Setari Cookie-uri

Cariera????

Ma duce mai mult ca pe tine. Siguuuur. Am multe subiecte de discutie. Prefer sa le dezbat cu prietenii. Daca as fi nesimtit, as pune subiect pe forum : Cum isi fac absolventii de ras facultatile. Ca dovada ca ma duce mai mult ca pe tine: fa o comparatie intre ce si cum scriem noi doi. Nu insist ca iar ma apostrofeaza fetele.

Postat pe 28 Mai 2008 16:31
voi ? de ce ma bagi in aceeasi oala ?ti-am dat add la profil si nu ai aparut nici la invitatii trimise,nici la prieteni,d-asta mi s-a parut ciudat
lief
Postat pe 28 Mai 2008 16:31
e misterios ariell al nostru.hai sa-i spun ceva:cind am ajuns in FRANCIA astia au facut ceva pe studiile mele.am crezut ca ale lor sint importante dar de unde????? sint n........persoane care sint in informatica sefi de proiect etc.....avind ca studii liceul si ceva cursuri de profil.citeodata ma apuca nervii si am tendinta sa nu mai las copilul sa se chinuie muncind sa faca doi ani intr-un an etc.deci pina la urma nu conteaza facultatile ci scoala vietii cu licenta mai grea decit cea de la facultate.cunosc destule cazuri si la romanica noastra si cu ce il ajuta pe unul din top 300 facultatea daca la dus capul sa faca bani.plec si revin mai tirziu

Postat pe 28 Mai 2008 16:42
ariell, pai nu te-ai prins??? multe dintre persoanele de pe acest site au diplome cumparate la kg... de la piata, de la second-hand... cum ai zis si tu, cum sa treci un examen pe bune, daca nu indeplinesti pt inceput prima conditie pt a putea face o facultate... sa cunosti niste reguli simple, de scriere si exprimare. dupa parerea mea, nu trebuie sa ai facultatea terminata pt a putea scrie si vorbi corect... se invata in clasele primare... dar asta e Romania de azi, sunt multe facultati unde treci pe "ochi frumosi", pe prestatii in natura (am auzit ca anumiti profesori -in principal barbati- cer studentelor plata in acest mod), plicul cu multi €, pe cunostinte si rudenii, sunt multe variante... din pacate... si dupa, vine unul care habar nu are sa lege 2 fraze, si iti flutura sub nas o diploma cumparata... si se ajunge si la proba practica, atunci cand trebuie sa demonstreze ce a invatat la facultate, si multi dintre acesti "licentiati" se vad fara un job in domeniu, si se mira de ce nu sunt acceptati, ca ei au facultati... frumos asa...

Postat pe 28 Mai 2008 16:48
lief draga, nu te mai stresa!sint multi pe acest form care intra doar pentru apostrofari.ce sa-i faci? frustrarile astea.. :)))

Postat pe 28 Mai 2008 16:50
francia, era normal sa faca ceva pe studiile tale... nu sunt recunoscute in Europa, trebuia sa refaci anumite examene acolo... daca esti capabila, poti sa ceri acest lucru si ti se va da sansa, mai ales ca Romania a devenit stat european...

Postat pe 28 Mai 2008 16:56
francia, bani au si cei care fura si dau in cap... si crede-ma, 99% nu au cine stie ce scoli! si sincer, multi din top 300, au facut atatea infractiuni, de nici ei nu mai stiu... de aia merge bine Romania, ca bogatii sunt la putere si sunt cei mai corupti... atata timp cat nu va fi eliminata coruptia, aceasta tara nu stiu cat de bine va merge...

Postat pe 28 Mai 2008 17:08
Ce se intampla?v-ati mutat aici?mai,oameni buni,bate-ti palma si fiti prieteni,ce tot aveti de impartit stiind ca nimeni nu e perfect?
sonia111222
Postat pe 28 Mai 2008 18:08
catelus cu paru cret de ce te freaca pe tine studiile mele de la romanica??????????crezi ca ma lasara frantuzii fara studii????????nu se indurara mai baiatule de mine si ma chilarira 2 ani cu un master asa cu multi euroi.cu privire la romanica atita timp cit exista multi ca tine asa o ramana .bafta!

Postat pe 28 Mai 2008 19:31
si inca ceva:vezi ca intri in vorba ca musca in lapte s-au in c...lcalului.

Postat pe 28 Mai 2008 19:38
Mai baieti ..acum lasand gluma la o parte...aveam mult mai multe pretentii de la voi ..Chiar daca nu am fost de acord cu gramatica asta de pe forum ..pentru ca si eu am bagat de atatea ori degetele aiurea prin tastatura..am crezut ca sunteti baieti destepti ...Singurul subiect pe care-l abordati ..este cel legat de gramatica..si un pic de filosofie ieftina pe ici pe colo ..Eu ma consider o persoana ironica..insa tot timpul am ironizat parerea ..nu persoana..Nu pot decat sa va zic..sa va fie rusine ..asha ..de la o pustoaica de 25 de anisori ...Cred ca ...fara pic de modestie..ca as putea sa va dau la orice ora lectii de gramatica...cu tot ceea ce implica ea...dar nu ma chinui sa va testez aici ..caci ar fi fara sens ..e usor sa dai copy-paste...alex stie..Ariell...pentru varsta pe care o ai ....iti lipseste categoric ...umorul ... In sfarsit..nu mai continui ...Eu zic s-o inviti la o cafea pe Onnyta..s-ar putea sa-ti apara un zambet(frumos) pe fata..dar pana s-o cunosti ...iti garantez eu ...ca parerea ta e cat se poate de PROASTA...O seara buna.
mia_mia
Postat pe 28 Mai 2008 21:14
mai cutulache,multe frustari si nerealizari ai frate de arunci cu rahatel pe aici.ai vrea tu inteligentule sa ai un cortulet ca al meu pe coasta de azur.dar nici in zece vietisoare nu o sa-ti permiti in schimb o sa fac pomana cu tine sa-ti trimit mia de euro de la frantuzi pentru un cortulet la romanica.iar blocurile gri puiule nu le cunosc deoarece am locuit la casa.

Postat pe 28 Mai 2008 21:17
:)))))) mai francia, hai ca esti chiar "simpatica", m-ai facut sa rad:)))

Postat pe 28 Mai 2008 22:45
sper sa rizi cu adevarat ca ai nevoie de putin simt al umorulului.ce femeie crezi ca sta maritata cu un constipat?mai bine invata si tu ce inseamna veselia ,bunul simt si nu te mai impiedica de virgulite ca nu ai nevoie de ele in pat.o seara buna!

Postat pe 28 Mai 2008 23:19
mai ,oameni buni,io am o cariera de cantareata...si ca sa vedeti ca si am voce,nu numai limba, i-auzi colea ce melodie va cant io(cine stie melodia,sa cante vorbele mele,sa vedeti ca-s bine puse pe note!!!))).....i-auzi' :Ooooooooooooooooooooooffff,carieeeraaa meaaaaaa!!/ Ceeee facuuuuui cuuu eeaaaaaa????/o daduuuui laaaaaa caaaaaaaaini(am vrut sa spun catelusi,da'nu dadea rima bine!!!)/ Si-acuma ma spaaaaal peeee maiiiinii!!....mai,nenea cu arielu', adu' bre o cutie intreaga,ca tare-s "murdara"!!....

Postat pe 29 Mai 2008 12:22
vaaaai etta esti de toata veselia,multumesc pt portia de ras,onnyta lasa-i in Doamne iarta-ma ,ca pur si simplu baietii astia de atatea studii au uitat ce inseamna ,nu bunul simt ca le-si jigni parintii sa cred ca nu i-au invat ce e bunul simt,ci elementara conversatie cu un strain,cu un om pe care nu il cunosti si probabil ca nici nu vrei sa il cunosti mai bine.deci daca ei se iau de "lucruri pamantesti" mai bine sa le dam o lectie de nesimtire....sa vada ce insemana sa fii badaran cu cei de pe forum.ma intrebam deunazi cum isi pot permite unii sa fie badarani pe forum au impresia ca daca se ascund in spatele tastaturii sau in fata ei nu pot fii ghiciti sau ca nimeni nu se simte atacat atunci cand citeste ca unul sau altul isi permite sa arunce cu noroi ...in orice?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Mai 2008 17:40
apropo ....referitor la topic baietii au pus intrebari,nu vedeti ca nici unul dintre ei "NU VREA" sa se laude cu scolile terminate???mare e gradina Ta Doamne ...da' unii prosti sar mereu gardu cu poarta larg deschisa.si asta e dovada ca sunt niste BADARANI !!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Mai 2008 18:18
:)) ema pentru acesti 'ei' este mai usor sa jigneasca decat sa poarte o conversatie. eu una am hotarat sa nu mai port conversatii cu astfel de oameni, pentru ca imi pierd timpul.sint oameni care nu au nimic de spus si incearca si ei.. ba una, ba alta...

Postat pe 29 Mai 2008 18:31
exact....tupeu jegos nu gluma....pe undeva unul dintre ei spunea catre altcineva..."daca ti-asi spune eu ce scoli am facut.."sau ceva de genul....e uite ca inca nu a spus absolut nimic....si ai dreptate sunt BADARANI nu prosti ca macar de prosti nu te poti lega...nu ii duce capul si pace buna...dar cu literatii astia imi vine o nobila greata numai cand ma gandesc....mai exista inca specimene de asemenea misoginism si ingamfare?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Mai 2008 18:37
stai ca venii eu cu ligheanul de greturi.mai fetelor cind au o minte ingusta nu putem noi sa o marim si nici altceva deloc.........ca sigur nu au

Postat pe 29 Mai 2008 19:06
Badarani? Misogini? Cu ce am jignit? Ca am intrebat in ce oras a facut facultatea? Mi se pare logic sa intreb. Unii dintre noi am muncit pt diplomele luate si nu-mi convine sa apara un ANALFABET sa faca de ras scoala respectiva. Asa se face renume prost institutiilor de invatamant. Nu am chef sa mi se zica: "ce scoala e aia ca toti prostii au termintat-o"? Mai bine incheiem discutia daca incepeti cu tigania. Cand nu se epuizeaza argumentele, se incepe cu :" frustratii, badaranii...".

Postat pe 29 Mai 2008 21:41
ariell nu face spume si stai calm.ce papucii mei esti asa scortos???????care e treaba cu analfabetul.......pe cine faci tu analfabet????crezi ca face cineva o statuie ca invatasi tu in facultate??????mai bine ca veneau cinii sa faca pipi pe ea.dupa ce terminasi renumita scoala si te angajasi la nea nelu patronelu cu 4 clase mai avu un efect facultatea????ce vrei sa spui ca ce faceti voi acum se numeste carte???????? si cit ti-au folosit informatiile in munca si viata reala??????vorba aluia teoria ca teoria dar practica te omoara!revino cu picoarele pe pamint ca nu te intreba nici dracul ce facultati facusi!daca totusi vrei sa stie lumea te sfatuiesc sa-ti legi de git o pancarda cu numele scolii de destepti.

Postat pe 29 Mai 2008 22:01
Ce tot intervine altcineva in discutie? Eu vorbeam cu O. Si pe ea o devalorizezi cu atitudinea ta, daca esti psiholog ar trebui sa stii. Ea e incapabila sa isi sustina punctele de vedere?

Postat pe 29 Mai 2008 22:14
mi-e rau ......o devalorizez???????cu ce???????cu faptul ca glumesc?????crezi ca eu sint la munca aici??????sint la distractie...si apai eu o cunosc pe onyta alfel decit tine.nu ca te-ar interesa dar e o fata inteligenta si cu valori.......deci e nesemnificativ faptul ca vorbesti de ea aiurea in tramvai asa .......ori sti bine ca se spune ca cel mai destept cedeaza.oare asta nu-ti spune ceva?

Postat pe 29 Mai 2008 22:35
O devalorizezi prin faptul ca nu o lasi sa se reprezinte singura. E ca si cum ai spune: "ea e redusa, ii sar eu in ajutor ca nu stie sa raspunda". Nu toti muncim la patroni. Jignesti multa lume cu atitudinea ta dispretuitoare fata de studii. Sunt multi medici, avocati, profesori, arhitecti care fac BANI pe baza studiilor. O a terminat liceul "Gheorghe Chitu" si atat. Si pe ala cu pile. Imi pare rau ca aveti asa nonvalori.

Postat pe 29 Mai 2008 22:42
pai prietene la facultatile alea despre codul bunelor maniere se pare ca au uitat sa va invete.si da esti al naibii de misogin.apropo care dintre voi alex sau tu,ariel, a spus ce "scoli" ati terminat???cum va permiteti sa spuneti ca fac universitatile de ras???io cred ca tu ai inca impresia gresita de altfel ca te afli intre oameni care te cunosc si care stiu cine esti tu in realitate,tin sa te anunt ca te inseli amarnic si prin ceea ce scri si modul in care o scri nu reusesti decat sa iriti orgolii.cat despre logica .....cred ca a ta este undeva la nivel de gradinita, nu sti ce este aia logica din nici un punct de vedere.
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Mai 2008 22:42
Pe tine cine te-a bagat in seama? Eu nu sunt misogin deloc. Prietenele mele au mintea brici si cultura vasta. Ce pretentii sa am de la voi? Scoala nu se face pe net.

Postat pe 29 Mai 2008 22:45
exact....ce pretentii poti sa ai de la noi??? atunci creieras de ce continui sa te bagi in seama ???
si apropo care e scoala aia pe care o aperi tu cu atata inversunare????ca vezi Doamne altii o fac de ras.....las-o frate dracului ca ne cam sturaram de pretentii de academicieni care vorbesc doar sa se auda vorbind.
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Mai 2008 22:51
V-ati saturat de pretentii pt. ca nu va ridicati la nivelul lor. Ma bag in seama pt ca ma supara prostii cu diplome si cu aere. Cand nu stii sa scrii de ce te bagi la "cariera"? Stau pe forum si pe site cat vreau. Sau e site-ul analfabetilor?

Postat pe 29 Mai 2008 22:55
ariell ,vreau sa subliniez ca sint oamenii fara studii pe care multi absolventi de facultati nu poate sa-i prinda din urma la nivelul cultura.cred ca tu ai nevoie de recunoastere cu privire la studiile pe care le-ai facut iar recunoasterea nu poate sa vina mereu de la cei din jurul tau.poate sa vina din adincul fiintei tale si poti pentru linistea ta apela la autorecunoastere.cu privire la non valori nu pot spune decit sa privesti in jurul tau cu ochii deschisi si se va infatisa crunta realitatea.iar faptul ca nu ai pretentii de la noi este normal deoarece trebuie mai intai sa ai pretentii de la tine.

Postat pe 29 Mai 2008 22:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfantul valentin...idei traznite 5 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 15:14
Beam MLM ( job la domiciliu ) 1 De la: Knifey 23 Decembrie 2010 16:26
Tu stii care iti sunt drepturile de angajat? 9 De la: Barbie30 6 August 2010 23:16
Angajam contabil! 1 De la: cristinaiofcea 7 Noiembrie 2008 17:28
PRESELECTIE!!! 2 De la: dianutza91 8 Februarie 2008 20:02