Setari Cookie-uri

Argumente ca nu m-am casatorit inca

noi,adica eu si prietenul meu, i-am linistit pe a nostri care ne tot intrebau cand ne casatorim, si le-am spus niciodata, s-au uitat mai ciudat un pic la noi da cu asta nu am mai auzit nici o intrebare de genu casatorie sau copii.adevarul e ca noi nici nu vrem sa ne casatorim niciodata chiar daca suntem de patru ani jumate si ne intelegem f bine , eu una nu ma vad mireasa si sincer nici nu vreau si nici el nu e genul.asa ca daca vreti sa scapati de intrebari eu zic sa le spuneti ceva de genu ca se linistesc, cel putin la noi a mers.
witcher
Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:57
Buna, fetelor!Sunt noua pe forum, sper sa ma primiti si pe mine.
Referitor la subiectul "casatorie", eu m-am casatorit la 24 de ani (acum am 26) si chiar daca sotul meu este o persoana deosebita si tine enorm la mine, pe masura ce trece timpul am sentimentul ca am facut o greseala.Parca nu mai pot sa ma distrez ca inainte, mi se cere sa fiu mai matura...si a intervenit rutina inre noi.
Morala: nu va grabiti!Bucurati-va de viata!
luci02
Postat pe 23 Noiembrie 2008 20:20
Bine ai venit pe forum. Cumva, viata ne cere uneori destul de brusc sa devenim maturi.. Cumva trebuie sa gasim calea de a fi fericiti, ori singuri ori langa cineva. Toate situatiile au si o parte proasta, asa cum au si o parte excelenta. Toate cele bune!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:20
Eu cred ca cel mai bine este sa stai fara acte decat cu acte si ca sa nu fie un pacat in fata lui Dumnezeu te duci si faci 1/2 de cununie la biserica deci eu una nu m-as mai marita asa scapi si de stresul certificatului de casatorie si de divort deci sunt contra casatoriei
NICOLETA69
Postat pe 19 Decembrie 2008 13:41
contra casatoriei ?? imi pare rau dar eu nu-s de acord cu asta....te mariti knd simti si cu cine simti ca merita....de ce sa ne gandim la divort inainte de a ne casatorii ? de ce sa se ajunga pana acolo? parca era casatorie din dragoste...nu din interes ...deci... nu-s de acord! sa ma marit... i dream to be a bride si voi fii iubiti- va
yo_buburuza
Postat pe 19 Decembrie 2008 13:56
Corect, casatoriti-va. Trebuie sa traiasca si avocatii din ceva
leto
Postat pe 19 Decembrie 2008 22:53
De la: Hania, la data 2008-06-25 11:17:59 "You don't like men or you just didn't find the right person?" Fetelor.. am aproape 30 ani si toata lumea ma intreaba ce e cu mine. inclusiv seful meu pe care l-am citat la inceputul frazei. I-am zis ca inca nu am gasit persoana potrivita, dar mi se spune ca.. nu vei gasi persoana potrivita 100%.. Sunt atat de suparata din cauza asta.. Le zic ca inca nu m-am realizat financiar, ca nu am gasit persoana potrivita.. dar uneori imi vine sa fug. Voi cum reactionati?

nu este ceva neobisnuit pentru ziua de azi.nu mai e ca pe vremuri....sunt multe persoane care se casatoresc mai tarziu.ce daca?fiecare face ce vrea si cum vrea, e viata lui.eu personal sunt casatorita, dar am prietene necasatorite sau divortate si niciodata nu le-am intrebat cand se marita sau cand isi gasesc un tip....e treaba lor asta.
mkdisk
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:04
De la: NICOLETA69, la data 2008-12-19 13:41:52Eu cred ca cel mai bine este sa stai fara acte decat cu acte si ca sa nu fie un pacat in fata lui Dumnezeu te duci si faci 1/2 de cununie la biserica deci eu una nu m-as mai marita asa scapi si de stresul certificatului de casatorie si de divort deci sunt contra casatoriei

ar trebui sa stii ca biserica nu te casatoreste daca nu esti casatorit civil!si iti cere si certificatul de casatorie ca dovada!
mkdisk
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:07
Nu inteleg de ce majoritatea considera casatoria o institutie. Pentru mine este mai mult de atat, imi doresc sa imbrac rochia alba cand sunt tanara si arat bine. Daca ai copil tarziu cine il sprijina? Il faci tarziu si la 15 ani se chinuie sa aiba grija de tine in loc sa ai tu.
Locuiesc cu cine de 3 ani si am tot asteptat sa faca pasul cel mare, timp in care l-am mai si batut la cap cu acest subiect. Un an de zile n-am mai zis nimic sa vad ce se intampla, a zis la un moment dat ca vrea copil, dar a fost doar o idee.
Acum am deschis din nou subiectul si s-a enervat (ca de fiecare data cand vreau sa vorbim despre asta). Ma gandesc sa ma despart, nu vreau sa mai astept 1, 2 sau cine stie cati. Merg deja spre 31 ani si eu care imi doream copil pana in 30.
Imi baga tot felul de motive, ca nu am un job bine platit, ca nu am initiativa, cand de fapt nu ma vrea. Nici nu ma ia, nici nu ma lasa. Imi spune ca asteapta sa-mi fac o cariera.
Am devenit pesimista si nu mai sunt fericita in relatie, nu stiu cum sa fac pentru ca imi este greu sa plec...
Ano_nim
Postat pe 22 Martie 2014 11:32
De la: Ano_nim, la data 2014-03-22 11:32:12Nu inteleg de ce majoritatea considera casatoria o institutie. Pentru mine este mai mult de atat, imi doresc sa imbrac rochia alba cand sunt tanara si arat bine. Daca ai copil tarziu cine il sprijina? Il faci tarziu si la 15 ani se chinuie sa aiba grija de tine in loc sa ai tu.
Locuiesc cu cine de 3 ani si am tot asteptat sa faca pasul cel mare, timp in care l-am mai si batut la cap cu acest subiect. Un an de zile n-am mai zis nimic sa vad ce se intampla, a zis la un moment dat ca vrea copil, dar a fost doar o idee.
Acum am deschis din nou subiectul si s-a enervat (ca de fiecare data cand vreau sa vorbim despre asta). Ma gandesc sa ma despart, nu vreau sa mai astept 1, 2 sau cine stie cati. Merg deja spre 31 ani si eu care imi doream copil pana in 30.
Imi baga tot felul de motive, ca nu am un job bine platit, ca nu am initiativa, cand de fapt nu ma vrea. Nici nu ma ia, nici nu ma lasa. Imi spune ca asteapta sa-mi fac o cariera.
Am devenit pesimista si nu mai sunt fericita in relatie, nu stiu cum sa fac pentru ca imi este greu sa plec...

viata e chiar simpla! esti fericita? DA- mergi inainte; NU- schimba ceva!
nu te agata de cineva ce nu te face fericita
Muse__
Postat pe 22 Martie 2014 11:40
Nu sunt doar fetele asaltate cu aceste intrebari.

Am 31 de ani, si ma tot freaca la cap de cel putin 4-5 ani.
In privat, familie apropiata, prieteni apropiat si familia de sange, stiu de ce, si ce motivatie am [aman nitel, se va intampla].

Insa in privinta lor, le-am inchis gura acum 2 ani cand le-am zis ca nu ma lasa sa ma casatoresc cu iubitul meu, si ca sunt nebun dupa baieti.
Stiu ca nu sunt gay, dar inca nu au gasit cu ce sa raspunda dincolo de 'hai mai, fi serios'.
Reveille
Postat pe 28 Mai 2014 23:35
De la: Ano_nim, la data 2014-03-22 11:32:12Nu inteleg de ce majoritatea considera casatoria o institutie. Pentru mine este mai mult de atat, imi doresc sa imbrac rochia alba cand sunt tanara si arat bine. Daca ai copil tarziu cine il sprijina? Il faci tarziu si la 15 ani se chinuie sa aiba grija de tine in loc sa ai tu.
Locuiesc cu cine de 3 ani si am tot asteptat sa faca pasul cel mare, timp in care l-am mai si batut la cap cu acest subiect. Un an de zile n-am mai zis nimic sa vad ce se intampla, a zis la un moment dat ca vrea copil, dar a fost doar o idee.
Acum am deschis din nou subiectul si s-a enervat (ca de fiecare data cand vreau sa vorbim despre asta). Ma gandesc sa ma despart, nu vreau sa mai astept 1, 2 sau cine stie cati. Merg deja spre 31 ani si eu care imi doream copil pana in 30.
Imi baga tot felul de motive, ca nu am un job bine platit, ca nu am initiativa, cand de fapt nu ma vrea. Nici nu ma ia, nici nu ma lasa. Imi spune ca asteapta sa-mi fac o cariera.
Am devenit pesimista si nu mai sunt fericita in relatie, nu stiu cum sa fac pentru ca imi este greu sa plec...



Nu mai esti fericita????Ai cel mai bun motiv pentru a-i spune "La revedere"!!!Nu iti fie teama ,si sa nu ai mila de nimeni si de nimic,cu atat mai putin de domnul tau,caci discutam despre inima ta !!!!Tot ce ai trait,transforma-l in amintirea sufletului tau!!
kudika_15804
Postat pe 29 Mai 2014 08:39
DE CE SA FUGI.EU AM 35 DE ANI SI SUNT INCA NECASATORITA.BTAI LINISTITA NU ESTI SINGURA
kudika_966776
Postat pe 31 Mai 2014 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Asteptari intr-o relatie de cuplu 1 De la: kudika_1032817 5 Mai 2018 16:54
Cum sa imi convig sotul sa concepem un copil 19 De la: alina682 8 Ianuarie 2010 08:13
Inca o despartire 41 De la: goanga2000 6 Ianuarie 2010 21:46
invitatie 1 De la: speed_date 2 Octombrie 2009 19:20
pro sau contra casatoriei 129 De la: roxana_8708 20 August 2009 02:30