Setari Cookie-uri

atractia sexuala -inceput pentru o relatie?

am plecat intr-o excursie de 3 zile si am cunoscut un tip foarte dragut si ne-am simtit atrasi din prima clipa .. el ma dorea eu il doream si el a si incercat sa se culce cu mine. Cum trebuie sa reactionezi ca femeie cand esti intr-un grup de persoane noi, si tu il doresti si el te doreste spui da si te culci cu el sau iti infrangi dorinta si te privezi de placere pentru a nu capata o reputatie proasta (de femeie usoara)? Voi fetelelor ati patit chestia asta ? ce ati facut si care au fost consecintele ?
sau pt ca esti femeie si din prejudecati trebuie sa spui nu ? si ce se intampla cand spui da ?
eu nu m-am culcat cu el ....
kaolite
Postat pe 29 Iunie 2008 20:12
ce-ti pasa de parerea altora? Cerceteaza-l. Daca nu are obligatii, e singur si iti place fa cum crezi ca e mai bine. Iar daca el te va judeca gresit e un prost si tu nu ai pierdut nimic. Ce atata filozofie?
amme22
Postat pe 29 Iunie 2008 20:24
foarte bine ai facut,si eu am patit la fel ca tine dar nu am facut nimik pt ca daca acceptam nu mai ieram cu el pt ca ma credea o femeie usoar.nu trebuie sa pici in plasu lui din prima intalnire trebuie sa il mai ti o perioada sa isi faca impresie buna despre tine ca alfel nu o sa-l ai mult timp langa tine

Postat pe 29 Iunie 2008 20:55
haideti mai fetelor!
de ce sa fim atat de pragmatice??daca cei doi se plac?
unde este zicala '' carpe diem''?
eu nu cred ca tre neaparat sa aratam ca niste mironosite.vai nu ma culc cu el ca ma crede femeie usoara!haideti sa fim serioase!in ziua de azi cine nu e femeie usoara?si daca te uiti mai ciudat la un barbat esti considerata femeie usoara.
draga mea,nu tre sa arati ca Maica Teresa , dar nici sa rupi hainele omului ,nu trebuie.cred ca este deajuns sa-i dai de inteles ca-l placi si tu sa te lasi purtata de sentimentele noi (dar de prea multe sentimente sa nu uiti de protectie).
ce este atat de rau in a te culca cu un barbat de la prima intalnire...sau , ma rog...nu chiar de la prima.se intampla.dar asta nu inseamna ca esti o tarfa!
tya103
Postat pe 10 Iulie 2008 16:11
fetelor yo m'am culcat cu el doar dupa 3h si un film :D si nu am fost considerata nici femeie usoara si nici tarfa .. iar acum dupa mai bine d 7 luni ink mai suntem impreuma si ne amintim cu placere d prima seara si o retraim in fiecare zi ( dimineatza la pranz si seara )
Imi place ce zice Tya > .Are dreptate trebuie s traim si apoi s vedem ce o s fie dupa decat s regretam k nu am incercat'o si p asta !!
PisaRoz
Postat pe 16 Iulie 2008 10:05
damn! eu una nu as avea curaj sa o fac!!...imi pun prea multe semne de intrebare dupa-aia, procesez fiecare detaliu, gandesc si analizez fiecare imagine sau cuvant spus...daca nu ia placut? daca ma crede o femeie usoara? daca ma indragostesc de el si imi da cu flit??...etc si va dati seama cum iese partida de sex daca femeia isi pune atatea intrebari....

cine poate, sa o faca, nu e cazul sa judecam pe nimeni. pana la urma e o experienta si norocul tau daca e placuta!


Good wishes!!
micky_ai
Postat pe 16 Iulie 2008 10:43
''Cum o fi?cum n-o fi?Sa o fac?sa n-o fac?Daca o fac ce o sa creada despre mine?Daca n-o fac imi pare rau, daca o fac imi pare si mai rau sa il pierd.'' Daca puteti sa faceti doar sex fara sa va implicati deloc si constiinta nu va mustra ca ati facut-o fara sa stiti prea multe despre el si mai ales sa traiti deceptia de a fi parasite dupa, atunci de ce nu?Totusi, nu poti sa faci sex fara sa nu te atasezi macar putin de cel cu care o faci, sau poti?
Depinde daca doresti o relatie cu el sau doar o noapte cu el.Iar daca doresti o relatie, atunci n-o fi foc ca nu te culci cu el din prima.
andra83
Postat pe 16 Iulie 2008 13:01
eu am facut tampenia sa zic da. de 2 ori. cred ca este o aberatie sa incepi o relatie si sa va plimbati de manuta prin parc cand de fapt vreti amandoi s afaceti sex. unde mai pui ca dc nu va potriviti dpdv sexual, v-ati pierdut timpul degeaba de manuta prin parc. DAR. evident exista un dar. In ambele cazuri am fost foarte aiurea interpretata si luata drept parasuta. Am sperat ca barbatul in cauza nu ma va intelege gresit doar pentru ca eu il doream. Dar pt ei totul e o vanatoare de 2 lei si dupa ce te-au **** nu te mai baga in seama. Asa ca, patita cum sunt, iti recomand sa nu te culci rpd cu el :( din pacate

Postat pe 16 Iulie 2008 13:27
imi pare rau ca ai patit asa test it admin...dar cel putin ai realizat ca e un nemernic tipul daca te-a considerat parasuta...orice barbat care se respecta nu divulga sau nu se da mare cu faptul ca s-a culcat cu o femeie.conteaza f mult parerea ta despre tine.prin urmare...uitate in oglinda si intreaba-te:''sunt o parasuta?''
raspunsul il vei gasi singura(si-ti garantez ca acela va fi nu).nu tre sa te lasi influentata de toti mitocanii care au ca sport preferat saritul din ***** in *****.
bafta fetelor!
tya103
Postat pe 16 Iulie 2008 14:51
Sincer fetelor .. yo cred k de problema asta cum k "o femeie e parasuta dak o face din prima si dak are mai multi parteneri, iar barbatul kre face acelasi lucru e un macho" nu avem cum s scapam dak avem atatea frustrari si ganduri .. dak el t considera "parasuta" apoi scuza'ma dar el e prost si fraier k nu a stiu s t aprecieze pt k toate suntem bune l pat ( absolut toate ) una are fundu mai bombat ce trezeste fantezii, una tzipa/geme ceea ce il incita si mai tare, alta se misca bine etc etc..
so fiecare are atuul ei cu kre merita sa se mandreasca ;)
parerea mea e k trebuie s avem mai multa incredere in noi si s stim s ne apreciem maxim ;)

O zi buna !
PisaRoz
Postat pe 17 Iulie 2008 10:40
e clar ca cele mai multe cazuri o persoana ne atrage fizic si daca se intampla asa nu putem decat sa ne bucuram ca exista aceasta atractie. parerea mea e ca daca un barbat te considera parasuta ca te culci cu el din prima seara, nu merita si atat! iar daca nu te mai cauta pur si simplu inseamna ca doar asta a vrut, a obtinut si a plecat si la fel ar fi putut sa faca si dupa 1 sapt 1 luna sau 2.
e bine sa-l lasi putin sa astepte daca vrei mai mult de la el deoarece asa il pui p jar si dorinta o sa fie mai mare, astfel ca deznodamantul nu poate fi decat frumos!!
buburuza22
Postat pe 17 Iulie 2008 12:52
"in ziua de azi cine nu e femeie usoara?" Ai zis-o, tya. Nu e drept intr-adevar ca o femeie sa se comporte mai liber si e catalogata drept parasuta, iar daca un barbat o face la prima intalnire e.. numit .. barbat.

Postat pe 17 Iulie 2008 15:24
poate sa fie un inceput depinde si de celalalt daca se va comporta la fel dupa ce a obtinut ce a dorit, de obicei barbatii sunt cei care nu mai doresc sa continue dupa o astfel de aventura, poate sa fie lasitate sau poate ca nu sunt in stare pur si simplu sau poate ca dupa consumarea atractiei nu a mai ramas nimic si atunci nu mai ramane mare lucru de facut, cred ca acest lucru se intampla mai ales in filme,realitate este cu totul altfel
lumin
Postat pe 18 Iulie 2008 08:36
dc u simti si iti doresti sa o faci cu el ok da-i drumul nu ar tb sa te intereseze parerea celor din jur, ce ai de casstigat ...k vb sunt la toate colturile si dc ti le spun ce nu o sa ti le spuna direct in fata asta fii sigura...si atunci ce iti pasa...asa k fa ceea ce vrei fara nici un pic de jena...mai ales dc atractia e atat de mare ce mai stai...HAVE FUN AND LIVE YOUR LIFE!
sweetadryana
Postat pe 18 Iulie 2008 10:09
nu e corecta diferentierea asta intre barbati si femei,asta e clar,dar ea totusi exista.daca tii cont de gura lumii(si oricine tine cont intr-o oarecare masura,oricat s-ar bate cu pumnii in piept ca nu)nu o faci,nu din prima seara,si cu siguranta nu daca stii ca o sa-l mai intalnesti.ideea unui one-night stand cred ca e sa nu-l mai vezi pe respectivul dupa noaptea aceea.daca vrei mai mult de-atat poti sa astepti si pana la urmatoarele intalniri;)
pucca22
Postat pe 18 Iulie 2008 10:14
Normal ca NU "sari" in pat cu el,
ORICAT DE MARE ar fi atractia !!!!! ORICAT DE MARE ar fi atractia - NU !!!


NU este vorba de CE SPUN ALTII, CEILALTI, SI NICI MACAR CE SPUNE EL.
Este vorba ca - si mai ales daca iti doresti o relatie - TREBUIE SA-L CUNOSTI MAI INAINTE CA OM. Este bine si de preferat ca acea scanteie chimica sa se afle de la bun inceput acolo, intre voi, dar CE FEL DE FOC VREI SA APRINZI? VREI CA ACESTA SA DUREZE, SAU SA SE STINGA LA FEL DE REPEDE PRECUM A INCEPUT?
Va puteti intelege si pe alte planuri, completa, aprecia SI PE ALTE PLANURI ? Daca da, ei bine de abia dupa aceea - in cele din urma - iti lasi frau liber si exprimarii sexuale. Aceasta trebuie sa fie ULTIMA COMPLETARE (potrivire) A CELOR DOI.

ALTFEL, totul moare la un moment dat. Este precum un castel perfect construit pe un teren nisipos, ce se surpa.
Simply_i
Postat pe 18 Iulie 2008 10:20
cred ca o data in viata merita sa faci si asta,daca vrei cu adevarat!
caty2407
Postat pe 18 Iulie 2008 11:13
da intr-adevar chiar nu conteaza ce cred ceilalti..si in fond daca stii ca asta vrei de la el doar o partida de sex..este ok...daca ai discutat mai mult si te atrage ..mai gandeste-te...oricum ..daca faci asta ..o sa te gandesti la ce crede despre tine..si..dupa un timp poate ai sa regreti ca ai facut-o...daca nu o faci...ai sa te gandesti ce s-ar fi intamplat daca ai fi facut-o...asa indiferent de decizie...important este cum te simti tu..nu ce zic altii...

Postat pe 18 Iulie 2008 11:22
De la: kaolite, la data 2008-06-29 20:12:30am plecat intr-o excursie de 3 zile si am cunoscut un tip foarte dragut si ne-am simtit atrasi din prima clipa .. el ma dorea eu il doream si el a si incercat sa se culce cu mine. Cum trebuie sa reactionezi ca femeie cand esti intr-un grup de persoane noi, si tu il doresti si el te doreste spui da si te culci cu el sau iti infrangi dorinta si te privezi de placere pentru a nu capata o reputatie proasta (de femeie usoara)? Voi fetelelor ati patit chestia asta ? ce ati facut si care au fost consecintele ?
sau pt ca esti femeie si din prejudecati trebuie sa spui nu ? si ce se intampla cand spui da ?
eu nu m-am culcat cu el ....


Depinde de ce vrei , de cat de des te vezi cu grupul respectiv si de cat de ,,mironosita'' vrei sa te creada lumea !

Nu toti barbatii sunt tampiti iar daca stai 3 zile cu cineva intr-o excursie si exista atractie nu vad de ce nu ati face sex ,sexul este ceva normal , nu mai suntem pe vremea bunicii sa astepti sa te duca la altar ca sa te poata avea in pat.

Termenul de ,,femeie usoara'' exista doar in mintea celor care vor sa-si ia nevasta virgina,un barbat cu o activitate sexuala normala nu ar putea cataloga o fata ca fiind usoara daca se culca de la prima intalnire cu el sau nu.

In general in excursii se lasa cu ,,dragoste la prima vedere''care poate dura fix cat dureaza excursia si atunci ai parte de o super excursie sau se poate transforma intr-o relatie de durata daca partenerii sunt din acelasi oras .

In general cand pleci in excursie lasi inhibitiile acasa pentru ca esti pusa pe distractie , daca cineva isi face o parere proasta e problema lui nu a ta.
CARPE DIEM daca nu ai alte obligatii !
iris_4_ever
Postat pe 18 Iulie 2008 11:29
Eu una zic sa mai astepti umpic pana sa ii cazi la pat Incearca-l sa vezi ce vrea cu adevarat!
dey22
Postat pe 18 Iulie 2008 12:18
"La mine in bloc s-a mutat un pusti tare dragutz, trebuie sa fac cunostinta cu el, asa e politicos"
Si ne-am intalnit la scara"intamplator", am facut cunostinta, am aflat ca e cu 4 ani mai mic ca mine..am stat de vorba aprox 4-5 ore, dupa care m-a invitat la el acasa a 2 a zi, sa bem o cafea si sa facem o pizza(m-a pus naiba, sa ma laud ca stiu sa fac).
A doua zi dimineata la ora 9 eram la el la usa,am baut o cafea, am fumat o tigare, dupa care ne-am apucat de pizza..am facut aluatul si tot ce trebuie, am bagat-o in cuptor si trebuia sa mai asteptam max 30 de min.Pizza s-a ars, pt ca au trecut mai mult de 30 de min, timp in care noi am facut sex.DA! a fost o atractie,pe care nici acum nu mi-o pot explica.Tremuram de emotie,de parca era prima data.A fost ceva extraordinar.De atunci au trecut 3 ani, si suntem si acum impreuna...ce sa zic..nu m-am gandit ca ma va considera o femeie usoara, pur si simplu m-am simtit atrasa de el si nu ma putea condamna pt asta!
adelinaelssa
Postat pe 18 Iulie 2008 13:03
Nu inteleg de ce conteaza parerea celorlalti. Oricum nu ii cunosti si nu te cunosc si nu ii vei mai revedea niciodata. Asta e problema romanilor...sunt preocupati de ce o sa zica altii in loc sa-si vada de viata lor si sa faca ce vor ei. Trebuie sa invatam sa traim liberi. Nu suntem prizonierii nimanui. Cat despre tip, daca este vorba doar de sex&fun, de ce nu?
pepita
Postat pe 18 Iulie 2008 13:31
La inceput cand ne-am intalnit a fost o super atractie,ne doream din priviri,ne-am dat intalnire la doua zile dupa ce am inceput sa vorbim,eram colegi de servici.SURPRIZA!!!!
Partida nu a fost asa cum a fost atractia.
Deci fetelor poate fi atractie ca el e un mascul frumos,dar niciodata asteptarile sexuale nu pot fi la fel k atractia,adik bombe.Cu toate k experienta sexula nu a fost una tocmai buna,de cate ori ne intalnim,simt acelsi gol in stomac si aceeasi fluturasi

Postat pe 18 Iulie 2008 14:30
eu zic ca trebuia sa te culci cu el daca atractia si dorinta dintre voi era atat de puternica...si daca bineinteles nu erai implicata in alta relatie importanta si de lunga durata...de ce sa fim noi femeile atat de incuiate si sa ne simtim atat de amenintate de aceasta eticheta de tarfa sau femeia usoara...daca atunci in momentul respectiv asta simtim asta trebuie sa facem...nu trebuie sa ne pese de ceea ce zic si cred altii pentru ca nu ei ne traiesc viata noastra,ci fiecare si-o traieste pe a ei asa ca...next time go for it !
bluemoon_is_me
Postat pe 18 Iulie 2008 16:55
foarte bine ai facut ca nu te ai culcat cu el
bravo !!!
seema
Postat pe 18 Iulie 2008 19:27
Si eu zic ca nu e ok sa cedezi impulsurilor de moment. Mai bine stai putin si te gandesti inainte sa te arunci in pat cu el.

Postat pe 19 Iulie 2008 19:26
Eu cred ca nimeni nu detine ADEVARUL SUPREM.Nici cei care spun ca trebuia sa te culci cu el daca ai fost atrasa si nici cei care spun ca ai facut bine ca l-ai refuzat.Suntem oameni,suntem diferiti, tocmai pentru asta ne deosebim de animale.Apropo, stiati ca femeia este singura femela din regnul mamiferelor care simte placere pentru sex si in afara perioadei fertile?Credeti ca Dumnezeu sau Natura sau Darvin a lasat degeaba acest dar numai femeii?Lucrurile sunt complexe,situatiile sunt complexe deci si daca te culcai cu el era OK, asta ai simtit tu ca e bine pentru tine.Daca n-ai facut-o, e probabil ca spiritul de conservare, de autoaparare a fost mai puternic decat dorinta sexuala.Daca n-ai facut-o vei ramane cu regretul ca ai ratat o partida de sex, care probabil facea excursia mai frumoasa, si poate sansa ca el sa te mai caute si apoi sa sfarsiti prin a ramane impreuna o vreme sau de ce nu pt totdeuna.Barbatii va considera femei usoare daca cedati din prima seara?Nimic mai fals.Sunt barbat, chiar unul normal, trecut prin multe.Pot spune ca am avut relatii cu doua fete virgine dar inima mea a ramas tot la ,,una care mi-a cedat din prima seara". Si daca ea ar vrea sa se intoarca in viata mea as fi cel mai fericit barbat.Parerea mea este ca in epoca in care traim, nimeni nu mai da doi bani pe aparente.Lumea e grabita,timpul e pretios.Trebuie numai ca indiferent de gradul de atractie pt o persoana sa nu uitati de protectie.Si mai e ceva :nu faci voi primul pas.Sau macar nu lasati sa se vada asta.Atunci chiar veti fi considerate femei usoare.
Barbatii inteleg cand gasesc poarta putin deschisa, dar le place ca ei s-o impinga de perete.Daca veti iesi repede inaintea lui si veti deschide voi larg poarta veti lua barbatului bucuria ca el va cucerit si va va trata ca atare.
Si inca ceva.Niciodata la prima intalnire nu veti avea parte de o partida de sex adevarat.Barbatul este si el o fire complexa la care psihicul isi pune adanc amprenta asupra performantelor sexuale.Sa nu va ganditi de la prima intalnire de romantism,declaratii,clar de luna.
In astfel de situatii este doar sex.Daca voi reusiti ca pt el sa fie o partida de sex pe cinste, cu siguranta va mai cauta.Apoi urmeaza sa va cunoasteti si de aici incolo depinde doar de voi doi.
aprov
Postat pe 21 Iulie 2008 15:55
eu cred ca trebuie sa urmezi instinctul draga mea,...si ai gresit refuzand`...daca exista atractia reciproca, cea care a pierdut esti tu!!!
nu te mai gandi la ce va spune dupa,..daca o sa considere ca ai fi "usoara" atunci el e cel care pierde,...
mult noroc si un gand bun!!
viorom
Postat pe 22 Iulie 2008 14:03
fiecare face ce simte si cum simte,dar in general femeile sunt catalogate intr-un anumit fel,ceea ce nu e corect,pt ca asa cum un barbat are dorinte si vrea sa si le satisfaca,cred ca si majoritatea femeilor le au.deci corect ar fi ca fiecare sa faca ceea ce simte,viata si asa e prea scurta!
biank23_mouse
Postat pe 22 Iulie 2008 16:18
n ai pierdut nimik stai linistita
seema
Postat pe 22 Iulie 2008 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
postinor 3 De la: dulsika 3 Mai 2012 18:11
Adevarul despre prima mea experienta sexuala 49 De la: everything_for_you 29 Martie 2009 22:45
Care este cea mai mare nebunie care a-ti facut-o sau a-ti face-o? 92 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 02:42
test de sarcina 3 De la: inna_1688 17 Iunie 2009 22:46
la inceput 18 De la: stem_29 5 Octombrie 2010 20:04