Setari Cookie-uri

cum flirteaza un scorpion ?

nicoll3 se pare ca ai un caracter fff puternic.cum reusesti?eu sufar enorm.si nu stiu cum sa trec peste momentul asta.ma simt fff singura si asta ma face sa ma gandesc mereu la el.imi e fff greu
tutigirl20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:58


si primul meu scorkion la fel se vedea si cu mine si cu alta...ca in optiunea lui o relatie este sa te evzi o data la 2 sapt...si pana la urma eu i-am zis ok du-te in lumea ta dar culmea a renuntat ;a cealalta...si am avut 3 ani jumatate frumosi...dar....s-a terminat
de ce te mai cauta...hmm simplu indiferenta ta si nu accepta sa nu mai vrei tu...daca nu mai voia el era altceva...asa ca mare grija....si daca relatia voastra este complicata sa se duca...
spunei si tu ca te-ai saturat d figurile lui si ca daca vrea sa aibe mai multe relatii sa se duca tu nu il retii:))
asa a fost cu ultimul scorkion...ete ce mai vb el cu altele pe internet si cum eu m-am dat alta si a filtrat cu mine...si cica stia mi-s eu...si i-am zis ok du-te da du-te tarreee..
si acum ma repet nu vede viata fara mine...i-am mai zis ca eu nu ma bag in viata cuiva cu forta si daca el este in cautari ii urez suscces..si a zis el ca renunta la tot pt mine...asa brusc si dintr-o data?!..asa a fost si am si parola lui de la mess...si mai ales i-am zis ori conturile de pe internet ori eu...si a ales eu:)
acum nu stiu da am fost putin dura dar...nici el sa alerge dupa mai multe...[/quote]

Pai si eu dupa ultima cearta cand a zis ca "mai bine ramanem amici atunci..pt ca oricum relatia noastra e complicata"...eu am plecat in tromba si de-atunci l-am lasat complet in pace. SI sincer..nu credeam c-o sa mai dea vreun semn EVER. Dar o face in continuare...Ideea e ca nu stiu cum sa pun problema, sa fiu f dura si sa-i zic "Du-te tare!!" cum ai facut si tu? sau sa-l duc si eu cu zahareleul in contiuare...vorbim dar sa nu accept sa ma vad cu el??
justwater
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:26
repeta de cateva ori si gandeste-te numa la tine si ca nu te merita sa vezi ce ai sa poti...asa am zis si eu dupa primul..a fost greu f greu dar nu imposibil...
si de ce nu joaca-te cu nervii lui si daca vrea sa va vedeti fii amabila..si cu zambetul pe buze spunei ca nu ai de ce...este o relatie doar amicala si pt asta nu inseamna ca tre sa va vedeti...
coffeeta
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:32
Da, as o sa fac...o sa fiu in continuare rece dar o sa'i vorbesc frumos. Vreau sa vada ca mi'e bine si fara el. Dar ma gandeam...cat o sa mai reziste asa? Adica..daca intr-adevar ii pasa, o sa faca oare tot posibilul sa ne impacam, daca nu, nu? Thx.
justwater
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:26
m-ai intrebat cum pot fi asa tare...nu stiu este si de la zodie care ma caracterizeaza foarte bine,dar este si de la viata,k am invatat multe,am vazut multe si knd treceam prin ceva mai greu luam aminte de la prietene si stiam ce trebuie sa fac si ce nu.desi kteodata te conduce inima si fac tot ce simt dar niciodata nu am regretat k am iubit sau am suferit dupa cineva,mi-a placut k am simtit toate trairile pe kre ti le ofera viata.intradevar sunt foarte orgolioasa si pe dinafar nu arat chiar dak inauntru sufletul meu tanjeste dupa persoana iubita.imi pun in cap tot timpu k nu ma merita,k nu trebuie sa plang dupa el pt k nici nu ii pasa si asa usor usor mi-l scot din inima si viata,imi gasesc tot timpul sa fac ceva sa am timpul ocupat sa cunosc pe altcineva si asa uit.si dupa multe relatii in ziua de azi am ajuns la concluzia k atunci knd iubesti trebuie sa traiesti clipa kt e langa tine si dupa aceea sa mergi mai departe,timpul le rezolva pe toate si bineinteles un alt baiat te face sa uiti de tot.
nicoll3
Postat pe 1 Decembrie 2008 14:31
Scorpionul innebuneste cand il ignori. dar cat timp va continua sa te mai caute? pana cand sa il refuzi daca il iubesti, si vrei totusi sa se intoarca la tine? Asta in conditiile in care el nu-ti promite niciodata nimic, pt k am vazut ca nu sunt genul.(dar iti da semne ca nu vrea sa renunte la tine).
Asta este dilema mea acum...din pakte.
justwater
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:31
Buna.Eu sunt casatorita cu un scorpion - zodia mea este sagetator. inainte de casatorie am avut o relatie de 2 ani si ceva de zile pasionala, nabadaioasa si plina de certuri si impacari. Era foarte nesigur pe sentimentele mele - credea ca il insel cu altii si se enerva pe chestia asta. Scorpionii pot fi razbunatori si nu iarta cand cineva le inseala asteptarile; sunt foarte orgoliosi si mandri de ei, cred ca sunt cei mai tari din lume dar pot fi foarte generosi iar cand iubesc cu adevarat se implica cu totul in relatie, desi nu le place sa isi arate sentimentele. Poate nu prea stiu cum sa le arate, cum sa ii arate unei femeie ca o iubesc. Dar se dedica persoanei iubite si le pot fi fideli. Si fii atenta ce gesturi faci si ce cuvinte ii adresezi pentru ca pentru ei totul are dublu inteles si se pot simti jigniti. Si nu incepe sa ii reprosezi lucruri, fii diplomata pentru ca altfel o sa bata in retragere si o sa devina mai mult decat interiorizat.
vio26
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:45
Multumesc mult pt sfaturi Vio26.
Tocmai ce ne-am impacat si...sincer nici nu stiu cum sa ma port sa fie Ok. E o persoana care nu-si exprima deloc sentimentele. Imi dau seama ca ma place enorm din gesturi dar tot timpul stau cu garda ridicata pt ca...nu stiu la ce sa ma astept.
Oricum, inca o data, multam! mi-a placut mult msgul tau.
justwater
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:26
justwater...si cum ai vrea sa isi exprime sentimentele?
DeeaCatalina
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:48
Buna intrebare...nu stiu...nu-mi spune niciodata ce simte ce crede, ce vrea. Nu ca eu as fi o persoana prea deschisa...DAR, mai aud si eu in stanga si-n dreapta ca de obicei barbatul e cel care face primul pas in a spune ce simte.
Whatever, pana la urma nu e f important...daca-mi demonstreaza prin gesturi poate fi destul. Momentan.
Doar ca sunt mereu sceptica in ceea ce-l priveste. E f misterios.
justwater
Postat pe 4 Decembrie 2008 20:13
important e sa arate..de vorbit poate sa vorbeasca oricine.si daca tot vrei sa scoti ceva de la el ii poti pune intrebari subtile,poate se scapa si zice ceva din ce ai vrea tu sa auzi.
DeeaCatalina
Postat pe 5 Decembrie 2008 19:59
Asa sunt toti scorpionii??? Nu-mi spune ce face, pleaca din oras la maica-sa in provincie fara sa-mi spuna. Ma pune in fata faptului implinit. I se pare, probabil, ca e mai misterios si interesant asa. Dar cand vorbim se poarta de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Eu ma oftic dar nici nu-i reprosez asta...il fac sa creada ca mi-e foarte bine, cu el si fara el. Si ii spun ca ies seara in oras. Parca e singuratic asa, cu toate ca simt de f multe ori ca are nevoie de afectiune. Si e trecut de 30 ani.
Frate...ma ia durearea de cap cateodata si nici nu pot sa renunt la el.
justwater
Postat pe 6 Decembrie 2008 14:18
nu, nu asa sunt toti scorpionii.fiecare individ e diferit.nu da vina pe zodia lui,faptul ca nu comunica deriva din altceva.poate e prea libertin sau poate nu stie ce inseamna o relatie adevarata,poate nu isi doreste,poate mai are de invatat...
a mai avut o relatie serioasa?cat a durat ?

si eu iubesc un scorpion de multi ani,dar n-am avut nici o problema de comunicare niciodata,din contra.

dupa cum am zis,fiecare individ e diferit.
DeeaCatalina
Postat pe 6 Decembrie 2008 16:48
Mi se pare o copilarie cazul tau..dar ca sa nu trec degeaba pe aici,sa-ti dau si eu un sfat desi nu vei tine cont de nici unul de pe topik...fructul oprit e cel dorit...te lupti cu morile de vant si nu are rost..convinge-te singura!
oanafederova
Postat pe 7 Decembrie 2008 15:48
De la: DeeaCatalina, la data 2008-12-06 16:48:06nu, nu asa sunt toti scorpionii.fiecare individ e diferit.nu da vina pe zodia lui,faptul ca nu comunica deriva din altceva.poate e prea libertin sau poate nu stie ce inseamna o relatie adevarata,poate nu isi doreste,poate mai are de invatat...
a mai avut o relatie serioasa?cat a durat ?

si eu iubesc un scorpion de multi ani,dar n-am avut nici o problema de comunicare niciodata,din contra.

dupa cum am zis,fiecare individ e diferit.


Da ,a mai avut o relatie de 3 ani cu o tipa cu care a vrut sa se casatoreasca. Se pare ca tipa l-a lasat si a suferit enorm...:( Pe mine m-a intalnit dupa vreo 6 luni de la despartire.
justwater
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:56
mai fetelor .citeam si eu comentariile voastre. poate aveti dreptate dar va spun si eu parerea mea de "scorpie" ce sunt. ati uitat cred de posesivitatea exagerata a scorpionilor. va vorbesc din proprie experienta. nu de iubire e vorba la acel baiat. e vorba depre simtul proprietatii , care atunci cand nu-i mai dai atentie e adanc zdruncinata si de nevoia scorpionilor de a fi iubiti chiar daca ei nu iubesc. un scorpion sufera cel mai tare atunci cand pierde teren si va face tot posibilul sa-l castige inapoi. iar cand va reusii va deveni din nou dezinteresat de tine. asta daca nu te iubeste. daca te iubeste vor mai trece cativa ani pana cand se va plictisii. sfatul meu :tine-l cat mai mult in priza.nu-i da niciodata siguranta ca esti a lui. dar asta nu-ti garanteaza iubirea lui ci doar atentia lui pentru ca va fi neobosit in incercarea lui sa te cucereasca .asta e scopul ,singurul, pentru un scorpion. asta e si motivul pentru care filtreaza atat de des ,neavand totusi intentia sa te insele. parerea mea.
solitudine
Postat pe 19 Decembrie 2008 09:38
Asa este...scorpionii sufer mult cand pierd teren!!Am o relatie ...nu de mult timp cu un scorpion!!M'a agatat...nu a fost timid deloc! Acum,cand am sansa sa il cunosc mai bine...imi zice ca el are nevoie de multa atentie si ca este atent la detalii mai ceva ca o femeie!Este dragastos dar parca se si plictiseste repede si incepe sa'mi spuna lucruri incercand sa ma faca sa ma simt vinovata si nu il inteleg!
Se inchide il el...si incetul cu incetul am descoperit ca este un tip sensibil Nu mi'a aratat el adevarata fata de la inceput...a trebuit sa il descopar eu in fine...cate am citit pe aici mi s'a cam facut frica dar m'a facut sa am incredere in el pt ca a avut si niste probleme in fam si multe altele....

Eu sunt Leu....ce ma fac cu Scorpionul asta ?
In_love_with_peter_pan
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:45
De la: ada00, la data 2008-12-20 14:45:30Asa este...scorpionii sufer mult cand pierd teren!!Am o relatie ...nu de mult timp cu un scorpion!!M'a agatat...nu a fost timid deloc! Acum,cand am sansa sa il cunosc mai bine...imi zice ca el are nevoie de multa atentie si ca este atent la detalii mai ceva ca o femeie!Este dragastos dar parca se si plictiseste repede si incepe sa'mi spuna lucruri incercand sa ma faca sa ma simt vinovata si nu il inteleg!
Se inchide il el...si incetul cu incetul am descoperit ca este un tip sensibil Nu mi'a aratat el adevarata fata de la inceput...a trebuit sa il descopar eu in fine...cate am citit pe aici mi s'a cam facut frica dar m'a facut sa am incredere in el pt ca a avut si niste probleme in fam si multe altele....

Eu sunt Leu....ce ma fac cu Scorpionul asta ?


Iubeste-l cu pasiune, sincer, neconditionat Da-i atentie si ai incredere in el.Daca e un scorpion educat (ma refer strict la cei 7 ani de acasa) nu te va dezamagii.
micabis
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:19
Fetelor, baiatului asta al meu ii place super mult sa flirteze cu altele, si nu cu oricine, cu cea sau cele mai frumoase fete din incapere si toate sunt lesinate dupa el. El ma asigura aksa ca n-am dc sa-mi fac griji dar totusi...sunt geloasa. Dar nu i-o arat decat f discret si nu-l bat la cap cu asta. dar totusi...cum naiba sa ma port ca sunt si eu om. Acum de curand am fost undeva si a dansat cu cea mai frumoasa fata de acolo, superba tipa...niciun defect. Nu pot sa nu fiu geloasa. Mai ales ca nush ce simte pt mine....si vor exista ocazii cand se vor mai intalni.
Unii zic ca e mai bine sa nu-i arat ca sunt in totalitate a lui, altii zic ca sa-l iubesc neconditionat si sa-i arat. Eu il iubesc mai presup de orice cred...dar....e atat de dificil si simt ca daca l-as presa l-as indeparta.
Dar avem deja peste 1 ani si 3 luni....
Help please!
justwater
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:02
daca te face sa te simti prost de ce mai stai cu el? trebuie sa te respecti intai tu pe tine..apoi altii.da-i un ultimatum, spune-i ca daca te mai face sa te simti prost s-a terminat pt ca tu il respecti, si nu acelasi lucru primesti din partea lui...fara respect parerea mea ca o relatie in adevaratul sens al cuvantului...nici nu poate exista. Pune picioru in prag! si nu iti fie frica de ce se intampla daca nu ia masuri..inseamna ca nu ii pasa si n-ai de ce sa stai intr-o relatie in care doar tu faci sa fie totul ok..pt ca e nevoie de 2 oameni ca sa mearga...decat singura in 2 mai bine singura...succes. sa ne tii la curent
DeeaCatalina
Postat pe 22 Decembrie 2008 17:40
De la: DeeaCatalina, la data 2008-12-22 17:40:44daca te face sa te simti prost de ce mai stai cu el? trebuie sa te respecti intai tu pe tine..apoi altii.da-i un ultimatum, spune-i ca daca te mai face sa te simti prost s-a terminat pt ca tu il respecti, si nu acelasi lucru primesti din partea lui...fara respect parerea mea ca o relatie in adevaratul sens al cuvantului...nici nu poate exista. Pune picioru in prag! si nu iti fie frica de ce se intampla daca nu ia masuri..inseamna ca nu ii pasa si n-ai de ce sa stai intr-o relatie in care doar tu faci sa fie totul ok..pt ca e nevoie de 2 oameni ca sa mearga...decat singura in 2 mai bine singura...succes. sa ne tii la curent


Corect.Acceptam orice pina la pierderea respectului si umilinta.Dupa bariera asta nu mai e dragoste.Stii cum se spune "Respect fara dragoste se poate dar dragoste fara respect niciodata."
micabis
Postat pe 22 Decembrie 2008 18:13
Am aflat azi niste lucruri...doamne...oribile. Sunt la pamant as putea spune...Cica i-a citit cineva mesajele din tel acum cateva luni si era plin de mesaje de la multe fete...mesaje de dragoste, mai ales de la una ca sa o ierte pt ce i-a facut...ca il va iubi mereu, ca relatia lor a fost una speciala, ca mereu o sa-si aminteasca de...erau cateva nume de filme...pe care banuiesc ca le-au vazut impreuna si pe care le-a vazut si cu mine....si la care era f emotionat (atunci).
In plus...mesaje de la o tipa (in perioada cand era cu mine) care ii spunea ceva de genu "hai ca m-am binedispus: simteam ca te pierd incet incet..." adica...ei erau impreuna sau...somtehing like that>

Si apropo de tipa de care va spuneam ca au dansat la party...cica ar fi vazut cineva ca ea l-a luat de mana iar el nu s-a retras. Eu n-am vazut...
Dar el continua sa ma sune si sa se poarte de parca nimic nu s-ar fi intamplat...Bine, el nu stie cate am aflat eu.
Si toata lumea care il cunoaste zice ca este un mare casanova...nu mai eu n-am vazut asta pt ca pe mine m-a tinut deoparte de restul prietenilor...eu nu am stiut niciodata ce se intampla..eu eram doar a lui.

Am obosit...pe cuvant...
justwater
Postat pe 22 Decembrie 2008 21:25
De la: justwater, la data 2008-12-22 21:25:56Am aflat azi niste lucruri...doamne...oribile. Sunt la pamant as putea spune...Cica i-a citit cineva mesajele din tel acum cateva luni si era plin de mesaje de la multe fete...mesaje de dragoste, mai ales de la una ca sa o ierte pt ce i-a facut...ca il va iubi mereu, ca relatia lor a fost una speciala, ca mereu o sa-si aminteasca de...erau cateva nume de filme...pe care banuiesc ca le-au vazut impreuna si pe care le-a vazut si cu mine....si la care era f emotionat (atunci).
In plus...mesaje de la o tipa (in perioada cand era cu mine) care ii spunea ceva de genu "hai ca m-am binedispus: simteam ca te pierd incet incet..." adica...ei erau impreuna sau...somtehing like that>

Si apropo de tipa de care va spuneam ca au dansat la party...cica ar fi vazut cineva ca ea l-a luat de mana iar el nu s-a retras. Eu n-am vazut...
Dar el continua sa ma sune si sa se poarte de parca nimic nu s-ar fi intamplat...Bine, el nu stie cate am aflat eu.
Si toata lumea care il cunoaste zice ca este un mare casanova...nu mai eu n-am vazut asta pt ca pe mine m-a tinut deoparte de restul prietenilor...eu nu am stiut niciodata ce se intampla..eu eram doar a lui.

Am obosit...pe cuvant...



pai si atunci tu ce astepti ??
alina_luminita
Postat pe 22 Decembrie 2008 22:06
Fetelor fiti dragute datimi si mie un sfat, sunt imntr-o relatie cu un baiat de 2 ani si jumate si in acest tot timp am avut multe de suferit din partea lui si mereu l-am iertat , uneori se poarta frumos cu mine ma simt importatnta p/u el dar uneori ma ignora si am impresia ca i sa cam acrit de mine, de la un timp mi-a interzis sal sun la mob si ma suna doar el, nu mai stiu cum sa-i zic ca nu ma aranjeaza asa situatie mii frica sa nu-l pierd, deoarece cind ii zic ceva ca nu-mi place ma lasa si nu-l pot contacta mult timp. Sincer ajutati-ma va rog

Postat pe 22 Decembrie 2008 22:38
De la: KTine, la data 2008-07-25 13:16:19Eu iubesc un scorpion de cativa ani buni si tot nu- l inteleg. cateodata am impresia ca se joaca cu mine.El mi- a spus ca nu ma place , ca sunt prea timida si retrasa, dar simt acea atractie intre noi.In plus nu inteleg de ce imi spune ca are pe alta cand el sta aproape numai in casa in fata calculatorului, dovada e ca il vad online pe lista mea de mess....Intotdeauna discuta de mine si-si facea griji de mine. Il vedeam vb cu prietenii lui si cum vorbea foarte tare....Va dati seama ca am auzit.Oare asa sunt scorpionii...mai retrasi....mai ciudati....Sau il sperii eu, care sunt in zodia pestilor. Oare cum flirteaza scorpionii ?Va multumesc.
Barbatul Scorpion poarta aproape întotdeauna în suflet o rana de un fel sau altul, o problema emotionala sau sexuala, un conflict sau o frustrare greu de rezolvat. Dispune de o profunda sensibilitate si de un "feeling" iesit din comun, iar curentii emotionali dinauntrul ori din jurul sau îl afecteaza cu usurinta. Este lesne de ranit, susceptibil în ceea ce priveste sentimentele celorlalti, adesea singuratic si motivat de o nevoie aproape vorace de a avea o viata relationala. Barbatul Scorpion cauta însa o uniune profunda, indestructibila. Din acest motiv, este foarte atent cui îi permite sa patrunda în câmpul sau psihic.

Mânat de sexualitatea sa puternica, de libidoul sau de exceptie, barbatul Scorpion va avea probabil multe experiente amoroase. Vai, însa, de femeia care nu reuseste sa se ridice la standardele exigentelor sale, care nu-i poate câstiga respectul, pentru ca el va avea tendinta de a o tortura psihic, de a o chinui prin accese de ura si pasiune, crize de gelozie sau jocuri subtile "de-a victima si calaul". Barbatul Scorpion cauta femeia initiatoare, sublima, care sa-l ajute sa atinga divinitatea, ca în practicile tantrice de cea mai pura sorginte.

Doar femeia alcatuita din acelasi aluat ca si el, sau cea care îi va fi inteles perfect mecanismele interioare, va fi suficient de bine înarmata pentru a rezista alaturi de el.


Cum seduci barbatul Scorpion:


Daca vrei sa-l cuceresti pe barbatul Scorpion, va trebui mai întâi sa-i stârnesti instinctele primare. Într-un moment când te vei simti extrem de atragatoare, priveste-l drept în ochi si zâmbeste-i enigmatic. Invita-l sa iesiti împreuna, dar paraseste-l elegant si pe neasteptate dupa o ora. Asigura-te ca urmatoarea întâlnire va fi o cina târzie, la tine sau la el. De data asta, la lumina lumânarilor, înlantuie-l, înrobeste-l sexual si emotional.

Daca vrei sa-l pastrezi, ia-l întotdeauna în serios, complimenteaza-l si lauda-l, dar cu masura, atât cât sa-l faci sa se simta în siguranta. Cere-i sfatul si admira-i competenta. Lasa la o parte modestia si timiditatea, îmbraca-te cu haine strâmte si parfumeaza-te cu parfumuri scumpe.

Nu flirta cu alti barbati, barbatul Scorpion este extrem de posesiv, iar gelozia sa este renumita. Înlatura orice element care i-ar putea stârni suspiciunea, pentru ca barbatul Scorpion nu se va sfii sa-ti caute în poseta când nu esti de fata. Asigura-l de dragostea si fidelitatea ta, dar nu-l lasa sa te domine. Lupta cu calm si cu fermitate ca sa-i cuceresti respectul si sa beneficiezi de un statut egal cu al lui în cuplu.

Daca vei reusi, vei avea parte de o relatie de exceptie: profunda, fascinanta si durabila.
nor_pufos
Postat pe 23 Decembrie 2008 01:13
Excelent horoscop Nor Pufos.Pot sa am si eu sursa? Merci mult.
micabis
Postat pe 23 Decembrie 2008 17:48
Fetelor...baiatul asta imi da migrene. De fiecare data cand imi da vreun mesaj ma gandesc ca il trimite si altor fete. Nu pot sa mai am incredere in el, dar nici nu pot sa renunt la el.
Ma gandeam...scorpionii stiu ca sunt destul de hotarati. Mai ales ca are 32 de ani. Daca lui ii place inca sa flirteze cu altele si ma tine si pe mine, pt ca.. sa zicem...tine la mine, inseamna ca nu vrea nimic serios, nu?

Aaa...si by the way, nu ne-am vazut nici macar intr-una din zilele de Craciun ca a fost plecat in provincie la parintii lui. NICI MAKR O ZI!
Vi se pare normal?

Si inca ceva, tot timpul e vorba doar de el, de ce i se intampla LUI, ce probleme are EL, ce reusite are EL, ce si-a cumparat EL...tot timpul. In mod normal nu m-ar deranja f tare ca eu nu sunt f egocentrica...dar frate, cateodata exagereaza.
Asa sunt toti?...
justwater
Postat pe 29 Decembrie 2008 16:37
si eu fac parte din zodia scorpion un lucru e clar la noi...toata lumea zice ca suntem ciudati dar noi traim iubitea si ura mult mai intens...asa ca el are ceva de gand dar niciodata sa nu astepti de la el ca o sa iti spuna vreo data ce simte...e gelos pe tn si gelozia se naste din iubire...ma rog e gelozie dusa la extrem. poate el se face ca iubeste pe alta sa vada ce zici tu...Mai stiu un 3 lucruri:1 increderea la noi e pana intrun punct si apoi e gelozie...2daca se intereseaza de tn te iubeste(ma stiu pe mn)3chiar daca te iubeste nu va ceda niciodata...origolul e prea mare parerea mea e sa vb q el...el nu va fi instare sa comunice cu tn dar incearca

Postat pe 30 Decembrie 2008 12:05
Sotul meu este scorpion, eu varsator .......el mai agitat eu mai calma............ne intelegem extraordinar.Nu cred in zodia lui............in a mea da...........ma caracterizeaza ,dar la el deloc.Cred ca mai important decat zodia este iubirea si respectul.
ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 31 Decembrie 2008 01:41
consider ca stiu destule despre scorpioni..eu fiind una dintre..kiar daca..toti sunt scorpioni..sunt fel si fel de oameni,sunt diferiti dar altii nu.Din cate am citit eu pana acum..multe kestii sunt adevarate.Intr'adevar scorpionii sunt..FOARTE GELOSI atat gelosi incat se razbuna p tine atat de mult..incat consideri ca nu te-a iubit niciodata,kiar dak n-ai fost cu el e gelos pe oamenii cu care vorbesti,dak le dai prea multa atentie,dak iesi cu ei si cu el nu. EU zic ca e mai bine..sa nu-i faci pe plac si sa nu arati ca il placi..ca sa fiarba sa vina el la tine ca nu rezista mult asa,oricum un sfat prietenesc..ar fi sa nu te incurci cu astfel de oameni:)).Atunci cand te certi cu ei sunt indiferenti...ori tipa si te face sa te simti tu vinovata,ori te injura de mama focului,dak nu in fata,in gandul lui sigur.oricum ..kiar dak face kestiile astea si a ajuns sa te iubeasca , nu mai renuntza la tine,kiar dak face tot felul de tampenii..dar nu cred k esti dispusa sa-i accepti toate cate face..minte,se uita dupa femei,vorbeste cu altele,dak il tii sub papuc isi face timp si iese cu altii si te minte,dak ii interzici ceva numai de-al dreaq face..in fine sper ca am putut fi de folos si.. ai grija cu ei:)
ellutza01
Postat pe 31 Decembrie 2008 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey 1 De la: anduu 30 Iulie 2010 15:59
z0dii 4 De la: miss_darine 16 Octombrie 2009 17:41
am si eu o curiozitate 3 De la: ferero 10 Februarie 2009 05:47
Barbatul TAUR - femeia LEU 3 De la: Kenny_k777 10 August 2009 01:27
Vrea sa ma ceara in casatorie 16 De la: gigi_oprea 21 Ianuarie 2011 13:26