Setari Cookie-uri

intelegente,frumoase si........singure

Tind sa cred k multe femei de genul acesta sunt singure pt k par inabordabile ( fara voia lor) si pt k multi barbati se sperie de o femeie desteapta si independenta.
E mult mai usor sa iei o tipa draguta dar plina de complexe pe care s-o ''protejeze '' chipurile iar in timpul asta el sa doarma linistit la gandul k n-o sa-l insele niciodata (ea fiind convinsa k doar el s-ar uita la ea).
Pe cand, e un act de curaj sa-ti iei o femeie puternica, inteligenta, de succes, care l-ar tine totdeuna in priza, pe care ar trebui s-o recucereasca mereu si careia sa-i ofere un sprijin rafinat si inteligent.
bastiuta
Postat pe 31 Iulie 2008 13:26
Da, bastiuta, cred ca ai perfecta dreptate.De cele mai deseori nu e vima acestor femei, dar e ...............frica barbatilor.Se spune ca femeile(nu toate, dar majoritatea) au nevoie de un barbat mai puternice ca ele insile, deaceea presupin ca nr admiratorilor si curajosilor carea sa faca "CEVA" este invers proportional cu intelegenta si puterea femeilor :(

Postat pe 31 Iulie 2008 15:48
topicu' asta zici ca-i valea plangerii!!

Postat pe 31 Iulie 2008 17:03
Astepti de la viata tot ce este mai bun. Visezi cu ochii deschisi ca intr-o zi se va gasi cineva si pentru tine. Asta se intampla la o varsta frageda, la o varsta in care esti optimista, in care viata nu ti-a aratat nedreptatile si dedesupturile ei, in care nu si-a aratat adevarat fatza a lucrurilor, respectiv a oamenilor. Cam asa privesti si gandesti in perioada adoloscentei, apoi treptat, multe aspecte iau o turnura total diferita. Prietenii iti inseala asteptarile, colegii te privesc cu multa invidie pentru faptul ca esti frumoasa si fiindca hainele stau mai bine pe tine decat pe ei, mai bine zis pe ele, iubitul te paraseste, sau te inseala, ori in cel mai fericit caz, dispare fara nici cea mai mica explicatie. Frumoasa sau nu, isteata sau mai putin, dar singura! Ramane acum de pus in balanta ce alegi: de a fi cu un barbat care nu te reprezinta, un om al carui loc langa tine este fara sens, sau de a te descurca singura in TOT. Eu una am inteles, dupa cateva relatii care au esuat lamentabil, ca oricat suflet as pune EU, daca nu am un corespondent care sa ma aprecieze, sa ma respecte, care sa imi inteleaga, aprecieze si sa imi iubeasca VALOARE MEA, atunci relatia cu acesta nu va merge NICIODATA.
Aceasta diferenta uriasa dintre mine cea de acum 20 de ani, sau pot spune chiar si de acum doar un an, este absolut uriasa, insa am invatat sa fiu puternica, sa imi demonstrez mie ca sunt in stare de orice, ca pot muta muntii din loc! Dar am inteles acest lucru fiind SINGURA!
Pe deasupra si inteligenta si frumoasa si ..........
pergolese
Postat pe 1 August 2008 15:57
intr`adevar o femeie deshteapta shi frumoasa de cele mai multe ori pare inabordabila, insa d foarte multe ori multzi barbatzi ishi incearca norocul, tokmai pt k par mai greu de cucerit. probabil shtim cu totii k pt a te bucura de un lucru trebuie sa munceshti un pic mai mult pt acesta... in cele mai multe cazuri femeile inteligente st conshtiente de valoarea, inteligentza shi frumusetzea lor shi tokmai din kauza asta cauta ceva cat mai aproape de perfectziune! insa toata lumea are defecte... in cele din urma ajungem la concluzia k atitudinea conteaza shi detaliile fac diferentza..
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 16:02
Hey, geo32.Nu topicul e valea plingerii, dar VIATA.Daca poti schimba ceva ( ma refer la topic) de ce nu o faci?

Postat pe 2 August 2008 17:29
nu sunt messia femeilor inteligente frumoase si singure.
si in plus , mi-ajunge una!
daca ai citii mesaju' ankuticai, poate ca topicu' n-ar exista!

Postat pe 2 August 2008 17:33
Esti BRAVO pergolese.Sper aceeasi putere sa o aiba toate fetele frumoase si intelegente

Postat pe 2 August 2008 17:33
ma bagi la banuieli!(stii ce inseamna a banuii?)
cum nu stiu decat limba romana , si nici p-aia prea bine, pot sa-mi inchipui orice despre acel "pergolese".

Postat pe 2 August 2008 17:37
poate vi se va parea bizar, dar ii voi da dreptate lui geo ca acest topic pare un soi de valea plangerii si sti de ce? Tocmai ptr ca o femeie inteligenta nu se vaita ca un looser, iar daca face o alegere gresita in privinta unui barbat, asta e! Daca esti vreun geniu, nu-ti garanteaza nimic faptul ca nu vei face si alegeri gresite.
Cu toate astea, eu cred ca tocmai INTELIGENTA face diferenta intre perdanti. Nu ma credeti vreo protejata a sortii. In nici un caz! Am dat-o-n bara de mai multe ori, insa viata e un sir continuu de compromisuri, de suisuri si coborasuri. Iar daca decid sa stau singura-n fata tv-ului, o voi face ptr ca am dreptul sa fac alegeri libere, sa mi le asum si sa suport consecintele. Si poate ptr ca tocmai sunt inteligenta, prefer sa stau singura decat cu vreun mototol.
puiut_77
Postat pe 4 August 2008 09:31
Buna,

OK, suntem frumoase, inteligente.... intr-un cuvant puternice,dar,...singure.
Si inrebarea pe care ne-o punem mereu este DE CE?
Fetelor, cred ca cerem mult prea mult de la bietii barbati...
Ridicam stacheta acolo unde ei nu pot ajunge...
Prin natura lor, ei sunt cei care ar trebui sa domine, sa fie "mari si tari"...si ce se fac atunci cand au langa ei o femeie puternica??..de obicei fug...
Si atunci? Ce facem? Cautam in continuare acel "Fat Frumos"care sa..si sa...si sa..., speram ca intr-o buna zi il vom intalni. Sau ne multumim in a fi singure?
Ar mai fi si o a treia varianta...mai coboram putin stacheta!!!
Si din nou speram ca nu vom mai fi singure, si ca intr-o buna zi va fi langa noi cel pe care ni-l dorim!
Pana la urma, aveti grija ce va doriti, ca poate vi se intampla!


slyd
Postat pe 4 August 2008 12:22
draga puiut 77,

ai dreptate intr-un fel in ceea ce spui, dar nu tocmai oamenii inteligenti isi pun intrebari, dintre care cea mai frecventa este "de ce?". daca nu s-ar fi pus aceasta intrebare de n ori, nu s-ar fi inventat si nu s-ar fi scris nimic pe planeta noastra. iar, pe de alta parte, si femeile inteligente sunt oameni, deci SIMT, nu sunt imune, si de aceea au si dreptul sa planga... sau sa se planga. sau cel putin sa discute la rece despre acest subiect si despre oricare altul din orice alt domeniu.
sushik
Postat pe 5 August 2008 23:34
am citit ce ati scris voi toti...si sincer..m-am amuzat putin. Nu se pune problema..sunt frumoasa, desteapta si devreme acasa, toata lumea are probleme indiferent de sex, pozitie sociala si de fizic, numai ca fetele "frumoase" si "inteligente" cum se considera ele sunt mai smiorcaite de fel. si am pus in ghilimele deoarece frumusetea se poate interpreta de la pers. la pers. poate unoara le plac slabanoagele, altora grasele, unora le plac cele cu ochelari iar alti le dispretuiesc pe cele ce poarta asa ceva....etc.Nu trebuie sa arati ca un fotomodel sau sa fi blonda cu ochii albastri ca sa fi frumoasa, Dumnezeu ne-a facut diferiti tocmai pt ca avem gusturi diferite fata de cea ce inseamna frumos. Si inteligenta...mie mi se pare inteligenta pers. care stie ce vrea de la viata si poate sa-i tina piept si pe langa sa mai aibe si o slujba bine platita, nu mi se pare deloc inteligenta o pers care stie sa inmulteasca in gand 2 nr de cate 10 cifre fiecare si si-a facut o cariera din asta dar cu viata sociala e la pamant. Eu am 20 de ani si m-am mutat cu iubitul meu de la 18 el avand 20. Cu parinti mei ma inteleg foarte bine..asta ca sa nu credeti ca sunt vre-o ciudata care a fugit de acasa, intradevar am avut scandal cu ei cand am plecat dar au trecut peste. Si am spus asta deoarece vreau sa va arat ca daca vreti ceva de la viatza trebuie sa va luati singuri..nimeni nu va da degeaba.Acum au trecut 2 ani, la inceput nu stia ca trebuie sa-mi spuna ca sunt frumoasa, sa ma ajute la mancare..etc. dar eu am vazut ce om zace in el si am inceput sa-i arat si sa-i spun cum mi-ar place sa fie, ce mi-ar place sa faca, si acum in fiecare zi imi spune cat de frumoasa sunt si cat a iubeste, si chiar ma ajuta la mancare si curatenie cu toate ca el acum se duce la munca iar eu stau acasa. Vreti un om bun, gasiti unul care va place si faceti-l pe gustul vostru, nimeni nu stie ce vrei daca tu nu ii arati sau ii spui.Si sa nu cerdeti ca-i un tantalau..din contra pana sa il cun. eu era un golan cum se zice, era rau cu fetele, nu-i placea munca..etc. N-am vrut sa jignesc pe nimeni cu com. meu, doar mi-am spus parerea
pink_butterfly
Postat pe 11 August 2008 10:59
Dragelor,

Problema este ca fetele inteligente si frumoase au prea mari pretentii de la un barbat ori se stie bine ca nu exista barbati perfecti. Dar o femeie inteligenta rrebuie sa stie sa accepte un barbat cu bune si cu rele si daca e chiar inteligenta poiate sa-l tine langa ea forever. Vorbesc din prorpia experienta: nu vreau sa ma laud dar arat bine, am o cariera super, castig foarte bine ( sunt manager in resurse umane la cea mai mare companie din Romania)si cu toate astea am o relatie de 2 ani, ne-am luat apartament impreuna, stam impreuna de 1 an si trebuie sa va spun ca totul merge foarte bine intre noi. Ce-i drept am avut si noroc sa gasesc un barbat inteligent ( si tin sa precizez ca nu are facultate dar ii intrece pe multi cu 3 facultati) si evident ca are defectele lui ( jocul pe calculator, comoditate cateodata sau neimplicare in gospodarie), dar aceste defecte nu sunt atat de grave incat sa faca imposibila o relatie si tocmai de aceea am invatat sa le accept ba chiar sa le schimb incetul cu incetul fara ca el sa-si dea seama.Secretul este ca aparent sa-i dai lui dreptate dar intre timp tu oricum faci cum consideri ca e mai bine. Pe el il va face fericit faptul ca va crede ca ideea a fost al lui chiar daca tu i-ai sugerat-o fara ca el sa-si dea seama. In orice caz nu trebuie sa-l faceti sa se simta inferior ( el castiga de ex mult mai putin decat mine dar niciodata nu a simtit asta, la noi banii sunt la comun).E foarte important sa nu-i reprosati niciodata faptul ca castiga mai putin, sau ca nu au un job la fel de bun etc, deoarece acest lucru otraveste relatia foarte repede ( se simte ranit in orgoliu) Pot sa spun ca am o relatie fericita, deci sa pare ca aceasta reteta functioneaza.
Si inca ceva: mai coborati si voi stacheta si deti-le o sansa si unor barbati pe care pana acum nu i-ati considerat demni de voi si veti vedea ca veti avea surprize placute. Cel mai important este ca acel barbat sa fie inteligent ( nu geniu) si ceea ce este si mai important este caracterul, deoarece de acest aspect depinde daca sunteti compatibili si va veti intelege, sau nu.
Sper sa va gasiti jumatatea si sa fiti iubite.
tundebogdan
Postat pe 11 August 2008 11:23
viata e plina de nedreptati,insa altii o duc bine intrebarea ar trebui pusa baietilor,ca ei prefera exact opusul:fete prostute,uratele...asta e adevarul.exemple sunt numeroase.multe prietene,verisoarele lor,vecine,(chiar si eu) au patit exact la fel. desi suntem inteligente,frumoase,baietii sunt capabili sa te insele pentru prima parasuta si de ce nu,sa te si paraseasca.nu stiu de ce,dar sunt numeroase cazurile in care aceste tipe nu arata mai bine si mai mult,nu detin un bagaj de cunostiinta bogat.
cred ca baietilor le place sa domine,sa fie mai inteligenti decat partenera,si in plus se plictisesc si repede,incat nu mai conteaza care e urmatoarea...altfel nu-mi explic.
totul depinde de gradul de maturizare al lor...eu pana acum nu am intalnit un baiat care sa ma aprecieze pe deplin.si ce nu va aprecia la tine,va aprecia la alta...
asteptam baietii sa ne zica parerea lor :D
dorina_77
Postat pe 15 August 2008 17:17
Am citit ceva mesaje si m'am cam panicat...adica...fete dragutze si istetze ramase singure pe perioade lungi de timp? Pai...eu doar ce'am iesit dintr'o relatie...si nu e vorba ca imi caut pe cineva neaparat acuma dar abia acum mi'am pus intrebarea...daca voi ramane singura 1 an...doi...mai mult? Sau daca nu voi avea unde sa caut sau timp? Eu lucrez,merg si la facultate,timp am foarte putin de iesit si prea putine prietene..
andreees
Postat pe 19 August 2008 04:14
fato,tare proasta esti,te crezi chiar asa de frumoasa

Postat pe 19 August 2008 18:47
De la: liviaciobanu94, la data 2008-08-19 18:47:53fato,tare proasta esti,te crezi chiar asa de frumoasa
blindgirl
Postat pe 19 August 2008 19:55
stop fighting , sau numai adresati injuri , see ya alll :))uiiiiiiiiiiiiiiiiiiii poc , trosc , bum im gone :P
blue07scorpion
Postat pe 20 August 2008 08:19
heeeeyyyyyyyyyyyyy, gata cu atacarea persoanei! Fiecere spune ce crede si ce simte si asta nu inseamna ca cineva e proasta daca se considera frumoasa, poate chiar e laudabil ca poate sa se accepte, sa se respecte si sa se iubeasca

Postat pe 20 August 2008 10:11
corect asa e lightly :)stop fighting , va rog sa aveti o zi mai buna ca a mea :|see ya
blue07scorpion
Postat pe 20 August 2008 14:37
cu cine vb don'soara sau doamna liviaciobanu? /:) btw ai avut ocazia sa o vezi pe respectiva care "se crede" frumoasa? Poate chiar e
andreees
Postat pe 22 August 2008 13:38
--frumusetea e in ochii privitorului--

c_r_i
Postat pe 22 August 2008 23:57
mai fetelor voi nici acum nu v-ati dat seama care e problema voastra?? a iesit in evidenta chiar in mesajele de mai sus, voi astea mai frumoase si mai inteligente ca restu va credeti prea superioare celorlalti,daca vecina te de bloc are un iubit super frumos voi gata.."vedeti aia de proasta si urata ce e a agatat unul bun" da v-ati gandit vreodata ca poate aia are mai multa minte ca voi,mai multi prieteni, mai multi admiratori poate chiar mai frumoasa ..si stiti dc..pt voi astea superioare va credeti perfecte si nu va convine nici un barbat pt ca va iubiti prea mult pe voi insiva, si chiar daca vine unul mai breaz pe la voi aplicati repede privirea aceea a vostra gen "fugi de aici taranule ca eu sunt prea buna pt tine".cum sa nu fuga barbatii de voi atunci. cand mai gasiti unul faceti o lista cu defectele lui si puneti-l si pe el sau pe o prietena de-a voastra sa faca o lista cu defectele voastre..sa vedem care lista e mai mare
pink_butterfly
Postat pe 23 August 2008 20:12
la com asta chiar astept raspunsurile voastre. daca eu,sau iubitul meu, sau 10 barbati ma considera mai frumoasa decat unele dintre voi si poate chiar mai inteligenta asta inseamna ca eu sunt aia frumoasa si voi celelalte uratele?? pai asta ar insemna ca in situatia asta eu as fi cea frumoasa cu probleme si voi cele prostute cu barbati buni langa voi, nu?/, deci vedeti..situatia nu se pune daca esti frumoasa sau nu, ca poate pt 5 barbati esti frumusete rara dar pt altii5 esti cam uratica si pari prostuta, mai fetelor...hai sa fim serioase, problema la voi trebuie luata..unde gresesc de nu pot sa am pe nimeni...sau gandeste-te ca poate ceea ce vezi tu in tine altii nu vad. daca ar fi s-o luam dupa ce spuneti voi aici..pai atunci si eu ma consider frumoasa si inteligenta si n-am probleme cu barbatii si nici n-am avut..am alte cateva prietene la fel de frumoase si inteligente si nici ele nu au astfel de probleme. sunt mii de femei frumoase, urate, grase, slabe care au probleme cu barbati, ele cum ar trebuii sa puna problema...sunt urata dc n-am noroc la barbati?? mai bine ganditi-va cum sa faceti sa atrageti barbatii buni..nu va mai ganditi atat la perfectiunea voastra ca tot oameni sunteti si voi
pink_butterfly
Postat pe 23 August 2008 21:30
draga,se vede ca nu te-a parasit nimeni pentru o panarama..daca te-ar fi parasit ai fi inteles si sunt sigura ca te-ai fi ofticat.
eu cred ca deja incepi sa exagerezi aici.cand faci o afirmatie de genu e pentru ca asta e adevarul.e normal sa fie doua extreme frumoasa si urata,respectiv proasta si desteapta.dar ce faci cand de exemplu vecina ta are liceul si tu ai master,esti doctorant...?si sa zicem ca varsta e aceeasi??cine e mai inteligent aici?eu zic ca diferenta e cat se poate de clara.si e si normal ca tipa cu liceul sa aiba mai multi prieteni pentru ca prieteni de genu se fac foarte usor.in schimb prieteni cu cap greu gasesti. eu zic ca daca esti inteligenta automat te face mai frumoasa decat cealalta..dar problema e ca barbatii nu vad asta,prefera tipele ca tine,care posteaza poze de genu..cu cracii pregatiti.cred ca de aia nu intelegi tu subiectul

"pt voi astea superioare va credeti perfecte si nu va convine nici un barbat pt ca va iubiti prea mult pe voi insiva" nu suntem perfecte,dar ne consideram superioare,de ce?exemple ar fi numeroase...ti-as scrie un roman,dar timpul preseaza...de convenit ne convin barbatii care nu se uita dupa tipe cu cracii dezveliti.si astia sunt specii pe cale de disparitie.
hai ca am dezlegat misterul,nu suntem singure din cauza noastra,din cauza lor pentru ca stii..in ziua de azi nu mai conteaza ce ai in cap,cum arati,conteaza ce ai intre craci.
dorina_77
Postat pe 24 August 2008 01:42

eu cred ca Razz are dreptate! atitudinea e cea mai imp...comunicarea, sinceritatea, profunzimea sentimentelor si as zice eu, empatia...si nu spun asta de pe pozitia cuiva care nu e singur....ci dimpotriva, imi pun de ceva vreme intrebari de ce relatiile mele nu dureaza!!! cred ca nu stiu sa comunic si nu sunt persuasiva ...asa ca degeaba arat mai bine ca altele, sau sunt mai citita!!!
Icelady
Postat pe 24 August 2008 07:27
Nu vei auzi decat rar o femeie sa spuna in ziua de azi ca nu e frumusica,inteligenta si ca nu arata bine.Asta probabil ca vine din increderea pe care ne-o da emanciparea si eliberarea feminina....cea ce e foarte bine,dar pe cand noi capatam tot mai multa incredere in fortele proprii si siguranta de sine,barbatii sunt constienti de atuurile lor de mult si atunci tocmai de aia devin mai retrasi si mai timizi.Nu sunt obisnuiti ca o femeie sa se descurce singura...sa nu aiba nevoie de un barbat in tot ce face si de aceea pt noi par niste imbecili si mototoli.Putini sunt cei care sunt pe deplin constienti de capacitatile lor si de ale partenerelor si de obicei acestia fie sunt luati...fie sunt de peste 40 de ani.Deci ....nu prea mai ramane de unde alege.Si daca mai sunt si femei care considera(ca si mine)ca ce paote face un barbat in pat nu paote face un vibrator sau mai stiu eu ce altceva....atunci normal ca se ajunge ca macar de dragul sexului sau a dorintei de a nu innebuni de unul singur sa cobori stacheta.Ca nu ar trebui facut asa....e alta poveste...pana atunci insa...tre sa existe "un bou si o belea".
pricope
Postat pe 24 August 2008 10:07
ca barbat gandesti frumos si profund
tess2x
Postat pe 24 August 2008 12:15
Uneori femeile inteligente sunt prea exigente...si observa foarte usor defectele celuilalt.
Amiable
Postat pe 24 August 2008 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pisica mea 21 De la: kudika055844 23 Ianuarie 2010 13:43
RAMADAN 9 De la: kudika319695 5 Septembrie 2010 05:35
petrecere reusita intre prieteni 5 De la: Cassey 30 Decembrie 2008 15:26
NUMAI VIATA NE APARTINE 28 De la: mia_mia 23 Mai 2008 10:52
topic pentru priteni buni 11 De la: erikahd2008 17 Martie 2009 05:29