Setari Cookie-uri

Cariera????

Fetita, esti penibila. Cine are nevoie de mesajele tale? Daca ai fi fost desteapta, ai fi inteles de ce ti-am scris privat.

Postat pe 30 Mai 2008 16:19
:)))) nu mi-a raspuns la mesaje?? lasa ca intru eu pe forum sa o jignesc un pic! ha ha ha ha ha!!!!!!!

Postat pe 30 Mai 2008 16:21
ariell stii ce faci aici cu noi? iti strigi mihnirea si neputinta.

Postat pe 30 Mai 2008 16:22
aici nici eu nu am inteles ariel de ce o bagi la inaintare pe prietena ta... adica cu ea te lauzi ca a terminat o facultate pe bun dreptate,te reprezinta ?bad move
lief
Postat pe 30 Mai 2008 16:22
se vede clar care e frustratul! :))))))))

Postat pe 30 Mai 2008 16:23
Tu chiar nu ai inteles ce am vrut sa-ti demonstrez cu privatul? Sau te faci ca nu?

Postat pe 30 Mai 2008 16:23
esti slab si neinsemnat daca traiesti prin realizarile altora.

Postat pe 30 Mai 2008 16:24
francia sa iti zic ceva in cunostinta de cauza. tu ai zis: "fiul meu este cel mai bun matematician din lyon la virsta lui si ca informatician la fel dar nu a citit in viata lui mai mult de doua carti". da-mi voie sa te contrazic!!! iubitul meu are o firma de calculatoare, fara falsa modestie pot spune ca este cel mai bun din zona noastra si crede-ma, pt a face informatica trebuie sa citesti si sa studiezi foarte mult... are sute de carti,in informatica apar lucruri noi zi de zi... daca nu te pui la curent, esti terminat!!! pot sa iti spun ca traind cu el si lucrand cu el in acelasi loc, citeste si studiaza foarte mult, si "arunca" o gramada pe bani pt cartile de care are nevoie... in informatica trebuie sa inveti sa utilizezi toate programele nou aparute, ca sa inveti trebuie sa studiezi foarte mult zi de zi...
rrammy81
Postat pe 30 Mai 2008 16:24
exact asta i-am zis si eu rramy .... daca te uiti la ultimul post al meu ,am inclus in "carti" si reviste de specialitate ,alte documentatii ,etc
lief
Postat pe 30 Mai 2008 16:25
pentru detergentul ofuscat ::)))) nu mi-a raspuns la mesaje?? lasa ca intru eu pe forum sa o jignesc un pic! ha ha ha ha ha!!!!!!!

Postat pe 30 Mai 2008 16:26
Prietena era exemplu de economist veritabil si de dovada ca nu sunt la agatat cum mi s-a reprosat. Eu strig doar NEMULTUMIREA de a fi mintit in fata si de a se baga in aceeasi oala oamenii care muncesc cu cei care fac de ras scolile.

Postat pe 30 Mai 2008 16:27
in general oamenii care nu reusesc in viata urasc pe cei ce reusesc.

Postat pe 30 Mai 2008 16:28
a,partea cu agatatu nu am vazut-o ...
lief
Postat pe 30 Mai 2008 16:29
da lief,cum ai zis si tu, nu numai reviste... vreau sa iti spun ca are sute de carti de grosimea dex-ului nostru... deci nu e de gluma, chiar trebuie sa studiezi foarte mult daca vrei sa faci fata in aceasta lume a informaticii!!!!
rrammy81
Postat pe 30 Mai 2008 16:30
France, Dumnezeu m-a ajutat sa reusesc. Eu nu urasc pe nimeni. Dar nu e corect sa dispretuim profesii fara de care nu putem trai. Dispretul ar trebui sa dispara din relatiile interumane.

Postat pe 30 Mai 2008 16:30
fetelor imi cer scuze dar......
)))) nu mi-a raspuns la mesaje?? lasa ca intru eu pe forum sa o jignesc un pic! ha ha ha ha ha!!!!!!!

Postat pe 30 Mai 2008 16:30
Nu inteleg de ce ai atitudinea asta ridicola. Eu am refuzat pe site cereri de prietenie de la fete. Deci, de ce as fi vrut sa ne scriem noi 2 cand nici nu te apreciez. Eu iti recomand sa iti indrepti gres de pe status, tu nimic. Si vrei sa te apreciem?

Postat pe 30 Mai 2008 16:33
eu nu am nimic cu nimeni si nu intereseaza ce studii au cei de aici sau ce nu au... dar sunt anumite afirmatii pe care nu le aprob, fiind in cunostinta de cauza.... nu m-as baga niciodata in vorba, in necunostinta de cauza:)
rrammy81
Postat pe 30 Mai 2008 16:36
rrammy,fiul meu este elev inca nu profeseaza.participa la concursuri si aduna premii. chiar nu citeste decit pe net.noi vorbeam despre cultura omului atunci(reia si citeste putin)nu despre cultura profesiei.e jalnic sa intrebi un campion olimpic la sah cine a fost EMINESCU si el sa spuna jucator de fotbal.orice om trebuie sa citeasca cit decit despre ce munceste nu?????????si daca tot prietenul tau este asa bun in IT si renumit poate face o colaborare cu o firma internationala de aici ca si sotul meu lucreaza in domeniu -este directorul national in relatia cu partea engleza a firmei in cauza si deschid puncte de lucru in toata lumea.despre carti multe si groase eu nu am decit putine deoarece s-au inventat birourile la locul de munca.ce ar fi sa vin si eu cu tot calabalicul dupa mine.casa este casa si serviciu cu treaba lui.nu trebuiesc amestecate.

Postat pe 30 Mai 2008 16:49
ariel mama,zici ca trebuie sa dispara dispretul???????pai tu esti un viu exemplu de dispret.

Postat pe 30 Mai 2008 16:52
si inca ceva:asta era un topic despre cariera parca .

Postat pe 30 Mai 2008 16:54
Eu nu dispretuiesc pe nimeni. Daca m-ai cunoaste, nu ai spune asta. Doar ma supara anumite lucruri. De ex, minciuna si aerele. In special cele nefondate.

Postat pe 30 Mai 2008 16:56
in sfirsit ai zis cuvintele pe care le astept demult de la tine"daca m-ai cunoaste,nu ai spune asta"este universal valabila chestia asta.

Postat pe 30 Mai 2008 17:03
francia, daca am sta toti la birou si am pierde timpul citind carti si pierzand ore sa studiem... cred ca nu am ajunge niciunde... la birou pui in practica ce se invata, trebuie sa produci bani pt cel pt care muncesti, sau daca esti tu seful, trebuie sa produci bani pt tine... si eu lucrez in domeniul calculatoarelor, am master facut in alta tara si am si lucrat pe timpul masterului in acea tara la o firma importanta... acum, de 2 ani am firma mea, lucrez mult cu Germania si pot sa iti spun, ca nu am timp ziua la birou sa stau relaxat si sa citesc... se pierd ore multe la telefon, se discuta cu angajatii, se fac comenzi, se vorbeste cu furnizorii din Europa... studiatul are timpul lui, in week-end cateva ore, seara in loc sa te uiti la tv, citesti putin.... "despre carti multe si groase eu nu am decit putine deoarece s-au inventat birourile la locul de munca.ce ar fi sa vin si eu cu tot calabalicul dupa mine.casa este casa si serviciu cu treaba lui.nu trebuiesc amestecate." da-mi voie sa nu fiu de acord cu afirmatiile tale!!!! daca vrei o cariera si sa stapanesti bine ceea ce faci, nu se poate face cum sustii tu!!! dupa parerea ta, un doctor bun, studiaza numai la locul de munca? un avocat de succes, studiaza legi noi, dosare, cazuri, numai la locul de munca... crezi ca are timp de pierdut sa stea sa citeasca in alea 8 ore de munca, eu cred ca isi mai ia si ceva carti si hartii acasa:)

Postat pe 30 Mai 2008 17:41
CINE A ZIS CA AICI SE MUNCESTE 8 ore????????sotul meu pleaca la 7 DIMINEATA SI VINE LA 7 seara.ma bucur ca lucrezi in informatica si consider ca este un domeniu de viitor .aici se fac bani grei cu informatica dar se obtin cu multa munca.cind locuiam in ROMANIA a avut si o firma in domeniu dar la vremea aia nu aducea beneficii stralucite.acum nu stiu care mai este situatia acolo dar probabil lucrurile s-au schimbat in bine.aici in ultima vreme e nevoie de multi informaticieni buni iar salariile sint fabuloase.daca tot esti in info exista o firma internationala care pentru la anul au in proiect puncte de lucru in Europa la standarde occidentale.incepind cu luna septembrie se incepe recrutarea de personal .

Postat pe 30 Mai 2008 18:03
Stiu din propria experienta ca nu se munceste doar 8 ore... mai ales daca ai firma ta, eu vorbeam in general... lucrurile merg foarte bine acum in Romania in acest domeniu, acum cativa ani era dificil, in perioada cand eram eu student, nu toata lumea avea un computer in casa... nu ca acum ar avea, dar oricum, nu poate exista comparatie...

Postat pe 30 Mai 2008 18:10
noi cind am incercat asta cu informatica erau multi sacali de la fostele firme de stat care aveau prioritate.oricum destul de greu.noroc cu agentia imobiliara ca mergea bine si ne scotea din probleme.ma bucur sa aud ca sa schimbat mentalitatea si se evolueaza.citeam un articol intr-un ziar si astia zic ca in romanica se considera a fi o piata virgina inca.

Postat pe 30 Mai 2008 18:17
"dupa parerea ta, un doctor bun, studiaza numai la locul de munca? un avocat de succes, studiaza legi noi, dosare, cazuri, numai la locul de munca... crezi ca are timp de pierdut sa stea sa citeasca in alea 8 ore de munca, eu cred ca isi mai ia si ceva carti si hartii acasa" sunt de acord cu afirmatia asta ,ca sa-ti faci o cariera nu te limitezi la ce studiezi la serv,poti lucra si 10 ore pe zi dar nu inseamna ca include si studiul...si apoi...ce firma iti da voie sa vii la birou si sa studiezi in timp ce ar trebui sa muncesti ??sau chiar si dupa orele de munca ?francia,nu inteleg de ce vine vorba de "sot"aici parca trebuiau cei prezenti sa spuna ce cariera au ,nu despre rudele lor
lief
Postat pe 2 Iunie 2008 10:01
"deoarece eu ma indoiesc ca atunci cind termini o facultate iesi de pe bancile ei mai"cultivat"."Asta a scris Francia2008 acum cateva zile. Stimata doamna, imi permit sa-ti scriu pentru ca ma indigneaza ideile pe care le tot fluturi pe toate topicurile. Dai navala pe la orice subiect deschis, urmata de gasca de admiratori, si ne "luminezi" cu idei din ce in ce mai ghiduse. Sa stii ca are o foarte mare importanta absolvirea unei facultati. Daca o faci pe bune; si daca admiterea la acea facultate s-a facut pe baza unui examen de admitere, nu pe baza platii unei taxe. Daca e sa vorbim despre admitere, da-mi voie Mia-Mia sa te intreb unde ai facut facultatea de drept pentru ca, din cate stiu, la admitere in Universitate, se cere romana (a se citi gramatica) la greu.Pentru cineva care a dat ca admitere gramatica cred ca blamezi cam mult aceasta materie.In plus, in momentul in care esti obisnuit sa scrii corect, ti-e mai greu sa faci greseli doar de dragul de a le face.Sa revin la Francia2008: Te rog mult nu mai folosi termenul "romanica" pentru ca este un termen cam tiganesc si eu consider ca este o jignire adusa tarii pe care ai parasit-o. In alta ordine de idei, subiectul era despre cariera fiecaruia insa am citit, in mare parte, doar cuvinte jignitoare la adresa celor care incearca sa demonstreze ca, daca ai facut o facultate "pe bune", se vede in modul in care te exprimi.Am mai scris si pe alt topic: cuvantul "frustrat" (cu 2 de "r", Francia2008), este prea mult si fara rost folosit pe forum. Cu stima, o inginera (nu o intelectuala).
crmn
Postat pe 2 Iunie 2008 12:45
lief,aici sa inventat formatia profesionala.o zi pe saptamina se fac cursuri speciale si toata lumea se pune la zi cu stirile.nu sint prima care discuta despre sot dar ma iubesti asa mult incit ai ochi numai pentru mine.ramy a spus prima despre prietenul ei informatician .iar eu am spus un adevar ,care este problema ?iar despre informatica am vagi notiuni spun doar ce vad la sotul si fiul meu .acum oricum toata informatia exista pe internet deci fiecare poate studia cind vrea si probabil nu mai au rost cartile acasa(era doar o parere)iar despre umila mea cariera prefer sa ma abtin si sa ramana fiecare cu parerea lui.ce nu inteleg dece atunci cind umila mea persoana incheata o conversatie cu altcineva intodeauna apare o alta persoana care sa sugereze ce????????am deschis discutia deoarece aceasta companie internationala are in proiect puncte de lucru s-au fuziuni in toata Europa si poate cineva este interesat.daca tot cunosc problema poate pot sa si ajut.scuza lief dar nu inteleg de ce faci remarci citind printre rinduri?am raspuns comentariului tau pentru a clarifica dubiile tale si considera ca sint in asentimentul tau.sa ai o zi buna pina de realizari!

Postat pe 2 Iunie 2008 12:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum ma inscriu la castinguri pt shouri si reclame tv? 3 De la: Cristina_Crissy_1 16 Aprilie 2013 22:37
Cum ne relaxam dupa servici? 2 De la: kudika_974833 24 Noiembrie 2014 21:28
Job'uri de vara 3 De la: AdRy4n4 4 Iulie 2010 21:01
ULTIMA ZI DE VOT 1 De la: ingridthebabe 19 Ianuarie 2009 10:07
Hai sa ne rapim ! 341 De la: mucky 6 Februarie 2009 23:51