Setari Cookie-uri

intelegente,frumoase si........singure

Eu am facut parte tot dintr-o astfel de categorie de femei,insa pana la urma mi-am gasit jumatatea.Eram o fata f exigenta in privinta barbatilor si nu acceptam sa vb cu nici un baiat sub nivelul meu intelectual.Asa eram atunci,viata m-a invatat sa acord sanse egale tuturor.Apropo de subiect,voiam sa mentionez o intamplare:in afara de faptul ca eram exigenta eram si timida si f putin sociabila,asa ca nu prea cunosteam baietii din cartier.Dupa ce m-am casatorit am cunoscut f multi dintre vechii vecini,iar unul dintre ei mi-a spus ca nu a incercat niciodata sa ma abordeze pt ca i se parea ca sunt prea inteligenta si frumoasa pt si daca ar fi stiut ce suflet am garantat si-ar fi schimbat atitudinea.
claudea69
Postat pe 10 Septembrie 2008 18:56
dar sotul tau cum te-a cucerit?Si de ce viata te-a invatat sa acorzi sanse egale tuturor.
just28
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:49
dar sotul tau cum te-a cucerit?Si de ce viata te-a invatat sa acorzi sanse egale tuturor.
just28
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:49
Vezi tu, eu n-as putea sa spun ca sunt timida, ba dinpotriva.
Sunt o tipa sociabila, am multi amici, dar...problema este jumatatea.
Ca si amici, ii accept, dar, mai departe, nu....
Am multe cerinte de la omul cu care mi-as imparti viata...
slyd
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:46
Inteligent raspuns...dar sinceri sa fim...pt tine k barbat e o mare mandrie sa ai o "bunaciune" langa tine dupa care sa intoarca altii capul... decat sa ai o tipa banala....trebuie sa recunoastem k oricat ne-am ascunde noi dupa deget...frumusetea e la fel de primordiala k celelalte calitati ale caracterului...
Indiferent cat ati sustine asta ..si indiferent de modul in care voi aratati..toti visati sa aveti o femeie frumoasa...sau cat mai "buna"daca se poate...
mihaimelania20042
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:57
mai..fostul m-a lasat pt una mai urata..si mai proasta..deci aspectul nu conteaza...si nici ce ai in cap.cred ca mai mult conteaza atitudinea.eu sunt mai modesta de fel,desi provin dintr-o familie instarita,a mei m-au invatat sa fiu modesta.ea nu e modesta..e narcisista chiar..desi arata ca o maimuta fara ochelari de soare.isi face poze peste tot..si cu diverse modele de ochelari de soare.eu nu sunt cu astea..cu pozatul si nu-mi pierd vremea cu prostiile astea..sa-mi fac poze in diverse ipostaze.
modestia nu e apreciata in ziua de azi.tre' sa fi de fitza...sa-ti faci poze sa vada altii.

dorina_77
Postat pe 13 Septembrie 2008 21:41
De la: slyd, la data 2008-09-09 21:19:04
De la: numai, la data 2008-08-25 15:28:51Daca sunteti si"frumoase" si "inteligente",de ce sunteti atat de singure?
Uneori exista si singuratate in ....doi.


Da, ai dreptate...cred ca este cea mai dura...
De fapt, eu prefer sa fiu singura, decat singura in 2...
ma bucur ca ti-a plcut.Este si o maxima"Decat orice companie,mai bine o singuratate..."
numai
Postat pe 16 Septembrie 2008 00:28
De la: numai, la data 2008-09-16 00:28:45
De la: slyd, la data 2008-09-09 21:19:04
De la: numai, la data 2008-08-25 15:28:51Daca sunteti si"frumoase" si "inteligente",de ce sunteti atat de singure?
Uneori exista si singuratate in ....doi.


Da, ai dreptate...cred ca este cea mai dura...
De fapt, eu prefer sa fiu singura, decat singura in 2...
ma bucur ca ti-a plcut.Este si o maxima"Decat orice companie,mai bine o singuratate..."


asa e numai,am trait acest timp de experienta...singuratate in doi,de fapt e atunci cand probabil doar o persoana se zbate ca relatia sa mearga...
dydy88
Postat pe 16 Septembrie 2008 11:18
da ai dreptate Dydy88
numai
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:41
salut Dydy. Eu zic ca se poate ca celuilalt nici nu-i pasa cum merge relatia, pentru el este bine oricum, nu mai tine cont de ce simte celalalt avand o doza prea mare de egosim, va salut pe toate fetele de pe KUDIKA.
just28
Postat pe 16 Septembrie 2008 19:59
De la: halm, la data 2008-09-16 19:59:52salut Dydy. Eu zic ca se poate ca celuilalt nici nu-i pasa cum merge relatia, pentru el este bine oricum, nu mai tine cont de ce simte celalalt avand o doza prea mare de egosim, va salut pe toate fetele de pe KUDIKA.

nu cred ca-i binbe sa fii rea...totusi....
numai
Postat pe 17 Septembrie 2008 22:16
numai...nu sunt rea deloc, rautatile omului de langa mine m-au facut doar aparent mai aspra.....eu cred ca m-ai inteles gresit..
just28
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:14
De la: halm, la data 2008-09-18 16:14:52 numai...nu sunt rea deloc, rautatile omului de langa mine m-au facut doar aparent mai aspra.....eu cred ca m-ai inteles gresit..

Poate ca nu esti sau poate nu ...recunosti."numai"
numai
Postat pe 22 Septembrie 2008 14:08
hai sa spun: "NUMAI" recunosc....acum sigur ca e bine, nu?halm.
just28
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:56
hai sa spun: "NUMAI" recunosc....acum sigur ca e bine, nu?halm.
just28
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:56
De la: halm, la data 2008-09-23 18:56:24 hai sa spun: "NUMAI" recunosc....acum sigur ca e bine, nu?halm.
Nu trebuie sa o scrii pentru mine ,ci pentru tine si pentru altii.Succes si iubire.
numai
Postat pe 25 Septembrie 2008 13:22
De la: numai, la data 2008-09-25 13:22:04
De la: halm, la data 2008-09-23 18:56:24 hai sa spun: "NUMAI" recunosc....acum sigur ca e bine, nu?halm.
Nu trebuie sa o scrii pentru mine ,ci pentru tine si pentru altii.Succes si iubire.
sa fie..multumesc.halm.
just28
Postat pe 26 Septembrie 2008 20:52
De la: dorina_77, la data 2008-09-13 21:41:01mai..fostul m-a lasat pt una mai urata..si mai proasta..deci aspectul nu conteaza...si nici ce ai in cap.cred ca mai mult conteaza atitudinea.eu sunt mai modesta de fel,desi provin dintr-o familie instarita,a mei m-au invatat sa fiu modesta.ea nu e modesta..e narcisista chiar..desi arata ca o maimuta fara ochelari de soare.isi face poze peste tot..si cu diverse modele de ochelari de soare.eu nu sunt cu astea..cu pozatul si nu-mi pierd vremea cu prostiile astea..sa-mi fac poze in diverse ipostaze.
modestia nu e apreciata in ziua de azi.tre' sa fi de fitza...sa-ti faci poze sa vada altii.




hai sa nu generalizam, esti furioasa degeaba,poate ca nu era singura problema

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:54
ce are daca esti singura o vreme? :P
morticia_adams
Postat pe 4 Octombrie 2008 23:02
De la: Georgia99, la data 2008-09-26 21:54:56
De la: dorina_77, la data 2008-09-13 21:41:01mai..fostul m-a lasat pt una mai urata..si mai proasta..deci aspectul nu conteaza...si nici ce ai in cap.cred ca mai mult conteaza atitudinea.eu sunt mai modesta de fel,desi provin dintr-o familie instarita,a mei m-au invatat sa fiu modesta.ea nu e modesta..e narcisista chiar..desi arata ca o maimuta fara ochelari de soare.isi face poze peste tot..si cu diverse modele de ochelari de soare.eu nu sunt cu astea..cu pozatul si nu-mi pierd vremea cu prostiile astea..sa-mi fac poze in diverse ipostaze.
modestia nu e apreciata in ziua de azi.tre' sa fi de fitza...sa-ti faci poze sa vada altii.




hai sa nu generalizam, esti furioasa degeaba,poate ca nu era singura problema



mai..eu cred ca el s-a simtit eclipasat.pt ca vesnic a incercat sa ma faca sa ma simt inferior lui.eu am studii,culutura generala,pariniti cu studii,si cu un salariu frumusel.si el nu are nimic din toate astea
si de aia..si-a ales una de nasul lui.si a facut toate astea ca sa-mi arate ca imi este superior mie.ca el isi poate reface viata,si se poate schimba.
deci parerea mea e ca nu conteaza inteligenta si frumusetea in fata unui barbat,atat timp cat el se simte inferior tie.un barbat vrea sa fie primul la toate.iar daca tu esti prima...va face sa te simti naspa..
in cazul meu..4 ani m-a admirat.iar cand mi-am luat apartament in alta localitate..era f gelos,mi-a luat webcam...ca sa nu aduc pe nimeni acasa..ca sa vada cu cine sunt eventual.am avut diverse certuri.era un barbat complexat.nu avea incredere in el si asa a inceput sa sa uite dupa una care nu are cate am eu,care e mai zvapaiata,care e mai vulgara..si care nu e asa frumoasa,dar pe care era sigur ca va fi doar a lui.
dorina_77
Postat pe 5 Octombrie 2008 21:20
salut.am 25 de ani,nu pot spune ca sunt frumoasa,darsunt draguta,iar genui nu ma cred doar mai inteligenta :-Dsi sunt singura de aproape 2 ani.de ce?pt ca asta am ales in urma unei relatii nereusite.
nu putem judeca pe cei care aleg o pers mai putin frumoasa si inteligenta(asat ca sa nu ii fac prosti)in loc de una inteligenta,pana la urma toti avem gusturiile noastre.nu toti cautam frumusetea exterioara,unii mai tin cont si de cea interioara.
soryanca
Postat pe 5 Octombrie 2008 22:22
Pentru Dorina_77 si altele in situatia ei:

Fetelor, nu vreau sa fiu rautacioasa cu voi, dar...daca v-a parasit sotul pentru una "mai urata, care arata ca o maimuta fara ochelari de soare"inseamna ca....este o problema si din partea voastra.
Au ei barbatii problemele lor de gandire, asa este, dar, trebuie sa ne punem un semn de intrebare si asupra noastra.
Eu cred ca este o diferenta destul de mare intre cele care nu-si gasesc jumatatea si cele care o pierd; cele care nu o gasesc...nu o cauta, sau poate o cauta in locul nepotrivit, sau, asa cum spuneam alta data poate ca vor mult prea mult (mai mult decat barbatii pe are ii intalnesc sunt in stare sa ofere). Cele care isi pierd jumatatea....aici e o problema de ambele parti. Ca frumoase si inteligente erati si cand i-ati intalnit...si atunci...de ce???De ce vrea alta???
Pentru ca cealalta are ceva ce voi nu aveti, sau nu vreti sa aveti!
Asta in cazul in care el nu este o mare javra. Dar si daca este asa, ma intreb ....unde era inteligenta voastra cand l-ati acceptat???

Eu zic sa incercam sa ne folosim inteligenta atunci cand ne privim in oglinda, sa incercam sa ne vedem exact asa cum suntem.
Sunt foarte multe femei frumoase, inteligente...dar si mari scorpii.
Si intrebarea principala...NOI SUNTEM????



slyd
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:56
De la: slyd, la data 2008-10-06 12:56:52Pentru Dorina_77 si altele in situatia ei:

Fetelor, nu vreau sa fiu rautacioasa cu voi, dar...daca v-a parasit sotul pentru una "mai urata, care arata ca o maimuta fara ochelari de soare"inseamna ca....este o problema si din partea voastra.
Au ei barbatii problemele lor de gandire, asa este, dar, trebuie sa ne punem un semn de intrebare si asupra noastra.
Eu cred ca este o diferenta destul de mare intre cele care nu-si gasesc jumatatea si cele care o pierd; cele care nu o gasesc...nu o cauta, sau poate o cauta in locul nepotrivit, sau, asa cum spuneam alta data poate ca vor mult prea mult (mai mult decat barbatii pe are ii intalnesc sunt in stare sa ofere). Cele care isi pierd jumatatea....aici e o problema de ambele parti. Ca frumoase si inteligente erati si cand i-ati intalnit...si atunci...de ce???De ce vrea alta???
Pentru ca cealalta are ceva ce voi nu aveti, sau nu vreti sa aveti!
Asta in cazul in care el nu este o mare javra. Dar si daca este asa, ma intreb ....unde era inteligenta voastra cand l-ati acceptat???

Eu zic sa incercam sa ne folosim inteligenta atunci cand ne privim in oglinda, sa incercam sa ne vedem exact asa cum suntem.
Sunt foarte multe femei frumoase, inteligente...dar si mari scorpii.
Si intrebarea principala...NOI SUNTEM????




foarte bine grait.
soryanca
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:05
Eu am aproape 26 de ani sunt realizata din punct de vedere profesional. Pana acum 1 an am avut o "relatie" de 4 ani in care m-am simtit singura.
Cand am renuntat la ea m-am simtit libera ... credeam ca pot sa fac orice ... nu imi mai pasa de ce zice lumea... am incetat sa imi mai fac planuri...copii...munca...bani.. toate au disparut...si atunci a aparut miracolul in viata mea....un tip... cum ar zice unele din voi "ca nu se ridica la nivelul lor de inteligenta si frumusete ".
Dar vedeti baiatul asta ma face sa ma simt implinita. Vin acasa dupa o zi de munca si gasesc un umar pe care ma pun sa adorm...gasesc niste brate calde...gasesc o alinare...un cuvant bun...un compliment.
Nu am stat niciodata sa ma gandesc cat de frumoasa sunt cat de desteapta sunt si cat de prost e omul de langa mine cat de realizata sunt eu si cat de jalnic e el. Intr-o relatie nu ar trebui sa se aduca in discutie cine castiga mai mult cine este mai inteligent mai "citit".
Sfatul meu este sa acceptati langa voi un om care sa va iubesca pt ceea ce sunteti nu pentru frumusete sau pt inteligenta voastra sau pt ca zice lumea ca sunteti o "partida buna". Luati lucrurile asa cum sunt si oamenii asa cum sunt.
Niciodata nu o sa gasesti un om de acelasi nivel intelectual ca si tine ...la fel de frumos....la fel de bine educat.
Va urez multa bafta in alegerile ulterioare.
axyalexya
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:51
Pentru ca barbatii se intimideaza usor (asta fiind raspunsul la intrebare)

De la: axyalexya, la data 2008-10-10 12:51:38
Niciodata nu o sa gasesti un om de acelasi nivel intelectual ca si tine ...la fel de frumos....la fel de bine educat.
Va urez multa bafta in alegerile ulterioare.


Nu sunt de acord, eu am gasit asa ceva. Bine, pe urma l-am pierdut, dar se poate!
Kathara
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:54
Salut,
Interesante comentariile voaste si situatiile prin care ati trecut.Si eu sunt singura, am 26 de ani, sunt frumoasa, inteligenta, ambitioasa, am cucerit cativa barbati pana acum, dar de vreun an de zile sunt singura.Sunt multumita de tot ceea ce am realizat in viata pana acum,dar nu pot spune ca sunt FERICITA.Pentru ca lipseste CEVA din viata mea...CINEVA...EL care intarzie sa apara.E trist ca nu ai cu cine sa-ti imparti bucuriile si tristetile, ca nu e nimeni langa tine care sa te sprijine atunci cand iti este greu(sa recunoastem cu totii mai trecem prin momente grele in viata si am dori cu disperare ca cineva sa fie langa noi).
Cu toate ca sunt o fire puternica(sunt scorpion)mai am si eu momente in care singuratatea pune stapanire pe mine -in special atunci cand vine weekend-ul, sau ce te faci atunci cand vin sarbatorile. Ganditi-va ca mai sunt 2 luni si vine Craciunul si Revelionul.Stau si ma gandesc ca si anul acesta de sarbatori voi fi tot singura, nu voi avea pe numeni langa mine , dar ce sa-i faci speram, pentru ca speranta si visele nu poate sa ti le ia nimeni.
Revenind la subiect -frumoase, inteligente si singure- pot spune ca acum 6 luni am cunoscut un tip frumos,inteligent dar singur.Motivul, din cate am putut eu citi printre randuri din discutiile cu el o relatie nereusita.A fost o provocare pentru mine sa incerc sa-l cuceresc pentru ca tipul se lasa destul de greu.Incet incet am reusit sa ma apropii de el, am devenit amici, dar deocamdata atat.Suntem doua firi puternice, ambitioase si cine stie s-ar putea sa iasa ceva sau s-ar putea sa nu, merita sa incerc.Nu e usor, dar tocmai pentru ca nu e usor nu vreau sa ma dau batuta; poate ca am pierdut mici batalii dar nu si razboiul.Asa ca fetelor sperati, aveti incredere in voi, apreciati-va pentru ceea ce sunteti, pentru ceea ce puteti oferi, si nu va dati batute niciodata.
HJKH
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:59
Femeile inteligente si frumoase au si pretentii,si pe buna dreptate,si cum barbatii nu suporta femeile cu pretentii.......
stylisimo
Postat pe 19 Octombrie 2008 21:30
Un barbat adevarat va dori o femeie cu pretentii pentru ca asta doreste si el...daca a fost ranit va astepta ....va face primul pas ...greu...sau va dori doar joaca.....
manuela12
Postat pe 20 Octombrie 2008 16:19
Pt katara ...degeaba l-ai gasit....daca l-ai pierdut inseamna ca nu era pt tine....poate este altcineva pt tine....poate chiar de acelasi nivel...dar repet...imi e greu sa cred k exista pe acest pamant 2 oameni care sa gandeasca la fel si sa se comporte la fel...nici macar fratii nu sunt la fel si nici macar gemenii
axyalexya
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:36
salut.sunt si eu draguta, inteligenta si .... singura. spun singura ptr ca de curand am cunoscut un tip care parea ok, chiar mi-a spus ca vrea o relatie stabila...dar brusc m-a lasat in aer, asa pur si simplu fara nici un cuvant, desi el a fost cel care a insistat sa iesim. chiar nu stiu unde am gresit.... si sincer nu pot sa-i inteleg comportamentul. poate ma ajutati voi? sincer as vrea si o parere de baiat. merci!

Postat pe 22 Octombrie 2008 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine spune ce e bine si ce nu??? 15 De la: dontworibehapi 30 Aprilie 2009 08:49
Cum poti sa treci de pe locul 2 pe locul 1 in viata unui barbat? 47 De la: bruneagra25 5 August 2009 09:20
ce parere aveti ...se va inbunatati viata,, 17 De la: kudika076978_iasomie 10 Iunie 2012 20:31
Cum imi pot gasi fratele? 1 De la: kudika_1035854 18 Februarie 2019 15:52
Educatie fara violenta 62 De la: rockk 15 Februarie 2011 05:26