Setari Cookie-uri

bancul preferat

Un batran de 90 de ani ii spune doctorului sau:
- “Nu m-am simtit niciodata atat de bine. Am o mireasa de 18 ani cu care voi avea un copil. Ce ziceti de asta?”
Doctorul se gandeste un minut la intrebarea lui si apoi spune:
- “Am un prieten mai in varsta care este vanator si nu lipseste de la nici un sezon. Intr-o zi cand se cam grabea a luat umbrela in loc sa ia pusca. Cand a ajuns la locul de vanatoare, a vazut un iepure care statea langa un rau. Si-a ridicat umbrela, a facut ‘bang, bang‘ si iepurele a cazut mort la pamant. Ce zici de asta?”
Batranul raspunde:
- “Eu as zice ca altcineva i-a omorat iepurele.”
Doctorul:
- “Exact.”
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:55
Un profesor filolog se plimba pe la munte. La un moment dat vede un cioban cu oile la pascut. Cum era el pierdut pe gânduri, îl întreaba pe cioban:
- Ancestralule pastor, în posesia dumitale se afla aceste minunate patrupede paracopitate?
- Indubitabil!
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:55
Ion intra la bar cu-o moaca trista. Vasile il intreaba:
- Da’ ce-ai?
- Mi-a murit soacra.
Se face liniste, la care Vasile:
- Nu-i adevarat, numa’ zice asa sa fim invidiosi.
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:55
Vine Ion acasa. Intra, dar in casa il vede pe Gheorghe.
- Ce faci aici, Gheorghe?
- Astept autobuzul. Ion iese.
Dar ii vine in minte un gand: “De unde la mine in casa autobuz?”.
Se intoarse, dar Gheorghe nu mai era.
“Totusi a venit autobuzul” - se gandi Ion.
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:56
Trei lipoveni asteapta pe malul Dunarii sa se prinda ceva in undita.
Deodata apare un porc mistret.
- Ma, daca ar fi Claudia Shiffer! zice primul.
- Ar fi bine si daca ar fi nevasta-mea, zice al doilea.
Al treilea tace putin, apoi excalma cu naduf:
- Cel mai bine ar fi daca ar fi intuneric!
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:56
Un cioban vrea si el sa mearga la un bordel… Cauta ce cauta, gaseste unul misto, intra se duce la matroana, si aceasta il conduce la o blonda, bagaboanta buna…. Fac ei sex, o ora, doua…, la sfarsit trebuia sa dea bani.. Se cauta ciobanul prin buzunare si vede ca nu avea nici un ban la el…. Atunci ii spune bagaboantei :
- Uite cum sta treaba, nu am nici un ban la mine, dar daca vrei iti pot da un telefon.
- Ok spune blonda, … scrie: 0722…
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:56
Un taran se ocupa de cultivatul pepenilor. La un moment dat niste copii au inceput sa intre noaptea pe plantatie si sa fure din pepeni.
Omul se gândeste si se gândeste pâna ii vine o idee care in mod sigur ii va speria pe copii. Asa ca pune pe câmp o placuta pe care scria:
“Un pepene de pe acest camp a fost injectat cu cianura“.
Ziua urmatoare taranul vine pe camp si vede ca nu lipseste nici un pepene dar gaseste o alta placuta langa cea pusa de el:
“Acum sunt doi!”
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:56
Cica era primavara intr-un sat din Ardeal. Doi tarani ies pe camp cu sapele… La un moment dat vin niste oameni, oficiali, cu niste aparate sofisticate, si incep sa verifice temperatura solului, ca sa stie cand sa planteze porumbul…
Cei doi tarani, nedumeriti de ce se intampla, se duc si-i intreaba ce fac. La care “oficialii” le spun ca masoara temperatura solului. La care unu’ dintre tarani raspunde:
- Pai bine ma… acum 150 de ani, stra-stra-bunicul meu masura temperatura cu fundul. Isi dadea jos izmenele, si punea cu curul pe pamant, si asa stia daca sa planteze porumbul sau nu… Vedeti voi?! ce facea el acum 150 de ani cu curul, voi faceti acum cu capul…”
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:57
Un taran intr-o caruta plina ochi, cu un singur magar amarat cu ochelari de cal care nu se urnea deloc, striga frenetic:
- Dii, Murgule! Dii Surule! Dii Florica! Dii Maricica!
Un barbat se uita la el si il intreaba daca a uitat cum se numeste magarul, taranul spuse:
- Stiu cum il cheama, da vreau sa ii dau impresia ca nu lucreaza singur.
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:57
Un taran, mergand pe ogor, vede pe jos un pestisor de aur. Cum se zbatea pestisorul pe uscat, minune mare, incepe sa vorbeasca:
- Tarane, fie-ti mila de mine, arunca-ma te rog in balta aia, ca eu sunt regele pestisorilor si ti-oi da tot ce vrei.
-…
- Te rog frumos, tarane, arunca-ma in apa ca ti-oi da toate bogatiile pamantului!
-…
- Indura-te tarane, o sa-ti dau cel mai frumos palat din lume sa stai in el!

Cu naduf si indesat, taranul nostru puse calcaiul pe pestisor si il strivi in tarana.
- Ma, nu ai invatat ca se zice FERMIER … ?! taran esti tu …
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:57
Pe un drum de tara un politist pe motoreta urmareste o caruta si intreaba taranul care statea pe capra:
- Domnule nu ti-ai dat seama ca nevasta-ta a cazut din caruta la cativa kilometri de aici?!
La care taranul:
- Doamne ajuta! Am crezut ca am depasit viteza legala!
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:58
Un urs la farmacie:
- 50 de prezervative va rog.
Doi iepurasi in spatele lui isi dadeau coate si radeau de el.
Ursu’ se intoarce, se uita crunt la ei, se intoarce la farmacist si zice:
- 52!
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:58
Bula vroia sa se urce in avion cu un pui de gaina, mic, galben si piuitor, ca sa il aduca cadou lui Bulisor.
- Domnule, zise stewardesa, nu e voie cu animale in avion!
Se intoarse Bula in aeroport, se duse la WC, puse puisorul in chiloti si urca liber in avion. Locul lui era langa o calugarita tanara si frumoasa. La un moment dat, Bula adoarme si, in timp ce visa, puisorul iese din chilotii lui, scoate capul prin slitul pantalonilor si incepu sa piuie. Calugarita, speriata, incepu sa-l zgaltaie pe Bula:
- Scoala, domnule, scoala repede!!
Speriat, Bula tresarii, uitandu-se in toate directiile:
- Ce e, unde, ce… ce s-a-ntamplat!!????
- Domule, nu am deloc experienta in problemele astea, dar am impresia ca vi s-a spart un ou… (Zise calugarita)
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:58
Iese Leul nervos din vizuina si se repezi la vulpe:
- Ia spune draga, cine e regele animalelor ?
- Tu, tu, tu esti, maria ta, se lingusi vulpea. .
Mai merge si da peste lup:
- Ia zi gustere, cine e regele animalelor, ca-ti mananc ficatii acu’!
- Doar tu, Maria ta, zice lupul, galben de frica.
Mai merge el… Intr-o poiana elefantul manca linistit niste iarba:
- Ia zi ma, umflatule, cine e regele animalelor, ca-ti scot inima si ti-o arat .
Elefantul il prinde cu trompa de cap, il izbeste de vreo 3 copaci si-l lasa lat in mijlocul drumului, pascand in continuare netulburat. Dupa juma de ora de lesin, Regele se trezi mormaind:
- Frate… daca nu stii, nu stii si gata, nu trebuie sa devii violent acu’..
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:59
La o unitate militara din desert vine un nou comandant. Vazand tipu o camila legata de un stalp, intreaba ce-i cu ea.
- Pai, stiti domn sef, raspunde unul mai indraznet, cand mai avem nevoie de femei …
Seara comandantul cere sa i se aduca camila in cort. Iese dupa o ora inchieindu-se la pantaloni:
- Deci asa o faceti voi, hm?
- Noi in general o folosim sa mergem cu ea la bordelul din satul vecin…
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:59
Un mos se duce la starea civila si intreaba:
-Aici se fac nunti?
-Da tataie dc?Ai vreun fiu nepot ceva care vrea sa se insoare?
-Nu ...eu vreau sa ma insor!
-Cum?Matale?Pai cati ani ai?
-75
-Pai si la varsta asta te insori matale?
-Dar ce are?Sunt tanar puternic frumos...Ce are?
Ala uimit...ii raspunde:
-Bine tataie iti fac rezervare peste 10 zile.
-Aaaaa nu pot peste zece zile, Zise mosul.
-Dar dc?
-Pai peste 10 zile se insoara tata.
-Cum???????Tatal d`voastra???
-Eee el nu prea vrea....dar il obliga parintii!
andreeaaa88
Postat pe 23 Mai 2009 12:47
Doi babalaci beti se duc la o casa de toleranta
Cand ii vede matroana ii zice femei de service sa le duca papusi gonflabile ca isi dostruge frumusetea de fete pe ei
Dupa ce se sexuiesc ei schimba parei apoi
-stii a mea zici ca era moarta
-pey de ce
-nu misca nu tipa nu a zis nimic
-dar stii eu cred ca a mea era vrajiotare
-pey de ce
-pey cand am muscat-o de fund a zburat pe geam cu tot cu proteza mea
yumy
Postat pe 23 Mai 2009 12:50
Trei blonde si un betivan
Trei blonde merg brat la brat cantand pe strada. Ele vad un betivan. Betivanul curios le intreaba: -De ce mergeti brat la brat si cantati ca nebunele pe trada? Blondele:Am luat cele mai mari note din clasa la biologie (cls a 8). Betivanul: -Ce note ati luat?Blondele :Cea din stanga -4, cea din dreapta 4, iar eu 4+. Betivanul: -Sunteti foarte destepte. Cand eram de varsta voastra eu am luat cea mai mare nota la biologie 2. Blondele: -Dar ce note aveai la romana? Betivanul: -10+ si 9! Blondele: -Dar cum aveti la romana 10 si la biologie 2? Betivanul: -La romana faceam singuri, dar la bio faceam cu diriga!
andreeaaa88
Postat pe 23 Mai 2009 12:56
De ce nu stie o blonda sa scrie numarul 11?
Pentru ca nu stie pe care 1 sa il puna in fata!

Postat pe 31 Mai 2009 16:45
Un vampir se duce la un club de vampiri si comanda un pahar cu apa. Chelnarul uimit ii spune:
- Domnule aici se consuma numai sange
- Adu-mi un pahar cu apa
Ii aduce chelnerul apa si il intreaba:
- Dar ce faci cu el? In acest timp, vampirul scoate un tampon din buzunar si ii spune chelnarului:
- Sa-mi fac un ceai!


Postat pe 31 Mai 2009 16:46
De la: andreea1976, la data 2008-07-25 02:49:38Un barbat se intoarce de la o bauta cu prietenii.Cum intra in casa,cesul cu cuc canta de doua ori.Amintindu-si ca i-a promis nevestei ca la 11 va fi acasa,mai face el cucu cucu..de inca 9 ori,in speranta ca ea nu-si va da seama.
A dou zi dimineata sotia ii spune:
-Dragule,adu pe cineva sa repare ceasul cu cuc..
-Pai de ce?
-Aseara la 11,a facut de 2 ori cucu si apoi a injurat,apoi a mai cantat de 4 ori si a tras un vant, apoi a mai cantat de 5 ori si a ras.....


f tare, am ras mult,misto
ramonaaaa
Postat pe 31 Mai 2009 21:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Posesivitate...obsesie sau pur si simplu iubire? 8 De la: kudika_32984 30 Iulie 2013 17:56
bancuri cu fete cuminti 8 De la: kudika070522 28 Septembrie 2009 01:37
bancuri cu bula 81 De la: kudika097603 11 Martie 2010 11:10
Bancuri cu Elefanti 12 De la: _dulcik_ 8 Martie 2009 23:20
ce este sxsul??? 20 De la: alegro6543 26 Noiembrie 2010 17:40