Setari Cookie-uri

Sexul Oral e oare necesar intr-o relatie ?

Nu este necesar DELOC!Ba chiar este o rusine in fata lui DUMNEZEU!EL ne-a dat gura ca sa vorbim si sa mancam.In final unde este spiritualitatea noastra?El ne-a dat minte si intelepciune ca sa stim ceea ce e bine si ceea ce e rau.Suntem oameni cu constiinta si nu animale.Pt placeri e destul sexul.Cine nu se satisface doar cu el...,e o rusine pe fata pamintului.E la un nivel josnic.Multe din voi fetelor,desi nu sunteti de acord cu sexul oral,il practicati doar ca este la moda ori doar ca sa va mentineti aproape iubitul.Cu asta nu rezolvati nimic,decit va iluzionati voi insiva.Pe de alta parte ,va coboriti la un nivel josnic,care va face sa va pierdeti adevarata valoare.Prostitutia vine din vechime si la fel sexul oral.Multe fete frumoase ajung sa se prostitueze din cauza saraciei.Dar de ce multe din voi ,frumoase,inteligente ,cu bani,ajung sa faca lucruri imorale.Unde este imaginea vostra?Unde este orgoliul vostru?Un barbat care va cere sa faceti acest lucru...,practic va cere sa va umiliti in fata lui si sa jucati un rol de prostituta.Oare merita el sa faceti acest lucru?El cu asta se simte mult superior voua cind voi acceptati.Ei au un orgoliu masculin innascut.VOi fetelor,femeilor trebuie sa va dati valoare voua insiva ,sa va impuneti respectul.Multe din voi o faceti doar ca sa nu fiti parasite.Dar nu cu asta voi il veti pastra.Exista un dictat care zice ca:« ceea ce se obtine usor si ieftin,...nu are valoare».Dumnezeu a creat femeia ca sa fie o companie buna pt barbatul ei,ca sa fie o buna mama pt copiii ei si nu ca sa fie o perversa ori prostituta.Nu va fie teama ca ramineti singure.Ceea ce e al vostru e pus deoparte.Va veni mai devreme ori mai tirziu.Daca credeti in Dumnezeu,daca va rugati pt pacatele vostre,EL va ajuta sa va gasiti un om pe gustul dvs ,asemenea voua care sa va inteleaga,sa va iubeasca asa cum sunteti.Barbatii doar din cauza orgoliului parca se cred la licitatie:«cine da mai mult...castiga».Azi una ,miine alta.Mereu vor aparea altele mai bune ca noi,mai tinere ,mai frumoase,ei vor alege ce e mai bun pt ei,fara sa sufere fara sa se uite la suferintele ce le provoaca in inima femeilor.In ziua de azi femeile din cauza nesigurantei ,din cauza lipsei de incredere in fortele proprii ...se ofera repede si foarte ieftin lor.Din cauza asta ei ajung sa se creada buni si importanti,iar pe voi doar va dispretuiesc.Mentalitatea din ziua de azi e asa cum e,datorita noaua femeilor.Doar noi suntem de vina.Daca vrem sa schimbam ceva doar de noi femeile depinde.Nu ginditi ca deja e prea tirziu.Nimic nu e tirziu.Totul e sa intelegeti si sa doriti.Sunt multe lucruri si sentimente cu care voi puteti cuceri inima celui drag.Ar fii multe sa va povestesc ,dar ajunge pt azi.Va doresc multa iubire si fericire tuturor celor ce sunt de acord cu ceea ce am scris.

Postat pe 4 August 2008 16:44
Raspuns pt Dragon


Nu stiu de ce, dar cred ca ai inteles total gresit ce au postat fetele pe aici. Marea majoritate a femeilor si barbatilor fac SEX ORAL pt ca le place, nu pt ca le cere cineva, sau de frica de a nu fi parasit/e cum scrii tu pe acolo. Si iti mai spun ca nu este nici o rusine, si intradevar ne-a dat minte ca sa stim ce este bine si ce este rau. Si SEX-ul ORAL este un lucru extrem de bun si de placut. Siguranta 100% ca nu ai avut parte de el, si deasta vb asa, si nu il mai implica pe DUMNEZEU, el nu are nici o treaba aici, si crede-ma, sunt destul de credincios. Parerea mea
_fantoma_
Postat pe 4 August 2008 17:31
De la: miha_ela, la data 2008-08-01 17:00:50Ai dreptate!Este posibil sa fac si sex oral insa unui singur barbat.Si acela va fi sotul meu.Si as face asta numai pt a da mai multa culoare relatiei noastre intime


in primul rind citi ami ai? si 2., gluma e foarte buna!!!!

Postat pe 5 August 2008 08:50
Raspuns pt dragon

Stii de ce mergeau barbatii la curve pe vremuri? Apropo, inainte aproape fiecare barbat care avea cativa banuti mergea la curve...si nu pe furis...ci pe fatza...toata lumea stia si toata lumea accepta. barbatii mergeau la curve pe vremuri pentru ca nevestele lor nu stiau foarte multe lucruri in ceea ce priveste sexul; de obicei femeile erau considerate niste obecte in pat, obiecte facute doar pentru satisfactia barbatului. Multa vreme nici nu s-a crezut ca femeile pot avea orgasm si de aceea se considera ca doar barbatii obtin placerea in pat. Ei mergeau la curve nu neaparat din dorinta de a se culca cu alta femeie, ci pentru ca prostituatele erau cele care stiau sa ii faca pe barbati sa inebuneasca in patul lor, stiau sa ii transforme in sclavi ai placerii. Daca femeile lor de acasa ar fi stiut sa faca ce faceau curvele iti spun sigur ca nu mai vroiau sa mearga la curve. Si stii care era culmea? Ca, spre deosebire de zilele noastre, cand barbatii care nu se pot potoli merg la prostituate, de fiecare data la alta, in trecut ei avea o singura prostituata la care mergeau, care era un fel de amanta.
Daca tu simti ca te prostituezi cand faci sex oral, atunci este deopotriva o rusine sa il si atingi si sa il saruti. E vorba de o pofta carnala, a trupului, care imbinata cu sentimente puternice de dragoste te duce pe culmi care depasesc aceasta lume. In cazul meu, imi face foarte mare placere sa mi se faca sex oral dar si sa fac. Si nu i-am facut niciodata sex oral prietenului pentru ca mi-a facut el inainte, din obligatie, ci pentru ca am simtit ca vreau sa ii daruiesc si eu placerea care mi-a daruit-o el.
Sunt convins ca atunci cand o sa gasesti acea persoana potrivita tie o sa iti schimbi radical parerea...
flying_soul
Postat pe 5 August 2008 09:05
RASPUNS pt VAS 25
Nu stiu in ce masura esti de credincios cind spui ca «DUMNEZEU nu are nici o treaba aici».EL e CREATORUL nostru si nu cred ca tu esti in stare sa decizi unde EL are treaba .E normal tu ca barbat sa te opui parerii mele.Poate cum zici tu am inteles gresit intrebarea despre care se discuta aici.Dar tin sa spun si sa fiu putin mai explicita:nu am dreptul sa judec pe nimeni pt ceea ce face.Fiecare din noi avem liber arbitru.Aveti dreptul sa decideti voi calea si modul in care traiti.Nimeni nu va acuza si nici va judeca pt gusturile vostre.Acel «100%» despre care vorbeai ...e doar parerea ta.Daca nu cunosteam bine situatia...desigur ca nu aveam cum sa vb despre acest subiect.Nu sunt nici o fanatica religioasa .Dar cu siguranta stiu de ce am spus ceea ce am spus anterior.Stiu ca marea majoritate practica sexul oral.Dar multe femei o fac doar ca este la moda ,nefiind de acord si avind indoieli.De aceea si intrebarea:«Oare e necesar?»

Postat pe 5 August 2008 14:44
Sexul oral la moda? Este o aberatie zic eu.. ca si cum ai spune ca e la moda sa bei ceai.. Ceai s-a baut de cand lumea si cui ii place il bea si acum. Putini sunt cei carora nu le place ceaiul, dar totusi exista asemenea persoane.. Ca acuma se bea in baruri si ceainarii iar inainte doar in intimitatea casei, e cu totul altceva. Nu inteleg de ce il bagati mereu pe d-zeu in discutiile astea.. pai daca el nu vroia sa facem sex ne punea sa facem copii din plastelina sau facea orgasmul sa fie extrem de dureros! Iar daca era contra sexului oral.. le dadea barbatilor limbi de pisica si femeilor le punea tepi in interiorul obrajilor.. Ete na ca parca omori pe cineva sau comiti cine stie ce maaaare infractiune..

Postat pe 5 August 2008 14:50
aaaa ...sa o luam de la inceput, pe un alt topic am scris ca daca cineva incearca sa introduca in intimitatea "patului" religia credinta sau orice altceva ce nu tine de placere si satisfactie ..o cam da pe de laturi...,ma repet si aici, credinta ,religia , dogmele bisericesti nu au ce cauta intre un barbat si o femeie care fac dragoste sau sex .incerc sa iti explic si de ce: pt ca ...parerea mea umila,de altfel.... dogmele ,paradigmele, legile toate au fost scrise din vechime de catre oameni...in afara de tablitele lui moise ce alte "legi" venite de la Dumnezeu ma trebuie respectate???? cate porunci sunt acolo???? ZECE!!!!! si printre ele nici una nu specifica cum mama naibii sa faci sex!!!!
asa ca las-o balta cu religia in pat.punct.
sexul indiferent cum s-ar numi intre 2 parteneri tine de orice altceva in afara de religie.
nu e o moda sexul oral,e pur si simplu a vrea sa faci ceva pt partener sau nu e o alegere si pace buna....
atata tevatura pt nimic.... auzi credinta in pat....
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 August 2008 15:21
RASPUNS pt GYA IOANA
Exagerezi putin cind spui ca:«...este deopotriva o rusine cind il ating sau il sarut».Eu n-am spus treaba asta si nici n-am dat de inteles acest lucru.Din potriva e normal sa-l faci sa se simta nebun de placere la pat.E normal ca nu vei sta ca o matura linga el.E absolut important sa ajungi la culmea fericirii si sa ai orgasm.Totul este o arta de a sti cum sa-l incalzesti,cum sa-l pregatesti fizic si spiritual.Un ambient romantic,un masaj relaxant,o femeie bine ingrijita si frumoasa,senzuala si tandra ,cu o inima deschisa plina de iubire sunt niste conditii de baza.Cu siguranta ca el daca te iubeste cu adevarat se simte incintat cu aceasta introducere.Femeia este special creata cu multe calitati pe care le poate pune in valoare si nu doar in pat cum si in viata de zi cu zi.E o mare diferenta de la a face sex la a face dragoste.La fel e o mare diferenta de la placerea carnala la extazul iubirii adevarate.Placerea carnala ,mai precis sexul oral e doar de moment si se uita repede .In schimb placerea iubirii adevarate e pura si eterna.Nu sunt de acord cu tine cind spui ca :daca in trecut barbatii aveau slabiciunea curvelor si isi inselau nevestele ,acum in prezent e mai bine sa fim toate curve.

Postat pe 5 August 2008 15:39
cam neclara ideea ta,tu confunzi totusi 2 concepte ale aceleiasi definitii. iubire si dragoste e ca si cand ai spune.... daca ma iubesti cu adevarat...astepti noaptea nuntii .mie asta mi-a dat de inteles ca vrei sa spui si atunci scuza-ma ca iti spun nu are nici in clin nici in maneca cu sexul oral...
extazul iubirii adevarate.....vorbe mari pt un lucru atat de "marunt' cum ar fii sexul oral,de ce nu vrei sa intelegi ca fiecare dintre noi are o parere diferita despre conceptul de iubire si ca fiecare dintre noi isi demonstreaza iubirea sau extazul iubirii in moduri diferite iar una dintre aceste exprimari poate fii si sexul oral????
la fel cum poate fii si abstinenta pana in noaptea nuntii... etc....ceea ce vreau sa subliniez este faptul ca pana la urma a face sau nu sex oral indiferent ca esti barbat sau femeie este o chestie de optiuni...de alegeri personale.....nu tine de extazieri pe culmi de sentimentalisme inutile....
deci fii mai explicita in ceea ce vrei sa spui.apropo scuza-mi curiozitatea .... ai facut pana acum vreodata sex oral????
adica mi s-ar parea putin aberant sa vb in necunostiinta de cauza nu de alta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 August 2008 16:06
Inceputul era "draga dragon"(am scris din greseala numele iubitului)

Abia astept sa vina acasa...
flying_soul
Postat pe 5 August 2008 19:27
ahhh nebunatico!!
ti-era gandu' la el si la ce-o sa-ti faca !!

Postat pe 5 August 2008 20:08
De la: dragon, la data 2008-08-05 14:44:05RASPUNS pt VAS 25
Nu stiu in ce masura esti de credincios cind spui ca «DUMNEZEU nu are nici o treaba aici».EL e CREATORUL nostru si nu cred ca tu esti in stare sa decizi unde EL are treaba .E normal tu ca barbat sa te opui parerii mele.Poate cum zici tu am inteles gresit intrebarea despre care se discuta aici.Dar tin sa spun si sa fiu putin mai explicita:nu am dreptul sa judec pe nimeni pt ceea ce face.Fiecare din noi avem liber arbitru.Aveti dreptul sa decideti voi calea si modul in care traiti.Nimeni nu va acuza si nici va judeca pt gusturile vostre.Acel «100%» despre care vorbeai ...e doar parerea ta.Daca nu cunosteam bine situatia...desigur ca nu aveam cum sa vb despre acest subiect.Nu sunt nici o fanatica religioasa .Dar cu siguranta stiu de ce am spus ceea ce am spus anterior.Stiu ca marea majoritate practica sexul oral.Dar multe femei o fac doar ca este la moda ,nefiind de acord si avind indoieli.De aceea si intrebarea:«Oare e necesar?»


cand spun ca EL nu are nici o treaba aici , ma refer exact la ce a spus si io...mi...si cumine, arata-mi unde scrie ca este interzis sex-ul oral
si nu e treaba mea ca barbat sa ma opun la ce spui tu ( poate asa ai fost obisnuita ) este opinia mea personala



"Nimeni nu va acuza si nici va judeca pt gusturile vostre.Acel «100%» despre care vorbeai ...e doar parerea ta.Daca nu cunosteam bine situatia...desigur ca nu aveam cum sa vb despre acest subiect. "

deci imi dai dreptate, El chiar nu are nici o treaba aici
cand spui ca daca nu cunosteai bine situatia, te referi cumva la faptul ca ai facut si tu sex oral?

"Stiu ca marea majoritate practica sexul oral.Dar multe femei o fac doar ca este la moda ,nefiind de acord si avind indoieli."

deci am zis bine, nu ai inteles nimic din ce au scris fetele/femeile astea pe aici.

nu are sens sa mai ma enervez cu tine, nici tu nu stii ceea ce vrei si te contrazici singura. iti doresc sa ai parte de un sex oral bine facut, si pe urma mai vorbim. pup


_fantoma_
Postat pe 5 August 2008 20:09
scuzatima fetelor, m-am luat cu nervii cu dragoanca si am uitat sa va urez si voua ceva


SA AVETI PARTE LA INFINIT DE UN SEX ORAL BUN
_fantoma_
Postat pe 5 August 2008 20:15
okay, hai sa mai pun un dop: fiecare si-a spus opinia, si fiecare si-a spus opinia despre opinia fiecaruia ... deci ajunge si e chiar indestulator. cine-l baga pe dumnezeu in pat o face din convingere, cine-l scoate ... la fel, iar cine nu-l stie ... o fi stiind si el de ce. ar trebui sa stim ce inseamna dogma, dependenta, conditionare, placere, comunicare, ar trebui sa comentam mai putin despre altii si sa ne uitam in oglinda dupa ce o facem. cine vrea sa-si adauge opinia sa o faca si-l vom citi cu placere si interes; cine si-a adaugat-o si tine sa-si manifeste intoleranta fata de cei care au beneficiat la fel ca si el de dreptul de a-si afirma credintele in public sa-si bage mintile-n cap; cine si-a afirmat odata o opinie sa inteleaga ca nu trebuie s-o repete pentru nimeni, ea ramanand destul de vizibil stocata in istoricul conversatiei. deci hai sa mergem mai departe la alte subiecte sau aspecte ale topicului. sa lasam deci justificarile :) oamenii vor sa stie daca e necesar ... la voi a fost? este? la noi e un fel de a fi, la fel ca sarutul, salutul de noapte buna sau tinutul de brat pe strada.
paultinichigiu
Postat pe 5 August 2008 20:47
adica sa ne plictisim?
ai si tu dreptate, da' ce-ar mai fi forumu' fara o discutie in contradictoriu!?

Postat pe 5 August 2008 20:49

pai acusi tre sa vina si dupa ce ii dau sa pape ceva de mancare ii dau sa pape si altceva...ca desert...
flying_soul
Postat pe 5 August 2008 21:00
Si daca imi permiteti o concluzie...
fiecare face ce vrea in patul lui si ce stie...ideea este sa fii atent si la partener sau partenera
flying_soul
Postat pe 5 August 2008 21:11
De la: gya_ioana, la data 2008-08-05 21:00:30
pai acusi tre sa vina si dupa ce ii dau sa pape ceva de mancare ii dau sa pape si altceva...ca desert...


ptiu! bate-te norocu' sa te bata de norocoasa!

Postat pe 5 August 2008 21:23
Dragã Dragoanã,
Este ne...inspirat cel/cea care vrea sã þinã predici cu un caracter religios pe un forum preponderent laic ºi mai ales într-o comunitate în care oamenii încearcã, de regulã, sã-ºi spunã cu sinceritate pãrerea (protejaþi ºi de anonimatul oferit de internet) pe teme uneori ºocante. Ar trebui sã te obiºnuieºti cu ideea cã lumea nu se compune doar din puritani ºi dacã te simþi datoare sã aduci omenirea pe calea cea dreaptã cred cã ar trebui sã gãseºti alte cãi, alt loc (biserica de exemplu). Îþi urez succes...
adicon
Postat pe 5 August 2008 22:36
Pentru ca-mi place sa ma simt bine, si asta inseamna si sex oral, imi place sa il si fac ; mai ales ca dupa aceea..stiu ca ma asteapta ...mmm, nu mai spun !
ance32
Postat pe 5 August 2008 22:43
spune spune , nu te sfii!! doar suntem intre noi!!

Postat pe 5 August 2008 22:46
nu, ca sunt rusinoasa de felul meu ! ...dar cred, ca nici tu nu esti un necunoscator asa ca..astept de la tine ..amanunte picante !
ance32
Postat pe 5 August 2008 22:50
toate la timpu' lor. nu vreau sa creez isterie in masa printre kudiciste!

Postat pe 5 August 2008 22:53
pentruDRAGON
acum chiar ca m-am infuriat... daca ambii parteneri sunt de acord nu poate fi vorba de perversiune. si de ce sa n-o recunoastem, daca te pricepi e chiar minunat...in alta ordine de idei si femeile au parte de sex oral din partea barbatilor ... sunt ei folositi? sunt de compatimit?SA FIM REALISTI...(na, c-am zis-o...)

Postat pe 5 August 2008 22:58
Necesar poate nu, dar normal in mod sigur ca da.

Postat pe 6 August 2008 00:16
sexul oral !!!.....pai da, sexul oral este o forma de sex!!!!....si cui ii place sexul ,sa-l practice pe ce cale doreste si cum se pricepe !!!.....si ,de fapt,ce se petrece in dormitor este intimitatea fiecaruia si daca este cu acordul ambelor parti si face placere ambilor parteneri,nu poate fi considerat o perversitate....ci mai degraba o diversificare,o "alta mancarica" !!!......si cui nu-i place,sa-i lase in pace pe ceilalti care "poftesc" la asa ceva !!!!....."sa manance "doar mancare de cartofi,daca asta ii satisface !!!!......

cat il priveste pe D-zeu,cred ca s-a mai adaptat si El la emanciparea si dezvoltarea societatii !!!......si-a luat si El un laptop si a dat search pe Google si s-a mai documentat cu noile "aparitii" la ordinea zilei !!!!.......si si-a dat seama ca trebuie largite listele cu ce este voie si cu ce nu ......caci altfel cred ca venea din nou potopul peste noi.......si nu ne mai dadea nici arca lui Noe sa ne salvam cateva specii !!!......

si totusi cred ca sexul oral nu e o necesitate intr-o relatie,ci doar o alta forma de satisfacere a placerii !!!!.......atunci cand cineva si-o doreste .....


Postat pe 6 August 2008 00:46
bun raspuns..

Postat pe 6 August 2008 01:03
Subscriu raspunsului ettei,dar cu riscul de a ma repeta,fiecare gaura isi are scopul ei...Era la un moment dat un articol pe kudika si mentiona 3 tipri de femei
-unelor cica le place la nebunie sa o faca-as vrea sa vad si eu care sunt alea...
-umele nu ar face asta nici cu pistolul la tampla si aici ma inscriu si eu
-majoritatea o fac dintr-un soi de obligatie...pt ca sa fie la randul lor "rasplatite"
sweetpink
Postat pe 6 August 2008 01:12
draga mea Sweetpink,daca ai intradevar 17 ani,iti zic doar atat : POFTA VINE MANCAND !!!!......TREBUIE DOAR SA INCERCI O DATA !!!!.....

Postat pe 6 August 2008 01:57
ete nah alta treaba n-am? ce educatie zero pe aci.

Postat pe 6 August 2008 02:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de cate ori faceti sex pe saptamana? 72 De la: yumalai 5 Mai 2009 20:31
Ce "romantic" , ce "frumos" . Ea vrea sex , el ...... ? 11 De la: Anabela7 22 Decembrie 2014 16:38
Topicuri diverse... si indelung comentate!!! 22 De la: ady39_2007 11 Octombrie 2009 13:53
Bunaaa 4 De la: kudika_971776 31 Iulie 2014 15:07
concurs kudika seductie 25 De la: iacinta 13 Octombrie 2009 13:56