Setari Cookie-uri

Despre sacrificiu si minunea de a fi mama...

stiu ca asta`i calea cea mai lunga dar mai bine mai asteapta si trateaza`ti boala chiar daca cere tratament pe termen lung decat sa faci un bebe bolnavior..exista si riscul asta nu doar riscul de a pati tu ceva.. si tatalui o sa`i pricinuiesti 2 dureri nu una..asa ca mai gandeste`te ..si la ceilalti }{
Amaruie
Postat pe 10 Septembrie 2008 12:56
DACA BOALA POATE FI TRATATA CU TIMPUL...NU STIU,POATE MAI BINE SA NU RISTE!SA NU UITAM SI DE BARBATUL DE LANGA EA CARE ARE NEVOIE DE O FEMEIE!SI SA NU UITAM CA IN ZIUA DE AZI SUNT O GRAMADA DE COPII ABANDONATI,BEBELUSI ADORABILI CARE ABIA ASTEAPTA UN SUFLET CALD SA-I OCROTEASCA!NU AR FI MAI BINE ASA?DE CE TOATA LUMEA EXCLUDE VARIANTA UNUI BEBE ADOPTAT?STIU CA IN ORICE FEMEIE ZACE NEVOIA D A NASTE...DAR SA NU FIM INCHISI LA MINTE SI LA SUFLET!
megeo
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:15
SI STII CEVA?STIU CA POATE SUNA A EGOISM,DAR DECAT SA-MI VAD BARBATUL ALATURI DE ALTA FEMEIE,PESTE ANI,VENIND CU COPILUL LA MORMANTUL MEU,,,PREFER SA RAMAN EU LANGA EL...IMI CER SCUZE PENTRU DURITATE,DAR TREBURILE ASTEA MA AFECTEAZA PROFUND,MI-AM PUS SI EU DE MULTE ORI INTREBAREA CE M-AS FACE DACA...SI DE FIECARE DATA AM SIMTIT UN FIOR D DURERE LA GANDUL CA POATE EU AS PLECA SI COPILULUI MEU I S-AR ADUCE O ALTA "MAMICA"...
megeo
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:18
De la: megeo, la data 2008-09-11 21:15:35DACA BOALA POATE FI TRATATA CU TIMPUL...NU STIU,POATE MAI BINE SA NU RISTE!SA NU UITAM SI DE BARBATUL DE LANGA EA CARE ARE NEVOIE DE O FEMEIE!SI SA NU UITAM CA IN ZIUA DE AZI SUNT O GRAMADA DE COPII ABANDONATI,BEBELUSI ADORABILI CARE ABIA ASTEAPTA UN SUFLET CALD SA-I OCROTEASCA!NU AR FI MAI BINE ASA?DE CE TOATA LUMEA EXCLUDE VARIANTA UNUI BEBE ADOPTAT?STIU CA IN ORICE FEMEIE ZACE NEVOIA D A NASTE...DAR SA NU FIM INCHISI LA MINTE SI LA SUFLET!

iti dau dreptate.Sunt multi copii adorabili,ei nu sunt vinovati ca parintii lor i-au lasat la voia intamplarii. Si exista atatea cazuri in care femeia nu poate face copii,adoptia este o solutie. Dar mai putini care se gandesc la ea.

Postat pe 14 Octombrie 2008 13:50
sunt de acord cu tine!
mirellaaa
Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:26
eu sunt de acord cu Elvirush...
mirellaaa
Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:27
Cred ca a fi mama nu-i o minune pentru "toata lumea".Sunt mama si nu mi se pare nimic minunat in asta.Adica sunt responsabilitati atat de mari in "meseria"de parinte incat eu nu mai vad nici o minune in asta:vad un lung sir de responsabilitati de suferinti si renuntari care pana la capat nu stiu ce rost isi au toate astea.Imi iau mie de la gura ca sa manance copilul si trebuie sa muncesc cat doi.de ce?dar pe cine am omorat?de ce nu pot sa imi traiesc si io viata fara nici o grija stiind ca tot ce fac fac pentru mine;nu pentru cineva care nu o sa aibe nici un fel de recunostinta la final.

Postat pe 20 Noiembrie 2008 00:26
De la: kalevalla, la data 2008-11-20 00:26:05Cred ca a fi mama nu-i o minune pentru "toata lumea".Sunt mama si nu mi se pare nimic minunat in asta.Adica sunt responsabilitati atat de mari in "meseria"de parinte incat eu nu mai vad nici o minune in asta:vad un lung sir de responsabilitati de suferinti si renuntari care pana la capat nu stiu ce rost isi au toate astea.Imi iau mie de la gura ca sa manance copilul si trebuie sa muncesc cat doi.de ce?dar pe cine am omorat?de ce nu pot sa imi traiesc si io viata fara nici o grija stiind ca tot ce fac fac pentru mine;nu pentru cineva care nu o sa aibe nici un fel de recunostinta la final.


OMG !!!...tare suparata tre' sa fii pe viata !!!.....COPILUL TAU NU A VRUT EL SA VINA PE LUME !!!......EL NU ARE NICI O VINA....si daca poti gandi asa ,de ce te mai astepti la recunostinta ???.....daca faci TOTUL din obligatie pentru copilul tau si nu din dragoste,mai vrei si recunostinta ????......sa fii multumita daca te accepta ca mama !!!......si pana la urma ,fiecare doarme dupa cum isi asterne !!!!.....DE CE AI MAI FACUT UN COPIL,DACA NU L-AI DORIT ????.......
etta
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:26
subscriu !!!
googoodoll
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:33
De la: kalevalla, la data 2008-11-20 00:26:05Cred ca a fi mama nu-i o minune pentru "toata lumea".Sunt mama si nu mi se pare nimic minunat in asta.Adica sunt responsabilitati atat de mari in "meseria"de parinte incat eu nu mai vad nici o minune in asta:vad un lung sir de responsabilitati de suferinti si renuntari care pana la capat nu stiu ce rost isi au toate astea.Imi iau mie de la gura ca sa manance copilul si trebuie sa muncesc cat doi.de ce?dar pe cine am omorat?de ce nu pot sa imi traiesc si io viata fara nici o grija stiind ca tot ce fac fac pentru mine;nu pentru cineva care nu o sa aibe nici un fel de recunostinta la final.

zici ca esti maica-mea

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:36
Daca as avea sanse 50-50 sa supravietuiesc nasterii cred ca as incerca dar daca probabilitatea sa mor ar fi mai mare decat cea sa traiesc as alege sa infiez un copil si l-as creste ca si cum ar fi al meu!
diana1981
Postat pe 18 Martie 2009 16:56
nu stiu daca as fi dispusa sa fac acest sacrificiu deoarece sacrificatii am fi atat eu cat si copilul.Poate sunt egoista dar cred ca as infia decat sa fac asta sau pur si simplu as avea grija de copiii fratelui meu ca si cum ar fi ai mei.......
everything_for_you
Postat pe 30 Martie 2009 14:26
sunt atatia copii care pot fi infiati... poti fi mama pentru ei
Andra1106
Postat pe 30 Martie 2009 14:29
Nu stiu ce as face sincer sa fiu pusa intr-o astfel de situatie....
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 02:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea sa fac un copil dar am epilepsie. 1 De la: kudika_1028909 26 August 2017 15:20
doxiciclina in combinatie cu logestul 2 De la: Diavolyta_ 20 Mai 2009 16:09
am nevoie de ajutor care stie sigur va multumesc... 2 De la: Ella078178 22 Ianuarie 2010 12:22
sa raspunda doar cine stie sigur.. 37 De la: anastas 27 Februarie 2010 13:29
Sarcina si epilepsia 7 De la: anastas 27 Februarie 2010 13:46