Setari Cookie-uri

bancul preferat

Conventia internationala a blondelor. Un tel comun: sa dovedeasca lumii ca ele nu sunt proaste. Concurs televizat, un stadion plin de blonde, se alege cea mai desteapta pentru a raspunde intrebarilor puse de prezentatorul concursului. Prima intrebare: "cat fac 2 ori 2?" sta blonda pe ganduri, o taie naduselile, la un moment dat raspunde: "6!" dezamagire totala, tipete , isterie, tot stadionul intr-un glas:"MAI DATI-I O SANSA!", "MAI DATI-I O SANSA!". Prezentatorul se indura, inca o intrebare: "cat fac 2 plus 3?" la care blonda... "sapte?" iar urlete, par smuls din cap, isterie pe stadion, se aude din nou, intr-un glas: "MAI DATI-I O SANSA!", "MAI DATI-I O SANSA!" Enervat, prezentatorul zice: ULTIMA INTREBARE, ULTIMA SANSA: CAT FAC 4 ori 2? Sta blonda, socoteste, socoteste, numara pe degete, iar numara, tremurand, raspunde: "OPT!" la care tot stadionul: "MAI DATI-I O SANSA!", "MAI DATI-I O SANSA!"
bestiutza_a
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:21
Doi studenti de la ASE (tip si tipa) sunt impreuna, intr-o camera de hotel(erau la munte.
Pe la miezul noptii, studentul zice:
- Actiunile sunt in crestere!
- Imi pare rau, dar BURSA este inchisa! raspunde ea.
Dupa vreo cateva minute, iar:
- Actiunile cresc tot mai mult!
- Imi pare rau, BURSA este inchisa!
Si iar..
- Actiunile au atins nivelul maxim!
- Imi pare rau, BURSA este inchisa.
Dupa cateva minute, dupa ce se mai gandeste putin, tipa zice:
- S-a deschis BURSA!
- Imi pare rau, am vandut actiunile pe sub mana!
ablazancadar
Postat pe 5 Septembrie 2008 18:10
Un tip este arestat si dus la sectie deoarece vindea oamnenilor elixirul nemuririi. La sectie politistii afla ca individul nu numai ca pacaleste oamenii, dar este si recidivist, fiind arestat pentru aceasi cauza in 1794,1856, 1928 si 2002...



ablazancadar
Postat pe 5 Septembrie 2008 18:26
Prietenii intre ei, la o bere, se laudau cu animalele de companie pe care le au si aptitudinile de care dau dovada.
La un moment dat, unul dintre ei se ridica si isi lauda cainele care stie sa vorbeasca la telefon.Ceilalti nu il cred, asa ca hotaraste sa le demonstreze. Le explica limbajul: la alo cainele raspunde ham, sotia e acasa , cainele latra de doua ori ham ham, iar daca e cineva la ea de trei ori. Suna telefonul, raspunde cainele.
-Alo!
-Ham1
-Sotia e acasa?
-Ham ham!
-E cineva la ea?
-Ham ham ham! raspunde cainele
Un prieten sugereaza sa intrebe ce fac..
-Si ce fac?
La care cainele:
-Hauuuuuuuu!!
vipar_008
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:30
Dumnezeu il trimite pe Sf. Petru pe la facultati sa vada ce fac studentii. Vine Sf.Petru si da raportul:
-ei, pai cei de la medicina invata, cei de la politehnica se distreaza.
Dupa un timp iar il trimite in recunoastere. Vine Sf. petru:
DUmnezeu:
-Ei ce fac?
Sf. petru:
-Cei de la medicina invata, cei de la politehnica se distreaza.
In ziua examenenelor, iar il trimite Dumnezeu p eSf. Petru. CAnd il intreba ce fac, Sf. Petru raspunde:
-Cei de la medicina invata , cei de la politehnica se roaga.
Dumnezeu:
_atunci ii trecem pe cei de la politehnica
vipar_008
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:36
O blonda sta pe canapea si se uita la televizor. Deodata aude ca bate cineva la usa:
- Cine e? intreaba blonda.
-Eu! i se raspunde.
_Eu????????

Postat pe 30 Octombrie 2008 10:31
10 motive ca sa te duci dezbracat la serviciu:

1. Seful tau zbiara tot timpul: “Vreau sa-ti vad fundul aici la ora 8!”
2. Profiti de radiatiile emise de monitor pentru a te bronza pe tot corpul.
3. “Mi-ar placea sa contribui si eu, dar mi-am uitat portofelul in pantaloni!”

4. E un mod original de a demonstra tuturor ca nu esti dotat doar intelectual.
5. Poti sa iti adaugi in sectiunea profesionala, pe CV-ul si asa exagerat, “Dansator exotic”.
6. Vrei sa vezi daca e intr-adevar ca in vis.
7. Colegii nu-ti mai fura pixurile dupa ce au vazut unde le tii.
8. Distragi atentia de la faptul ca ai mai venit si beat la serviciu.
9. Da un sens cu totul nou expresiei “Iti sta parul aiurea!”
10. Nu-ti fura nimeni scaunul


lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 01:10
De la: MISUELA, la data 2008-07-08 06:56:38Reclama la o agentie de turism din Germania: "Go and visit Romania... your car is already there!!!



ce misto e bancul asta

Postat pe 6 Noiembrie 2008 01:15
CUM PROGRESEAZA INVATAMANTUL IN ROMANIA

--Anul 1960 - Invatamantul obligatoriu de 4 ani

Un taran vinde un sac de cartofi cu 50 lei.

Costurile de productie se ridica la 40 lei.

Calculeaza profitul.

- - - - - -

--Anul 1970 - invatamantul obligatoriu de 7 ani

Un taran vinde un sac de cartofi cu 50 lei.

Costurile de productie se ridica la 4 cincimi din pretul de vanzare.

La cat se ridica profitul taranului?

Se interzice utilizarea abacului!

- - - - - -

Anul 1990 - invatamntul obligatoriu de 10 ani

Un economist agrar vinde o cantitate de solanum tuberosum subteran cu o suma de bani B. B are marimea 50. Din elementele B> b, rezulta ca b = 0. Multimea costurilor de productie P are o marime cu 10 elemente mai mica decat multimea B.
Reprezentati multimea P ca multime-parte a multimii B si hasurati multimea rezultanta R, potrivit urmatoarei intrebari: cat de mare e profitul?
Se interzice utilizarea minicalculatorului.

- - - - - -

Anul 1995 - Invatamntul liber Waldorf

Deseneaza un sac de cartofi si canta in acest timp un cantecel.

- - - - - -

Anul 2006 - Invatamantul incluziv

Un taran vinde un sac de cartofi cu 50 RON.
Costurile de productie se ridica la 40 RON.
Profitul se ridica la 10 RON.
Sa se sublinieze cuvantul cartofi si sa se discute despre el intre colegii din medii culturale diferite.
Se interzice utilizarea armelor.

- - - - - -

Anul 2010

un injiner agronom vinde un sag de gardofi cu 25 euro. gosdurile sund de 5 euro. profidul este de 20 euro.
selegdeaza dermenul gardof si maileaza solutia in formad pdf la clasa 2a@scoala.euroba.

- - - - - -

Onul 2015

sori, nu mai egzisda gardofi!

doar vrenci vraiz la mec donelts!

draiasga brogrezul!

lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 01:23
Ce face un tigan daca il pui la calculator?
R: Cauta in Recycle Bin...


De ce nu sunt manele in Elvetia?

Pentru ca e tara neutra si nu are dusmani ...

Incredibil… dar functioneaza.
“Cnofrom uuni stduiu al ueni uinvresttiai elgenze, nu cntozeaa in ce odrnie se alfa lirteele itnr-un cuvant, signruul lcuru ipmotarnt e ca pirma si utlima lierta sa fie la lcuol lor.?Rsetul potae fi o vrzaa colmpeta si tot o vei ptuea ctii fraa prboelme. Atsa e din cuzaa ca nu ciitm feicrae lteira, ci cvanutul ca un irtneg.”
E uimitoare capacitatea creierului uman de a reconstitui datele.
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 01:30
Doi politisti opresc un preot in trafic, care avea capul bandajat
- ce ati patit parinte la cap?- intreaba unul din politisti
- am dat cu capul in boiler si mi-am spart - raspunde preotul
Pleaca preotul , intreaba unul din politisti
- da ce-i aia ,, boiler?''
- nu stiu , nu prea umblu la biserica
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 01:44
Un popa mergand pe bicicleta se intalneste cu un politai. Acesta il intreaba:
-Unde te duci parinte?
-Cu Dumnezeu inainte....
-Amenda
-De ce?
-Nu aveti voie 2 pe bicicleta.
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 01:46
In cadrul unui experiment sociologic, unei grupe de 50 de oameni in care erau in mod egal femei si barbati i s-a dat un text si insarcinarea sa aseze in cadrul acelui text o virgula.

Textul era:

“Daca barbatul ar sti realmente valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe.”


Toti barbatii au asezat virgula dupa cuvantul “are”. Toate femeile au asezat virgula dupa cuvantul “femeia”.

lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 01:53
ce e mic roz si umbla pe sub pamant??? o rama!!
ce e mic roz si cu trei dungi si umbla pe sub pamant??? o rama in tricou adidas!!

Postat pe 8 Noiembrie 2008 09:52
Limba germana:

Limba germana este simpla. O persoana cunoscatoare a limbii latine, si obisnuita cu declinarile, o invata fara mari dificultati.

Acest lucru, de altfel, este mentionat de profesorii de germana la inceputul fiecarui ciclu de studii.

Apoi se incepe cu studiul unor der, die, das, den, des, dem etc. si din nou se reaminteste ca tot restul este de o logica dezarmanta. Ca sa ilustram ceea ce tocmai am afirmat, sa luam un exemplu practic. Pentru inceput, cumparati Cartea de Limba Germana. Este un volum minunat, cu coperti cartonate, publicat la Dortmund si care povesteste despre obiceiurile Hotentotilor (auf Deutsch : Hottentotten).

In carte se povesteste cum cangurii (Beutelratten) sunt prinsi si inchisi in custi (Kotter), acoperite cu o tesatura (Lattengitter) care sa-i fereasca de ploi. Aceste custi se numesc in germana “custi acoperite cu pinza” ( Lattengitterkotter) si atunci cind contin un cangur, ele sunt numite Lattengitterkotterbeutelratten. Intr-o zi Hotentotii au arestat un asasin (Attentater), acuzat ca ar fi omorit o mama (Mutter) Hotentota (Hottentottenmutter), avind un fiu cam prostut si bilbiit (Stottertrottel).

O astfel de femeie se numeste in germana Hottentottenstottertrottelmutter iar asasinul ei este un Hottentottenstottertrottelmutterattentater. Potera captureaza asasinul si il inchide provizoriu intr-o cusca pentru canguri (Beutelrattenlattengitterkotter), dar captivul evadeaza.

Imediat, toti pleaca in cautarea fugarului, si deodata, un razboinic Hotentot se intoarce strigind: - Am prins asasinul (Attentater)! - Da? care?, intreaba seful de trib. - Pe Lattengitterkotterbeutelratterattentater, raspunde razboinicul. - Cum adica, asasinul din cusca de canguri acoperita cu pinza? intreaba seful Hotentotilor. - Pai, -raspunde bastinasul- pe Hottentottenstottertrottelmutterattentater. (Asasinul mamei hotentote a copilului prostut si bilbiit). - A, asa, da! raspune seful Hotentotilor. Puteai sa zici de la inceput ca l-ai prins pe: Hottentottenstottertrottelmutterlattengitterkotter-beutelrattenattentater.

Dupa cum vedeti, limba germana este o limba simpla. Trebuie sa aveti doar un pic de bunavointa…


P.S. acesta nu e cel mai lung substantiv din limba germana, exista unele de lungime 90 litere.


lonely_soul
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:35
Ion si Maria sarbatoreau 20 de ani de casatorie. Ion iese
pe balcon si fumeaza tigara dupa tigara.
Maria: ce-ai patit Ioane?
Ion: stii cand ne-a prins tactu in capita?
Maria: da, si ce?
Ion: si a zis ca daca nu ma insor cu tine fac 20 de ani de
parnaie?
Maria: da.
Ion: eee, maine iesam.
madost_1312
Postat pe 11 Noiembrie 2008 23:18
Englezii se hotãrãsc sã treacã de la circulatia auto pe stânga la cea pe dreapta. Cum sã facã, nu aveau know-how, deci cautã sfaturi la altii.
- La cine sã mergem? Hai la francezi, cã ei sunt creativi.
Francezii:
- Din pãcate, nu vã putem ajuta, noi le stim pe toate, dar pe asta nu.
- La cine sã mai mergem? Hai la nemti, cã ei sunt mari mesteri în toate.
Nemtii:
- Da, suntem cei mai destepti si organizati, putem face orice cu mare exactitate, dar la chestia asta nu avem experientã.
- La cine sã mai mergem? Hai la români, cã ei sunt experimentati în tranzitie.
Românii:
- Da, suntem cei mai experimentati în tranzitii si adaptãri de modele. Chiar pentru un caz complicat ca al vostru, avem solutia imediatã. Dar, ca orice solutie viabilã, trebuie fãcuta treptat, în pasi mici. Deci, în prima etapã, vã propunem ca timp de doi ani doar camioanele sã circule pe dreapta.
supermiki
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:43
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 18:52
Un cuplu intr-o masina pe serpentine…
Sotia: dragul meu, doresc sa divortez si motivul va fi impotenta ta…
El, calm, mareste viteza…
Ea:la partaj voi cere casa,custodia copiilor,conturile din banca si o pensie alimentara f. mare…
El, mareste viteza…
Ea Bine, dar tu nu-ti doresti nimic???
El: am tot ce imi trebuie acum…
Ea Bine,dar ce ai tu si eu nu am???
El: airbag si centura de siguranta…
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:41
Un batran de 90 de ani ii spune doctorului sau:
- “Nu m-am simtit niciodata atat de bine. Am o mireasa de 18 ani cu care voi avea un copil. Ce ziceti de asta?”
Doctorul se gandeste un minut la intrebarea lui si apoi spune:
- “Am un prieten mai in varsta care este vanator si nu lipseste de la nici un sezon. Intr-o zi cand se cam grabea a luat umbrela in loc sa ia pusca. Cand a ajuns la locul de vanatoare, a vazut un iepure care statea langa un rau. Si-a ridicat umbrela, a facut ‘bang, bang‘ si iepurele a cazut mort la pamant. Ce zici de asta?”
Batranul raspunde:
- “Eu as zice ca altcineva i-a omorat iepurele.”
Doctorul:
- “Exact.”
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:42
Intr-o zi o baga unul pe o tipa in dormitor, o dezbraca si se pregateste sa se urce pe ea.
Dar mai intai o intreaba:
-Auzi duduie, dar tu cati ani ai
-13
-Aoleuuu!! strange-ti repede hainele si fugi!
Se uita asta urat la el:
-Domne, nu stiam ca esti asa de superstitios!
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:42
O fetita o intreaba pe mama sa:
- Mama, mama… de ce tata e asa de chel?
- Deoarece are multa minte.
- Dar de ce tu ai asa de mult par pe cap?
- Mananca si taci!
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:42
Tatal intra in camera fiicei sale si gaseste o scriosoare pe pat. Avand deja ganduri negre, desface totusi scrisoare si citeste:

Dragi parinti,
Cu parere de rau va anunt ca eu am fugit cu noul meu prieten. Am aflat ce inseamna adevarata dragoste si el este un dragut cand gonim goi cu motorul cu toate piercing-urile, cicatricele, tatuajele care ii acopera tot corpul! Dar nu e numai asta. Sunt insarcinata si Ahmed zice ca vom trai fericiti in rulota lui din padure. Vrea sa avem multi copii, ceea ce stiti ca imi doresc si eu.
Am invatat ca marijuana nu face rau nimanui asa ca o crestem pe langa casa pentru el si prietenii lui care ne aduc toata cocaina pe care ne-o dorim. Intre timp ne rugam sa se gaseasca leacul pentru SIDA, in asa fel incat sa se faca si Ahmed bine. Sa stiti ca merita! Nu va faceti griji in ceea ce priveste banii. Ahmed a aranjat ca eu sa joc intr-un film pe care il fac prietenii lui Leroy si Jamal in pivnita. Deocamdata castig 50 $ pe scena, dar pot sa iau inca 50$ bonus daca sunt cu 3 barbati si un bonus de 100 $ daca se foloseste un cal. Ahmed a zis ceva si despre niste caini, asa ca am mai multe posibilitati. Mama, sa nu-ti faci griji pentru mine, de acum am 15 ani si stiu sa am grija de mine. Dupa cum vezi eu si Ahmed ne-am gandit la toate! Intr-o zi o sa trecem in vizita pe la voi sa va cunoasteti nepoteii. Ahmed chiar se gandea sa-si puna un atas la motor ca sa putem veni cu toti o data!
Va pup pe amandoi
Fiica voastra, Maria
………………..
PS. Tata, am glumit……… sunt la vecini, ma uit la TV.
Voiam doar sa iti arat ca sunt si lucruri mai rele in viata decat SA PIARDA ROMANIA IN MINUTUL 90 DIN NOU!!!
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:42
Buna dimineata! De unde sunteti?
-Spania
-Consumati alcool?
-Da
-La revedere!

A doua persoana:
-De unde sunteti?
-Italia
-Consumati alcool?
-Nu
-Fumati?
-5 tigari pe zi
-La revedere!

A treia persoana:
-De unde sunteti?
-Romania
-La revedere!
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:43
Ambasadorul irakian la Natiunile Unite tocmai a terminat un discurs si iese pe hol, unde se intalneste cu presedintele Bush. isi strang mainile si irakianul zice:
- Stiti, am si eu o intrebare legata de cultura Americii.
- Excelent, daca pot sa va ajut o s-o fac cu mare placere, raspunde Bush.
- Fiul meu se uita la filmul asta, Star Trek, si acolo sunt si rusi, si negri, si asiatici, dar niciodata arabi.
La care presedintele Bush rade, se apleaca la urechea irakianului si-i sopteste:
- Pai asta e din cauza ca actiunea se petrece in viitor…
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:43
Un copilas ii scrie lui Mos Craciun:
- Trimite-mi un fratior.
Mos Craciun raspunde:
- Trimitemi-o pe mata …… mai intaii!
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:43
hai cu copy paste !!!!
__LL__
Postat pe 26 Martie 2009 15:43
-As vrea sa cumpar un cadou de Craciun pentru iubita mea. Puteti sa-mi dati un sfat?
-E tanara?
-Nu tocmai..
-Eleganta?
-Oarecum.
-Frumoasa?
-Nimic deosebit?
-Culta?
-Foarte putin…
-Atunci iata sfatul meu: Cumparati cadoul pentru altcineva!
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:43
Mos Craciun sta în seara de Ajun în fata lui Bula. Îi arata cu degetul si îi spune:
-Ai fost cuminte anul acesta?
La care Bula:
-Tata Mosul asta ma ameninta! Suna avocatul!…
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:44
Mos Craciun se plânge unui coleg de breasla:
-Sacii cu cadouri se fac din ce în ce mai grei. Daca merge mai departe tot asa nu o sa le poata cara nici un Mos!
-Ai dreptate prietene. De asta mi-am dat seama demult. Si eu nu mai duc decât cadouri în bani sau cecuri…
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amuzant, teribil de amuzant..! 82 De la: anastasia_m 13 Februarie 2011 10:23
CUM SA CONSTRUIESTI O CASA 10 De la: _oktober_ 16 Iunie 2009 08:35
Posesivitate...obsesie sau pur si simplu iubire? 8 De la: kudika_32984 30 Iulie 2013 17:56
Perle la examene 47 De la: iulia1986 26 Decembrie 2009 16:14
BANCURI 721 De la: vali_pc2007 5 Noiembrie 2009 11:24