Setari Cookie-uri

dragostea are varsta?

10-15 ani mai zic cand ai tu vreo 20...insa sa nu-mi spuneti mie ca te indragostesti lulea de vreun mos oricat de dragastos ar fi el...nici nu le sta bine fetelor de 20-30 ani langa vreun mosulica ...imbatraneste frumos langa nevasta ta de-o seama cu tine, ca asa a lasat Dumnezeu....
CE vrajeli...dragostea nu are varsta...hai sa privim realitatea...ca doar nu traim in carti...Or fi cateva cazuri ...insa nu cu mosi ...God ma dezgusta subiectul...s-au terminat barbatii tineri..
cryss_tina83
Postat pe 21 Iulie 2008 15:04
nici eu nu cred ca are varsta dragoste exemplul real sunt eu ..am 25 de ani el 20 suntem de 2 ani impreuna ..ne iubim mai mult ca la inceput si din ce in ce mai mult ..nu avem averi, case doar o masina .si nu avem nici bani..asa ca totul se bazaza pe dragoste....si incredere si comunicare ..
stela_georgiana
Postat pe 21 Iulie 2008 15:53
eu am o relatie cu un barbat cu 20 de ani mai mare decat mine.suntem impreuna de 4 ani si ne intelegem minunat.e intelept tandru atent,lucururi pe care nu le gasesc la un baiat de 20 de ani.ne iubim doar asta conteaza
marinaruxandra
Postat pe 21 Iulie 2008 20:46
cate pareri ... dragostea nu are varsta...
am 18 ani si sunt de 2 ani jumate cu un baiat de 28 de ani... diferenta e de 10 ani. Toata lumea cand aude asta se sperie, desi pe noi ne'a ajutat f mult diferenta asta.. el maturizat stie ce vrea,a trecut de perioada aia de aventurier si vrea sa se stabileasca. eu vreau atentie , sa fiu iubita sa fie doar al meu... Nu mai catalogati cuplurile asa pentru ca nu stiti ce este intre ei.. poate sa fie si dragoste , poate sa fie si $ pot sa fie mul mai multe motive. Nu putem sa ii judecam. Ei stiu mai bine ce vor
B3ndiss
Postat pe 21 Iulie 2008 23:33
EI, ATUNCI CIND ACESTI BATRANEI AU SI CEVA AVERE, PE PUSTOAICE LE APUCA DEODATA O DRAGOSTE PATIMASA SI POZEAZA IN STILUL MONICA-I COLUMBEANU.
DE OBICEI ACESTI OAMENI MATURI SE LIMITEAZA LA ,,HAI SA I-O TRAG SI ASTEIA CA E PREA FLAMINDA". CONTRA-COST BINEN-TELES SI SCAPA DE ORI CE OBLIGATIE LINGUSITOARE A UNOR TOAPE PUSE PE CAPATUIALA.
IancuJianul
Postat pe 22 Iulie 2008 00:28
se spune k dragostea nu tine cont de varsta,religie,culoare sau alte chestii de genul asta.hai sa fim seriosi!uneori dragostea nu tine cont de varsta,dar tine cont de portofel...
anka_wgb
Postat pe 22 Iulie 2008 17:12
Teoretic...dragostea nu are varsta,dar practic nu mai e asa...si asta o spun din propria experienta...am fost la un pas de a ma casatori cu un barbat cu 11 ani mai mare ca mine...si sincer a fost dragoste "curata"...am stat destul de mult timp impreuna...pana cand au intervenit problemele,dp o anumita perioada au inceput sa se vada diferentele dintre noi...din toate punctele de vedere..asa ca...nu prea exista o dragoste adevarata si care sa dureze "for ever and ever" intre persoane cu o diferenta mare de ani.As minti daca as afirma ca nu-l mai iubesc,dar sunt mult prea multe la mijloc si oricat ar fi dragostea de mare...nu te poti lupta la infinit cu diferentele si in final cedezi...asa ca sfatul meu este sa va ganditi ff bine inainte de a lua o decizie..este f frumos atata vreme cat el stie ff bine ce sa-ti ofere..ce sa-ti spuna...si cand sa-ti spuna ptr ca are mai multa experienta de viata si e normal sa te indragostesti repede de o persoana "perfecta" si o relatie "perfecta"(doar la inceput)!
"Inceputul intotdeauna e promintator...sfarsitul e tragic!!!!"
salomy
Postat pe 22 Iulie 2008 17:29
eu personal consider ca nu are varsta...nu mi se pare deloc iesit din comun ca o femeie sa se indragosteasca de un barbat mai in varsta sau invers
melanya
Postat pe 22 Iulie 2008 18:33
dar in astfel de relatii intervin foarte multe...e de ajuns ca un barbat sa fie mai in varsta decat femeia cu vreo 7 ani sau invers ca sa poti observa.fiecare ar vrea sa faca altceva si uneori pentru persoana mai in varsta este cam greu sa faca aceleasi lucruri pe care le face pers tanara
melanya
Postat pe 22 Iulie 2008 18:35
daca tinea de portofel in nici un caz nu mai eram cu el :))
B3ndiss
Postat pe 22 Iulie 2008 19:09
majoritatea va referiti la acele relatii in care barbatul este mai mare decat femeia.Ce spuneti de situatia inversa?Cati ani sunt permisi intr-o astfel de relatie?ei, ce spuneti?
allissa01
Postat pe 22 Iulie 2008 20:20
eu personal cred ca dragostea nu are varsta , daca iubesti cu adevarat nu ti cont de diferenta de ani
krista3814
Postat pe 23 Iulie 2008 16:56
in relatiile in care barbatul este mai mic decat femeia eu cred ca o diferenta de 2 pana la 4 ani e ok.Ce depaseste diferenta asta cred e un motiv ca relatia sa se deterioreze mai tarziu.

Postat pe 23 Iulie 2008 21:17
* cred ca

Postat pe 23 Iulie 2008 21:20
Ella, draga mea, in momentul in care femeia este mai mare cu mult decat barbatul...exista clar interese materiale din partea lui..vezi exemplu Israela[ a lui peste] cu Liviutzu [lui...mama lui]... miresica, cam cu 20 de ani mai in varsta [dar bine garnisita] cu scumpul si iubitul "sotior" de varsta lui fiica-sa...! sau crezi cumva ca sunt alte ratiuni??? dragoste??? iubire??? haida de!!! ca Moni si Iry??? intelegeti ce trebuie inteles: FIECARE VARSTA[ FIE BARBAT SAU FEMEIE] ISI CAUTA VARSTA! diferenta mare e o injurie adusa naturii si firi omenesti! tu ai putea sa te culci cu tatal sau bunicul tau????si nu vad barbatul care din "dragoste" s-ar culca cu mama sau bunica...piei flescaite si...si... si....
vaiana
Postat pe 24 Iulie 2008 21:08
Depinde de diferenta. E bine sa nu depaseasca 10-15 ani.

Postat pe 26 Iulie 2008 01:58
pentu cine e bine?

Postat pe 26 Iulie 2008 08:18
Sincer? Nu prea cred in "indragosteli sincere" intre o ea de 23 de ani ... si un el de 58!!
The other way around, nici atat!
Cruella_de_vil
Postat pe 26 Iulie 2008 08:27
veeeei! insinuezi cumva ca hormonica n-ar fi indragostita de virinel si ii urmareste doar averea!? cat materialism din degetelele dumneavoastra domnita!!!

Postat pe 26 Iulie 2008 08:40
Eh, domnu' ... am mai vazut si noi, una ... alta
Cruella_de_vil
Postat pe 26 Iulie 2008 08:46
se spune prin vecine ca o relatie de genu' asta are doua avantaje.
ea, ca traieste un vis prin averea lui iar el ca se mandreste cu nevasta tanara.
invers ar fi ca , ea are parte de un morcov tanar iar el ca se infrupta nu numai din trupu' ei ci si din avere .
parerea mea este ca in amandoua cazurile , amandoi partenerii au de castigat. chiar daca sentimentu' de iubire este uitat prin debara.

Postat pe 26 Iulie 2008 09:00
sau...aruncat la groapa de gunoi!
vaiana
Postat pe 26 Iulie 2008 16:59
eu nu prea am vazut-o pe moni asa fericita langa virinel ...adica nu stiu nu mi-a lasat impresia unei femei fericite alaturi de sotul ei ...mai mult pare sa fie o copila prinsa intr-o lume care e prea complicata pentru ea
seiyra
Postat pe 26 Iulie 2008 19:10
ba mie mi s-a parut ca era toata uda cand virinel se apropia de ea....cu mastercardu'!! mai avea putin si facea orgasm spontan!

Postat pe 26 Iulie 2008 20:51
hahahha bine zici :)
B3ndiss
Postat pe 26 Iulie 2008 22:12
Dragilor,fie acolo la ea!!!!!Nici nu vreau sa-mi inchipui cum adoarme langa el seara de seara...bleah Culmea este ca dragalasa aia mica ii seamana,deci.........chiar a facut-o cu bunicutzul(Irinel)??!!!! Nici daca ar fi fost ultimul de pe pamant!!!!si nici pt 1000 de averi ....
mell_30
Postat pe 26 Iulie 2008 23:35
moni nu prea e de blamat ...adica nah era o copila cand l=a cunoscut nu puteti spune ca la 18 ani suntem toti asa intelepti , a fost fermecata de mirajul banilor a unei lumi care intr-un fel sau altul i se aseaza la picioare , o viata lipsita de griji .
Eu ma intreb atat oare virinel nu a vazut ca isi ia o copila in loc de nevasta?
Oare cum i-ar sta lu tata cu o pitzipoanca mai mica decat mine langa el =))))))))))))
seiyra
Postat pe 27 Iulie 2008 00:01
Dragostea nu are varsta. Pana sa judsecati eu zic ca e mai bine sa o traiti pe pielea proprie. poti sa iubesti si o persoana cu 20 de ani mai mare. si ea poate sa te iubeasca inapoi, cu aceeasi intensitate, dar cu pretentia de a o face diferit...pana aici...toate in regula...si ar putea fi in continuare la fel...doar lucrurile astea exista de cand lumea si pamantul...dar pe tine te va durea la un moment dat diferenta asta..nu esti de teapa lui, prin oricate experiente te-ar pune viata pana la el. nu ai experienta anilor, a faptelor repetate. bun. si o sa imi zici ca ai mai vazut, ai mai auzit ai intuitie, stii ce ai de facut in anumite situatii alaturi de el. dar el nnu o sa citeasca pe fata ta urmele framantarii, ale greului pe care fiecare dintre noi il are de dus in viata, va veni un moment cand el va fi mai mare si tu mai mica. pt ca pur si simplu tu nu ai trecut prin atatea cate a trecut el...sau oricare alta femeie de varsta lui. cat despre faptul de a te trezi vesnic langa aceeasi fata alterata continuu de zilele care trec, nu e chiar asa de greu...de fapt nu e greu deloc. tu cum poti sa iubesti o femeie urata, hidoasa dar plina de farmecul ei si care reususte de fiecare data sa te aduca intr-un normal pe care tu il crezi firesc? in rest, incercati sa va traiti viata asa cum vine ea, dar sa o traiti asa cum va place.
giorgi_irimioaea
Postat pe 2 August 2008 21:21

Postat pe 3 August 2008 16:03
STIU CA FEMEIA SI BARBATUL SUNT DOUA FORTE ENERGETICE INTERDEPENDENTE IN INTERACTIUNE COSTANTA AVAND POTENTIAL INTERSCHINBABIL IN CIUDA POLARITATI LOR FIECARE CONTINE CELULA EMBRIONARA A CELUILALT AVAND UN PUNCT CE CRSTE DIN OPUS DDCA SIMTITI ACEEA ATRACTIE INDIFERENT DE VARSTA CREDETIMA NIMENI SI NIMIC NU O VA INLOCUI ASTA INSEAMNA CA TI-AI GASIT JUMATATEA.

Postat pe 4 August 2008 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce devin barbatii alcoolici? 33 De la: carabincatalinmanuel 14 Octombrie 2010 15:04
Concret! 6 De la: nico_dana2006 18 Martie 2009 15:09
Cine a gresit (mai mult) ? 41 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:27
Femeile sunt scroafe..... 16 De la: micabis 15 August 2008 05:11
visul meu... 12 De la: nicossia 22 Ianuarie 2011 16:22