Setari Cookie-uri

femeia berbec

tot berbecutza sunt si ma bucur sa aflu ca toate femeile berbec sunt asa....nebune si pline de viata....mi-a plakut mult partea legata de barbatii din viata noastra, cat mai multi si cei mai buni.....momentan am doar 19 ani de vre-o 3 ani tot trag de o relatie cu un leu.(mom umblam din cand in cand)...si mai incapatant decat mine, tokmai pt ca e iubirea mea ideatica.....dar am si intalnit un alt baiat cu care ma vad de aproape o luna,capricorn tipu dar cu care ma inteleg f bine.....
cine stie poate se poate sa iubim 2 baieti in acelasi timp....si berbecute asa:P


hai sa ramanem aja tupeiste si non-diplomate:P
kitiy
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:04
MA REGASESC IN FIECARE CUVANT.IN FIECARE CARACTERIZARE,SUNT O FEMEIE BERBEC IN ADEVARATUL SENS,SUNT FIDELA PANA LA LIMITA NAIVITATII,IUBESC CU TOT SUFLETUL SI CHIAR DACA VAD CA TOTUL E PIERDUT EU TOT MAI LUPT SI MAI DAU O SANSA,SI INCA UNA.........PANA INTR ADEVAR VAD CA ORICE AS FACE TOTUL E PIERDUT,AM IUBIT CU DISPERARE UN BARBAT BERBEC!!!!!!!!!!CULMEA!NU M AM SIMTIT APRECIATA IN TIMPUL RELATIEI NICIODATA CU TOATE CA SPUNEA CA MA IUBESTE MAI MULT DECAT A IUBIT VREODATA.........SI DUPA 5 ANI AM RENUNTAT ATUNCI CAND ERAM CONVINSA CA NU MAI PUTEAM FACE NIMIC IN RELATIA ASTA SI SURPRIZA.......EL SMECHERUL,DURUL PLANGEA DUPA MN ,ACUM DUPA 5 ANI VDE CHIN EL MAI CEREA O SANSA! NU MAI AVEA ROST!SI.........AM CUNOSCUT UN BARBAT RAC PE CARE DIN NOU L AM IUBIT DIN SUFLET DAR CA CARE AM INCERCAT SA NU FAC ACELEASI GRESELI,STIIND CA SUNT MAI DURA.........AM INCERCAT SA LAS DE LA MN............SA TAC............EU FEMEIA BERBEC..PT CA TOTUL SA FIE BN SA NU MAI CAD IN ACELEASI GRESELI....DAR SPRE SURPRIZA MEA IN LOC SA FIU APRECIATA SI IUBITA PT ASTA CRED CA AM FOST LUATA DE FRAIERA SI PROASTA.........SI AM AJUNS LA CONSLUZIA CA DACA AS FI RAMAS EU CEA AUTORITARA SI DE NESUPUS ERA MULT MAI BN,NICI IN ZIUA DE AZU NU SI A DAT SEAMA CA ACEEA NU ERAM EU CI O FATA CARE A INCERCAT SA SE SCHIMBE TOTAL PT BARBATUL PE CARE UL IUBEA...........IN CONCLUZIE TOT MAI BN E SA NE PASTRAM PERSONALITAEA CARACTERUL PT CA NU S AU NASCUT BARBATI CARE SA APRECIEZE CU ADEVARAT FEMEIA
stefanmihael_PH
Postat pe 16 Septembrie 2008 18:31
buna fetelor... raspund la ce a scris Stefanmihaela... da cred si eu ca inca nu s/a gasit cineva care sa ne aprecieze asa cum meritam... eu sunt maritata cu un peste.. care in ultimii ani mi/a facut viata destul de grea... dar iubesc in taina un rac.. care mie mi se pare dificil.. dar tocmai de aceea nu renunt usor... e greu sa/ti dai seama de sentimentele care ti le poarta.. ma refer la rac... totusi simt in sufletul meu ca ne vom intelege....nu stiu de ce.. poate ca instinctul de femeie....

ps. scrie/mi te rog mult din ce cauza v/ati despartit...asta daca poti....Traiasca berbecutele..
pistruiatam
Postat pe 18 Septembrie 2008 19:22
Buna pistruiatam, eu am avut o relatie de 4 ani si jumatate cu un rac. Temperamentul meu de berbec si-a spus cuvintul intr-un mod negativ asupra relatiei. Cind l-am cunoscut era autoritar, foarte sigur pe el, independent, inteligent, frumos...ce mai, visul meu. Dupa aproape 2 ani nu lua absolut nicio decizie fara a ma intreba, daca ne certam bocea pina ne impacam, nu ma puteam duce nicaieri singura si era mai mare cu 6 ani ca mine. Aveam propriul meu catelus uman. Am discutat, el a inteles ca-mi pierdusem respectul fata de el, a incercat sa redevina cel de care ma indragostisem, am incercat amindoi, dar devenise dependent de mine. N-a fost un caracter foarte puternic. Este un barbat extraordinar, dar nu destul de puternic pentru a rezista caracterului meu. Parintii si fratii nostri au ramas prieteni, racul meu s-a casatorit, fratele meu a fost la nunta, el ma suna si acum, dupa aproape 6 ani de la despartire sa-mi ureze La Multi Ani! de ziua mea de nastere, de zilele onomastice, de Craciun, Revelion si Paste. Parintii nostri ies impreuna la restaurante, cind ne intilnim stam ore intregi de vorba, dar se pare ca ne intelegem mai bine ca prieteni, nu ca un cuplu. Eu nu incerc sa te dezamagesc. Poate aceasta situatie nu se repeta si in alte cazuri. In cazul nostru am incercat inca doi ani sa mentinem relatia, dar eu aveam sentimente demne pentru un frate, nu pentru un iubit, iar cind dispare si dorinta sexuala, clar nu mai e nicio salvare. Povestea asta are un sfirsit frumos, noi sintem prieteni, familiile noastre sint prietene. Eu am o relatie de mai mult de 5 ani cu un taur care si-a pastrat farima de autoritate, independenta intr-o oarecare masura, suna sa vada ce fac, cu cine si pe unde, dar nu-mi ingradeste libertatea, nu plinge dupa certuri ci le rezolva discutind calm, ma lasa sa zbier la el si sa arunc diverse lucruri dupa el cind ma enerveaza, facem multe lucruri impreuna, dar stie ca iesirile cu fetele inseamna clar ca n-are ce cauta prin preajma ci ca trebuie doar sa aiba telefonul linga el , sa se urce in masina si sa ma aduca acasa - asa e sigur cind ajung acasa, unde am fost, cu cine si ca ajung in siguranta - e tot un fel de control, dar limitat si nu ma deranjeaza. Stie ca daca avem cheltuieli mari dau si ultimul banut pentru a rezolva situatia, stie ca trebuie sa compenseze, stie ca daca ar cistiga mai putin l-as ajuta, dar sa n-o lungeasca la maxim...noroc ca n-a fost cazul decit odata, ca eu sint cam mina-sparta si nu stau bine la economii. Prin povestea asta incerc sa-ti spun ca racii sint barbati inteligenti, placuti din punct de vedere fizic, buni la pat (dar nu-l pot compara cu un taur care, dupa zodiac e cel mai bun la acest capitol, iar eu aici ii dau dreptate, chiar e bun, desi cred ca e vorba mult si despre dragoste intr-o relatie, dar si despre cit de dotat e barbatul, ca daca ar avea 10 cm ce Dumnezeu ai face cu ei?), racul e placut, e prietenos, dar cam slabut la caracter. Cind vor aparea certurile cu un rac, un berbec mereu va avea ultimul cuvint, il va convinge pe acel rac de tot ce vrea el, si in final, nu-l va mai respecta. Eu nu prea vad cum poti respecta un barbat slab. Cel putin eu n-am reusit s-o fac, iar o schimbare in caracterul meu de acest gen nu se va produce, caci barbatul de linga mine trebuie sa-mi cistige respectul si dragostea, altfel cum ar putea sa-mi stea alaturi toata viata, cum ar putea sa asigure stabilitate copiilor? Daca n-o poate face, sa-si aleaga o femeie care poate sta in casa sa cresca 3 copii si sa faca mincare, curatenie si ce-o mai fi de facut...eu nu pot face asta si nu cred ca exista femeie berbec care s-o faca.
andra13gabriela
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:33
DE BARBATUL BERBEC M AM DESPARTIT DUPA 5 ANI DE CHIN.NU SE MAI PUTEA SCENELE DE GELOZIE ERAU IN GLORIE SI ALTELE MULT MAI URATE..........IAR DE RAC...........SURPRIZA DUPA CATEVA LUNI A DAT IN MN,DOUA PALME PE CARE NU LE VOI UITA NICIODATA,DUPA CARE AM AFLAT CA AVEA O RELATIE DE MULT TIMP CU...........O FENEIE MARITATA,DECI ORICE AS FI FACUT EU TOT NU AR FI FOST BN
stefanmihael_PH
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:09
femeia berbec....orgolioasa,indragostita mereu,incapatanata,amuzanta...Femeia berbec isi doreste sa fie mereu in centrul atentiei da sfaturi si e un bun ascultator.Ii plac certurile si uita repede,nu are prieteni buni pentru ca de obicei nu are incredere in oameni.Ajuta pe orcine chiar daca acel cineva a gresit in fata ei...Nu suporta minciuna si prefera adevarul oricat de dureros ar fi el.
La un momentdat in viata ei va aparea singuratatea dar,va reusi sa depaseasca monentul cu putina panica innainte.In general femeia berbec are toate calitatile negative dar daca ajungi sa o cunosti si sa intri in adincul sufletului ei descoperi o buna confidenta si o buna iubita.
amatiesei_gina
Postat pe 2 Octombrie 2008 10:23
relatia berbec rac.... hmmm pai avand in vedere ca racii nu suporta sa primeasca ordine si ca au gura destul de mare si ca ei au dreptate in totdeauna... adica sunt mereu in contradictoriu cu berbecul.. imagineazati ,, si eu am cunoscut un rac si sincer dupa 2 luni i-am dat papucii.... in primul rand ca mai au de invatat in vestimentatie chestie la care noi berbecii tinem foarte mult, in al doilea rand ca nu prea le convin propunerile nostre unde sa mergem si ce sa facem... pareare mea ca sunt cam plictisitori si nu prea tine treaba asta la noi... noua ne place activitatea suntem in continua mishcare, vrem sa facem mai multe lucruri in acelasi timp.... mai bine ia-ti un leu este alta poveste, leul iti poate oferii mult mai multe , inclusiv senzatii tari atat in viata de zii cu zii cat si in pat

Postat pe 3 Octombrie 2008 18:25
noi berbecutele nu prea stim sa ne alegem partenerul, suntem putin cam credule cand vine vorba de iubire, vorbe dulci, promisiuni frumoase, iti spune o berbeaca, care a trecut prin multe pana acuma,suntem niste fraiere, barbatii nu sunt cu nimik mai presus de noi si am observat ca atunci cand nu te porti cu manusi cu ei iese bine, iar atunci cand esti draguta, finuta, blanda, dulce, le faci pe plac in tot, pac, ba ne inseala, ba ne dau papucii, ba aflam chestii nasoale despre ei, si culmea toti sunt surprinsi atunci cand nu mai vrem sa fim cu ei si din cuvinte sunt dispusi sa se schimbe, credetima un barbat care da odata intr-o femeie si spune ca se schimba este o totala minciuna, unul care inseala lafel,barbatul are nevoie de libertate dar in limita bunului simt, eu am dat prea multa libertate si i s-a urcat la cap, cand am strans cureaua nu a fost bine ca domne eu dau ordine asa ca fetelor fiti mai reci, mai cochete, mai nepasatoare si atunci va vor manca din palma fara sa isi dea seama....iar la treaba cu cererile in casatorie...nu va luati dupa vorbe ci dupa fapte

Postat pe 3 Octombrie 2008 18:31
sunt de parere ca noua ne trebuie un barbat care as fie ordonat, foarte curat, dulce, foarte atragator, sa ne faca cat mai multe surprize gen, bijuterii, cina romantica, petreceri, un barbat care sa alerge cu noi in brate prin casa, un barbat plin de viata,loial, sincer,cel mai important sa ne arate ca ne iubeste, sa ne rasfete cu o gramada de cuvinte frumoase,sa fie instare sa faca treburile barbatesti in casa, sa fie activ la tot, sa aiba initiativa si multe idei, sa propuna tot felul de chestii pline de adrenalina,sa stie sa ne simt pasiunea,daca vom gasii asa ceva cu siguranta vom fii fericite, dar pana atunci sa nu va speriati, este destul timp, si mai ales ca noi berbecii facem totul foarte repede si suntem de cursa lunga, traim viata intens, grav este ca punem totul la suflet si foarte repede, un sfat pentru pustoaice.... nu fiti emotive niciodata fiti tupeiste si spuneti in fata ce credeti pt ca altfel ve-ti fii calcate in picioare si veti suferii ca nu ati deschis gura la timp....toate vin la timpul lor in viata de aceea trebuie sa invatam sa avem putina rabdare caci asta este o calitate care ne lipseste, tot timpul ne grabim si luam decizii gresite de multe ori... referitor la incapatanre eu am reusit sa fac extraordinar de multe chestii bune in viata cu aceasta incapatanare... deci pot sa zic ca este un atu... ca lasati oamenii sa va soarba din privirii sa va cada la picioare si sa il alegeti pe cel mai insistent deoarece graba strica treaba

Postat pe 3 Octombrie 2008 18:42
De la: , la data 2008-07-24 04:45:44Agresiv in timpul sexului, plin de energie si neclintit. Din pacate, nepractic si impulsiv, desi are o
gramada de fantezii si gaseste si puterea de a le pune in practica.
Viata erotica alaturi de un Berbec este plina de neprevazut. Oricum, Berbecul este un ciudat: o data este generozitatea intruchipata, pentru ca in luna urmatoare sa fie un zgarcit nesuferit.
Erotismul si sexualitatea sa sunt deosebite si pot fi simtite fizic, pentru ca un Berbec emana la propriu sexualitate. Pozitia clasica nu il intereseaza in mod deosebit, dar nu se da in laturi atunci cand partenera vrea vrea doar asa ceva.
In autoturism, pe masina de spalat, pe masa din bucatarie, in aer liber, intr-o cabina de proba – toate acestea sunt locuri ideale pentru un Berbec ca sa faca sex (pentru ca un nativ cu horoscop in aceasta zodie va face doar sex si nicidecum dragoste; nu are rabdare sa faca dragoste, uraste preludiul lung si vrea sa isi posede cat mai repede si mai cu forta partenera).
Partenera unui Berbec (sau partenerul) va trai toate senzatiile posibile si chiar mai mult decat atat. Pentru ca placerile sunt multe, cu multa adrenalina: atat de multa, incat uneori aceasta poate da in clocot si poate exploda. Asta pentru ca un Berbec este extrem de gelos si mai ales pentru ca cere fidelitate de la partenera – evident, Berbecul nu considera ca fidelitatea este ceva reciproc ci doar ceva care i se cuvine lui. In plus, intotdeauna trebuie sa faci ceea ce iti spune si mai ales atunci cand iti spune.

Nimic nu uraste un Berbec mai mult decat sa-i spui ca ai nevoie de timp de gandire. Cum, nu faci ca el? Nu il asculti? Nu esti gata sa-i indeplinesti dorintele? Atunci se supara si devine artagos, chiar daca stie ca vina ii apartine in intregime. Orgoliul Berbecului nu il lasa pe acesta sa accepte jumatati de masura. Nu exista decat doua solutii: ori faci ca el ori faci ca el.Daca nu suporti durerea, nu te incurca cu un Berbec. Pentru ca durerea provocata de penetrarile sale il excita mai mult pe un asemenea nativ decat gemetele de placere ale partenerei: Berbecul vrea sa auda strigatul de durere al partenerei, sa o simta neputincioasa in timp ce o poseda, sa se simta el insusi stapan absolut al actului sexual la care participa.

Este important sa stiti ca un Berbec este adept al sexului in grup: accepta cu placere sexul in grup, chiar si atunci cand e vorba sa-si vada partenera penetrata de un altul: aceasta ii va da un nou stimulent sexual, facandu-l sa intre intr-o concurenta erotica cu ceilalti participanti la actul sexual in grup, facandu-l sa-si doreasca ca partenera/femeia posedata sa-l considere a fi cel mai bun. Un sfat bun pentru cele care vor sa infrunte mai usor durerea din timpul sexului este acela de a avea mereu la indemana un lubrifiant. Pentru ca un Berbec o sa va penetreze cum nici nu va trece prin cap, indiferent daca aveti sau nu, acel lubrifiant sexual.



Va rog sa avetzi rabdare sa cititi si sa-mi dati o parere

....................................................................
....................................................................
as vrea sa te cunosc
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:48
..sunt berbec si imi place cu mine..nu as vrea sa fac parte din nici o alta zodie decit asta..m-am analizat mult..mi-am adus ajustari caracterului meu..fiintei mele..acum..sunt un om profund..calm..intelegator si cu pofta de viata..sunt vesela..sunt linistita..sunt eu..cautati in adancuul fiintei voastre..veti ramine uimite ce veti descoperi , iar parte cu dragostea..nu as putea sa traiesc fara dragoste..aici e nevoie sa mai lucrez cu mine..in rest..toate bune..va sarut..
Merido
Postat pe 4 Octombrie 2008 12:29
Buna...Sunt o berbecutza , imi place ca m-am nascut in aceasta zodie, ma regasesc in unele afirmatii despre acesti copii ai zodiacului, care gandesc, calculeaza , se avanta, lupta...poate cad...si o iau iara de la capat, vesnic luptatori si neobositi, cinstiti si corecti, poate prea corecti pt. aceste vremuri...ne pierdem cateodata printre sute de catarge...dar ne regasim, avem forte lantrice care ne ridica cand nu mai speram, cu o gandire formidabila,prea profunzi, plini de viata si de dragoste, spun eu,iubim si suntem iubiti, dar cateodata poate...neantelesi!E fantastica aceasta zodie.iubiti berbecii si veti avea parte de iubire adevarata si o viata frumoasa
corina_cf
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:42
" tragem mult de o relatie,de o iubire...ani d zile ,luptam mult,dar si cand punem punct final nimeni,nimic nu ne va putea intoarce inapoi niciodata....si ca sa exprim exact cum suntem postez asta: "

Foaaaarttttteeee ADEVARAT, mistique! Spre exemplu EU - lupt pt o relatie ( trag de ea) de 5 ani, relatie dificil de realizat, unde poate altele nu ar indrazni . Si recunosc k orgoliul si incapatanarea ma IMPIEDICA sa renunt ! Nu ma las pana nu ajung in panzele albe
Sweetie88
Postat pe 20 Februarie 2009 19:44
De la: ralukiss, la data 2008-07-27 21:06:04Berbecii sunt cei mai crazy!! sunt incapatanti, orgoliosi, dar pot sa fie si pr adevarati. pr mea cea mai buna e berbecutza, si desi ne certam cam toata ziua, ajungem pana la urma sa fim de acord. :)
insa...am o mare mare mare dilema...cum sunt barbatii berbeci? tot asa?
..vrei sa stii cum sunt barbatii berbeci?..io zic sa incerci o relatie cu un berbec si ai sa intelegi prin fapte nu prin vorbe..si sunt de acord cu clubul berbecutelor..insa va fi cam greu sa ne intelegem toate:)))
kudika125249
Postat pe 21 Februarie 2010 11:50
De la: anyana2000, la data 2008-08-25 22:08:24buna....sunt alina o berbecutza inraita pana in varful degetelor...da e adevarat ceea ce am citit despre berbecute..Uneori suntem invidiate ,alteori prietene bune dar intr-adevar de cele mai multe oric niste prietene dure.Problema mea in ghilimelele de rigoare e alta.PRIETENUL MEU E BERBECCCCCCCCCCC...........DECI CE CREDETI DE RELATIA BERBEC=BERBEC?
cea mai tare relatie pe care am avut o ..tot cu un berbec..si mi a placut atata de tare..incat am mai repetat experientza:))
kudika125249
Postat pe 21 Februarie 2010 11:53
femeia berbec nebuna pana la extreme, curajoasa nu se da inapoi e la nimic, prefera sa sufere fara ca cei din jur sa vada, foarte rar are momente de slabiciune, insa stie sa se incurajeze singura, e o ambitioasa si luptatoare, ii place sa incerce noutatile, tot ce este hard, este o aventuriera, ii place sa calatoreasca, sa cunoasca locuri si oameni noi, ii place sa munceasca si iubeste puterea, ii place sa conduca si sa ii coordoneze pe cei din jur, incapatanata pana la exterma de multe ori poate face alegerea gresita, insa stie sa se ridice din propria cenusa, chiar daca greseste prefera sa nu-si recunoasca greselile, ci sa si le indrepte, are un al saptelea simt foarte dezvoltat si daca a facut o greseala niciodata nu o regreta mergand pe zicala ce a fost facut a fost bine facut
yumy
Postat pe 21 Februarie 2010 12:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Varsator..si femeia balanta..oare ce iese din asta.. 59 De la: kudika389169 21 Mai 2011 03:12
fata-sagetator...baiat-taur...compatibili? 33 De la: kudika227244 10 Iulie 2010 23:29
e adevarata chestia ca nu merge o relatie sagetator-scorpion? 3 De la: kudika074708 14 Octombrie 2009 14:42
eu scorpion el taur 1 De la: levantica 21 Iunie 2009 16:13
buna 12 De la: Rafinata 15 Iunie 2009 17:48