Setari Cookie-uri

intelegente,frumoase si........singure

SE POATE SA CREADA CA AI PRETENTII PREA MARI DAR EI NU STIU CA O FEMEIE IN POSTURA TA ARE MAI MARE NEVOIE DE PIEPTUL UNUI BARBAT SA PUNA CAPUL SA DOARMA CU PLACERE.ESTE MULT MAI SIMPLU DE MULTUMIT O FEMEIE CE ARE DEJA TOTUL.MULTUMIREA SUFLETEASCA ESTE CEA MAI IMPORTANTA IN ASEMENEA SITUATII.ASTA LIPSESTE MEREU IN VIATA UNOR FEMEI IMPLINITE MATERIAL DEOARECE TOTI VOR NUMAI SA MANANCE CA NISTE FOMISTI.
SPER SA NU SUPAR PE NIMENI CU CE BAT CAMPII AICI .

Postat pe 22 Iunie 2008 23:08
Paula Maria... citeste singura printre randurile pe care le-ai scris... ai o cariera stralucita! Pentru a ajunge aici ai investit TIMP in viata profesionala si nu in cea personala! La varsta ta, parca 21, eu cred ca nu ar trebui sa fi deja in pragul disperarii ca esti singiura! Si inca ceva, daca stai si astepti alesul, s-ar putea sa nu ''nimereasca adresa''! Cauta-l! E drept ca uneori ''pica'' singur in birou (sau pe birou!), dar asta nu e o regula. Se zice ca norocul si-l mai face si omul, cu mana lui! Succes!

Postat pe 23 Iunie 2008 13:44
Nu sunt in pragul disperari deloc, mi-am creat o "lume"de care ma bucur in fiecare zi. Dupa cum zicea si Eistein sunt doua cai de a-ti trai viata : prima este ca nimic nu este frumos si miraculos, iar a doua cale este ca totul este o minune in jurul nostru. Eu am ales calea a doua! :-)
Paula_Maria
Postat pe 23 Iunie 2008 16:38
Da, gratinic. Acum tinerii sunt nevoiti sa se gindeasca mai intii de toate la o cariera , la partea materiala.Traim intr-o lime prea mercantila si banul are o prea mare importanta pt a-l ignora, chiar in pofida vietii sentimentale. Ei, ce sa-i faci? Nu poti sa te alimentezi doar cu sentimente si sa procuri ceva doar cu dragoste :(

Postat pe 23 Iunie 2008 17:21
mda ...se spune ca de cele mai multe ori inima ti-o dai exact celui care nu are nevoie de ea....apropo de looseri si fete frumoase destepte ..etc etc etc sun tde acord cu micutul negru ... nu au destula tarie de caracter sa isi caute unul pe masura ,celelalte ori sunt antisociale ori vor luna de pe cer,si asta o stiu din proprie experienta.... cand pui munca si cariera mai presus de viata personala.. trebuie sa te astepti la urmari pe masura,seri petrecute in compania pisicii,weekend-uri petrecute in compania unor prieteni casatoriti sau logoditi care mereu incearca sa te cupleze cu cine cred ei ca ti se potriveste......si tie ti se urca sangele la cap pt ca de fapt visezi la fat frumos p eun cal alb care sa vina si sa te duca departe in padure ....bla bla bla....daaaar realitatea e alta,mai bine spargi un sac de nuci gaunoase pana gasesti una buna decat sa stai sa astepti sa iti pice para malaiata in gura lu' natafleata
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Iunie 2008 21:30
mai da nu mai cred k fetele frumoase si intelegente asteapta para malaiata in gura lui natafleata.Nu mai viseaza la printi pe cal alb k nu degeaba sunt intelegente.asa-i?Da nu stiu. e vorba de noroc ................poate sau de altceva.

Postat pe 24 Iunie 2008 15:34
da,cred ca poate fi vorba si de noroc....de steaua sub care ne-am nascut :)... insa inca mai cred ca fiecare are perechea lui,acolo,undeva :)
lauria
Postat pe 25 Iunie 2008 13:31
eu nu stiu de suflete pereche, nu prea cred. Da cred in intelegere, toleranta, rabdare, incredere.Poate acel care poate sa-ti ofere toate acestea si este jumatatea?

Postat pe 25 Iunie 2008 17:25
frumoasa tema, la asta ma gandeam si eu de multe ori...cateodata avem si noi poate teama sa ne implicam si zicem ''mai bine fara'', sau chiar barbatii respectivi nu stiu ce sa faca cu o femeie care stie ce vrea...referitor la ''baietii rai'' sunt situatii in care e reusit cuplul, se cimpleteaza, si stiu multi ''golani'' daca lis e spune asa care au mult bun simt si apreciaza o fata frumoasa si desteapta, de altceva s-au saturat...dar intrebarea ''de ce sunt astfel de fete singure?'' nu este raspuns, unii zic ce e al tau e pus deoparte, altii ca mai bine singura, altii ca iti e dat sa fii singur, cine mai stie, dar cateodata este apasatoare singuratatea, singurul gand care te consoleaza este cel spus de cateva persoane mai sus, acela ca decat cu vreun timpit, care te raneste, mai bine stai la televizor...
mult succes la toate si sa speram ca intr-o zi apare si barbatul care stie sa aprecieze sis a se bucure cu si de o femeie adevarata!

pupici!
ancazuzi81
Postat pe 27 Iunie 2008 14:55
Da am citit mesajele voastre si un lucru l-am vazut eu ca va e frica sa faceti cele trei lucruri importante impreuna : cariera , dragostea (familia) si copii.Daca le vreti fixate in timp adica : in 4 ani termin si voi avea un serviciu bine platit apoi cautam Fat Frumos cu casa , masina si bani ne casatorim si ne disstram 3 ani apoi poate mai suntem tineri si sanatosi ca sa mai avem copiii. Eu recunosc nu sunt adepta acestei variante cu toate ca mi-am planificat multe in viata dar dragostea nu poti s-o planifici iar cand ai intalnit-o mentine-o mereu proaspata ca daca o pierzi cine stie cand o intalnesti .Mult noroc.
manuela12
Postat pe 27 Iunie 2008 15:03
Planificare? Posibil.Ma rog, sunt domnisoare, doamne care-si planifica viata. Dar atunci cind se indragostesc cu adevarat uita cum merge planul si cosecutivitatea se mai poate scimba (in loc de cariera-familie,familie-cariera).De fapt, nu cred k e vorba de o planificare, dar mai mult de persoana care ar putes sa-ti schimbe planurile(daca sunt).Fetele de care vb cred k le este mai greu sa gaseasca un barbat cu care sa fie pe aceeasi lungime de unda, sau nu?

Postat pe 27 Iunie 2008 16:12
eama aldracu sa fiu daca ma pute complecta cineva mai bine .ai prezentat situatia cel mai bine.stai linistita ca vin io acum:MIC NEGRU SI URAT CALARE PE MAGARUS:):):):):):):):):):):):):):):

Postat pe 29 Iunie 2008 14:53
micutule eu zic totusi sa cumperi un cal.........cum dracu urci tu culuarul rucar -bran pe magarus?????????????dar repede ca am chef de nunta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 29 Iunie 2008 14:57
Si eu am o mica problema....am stat k cineva o perioada,totul era ok,Apoi el mi-a spus sa luam o pauza pt.k nu stie ce se intampla k el.De obicei este foarte direct k fetele,dar knd este k mine incepe sa se piarda si simte ceva care il cam sperie(asa mi-a spus el).Nu stiu ce sa cred si incerc sa imi dau seama cam ce gandeste si cum o sa fie pana la urma.Poate imi spuneti si mie o parere.Multumesc.
ingerash87
Postat pe 30 Iunie 2008 10:11
draga ingeras la modul cel mai serios cred ca a fost servit cu o doza de aspirina saracului pe care organismul nu a toleato nu te mai gandi!are balta peste..altu'n loc ca un boboc

Postat pe 30 Iunie 2008 13:12
mai micutule sa fie un lipitzan focos si alb ca varul ca mie aia imi plac,nu magarusii,de fapt sunt tare draguti dar cam micuti saracii si nu prea tin la greutate(desi sunt cam slabanoaga),dar revenind ,sunt sigura ca asa este,decat sa accepti compromisuri care mai apoi te vor trage inapoi, mai bine taiat raul din radaina su pace buna,altul la rand,cu pauza de rigoare ...evident pt vindecare se recomanda multa socializare ....pt mine cel putin vad ca functioneaza.
dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Iunie 2008 15:16
Ema multa socoiolizare zici?Ok! Fetelor INCERCATI!Si poate nu tre sa mai aratam noi tuturor k suntem intelegente.Las sa fim frumoase si.............NEAJUTORATE!Am auzit k merge

Postat pe 30 Iunie 2008 16:45
ia de socializeste taticule sa te gasesc socializata.io devin antisocial aici sa dea drecu ...

Postat pe 30 Iunie 2008 21:07
Da stiti ce am auzit eu?Cica baietilor le e frica da fete frumoase si intelegente.Asa sa fie?

Postat pe 7 Iulie 2008 16:00
Salut tuturor! Interesant topic :) Iata si parerea mea: fetele frumoasesi inteligente au implicit si bun simt (asta datorita inteligentei- nu a frumusetii :P) si asta le face sa fie si mai pretentioase, sa ridice standardele, de fapt ce sa ne mai invartim dupa deget: nu vor o relatie cu orice fiinta care are un penis si atat! Fetele de genul asta vor pe cineva
-cu care sa poata discuta, nu doar sa faca sex;
-cineva cu care sa faca si dragoste, nu doar sex;
-cineva care sa nu rada de planurile pe plan profesional pe care le au ele;
-cineva care sa inteleaga faptul ca unii oameni se simt impliniti doar cand gusta succesul pe mai multe planuri;
-cineva care sa nu urmareasca doar distractia in viata;
-cineva cu care sa nu se simta jenate sa iasa pe strada
...si lista poate continua.
Bineinteles ca exista si barbati care corespund acestei descrieri, dar normal ca nu se gasesc la orice colt de strada, ei ar trebui cautati si cum o persoana care are si alte preocupari inafara de sex nu dispera prea repede din acest punct de vedere si este destul de bine inarmata cu rabdare, cuplurile de agest gen intarzie sa se formeze...din pacate :(

Postat pe 8 Iulie 2008 00:29
mdaaaaaa noros cecer. sa stii k ai perfecta dreptate.dar stii care e culmea nedreptatii? k asa fete se intilnesc f rar cu asa baieti .si inca ceva....de multe ori situatia se repeta si atunci cind e vorba de baieti, cu alte cuvinte multi baieti intelegenti si interesanti au niste prietene diametral opuse

Postat pe 8 Iulie 2008 17:42
mda, Lightly, si e mare pacat de ei...isi irosesc inteligenta si frumusetea cu cele mai nepotrivite persoane...asta e viata-plina de nedreptati :(

Postat pe 8 Iulie 2008 18:54
da, viata asta e plina de nedreptati. da oare in acest caz trebuie sa ne impacam cu acest fapt?

Postat pe 8 Iulie 2008 20:09
si eu sunt in aceeasi situatie astept de foarte mult timp dar timpul trece si ajung deja la 29 de ani si tot nu am gasit pe nimeni,oricum sunt o pers cu prea mult bun simt si fara experienta asa mia comunicat ultimul prieten pe care l-am avut aproape de 1 luna ,viata merge inainte dar singuratatea deja ma deprtima

Postat pe 15 Iulie 2008 20:32
fetele mai egoiste, cu mai putine educatie AU MAI MARE TRECERE LA BAIETI, am observat eu.poate intr-adevar prea bunul simt nu e in folosul nostru?

Postat pe 18 Iulie 2008 17:35
1-relativitatea carcteristicilor
2-probabil se prefera un mix de mai multe caracteristici

Postat pe 22 Iulie 2008 00:05
fetelor! raspunsul e simplu. va subestimati. rabdare si va fi bine... deveniti prea repede nefericite. spuneti multumesc cerului si pamantului ca se termina asemenea relatii... suferinta ar fi mult mai mare sa ramaneti in ele...

Postat pe 22 Iulie 2008 00:16
La urma urmei. sint ...experiente.Poate pierzi mai mult timp daca stai singura.Uneori ,cind te plimbi,vrei sa fie cineva alaturi.Si daca tace tot timpul, sau spune aiureli?Sa fie de vina standardele pentru singuratatea aceasta?Prea multe si prea mari asteptari?E destul de complicat...Mie mi-a fost foarte greu sa stau linga cineva de care sa nu fiu indragostita macar un pic!
vilake
Postat pe 23 Iulie 2008 14:26
De la: vilake, la data 2008-07-23 14:26:49 La urma urmei. sint ...experiente.Poate pierzi mai mult timp daca stai singura.Uneori ,cind te plimbi,vrei sa fie cineva alaturi.Si daca tace tot timpul, sau spune aiureli?Sa fie de vina standardele pentru singuratatea aceasta?Prea multe si prea mari asteptari?E destul de complicat...Mie mi-a fost foarte greu sa stau linga cineva de care sa nu fiu indragostita macar un pic
vilake
Postat pe 23 Iulie 2008 14:35
Nu e vorba de alegere, stiu fetele intelegente sa aleaga,Alta e problema: fetele intelegente NU au din ce alege

Postat pe 25 Iulie 2008 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sanseveria 2 De la: Full_Metal_Jacket 28 Aprilie 2010 00:10
Videochat- PRO sau CONTRA? 70 De la: VideoChatPRO 17 August 2016 19:36
PENTRU DOAMNA PROFESOARA 41 De la: Kathara 20 Iulie 2009 20:16
URGENT! 5 De la: liliana2005 11 Iunie 2009 23:02
Mancare libaneza!!Stie cineva retete? 17 De la: gabby_j 30 Martie 2009 13:09