Setari Cookie-uri

intelegente,frumoase si........singure

K viata e plina de nedreptati descoperim de mici copii. Initial primesti mai putine bomboane decit varul tau, apoi iai o nota mai mica decit colegul de banca in pofida faptului k lucrarile nu se diferentiaza cu mult.Dar se trec si toate par atit de neinsemnate atuci cind vine vorba de viata personala.
De cite ori am descoperit fete intelegente, sociabile, interesante si(ceea ce nu e mai putin important) frumoase, dar.......singure.Nu aveau alaturi nici un barbat care sa le corespunda citusi de putin. Unele mai aveau alaturi pe cineva, pe niste looseri care nici macar nu le respectau.
Vreau sa-mi spineti si voi de ce e asa?

Postat pe 18 Iunie 2008 21:33
buna tema ai propus....la fel si intrebarea.....eu fac parte din acele femei...nu ma consider o frumusete dar nici nu ma ascund cu chipul sau trupul meu....sunt mandra de felul cum arat si ma simt bine in pielea mea.....dupa cum spuneam alta data,sunt o femeie de afaceri...de succes....dar in viata personala intotdeauna am schiopatat.....adik nu am avut decat 2 relatii serioase(am 24 ani)....prima acum 4 ani iar dupa 8 luni ne-am despartit....apoi am fost singura aproape 2 ani....si a doua s-a terminat acum aproximativ 1 an.....si de atunci sunt singura.....oricum vis a vis de looseri....prefer sa stau singura la tv decat sa ies cu unul doar ca sa-mi umplu timpul....poate ca asa e viata...nu poti avea totul...unii suntem mai norocosi altii nu....
MON_AMOUR
Postat pe 18 Iunie 2008 22:20
Ai facut foarte bine ca ai propus aceasta tema.Ma regasesc perfect in ea.Am 25 de ani, ma consider destul de draguta si inteligenta, dar totusi nu reusesc sa-mi gasesc jumatatea.
iar fata de mai sus are dreptate, decat cu persoana nepotrivita mai bine singura.
vera11
Postat pe 18 Iunie 2008 22:55
la prima vedere..nu stiu daca poti sa-ti dai seama ff bine de un barbat..ce-i poate pielea...de obicei fetele 'bune' se incurca cu 'golani'..si de acolo pleaca multe lucruri..in general femeile cu potential..poate isi doresc ceva mai mult de la un barbat..de la o relatie..si prefera singuratatea..sau pur si simplu..sunt singure..datorita negasirii unui tip care sa 'corespunda,sau poate au ramas cu diverse 'traume' din relanterioare si nu-si mai doresc o relatie....
criss_a
Postat pe 19 Iunie 2008 09:40
De ce asa?! poate ca ''legea conservari...'' pe care cu totii am invatat-o la fizica guverneaza si in aceasta problema: o femeie frumoasa cu un barbat, hai sa spunem mai putin frumos, o femeie inteligenta cu un looser, o femeie de societate cu un mutalau (pardon, dar n-am gasit un alt cuvant mai expresiv!) si astfel ''adunate'', calitati cu defecte, adica plus cu minus sa dea ''magicul'' ZERO. Sau egaliatate perfecta intre cupluri... asta ca sa nu se aleaga praful de echilibrul pe care mama natura incearca di rasputeri sa-l mentina! Stiti care e paradoxul?! Ca in general, femeile sunt mai grozave decat barbati! Vai, domnilor care nu faceti parte din tabara looseriilor, va rog, nu va simtiti lezati! Exceptiile confirma regula! E drept, si aici trebuie sa dam Cezarului ce-i al Cezarului, sunt pe lumea asta si barbati nemaipomeniti! Dar prea putini! Nu ajung pentru toate reprezentatntele sexului frumos! Si mai mult tot ce e bun, stiti si voi ca se da repede! Uite de ce, parerea mea, viata e plina de nedreptati. Si in dragoste se aplica tot ''legea junglei''! Te lupti sa prinzi prada cea mai buna! Voi nu cunoasteti cazuri de femei care s-au casatorit cu prietenii prietenelor lor?

Postat pe 19 Iunie 2008 10:32
sincer...femeile kre au cucerit iubitii celei mai bune prietene..mi se par niste zdrente(scuzati limbajul..cat de perversa sa fii sa sti k prietena ta il iubeste din tot sufletul omul respectiv,au planuri impreuna..si tu sa intervii!nu..categoric nu...
criss_a
Postat pe 19 Iunie 2008 13:06
CA BARBAT MA INTEB SI IO DE MULTE ORI CE CAUTA CATE O FEMEIE SA ZICEM PERFECTA CU CATE UN IDIOT.ACUM IN GENERAL ,VAD CA ACELE FEMEI,ORI NU AU TARIE DE CARACTER,ORI IN DISPERAREA ACELOR MUTANTI ELE SE SIMT FOARTE DORITE ,CEL PUTIN LA INCEPUT,ORI DORINTA ACELOR BARBATI SI DISPERAREA II FACE SA COMPLECTEZE CU MAI MULTA PERSEVERENTA SI SIGURANTA DEOARECE SPIRITUL DE SUPRAVIETUIRE ESTE MAI PUTERNIC.ACESTE ASPECTE LA O FEMEIE SUNT IMPORTANTE.SA NU UITAM CA SI ATUNCI CAND UN TIP ARATA BINE,POATE FII FOARTE NESIGUR SI LIPSIT DE CURAJ IN FATA UNEI FEMEI FRUMOASA,DESTEAPTA SI ASA MAI DEPARTE.ACEA NESIGURANTA ESTE ENERVANTA PENTRU O ASA FEMEIE SI AJUNGE ORI SA PRETUIASCA CURAJUL SI DORINTA ORI SA CADA IN BRATELE PRIMULUI VENT.LUANT CATEVA TEPE,DIN DORINTA DE A NE PROTEJA,CA SI IO MA GASESC IN ASEMENEA IMPASURI,SE AJUNGE SINGURI.CAND VAD CA EXAGEREZ STAND ASCUNS INCEP SA CAUT CU MAI MULT CURAJ DAR PANA AZI SINCER NU POT SPUNE CA AM DAT PESTE CINE STIE CE.PENTRU O FEMEIE POATE FI SI MAI GREU DE TRAIT DIN AVENTURI SI ATUNCI SINGURATATEA SE PRELUNGESTE.SFATUL MEU ESTE CE ATUNCI CAND DORITI UN BARBAT CARE SA VA INTERESEZE SAU SA CORESPUNDA DORINTELOR VOASTRE , SA INCERCATI SA FITI STAPANE PE SITUATIE SI SA NU UITATI CA CU CAT PAR MAI DURI SI MACIO CU ATAT SUNT MAI IMPIEDICAT ATUNCI CAND AR DA TOTUL SA AIBE CEA CE DORESC.ATUNCI CAND PLAC CU ADEVARAT PE CINEVA BARBATII TIND SA SE POARTE EXTREM DE CIUDAT.ESTE CUMVA CA ATUNCI CAND SE AJUNGE PRIMA DATA IN PAT CU O PERSOANA CARE VREM SA O IM[RESIONAM SII IESE UN FIASCO TOTAL.DE LA A DOUA SANSA MERGE DIN CE IN CE MAI BINE DEOARECE DISPAR UN PIC EMOTIILE SI AGLOMERATIA DE GANDURI DIN CAP.
ASA CA LA ATAC FETELE CU DUINTII SI CU UNGHIILE .IO VA DAU PONTURI CA UN TRADATOR,CA UN MAGICIAN CARE DEZVALUIE TRUCURILE(SAU VORBESC CUM MULTI BARBATI NU FAC DEOARECE NU STIU CUM SA EXPLICE CEA CE SIMT).
RECUNOSC CA PUTEM FII MAI TANTALAI SPECIAL ATUNCI CAND NU GANDIM CU CAPUL CORESPUNZATOR ,IAR CAND NE PLACE CEVA CU ADEVARAT SI APRECIEM ,DIN PACATE CELALAT CAP SE BAGA PESTE CEL BUN SI NE BALBAIM....:):):):):):):):):):):):):):):):):)

Postat pe 20 Iunie 2008 04:07
va spun de la inceput ca nu am intentia de a ma lauda, dar vreau sa vedeti ,,problema si din alt unghi"...ma consider si sunt o fata frumoasa(nu fotomodel) si inteligenta(nu geniu).nu am dus niciodata lipsa de relatii...daca ma gandesc bine...mai mult de 4-5 luni nu am stat singura, asta pentru ca am avut relatii de durata(2...si pauza a fost intre ele)...si uite-ma acum la 21 de ani, locuind cu cineva cu care sunt impreuna de 3 ani(locuim impreuna de 6 luni).oare nu m-am grabit???sa nu intelegeti ca imi pare rau...e un baiat deosebit...ne simtim ffff bine impreuna...nu regret...dar nu cumva trebuia sa mai astept...sa vad...sa cunosc?nu vreau sa ajung niciodata sa cred ca mi-am inchis tineretea, chiar si langa un om care a meritat.poate ca aveam si alte posibilitati...nu stiu...deocamdata nu regret, dar nici nu vreau sa ajung sa fac asta...in schimb voi nu cred ca o sa ajungeti sa regretati ca nu va-ti grabit...adica nu vad unde ar aparea regretul...
gabytza21
Postat pe 20 Iunie 2008 11:57
IO ZIC SA APRECIEZI CE AI DACA SIMTI CA NU LIPSESTE NIMIC.DACA ESTE CEL MAI BUN VA DURA MULTE RATEURI PANA MAI GASESTI.CREDEMA.CAND SUNTEM NEMULTUMITI DAM DIN BINE IN OTRAVA IN ASEMENEA SITUATII.

Postat pe 20 Iunie 2008 14:54
mic, negru si urit nu stiu de esti, da de intelegent sau cel putin sincer sigur k e despre tine. Vreau sa- ti multumesc pentru sinceritate si pentru sfat. Desi frumoase si intelegente si fetele nu sunt atit de sigure. Da poate chiar ar trebui k acele dive (vorbesc de protagonistele noastre) sa fie mai sigure, A?

Postat pe 20 Iunie 2008 15:16
Gabytza21, impartete cu secretul tau.Esti intelegenta, frumoasa si NU esti singura.Probabil esti exceptia care intareste regula. Da oricum, cred k stii tu ceva ce nu stiu celelalte protagoniste. :)

Postat pe 20 Iunie 2008 15:57
micutule, ai reusit sa ma inveselesti cu descrierea ta despre barbati. De obicei, voi barbatii, nu prea recunoasteti ca in procesul gandirii, la voi, mai intervine si un alt cap. Esti tare amuzant si sincer in acelasi timp. Si vreau sa mai adaug ceva, femeia ta, atunci cand o vei gasi, va fi o mare norocoasa. Uite mai fetelor ca nu toti barbatii buni sunt arvuniti!!!!! Sariti pe el!!!!!!!!
monica_moni
Postat pe 21 Iunie 2008 01:09
a fost o placere fetelor si la orice ora va astept cu orice intrebare.
nimic nu'i mai frumos decat atunci cand o femeie spune altora hai pe el.
ma simt flatat .multumesc
as arata un zabmet tampit dar nu am cum

Postat pe 21 Iunie 2008 01:18
Ideea de a fi singur (pentru o perioada de timp) nu trebuie vazuta prin prisma unei infrangeri pe plan personal. Cu mult, mult mai dureros este sa fii singur in DOI. Decat sa te afli in relatie cu cineva doar de dragul altora, mai bine singur si cautand ceva mai bun. Viata e prea scurta pentru alegeri pripite. Undeva... exista un suflet care asteapta sa fie gasit/descoperit. A nu avea rabdare, a capitula si a accepta o relatie in care simti ca nu esti respectat si iubit la adevarata ta valoare este o greseala care se plateste in timp cu lacrimi si ani rupti din viata ta.

Postat pe 21 Iunie 2008 01:39
MDA

Postat pe 21 Iunie 2008 02:13
tocmai asta am vrut sa spun... imi e frica sa nu regret candva nu numai anii pierduti, mai grav- nu vreau sa regret anii astia, ai tineretii, anii in care iti permiti sa faci mici greseli, sa fii capiu, sa visezi.
gabytza21
Postat pe 21 Iunie 2008 09:18
rabdare...asta spune toata lumea dar knd vezi ca trece 1 an...trec 2......incepi sa-ti pui tot felul de intrebari si....e ciudat totusi ca fetele inteligente,dragutze si cu bun simt nu-si gasesc pe cineva cu care sa-si impartaseasca bucuriile si tristetile...sunt si eu in situatia asta si....incep sa-mi pierd speranta...ceea ce nu e o varianta buna,stiu,dar asa simt!
poate va rasari soarele si p strada noatra! ;)
lauria
Postat pe 21 Iunie 2008 12:01
de multe ori nu trebuie asteptat sa ne pice din cer cea ce dorim.fiecare trebuie sa fie stapan pe propria viata si sa se bucure de ea.este scurta si nu trebuie risipita de teama alegerilor gresite.orice experienta are bune si rele .toate trebuie apreciate

Postat pe 21 Iunie 2008 17:11
Gabytza, nimeni nu garanteaza k nu vei regreta vreodata de ceva.Poate chiar miine o sa-ti para rau de ceea ce azi te facea fericita. In legatura cu persoana cu care esti alaturi.Da,poate nu el e alesul (desi sper k nu e asa), dar atita timp cit te simti bine alaturi de o persoana tre sa profiti orice moment, tre sa te bucuri k e cu tine si chiar daca pina la urma nu veti fi impreuna oricum nu-ti va parea rau de ceea ce a fost .Asa k IUBESTE si TRAIESTE!

Postat pe 22 Iunie 2008 00:30
Da poate baietii se tem de fetele frumoase si intelegente? Le e frica k vor fi la un nivel mai mic decit partenerile.

Postat pe 22 Iunie 2008 00:34
ai atat de mare dreptate Nicholas,mi-ai adus un zambet pe chip si in mine a incoltit iarasi speranta.....Multumesc mult!
MON_AMOUR
Postat pe 22 Iunie 2008 01:52
draga Lightly ai grait mari adevaruri!exact pe sufletul meu.trebuie pstrat ce'i mai frumos si fara regrete.iar referitor la teama baietilor de fete cred ca mai mult este frica de refuz.ala doare mai ales cand ai cele mai serioasa intentii.crajul se cultiva in caracterul fiecaruia.
oricum foarte frumoase vorbe.sper sa poti fi asa si in realitate.chiar as simti ca nu sunt io nebun.

Postat pe 22 Iunie 2008 03:08
Ai dreptate Lightly, dar eu am ajuns la concluzia ca in viata ai ceea ce accepti sa ai. Stiu si eu fete care umbla cu tipi care au multe "calitati" si pe care le suporta numai pt faptul ca ea il iubeste si inghite orice sa nu-l piarda. Probabil e valabila si zicala"Dragostea e oarba"Si oricat ii spui sa renunte caci va avea de suferit, nu intelege. La urma urmei e tb ei. Si e la fel si in cazul barbatilor. Dar totul depinde de firea fiecaruia,fie barbat fie femeie, suntem diferiti, unul e mai realist, stie ce vrea de la viata si nu accepta compromisuri, altul mai visator si prea credul. Fiecare avem si calitati si defecte, nu exista barbat perfect sau femeie perfecta. Dar asta este viata, sunt momente cand noi decidem daca e bun sau nu pasul care-l facem dar care schimba multe.

Postat pe 22 Iunie 2008 06:25
hmmm........nici eu nu sunt urata, nici proasta, ba mai mult sunt si simpatica si cu simtul umorului, si fata de casa cand e cazul, si cu toate astea sunt sigura de ceva vreme (luuuunga).
dar eu in ultimii 3 ani, de cand m-am despartit de singurul barbat pe care l-am iubit (asta e alta poveste), traiesc un fenomen ciudat.
adevarul este ca niciodata nu mi-a placut sa fiu cicalitoare, geloasa nu sunt, imi pastrez o anumita libertate, pe care o are si partenerul in relatie.
adica: poti sa mergi la bere/fotbal/tenis/biliard/curse cu baietii, dar nu comentezi la cafeaua/cosmetica/pijama party/coafor/plaja cu fetele.
nu ma suna de mai mult de 3 ori pe zi sa vezi unde is, si nu imi tine programul mai ceva ca la un copil de clasa a 3-a, ca nici eu nu vreau sa stiu de cate ori ai fost la toaleta.
si multe chestiute de genul acesta.
nu suport sa imi umble cineva in telefon/calculator/agenda/geanta/dulap, la fel cum nici eu nu umblu in ale nimanui.




e, problema vine cand majoritatea barbatilor se sperie si dupa 3 luni, cand se asteapta sa ii iau la intrebari si scene ("ce te uiti dupa aia pe strada, boule? aaa, las ca stiu eu.....iti place, nu?"), eu nu am nicio treaba, ba mai mult, sunt foarte senina. iar ei se sperie probabil si o iau la fuga.


dupa alte 3 luni se intorc fiecare pe rand sa imi spuna ca nu si-au dat seama ce au langa ei, ca m-ar vrea inapoi, ca nu le plac femeile geloasa, mai bine una ca mine......doar ca eu nu mai pot crede in ei.
dienuta_nou
Postat pe 22 Iunie 2008 10:03
frumusetea si inteligenta nu sunt cele mai importante calitati in cazul unei relatii de lunga durata.primordial este caracterul persoanei.e adevarat ca la inceput conteaza aspectul fizic..dar fundamentala este firea persoanei respective daca privim in perspectiva si nu doar pe moment.cele mai importante calitati cred ca sunt sinceritatea,disponibilitatea la comunicare si profunzimea in sentimente.restul vin doar ca o completare la acestea.frumusetea exterioara conteaza foarte mult in mod special intr-o relatie scurta(o aventura) in schimb pentru o relatie stabila frumusetea interioara trebuia sa conteze in primul rand,altfel nu va trece de stadiul de relatie pasagera.
razz
Postat pe 22 Iunie 2008 13:35
Bun subiect de discutie, si eu ma cam regasesc in el, am 21 de ani (rau nu cred ca arat), am obtinut multe pt aceasta varsta (vb de cariera), zic eu; nu vreau sa par ca ma laud nu sunt genul dar pt a va face o idee , lucrez la o firma austriaca-americana de 2 ani am in subordine in jur de 300 de oameni aproape toti sunt mai in varsta decat mine ,cam 30% sunt barbati, imi place foarte mult ceea ce fac niciodata nu am primit vrun comentariu de la vreunul dintre ei pt ca chiar daca sunt mai tanara ca ei in ceea ce priveste munca mea ninemi nu ma intrece, si din pasiune mai fac si dreptul desi nu are nici o legatura cu munca mea unde sunt deja calificata; dar pe plan sentimental inca astept sa apara acel "ales" care sa imi faca fata pt ca restul par inspaimantati si pierduti de multe ori in fata mea desi nu sunt genul care domina ,eu ma impun prin respect, bun simt si fapte. Sincer chiar as vrea sa inteleg ce gandeste un barbat.
Paula_Maria
Postat pe 22 Iunie 2008 13:55
CRED CA STIU IO DE CE ...

Postat pe 22 Iunie 2008 17:39

Barbati, SPUNETI-NE CEVA!Cine daca nu voi ne veti da raspunsul?

Postat pe 22 Iunie 2008 21:32
io am comentat deja prea mult .in cel mai rau caz astept intrebari

Postat pe 22 Iunie 2008 22:01
d-nul mic_negru_si_urat ai putea comenta in cazul meu, l-ai citit cred ,sa vad parerea ta ca si barbat
Paula_Maria
Postat pe 22 Iunie 2008 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ai vazut ce site frumos si ce reduceri au! 1 De la: coltuc 7 Mai 2008 14:20
http://emwap.org/c0cayna_f3t3l0r 1 De la: kudika_27880 28 Ianuarie 2013 23:55
AICI heyyy AICI DA CLICK si INTRA :X 1 De la: kama2u 31 Ianuarie 2008 19:47
Nu stiu voi dar eu,voi incerca!oricum pierd mai mult la loto:)) 0 De la: 21 Iulie 2010 14:53
un ajutor va rog 17 De la: kudika344248 20 Februarie 2011 23:27