Setari Cookie-uri

Cariera????

dar.... in general sunt de acord cu ema ...in romania conteaza mai mult pilele si nu cata scoala ai ,nu multi au norocul sa profeseze in domeniul studiat in facultate ,peste tot ti se cere experienta, insa nu ai cum sa fii proaspat absolvent (sau in curs de ...) si sa ai si experienta, e un paradox
lief
Postat pe 30 Mai 2008 10:37
onnyta,nici eu nu-s de acord cu mesajele pe privat ,aici se expune tot ce e de zis,si nimic de ascuns !
lief
Postat pe 30 Mai 2008 10:38
Onnyta, nici mie nu-mi pasa ce crezi tu. Studiile tale nu privesc pe nimeni. Atunci de ce spui ca ai facultate si pe care? Raspund eu: pt ca NU SE VEDE. Fetelor, eu o am zi incarcata. Va las. Incerc sa mai intru pe seara.

Postat pe 30 Mai 2008 11:08
corect lief faptul ca nu am reusit sau nu am vrut sa profesez in domeniul in care am terminat,m-a determinat sa ma reorientez catre alta cariera.acum insa, trebuie sa fac o alta facultate ca sa pot ajunge mai "sus" in cariera aleasa,si asta inseamna aproximativ 4 ani pierduti pt ca deocamdata tot ce se inata in facultate eu aplic deja in cariera.imi trebuie doar diploma care sa certifice ca ceea ce fac ,fac bine.asta ma irita dar m-am ambitionat si o voi face,ca asta-i viata....
dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Mai 2008 11:08
asa ,fetele mele,taiati si in stanga si in dreapta,sa nu se piarda nimic,fiindca am nevoie de multi cartofi pentru musaca!!!....

Postat pe 30 Mai 2008 11:34
Hai mah sa fim seriosi acum ..Nu zic ..ema are dreptatea ei ..pentru ca ...spaga e o reala problema la noi ..insa un om bine pregatit..daca se duce si da concurs..si stie ce are in cap ..il intrece pe cel prost si doar cu bani ..Ca daca esti destept ..si stii de 10 ...teorie..ca esta dai la concurs..atunci ...faci contestatii ..te zbati ..nu dai vina pe sistem si pe spaga si iar dai vina pe ceva..si pe cineva.. Normal ca daca te duci la o firmuliza de doi lei si o para..si aplici un Cv la misto ..si scrii acolo ca ai terminat nu stiu ce studii..si te primesc aia pe achi frumosi ..sau spaga..e treaba buna..Sunt de acord cu ema...da..daca ai "prins" un job bun ..pe care esti capabil sa-l duci ..faci 7 facultati sa ai patalamanua la mana..ca nu-ti da gramatica de mancare..sau facultatea pe care te stradui sa n-o faci de ras..Si Ariell ...puiule ..daca a raspuns..a fost pentru ca a fost politicoasa...si a raspuns la o intrebare..Te invata asta in prima zi din clasa 1...Probabil ca tu ai trecut direct in a 2-a ..ca tot o tii pe-a ta..:) ..Mi-e de exemplu mi-e scarba de doctori ...in general ...(nu individualizez) ...dar nu ma iau de om ca a facut medicina..ma iau de el ..cand am nevoie..si nu stie cum sa ma "repare" ...Eu zic sa-ti "faci" o facultate..sa ai grija sa nu o faci de rusine...ca avem noi treburi mai serioase de facut decat sa te certam pe tine.. :)) Eu una ma opresc aici ..imi dau seama cand nu am cu cine discuta...O zi buna Ariell..
mia_mia
Postat pe 30 Mai 2008 11:50
corecteaza-mi greselile..sunt special pentru tine Mica Sirena...si pentru dragalasu de alex... :))))
mia_mia
Postat pe 30 Mai 2008 11:52
"insa un om bine pregatit..daca se duce si da concurs..si stie ce are in cap ..il intrece pe cel prost si doar cu bani " nu e asa , subiectele sunt facute sa fie servite de cei cu bani , cel ce stie ia 9 sa zicem ,sau 9 ,5 ca a scris urat ,i se gaseste oricand o zgaiba, cel cu subiecte servite ia 10
lief
Postat pe 30 Mai 2008 11:59
lief aici ma refer la persoanele cunoscute de la romanica cu foarte multi bani care pe vremuri nu au avut posibilitati sa mearga la scoala dar au cultura .deoarece eu ma indoiesc ca atunci cind termini o facultate iesi de pe bancile ei mai"cultivat".faptul ca uneori nu gasesc cuvintele care corespund in limba romana nu este semnificativ pentru "cultura mea".sint curioasa toata lumea care se crede perfecta in cite limbi straine poate scrie corect si fara greseli.si inca ceva sint poate sute de absolventi care nu stiu cine este EMINESCU.......cineva la un concurs de inteligenta spunea ca a fost un jucator de fotbal.da ai dreptate trebuia sa scriu "pot".

Postat pe 30 Mai 2008 12:07
"care pe vremuri nu au avut posibilitati sa mearga la scoala dar au cultura " sunt de acord ca nu e vina lor ca nu au avut bani sa urmeze o scoala, nu inseamna ca pot fi numite "proaste" dar...asta nu inseamna ca au cultura! nu facultatea iti ofera cultura pe tava,DAR iti dezvolta capacitatea de a gandi,asimila ,organiza,etc ,si aici se exclud cei ce isi cumpara examenele ,diplomele
lief
Postat pe 30 Mai 2008 12:19
"ma refer la persoanele cunoscute de la romanica cu foarte multi bani care pe vremuri nu au avut posibilitati sa mearga la scoala " nu inteleg fraza asta , au bani,dar pe vremuri nu au avut posibilitati ??
lief
Postat pe 30 Mai 2008 12:20
lief,scriu pentru tine acum si ma simt obligata deoarece in mare parte apreciez felul tau de a gindi.poate nu ma exprim coerent dar pe scurt descriu un caz:" o persoana care a ramas fara parinti deoarece au murit, crescuta la orfelinat si data pe usa afara la virsta de 18 anisori .........nu a avut posibilitati pentru studii dar acum are cea mai mare firma de distributie din romanica unde muncesc multi cu facultati.cu aceasta persoana poti discuta orice in orice domeniu deoarece faptul ca nu are studii nu la impiedicat sa citeasca si sa se informeze.este un caz dar cunosc mult mai multe.fiul meu este cel mai bun matematician din lyon la virsta lui si ca informatician la fel dar nu a citit in viata lui mai mult de doua carti si alea ca a fost obligat de mine.asta nu inseamna ca nu are nivel de cultura deoarece sint atitea informatii pe internet si raman socata uneori de cunostintele lui.nu trebuie sa facem evaluarea nimanui in raport de cit a citit s-au cite facultati a facut.ma opresc aici deoarece timpul nu tine cu mine in continuarea subiectelor fara subiect.o zi buna tuturor!

Postat pe 30 Mai 2008 12:43
In sfarsit pauza. Mia mia, eu facultatea am facut-o deja, slava Domnului. Ti-e scarba de doctori? De ce? Pe la spitale apareti f. spasiti si respectuosi. Din pacate, e nevoie ca "fraierii" astia cu diplome luate pe MERIT sa invete si sa munceasca pt. VOI. Stii de ce ti-e scarba de doctori? Pt ca nu te repara. Nu au cum pt ca UNII au facut facultatea ca Onnyta si uite asa sunt uraste lumea medicii. Onnyta a raspuns? Nu era nominalizata la intrebare. Nu au raspuns toti de pe site, deci putea sa se abtina si ea. Dar de ce sa nu se laude cand "are cu ce"? Si noul status are greseli...

Postat pe 30 Mai 2008 15:23
uuuuuuuuu!!! ma simt profund jignita! continua draga detergent! :)))
sa sti mai ca am cu ce! mori de ciuda!
baiatule, tu chiar esti amuzant!

Postat pe 30 Mai 2008 15:28
"fiul meu este cel mai bun matematician din lyon la virsta lui si ca informatician la fel dar nu a citit in viata lui mai mult de doua carti ' nu ma refer numai la carti de beletristica,un programator sau matematician sunt convinsa ca parcurge multe carti in domeniul de care e interesat,si "carti" la modul de informare,cunoastere ....pot fi articole ,reviste de specialitate ,documentare ,etc
lief
Postat pe 30 Mai 2008 15:40
habar nu ai tu cat tupeu am!si din cate imi amintesc eu nu te-am jignit pe tine ciudatule!te-ai ofticat ca nu ti-am raspuns la mesaje si acum imprastii cu ce poti si tu pe aici. ha ha ha! esti un om slab si nu am ce discuta cu tine!

Postat pe 30 Mai 2008 15:44
"tocmai de aia zic..ce zic..pentru ca ..daca luam 9,5 ..inseamna ca nu stii de 10 " am vrut sa zic ca postul e "aranjat" deja dinainte ... oricat te zbati ,nu e al tau ,de multe ori nu te anunta ce calificativ iei ,dar e unul "mai bun" (care "cunoaste " pe cineva adica)
lief
Postat pe 30 Mai 2008 15:46
Nu m-ai jignit? Ai memorie proasta. Nu ai zis tu ca sunt frustrat si ti-ai pus prietenele sa ma faca badaran si misogin?

Postat pe 30 Mai 2008 15:47
nu ariell ,nu a facut-o...nu ii iau apararea dar...va inversunati pe cate o persoana si nu prea inteleg de ce....pur si simplu mi se pare ciudata inversunarea cu care faceti critici,si cred ca despre asta am mai vorbit si aseara,eu te-am facut badaran si misogin si cred ca mi-am explicat "jignirile".
dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Mai 2008 15:55
"Inversunarea" asta vine din lipsa valorilor si din faptul ca unii strica imaginea tuturor. Vezi ce am scris mai sus de doctori.

Postat pe 30 Mai 2008 15:57
frumuselule,esti penibil si te lauzi cu o amarita de facultate de parca ai facut la OXFORD.complexele de inferioritate se trateaza la medic nu pe forum.citesc de la inceput comentariile tale dar nu vad nimic sa ma impresioneze.totul este haotic si lipsit de substanta.crezi ca emani inteligenta dar te inseli iar bunul simt lipseste din componenta ta.faptul ca fetele te fac misogin inclin sa cred ca au dreptate deoarece asta dovedesti.chestia cu badarania si ea se adevereste.

Postat pe 30 Mai 2008 16:01
continua!! ca altceva nu sti sa discuti pe acest site! esti demn de mila, sincer!
si uaaaaaauuuu! vezi mai ca prietenele mele au cap sa gandeasca si singure si ochi sa vada!
asa ca termina cu argumentele de 2 lei!desteptule!
ptiu...

Postat pe 30 Mai 2008 16:02
France, de ce sunt penibil? Ca noul status al Oanei are greseli si ca nu-mi pun copilul sa scie "in locul meu" ca tine? Fara "amaratele" astea de fac nu puteti trai voi, aveti nevoie de NOI, asta e. Bunul simt imi lipseste? Stii, e o vorba:" cand esti la Roma, te porti ca romanii". Asa si eu. Am bun simt cu cine merita.

Postat pe 30 Mai 2008 16:05
Mai fato, eu altceva nu discut pe forum ca si asa mi se reproseaza ca am venit la agatat. De aia nici nu am prieteni pe profil. Sa nu mai dau de banuit. Si inca: de ce sa scriu altceva pe forum : eu ce am de demonstrat demonstrez in viata REALA. Imi place sa castig respectul cunoscutilor, nu al strainilor.

Postat pe 30 Mai 2008 16:10
vai draga! nu mi-a raspuns la mesaje?? ia sa incep eu sa o jignesc pe forum! :)))))
ha ha ha ha ha ha !!!!!!! bun simt??? tu, mai?

Postat pe 30 Mai 2008 16:11
ariell, daca ai copii e rau pentru specia umana sa perpetueze frustati ca tine.poate daca totusi s-au indurat vecinii de tine.ce vrei sa insinuezi cu medicina??????daca esti vreun pui de doctoras sint sigura ca esti fiul nelegitim al DR.CIOMU.

Postat pe 30 Mai 2008 16:13
Onnyta, mai bine schimba statusul ala in loc sa te faci de ras si mai tare. NU vroiam sa imi raspunzi, TU NU esti genul meu. Prietena mea e absolventa de A.S.E. pe merit. Dar tu nu stii decat de plic probabil.

Postat pe 30 Mai 2008 16:13
aaaaaaaaa deci ai prietena?copilul e din flori?mai baietas multe nerealizari trebuie sa fi avut in viata asta de reactionezi asa.

Postat pe 30 Mai 2008 16:16
Draga France, daca as fi frustrat as pune si eu citate luate de pe google. Sa impresionez. Explica de ce zici ca sunt frustrat.

Postat pe 30 Mai 2008 16:16
uite ca nu vreau mai! si apropo, nu cred ca intereseaza pe nimeni pe aici ce facultate are prietena ta!
:)))) nu mi-a raspuns la mesaje?? lasa ca intru eu pe forum sa o jignesc un pic!
ha ha ha ha ha!!!!!!!

Postat pe 30 Mai 2008 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PREGATIRE PENTRU NUNTA!!!!!!! 17 De la: reo 4 Septembrie 2009 22:05
o mica problema... 16 De la: kudika067708 14 Septembrie 2009 22:59
Nu e nici un secret 10 De la: lalylaly 24 Aprilie 2009 17:20
Povestea Fluturelui!!! :) 12 De la: alice__ 21 Iulie 2009 16:58
sal 7 De la: bestdevilinside 2 Februarie 2009 21:26