Setari Cookie-uri

intelegente,frumoase si........singure

salutare....recomand lectura unei carti: "Ghidul femeii independente" Jennifer Bawden , editura Humanitas, Bucuresti, 2006
succes....astept raspunsuri de la voi...dal a-ti experimentat sfaturile din carte
baci....
MotoriAuto
Postat pe 24 August 2008 14:22
salut
f interesant topicul si ma bucur sa aflu k nu sunt singura care gandeste k voi..nu am sa-mi plang nereusitele si nici lauda succesele,dar va pot spune k va inteleg si snt in clubul vostru...
citeam despre grija, temerile unor fete de 21 ani sau 24 de ani...mai fetelor,eu am 30 de ani, dar tot cred/sper k o sa fie bine si pt mine candva...la 21 de ani, nu trebuie sa te stresezi prea tare de asta... si nici la 30
pana la urma exista un bine si in aceasta situatie: ai mai mult timp de tine si poti face doar ce- ti doreste sufletelul tau...nu tii cont de nimeni, doar de tine si numai de tine...
va doresc sa fiti fericite!
amalia0220
Postat pe 24 August 2008 16:09
Nu regreta, chiar nu ai...da e adevarat cu anii tineretii dar crede-ma ca poti avea ani f frumosi si alaturi de el.Iar "afara" nu sunt chiar asa de grozavi barbatii, deci nu pierzi mare lucru mai ales daca langa tine ai un exemplar f bun;) Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard:)De obicei se ajunge la regrete...
balomir
Postat pe 24 August 2008 17:43
Draga mea...dak esti fotomodel nu inseamna neaparat si k esti frumoasa...fotomodelele din ziua de azi...SUCKS!Frumusetea este in intrior si de aceea sunt relatii de genul...urat+frumos....pt k se atrag dupa frumusetea interioara..restul...dispare..e pasiunea de la inceput........
dinita_rdv
Postat pe 24 August 2008 18:23
Am citit toate mesajele.Eu am 30 de ani si de aproape 4 ani sunt singura si ma intreb mereu DE CE?..Arat f bine (barbatii intorc capul pe strada),sunt inteligenta (se poate discuta cu mine pe orice teme),sunt sociabila imi fac imediat prieteni si sunt apreciata peste tot...si cu toate astea singura.Mereu am visat la o familie,sot,copil...dar nu am avut niciodata curajul sa fac acest pas...mereu am zis ca am timp si pt asta si din pacate mereu am sperat la CEVA MAI BUN si asta pt ca NICI UNUL NU ERA DESTUL DE BUN.Acum am ajuns in situatia de a accepta orice numai sa nu fiu singura...si din pacate uite asa majoritatea dintre noi ajung linga un ratat distrugindu si viata....asta e valabil si pt barbati normal...viata e ca un loz in pic...
beatryce30
Postat pe 24 August 2008 18:24
De la: beatryce30, la data 2008-08-24 18:24:47Am citit toate mesajele.Eu am 30 de ani si de aproape 4 ani sunt singura si ma intreb mereu DE CE?..Arat f bine (barbatii intorc capul pe strada),sunt inteligenta (se poate discuta cu mine pe orice teme),sunt sociabila imi fac imediat prieteni si sunt apreciata peste tot...si cu toate astea singura.Mereu am visat la o familie,sot,copil...dar nu am avut niciodata curajul sa fac acest pas...mereu am zis ca am timp si pt asta si din pacate mereu am sperat la CEVA MAI BUN si asta pt ca NICI UNUL NU ERA DESTUL DE BUN.Acum am ajuns in situatia de a accepta orice numai sa nu fiu singura...si din pacate uite asa majoritatea dintre noi ajung linga un ratat distrugindu si viata....asta e valabil si pt barbati normal...viata e ca un loz in pic...
am citit si eu aproape toate mesajele.Asa am facut si eu..nu ca eram foarte frumoasa...nici foarte inteligenta...am tot ales pana am cules, unul era ba scund, unul prea inalt, sau acum nu e momentul si...uite asa m-am casatorit pe la 32 de ani cu un om simplu, nu perfect///nu ceea ce am vrut eu, sau ceea ce n-am vrut niciodata...este destul de greu acum..am insa o multumire>o fata frumoasa..dar prea inteligenta,,,prea serioasa..prea..prea din toate punctele de vedere..prea matura pentru varsta ei si ....nu stiu ce-i rezerva viitorul..mi-e teama sa nu se indragosteasca de cine nu trebuie..sa sufere si ea...sa nu aleaga prea mult si mai tarziu sa culeaga...Mai spun ceva: eu cred ca barbatilor nu le plac femeile mai istete decat ei..sau e cineva de alta parare? Domnilor treziti-va si dati raspunsuri pertinente pentru femei care au fete adolescente!!!!!!!!
just28
Postat pe 24 August 2008 19:52
inteligente..frumoase..sau nu..dar totusi singure..de ce? pentru ca vrem ce este mai bun pentru noi, vrem sa fim apreciate, iubite..avem nevoie de cineva care sa ne faca sa ne simtim speciale in momentele in care asta ar fi ultimul lucru la care ne-am gandi, vrem sa ne simtim in siguranta...vrem sa fim respectate...sau cel putin..asta caut eu...prea mult?..nu cred...doar ca...barbatii la care ne gandim se pot imparti in doua clase: barbati care ar trebui sa ne placa, dar nu ne plac, si barbati care nu au niciun motiv sa ne placa, dar ne plac...probabil aici gresim multe dintre noi si desi suntem constiente, ne este greu sa facem ceva...
an3marry
Postat pe 24 August 2008 20:50
DACA O FEMEIE AR AVEA SFATURI ATUNCI UNDE MAI ESTE MAGIA? UNDE MAI ESTE FIORUL SAU EMOTIA ACEEA CAND IL VEZI? CRED CA CEA AI MARE VINA A FEMEILOR SINGURE ESTE TEAMA DE ESEC , DE A NU FI RANITE SAU DE A NU MAI FI RANITE, DACA ASTA POATE FI O VINA SAU PUR SI SIMPLU MASURA SUPLIMENTARA DE APARARE. SUNT SINGURA DE 2 ANI SI TOTUSI PREFER SA NU STIU RETETELE SIGURE DE A RELATIONA CU UN BARBAT.E PREA FRUMOS SA MA INDRAGOSTESC DIN SENIN SI AS PIERDE INTENSITATEA MAXIMA FOLOSIND UN TRUC SAU O RETETA.MAY ALL BE ENLOVED SOME DAY!
roxu_a
Postat pe 24 August 2008 21:53
Buna,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ai perfecta si maxima dreptate. Am 36 ani, un divort, 1,5 preietenii, o cariera obtinuta cu multa munca, multa , multa singuratate si o satisfactie - un baiat de 12 ani-sahist-cam inteligent.
Nu prea cred ca voi gasi pe cineva si nu voi intelege de ce, desi sunt o pers vesela, imi place viata (copii, bucataria, fam) etc. dupa cite am citit ..... clar numai exista sanseeeeeeeeeee.


pusiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
lauraclau_neaga
Postat pe 24 August 2008 23:12
Daca sunteti si"frumoase" si "inteligente",de ce sunteti atat de singure?
Uneori exista si singuratate in ....doi.
numai
Postat pe 25 August 2008 15:28
ann3mary:Bravo!Scrii frumos.Sper sa si gandesti la fel...
numai
Postat pe 25 August 2008 15:31
pt.lauraclau_neaga:NU dispera>"Speranta,este bunul cel mai de pret al oamenilor.Cine nu are nimic,are maca asta"
numai
Postat pe 25 August 2008 15:33
nu mai blamati fetele inteligente , frumoase, singre si ne...., nu-i vina lor!! scrie si-n ziar!

Postat pe 25 August 2008 18:56
scuze beatryce, parte din raspunsul meu iti apartine,am vrut sa-l citez..nu stiu ce s-a intamplat!!!!
just28
Postat pe 25 August 2008 21:38
De la: numai, la data 2008-08-25 15:28:51Daca sunteti si"frumoase" si "inteligente",de ce sunteti atat de singure?
Uneori exista si singuratate in ....doi.
frumoase..inteligente si singure..nu e chiar asa de greu....cel mai greu este in doi si totusi sa te simti singur....ce ziceti....ce-i de facut in acest caz?
just28
Postat pe 25 August 2008 21:45
Ai dreptate Halm...singuratatea in doi este groaznica...sa fii linga cineva si sa te simti singur...dar...mi se pare si mai groaznic sa ti dai seama de asta si totusi sa continui...de aici si subiectul inteligente,frumoase si singure...
beatryce30
Postat pe 26 August 2008 21:47
PT HALM:tU CE CREZI CA-I DE FACUT?
1.DISCUTIE CU CE DE-AL....DOILEA(TEORETIC EXISTENT)
2.NU S-A REZOLVAT,ATUNCI RENUNTI LA SINGURATATEA IN DOI SI IN VIITOR,BINEINTELES,CU ALTCINEVA,O SA FII DOI INUNUL SI AMANDOI NESINGURI.DACA PIERZI TIMPUL S-AR PUTEA SA O FACI DEGEABA SI M,AI TARZIU SA NU MAI FITI DOI NICI MACAR SINGURI,POATE AI SA FII SINGURA SI...
numai
Postat pe 26 August 2008 22:39
Considera ca posibil ca in ziua de azi vina nu o port femeile sau barbatii, dar timpurile pe care cu TOTII le-am creat. Cind atragem si noi atentie la viata noastra personala, atunci cind avem o cariera sau cel putin Universitatea finisata. Si atunci ne pomeni ca stim sa facem matematica superioara, dar nu stiu sa construim o relatie sanatoasa. Nu acuz pe nimeni, nici pe carieristi, nici pe cei care vor sa devina. E ceva normal. Intr-o lume mercantila e imposibil sa fie altfel. POte tre sa schimba, lumea

Postat pe 27 August 2008 00:09
pt beatrice30:bravo!Poate mai conversam
numai
Postat pe 27 August 2008 01:04
Ai mare dreptate....
mihaimelania20042
Postat pe 29 August 2008 13:36
Ai mare dreptate....
mihaimelania20042
Postat pe 29 August 2008 13:36
Femeile frumoase si inteligente sunt singure pt ca pe linga faptul ca intimideaza au si asteptari mari de la un barbat .Dar nu trebiu sa dispere pt ca exista si barbati puternici care sa le completeze .Trebuie doar sa i gaseasca ,,Cu cat judeci mai mult cu atat iubesti mai putin,,Honore de Balzac
marinela_diana
Postat pe 29 August 2008 16:39
De la: numai, la data 2008-08-26 22:39:08PT HALM:tU CE CREZI CA-I DE FACUT?
1.DISCUTIE CU CE DE-AL....DOILEA(TEORETIC EXISTENT)
2.NU S-A REZOLVAT,ATUNCI RENUNTI LA SINGURATATEA IN DOI SI IN VIITOR,BINEINTELES,CU ALTCINEVA,O SA FII DOI INUNUL SI AMANDOI NESINGURI.DACA PIERZI TIMPUL S-AR PUTEA SA O FACI DEGEABA SI M,AI TARZIU SA NU MAI FITI DOI NICI MACAR SINGURI,POATE AI SA FII SINGURA SI...
teoretic este asa cum spuneti,stiti chestiunea cu teoria si practica,,, practica ma omoara...nu este nicidecum asa de simplu, sunt mai multe in joc...poate am sa ma obisnuiesc cu acea singuratate sufleteasca si va fi mai usor cand vine si cea fizica,asa gandesc acum, poate e rau, poate bine...Dumenezeu va sti...oricum cum ma pregatesc pentru aceasta.
just28
Postat pe 31 August 2008 18:03
Buna Halm...stiu ca teoria si cu practica sunt doua chestii total diferite...stiu cit e de greu....iti spun din proprie experienta ca mai tirziu vei regreta enorm....nu ti cunosc situatia si mi cer scuze daca vb inestire de cauza...totusi...viata e asa scurta se duc anii si nu se mai intorc.Daca vrei sa fii fericit..RISCA...am trecut prin.asta..deci stiu ce vb...nu te mai complace in situatia asta pt ca nu se va intimpla nici o minune fara sa faci nik ,nici lui Dumnezeu nu i plac oamenii care nu fac nik Stii povestea Fiului risipitor?daca nu o stii zi mi ca ti o pov...mult scucces in orice ai face
beatryce30
Postat pe 2 Septembrie 2008 01:24
beatryce, nu cred ca mi-o mai amintesc.. dar..raman tot la ideea ca teoria este teoerie si practica este practica..nu greseti cu nimic, in momemntul de fata vreau sa ma obisnuiesc dar ma gandesc cu groaza la ziua cand fata mea va fi pentru mai mult timp plecata, vom fi doar noi, cand nu vom avea ce discuta sau nu voi avea cu cine discuta...dar sper sa-mi gasesc acel *ceva* care-mi va umple viata..deocamdata am o meserie care imi place in adevaratul sens al cuvantului... as fi in stare sa stau tot acolo..dar stiu ca acasa ma mai asteapta cineva care are nevoie de mine.. in rest toate trec..poate asa a vrut Dumnezeu sa-mi dea sa nu uit de el..te astept cu povestea, pe curand si
just28
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:32
De la: halm, la data 2008-08-31 18:03:57
De la: numai, la data 2008-08-26 22:39:08PT HALM:tU CE CREZI CA-I DE FACUT?
1.DISCUTIE CU CE DE-AL....DOILEA(TEORETIC EXISTENT)
2.NU S-A REZOLVAT,ATUNCI RENUNTI LA SINGURATATEA IN DOI SI IN VIITOR,BINEINTELES,CU ALTCINEVA,O SA FII DOI INUNUL SI AMANDOI NESINGURI.DACA PIERZI TIMPUL S-AR PUTEA SA O FACI DEGEABA SI M,AI TARZIU SA NU MAI FITI DOI NICI MACAR SINGURI,POATE AI SA FII SINGURA SI...
teoretic este asa cum spuneti,stiti chestiunea cu teoria si practica,,, practica ma omoara...nu este nicidecum asa de simplu, sunt mai multe in joc...poate am sa ma obisnuiesc cu acea singuratate sufleteasca si va fi mai usor cand vine si cea fizica,asa gandesc acum, poate e rau, poate bine...Dumenezeu va sti...oricum cum ma pregatesc pentru aceasta.

Buna! Cu siguranta ai o problema mare.Trebuie sa o rezolvi.daca vrei te ajut cat pot.
numai
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:30
buna,multumesc mult dar..inca nu sunt disperata si poate ma descurc si singura..cum am mai spus poate gasesc acel ceva, nu cineva neparat,,cu care sa-mi petrec timpul.m-ai vorbim.halm.
just28
Postat pe 9 Septembrie 2008 20:59
De la: numai, la data 2008-08-25 15:28:51Daca sunteti si"frumoase" si "inteligente",de ce sunteti atat de singure?
Uneori exista si singuratate in ....doi.


Da, ai dreptate...cred ca este cea mai dura...
De fapt, eu prefer sa fiu singura, decat singura in 2...
slyd
Postat pe 9 Septembrie 2008 21:19
De la: geo32, la data 2008-08-25 18:56:56nu mai blamati fetele inteligente , frumoase, singre si ne...., nu-i vina lor!! scrie si-n ziar!


Geo, daca suntem "inteligente, frumoase si singure"nu inseamna ca suntem si ne.....ba dimpotriva....
slyd
Postat pe 9 Septembrie 2008 21:20
stii ce cred eu?
e o chestiune de atitudine!sunt femei f frumoase,inteleigente,dar care nu stiu ce atitudine sa adopte in fata unui barbat,poate din lipsa de experienta,poate din timiditate,poate din teama de esec.Frumusetea fizica nu este tot c atrage un barbat,mai ales pentu o relatie de durata;Exista o multime de femei frumoase,dar lipsite de dragalasenie,de feminitate in gesturi,egoiste,ingamfate care pur si simplu nu stiu sa lase un barbat sa se apropie.cel putin nu un barbat de calitate.Ori un barbat de calitate cauta o femeie pentru o relatie solida,dar o femeie nu inseamna doar forme,ci si atitudine.de aici explicatia pentru atatea fete frumoase la brat cu niste trenchea flenchea.
megeo
Postat pe 10 Septembrie 2008 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ati spune daca?... 12 De la: danyuly 17 Octombrie 2008 11:49
Fetelee 9 De la: lory08 18 Aprilie 2010 09:42
vis 2 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 05:45
eu n-am prieteni 25 De la: miss_darine 1 Decembrie 2009 22:12
Bogdan are nevoie de noi 1 De la: roxana_elenna09 13 Noiembrie 2009 13:55