Setari Cookie-uri

Ce se ascunde in spatele afirmatiei : ''Ar fi bine sa nu ne vedem zilnic, pentru ca vom deveni dependenti unul de altul.Dar totusi nici prea rar."?

geaninanitu2004
Postat pe 22 Septembrie 2008 12:35
De la: dana_3, la data 2008-09-21 10:20:08asta e si parereaea si eu sunt in aceasi situatie fostul meu prieten imi spunea ca doreste sa ne vedem mai rarut ca e mai dragut iar eu nu am inteles ce vrea sa spuna credeam ca vrea sa scape de mine dar era exact invers el avea nevoie de o pauza in relatie spunea ca e obosit si fizic si psihic si e mai bine sa luam o pauza atunci eu m-am suparat si l-am banuit ca vrea sa ma insele fostul meu prieten vazind ca sunt prea geloasa si ca il banuesc ca ma inseala a hotarit sa se desparta de mine si de un an de zile sunt singura el nu ma mai suna ba chiar l-am vazut ca s-a impacat cu fosta lui nevasta de care a divortat de vreo doi ani

da daca el atunci cand ti-a zis sa luati o pauza voia sa se impace cu ea inca de pe atunci, sau nu stia pe care sa o aleaga???
mkdisk
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:46
De la: den, la data 2008-06-05 16:31:42Situatia e cam asa: un el si o ea se vad, vorbesc, ies in oras, se plac reciproc, au ajuns sa se cunoasca destul de bine, dar cand e vorba sa continue ceea ce au inceput, ceva ce ea credea ca ii face si lui placere, atunci s-a schimbat foaia.Replica lui a fost: "sunt obosit, nu am chef.Ei nici chiar zi de zi sa ne vedem, e prea mult.Cel mai bine ar fi sa rarim iesirile."
Eu zic ca adevaratul sens al afirmatiilor lui e sa nu isi puna prea mari sperante ca va iesi ceva.In sensul ca sunt prieteni, dar mai mult de atat nu pot fi.

ar fi multe explicatii...dak nu cunosti persoanele, nu ai de unde sa stii. Dar oare ar fi foarte urat dak l-ar intreba, pur si simplu, de ce?Si sa fie ff atenta la ce ii spune?Ar mai fi o explicatie, si anume ca el si-a dat seama ca ea tine la el, si crede ca poate sa faca ce doreste cu ea, nu se teme ca o va pierde.
mkdisk
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:50
De la: GiorgianaD, la data 2008-09-21 14:16:52chiar exista o astfel de carte?
daca da, zi-mi te rog cine a scris-o, si la ce editura a aparut.
merci,


Draga, Georgia D am si eo o intrebare : Te refereai la ce am scris eu?
Dc da sa sti ca aici o fata a scris ce i se intampla ei si cere parerea oamenilor, deoarece nu e sigura daca ceea ce crede ea este in conformitate cu parerea oamenilor. Aici se expima paareri referitoare la topicul de mai sus. Iar tu ai comentat incercand sa fi spirituala ce am zis io fara sa-ti exprimi parerea. Sincer: nu-si are rostul comentariul tau la topicul acesta. Altceva legat de topic ... poti sa afirmi?
dafffne
Postat pe 24 Septembrie 2008 02:16
aici e vorba de nesiguranta baiatului.. adica ii este frica de o relatie permanenta, si acest lucru este inconstient, dar daca trece peste asta o sa fie bine... si chestia cu patul.. orice femeie poate sa faca pe barbat sa o doreasca oricand.. sunt cateva chestii care trebuie aplicate.. oricum de cand a fost publicata intrebarea a trecut mult timp si s-au intamplat si multe.. oricum barbatii nu sunt buni de nimic, dar asa a fost facuta viata! mult noroc
Sweet_Rodica
Postat pe 24 Septembrie 2008 04:17
offf....barbatii tot timpul o sa fie confuzi...vor sa se vada cat mai des cu EA pana ajung in pat...si pana se plictisesc sa faca sex cu ea...dupa aia o sa caute mereu scuze..unii barbati nici macar nu cred cand le spui ca ii iubesti,ei mereu cred ca a intervenit obisnuita..oare mai exista vreun barbat care sa puna suflet intr-o relatie????

Postat pe 24 Septembrie 2008 09:05
De la: isa_20, la data 2008-09-24 09:05:21offf....barbatii tot timpul o sa fie confuzi...vor sa se vada cat mai des cu EA pana ajung in pat...si pana se plictisesc sa faca sex cu ea...dupa aia o sa caute mereu scuze..unii barbati nici macar nu cred cand le spui ca ii iubesti,ei mereu cred ca a intervenit obisnuita..oare mai exista vreun barbat care sa puna suflet intr-o relatie????

mai sunt cativa....da e o specie pe cale de disparitie
mkdisk
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:13
depinde de educatia barbatului...............sunt care pun suflet ..care sunt pt o fata............si sunt aia care se cred macho sau smecheri...........care dupa ce umbla din gaura in gaura se hotarasc sa stea cuminti langa o fata(o perioada)...............unii cred in iubire altii nu................ca si femeile

Postat pe 24 Septembrie 2008 19:12
adik sa va vedeti cand are el chef iar el are chef nici prea des dar nici prea rar

Postat pe 24 Septembrie 2008 21:06
eu sunt mai egoista...si vreau sa ne vedem zilnic...asta in caz ca nu intervine cv si unul dintre noi e plecat...daca si el ma iubeste vrea sa ma vada...daca nu,eu nu as putea accepta sa ma vada cand are el chef.eu am nevoie de stabilitate si daca poate sa imi ofere bine daca nu bafta :D...o dragoste pierduta altele la orizont.sunt tanara si vreau sa imi traiesc viata fericita,asa ca fetelor nu mai fiti asa naive viata merge inainte.mult succes
lady_fox_86
Postat pe 15 Noiembrie 2008 09:18
Ce se ascunde in spatele afirmatiei : ''ar fi bine sa nu ne vedem zilnic, pentru ca vom deveni dependenti unul de altul.dar totusi nici prea rar."?

expresia NEEEEXT iti aprinde vreun beculet???

buuun ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:57
fetelor , ce rau vedeti barbati si defapt sunteti ca ei , va plangeti de aceleasi chesti exemplu :"....sunt unii care spun daca nu sarutai superb nu ma mai intalneam cu tine .........asa si cu sexul daca nu ia placut cum a facut a lasat-o balta.......",etc ... ,dar mai adaugati si chesti nasoale in plus ....., am vazut un comenturi in care fata era mai mult interesata de subjugarea barbatului , nu de altceva ....
in primul rand voi despicati prea mult firu in patru, de cele mai multe ori defapt voi trebuie sa stiti un singur lucru, care e de ajuns , va place /va iubeste ?, sau nu ?(ceia ce este simplu), la fel si in cazul asta, daca nu o placea(sau daca fata s-a culcat cu el din prima intalnire) , vrea sa scape de ea ,daca in schimb el tinea la ea o iubea , si se intalneau prea des ,dorea mai mult spatiu, ca sa isi pastreze relatia , nu ca sa o termine , caci fie se simtea el sufocat fie ii era frica sa nu o sufoce pe ea(dar trebuia sa faca asa de la inceput si cu timpul sa mareasca numarul de intalniri , nu dupa ce s-a culcat cu ea ) , si plus in momentul in care iti doresti ceva si il obti la un moment dat ,te bucuri o zi doua etc ,dar te saturi dupa ce va timp si il deoparte acum sunt si barbati mai indiferenti , mai reci , si mai sunt unu care nu sunt nici asa nici asa si trebuie sa se sincronizeze putin cu fata , sa nu para ca o place prea mult .....,
in momentul in care incepi o relatie , nu alochezi tot timpul tau acelei relati , trebuie sa fie timp pentru tine ,pentru ea , pentru prieteni , pentru familie , pentru munca , pentru tot, putin din toate , ca tot ce e mult strica , cel putin eu am drumul meu in viata si nici o fata/femeie nu ma poate abate de la el doar ca sa stau mai mult cu ea....
asta parca este povestea aia vesnica cu ce isi doresc fetele la un barbat, si toate zic "un baiat de treaba ", care sa se poarta frumos cu ele ,sa le vada des , sa le faca cadouri si multe complimente , etc , dar defapt fosti iubit si actuali sunt cu totul altceva decat ceia ce zic ca isi doresc , iar in momentul in care gasesc un baiat de treaba , se despart de el ca le sufoca ,caci ele isi doresc defapt altceva , din pacate nu stiu , decat atunci cand o sa dea de el ....
SweetDadyD
Postat pe 3 Februarie 2009 09:11
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-31 19:57:28Ce se ascunde in spatele afirmatiei : ''ar fi bine sa nu ne vedem zilnic, pentru ca vom deveni dependenti unul de altul.dar totusi nici prea rar."?

expresia NEEEEXT iti aprinde vreun beculet???

buuun ...


Total de acord cu ce s-a scris mai sus legat de faptul ca trebuie sa te mai gandesti odata daca vrei sa te prinda Pastele langa omul acesta !... asta am facut eu de curand ...mor pe oamenii astia care se taraie asa ca niste ''sherpi''... daca la inceput se ''pastreaza'' pentru viitor si iti da cu ''flit-ul''in ochii..la ce sa mai speri la cai verzi pe pereti ..lasa-l mamica si treci la NEXTTTTT ..cum zice si Dandi (dandanaua_reloaded) ...sper ca nu te superi ca te alint asa !!
Bafta !
__LL__
Postat pe 24 Februarie 2009 17:28
asa sunt si eu cu prietenul meu numai ca asa vreau eu sa fiu .... nu stiu poate asta imi confera un sentiment de siguranta dar recunosc ca nu tin enorm la el ca situatia ar fi alta recunosc
honeybrunette
Postat pe 24 Februarie 2009 23:11
eu zic sa-l lasi cateva zile,sa-l lasi sa-si doreasca sa te vada sa te sarute aici zic eu ca e farmecul ,dupa ceva timp apare monotonia care distruge totul si aici vorbesc din propria experienta
honeybrunette
Postat pe 24 Februarie 2009 23:14
eu zic sa-l lasi cateva zile,sa-l lasi sa-si doreasca sa te vada sa te sarute aici zic eu ca e farmecul ,dupa ceva timp apare monotonia care distruge totul si aici vorbesc din propria experienta


si cand esti casatorit ce mai faci?il trimiti la servici cu saptamanile...
lacrasar
Postat pe 25 Februarie 2009 10:24
ca barbat stiu ce este asta,cand vrei marul il gusti apoi vrei altul mai dulce

Postat pe 25 Februarie 2009 20:46
si daca esti prea insistenta

Postat pe 25 Februarie 2009 20:56
De la: mikylungu, la data 2009-02-25 20:46:53ca barbat stiu ce este asta,cand vrei marul il gusti apoi vrei altul mai dulce



Asa daca stam sa ne gandim mai bine toate merele pot fi sau sunt dulci ale dracu' mere :)))) ele sunt de vina, nu noi , ele ...MERELE !!!!!


__LL__
Postat pe 26 Februarie 2009 19:27
De la: mikylungu, la data 2009-02-25 20:56:18si daca esti prea insistenta




mi se zburleste coama pe mine ...auzi la el ..prea insistenta ....iubiti-va fratilor virtual ...prin telepatie ...ce sa ne mai intalnim , sa vorbim ...''sa ne simtem bine'' ..facem si noi ca martienii , mama ei de stiinta !!
__LL__
Postat pe 26 Februarie 2009 19:29
hmmm cred ca ceva de genul poate ai treaba si nu vreau sa te retin
coffeeta
Postat pe 26 Februarie 2009 19:30
De la: den, la data 2008-06-05 16:31:42Ce se ascunde in spatele afirmatiei : ''ar fi bine sa nu ne vedem zilnic, pentru ca vom deveni dependenti unul de altul.dar totusi nici prea rar."?

ca-l sufoci?
ca nu vrea nik serios?
ca, din contra vrea ceva serios si chiar cu tine, tocmai de aceea nu vrea sa grabeasca lucrurile?
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2009 09:46
De la: den, la data 2008-06-05 16:31:42Situatia e cam asa: un el si o ea se vad, vorbesc, ies in oras, se plac reciproc, au ajuns sa se cunoasca destul de bine, dar cand e vorba sa continue ceea ce au inceput, ceva ce ea credea ca ii face si lui placere, atunci s-a schimbat foaia.Replica lui a fost: "sunt obosit, nu am chef.Ei nici chiar zi de zi sa ne vedem, e prea mult.Cel mai bine ar fi sa rarim iesirile."
Eu zic ca adevaratul sens al afirmatiilor lui e sa nu isi puna prea mari sperante ca va iesi ceva.In sensul ca sunt prieteni, dar mai mult de atat nu pot fi.


Inseamna ca atractia sexuala e aproape de zero. Dar nu e o problema nerezolvabila.

Postat pe 9 Martie 2009 00:31
buna
Cassey
Postat pe 16 Mai 2009 10:28
cred ca e in cautarea unei relatii de durata si din pacate, tu nu corespunzi modelului sau.deci, te vrea doar ca rezerva in caz de urgenta, si atunci cand va gasi ce cauta te va azvarli ca pe o prelata gaurita(ce cuvinte urate am folosit,scuze)asa ca mai bine PAS BAIETE...nu cred ca vrei sa suferi degeaba. tu poate il placi dar el pe tine ...nu prea... e cam dureros dar mai bine tai raul din radacina decat sa suferi mai mult mai tarziu. unii barbati sunt cam parsivi si recurg la metoda asta-cand cauta ceva anume folosesc mai multe tinte deodata, si cine ramane la urma e fericita castigatoare , restul ...PA,PA...si atat!tu doar deschide ochii mari si vezi ce e de vazut. succes
GABYTA13
Postat pe 29 Noiembrie 2009 18:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult inseamna prea mult? 30 De la: sarutama 20 Septembrie 2009 13:28
Ce sa mai cred?:( oare tine la mine? 21 De la: geo_geo822000 19 Iunie 2009 14:31
Strange love 25 De la: Barbie30 19 Iulie 2010 10:42
mai exista solutii sau nu? 12 De la: kudika_976684 22 Ianuarie 2015 20:08
Relatie greu de dus.. 25 De la: MusicIsMyLife 2 Aprilie 2013 14:41