Setari Cookie-uri

fantezii sexuale..cat de departe ati merge?

hmmm..Ellyse..eu sunt de principiul ca atata timp cat partenerului ii face placere iti face si tie placere..nu e vb de egoism sau de cerintele lor..e vb de o relatie de cuplu in care cei doi tin unul la altul, au incredere unul in altul si se considera egali..
mie de exemplu imi face foarte multa placere sa stiu ca el se simte bine..cam asta inseamna in ideea mea o relatie de cuplu..atunci cand esti capabil sa te bucuri de placerea celui de langa tine..
ca sa nu mai zic ca ma si excita daca vad ca el este in al noualea cer..si sentimentul este reciproc..la acest gen de relatie ma refer nu la una in care intre cei doi e o concurenta care se simte mai bine si care face mai multe pt celalalt..
si stai linistita ca un tip care te iubeste nu va fi niciodata egoist in pat..dimpotriva, se va strofoca sa-ti ofere tie cat mai multa placere, ramanand el pe locul doi..asta din experienta mea..
_Ada_
Postat pe 1 Iulie 2008 00:23
Fetele,voi n-ati citit ce a scris etta mai sus?Nu mai faceti atata filozofie pe tema asta .E simplu:respecti cu sfintenie sloganul si cu siguranta ca veti fi multumite.Tu ca ti-ai indeplinit fanteziile si el ca a avut o partida reusita,Niciodata un barbat nu va spune lucruri rele despre o tipa care are initiativa.Si daca mai stii sa faci si o placinta vei fi super apreciata.''A fi doamna'' stie orice femeie,atata doar ca fiecare aplica sau nu in functie de bunul simt pe care il are.In concluzie nu ezitati sa fiti asa cum va dicteaza intuitia feminina pt ca veti avea doar de castigat.La fel ca etta va spun din experienta,am 22 de ani de casnicie si pot sa spun ca de multe obstacole am trecut cu ajutorul eliberarii din dormitor.S-aveti parte de bine si multe impliniri!
ellenn
Postat pe 1 Iulie 2008 22:08
Asta si daca poti si esti felul ala, liber... Daca nu poti sa fii asa cum vrea el, pentru ca nu corespunde cu dorintele tale..? Ce faci? Sau poate e nepotrivire... Cine stie?
kristinaCT
Postat pe 1 Iulie 2008 22:32
kristinaCT cateodata faci compromisuri..nu piersi nimic daca incerci..s-ar putea chiar sa-ti dai seama ca iti face placere ceva ce nu ai crezut niciodata..eu am 22 de ani si mi-am inceput viata sexuala la 16 ani..si sincera sa fiu inca descopar chestii care nu credeam k o sa-mi placa vreodata..cu actualul meu prieten am trait senzatii cu care nu le-am trait cu nimeni desi imi incepusem viata sexuala de atata timp..experimenteaza si s-ar putea sa ramai surprinsa..
cum zice si etta, cand intri in dormitor lasa inhibitiile la usa..
si daca chiar ajungi la concluzica ca nu corespunde cu dorintele tale..inseamna ca trebuie sa mai cauti
intre doi parteneri trebuie sa exista potrivire inclusiv in pat..degeaba va intelegeti perfect daca atunci cand ajungeti la capitolul asta ceva nu face click
_Ada_
Postat pe 2 Iulie 2008 11:02
iar sunt "doamna profesoara" si p'aci!!!!....ptiu,sa nu ma deochi!!!.....multumesc ,fetele,pentru aprecieri.....pup......si dati-i bataie......ca o viata avem..... ... .... ...... .... ..... ......

Postat pe 2 Iulie 2008 12:04
pt mine, o fantezie sexuala este ceea ce n-ai experimentat inca in domeniu sexual, dar ai vrea si numai gandul la acel lucru iti creeaza placere.
eu am avut diverse fantezii in ultimii ani, de la anumite pozitii, la anumite vb sau role-play-uri, pe unele le-am pus in aplicare, pe altele nu..dar este timp pt toate! curaj sa fie si multa dorinta..
buburuza22
Postat pe 2 Iulie 2008 13:39
Buna ziua domnelor. Fiecare idee este de luat in calcul.
Mai mult ca sigura ma inteles eu gresit prima intrebare. Dar eu am impresia ca fiecare vorbeste din punctul de vedere a unei relati reusite.
Din pacate sunt foarte multe femei nefericite din punct de vedere sexual. Acum cateva saptamani o prietena mi-a marturisit ca ea nu stie ce inseamna sa se simta bine sexual mergand pe ideea daca barbatul vrea...stai ( nu este singura ) relatia nu este tocmai una reusita, de ce nu isi doreste mai mult nu sunt in masura sa spun.
In astfel de situatii strica putin egoism? ( Eu la o astfel de situatie ma refeream)
Legat de fantezii sunt de parere ca tot ce ne dorim ( pt ca sunt dorinte ascunse) si nu ne dauneaza merita incercat.

Ellyse
Postat pe 2 Iulie 2008 15:09
Chiar imi doresc un raspuns sincer doamnelor.
Ellyse
Postat pe 2 Iulie 2008 15:12
buburuza22 pe undeva m-am exprimat eu gresit si am rezumat subiectul la sexul feminin..intrebarile se doreau adresate ambelor sexe..
asa k domnilor daca treceti pe aici lasati si voi o parere
Ellyse intr-adevar ai dreptate..Dar tot nu cred ca e vb atat de egoism cat de comunicare, care este necesara in orice relatie pt a merge..Prietena ta ar trebui sa discute cu iubitul ei..Sa vada ce si cum ii place..Si sa nu-i fie jena sa-i spuna partenerului ei.Nu trebuie sa se simta constransa sa accepte anumite lucruri doar pt k ii "impune" el..In felul acesta va ajunge sa fie nesatisfacuta chiar daca tipul ii face ceva ce ei ii place..Astfel de situatii creeaza frustrare..
Asa ca..Multa comunicare e raspunsul meu la intrebarea ta
_Ada_
Postat pe 3 Iulie 2008 10:58
_Ada_
Postat pe 3 Iulie 2008 19:56
parerea mea,andra,este sa asteptati pana cand totul vine de la sine!!!!!....caci,va veni,cu siguranta ,daca va iubiti......nu forta,ca nu are rost....precum am spus mai sus,placerea si acordul pentru ceea ce veti face trebuie sa fie pentru si din partea amandurora!!!!......si ,oricum ,fanteziile nu se rezuma doar la sex oral si anal!!!!....fantezie inseamna ORICE,atunci cand va iubiti si comunicati si va cunoasteti potentialul!!!......si cu conditia ca ORICE-UL sa ramana in dormitor!!!!.....sper sa te fi ajutat.....succes....

Postat pe 4 Iulie 2008 12:38
Eu cred cã "fanteziile sexuale" nu vor salva niciodatã un cuplu, aºa cum am vãzut deseori recomandãrile sexologilor . Au rolul lor benefic atâta vreme cât ambii parteneri îºi doresc acest lucru. Am observat cã, de multe ori, manifestarea unor dorinþe de acest fel pot aduce semne de întrebare din partea partenerului/ei cu privire la fidelitatea celuilalt. "Unde ai învãþat asta?...".
Pe de altã parte poþi fi sigurã cã oricât te-ai strãdui, dacã e sã caute altceva, va gãsi o persoanã care sã îi ofere mai mult. Când sintagma "a face dragoste" este înlocuitã de "tehnici sexuale" e o problemã.
Oricum, comunicarea verbalã sau nonverbalã între cei doi este cea care rezolvã ºi acest aspect al relaþiei.
adicon
Postat pe 4 Iulie 2008 12:53
De la: etta70, la data 2008-07-04 12:38:10 parerea mea,andra,este sa asteptati pana cand totul vine de la sine!!!!!....caci,va veni,cu siguranta ,daca va iubiti......nu forta,ca nu are rost....precum am spus mai sus,placerea si acordul pentru ceea ce veti face trebuie sa fie pentru si din partea amandurora!!!!......si ,oricum ,fanteziile nu se rezuma doar la sex oral si anal!!!!....fantezie inseamna ORICE,atunci cand va iubiti si comunicati si va cunoasteti potentialul!!!......si cu conditia ca ORICE-UL sa ramana in dormitor!!!!.....sper sa te fi ajutat.....succes....


Da!m-ai ajutat!multumesc mult si puupic! Intrebarea mea nu era chiar subiectul initiat aici..dar ma bucur ca mi-ai raspuns!Si inca ceva:Felicitari pentru casnicia ta despre care vorbesti cu atata drag! Va pup pe toate si pe toti si va doresc toata fericirea din lume si indeplirea tuturor dorintelor si fanteziilor!

Postat pe 4 Iulie 2008 14:58
Mergem,pana unde simtim.Am 'experimentat' mult,dar asta pentru ca mi-am dorit eu,pentru ca si femeile au fantezii.... desi, multi traiesc cu impresia,ca este o 'treaba' strict masculina....
alone
Postat pe 4 Iulie 2008 16:27
ANDRA,nu exista un 'termen',in a incerca ceva....sau...ar trebui sa gandim ceva de genul:AM TRECUT DE 3 LUNI!!!COBORAM SI MAI JOS!!!In plus,eu nu consider sexul oral,fantezie.....CONSIDER, a face sex oral,in timp ce barbatul meu,este la volan,FANTEZIE.....
alone
Postat pe 4 Iulie 2008 16:31
baga Ancuta ,baga mare!!!!....uite ce bine "te-am educat"!!!!....asa ,elevele mele,nu faceti profesoara de rusine!!!!..... .... .... .... .... ... ...

Postat pe 4 Iulie 2008 18:05
etta aduci foarte mult cu mama prietenului meu
_Ada_
Postat pe 7 Iulie 2008 10:52
subiectul asta e fff tare si nu prea am avut ocazia sa ildeZabat cu cineva pana acum...ce-i drept am mai vb eu un pic cu al meu iubit da nu atat cat mi-as fi dorit...oricum noi amn2 avem fantezii si l punem in aplicare de fiecare data cand avem ocazia...asa ca mie mi se pare un lucru bun sa faci ce simti si ce iti doresti ca doamne fereste sa treaca timpul pe langa tine si pe urma sa apara regeretele
i7_ana
Postat pe 7 Iulie 2008 11:25
Observ ca toata lumea imi raspunde la o singura intrebare..
Exemple oameni buni exemple
_Ada_
Postat pe 7 Iulie 2008 19:21
gagici, VOTATI-MA LA CONCURS,sa ma duc si eu in Grecia,poate imi vine mintea la cap si ma mai potolesc oleaca cu comportamentul asta obscen !!!!!1.......


Postat pe 7 Iulie 2008 19:41
etta...daca tu vrei sa te votez numai ca sa pleci in Grecia..asa o mica excursie..ok...dar tu vi si-mi spui despre comportamente obsecene...sa leuiti....sau sa-ti vina mintea la cap...hm...




sa-mi spui mie cine te-a deranjat ca sa vezi ce deranj ai dau eu....

deci NU TE VOTEZ....ASA....

Postat pe 7 Iulie 2008 19:48
nu m-a suparat nimeni,da' credeam ca v-ati saturat de mine asa,obscena.....si ce-am zis :hai sa mai plec oleaca si sa ma mai "educ".....da,daca ma vreti tot asa,promit ca va aduc de acolo muuuulteee,muuuulteee fantezii exotice !!!....asa e bine ????.....

Postat pe 7 Iulie 2008 19:56
etta...noi te vrem asa cum esti...deci....daca tu vrei sa aduci mai multe fantezii..ok..spune-mi unde sa te votez..si am fugit....


iar daca alta lume incuiata...nu te vrea...sa se ia de urechi si sa se prezinte in fata mea....si apoi sa vezi tu cum te va vrea toata lumea asa cum esti......nu schimbata.....iar voi cei care va rusinati de obscenitati chiar va rog sa va uitati pe canalul de desene animate..ca acolo va este locul..si acolo mai arata cate ceva....

prefacutilor...vreti sa artati ca voi sunteti oameni seriosi..si ...unde esti STEFFFF????...ce spuneai despre oamenii seriosi ???...ca dreptate mare ai.....

mai lasati ifosele..cand puneti intrebari si deschideti tot felul de topicuri ..nu va mai rusinati la raspunsurile obscene care vi se dau..chiar mai vreti....hai lasati-o moarta.....

hai ca iarasi sunt off-topic....

Postat pe 7 Iulie 2008 20:04
intrati pe CONCURS ,cautati poza mea, si votati-o !!! e simplu.....

Postat pe 7 Iulie 2008 20:07
gata etta, te-am rezolvat cu un 10
amme22
Postat pe 7 Iulie 2008 20:09
multumesc tuturor !!!!....si anticipat celor care ma mai vor vota !!!!.....SI VA ASTEPT IN FIECARE ZI CU UN VOT...

Postat pe 7 Iulie 2008 20:35
clar
eu cand zic ca femeia trebuie sa fie gospodina nu ma gandesc ca trebuie sa o faca singura..e mai ok in 2
la fel cand iesi in oras..ca femeie, tre` sa te simti mandra ca esti la bratul barbatului tau..
iar in pat...
sa fie don juan:)) ca sa adaptam situatiei
_Ada_
Postat pe 9 Iulie 2008 22:38
fetele mele dragi!
eu cred ca etta ne-a dat mai mult decat niste sfaturi, ne-a impartasit din experienta ei si zic eu ca e una foarte frumoasa.mai mult decat atat...cred ca totul vine de la sine atat timp cat nu te gandesti la dus gunoiul, la aparitia vre-unui cos,la spalat vase,sau la cu totul altceva atunci cand esti cu EL.concentreaza-ti antentia si simturile asupra barbatului si da tot ce-i mai bun din tine, fa ce vrei si simti ca vrei sa faci si garantat barbatul te va aduce pe culmile extazului.
0
acum sa nu credeti ca sunt te miri ce doctor in ale sexologiei dar asta mi-a spus mama...si nu s-a inselat
tya103
Postat pe 10 Iulie 2008 17:31
aaahhhhh,ce-mi place mie cand ......maaaaa iubeste femeeeeileeeeee.........uite astea mai tinerele.....caci cotoharlili-alea batrane cica stric tineretu' !!!!!......inclusiv cotoharlii......adica aia de gen masculin........eeeeee,asa e cand esti pe val........pup tineretu'......ca e PE si CA sufletul meu: VESNIC TANAR SI PLIN DE VIATA....... ... .... ....

Postat pe 10 Iulie 2008 19:38
din experienta proprie va zic ca orice ai incerca si oricum ai incerca sa fii daca respectivul e un imbecil, va chinuiti degeaba. iar fanteziile nu ar trebui sa ramana la stadiul de fantezii, trebuie incercat sa fie aduse la viata:)
pretty_me
Postat pe 18 Iulie 2008 01:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale fara reteta? 47 De la: ramonizza 26 Iulie 2010 00:37
Efecte dezvirginare ! 6 De la: felixcat 22 Mai 2010 10:50
mi-e teama de reactia lui cand am orgasm "squirt" 221 De la: kudika191686 22 Decembrie 2016 10:21
curiozitati 15 De la: panduru88 15 Februarie 2010 22:00
Consumul de calorii si sexul 3 De la: miss_darine 11 Noiembrie 2009 21:44