Setari Cookie-uri

Cred ca am luat-o razna de tot...

ha ha ha, asta e tare, stii imi amintesc de mine ca imi placea un tip de la munca de doi ani si nu am indraznit sa il abordez ca era manager si eu doar angajata, si il divinizam, si vai ce frumusel, ce destept, si tot asa nu stiam nici cum il cheama. In sfirsit ni s-a ivit ocazia sa stam de vorba si sa avem si o relatie, si din barbatul ala pe care il divinizam intr-o saptamana ma plictisisem de el. Era prost, mizerabil si neglijent, ma intrebam oare cit de proasta am putut sa fiu sa imi placa de unul ca el. Asa ca daca vrei sa nu iti irosesti timpul gindindu-te prea mult la el, pur si simplu du-te si intreaba-l fara ocolisuri de ce vine asa de des la biserica si ca esti surprinsa de prezenta lui zilnica acolo. Si cine stie s-ar putea sa-ti placa sau sa fugi mincind nori.
bellaanny25
Postat pe 19 Iulie 2008 16:29
Draga bellaanny...cand am vb. cu el la tel, l-am intrebat de ce vine atat de des la biserica, daca are vreo problema sau mai stie eu ce. Mi-a spus ca asa s-a obisnuit el de mic..si ca pur si simpu cand se roaga pentru ceva..Dumnezeu ii asculta rugaciunea si ca orice lucru pt.care s-a rugat i s-a indeplinit.
Mai degraba l-as intreba de ce nu da nici un semn de viata..dar incepe sa-mi fie cam clar...nu este interesat de persoana mea
Acum eu ce sa fac...am facut primul pas...normal ar fi tr. sa-l faca el pe al doilea...doar are nr.meu de tel...putea macar sa imi tr un msj nu era atat de greu.
Asta este..eu macar st linistita ca am vb cu el...altfel si acum visam cai verzi pe pereti
deea_elena
Postat pe 19 Iulie 2008 18:17
"Adevarata problema este ca nu ma suna, cu toate ca are nr.meu de tel.." asta nu e deloc o problema de neglijat- parerea mea e ca orice baiat cat de cat interesat (minim de interes) va SUNA .Daca el nu suna e clar ca e superficial,dar nu e vina ta,e pesemne varsta lui -banuiesc ca nu vrei un om superficial,in plus zici ca ai o experienta de 5 ani intr-o relatie,eu as zice sa nu-ti pui sperantele in mana oricarui nou venit si sa mai cauti ,de fapt...cand dai de vreun el sa-l lasi sa te sune el ,daca te doreste te va suna cu siguranta -cred ca meriti ceva mai bun decat un om superficial care se joaca cu tine ,te place ,nu te place...daca a avut tupeul sa te pupe pe obraz cu siguranta nu e a atat de timid incat sa nu te sune -inca ceva : un baiat care nu suna nu merita nici sa te mai sinchisesti de el,mai cauta...
lief
Postat pe 27 Iulie 2008 16:37
Da, draga lief..ai perfecta dreptate..
Adevarul este ca m-am lasat cam dusa de val..dar era atat de placut sa regasesc sentimentele pierdute:fluturasi in stomac, dorinta de a-l vedea mereu, zambetul de pe fatza mea atunci cand ma gandeam la el.
Nu stiu de ce tocmai pe el l-am ales...mai sunt o multime de baieti care imi cer sa ne intalnim, sa ne cunoastem..de varsta mea, mai mari decat mine..dar...nici unul nu ma face sa simt ce simt pt. tipul asta..
Probabil ma credeti nebuna...cum sa simt asa ceva pt.un baiat cu care am vorbit doar de 2-3 ori...si eu cred la fel

Dar ai dreptate..nici nu merita sa ma sinchisesc..e cam ciudat vorba ta..ba ma place , ba nu ma place..de sunat nu suna..atunci eu de ce sa-mi mai fac sperante desarte in legatura cu el...lucrurile bune se intampla cand te astepti mai putin.
Ms pt.parere...inca o data m-a facut sa deschid ochii..si sa vad lucrurile asa cum sunt...nu cum mi-as dorii eu sa fie..te pupic si take care
deea_elena
Postat pe 28 Iulie 2008 11:50
am citit povestea ta de la inceput pana la sfarsit, am vrut sa vad in ce stadiu ati ajuns. vad ca si in momentul de fata sunteti....ca la inceput. dupa parerea mea ( si vad ca sunt singurul barbat care comenteaza la topicul asta ) sunt 2 chestii pt care nu da nici un semn de viata : 1) ca si tine si el ti-a sters nr de tel.; 2) este foarte timid, si inclin spre varianta asta cel mai mult( in momentul in care te-a sarutat pe obraz si-a luat inima in dinti pt ca era cu un prieten ). iti spun asta deoarece daca gandesti teoretic, daca nu-i placea de tine, nu se uita asa de mult la tine in biserica, nu te mai striga, nu te mai pupa pe obraz...bla bla bla. sfatul meu : cand va mai intalniti la biserica, fa in asa fel si asteapta-l tu, trage-l deoparte si intreba-l direct de ce nu te-a sunat. fi foarte atenta la comportamentul pe care il are in momentul cand pui intrebarea si iti da raspunsul ( conteaza fff mult mimica fetei, gesturile mainilor, otice gest pe care il face ). in functie de raspuns vei stii cum sa reactionezi pt mai departe. bafta si asteptam vesti !!!
_fantoma_
Postat pe 28 Iulie 2008 21:01
vas,asta toate-s relative..gesturi ,mimica,etc,si te poti insela f usor,pe cand ...ce-i in mana nu-i minciuna....suna- bine,nu suna....altul!
lief
Postat pe 30 Iulie 2008 08:50
De la: lief, la data 2008-07-30 08:50:03vas,asta toate-s relative..gesturi ,mimica,etc,si te poti insela f usor,pe cand ...ce-i in mana nu-i minciuna....suna- bine,nu suna....altul!


sunt de acord cu tine ca sunt relative, si ca un bun actor poate lasa orice impresie doreste, dar in cazul lor eu nu vad decat cele 2 posibilitati pe care le-am descris, si i-am zis sa fie atenta la ele ( semne, mimica... ) pt ca daca el este timid, la revedere, poate astepta un tel pana la ziua de apoi. parerea mea
_fantoma_
Postat pe 30 Iulie 2008 19:10
Hello people! Abia astazi am nimerit si eu pe aici si am avut ocazia sa cites povestea de la inceput pana la sfarsit. Sunt de acord ci vas25. Tipul e timid si cred ca si un pic fricos. Probabil ca nu prea stie ce vrea...De indiferenta e clar ca nu-i esti indiferenta...Asa ca cel mai bine e sa dati cartile pe fata. Cand va mai intalniti la biserica, abordeaza-l tu si intreaba-l de ce nu te-a sunat. Eventual, vezi cum se comporta si invita-l la un suc, something. Abia dupa ce va veti intalni undeva si veti discuta pe larg iti vei da seama daca il placi sau daca e decat o iluzie. In momentul de fata cred ca esti indragostita. Insa cred ca esti indragostita de o iluzie. Dupa o relatie de 5 ani simti nevoia sa umplii imediat golul lasat de fostul cu altcineva. Trebuie sa lamuresti aceasta problema ca sa poti merge mai departe cu viata ta! Nimanui nu-i place sa traiasca in incertitudine!
Gaby211081
Postat pe 2 August 2008 12:58
Vas, ms mult pt.parere..la fel si tie Gabi...si cred ca incep sa va dau dreptate..este un tip destul de timid, de fapt chiar el mi-a spus ca nu este genul de persoana care sa se bage primul in seama cu cineva.
Acum, toate ca toate, adevarul este ca si eu sunt cam truli...ne-am intalnit dumninica la Biserica...eram exact in spatele lui cu o amica, ne despartea doar o persoana...pur si simpul simteam privirea lui, era tot cu amicul lui, cu care era in ziua in care ne-am intalnit..simteam cum se uitau amandoi la mine...dar nu m-am uitat deloc spre ei..nici macar o secunda...la fel am procedat si mai tarziu...stiam ca se uita la mine...dar eu nimic..nici macar o privire nu i-am aruncat.
Sincera sa fiu...dupa despartirea de fostul iubit..mi-am cam pierdut increderea in mine...
Din cate mi-a spus el..este fotbalist..la inceput am crezut ca este un hobby...dar el mi-a spus ca este job-ul lui...deci imi imaginez cate pustoaice roiesc in jurul lui...

Poate mai bine ar fii sa incetez cu prostiile...sa nu-i mai gasesc atatea scuze, vai, e timid baiatul, e nu stiu cum...
Daca e sa fie ceva..v-a fii..daca nu...il asteptam pe cel potrivit..trebuie sa apara el...
deea_elena
Postat pe 2 August 2008 14:55
atunci, efectiv, daca chiar nu te mai intereseaza, de ce-i urmaresti privirea, de ce te intereseaza ce face...etc. ori nu te mai intereseaza si treci peste faza asta, ori daca te intereseaza, bagate in seama cu el. continui sa cred ca este timid. parerea mea
_fantoma_
Postat pe 4 August 2008 11:38
vas...timid asa ca tine?
tya103
Postat pe 4 August 2008 11:45
Vas...problema este ca ma intereseaza chiar foarte mult...doar ca...nu stiu ce s-a intamplat..dupa ce am vorbit cu el..il simt parca mai distant decat atunci cand nu vorbeam deloc unul cu altul...este chiar ciudat..
Deci nici nu se pune problema ca nu-l mai plac...dar mi-as dorii sa faca si el macar o data primul pas...
Nu mi-ar fi atat de greu sa ma duc la el sa-l intreb ce face, etc, etc...dar ma gandesc ca nu rezolv nimic...nu vreau sa par nici insistenta....dar nici atat de indiferenta ca pana acum...
Oricum cand mai am ocazia..o sa vorbesc cu el...chiar daca asta inseamna sa ma duc tot eu l-a el...ca doar nu-l mananc daca vorbesc cu el..si asa ma lamuresc odata pt totdeauna care-i treaba cu el

deea_elena
Postat pe 4 August 2008 13:45
deea, dupa parerea mea , ai facut destul pana acuma, nu e cazul sa fii tu cea care insista. este barbat si e culmea sa nu actioneaza in niciun fel daca ii place o fata...fie el si mai timd.Eu zic ca daca ii placi va da un semn.Poate are pe cineva , la asta nu te`ai gandit? Bafta si pupici
Kittynelle
Postat pe 4 August 2008 14:21
mmmmm deea foarte draguta povestea ta:D astept un happy ending:P azi deja e in 8! ceva noutati?:P
Amaruie
Postat pe 8 August 2008 13:25
:))
si mie-mi placea vara trecuta f mult de un baiat de la Biserica:)
dar n-am facut nici un pas. nici el...cu toate ca am impresia ca ma placea.
oricum,si eu cred la fel ... e mai bine sa-l lasi pe el sa vina la tine.
morticia_adams
Postat pe 9 August 2008 00:56
poate nu are credit pe telefon:)))) glumesc:)
NEEEEXTTT!!!K ARE BALTA PESTE!nu are rost sa te cramponezi in viata de unu care nu stie ce vrea, dar daca tie-ti place atat de mult de el, next time la Biserica il astepti, discuti cu el, te lamuresti si scapi de indoieli!!!cate iesiri la suc ai ratat pana acum din cauza asta??ha??;)bafta
moonlight11
Postat pe 14 August 2008 09:03
Deea elana am citit povestea ta mai tinene la curent
flory75
Postat pe 14 August 2008 13:01
Da dragele mele, sigur ca va tin la curent..pana acum nu am avut ce povestii....dar acum am ceva micutz acolo..

Duminica ne-am intalnit ca de obicei la Biserica...la inceput se uita el la mine..eu nici nu ridicam ochii spre el..apoi eu ma uitam la el... el...se uita in alta parte...pana cand fara sa vrem priviriile ni-i s-au intalnit..:)
Eram destul de departe unul de altul...dar mi-a spus un buna , asa de pe varful buzelor, ca doar nu era sa strige de la distantza aia...i-am spus si eu tot buna..asa de la distantza...si asta a fost tot...cand ne-am mai apropiat unul de altul...nu am mai vb...ne uitam in alta parte..hai pe el il inteleg, e mai rusinos..dar eu cum sa fiu atat de idioata...de ce nu l-am rugat sa ma astepte afata 5 min. sa lamuresc chestia cu id-ul de mess..
Cand am vb prima data la tel...el mi-a cerut id-ul...nu m-a putut adauga in lista, nu stiu ce nu a mers..apoi l-am luat eu pe al lui...si de-abia dupa vreo luna mi-a dat accept...fericire mare pe capul meu...vb pe mess cu el, fara nici o treaba...cand dupa vreo juma'de ora...realizez eu ca tipul nu era el...
Era un baiat care avea acelasi nume ca si al lui si era din Moldova... mai avea si 16 ani...am innebunit
Deci cu prima ocazie cand mai dau ochii cu el...ii spun sa ma astepte 5 min, sa ma lamureasca cu id-ul, pai cat s-o mai tin asa...

Asa ca...sigur o sa am ce va povestii cat de curand...trebuie sa ma intalnesc eu cu el...offf...fetelor, e atat de dragutz
...dar atat de TIMID...ha ha...cine vorbea de timiditate
V-am pupat si va tin la curent cu noutatile
deea_elena
Postat pe 14 August 2008 15:43
Am citit si eu tot ce s-a scris... e foarte frumos dar si confuz ce ti se intampla. Te rog sa ne ti la curent cu ce se mai intampla. Ochii sunt oglinda sufletului, asa ca.... fi atenta la ceea ce vezi in ochii lui cand vi se intalnesc privirile. Sa auzim numai vesti bune... pupici
mikha3la
Postat pe 15 August 2008 12:43
Deea , eu cred ca ar trebui sa-l lasi pe el sa preia initiativa ... asta daca intr-adevar te place pt ca timp de 2 luni el nu a facut nimic in afara faptului ca te-a zapacit din ce in ce mai tare de la o revedere la alta.Nu stiu , dar mie ,personal, nu-mi plac oamenii fara initiativa .Deloc.
Dar mi-ai starnit interesul cu aceasta poveste ...voi urmari evolutia ei...

Postat pe 16 August 2008 22:24
deea scumpa,baiatul ori nu e interesat ori are deja o relatie. daca e sportiv si vrea cariera,sa sti ca nu da prea multa importanta fetelor in general,nu numai tie. am fost si eu in situatia lui,si cum zici ca e dragut baiatul,sa sti ca nu vrea o iubita,pt ca,exact cum ai spus,roiesc multe pustoaice in jurul lui. si e mult mai comod sa ai o multime de "amice" disperate,de care esti sigur ca sunt acolo oricand pt tine,decat sa-ti asumi responsabilitatile unei relatii. ca sa il faci curios de tine,trebuie sa-l surprinzi si sa-l uimesti cu ceva ce nu fac toate pustoaicele care roiesc in jurul lui. trebuie sa fi tu cea misterioasa,nu el. starneste-i interesul! iti dau un mic exemplu: afla unde joaca,FARA SA VORBESTI CU EL,si fa-ti prezenta simtita la un meci. nu-l susti,nu faci galagie pe acolo! te imbraci cu ceva elegant(pt ca nu prea merge nimeni astfel imbracat la un stadion),a.i. atragi atentia mai multor persoane,implicit si pe a lui. cu 5 minute inainte de fluierul final,pleci. la biserica,incearca sa nu te sincronozezi cu el. de preferat ca tu sa pleci exact atunci cand vine el,si nu cumva sa mai dai de inteles ca te-ar interesa vreun moment persoana lui. intr-un final te va cauta el.CEL PUTIN DE CURIOS! chiar si atunci pari a fi neinteresata de mai mult decat de o relatie de prietenie. AI INCREDERE IN TINE! TOATE FEMEILE SUNT FRUMOASE! si foloseste-ti imaginatia. succes!
aly_b
Postat pe 19 August 2008 19:40
inca ceva,fiindca e sportiv,ii plac fetele ce afiseaza cat mai multa feminitate dar si naturalete in acelasi timp! iti spun astea nu pt ca am fost sportiva,ci pentru ca si la scoala am fost la un profil sportiv iar colegii mei,majoritatea mi se confesau. au incercat si ei cu mine ce incerci tu acum,dar le-am explicat ca nu ma interesau astfel de relatii la momentul respectiv,au inteles si am ajuns ca fratii intr-un final. deci stiu multe,multe lucruri...sa vedem daca te pot ajuta in vreun fel?!
aly_b
Postat pe 19 August 2008 19:50
hei ce s`a mai intamplat?!!??!?!
Amaruie
Postat pe 10 Septembrie 2008 12:46
da vb omule clar cu el...eventual mai cere-i odata nr de telefon...si vb clar cu el....intreaba clar dak ar vrea sa iesiti undeva....da vb clar cu el si spune-i intentiile tale, si o sa vezi
mkdisk
Postat pe 10 Septembrie 2008 14:34
Buna fetelor...m-am gandit sa va povestesc ce am mai facut cu tipul....
M-am intalnit cu el intamplator la metrou la Unirii...mai era cu niste amici...nu ma vazuse..asa ca m-am dus eu la el...am inceput sa vorbim..l-am intrebat de ce nu a dat nici un semn de viata..mi-a spus ca nu mai are nr. meu...in fine, i-am cerut id-ul si a ramas sa mai vb pe mess...
Seara il bag eu in lista, imi da accept...si incepem sa vorbim si noi...
Doamneeeeeee.....fetelor, dezamagire totala...e atat de copil...parca vorbeam cu un pusti de 15 ani...imi scria 2 cuvine..imi trimitea inimioare si pupicuri...chiar nu aveam ce sa vorbesc cu el.
Deci nu stiu ce sa zic...cand ma uitam la el..il vedeam atat de matur...atat de altfel..si in final...nu era decat o iluzie
M-am lecuit dupa ce am vorbit pe mess cu el de cateva ori...
Nu stiu, poate ne intalnim face to face...e altfel..nu stiu ce sa mai spun...st intr-o stare de confuzie totala si irevocabila
deea_elena
Postat pe 13 Septembrie 2008 20:47
saracu` poate e atat de indragostit si timid incat nu e in stare sa deschida un subiect..lol:))
Amaruie
Postat pe 15 Septembrie 2008 12:10
hmmm .... incep sa cred din ce in ce mai mult ca el nu este de fapt nici prea timid, si nici foarte indragostit ... este pur si simplu un tip de 19 ani (ca sa nu zic pusti) care are un comportament tipic baietilor de varsta lui. O persoana matura ar fi incercat sa vorbeasca mai mult cu tine, sa se intereseze de persoana ta... ce ai facut in viata, ce iti place, hobby-uri etc ...dar nu sa iti trimita pupici si inimoare, de parca ar fi cu tine de o viata si iti mai trimite si el din cand in cand cate o inimioara pe mess ... asa, ca sa mai inveseleasca atmosfera. Si am avut o tentativa (esuata) de relatie cu un tip mai mic ca varsta decat mine si m-am lecuit. O femeie isi doreste la un moment dat sa aiba langa ea un barbat matur, un sprijin, cu care sa poata pune bazele unui relatii serioase .... nu un copil pe care sa-l ia de crescut...

Si parerea mea e ca ... daca o sa reusesti sa ai o relatie cu el, sigur o sa te plictisesti destul de repede din cauza comportamentului sau imatur... cel putin asta este parerea mea. Iar sfatul meu (desi nu sunt cea mai potrivita persoana pentru a-ti da sfaturi...) e sa il mai lasi sa copilareasca si sa mai creasca putin.... iar tu sa iti vezi in continuare de viata ta pentru ca meriti ceva mai bun.

Bafta multa in continuare si spor la ... noi cuceriri

Postat pe 17 Septembrie 2008 13:23
nu te supara ca iti spun, dar cred ca nu e interesat..cred ca are o relatie..
de vreme ce a zis ca nu mai are nr tau de tel ...(daca ii pasa se tinea de el) si pe mess e indiferent...
mai bine treci peste!
morticia_adams
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:34
joana_rise..nu am de ce sa ma supar si am trecut mai departe...adevarul este ca nu avem nimic in comun, decat mersul la Biserica...
Si oricum am deja o relatie cu un baiat foarte dragutz cu care ma inteleg super ok...dar ma bucur ca m-am lamurit cu tipul de la Biserica...altfel si acum visam cai verzi pe pereti..
Si asta numai datorita sfaturilor voastre, va multumesc mult pt tot...
deea_elena
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:17
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey/Cafeneaua-lui-Cassey-pagina-3.html
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 8 De la: anad3nisa 5 Septembrie 2008 22:07
Invitatie Workshop 3 De la: thadoogback 4 Aprilie 2011 09:28
o mica problema 15 De la: marco918 4 Decembrie 2011 00:07
Prins intre capcane 5 De la: sweetviper 19 Iunie 2009 20:50
Ce marja de plauzibilitate ati acorda teoriei perechii predestinate, a sufletului pereche? 46 De la: kudika056203 5 August 2009 19:33