Setari Cookie-uri

relatia sex-droguri

ok..am inteles nu consumi..dar ma repet mai intereseazate un pic cu privire la ecstasy...nu mai fa pe autotstiutoare daca nu esti bine informata.
criss_a
Postat pe 27 Iulie 2008 22:22
De la: Inque, la data 2008-07-26 18:52:13eu am deschis acest subiect pur si simplu.
pur si simplu puteati sa spuneti nu :))
eu nu am cerut sfaturi..asta nu inseamna ca eu consum.daca ziceam..frate sunt dependenta zicetimi si mie ce sa fac,da...pur si simplu am vrut sa vad niste pareri.daca aveam nevoie ma duceam la psiholog nu pe un forum :))...you cand just say..."noy 4 me"


Pai daca toata lumea se rezuma la a spune ,,not 4 me'' atunci ce rost mai avea sa deschizi subiectul ?

E normal ca fiecare sa-si spuna parerea si mai normal este sa o dezvolti.
Cand deschizi un subiect o faci pentru ca vrei sa auzi si alte opinii nu o faci pur si simplu.

,,Pur si simplu '' puteai sa intrebi cine ce marca de cafea prefera!
iris_4_ever
Postat pe 28 Iulie 2008 12:31
stiti ce e interesant.. ca aproape toti care va dati cu parerea nici macar nu ati vazut in realitate un consumator... vorbiti numai din filme si reclame antidrog. cati dintre voi ati avut prieteni consumatori.. sau cati dintre voi ati consumat? eu acum ceva timp.. pe vremea cand eram mai micuta, in perioada adolescentei (sa zicem in jur de 17 ani ca tot spunea cineva) am umblat in cercuri in care se conumau - usoare si medii. am vazut printre altele si altii care erau dusi pe apa sambetei. dar ar fi atatea de explicat incat nu mi-ar ajunge 300 de randuri. si cunosc f multe persoane care au incercat multe chestii, si nu sunt dependenti... si stiu si persoane care de la o bere in adolescenta.. acum nu au munca, nici prieteni etc. cel mai mult conteaza cum esti format ca om si ce astepti de la droguri, modul in care le privesti. daca le zici nu din prima e cel mai bine. daca spui "hai sa incerc" de aici depinde doar de tine ce vei face in continuare... a... si ca spunea cineva la un moment dat ca de ce vb cineva la 17 ani de asa ceva... pai la ce varsta ar trebui sa se vorbeasca daca nu acum, cand apar tentaiile? parerea mea e ca daca incerci asa cevala 17 ani mai ai sanse de recupereare.. dar daca ai 30 de ani si inca te imbeti in fata blocului la meci... PAREREA MEA ESTE CA ALCOOLUL ESTE MAI PERICULOS DECAT DROGURILE PENTRU CA ESTE MAI ACCESIBIL SI MAI PUTIN CRITICAT DECAT ACESTEA DIN URMA
llewellyn
Postat pe 29 Iulie 2008 00:03
De la: llewellyn, la data 2008-07-29 00:03:40stiti ce e interesant.. ca aproape toti care va dati cu parerea nici macar nu ati vazut in realitate un consumator... vorbiti numai din filme si reclame antidrog. cati dintre voi ati avut prieteni consumatori.. sau cati dintre voi ati consumat? eu acum ceva timp.. pe vremea cand eram mai micuta, in perioada adolescentei (sa zicem in jur de 17 ani ca tot spunea cineva) am umblat in cercuri in care se conumau - usoare si medii. am vazut printre altele si altii care erau dusi pe apa sambetei. dar ar fi atatea de explicat incat nu mi-ar ajunge 300 de randuri. si cunosc f multe persoane care au incercat multe chestii, si nu sunt dependenti... si stiu si persoane care de la o bere in adolescenta.. acum nu au munca, nici prieteni etc. cel mai mult conteaza cum esti format ca om si ce astepti de la droguri, modul in care le privesti. daca le zici nu din prima e cel mai bine. daca spui "hai sa incerc" de aici depinde doar de tine ce vei face in continuare... a... si ca spunea cineva la un moment dat ca de ce vb cineva la 17 ani de asa ceva... pai la ce varsta ar trebui sa se vorbeasca daca nu acum, cand apar tentaiile? parerea mea e ca daca incerci asa cevala 17 ani mai ai sanse de recupereare.. dar daca ai 30 de ani si inca te imbeti in fata blocului la meci... PAREREA MEA ESTE CA ALCOOLUL ESTE MAI PERICULOS DECAT DROGURILE PENTRU CA ESTE MAI ACCESIBIL SI MAI PUTIN CRITICAT DECAT ACESTEA DIN URMA


Ti-a luat mult sa te gandesti la ce ai scris mai sus sau a fost inspiratie de moment ?

Daca citeai toate mesajele postate ai fi vazut ca eu sunt una din persoanele care au intrat in contact cu un consumator de droguri si am vazut clar ce pot face drogurile dintr-un om.

Tentatie este sa ti-o tragi cu iubitul prietenei tale ca ai auzit ca ar fi mai bun la pat decat al tau nu sa consumi droguri.

E bine ca intr-un an de zile ai reusit sa-ti schimbi cercul de prieteni pentru ca la profilul tau scrie ca ai 18 ani !
Daca toata lumea ar gandi ca voi ar trebui sa se legalizeze consumul de droguri ca de , tentatia e mare ,puterea de a te lasa de ele si mai mare nu-i asa ?

Clar , tre sa renunt la a mai citi topicul asta pentru ca ma enervez de fiecare data cand vad cum mai apare cate un cunoscator ca tine
iris_4_ever
Postat pe 29 Iulie 2008 01:00
De la: llewellyn, la data 2008-07-29 00:03:40stiti ce e interesant.. ca aproape toti care va dati cu parerea nici macar nu ati vazut in realitate un consumator... vorbiti numai din filme si reclame antidrog. cati dintre voi ati avut prieteni consumatori.. sau cati dintre voi ati consumat? eu acum ceva timp.. pe vremea cand eram mai micuta, in perioada adolescentei (sa zicem in jur de 17 ani ca tot spunea cineva) am umblat in cercuri in care se conumau - usoare si medii. am vazut printre altele si altii care erau dusi pe apa sambetei. dar ar fi atatea de explicat incat nu mi-ar ajunge 300 de randuri. si cunosc f multe persoane care au incercat multe chestii, si nu sunt dependenti... si stiu si persoane care de la o bere in adolescenta.. acum nu au munca, nici prieteni etc. cel mai mult conteaza cum esti format ca om si ce astepti de la droguri, modul in care le privesti. daca le zici nu din prima e cel mai bine. daca spui "hai sa incerc" de aici depinde doar de tine ce vei face in continuare... a... si ca spunea cineva la un moment dat ca de ce vb cineva la 17 ani de asa ceva... pai la ce varsta ar trebui sa se vorbeasca daca nu acum, cand apar tentaiile? parerea mea e ca daca incerci asa cevala 17 ani mai ai sanse de recupereare.. dar daca ai 30 de ani si inca te imbeti in fata blocului la meci... PAREREA MEA ESTE CA ALCOOLUL ESTE MAI PERICULOS DECAT DROGURILE PENTRU CA ESTE MAI ACCESIBIL SI MAI PUTIN CRITICAT DECAT ACESTEA DIN URMA


nu pot sa te contrazic la unele aspecte (eu am tot 17). dar sa pui drogurile in legatura cu sexul, si sa iti pui problema daca nu ar fi mai bine sa incerci ca sa adaugi sare si piper vietii amoroase, este cu totul altceva. as putea spune ca persoana respectiva se cam 'alinta'. in loc sa se intrebe cum sa faca asta frumos sau interesant prin metode 'curate', care sa nu afecteze, se gandeste la ceva total deplasat (parera mea, evident). nu stiu de ce, dar mi se pare o problema 'volatila':) de adolescent (nu zic ca eu n-am!!!) care nu are probleme reale (nu zic ca eu am:D nici eu nu fac topicuri tepene, dar prefer sa cred ca nu am nevoie de ingrediente putrede pentru a varia un anumit aspect al existentei)
alcoolul, intr-adevar, este foarte periculos, din acelasi motiv pe care il invocasei si tu. poate ca o fi asta varsta tentatiilor, dar asta mi se pare ceva total gratuit.
si decat sa risti cu ecstasy, sa vezi cum rezisti, si sa-ti pierzi vreme cu experimente urate si fara niciun sens, mai bine incerci sa faci ceva constructiv.
oricum, fain post:D mi-a deschis apetitul... pentru discutii.
Laurelin
Postat pe 29 Iulie 2008 01:04
nu stiu de unde ai tras concluzia ca as fi spus sau sugerat ca ar trebui sa se legalizeze consumul de droguri... si nici nu am spus ca cei care o fac sunt fericiti, am si spus ca "se duc pe apa sambetei". dar in fine... hai sa contrazicem
llewellyn
Postat pe 29 Iulie 2008 10:42
a .. si iris.. daca la 30 de naisori ai tai inca te enervezi citind discutii de pe un forum... prefer sa raman la 18.. cu mintea deschisa
llewellyn
Postat pe 29 Iulie 2008 10:48
De la: llewellyn, la data 2008-07-29 00:03:40stiti ce e interesant.. ca aproape toti care va dati cu parerea nici macar nu ati vazut in realitate un consumator... vorbiti numai din filme si reclame antidrog. cati dintre voi ati avut prieteni consumatori.. sau cati dintre voi ati consumat? eu acum ceva timp.. pe vremea cand eram mai micuta, in perioada adolescentei (sa zicem in jur de 17 ani ca tot spunea cineva) am umblat in cercuri in care se conumau - usoare si medii. am vazut printre altele si altii care erau dusi pe apa sambetei. dar ar fi atatea de explicat incat nu mi-ar ajunge 300 de randuri. si cunosc f multe persoane care au incercat multe chestii, si nu sunt dependenti... si stiu si persoane care de la o bere in adolescenta.. acum nu au munca, nici prieteni etc. cel mai mult conteaza cum esti format ca om si ce astepti de la droguri, modul in care le privesti. daca le zici nu din prima e cel mai bine. daca spui "hai sa incerc" de aici depinde doar de tine ce vei face in continuare... a... si ca spunea cineva la un moment dat ca de ce vb cineva la 17 ani de asa ceva... pai la ce varsta ar trebui sa se vorbeasca daca nu acum, cand apar tentaiile? parerea mea e ca daca incerci asa cevala 17 ani mai ai sanse de recupereare.. dar daca ai 30 de ani si inca te imbeti in fata blocului la meci... PAREREA MEA ESTE CA ALCOOLUL ESTE MAI PERICULOS DECAT DROGURILE PENTRU CA ESTE MAI ACCESIBIL SI MAI PUTIN CRITICAT DECAT ACESTEA DIN URMA



ehheee..uite aici o fata inteligenta!!!!! BRAVOOOO!!!!... daca tu gandesti la mintea ta de doi banuti caci ALCOOLUL ESTE MAI PERICULOS DECAT DROGURILE eu iti dau o bere, nu de alta dar ca sa faci legatura intre alcool-drog....nu v-ati sters "mucii" de la nas si vorbiti de droguri...ai vazut? ai incercat la varsta de 17 ani sa vezi gustul si palcerea drogurilor..te-ai recuperat? mai fetelor ar trebui sa va ganditi caci drogurile nu au varsta..mai devreme sau mai tarziu te vor distruge in primul rand mental iar in al doilea rand aduce MOARTEA.... sa arati la parinti ce ai scris tu aici si sa ne spui daca ti-au dat dreptate.....

.........

Postat pe 29 Iulie 2008 11:42
droguriel duap parerea mea sunt accesibile celor care au prea mult timp liber...........sincer...........daca acel timp ar fi ocupat cu un job sau orice lucru care ar aduce un venit, tineretul nu ar mai avea timp de droguri. din pacate asta e lumea in care traim, conditiile, educatia....Din pacate drogurile au inceput sa fie tot mai accesibile, kiar si pentru cei care au o situatie de incep sa vanda din casa, pana la urma ajung sa se vanda pe ei....relatia cuplu-drog este prezenta, e ff usor sa intri in lumea asta , e f greu de iesit din pacate, si de obicei partenerul din viata noastra poate sa ne influienteze negativ shi sa acceptam sa al urmam....mai degraba se intampla lucrul asta decat sa facem tot posibilul sa se lase de acest viciu....fratilor shi surioarelor hai sa nu ne distrugem viata......
stoika
Postat pe 29 Iulie 2008 14:55
Consider k inainte de a exprima parerea in legatura cu "viciile" sau "dependentzele" ar trebui sa se shtie care este starea de fapt din momentul respectiv. nu este vorba neaparat de droguri ci de tot ceea ce intra in categoria vicii... intrebarea a fost f simpla...daka noi am incerca... se putea raspunde f simpul cu "DA" sau "NU" shi nu era nevoie sa se intre in polemici despre acest subiect! cei care au incercat au alte pareri fata de cei kare nu au avut curiozitatea s-o faca... so...NO COMMENT .. omul are dreptul sa aleaga ce considera k e mai bine pt el... nu este vb de timp...job sau activitati extra.. ci doar de curiozitate, personalitate shi influenta factorilor externi!
ankutzikaa
Postat pe 29 Iulie 2008 15:18
De la: ankutzikaa, la data 2008-07-29 15:18:40 Consider k inainte de a exprima parerea in legatura cu "viciile" sau "dependentzele" ar trebui sa se shtie care este starea de fapt din momentul respectiv. nu este vorba neaparat de droguri ci de tot ceea ce intra in categoria vicii... intrebarea a fost f simpla...daka noi am incerca... se putea raspunde f simpul cu "DA" sau "NU" shi nu era nevoie sa se intre in polemici despre acest subiect! cei care au incercat au alte pareri fata de cei kare nu au avut curiozitatea s-o faca... so...NO COMMENT .. omul are dreptul sa aleaga ce considera k e mai bine pt el... nu este vb de timp...job sau activitati extra.. ci doar de curiozitate, personalitate shi influenta factorilor externi!


si de ce nu ai raspuns simplu cu da sau nu???de ce ai scris atat?aaa..mai usor este sa vezi paiul din ochiul altuia...decat din al tau....

take care!

Postat pe 29 Iulie 2008 15:36
bun...atunci raspunsul meu ar fi simplu...da,probabil ash incerca
ankutzikaa
Postat pe 29 Iulie 2008 15:40
majoritatea tinerilor au luat-o pe cai gresite crezand k o pastila ii va face mai ''cool''. am avut niste cunostinete cu astfel de probleme si credeti-ma k ar face orice sa dea timpul inapoi ...nu trebuie sa te gandesti cum e cand iei ecstasy nici macar sa fi curios pentru k te duce in jos...foarte jos, si foarte greu te mai poti ridica!!!!asa k nu va lasati purtati de asemenea vici....mai bine te imbeti de cazi jos si gata...esti in rand cu lumea 'buna'. NU VA DISTRUGETI VIATA!!!
fabiola_faby
Postat pe 29 Iulie 2008 22:25
mai mafia... de ce iti dai tu cu parerea despre viata mea... asta e un forum in care iti dai cu parerea despre un subiect, nu despre crezi tu ca fac eu. chiar nu intleg de ce judeci pe altcineva, te crezi mai presus? de unde stii ca asa e? ma cunosti cumva? lasa-ma pe mine, ca eu sunt ok, rezolva-ti tie problemele, ca eu stiu ce am de facut.
llewellyn
Postat pe 29 Iulie 2008 22:59
si.. vad ca nu esti primul care se leaga de varsta mea.. dar eu , spre deosebire de tine, care ai 32, nu am jignit pe nimeni... o fi oare de la droguri? trage tu concluzia ;)
llewellyn
Postat pe 29 Iulie 2008 23:10
De la: mafia_nr1, la data 2008-07-29 11:42:47
De la: llewellyn, la data 2008-07-29 00:03:40stiti ce e interesant.. ca aproape toti care va dati cu parerea nici macar nu ati vazut in realitate un consumator... vorbiti numai din filme si reclame antidrog. cati dintre voi ati avut prieteni consumatori.. sau cati dintre voi ati consumat? eu acum ceva timp.. pe vremea cand eram mai micuta, in perioada adolescentei (sa zicem in jur de 17 ani ca tot spunea cineva) am umblat in cercuri in care se conumau - usoare si medii. am vazut printre altele si altii care erau dusi pe apa sambetei. dar ar fi atatea de explicat incat nu mi-ar ajunge 300 de randuri. si cunosc f multe persoane care au incercat multe chestii, si nu sunt dependenti... si stiu si persoane care de la o bere in adolescenta.. acum nu au munca, nici prieteni etc. cel mai mult conteaza cum esti format ca om si ce astepti de la droguri, modul in care le privesti. daca le zici nu din prima e cel mai bine. daca spui "hai sa incerc" de aici depinde doar de tine ce vei face in continuare... a... si ca spunea cineva la un moment dat ca de ce vb cineva la 17 ani de asa ceva... pai la ce varsta ar trebui sa se vorbeasca daca nu acum, cand apar tentaiile? parerea mea e ca daca incerci asa cevala 17 ani mai ai sanse de recupereare.. dar daca ai 30 de ani si inca te imbeti in fata blocului la meci... PAREREA MEA ESTE CA ALCOOLUL ESTE MAI PERICULOS DECAT DROGURILE PENTRU CA ESTE MAI ACCESIBIL SI MAI PUTIN CRITICAT DECAT ACESTEA DIN URMA



ehheee..uite aici o fata inteligenta!!!!! BRAVOOOO!!!!... daca tu gandesti la mintea ta de doi banuti caci ALCOOLUL ESTE MAI PERICULOS DECAT DROGURILE eu iti dau o bere, nu de alta dar ca sa faci legatura intre alcool-drog....nu v-ati sters "mucii" de la nas si vorbiti de droguri...ai vazut? ai incercat la varsta de 17 ani sa vezi gustul si palcerea drogurilor..te-ai recuperat? mai fetelor ar trebui sa va ganditi caci drogurile nu au varsta..mai devreme sau mai tarziu te vor distruge in primul rand mental iar in al doilea rand aduce MOARTEA.... sa arati la parinti ce ai scris tu aici si sa ne spui daca ti-au dat dreptate.....

.........



respect si bun simt trebuie sa ai cu oricine.daca tu crezi ca e sanatos sa`ti pui poze in curu gol la avatar ca o cocalara sa vada baietzii cat de "buna" e bine.fa asta in continuare.e sanatos sa stii,ajuta la ten

Postat pe 30 Iulie 2008 02:20
da dar nimeni nu a zis nimic de starea de bine care ti-o da.nimeni nu s-a legat de cealalta parte.doar de cea negativa.mi se pare normal sa se discute si asta.ca,nah,cu totii stim ca nui bine ca face rau.dar stim cu totii oare efectul adevarat al acestuia?

Postat pe 30 Iulie 2008 02:22
si ptr mafia_nr 1..asta e parerea mea.buna nu e.am exprimat`o intr`un mod cat de pertinent posibil.parerea mea.si stiu ca ai sa ai de comentat dar in orice caz,nu e problema mea.ti-am zis astea ca sa stii ca data viitoare sa ai respect fata de oricine indiferent de varsta.daca merita bineinteles.eu cred ca fata merita.punct.

Postat pe 30 Iulie 2008 02:25
viata mea are destul sare si piper asa cum este deci:nu La a 2 intrebare nu iti pot raspunde cu da sau nu asa cum ai cerut in mai multe randuri dar o sa fiu cat mai concisa posibil.Drogurile au fost cat pe ce sa distruga relatia mea cu ceea mai draga persoana mie pe lume (fratele meu).Si intrebarea nr 3 NU,nici ptr el nici ptr nimic altceva pe lume.Nu stiu din ce motive ai deschis topicul asta si sincera sa fiu nici nu ma intereseaza,dar din moment ce ai aprins flacara trebuia sa fii pregatita sa te azi la degete.













ali_cia101
Postat pe 30 Iulie 2008 04:29
[quote name=\'llewellyn\' date=\'2008-07-29 10:48:02\']a .. si iris.. daca la 30 de naisori ai tai inca te enervezi citind discutii de pe un forum... prefer sa raman la 18.. cu mintea deschisa[/quote] . Superficialitatea si inconstienta te fac sa ramai calma cand citesti lucrurile astea si nu MINTEA DESCHISA.
ali_cia101
Postat pe 30 Iulie 2008 04:38
Cine nu a incercat nu are de unde sa stie!!! Ecstasy da dependenta doar dak esti cu psihicul slab! Daca esti sigura pe tine si stii sa controlezi drogul, sa nu te controleze el pe tine, iti este foarte usor! Daca nu, te-ai dus naibii! Multa lume apeleaza la droguri pentru a face viata mai frumoasa. Consumatorii sunt de doua tipuri ca sa zic asa: persoane cu foarte multi bani sau persoane cu probleme! Eu da, as lua - eu sunt si pe principiul k "incercarea moarte n-are" si chiar se condimenteaza relatia - binenteles asta nu inseamna k treb sa si faci abuz! Daca prietenul meu ia, as incerca si eu? Acum vreo 3 ani as fi zis nu! aaaa...vorbim in continuare de ecstasy, nu? K dak se pune problema de cocaina sau heroina zic si acum in continuare NNNNUUUU! Dar iti zic eu k incerci un pill sau niste verde fara sa vrei! Oricine care zice k nu, MINTE! Pentru ca e involuntar! Oricum, depinde de anturaj, dar cel mai mult depinde de tine si de caracterul tau! PS: Cine nu a incercat nu are de ce sa vb!
DanutzaU
Postat pe 30 Iulie 2008 08:24
inca o data... da-ti-va cu parerea despre topic, nu despre mine
llewellyn
Postat pe 30 Iulie 2008 13:17
De la: Danutza_Onu, la data 2008-07-30 08:24:20Cine nu a incercat nu are de unde sa stie!!!
corect!

Ecstasy da dependenta doar dak esti cu psihicul slab!

ar trebui sa stiu daca am psihicul slab sau tare? inainte sa ma apuc sau dupa?

Daca esti sigura pe tine si stii sa controlezi drogul, sa nu te controleze el pe tine, iti este foarte usor! Daca nu, te-ai dus naibii!

si asta este corect tre sa discuti cu drogul..il iei incet, incet sa nu se sperie, sa nu se simta ofensat, si sa nu te incalece..la naiba cat de usor este...
tnx tnx m-ai luminat!wow!

Multa lume apeleaza la droguri pentru a face viata mai frumoasa.

sa vezi ce frumoasa devine cand realizezi ca se cam termina viata!

Consumatorii sunt de doua tipuri ca sa zic asa: persoane cu foarte multi bani sau persoane cu probleme!

chiar nu imi dadusem seama ca sunt 2 tipuri..

Eu da, as lua - eu sunt si pe principiul k "incercarea moarte n-are" si chiar se condimenteaza relatia - binenteles asta nu inseamna k treb sa si faci abuz!

pai cred ca atunci incerci si altceva nu?
adevarul ca fiecare moare din ceva...

Daca prietenul meu ia, as incerca si eu? Acum vreo 3 ani as fi zis nu! aaaa...vorbim in continuare de ecstasy, nu?

pai si pana la urma ai zis da!deci carcaterul tau nu este foarte puternic..esti usor influentabila...

K dak se pune problema de cocaina sau heroina zic si acum in continuare NNNNUUUU!

serios?pai parca asa ziceai si de Ecstasy! nu? si apoi te-ai razgandit...

Dar iti zic eu k incerci un pill sau niste verde fara sa vrei! Oricine care zice k nu, MINTE!

s-ar putea ca altii sa tina mai mult la viata lor si la sanatatea lor decat tine!

Pentru ca e involuntar! Oricum, depinde de anturaj, dar cel mai mult depinde de tine si de caracterul tau!

involuntar?nu chiar stii ce faci si stii ce incerci...doar ca caracterul tau nu este chiar atat de puternic pe cat crezi!

PS: Cine nu a incercat nu are de ce sa vb!


asta este un subiect pt toti .. si ea intreaba daca am incerca..asa ca putem vorbi si noi!


decat sa regret ca nu am cale de intoarcere mai bine nu incerc si raman in lumea mea fara condimente ale vietii de acest gen...
culmea altii nu reusesc sa renunte la tigari si vrei sa spui ca ar renunta la droguri...asa ca....termina cu povestea asta cu caracterul...cred ca sunt mai puternica atunci cand zic nu decat sa zic da si apoi sa ma lupt cu mine sa renunt la ele...

Postat pe 30 Iulie 2008 13:46
Domnisoara "Conica" - sau "cronica"? este un forum...s-a pus o intrebare - sau 3 in cazul asta...S-a cerut o parere...un raspuns...Dc trebuie tu sa comentezi raspunsurile altora? Esti cumva psiholog? sau psihopat? sau nu stii ce e ala forum? Mi-am scris doar parerea...nu am spus ce ar trebui sa faca domnisoara care a pus intrebarile! Asa ca for you la cat de dulcik ai fost!
DanutzaU
Postat pe 30 Iulie 2008 16:20
De la: Inque, la data 2008-07-30 02:22:45da dar nimeni nu a zis nimic de starea de bine care ti-o da.nimeni nu s-a legat de cealalta parte.doar de cea negativa.mi se pare normal sa se discute si asta.ca,nah,cu totii stim ca nui bine ca face rau.dar stim cu totii oare efectul adevarat al acestuia?

si kiar crezi k pt 10 minute in starea aia de "high" merita sa-ti distrugi viatza? dak erai atenta vedeai k ti-am zis eu niste efecte
just_iony
Postat pe 30 Iulie 2008 19:13
De la: just_iony, la data 2008-07-30 19:13:08
De la: Inque, la data 2008-07-30 02:22:45da dar nimeni nu a zis nimic de starea de bine care ti-o da.nimeni nu s-a legat de cealalta parte.doar de cea negativa.mi se pare normal sa se discute si asta.ca,nah,cu totii stim ca nui bine ca face rau.dar stim cu totii oare efectul adevarat al acestuia?

si kiar crezi k pt 10 minute in starea aia de "high" merita sa-ti distrugi viatza? dak erai atenta vedeai k ti-am zis eu niste efecte



mm..sunt in jur de 6-8 ore de highness.multe de pe net sunt bullshit.nu ai de unde sa stii cum e daca nu incerci.punct
si dupa cum a zis cineva mai sus,daca ai psihicu slab,da dependentza psihica.nici de cum fizica.(ca heroina sau alte mizerii).si la urma urmei,ce e mai puternic?tu sau o pastila?

Postat pe 31 Iulie 2008 00:43
De la: Danutza_Onu, la data 2008-07-30 16:20:59Domnisoara "Conica" - sau "cronica"? este un forum...s-a pus o intrebare - sau 3 in cazul asta...S-a cerut o parere...un raspuns...Dc trebuie tu sa comentezi raspunsurile altora? Esti cumva psiholog? sau psihopat? sau nu stii ce e ala forum? Mi-am scris doar parerea...nu am spus ce ar trebui sa faca domnisoara care a pus intrebarile! Asa ca for you la cat de dulcik ai fost!


ce amuzanta esti...trebuia sa rad? si vezi tu draguta in dex ce inseamna psiholog sau psihopat.... si mai ales forum... dar...chiar de am comentat mai mult sau mai putin asta nu ma duce la nici una afirmatiile tale...dar...parerea ta este parerea ta ... o zi minunata sa ai!




Postat pe 31 Iulie 2008 09:54
AM LUAT SI EU DE CURIOZITATE DROGURI SI ATAT - ASTA CA IEI O DATA SI DEVII DEPENDENT E O CRETINATATE - IN FINE NU AM CHEF SA INTRU AIUREA IN POLEMICI.
RASPUNSUL MEU ESTE URMATORUL : 1. DA, AS LUA UN DROG (DAR NU INJECTABIL) ASA DE FUN SI FF RAR. ASA AR FI OK.
2. NU, NU AS LUA DROGURI PENTRU SIMPLUL MOTIV CA IUBITUL MEU IA. ASTA ESTE O PROSTIE.
3. NU MATUR STRAZILE, AM UN JOB SUPER SI UN IQ (ZIC ALTII SI CA SA FIU EU MODESTA) RIDICAT.
4. MA ASTEPT SA URMEZE FEL SI FEL DE COMENTARII, MAI ALES DE LA CEI CARE HABAR NU AU CE E AIA PE PIELEA LOR.

Postat pe 31 Iulie 2008 10:47
De la: llewellyn, la data 2008-07-29 10:48:02a .. si iris.. daca la 30 de naisori ai tai inca te enervezi citind discutii de pe un forum... prefer sa raman la 18.. cu mintea deschisa



Daca asta intelegi tu prin open minded ma intreb ce or intelege altii de varsta ta care nu-s atat de ,,la zi'' cu drogurile cum sustii ca esti tu.

Ma enervez cand vad copii de varsta ta care cred ca le stiu pe toate si pentru ca este la moda sa ai mintea deschisa ajung sa-si bata joc de viata lor.
Ma mai enervez atunci cand imi dau seama ca vorbesc degeaba in fata unora trecuti prin viata deja , la 18 ani ai senzatia ca le stii pe toate asa ca de ce sa nu le explic fraierilor de 30 cat de de interesant este sa consumi droguri ca de , alcoolul este defapt inamicul public nr 1 ,drogurile fiind simple pastilute la care poti renunta oricand sau nu , depinde cat de slab de inger esti.

Discutiile de pe un forum sunt purtate cu oameni reali ,ca folosim virtualul ca modalitate de comunicare este adevarat dar si mai adevarat este faptul ca unul care sustine pe un forum ca nu ar fi chiar asa o mare problema consumul de droguri la fel o sa gandeasca si in realitate in grupul lui/ei de prieteni.





iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 17:51
De la: Inque, la data 2008-07-30 02:22:45da dar nimeni nu a zis nimic de starea de bine care ti-o da.nimeni nu s-a legat de cealalta parte.doar de cea negativa.mi se pare normal sa se discute si asta.ca,nah,cu totii stim ca nui bine ca face rau.dar stim cu totii oare efectul adevarat al acestuia?



Ok ,hai sa va spun cum m-am simtit eu dupa ce am tras trei fumuri dintr-o pipa cu marijuana sa vedem cum e cu starea de bine.

Eu nu am considerat ca mi-a fost bine 3 ore jumate cand nu am stiut de mine , cand a doua zi mi s-a spus ca m-am comportat ca o persoana careia nu-i pasa de nimeni si de nimic sau cand incercam sa vorbesc si defapt ma balbaiam.
Aveam senzatia ca toata lumea este interesata de ceea ce spun eu asa ca am vorbit,am dansat,am injurat cand nu am fost lasata sa ma duc sa inot in mare si multe altele.
A doua zi nu mi-am amintit absolut nimic asa ca am pierdut 3 ore jumate din viata mea.

In schimb daca bei alcool in afara de faptul ca te trezesti cu durere de cap si ti-e sete altceva nu se intampla.Iti amintesti perfect tot ce s-a intamplat in cursul betiei.

Un amic foloseste muguri ,senzatia lui e urmatoarea:toata lumea din incapere capata o forma ciudata,are senzatia ca zboara sau chiar ii vede pe altii cum incep sa zboare,daca vrea sa faca o gaura in perete cu degetul o poate face si chiar vede gaura dupa aceea,daca intre timp isi aminteste unul de nu stiu ce accident tragic incep sa rada toti de parca ar fi fost cea mai buna gluma din lume ......

Cam asa arata ,,starea de bine'' creata cu ajutorul diverselor forme de drog !
iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna am si eu niste intrebari 22 De la: bebe_lush_ul 28 Martie 2009 23:27
Masturbarea la virgine 149 De la: pickard 22 Octombrie 2010 22:35
nou pe aici 18 De la: kudika_18579 17 Octombrie 2012 12:24
Intrebare 22 De la: chappy 28 Decembrie 2011 22:46
ipocrizie...ne ascundem adevaratele dorinte din cauza functiei... 19 De la: cocoyonela 24 Aprilie 2009 00:09