Ce carti se mai citesc in prezent?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Ce carti se mai citesc in prezent?: (4.4 din 17 voturi)

Pagini: << 5 6 7 8 9 Sari la pagina:
joey84 Avatarul lui joey84

5 mesaje

hello
ma bucur ca s-a deschis subiectul acesta.
am terminat de citit "Mananca,roaga-te,iubeste"-Elizabeth Gilbert-o recomand cu incredere
Acum citesc "Panza de paianjen "-Cella Serghi si imi place f mult felul in care reuseste sa te transpuna in lumea personajului principal.
Spor la citit!!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: adamfi, la data 2008-07-30 01:21:47am citit si eu "ma numesc rosu", e intr-adevar geniala.. eu, la cei 15 ani ai mei, nu citesc carti, devorez carti.. post-modernistii sunt printre preferatii mei..cartarescu, rogozanu, cosovei, liiceanu, iaru sunt foarte tari..am citit aproape toate cartile din colectia "rasul lumii", cred ca "ghidul nesimtitului" e cea mai cunoscuta, "bazar bizar" e iarasi foarte buna tot de paraschivescu.

Dar cat oi intelege din ei cu adevarat, nu stiu.
Raporteaza abuz de limbaj
Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Fosta membra Kudika.ro
De la: alone, la data 2008-06-16 11:32:55mia,MARTIN PAGE?am sa caut cartea......
mie mi-a placut cartea 11 minute de Paulo Coelho.....

care e cea mai buna de paulo coelho?credeti ca il depaseste pe umberto ecco?

cat despre autoare nu sant anumite carti care trebuie citite
Am I supposed to put my life on hold because you don't know how to act and you don't know where your life is going?i am not sure i see you again I'll be alright na na na na hey, na na na na hey, hey hey hey goodbye I'm so over it, I've been there and back na na na na hey, na na na na hey, hey hey hey Goodbye my lover. Goodbye my friend.
Fosta membra Kudika.ro
De la: iulia069834, la data 2010-04-23 22:04:18
De la: alone, la data 2008-06-16 11:32:55mia,MARTIN PAGE?am sa caut cartea......

veronik se pregatese sa moara:)
si ecco e mai sus..e altfel..are si altceva-uri scrise-criica,semiotica... pe cand coelho...se invarte in regasirea de sine..regasirea nu stiu cui..depasirea limielor gandirii..pe bune..
ceva-urile lui ecco sunt mai tari:)-parere personala:)
cand esti tanar poti face orice...cat de departe ai ajunge cu asta?
Fosta membra Kudika.ro
De la: iulia069834, la data 2010-04-23 22:04:18

din punctul meu de vedere si dupa gustul meu pt lectura, ecco este net superior lui coelho. sincer mie nu mi place acesta din urma. insa numele trandafirului lui ecco...jos palaria. si as mai recomanda invitatia la vals a lui drumes. e paturnzatoare
lorena_m Avatarul lui lorena_m

1 mesaj

vai.. eu am citit cartile alea. sunt foarte interesante . primul volum e "indragostita de un masai" al doilea :" adio Africa" iar al treilea " revedere in Barsaloi" daca nu le-ai gasit pana acuma incepe sa citesti volumul doi pt ca sunt super ;)
kudika_4953 Avatarul lui kudika_4953

6 mesaje

Romane, in special, din ce stiu eu... Printre adolescenti, la mare cautare sunt seria Twilight si vampire Diaries... iar acum, mai nou, Hunger Games.

Chiclit-ul a supravietuit, de asemenea, crizei si inca se mai poarta
maria-ioana Avatarul lui maria-ioana

7265 mesaje
Oras: bucuresti

CIANURA PENTRU UN SURAS de Rodica Ojog Brasoveanu

7265 mesaje

BUCURIILE SIMPLE de Constantin Noica
criszoe Avatarul lui criszoe

5224 mesaje

Eu acum citesc :

Cartea de la San Michele
de Axel Munthe
Mintile stralucite discuta idei. Mintile luminate discuta evenimente. Mintile "scurte" discuta oamenii!" - Eleanor Roosevelt

7265 mesaje

acum citesc.....PUTEREA PREZENTULUI de Eckhart Tolle

7265 mesaje

MANANCA, ROAGA-TE, IUBESTE
de Elizabeth Gilbert

7265 mesaje

PATIMA
de Mircea Micu
Eremia_Victoras_1 Avatarul lui Eremia_Victoras_1

99 mesaje

Eu am ales Alexandre Dumas, Jules Verne si Freud, mai nou.Mai e si seria Tarzan, stiu ca o sa glumiti pe tema asta, din pacate din cele 12 volume, cred, am doar 2.Am ras prima data cand le-am vazut la vanzare dar sunt scrise remarcabil.Si cand te gandesti ca autorul, dupa prima carte, a fost rugat sa continuie seria..Ar mai fi autorii romani,gen Sadoveanu cu Fratii Jderi.Dar acum sunt profilat pe Freud.Si cateodata e cam plictisitor, dar inveti cate ceva.
Victoras de la oras.

7265 mesaje

FRUMOASELE STRAINE
de Mircea Cartarescu
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: caisa, la data 2013-03-11 19:58:11FRUMOASELE STRAINE
de Mircea Cartarescu

Buna seara,Caisata,ce subiect trateaza Cartarescu??????
Now is me,who's next!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_15804, la data 2013-03-11 20:20:33
De la: caisa, la data 2013-03-11 19:58:11FRUMOASELE STRAINE
de Mircea Cartarescu

Buna seara,Caisata,ce subiect trateaza Cartarescu??????
ala cu tiganii il trateaza ipocrito cand te scarpini tu in bot ca ti fac altii de ras numele cand tu i ai infometat si batjocorit,,cei ca tn si profesorul tau ,ipocritilor
This is paradise, I'm tellin' ya. This town like a great big pussy just waiting to get fuc ked.
pink_snow Avatarul lui pink_snow

27 mesaje
Oras: tg mures

Shininh de Stephen KING; Sunt la jumatatea cartii...a citit-o cineva? cum vi se pare? eu deocamdata nu sunt prea incantata de ea...
p!nk_snow
metaphor Avatarul lui metaphor

27 mesaje
Oras: brasov

Telespan - Cimitirul.
www.metaphor.ro
Fosta membra Kudika.ro
Ultima care citita cu mare atentie :kudika
Fosta membra Kudika.ro
La ora actuala citesc "Was ich dich trumen lasse" - Franziska Moll, este un roman de dragoste destul de tragic, despre un cuplu de adolescenti de 18 ani, in care el, baiatul, sufera un accident si intra in coma, iar fata il ingrijeste pe baiat si spera ca el sa se trezeasca din coma. Ramane sa citesc pe mai departe, ca sa descopar si alte amanunte, ce se va mai intampla cu Rico si Elena, caci acesta este numele protagonistilor. :)

Inainte de acest roman, am citit "Slammed" - Colleen Hoover, si acesta este un roman de dragoste, superb, pe care il recomand.
Lasati-va prostiti in continuare de acelasi jeg uman, pe numele lui: gospodarul_neintelijentul/quid_pro_quo/gongoi/athos/roxy/ovidiu etc, pe diferite topicuri, deschise la misto. Aratati cat sunteti de tampiti si creduli, acceptandu-i toate rahaturile pe care vi le toarna pe gat, dupa cum acceptati si minciunile turnate de kurva aia agramata de titanika. Primiti ceea ce meritati.
metaphor Avatarul lui metaphor

27 mesaje
Oras: brasov

ah, cum era sa uit. Dan Lungu - Sunt o baba comunista!!
www.metaphor.ro
Titanika Avatarul lui Titanika

8915 mesaje

De la: metaphor, la data 2014-02-22 11:52:48ah, cum era sa uit. Dan Lungu - Sunt o baba comunista!!

si despre ce este?Imi pare asa de comic titlu si ma gandesc ca o fi murit mumia comunista
Copilaroasa?-Da,pt ca asa vreau eu,asa imi place,asta mi-e farmecul!! Matura?-Da,atunci cand situatia o cere!! Indiferenta?-Da,atunci cand sant ranita!! Luptatoare?-Da,atunci cand am pt cine s-au pt ce sa lupt!! Visatoare?-Da,ce ar fi oamenii,fara vise!! Femeie?-DA,INTOTDEAUNA!
Pagini: << 5 6 7 8 9 Sari la pagina: