Setari Cookie-uri

cum flirteaza un scorpion ?

De la: mihai_madalina2001, la data 2008-12-30 12:05:41si eu fac parte din zodia scorpion un lucru e clar la noi...toata lumea zice ca suntem ciudati dar noi traim iubitea si ura mult mai intens...asa ca el are ceva de gand dar niciodata sa nu astepti de la el ca o sa iti spuna vreo data ce simte...e gelos pe tn si gelozia se naste din iubire...ma rog e gelozie dusa la extrem. poate el se face ca iubeste pe alta sa vada ce zici tu...Mai stiu un 3 lucruri:1 increderea la noi e pana intrun punct si apoi e gelozie...2daca se intereseaza de tn te iubeste(ma stiu pe mn)3chiar daca te iubeste nu va ceda niciodata...origolul e prea mare parerea mea e sa vb q el...el nu va fi instare sa comunice cu tn dar incearca


Draga scorpioank, bune sfaturi, INSA: 1. nu mi-a zis niciodata ca ma iubeste, 2. nici eu nu simt sincer k m-ar iubi, chiar dc avem 1 an jumate, doar ca tine la mine, 3. este EXTREM de schimbator, acum imi da un msg frumos, ii raspund si urmatorul este cat se poate de sec si park-mi zice: "hai...lasa-ma", 4. e al doilea an cand nu petrecem sarbatorile impreuna, 5. de revelion nici nu se pune problema.
M-am gandit eu k nu mi se pare normal sa se prefaca atata timp, 1 an jumate, dar totusi...fiind asaltat de atatea femei, care sunt la coada la el, poate i se pare ca n-ar fi nomral sa stea doar cu mine.(am impresia ca inca mai cauta....ce...nu stiu). Pe de alta parte...cand suntem impreuna ne intelegem super...si suntem amandoi constienti de asta. Cand plec de la el...parca e alt om.
In fine...ideea e ca am impresia ca ma foloseste de multe ori, cand are el chef ne vedem cand nu....se fofileaza el cumva.
Nu mai stiu cum sa ma port.
justwater
Postat pe 31 Decembrie 2008 12:03
iti pierzi timpul cu el, si poate in timpul asta pierdut iti scapa si barbatul care stie sa te respecte, tu fiind ocupata cu un specimen..ce pacat...ai grija.
DeeaCatalina
Postat pe 1 Ianuarie 2009 20:51
nu cred ca este vb de zodii aici ci de pers,eu sunt pesti,prietenul meu scorpion dar nu se aseamana deloc cu pr tau si nici eu cu tne...so .. depinde mult de caracterul fiecaruia.parerea mea
alle_xandra
Postat pe 2 Ianuarie 2009 04:26
stabilitatea pe toate planurile, siguranta, coerenta pe termen lung, perseverenta, loialitatea, consecventa, etc., etc.... spunea baiatul despre zodia taur...si femei frivole, care cad usor la pat, care isi urmaresc scopul sau ceva de genul..despre femeile scorpion, spunea baiatul...
nenea, ia spune-mi tu cati din oamenii de pe acest pamant se casatoresc? si cati din oamenii de pe acest pamant au copii?(ceea ce e normal, doar asa ne lasam urma pe acest pamant, ne aflam implinirea)cati din oamenii de pe acest pamant afla, traiesc iubirea adevarata? cati din ei se casatoresc din iubire? cati din cei care s-au casatorit din iubire o duc asa pana la adanci batraneti cu aceeasi femeie de mana, fara sa o fi inselat, sau fara sa fi fost inselat, pana la final, spunandu-si, la 60 de ani " te iubesc ca in prima zi"? cati (nu) isi mai doresc asta ( am pus nu in paranteza deoarece dorinta de idealism, romantism, tot ce tine de poveste, frumos, adevar s-a dus dracu demult pt multi, asa ca incerc sa creez un echilibru)?ce vorbesti tu acolo de zor despre stabilitate, siguranta? tu te lauzi cu asa ceva? bravo, felicitarile mele!si ce ai vrut sa spui prin coerenta pe termen lung? ramai sau iti poti pierde coerenta in cazul in care...???femeile scorpion sunt femei care cad usor la pat, ha? le-ai incercat tu pe toate? sau ai vrut sa dai impresia ca ai avut foarte multe femei...or somethin'? sau, cumva, ai vorbit ca sa te afli in treaba cum mi s-a mai intamplat cu cineva, in situatia in care eu vorbeam de pere si ea de mere,asa, doar de dragul de a jigni, dar fara o legatura anume cu ceea ce spuneam eu...in fine, fiecare padure cu uscaturile ei.eu am o parere foarte buna buna despre tauri, sunt familisti convinsi, dar nu pot trezi pasiunea pe care o poate trezi o balanta, la o femeie scorpion, ma refer. si daca barbatul nu are acel ceva, clar nu va ajunge in patul ei...trebuie sa starneasca adoratia, pasiunea, si clar, trebuie sa lase impresia ca ea, femeia scorpion, l-a incatusat pe el.doar la suprafata, pentru ca ea se vrea cucerita. ii place sa alergi ca un nebun dupa ea, dar fara a-ti pierde demnitatea. daca ai pierdut-o, esti degeaba. mai greu decat orice femeie este sa cuceresti un scorpion. si logic, acum te vei gandi ca aberez, ca ai avut destule la pat. si scorpioance... nenea, si nu numai tu, acum catre everyone, ati incercat, simtit vreodata iubirea aceea care sa va dizolve, pur si simplu, sufletul, puterile, gandurile, viata? si sa mai si fie reciproca, imagine that!! now that's the real kick!a cuceri nu inseamna a ajunge in patul cuiva!cate nu sunt care se dau pur si simplu. si cati nu sunt?daca ar fi sa fiu un scorpion care isi urmareste interesele proprii, as alege un taur.pentru ca femeia scorpion iubeste familia, adora ideea de familie. dar pentru ca sunt scorpion si punct!!, nu pot concepe ideea de familie, siguranta, consecventa, loialitate pe termen lung, fara a avea la baza iubirea. si iti pot spune ca, in general, asa sunt femeile scorpion, acum depinde de mai multe aspecte...da-ti seama, e vb de o zodie aici. insa intre caracteristicile generale ale scorpionului, si chiar ma identific, de la un timp incoace cu zodia mea, sta iubirea absoluta. e rai si iad, it needs a real man fo face it!trust me!

Postat pe 4 Ianuarie 2009 00:10
OOOOOOOOOOOOH,SCORPIONII?MDA,SUNT PERSOANE INTROVERTITE,PASIVE SI CU MULTE TABIETURI DESTUL DE GREU DE SUPORTAT.AM UN SCORPION LANGA MINE DE APROAPE 5 ANI.ESTE SI BUN DAR POATE FI LA FEL DE BINE SI RAU.SUNT BUNI DE PUS LA RANA DAR DELOC COMOZI.INSA AU O CALITATE ENORMA,STIU SA IUBEASCA O FEMEIE INTENS SI SINCER PANA LA MOARTE.PUPICI.
dbrflorina
Postat pe 4 Ianuarie 2009 07:29
De la: DeeaCatalina, la data 2008-07-27 20:21:33Daca de la inceput flirta cu prietena ta, nu merita sa te indragostesti de el.Si din cate ai scris vad ca ii place sa te tortureze, se joaca cu tine, te testeaza...Chiar crezi ca merita sa-l iubesti?Parerea mea e sa incerci sa ii arati ca esti indiferenta, si nu doar sa incerci, chiar sa fii indiferenta.Sunt alti baieti care poate te merita si tu iti pierzi timpul gandindu-te la unul care nu te merita.
Cat despre scorpiono, ti-am zis ca nu poti generaliza, eu cunosc barbati scorpioni diferiti de la cer la pamant.bafta
DOAR SE JOACA !!! >>>DAR...CAND UN SCORPION IUBESTE ESTE ....SE CUTREMURA CERUL DEVASTATOR VIJELIOS,GELOS,RADICAL,POSESIV,>>TOTAL>>>putini rezista...cate odata OBOSESTINICI SA RESPIRI NU POTI...VARTEJUL ESTE PASIONAL,TOTAL!!!!

Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:40
Eu sunt o fecioara mai rezervata din fire si uneori cam timida,in sensul ca astept ca baietii sa faca primul pas. De ceva vreme,observ ca un tip misterios,cu o privire foarte insistenta si ciudata :D ma priveste si ma cauta din priviri oriunde as fi [la locul de munca]. Nu am intrat niciodata in vorba,desi lucram in acelasi mediu de vreo 3 ani si totusi,uneori simt ca e prea obsesiv. Tin sa mentionez ca nu ne salutam si e foarte distant,diplomat.Oricum intr-un an am aflat foarte multe despre el de la altii si pare interesant... Cand ma priveste asa insintent..ma si fascineaza ma si sperie. Oare chiar vede ceva deosebit la mine sau e ciudat el de fel? :) E scorpion, normal... dar e si mai mare ca mine cu multi ani. Mie frica de o posibila relatie. Nu stiu ce sa zic.
Gothlady
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:06
buna dimineata
.eu sunt scorpion si traiesc de 25 de ani cu un geaman
nu stiu cum filtreaza un scorpion da stiu ca iubeste din toata inima
si ni poate sa insele vb cxa femeie scorpion
cea ce nu pot sa spun de geaman ,care este o zodie dificila si foarte greu de comunicat cu ei,cu mai multe fete si personalitati
le face placere sa te vada ca suferi ,nu stiu sa isi ceara iertare niciodata si le place sa sa iasa intotdeauna invingatori cu alte cuvinte ei nu gresesc niciodata
ghughili
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:20
Buna tuturor....

As dori sa accentuez ceea ce s-a discutat aici...
Am o relatie cu un scorpion, eu fiind tot in zodia scorpion,si mai mult, inainte sa fim iubytzi am fost cei mai buni prieteni, shi pot spne ca inca suntem. cand eram doar prieteni shi atat imi povestea de nenumarate femei care intrau in viatza lui shi de care se plictisea imediat. De ce?...Deoarece nu se indragostise niciodata , nu stia ce este iubyrea...La fel eram shi eu dar la mine s-a dus repede aceasta perioada in care imi doream ceva shi in momentul in care aveam acel lucru ma plictiseam de el shi vroiam ceva nou...asa sunt shi ei, dar tzine minte...PANA IN MOMENTUL IN CARE O FEMEIE LE PUNE CAPAC...Atunci ei devin trup shi suflet pentru relatzie...
Iubytul meu s-a schimbat total..nu il mai intereseaza alte femei, aventurile...vorbeste de viitorul nostru impreuna...Dar cu toate acestea ma astept ca oricand sa se intoarca la ceea ce candva, pentr ca sunt imprevizibili.
Intr-adevar...indiferenta ta il omoara shi vei deveni obsesia lui, va face orice sa te aiba shi poate fi un pas bun din partea ta ca sa il faci sa se indragosteasca de tine...dar mare grija...nu fi extrem de indiferenta pentru ca va renuntza la tine tocmai din cauza orgoliului lui extrem de mare.
Intre mine shi iubytul meu atractzia a inceput in momentul in care eu am inceput sa am glume cu el, un pic mai tupeista, dar cu conotatzie sexuala...Orice barbat adora femeile puternice, dar mai ales scopionii doresc langa ei o femeie pe care sa se poate baza shi cu care sa se mandreasca...Ei nu prea spun cuvintele TE IUBESC, dar isi arata sentimentele prin fapte...
Asha ca daca shtii sa-i cucereshti vor fi ai tai...BAFTA multa
anamaria_britny
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:36
eu sunt scorpion si ce sa spun scorpioni au fost, sunt si vor fi intodeauna niste persoane invaluite in mister si neintelesi.As vres asa cunosc un barbar scorpion sa vad cum este cum gideste dar cred ca va iesi sun adevarat razboi sau poate nu ar fi asa de palpitant pt ca as sti cam care sunt miscarile pe care le va face. Un scorpion va iubi sau va uri la fel de mult depinde de situatie,iar daca incepe o relatie cu cineva la inceput pt o scurta perioada de timp poate va iubi persoana respectiva dar dupa aceea va incerca sa gaseasca alta victima pt ca de ceea care o are in prezent s-a cam plictisit sau va sta un timp in aceea relatie , timp in care o " va mai lua si pe aratura" ca nu prea se poate stapini defel. Un scorpion intodeauna isi doreste cite ceva ceva si va face absolut tot ceea ce ii va sta in putinta sa aiba. Un sfat - fiti foarte atenti /atente cu scorpioni sunt plini de surprize, nu veti sti niciodata ce gindesc sau cum vor reactiona in clipa urmatoare ei pot fi buni prieteni dar si foarte mari dusmani mai ales cind sunt calcati pe "codita".( Unele persoane au impresia ca un scorpion se poate schimba, impresie foarte gresita dealtfel stiti cum se spune pe la noi- Nãravul din fire n-are lecuire.)
erida
Postat pe 7 Ianuarie 2009 01:02
De la: erida, la data 2009-01-07 01:02:09eu sunt scorpion si ce sa spun scorpioni au fost, sunt si vor fi intodeauna niste persoane invaluite in mister si neintelesi.As vres asa cunosc un barbar scorpion sa vad cum este cum gideste dar cred ca va iesi sun adevarat razboi sau poate nu ar fi asa de palpitant pt ca as sti cam care sunt miscarile pe care le va face. Un scorpion va iubi sau va uri la fel de mult depinde de situatie,iar daca incepe o relatie cu cineva la inceput pt o scurta perioada de timp poate va iubi persoana respectiva dar dupa aceea va incerca sa gaseasca alta victima pt ca de ceea care o are in prezent s-a cam plictisit sau va sta un timp in aceea relatie , timp in care o " va mai lua si pe aratura" ca nu prea se poate stapini defel. Un scorpion intodeauna isi doreste cite ceva ceva si va face absolut tot ceea ce ii va sta in putinta sa aiba. Un sfat - fiti foarte atenti /atente cu scorpioni sunt plini de surprize, nu veti sti niciodata ce gindesc sau cum vor reactiona in clipa urmatoare ei pot fi buni prieteni dar si foarte mari dusmani mai ales cind sunt calcati pe "codita".( Unele persoane au impresia ca un scorpion se poate schimba, impresie foarte gresita dealtfel stiti cum se spune pe la noi- Nãravul din fire n-are lecuire.)



Asa este! Azi e super dragut si cald...maine zici ca suntem buni amici, in cel mai bun caz. ba ma vrea, ba nu ma vrea....
Iar sarbatorile....impreuna?? No way!!
Ar trebui sa-mi caut pe altcineva dar...nu stiu de ce nu pot...cel putin deocamdata. Nu ma pot gandi decat la el....
justwater
Postat pe 7 Ianuarie 2009 11:24
Eu personal nu iti pot da nici un sfat in privinta aceasta sa te desparti sau nu de el.
Oricum ai doar 2 variante fie ca ramii cu el pina cind el o sa vrea sa va despartiti pt ca si-a gasit o alta jucarie mai noua sau pt ca s-a cam plictisit in relatia in care este, oricum sper ca ai observat ca ii place foarte mult sa fie liber , sa nu fie intrebat de unde vine cind pleaca si unde se duce, sa aiba situatia sub controlul lui, sau varianta 2 pina cint tu nu o sa mai suporti felul in care esti tratata adica cu indiferenta si crede-ma ca nu se va schimba nimic in atitudinea lui si nu cred ca este chiar necesar sa iti pierzi timp pretios din viata ta cu o persoana atit de indifirenta ( Nimic durabil nu se poate întemeia pe indiferenþã-Octavian Paler )cind ai putea sa petreci momente mult mai placute in compania altei persoane care sa te respecte si sa te aceepte asa cum esti.
Eu nu sunt adepta -Mai bine cu rau decit fara rau.
Pt mine ori este alba ori neagra ceva intre nu exista eu niciodata nu am sa alerg dupa caruta care nu ma asteapta.

P.S FUGIT IRREPARABILE TEMPUS (VIRGILIU)
erida
Postat pe 7 Ianuarie 2009 14:22
De la: erida, la data 2009-01-07 14:22:28Eu personal nu iti pot da nici un sfat in privinta aceasta sa te desparti sau nu de el.
Oricum ai doar 2 variante fie ca ramii cu el pina cind el o sa vrea sa va despartiti pt ca si-a gasit o alta jucarie mai noua sau pt ca s-a cam plictisit in relatia in care este, oricum sper ca ai observat ca ii place foarte mult sa fie liber , sa nu fie intrebat de unde vine cind pleaca si unde se duce, sa aiba situatia sub controlul lui, sau varianta 2 pina cint tu nu o sa mai suporti felul in care esti tratata adica cu indiferenta si crede-ma ca nu se va schimba nimic in atitudinea lui si nu cred ca este chiar necesar sa iti pierzi timp pretios din viata ta cu o persoana atit de indifirenta ( Nimic durabil nu se poate întemeia pe indiferenþã-Octavian Paler )cind ai putea sa petreci momente mult mai placute in compania altei persoane care sa te respecte si sa te aceepte asa cum esti.
Eu nu sunt adepta -Mai bine cu rau decit fara rau.
Pt mine ori este alba ori neagra ceva intre nu exista eu niciodata nu am sa alerg dupa caruta care nu ma asteapta.

P.S FUGIT IRREPARABILE TEMPUS (VIRGILIU)


Merci de sfat...toata lumea din jurul meu imi spune asta dar parca's vrajita...nici eu nu stiu ce e cu mine.
Dar da...ai dreptate...la asta se va ajunge. cred ca o sa ma satur eu la un moment dat de toanele lui.
Si stiu ca nici lui nu i-ar conveni sa ma piarda pt ca ma place...mult. dar e f ciudat... Si nu mai e nici un pustan...e un tip destept si putin peste 30 de ani.
justwater
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:23
salutare tuturor! sa stit ca intr-o oarecare masura aveti dreptate kind spuneti ca sint rai si fara srupule, ca kinuie si se joaca... am avut si eu ocazia sa dau peste un scorpion in viatsa, care si-a facut de cap dupa bunul lui plac timp de 2 ani, fara sa-i pese ca am suferit... anyway... dar nu toti sint la fel... se gasesc si "oameni" printre aceste fiare ei difera, de la o specie la alta, insa undeva in adinc exista totusi punctul comun... sint si eu scorpie dar totusi nu sint kiar atit de nemiloasa precum zice horoscopul.. pina la momentul kind ne calca cineva pe coada totusi, femeile difera de barbati, si vei avea mereu alaturi un prieten ff bun si mereu gata sa te ajute, daca ii raspunzi si tu cu aceeasi moneda... din moment ce lai tradat tine-te bine o buna bucata de timp, pentru ca te va lovi continuu...este foarte greu sa-l faci sa te placa, si e si mai greu sa mentii aceasta simpatie, dar daca ti-a reusit: FELICITARI!! il vei avea mereu alaturi.
Good luck!!
Lady_Shadow
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:59
Eu sunt pe cale sa ma despart, sper sa am puterea sa merg pana la capat, desi intr-adevar voi pierde o dragoste profunda. Sunt si eu taur, si suntem impreuna de un an si 8 luni. Am fost atrasi unul de celalalt din prima clipa ( nici acum nu stiu de ce),si desi eu eram cu cineva, in curand am renuntat la acea relatie. Ne-am mutat impreuna si am inceput o viata de cuplu cum altii o fac dupa luni, poate ani. Dar...
1. Gelozia - imi citea ( am schimbat toate paroleele) mailurile, Mess-ul, telefonul
2. Nu a spus NICIODATA iarta-ma, chiar cand era evident ca a gresit; nu stie sa fie diplomat, sa transforme o greseala intr-o gluma, sa spuna ca-i pare rau ( ca nu s-a gandit in sensul asta, bla bla, ce stim cu totii sa facem sa aplanam un conflict).
3. Desi stiu ca ma iubeste nu mi-a zis NICIODATA ca sunt frumoasa, ca-i place ceva anume la mine, ca-i place cum imi sta parul sau o rochie
4. Nu mi-a spus niciodata ca sunt desteapta, sau ca ma apreciaza, sau ca admira ceva ce am facut pt cariera mea - oricum jobul meu este vax gargara pe langa al lui, ce daca eu castig dublu (!!)
5. Fotbalul primeaza
6. Daca vrea sa doarma, 4 ore nu ai cu cine vorbi; apoi iti reproseaza ca a dormit pt ca tu nu-l bagai in seama facand altceva
7. PRIETENII SUNT PE PRIMUL LOC! Oricat te-ar iubi, o seara in oras cu baietii conteaza mai mult decat faptul ca vei sta certat cu prietena o saptamana dupa; i se pare ca incerci sa il faci 'prea de casa', ca e 'sub papuc' daca nu are libertatea sa se vada cu ei de 3 ori pe saptamana si sa vb zilnic la telefon.
8. Daca tu faci investitii in casa, e normal; daca face el, ii ramai datoare. Cadourile spontane sunt intotdeauna mai reusite decat cele pt ocazii speciale: atunci isi face socoteli daca 'meriti' intr-atat, ca pana la urma iti ia o pijama
9. Cand nu mai are cuvinte si argumente intr-o cearta, LOVESTE! Si aici ma refer la palme, pumni, scuipat, in functie de cat de tare l-ai provocat
10. Sex cand vrea el; adica IN SECUNDA aia. Daca tu ai chef, se lasa rugat sau se fofileaza de parca il violezi nu alta. Uita brusc pasiunea pe care o avea pentru tine dimineata la prima ora.
11. Habar n-are ce sa discute cu tine, daca v-ati rutinat, salut discutii, tu esti femeie, ce stii? Cu baietii poti sta 10 ore la suete, cu prietena o ora la restaurant fara sa schimbi mai mult de 3 vorbe despre meniu.
12. Daca ti-e rau si ii spui, el sigur va fi tocmai atunci cu un picior in groapa; de fapt, 90% din timp este bolnav, il doare ceva, din cauza ficatului (stres, nervi si...nimeni nu il intelege si apreciaza) doarme 4 ore ziua si 9 noaptea.
13. Daca ti s-a intamplat ceva interesant la servici, te va asculta cu juma de ureche in cel mai bun caz, apoi va perora pe ce-a facut el ( ceva fffooarte interesant)
14. Daca ti-ai cumparat ceva personal, iti scoate ochii de parca o faci din banii lui - adica, daca el nu-si ia ( ca nu-si permite), tu de ce o faci?
15. Normal ca nu are bani - va zice -, pt ca a luat mancare in casa ( numai el mananca seara, noi muritorii de rand mancam in timpul zilei)
16. Daca joci un joc la calculator, il neglijezi. Daca joaca el...o face in asteptarea downloadarii filmului pe care vreti sa-l vedeti impreuna; daca dupa 2 ore de asteptat mai ai chef, poate ai noroc sa vezi si filmul; daca l-a vazut, sa fi sigura ca ti-l va povesti inainte in detaliu...
17. Uita cu viteza fulgerului lucrurile pe care le-ai facut pentru el ( cele importante ma refer), dar niciodata nu uita sa-ti reproseze maruntisurile pe care le-a facut el ( sacrificiile lui..).
18. Daca ai prieteni barbati, chiar din copilarie sa fie ei, ia-ti adio. De fapt, sa ai prieteni inseamna sa iesi si fara el - ceea ce nu se poate. Cu el, fi dificil. Va face tot posibilul sa fie magar, sa vorbeasca peste tine, sa te minimalizeze in fata prietenilor tai
19. Cum vorbeste de tine, ce ai mai facut, dres, cumparat, gatit cu restul lumii? UAUU..esti exemplu, investesti bine, stii ce sa cumperi, etc, esti o comoara pe care el a gasit-o si o poseda. Daca vei auzi astea, este poate pentru ca nu stie ca esti in cealalta camera si poti auzi...
20. In mod CLAR trebuie sa aiba un interes ca sa stea cu tine. Unul sau mai multe. Ele se pot schimba intre ele, dar daca 'se subtiaza', il vei vedea cum incet-incet nu mai esti cea mai importanta persoana sin viata lui...

Gata am obosit, ca ma apuca mai rau dracii. Nu uitati scorpionilor, un taur se lasa pus la jug daca primeste inapoi ce ofera. Este cel mai tandru, iubitor, intelegator si loial semn din zodiac, daca ii raspunzi cu aceeasi moneda. Daca vrei sclav, cauta in alta parte. Cat de mare ar fi pasiunea intre voi, cat de mare ar fi loialitatea si comoditatea taurului in privinta relatiilor, nu spera sa mearga la infinit. Ori te schimbi ( si nu e vb de schimbari radicale) ori cauti in alta parte. Am auzit ca zodiile 'dragalase' cum sunt pestii, balantele, te accepta asa cum esti.Cauta acolo!
Sa fii fericit Domnule Scorpion! Eu sigur voi fi..fara tine.

Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:29
"...o dragoste profunda."
Care profunda?!

Numai punctele 9 si 20 si erau suficiente pentru a zbura.
Nu stiu compatibilitatile zodiacale, ti-o zice un sagetator.

Postat pe 8 Ianuarie 2009 14:44
pai numeste-o cum vrei tu Rocco..dar nu mi-as da 20 de luni din viata nici pentru un salariu dublu..Deci ce ramane? Pasiunea, lua-o-ar dracii s-o ia!

Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:08
AliaG, ar trebui sa te bucuri ca a fost,
si sa incepi un nou capitol.

Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:46
o sa ma bucur, cand voi scapa de furie, neputinta si suferinta. Cat despre un nou inceput...nu ma grabesc ca mi-e prea sila, si trebuie sa-mi revin la ceea ce am fost. Si daca o iau de la capat, nu tot aici ajung? Macar la 5 din cele 20 puncte, oricare barbat tinde..

Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:58
9. Cand nu mai are cuvinte si argumente intr-o cearta, LOVESTE! Si aici ma refer la palme, pumni, scuipat, in functie de cat de tare l-ai provocat
17. Uita cu viteza fulgerului lucrurile pe care le-ai facut pentru el ( cele importante ma refer), dar niciodata nu uita sa-ti reproseze maruntisurile pe care le-a facut el ( sacrificiile lui..).
18. Daca ai prieteni barbati, chiar din copilarie sa fie ei, ia-ti adio. De fapt, sa ai prieteni inseamna sa iesi si fara el - ceea ce nu se poate. Cu el, fi dificil. Va face tot posibilul sa fie magar, sa vorbeasca peste tine, sa te minimalizeze in fata prietenilor tai
20. In mod CLAR trebuie sa aiba un interes ca sa stea cu tine. Unul sau mai multe. Ele se pot schimba intre ele, dar daca 'se subtiaza', il vei vedea cum incet-incet nu mai esti cea mai importanta persoana sin viata lui...


Oare asa sunt toti? Incep sa nu imi mai doresc o relatie cu un scorpion..ma gandesc ca ar fi bine sa uit de el
Gothlady
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:06
de ce ai ales tocmai acele 4 puncte? sper ca nu s-a ajuns deja la asta... Deci, ideea e ca si eu sunt a dracu si nu cedez, pot scoate pe oricine din minti daca ma ambitionez, fiind taur. Si nu toti neaparat sunt asa. Si nici nu am subliniat si momentele bune, care sunt si ele, destule...

Postat pe 9 Ianuarie 2009 14:36
imi pare rau sa aud asta tocmai de la o femeie pesti care si ea la randul ei este foarte legata de sexul opus ,sa nu spun dependenta iar ,pe de alta parte contrazice multe preziceri ale horoscopului care spune ca din contra este una din cele mai reusite relatii de casnicie ,familie si chiar dragoste .este o opinie care poate pe de o parte este indreptatita dar totusi nimeni nu este identic .se poate spune la modul general ca scorpionii au intradevar o anume chemare in privinta sexului opus m-ai speciala dar,sa nu uitam totusi ca are aici si foarte multe calitati pe care nu multi reusesc sa le egaleze si aici vorbim de partea buna a personalitatii unui scorpion sau scorpioanca .in ceace priveste relatia dintre ei si persoanele de sex opus putem spune ca atata timp cat doreste o anumita persoana intradevar va face tot ce ii sta in putere ptr a o proteja ,intelege ,repecta si iubi ,luptand cu toata forta ptr. familie. si progresul ei . vizavi de partea negativa sau rea a scorpionului intradevar poate sa existe dar , o persoana care m-ai foloseste si creierul va observa cu siguranta caracterul lui sau al ei care izvoraste din educatie si implicit mediul in care s-a format ca individ .asa ca fetelor nu va speriati .Cercetati cu atentie persoana de langa voi si sunt convins ca veti afla atat intentia lui cat si caracterul inainte de a face pasul spre intimitatea lui .binenteles daca si rezistati tentatiei care de ce sa nu recunosc este foarte puternica .cred ca magnetismul lor unic si puternic isi spune cuvantul in asemenea situatii.scuze ptr modestie dar nu disperati ,exista o legatura spirituala ,pura si romantica care daca o va pune in aplicare fata de o persoana care intradevar sa merite cu siguranta va fi ca in basme.va pup
mishulica77
Postat pe 9 Ianuarie 2009 19:59
draga mea .ce pot spune eu este ca ai nimerit poate un scorpion mai rau dar,de fapt cu un caracter jalnic format din lipsa educatiei ca si alte zodii in situatia asta .e si greseala ta ca nu ai fost destul de atenta si sa obseri aceste aspecte cu un pic de diplomatie .e foarte grav ce spui tu dar unii pot fi si asa inclusiv din zodia ta si sa nu te miri de acest aspect .are o personalitate mai puternica dar eu spun ca percepe lucrurile foarte bine si aici vb de cei cu o eductie normala si de bun simt ,nu de betivi sau complexati .incearca sa gasesti o solutie inteligenta si sigur vei indrepta lucrurile ,asta daca si tu vrei .succes
mishulica77
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:15
Scorpionii te inteapa pana le demonstrezi ca esti puternica. Daca faci chestia asta, se intorc la tine ingenunchiati, gata sa iti dea luna de pe cer si universul intreg doar sa te intorci la ei. Te intorci la ei, o perioada ai senzatia ca totul s-a schimbat si merge bine, ca apoi, supriza! sa faca ce stie el mai bine. Adica sa intepe.
Pishka
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:45
De la: AliaG, la data 2009-01-09 14:36:33 si eu sunt a dracu si nu cedez, pot scoate pe oricine din minti daca ma ambitionez ...

Sa inteleg ca iti place sa te arda din cand in cand?

Postat pe 11 Ianuarie 2009 08:43
Draga AliaG, recunosc sa zicem 85% din ce ai spus tu acolo despre prietenul tau scorpion in al meu care e un veritabil taur.... .... noi suntem de 6 ani jumate impreuna, locuim de 4, insa de 2 ani traiesc un chin... exceptie partea cu bataile (nu a dat in mine niciodata, m-a imbrancit intr-adevar de vre-o 2 ori)...asa ca ajung la concluzia ca nu conteaza zodia in mod neaparat, ci doar persoana, caracterul, felul de a fii si respectul pentru cel de langa tine...mult noroc in continuare si capul sus :)
sadbutterfly
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:20
Ce nu inteleg este de ce ne place sa perseveram intr-o relatie daca este evident ca nu merge. Adica, dragostea chiar poate inlocui respectul de sine, dreptul la propria fericire si liniste sufleteasca?

Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:52
Bineinteles ca nu Roco, vroiam sa spun ca intr-o cearta nu cedez teren, si asta poate innebuni un om; dar nu am spus vreo secunda ca asta justifica purtarea lui, sau ca 'o cer'.

Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:54
De la: Pishka, la data 2009-01-10 16:45:18Scorpionii te inteapa pana le demonstrezi ca esti puternica. Daca faci chestia asta, se intorc la tine ingenunchiati, gata sa iti dea luna de pe cer si universul intreg doar sa te intorci la ei. Te intorci la ei, o perioada ai senzatia ca totul s-a schimbat si merge bine, ca apoi, supriza! sa faca ce stie el mai bine. Adica sa intepe.


F buna afirmatia!!! Tocmai ma pregatesc sa-i dau papucii unui scorpion dupa ce l-am iubit cu disperare 1 an si jumatate. M-am saturat de tot, am suferit ca niciodata in tot acest timp. Si l-am iubit sincer, cu toate ca mi-a facut multe faze urate. Ba ma vrea, ba nu ma vrea. NIciodata nu-mi spune ce vrea de la mine...daca ne-am vazut azi, maine e putin probabil sa mai vrea sa ne vedem, decat daca zic eu. M-AM SATURAT! Plus ca ar fi spus ca el...tine la mine doar..dupa atat timp!.....Ce-o fi o fi...stiu ca o sa sufar dar nu mai pot.
justwater
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:19
sa vezi ce scandal o sa ai
Asynia
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
telenovelele copilariei .. 9 De la: dark_eye 27 Februarie 2011 17:16
eu balanta el capricorn 14 De la: yubyk16_2005 11 Septembrie 2009 15:24
scorpion vs. leu ????????? 17 De la: emilia21 3 Octombrie 2009 17:23
Berbec .. 20 De la: kudika062084 23 August 2009 22:28
Eu gemeni el leu :sml-confused0006: suntem compatibili? 8 De la: sandrab 21 Noiembrie 2010 22:21