, sau macar sa fie un barbat la casa lor care sa le aplice o bataie de trei ori pe saptamana si joia.


Sper sa fie cat mai multe femei care sa reactioneze la fraza asta.
beyonce_indragostita
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:31
De la: Dor_a, la data 2008-12-16 20:36:15
Si Fanel e... ??
(n-am avut placerea)


Eh, un personaj de pe forum care se exprima cu "m.u.i.e" (pardon de vorba urata) la adresa femeilor.
Kathara
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:41
De la: wolfy, la data 2008-12-16 21:31:06
De la: Roco, la data 2008-12-16 08:59:21 Ar trebui ca unele dintre voi sa mai meraga pe la munca, sau macar sa fie un barbat la casa lor care sa le aplice o bataie de trei ori pe saptamana si joia.


Sper sa fie cat mai multe femei care sa reactioneze la fraza asta.


Pai la el la tara, asa se procedeaza, tu ce crezi?

Reactii de la femeile de pe-aici? Cred ca de aprobare multe din ele! Unde e draguta aia care zicea ca Romania nu e o tara patriarhala?
Kathara
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:42
De la: Roco, la data 2008-12-16 08:59:21Ia uite, alta muierusca ce freamata sa arate cat e de...desteapta!
Vad ca se strange gasca de pitipoance peste tot. Dana_3 e mic copil pe langa voi.

PS. Pe langa DEX e bine sa citesti si alte chestii pentru a sti romaneste bine.
PS. Bai, peste 50% sunt numai frustrate pe aici?! Ar trebui ca unele dintre voi sa mai meraga pe la munca, sau macar sa fie un barbat la casa lor care sa le aplice o bataie de trei ori pe saptamana si joia. Asa poate va mai calmati golul incins din cap.

Auzi bai,tu asa tratamente aplici muierii tale cand vrea sa-si dea cu parereaintr-o chestiune?si ce statistici ai....50 la suta frustrate,auzi.Si pe muierea ta unde o trimiti la munca?La sapa?Esti incuiat la minte si vii sa faci tu ordine pe-aici.Nu mai sta dragule printre frustrate,du-te tu la munca!
kassandry
Postat pe 16 Decembrie 2008 22:22
Doamne feri'! Da' ce facuratzi din topicu asta!

Lillix
Postat pe 16 Decembrie 2008 22:25
suntem niste fete rele lilix, ce pot sa faca fetele rele ?

Postat pe 16 Decembrie 2008 22:29
De la: Arsena, la data 2008-12-16 22:29:16suntem niste fete rele lilix, ce pot sa faca fetele rele ?


Ajungem unde vrem noi!
Kathara
Postat pe 16 Decembrie 2008 22:32
Dap, asa o fi, ce sa zic!

Poate oi fi eu deplasata dar tot cred ca o tzara de respect nu strica!
Pentru vii si morzti!
Gata nu ma mai bag! Cu sanatate!
Lillix
Postat pe 16 Decembrie 2008 22:40
De la: Roco, la data 2008-12-16 07:17:25Kathara, esti o persoana de proasta calitate, modelul tipic pentru o pitipoanca: fara nimic consistent in cap-dar te vrei intelectual rasat..., dar fudula si rea, murdaresti peste tot pe unde te duci.
Ai transformat un topic de comemorare a cuiva intr-o balacareala tipica porcilor.
Nu stiu cum stau altii de vorba cu tine, eu nu mai stau ca ma murdaresc.

Pe forumul asta am vazut asa balacareala de retardati needucati cum n-am vazut pe niciun alt forum...sa fie asta specific femeilor?!
Eu m-am scarbosit si oripilat...

Se pare ca inteligenta deranjeaza,arde pe misogini in orgoliu.Cuvantul 'balacareala' nu exista in limba romana.Era preferabil sa folosesti 'mocirla'.İar Kathara da dovada de intelepciune,nicidecum nu pare o retardata needucata.Desi redardul si educatia nu stiu ce legatura au in capul tau.Semeni foarte mult cu Dana_3 la limbaj....arunci cuvinte de mahala ca sa te afli in treaba.Pitipoancele nu stau sa filozofeze pe forum ci fac trotuarul la ora asta.Dar de...poate alea iti par tie inteligentele respecate de toata lumea.Valorile tale sunt pe dos.
Kathara nu e rea,poate ironica si realista.İronia este o dovada a inteligentei.Rau esti tu.Kathara nu a atacat.Cei din 'mocirla' ta au atacat-o pe ea,doar pentru singurul fapt ca exista pe forum....
La discutie nu te-a invitata nimeni,te-ai autoinvitat.
kassandry
Postat pe 16 Decembrie 2008 22:43
nu s-a luat nimeni de morti...sau sa pateze memoria cuiva, pur si simplu eu am zis ca hai sa apreciem artistii inainte sa moara...unii care posteaza aici habar nu au avut de muzica laurei stoica pana cand a murit si i-au difuzat piesele la tv, radio etc

Postat pe 16 Decembrie 2008 22:45
De la: Kathara, la data 2008-12-16 21:41:52
De la: Dor_a, la data 2008-12-16 20:36:15
Si Fanel e... ??
(n-am avut placerea)


Eh, un personaj de pe forum care se exprima cu "m.u.i.e" (pardon de vorba urata) la adresa femeilor.


eu am crezut ca esti o fata desteapta,chiar daca uneori m-am coborat la nivelul tau kathara..
vreau sa te consider la fel,desi vad.., ca musti de fund fara ca noi doi sa ne mai intersectam de ff mult timp

iti doresc ,ca pe langa cunostintele tale, sa mai cumulezi pe cele legate de viata,de virginitate si de familie..!!

in rest,SARBATORI FERICITE ,tie lui wolfy si tuturor celor ce n-au crezut in stef80 si desigur ..,HAREMULUI lui !!!

eu.., sunt stef80,sau ..,stef_reloaded..,asta pt tine !!
si nu fanel..
caci mia bela ..,chiar era mu .....ista
recunosti ????

Postat pe 16 Decembrie 2008 22:49
De la: Arsena, la data 2008-12-16 22:45:14nu s-a luat nimeni de morti...sau sa pateze memoria cuiva, pur si simplu eu am zis ca hai sa apreciem artistii inainte sa moara...unii care posteaza aici habar nu au avut de muzica laurei stoica pana cand a murit si i-au difuzat piesele la tv, radio etc

Da, corect, sa fie apreciatzi in viatza!
La timpul ei o fi fost apreciata, de cine o fi fost!
A avut o moarte neasteptata!
Lillix
Postat pe 16 Decembrie 2008 22:50
vad ca s-a postat mai mult, la adresa mea ..
recunosc ca nu am citit decat ultimul post al katharei
maine am sa revin ..,daca am gresit cu ceva imi cer scz..
totusi,laura s-a dus ...,buna, sau nefiind de valoare..
despre morti ,numai de bine !!!
sa-ti fie bine laura !!!acolo unde esti..

Postat pe 16 Decembrie 2008 22:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata peste hotare:simpla si complicata 9 De la: pisicuta_trista 22 Noiembrie 2009 22:40
david bisbal 5 De la: Indiana_Jones 11 Octombrie 2011 17:36
manelisti 112 De la: zaharica 14 August 2010 15:23
ªi ea ar putea deveni cântãreaþã... 2 De la: yumalai 24 Iunie 2009 19:30
Arcade Fire - sau revolutia rockului 19 De la: kyru 15 August 2010 18:19