Setari Cookie-uri

ma iubeste pe mine sau banii mei?

dragostea e frumoasa cand e adevarata te face sa visezi si sa para lumea intreaga a ta daca il iubesti si vrei sa nu mai traiesti cu teama in suflet aplicai cateva teste nu mai platesti mai nimic spunandu-i ca tu consideri ca viitorul tau sot e cel carte trebiie sa intretina familia si sa fie capabil sa creasca si sa ingrijeasca cei 5 copii pe care tu iti doresti sa-i ai si spunei ca esti chiar in preaviz la serviciu si prea curand nu-ti vei cauta de lucru ca vrei sa ramai insarcinata si sa nu te stresezi iar daca trece peste toate astea fara sa-i pese poate ca nu-i pasa de banii tai altfel............, bafta multa
diana_m_iordan
Postat pe 16 Octombrie 2008 17:50
Draga "gameoverforever", nu am niciun defect fizic, nu sunt nici frumoasa nici urata, pot spune ca sunt o fata cat se poate de normala, insa un lucru pe care pana acum nu l-am spus este ca, acest barbat este tipul cu care mi-am inceput viata sexuala si cred ca acest lucru ma influenteaza enorm de mult in sensul ca nu ma pot imagina cu un alt baiat in intimitate. Vreau sa va spun ca-mi fac curte foarte multi colegi de o mie de ori mai draguti decat el si mai "bazati" financiar, insa eu il vad doar pe el. Multi o sa radeti, insa stiu ca multe s-au confruntat cu situatia asta si poate imi pot da un sfat. Daca revenim la problema initiala, prietenii nu sunt doar ai mei sau doar ai lui, sunt persoane cu care noi iesim zilnic si care ne cunosc foarte bine pe amandoi. Astazi am primit vestea ca voi fi promovata in organizatia in care activez, asta insemnand un salariu mai mare, i-am spus si lui si l-am vazut pentru prima oara putin jenat de acest lucru. O tipa mi-a spus ca sunt multe cazuri in care femeia castiga mai mult decat barbatul si asta n-ar trebui sa ma influenteze atat de negativ.
Voi ce mai ziceti la faza asta?
Numai bine
oanajolie
Postat pe 17 Octombrie 2008 18:52
De la: oanajolie, la data 2008-10-17 18:52:29Draga "gameoverforever", nu am niciun defect fizic, nu sunt nici frumoasa nici urata, pot spune ca sunt o fata cat se poate de normala, insa un lucru pe care pana acum nu l-am spus este ca, acest barbat este tipul cu care mi-am inceput viata sexuala si cred ca acest lucru ma influenteaza enorm de mult in sensul ca nu ma pot imagina cu un alt baiat in intimitate. Vreau sa va spun ca-mi fac curte foarte multi colegi de o mie de ori mai draguti decat el si mai "bazati" financiar, insa eu il vad doar pe el. Multi o sa radeti, insa stiu ca multe s-au confruntat cu situatia asta si poate imi pot da un sfat. Daca revenim la problema initiala, prietenii nu sunt doar ai mei sau doar ai lui, sunt persoane cu care noi iesim zilnic si care ne cunosc foarte bine pe amandoi. Astazi am primit vestea ca voi fi promovata in organizatia in care activez, asta insemnand un salariu mai mare, i-am spus si lui si l-am vazut pentru prima oara putin jenat de acest lucru. O tipa mi-a spus ca sunt multe cazuri in care femeia castiga mai mult decat barbatul si asta n-ar trebui sa ma influenteze atat de negativ.
Voi ce mai ziceti la faza asta?
Numai bine


Draga mea, nu inteleg de ce te tine pe loc faptul ca ti-ai inceput viata sexuala cu el. Ca nu-i slanina sa se gate si daca o speli e ca noua...
Dar el nu se jeneaza in prezenta prietenilor si colegilor tai mai "bazati" cu care probabil ai mai multe subiecte de dezbatut decat cu el?
Si daca se poarta frumos cu tine de ce sa nu mergi mai departe cu el? Ce, cum exista pe lumea asta atatea femei intretinute, de ce nu ar exista si barbati intretinuti?
Lucia1971
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:05
Cunosc multe femei care castiga mai bine decat sotii lor si au copii, familie...Am o colega blonda, frumoasa e casatorita cu un baiat care castiga pe jumatate cat ea,locuiesc intr-o casa mostenita de la bunica ei si sunt tare fericiti.
Un studiu spune ca si englezoaicele au ajuns la concluzia ca isi doresc un sot care sa nu aiba prea multi bani, dar sa fie familist.

Totul e sa existe iubire intre voi.....
Respecta-l si fiti fericiti...

M
icaxx
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:14
mai,nu stiu ce ai mai facut intre timp,dar sper ca aitinut cont de ce te-au sfatuit unele cititoare,sincer!si eu am avut impresia asta despre prietenul meu(acum sotul meu)dar,incepusem sa il pun la tot felul de teste........nu am bani,ajuta-ma tu etc..etc...spre surprinderea mea,le-a trecut!s-a facut baiat de casa si e totul ok,chiar daca mai trage parte din restul de la piata,dar astia-s banii lui!ca eu nu lucrez,stau acasa cu copilul!pwp si sa auzim de bine!
mary_ct
Postat pe 3 Noiembrie 2008 14:11
spune-i "pa" din mers.....eu cel putin, nu as gasi nici o alinare in relatia cu un parazit...daca ar fi avut o minima decenta, isi permitea sa achite macar iesirile. si tu vrei sa ai copii cu el?? comoditatea lui poate fi ereditara ...gluma, haz de necaz. insa gandeste-te bine
lorelay_me
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:31
Oana,
Banii n-ar trebui sa conteze (de loc), pentru asta sunt facuti: sa fie cheltuiti! Tu ce crezi ca femeile bogate nu ar tebui sa aiba iubiti pt ca ei castiga mai putin?! (nu e cazul meu, stai linistita)
Insa daca tie ti-a intrat in cap indoiala..., nu e bine.
1. Te-ai uitat in mailul lui (de ce oare?). Uneori, chiar daca iubesti pe cineva foarte intens, nu trebuie sa-l cauti in buzunare.
2. Ce-ai vazut acolo nu ti-a placut...
3. Chestia materialiala insa pare sa te atinga si pe tine: prea iti pui des si intens problema asta (vorbesti cu prietenii, etc).

Mai multe forumiste iti ziceau sa-l testezi...Imi pare ciudat ca testezi, afli un rezultat pozitiv, etc...si apoi te pui pe iubit. Asta nu mai e iubire, e rezultatul unui calcul, ca urmare tu esti cea care nu iubeste in acest caz.

Ar trebui sa iei lucrurile simplu: traieste iubirea cum e sau in caz ca inceteaza din cauza materiala ivita, bucurate de faptul ca ai trait cativa ani fericiti.

Ah, cate sfaturi ti-am dat! Cred ca ramai datoare o bere sau o tuica

Postat pe 23 Noiembrie 2008 08:23
Eu zic sa te prefaci pt. o perioada ca ai probleme cu banii...sa vezi cum reactioneaza...asa o sa afli de fapt cat de mult conteaza banii tai pentru el...Chiar o sa urmaresc topicul ca sunt f. curioasa
klaudya_e
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:26
De la: oanajolie, la data 2008-07-03 13:10:39Buna fetelor,
ma confrunt cu o situatie dificila, am o relatie de aproape 2 ani, il iubesc si simt ca ma iubeste. Situatia mea financiara este buna spre foarte buna, a lui dificila, eu platesc majoritatea lucrurilor, iesirile in oras, ii cumpar cateodata haine,benzina, mancam impreuna, etc. Totul mi se parea normal, ma gandeam ca asta e daca n-are, insa el el este un baiat bun,e bine sa continui. El a inceput sa vorbeasca despre casatorie. iar acum cateva zile cautand un document pe mailul lui am gasit un mail de acum acum vreo 1 an in care el ii spunea unui prieten ca "daca partenera nu-i ofera anumite conditii, el nu sta cu ea", iar prietenul il numea "gigollo" si materialist. Asta m-a pus pe ganduri, nu sunt in situatia in care ar trebui sa platesc un barbat pentru a sta cu mine, pot avea orice barbat imi doresc, insa il iubesc pe el. Prietena mea imi spune ca lucrurile sunt simple: nu te desparti de un om atata timp cat il iubesti si el nu-ti greseste. Oare asa e? Voi ce ziceti?
pai ti-a gresit din strat prin simplu fapt ca te vede ca pe un mijloc de trai si nu ca pe o iubita
nor_pufos
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:31
de ce nu te-ai gandit si altfel poate ca totul a fost doar o gluma intre barbati . tinand cont ca esti cu el de 2 ani consider ca il cunosti destul de bine si cred ca ai putea sa iti dai seama daca este cu adevarat materialist sau nu . iar in privinta banilor eu consider ca nu ar trebui sa ii arati cat bani ai , mai lasa-l si pe el sa se forteze un pic asa el este sigur ca daca isi doreste ceva chiar si fiind vorba doar de un simplu iesit la un restaurant , il va obtine ca iubita lui are " nu este asta o problema" . incearca sail faci sa se pooate ca un barbat si isi asume anumite resposabilitati
chrispopescu2005
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:44
De ce iti bati capul? ... la ora asta... de ce iti este frica ca nu te iubeste? Bietul baiat...asa sarac cum zici tu ca e ...
In speta asta tu de fapt ai o problema cu iubirea ...
Iubirea este singura reacþie ce demonteazã frica. Dacã nu crezi asta, încearc-o. Iubeºte orice persoanã sau situaþie care îþi evocã în tine frica, ºi aceasta va dispãrea. Asta este adevãrat, nu atât datoritã faptului cã iubirea e antidotul fricii, ci fiindcã frica este „absenþa iubirii”. De aceea, ori de câte ori iubirea este prezentã - frica nu poate exista. De ce ti-e fricã? Deoarece ai convingerea cã nu meriþi sã fii iubita ºi nici nu esti capabila sã iubesti pe altcineva cu adevarat. Aceastã credinþã este singura credinþã ce trebuie schimbatã la tine. Dupa asta vei vedea ca nu iti mai pui intrebari stupide daca te iubeste pe tine sau benzina pe care i-o pui in rezervor, care chiar nu conteaza.
carm
Postat pe 3 Decembrie 2008 02:01
oanajoli dar ce lucreaza si de cat timp? ca asa bine mersi el poate sa se complaca intr-un serv comod si prost platit ca doar ai tu bani. ai spus ca atunci cand ai spus ca fiecare cu banii lui au iincetat iesirile in oras; de ce nu ai continuat cu aceeasi atitudine? tu ai lasat garda, imi pare rau. nu zic ca nu te iubeste pt ca nu am de unde sa stiu, dar ii convine situatia asta e clar. sotul meu lucreaza 12 ore pe zi, si munca grea pt a intretine familia; nu toti suntem la fel dar nu ne obliga nimeni ce sa alegem. numai sa nu iti dai seama mai tarziu .
ocsa
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:56
Nu e vorba de cat castigati fiecare, e vorba ca un barbat care accepta sa fie intretinut de femeie nu e barbat!!! Eu am avut un prieten cu mult mai sarac decat mine, si niciodata dar absolut niciodata nu m-a lasat nici macar sa imi platesc singura consumatia, dar sa o platesc pe a lui nici nu putea fi vorba. Mereu imi aducea mici atentii, flori, bomboane, etc.
Si sunt in totalitate de acord cu gameoverforever, nimeni in lumea asta in afara de parinti nu iti vrea binele, toti vor sa fie mai presus decat tine, asa ca nu te mai lua dupa nimeni!
Eu in locul tau i-as fi dat papucii de la a doua faza din asta.
Cunosc multe fete care au fost in situatia ta, si si-au dat seama tarziu de adevar! Sper sa nu faci si tu la fel.
my_melody
Postat pe 19 Decembrie 2008 16:38
Da cumosc si eu tipi care stau cu o fata doar pt banii ei...de fapt cauta doare fete cu bani...in general acestia sunt din zodia FECIOARA, CAPRICORN si TAUR. mi e sila de ei........
babyblue9933399
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:41
De la: babyblue9933399, la data 2008-12-20 15:41:48Da cumosc si eu tipi care stau cu o fata doar pt banii ei...de fapt cauta doare fete cu bani...in general acestia sunt din zodia FECIOARA, CAPRICORN si TAUR. mi e sila de ei........
ai uitat sa spui gemeni
nor_pufos
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:44
In zodia gemeni este si baiatul despre care am povestit, si in cazul lui nu se potrivea, oricum eu nu prea ma iau dupa zodii
my_melody
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:25
buna sunt noua pe aici am citit tot ce sa scris ma confrunt si eu cu o situatie asemanatoare am un prieten care iubeste mai mult banii mei decat pe mine mereu imi cere sa ii cumpar de mancare daca vreau sa mincam impreuna sau sa ii incarc telefonul daca vreau sa vorbeasca cu mine in prezent el este dus in strainatate iar eu l-am sunat pentru ca nu mai dadea nici un semn de viata chiar daca ii scriam smsuri el nu raspunde atunci eu l-am sunat si mi-a zis ca i s-a terminat banii pe telefon si daca vreau sa vorbim trebuie sa ii incarc telefonul eu i l-am incarcat iar el m-a sunat sa-mi multumeasca vreau un sfat de la voi ce pot sa fac cu un asememenea prieten sa mai stau cu el daca el ma iubeste numai pentru bani ce ziceti am o relatie cu el de aproape doi ani si l este divortat iar eu nu sunt ce sa fac imi puteti da un sfat

Postat pe 25 Decembrie 2008 11:57
la multi ani dana, draga mea , tot singurica de sarbatori????

esti sigura ca prietenul tau nu s-a intors la nevasta iar???? si tu ii mai si incarci telefonul,,,ntz ntz ntz, nu-i frumos danuta mama.... lasa-l in plata domnului de pervers, sau nu e ala care vroia neapaat sex oral??????

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Decembrie 2008 17:05
aiurea... cat el nu da nimic si primeste totul de-a gata normal ca ii convine sa stea la cald... da-te si tu o data o luna doua lovita
fa pe saraca, pe nu mai am bani nici sa trec strada si sa nu iti fie mila deloc cand vine cu rugaminti si cu faze ca ma sinucid daca nu esti cu mine... nu te imbata singura cu apa...rece si vezi daca merita sa te plafonezi cu el
daca nu next generation...
mitzura
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:28
ce mai conteaza daca te iubeste pe tine sau banii tai?cu banii se pare ca azi poti cumpara si iubirea.nu mai exista dragoste adevarata.eu am iubit dezinteresat si el a ales-o pe cealalta,ca ea avea bani.si ce conteaza pt ce sta cu ea.esentialul este ca sta cu ea,cu banii ei,probabil ca se si culca cu banii si tot asa.nu vreau sa jicnesc pe nimeni,dar azi exista multi barbati intretinuti.si culmea e ...ca le place.
dana_mv
Postat pe 25 Ianuarie 2009 00:08
Tu de ce n-ai bani ?

Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:38
De la: Roco, la data 2009-01-25 18:38:09Tu de ce n-ai bani ?
si daca as avea,crezi ca mi-ar place sa stiu ca el sta cu mine doar pt bani??????nuuuuuu,nu accept asa ceva.poate sunt eu de moda veche,dar nu imi place sa amestec una cu alta.
dana_mv
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:45
e uimitor cum va place sa categorisiti oamenii dupa zodii
moneycaprice
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:45
De la: dana_mv, la data 2009-01-26 16:45:02dar nu imi place sa amestec una cu alta.

Poate asa gandeste si celalalt ! ??

Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:16
De la: Roco, la data 2009-01-27 18:16:38
De la: dana_mv, la data 2009-01-26 16:45:02dar nu imi place sa amestec una cu alta.

Poate asa gandeste si celalalt ! ??
uneori,da.dar numai uneori.si eu nu l-am intalnit.
dana_mv
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:23
Continua cautarea!
bafta!

Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:37
De la: Roco, la data 2009-01-28 17:37:30Continua cautarea!
bafta!
nu caut ,ca ma simt bine asa fara probleme.la ce bun sa tot cauti?obosesti.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:47
Atunci asteapta sa pice din pom sau de la dumnezeu, din cer.

PS Profesorul Chicos Rostogan zicea ca poa' sa ploua si cu carnati, deci se poate !

Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:52
De la: Roco, la data 2009-01-30 09:52:57Atunci asteapta sa pice din pom sau de la dumnezeu, din cer.

PS Profesorul Chicos Rostogan zicea ca poa' sa ploua si cu carnati, deci se poate !
nu mai fi asa acid,sa nu te arzi intr-o zi.nu am spus ca astept sa cada ceva din cer,am spus ca nu mai vreau sa caut si atat.si referitor la ploaia cu carnati,oare sa gasesc ceea ce vreau cand v-a ploua cu carnati?e chiar posibil totul?......sper ca nu te-ai suparat.uite iti fac cinste .
dana_mv
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:15
Salut,
vad ca intre timp subiectul pe care l-am deschis, s-a transformat intr-o analiza profunda a zodilor:)) .Probabil va intrebati ce-am facut intre timp, ei bine, l-am supus unor teste, am ramas fara bani, l-am pus sa se imprumute, etc. in cele din urma mi-am dat seama ca era doar mintea mea bolnava si baiatul ma iubeste sincer. E adevarat ca nu e genul care sa scoata bani din piatra seaca, iar eu ii ofeream o oarecare lejeritate, insa dupa o discutie serioasa si o pauza de vreo 2 saptamani, si-a dat seama ca am dreptate si am \"recalculat\" relatia. Acum ca e criza nici eu nu prea mai am bani, insa e bine ca relatia merge perfect.
V-am pupat :
oanajolie
Postat pe 1 Februarie 2009 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce manastiri din bucuresti cunoasteti care fac deposedari 25 De la: kudika369633 6 Februarie 2012 19:41
Mesaje de martisor 10 De la: _oktober_ 26 Februarie 2009 22:53
Sunt nehotarata ce sa fac !! pe cine sa aleg ???!!! 38 De la: kudika_9026 21 Septembrie 2012 10:09
putin ajutor 5 De la: Meblondy 1 Septembrie 2008 20:56
De ce toate astea? 5 De la: Altfel 20 Martie 2011 13:07