Setari Cookie-uri

cum flirteaza un scorpion ?

m-am gandit totusi...cum poti sa te prefaci atat timp....Adevarul e ca nu mi-a promis niciodata nimic. Dar eu am tot sperat pt ca atunci cand eram impreuna era totuol super...si nu doar in mintea mea. Ma place f mult....de asta sunt sigura. Nu trebuia sa ma indragostesc de el..dar n-a fost ceva planificat. Ideea e ca nush cum sa trec peste. tot timpul simt nevoia sa-i dau mesaj...sa-i zic cate ceva pt ca mi-e f dor de el...Dar ma abtin.
justwater
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:31
Ce ar fi mai bine? Sa nu-i mai raspund deloc la mesaje...cu toate ca nu stiu cat de dese vor mai fi ca de-abia ce ne-am desprtit oficial. Sau daca ma suna sa nu-i mai raspund? Mi-e f greu sa fac asta...dar poate asa voi afla ce simte...??!!?? vreau parerea unui scorpion sau scorpioance!
THX.
justwater
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:39
draga,capul sus si mergi mai departe.acum suferi,e normal,dar timpul le vindeca pe toate.viata e frumoasa si trebuie traita la maxim...nimeni nu merita sa suferi pentru el...vei cunoaste intr-o zi marea dragoste,stai linistita....
lorredana
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:12
multumesc de incurajare oricum....crezi ca eu nu stiu ca nu e bine sa suferi pt nimeni? Stiu asta...dar ma simt prinsa ca intr-o capcana efectiv pt ca sunt si nevoita sa-l vad zilnic.
Si-l vad cum ma soarbe din priviri.
Daca nu'l vedeam...poate mai ziceam.

si totusi...DACA MAI DA VREUN SEMN...SA NU-I MAI RASPUND? Eu in sinea mea tot sper ca poate simte ceva pt mine dupa 1 an si cateva luni de momente de cuplu...
justwater
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:29
Justwater, ceri parerea unuei scorpioamce.Uite parerea mea: ignora-l total pentru o vreme (cit de mult poti tu rezista).Adica chiar daca il vezi zilnic incearca sa-i vorbesti sau sa te porti cu el de parca te-ar deranja, de parca te-ar retine de la ceva mult mai important.Chiar poti sa-i spui la un moment dat "scuza-ma dar trebuie sa plec sa ma vad cu..." sau trebuie sa-l sun pe..." sau gaseste tu ceva.Chiar daca inventezi nu conteaza.Scorpionii sunt extrem de posesivi si iubesc cu disperare ceea ce nu pot avea.Arata-i ca esti puternica, ca nu iti pasa de el, ca poti respira si fara prezenta lui si cind iti evoca amintiri raspunde-i indiferenta " da, a fost OK, dar acum imi place altcineva si amintirile noastre nu prea mai conteaza".

IGNORANTA ucide scorpionul sau ti-l face dusman.Depinde de scorpion.
micabis
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:45
Multam mult!! Exact asta am si facut...mi-a fost cumplit de greu dar dupa ce l-am lasat complet in pace cateva zile...azi dimnineata m-a sunat...foarte devreme..Bine ca n-am vorbit ca n-am auzit telefonul si dupa aia n-am mai putut.Dar el era obisnuit sa il caut sa ma interesez de el..si acum, cred ca moare ca nu mai stie mare lucru de mine :) Si cand am vorbit la telefon zilele trecute am parut foarte happy bla bla...si era asa mirat parca.
Nu stiu ce o sa rezolv dar...stiu ca trebuie sa ma tin tare.
Mie mi-era teama ca dc nu mai stie nimic de mine o sa ma uite complet si n-o sa mai faca nimic...dar se pare ca nu e asa :) SPER, adica, sa nu fie asa.
Ideea e...cat timp sa-l las COMPLET in pace??
justwater
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:21
eu sunt o scorpioank si stiu k imi place sa obtin tot ce imi doresc si dak cineva ar fi indiferent cu mine m-ar enerva si m-ar face sa imi pun ambitia sa fie din nou al meu pentru cateva zile si dupa aceea l-as lasa si asta doar k sa ii arat kt de tare pot fi.asa k sfatu meu este dak vrei sa il ataci sa isi dea seama k nu se poate juk cu tine knd vrea ii poti raspunde la tel ori de cate ori te suna dar sa fi indiferenta,vb rece,k si cum nu ti-ar pasa foarte mult,numai asa isi va da seama ca te-a pierdut si dak intradevar te vrea inapoi va face orice sa te recucereask dar ai grija k nu cumva sa fie doar ambitie trebuie sa iti dai singura seama dak chiar te iubeste sau nu.
nicoll3
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:15
k sa iti pot raspunde la multe intrebari trebuie sa iti pun si eu si sa te cunosc mai bine,dar aici pe forum este mai greu.eu stiu foarte multe despre viata ce e bine ce e rau...si mai ales la capitolul baieti stau foarte bine.
nicoll3
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:17
apropo de gelozia scorpionilor k am citit ce ai scris pe prima pag,da suntem foarte gelosi pentru k suntem obisnuiti ca ce avem sa fie numai al nostru sa nu impartim cu altcineva dar noi putem face ce vrem fara a da explicatii , dar dak iubim nu inselam decat foarte rar se intampla vreun flirt sau o aventura.deci dak te iubea credema k nu se dadea mai ales la prietena ta.ai grija k se joak cu tine si kte vad tu cam ii cazi in capcana si de aceea face si mai rau.mai bine fi indiferenta orice ar face cu orice ar fi nu ii arata k te doare,plangi dupaia si suferi knd esti singura dar in fata lui razi,glumeste,joakte si tu.
nicoll3
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:22
De la: justwater, la data 2008-11-28 11:21:12Multam mult!! Exact asta am si facut...mi-a fost cumplit de greu dar dupa ce l-am lasat complet in pace cateva zile...azi dimnineata m-a sunat...foarte devreme..Bine ca n-am vorbit ca n-am auzit telefonul si dupa aia n-am mai putut.Dar el era obisnuit sa il caut sa ma interesez de el..si acum, cred ca moare ca nu mai stie mare lucru de mine :) Si cand am vorbit la telefon zilele trecute am parut foarte happy bla bla...si era asa mirat parca.
Nu stiu ce o sa rezolv dar...stiu ca trebuie sa ma tin tare.
Mie mi-era teama ca dc nu mai stie nimic de mine o sa ma uite complet si n-o sa mai faca nimic...dar se pare ca nu e asa :) SPER, adica, sa nu fie asa.
Ideea e...cat timp sa-l las COMPLET in pace??


da ai mare dreptate exact asta am spus si eu mai devreme si acum am citit ca si tu conasideri al fel.exact asa sunt si eu.chiar acum mi se intampla cu un baiat de care imi place desi am pe cineva de 1 an de zile,dar mi s-a pus pata pe acel baiat deoarece nu vrea sa fie cu mine pt k nu vrea sa imi strice relatia si ma ambitionat si mai mult sa il caut,sa il doresc si pana nu va fi almeu nu ma voi lasa pana nu ma va iubi nebuneste,k asa stiu k ii place de mine k mi-a spus k ma dorit si m-a placut de knd ma vaz dar knd a aflat k am pe altcineva nu mai ma vrea:))))))))))
nicoll3
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:26
micabis pentru tine era msj de mai sus,sunt noua pe forum si nu stiu cum sa rasp sa imi apar sus intrebarea si jos rasp,si am gresit
nicoll3
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:28
Mda...chiar nu stiu daca sunt doar o ambitie pt el sau altceva...ideea e ca de placut ma place fff mult si avem multe amintiri si lucruri care ne leaga. Doar ca nu cred ca e pregatit sau isi doreste o relatie ff serioasa acum.
In fine...eu nu-l mai sun si nici nu-i mai dau mesaj...sper doar sa dea el ca nu stiu daca eu o sa rezits la nesfarsit.
Am doar nevoie de MULTE INCURAJARI sa n-o iau razna complet
justwater
Postat pe 28 Noiembrie 2008 17:03
justwater, ce zodie esti? Si daca stii, spune-mi si dupa zodiacul chinezesc ce esti tu ce este el.
micabis
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:33
eu sunt sagetatoare...STiu ca peste tot zice ca nu suntem compatibilli dar eu de ce simt ca sunt...chiar f puternic??
Sa le ia naiba de zodiace...si cred ca mai sunt porc, mistret...in chinezesc.
justwater
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:57
Apreciez mult k-mi dati niste sfaturi...cu toate ca nu sunt deloc genu' kre scrie pe forumuri. E chiar prima oara. Am pritene dar stiti cum e....nu am f mare incredere in sfaturile lor si sincer am ajuns la capatul puterilor...parca nu mai pot sa judec de una singura si se da o lupta imensa in interiorul meu...pt k...sentimentele sunt f puternice.
justwater
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:16
si eu am un scorpion langa mine si credeti-ma nu e usor...nu a-ti spus nimic nou ce nu stiam pana acuma de ei.. dar atunci cand vei iubi un scorpion.. va ramane acolo ptr totdeauna au ceva special care ii fac de neinlocuit .. si nu vb de sex pur si simplu de caraterul lor niciodata n-o sa ajung sa-l inteleg.. doar sa accept.. si da sunt rac.. dar degeaba... tot aceleasi pb le am ca majoritatea dintre voi


sunt cea mai complexa zodie parerea mea... si clar te termina psihic.. nu stiu de ce asta inca nu ma inteles-o
ObuburuzaRoz
Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:33
si eu sunt scorpion,parerea mea este ca tipul se joaca cu tine......nici n-ai idee de ce suntem instare,de cat teatru...vedem tot,stim tot,de intuitie ce sa-ti spun,rar am dat gresh........incearca sa treci peste el........o sa-ti fie mult mai bine............dc ink nu a facut primul pas si te tine tot in suspans si nu mai stii ce sa crezi.........fugi de el ......fugi ...........ne place f mult sa ne jucam si sa flirtam.........de multe ori pt a ne demonstra noua k ink mai suntem atragatoare/atragatori.eu iubesc ,am o relatie stabila de 4 ani si ceva cu un peste(ne km asemanam la caracter,nush e bine sau nu ) dar de aceea am momente knd raman surprinsa,ink mai flirtez si cu altii doar pt a-mi verifica puterile,nimik serios,dar binenteles k totul se opreste la flirt!
dia_na
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:29
nu stiu cum naibiului se face ca eu am avut parte numa de scorkioni
primul dupa o relatie de vreo 3 ani jumate si influentat de prieteni a zis ca vrea sa cunoasca si alte femei nu ca fusesem eu prima...foarte mandru, f destept m-a ajutat cand am avut nevoie...dar voia sa ramanem prieteni...dar am jurat ca nu am sa il mai sun si asta am si facut..culmea dupa alti 3 ani a revenit in viata mea...dar nu i-am acordat nicio sansa...
al 2 lea a fost mai ciudatel..de asta nici nu prea pot spune ca am avut o relatie..pt ca eram in alta relatie..si culmea astepta sa inchei relatia...dar cand se supara nu m-ai raspundea la telefon..nu m-ai vb cu mine deloc...in rest gatea,facea totul pt mine...dar pana la urma am zis stop..si niciodata nu a inteles ca iubesc pe altcineva desi eu i-am zis ca nu avem o relatie...
al trei lea doarme acum el s-a indragostit instant ...si el este in stare sa faca orice pt mine..si eu cam profit..numai ca experienta acumulata...ma face sa fiu mai rea un pic...si acum eu sunt cea care par nesigura si care in urmatoarea secunda zic pas... concluzia oricat s-ar juca scorpionul..eu am gasit un ac de cojocul lui...si lasa ca daca ii intri in suflet...eheee nu vede viata fara tine...asa ca nu va mai dati tari mai scorkionilor ca sunteti oameni:P
coffeeta
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:50
F tare ultimul mesaj:)...cum ziceam si mai sus, daca nu-i mai dau atentie si nu'l mai caut parca e disperat, mesaje...la greu. Deci, pana la urma, cea mai buna metoda este sa nu-i arat ca poate sa fie f sigur de tine. CLAR.NU-i asa coffeeta?
justwater
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:57
hey sunt cum sunt dar cand iubesc iti poti pune baza in ei or fi de neintels cateodata .. dar trebuie sa fi atenta la detalii
ObuburuzaRoz
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:18
Dar binenteles ca suntem oameni.Si binenteles ca suferim ca niste ciini cind cel/cea pe care o iubim nu ne mai baga in seama.Si binenteles ca sunt ace de cojocul nostru....
Eu sunt scorpion casatorita si fericita cu un peste pentru care fac orice atit de mult il iubesc.Dar asta nu inseamna ca nu mai ies scintei din cind in cind....Oho.....
Si de-a lungul anilor am avut trei prieteni scorpioni.Dintre toti doar pentru unul am avut o pasiune nebuna, ceilalti erau caractere slabe (desi scorpioni) si m-am jucat cu ei asa ca o pisica cu un soareceDe cel pt. care am avut pasiune m-am despartit pentru ca am realizat ca ma inseala.Nu i-am spus niciodata nimic ci pur si simplu pasiunea s-a intors in ura si n-am mai vrut sa-l vad.Am iesit din viata lui brusc fara nici o explicatie.
Tu esti sagetator Justwater, ambitios, pasional,un extraordinar prieten, incapatinat, mereu cu pieptul inainte pentru ceea ce crezi si pentru cei dragi.Caracteristici care plac scorpionului pina cind vede ca poate sa profite.Nu lasa un scorpion sa profite de calitatile tale.Pastreaza putin mister, putina distanta, nu lasa lumea ta sa faca parte din lumea lui.Patreaza ceva doar pentru tine si fa-l pe el constient de asta.Pentru ca scorpionul, cel mai mistic semn al zodiacului, adora misterul.
Pentru un scorpion trebuie sa ai mereu un AS in mineca.Arata-i ca esti culta, informata, ca esti deasupra multimii....
Si nu accepta compromisurile de nici un fel.
Iar dupa ce il innebunesti si te va iubi cu pasiune scorpionesca sa nu renunti la el ca ti-ai facut un dusman pentru toata viata.Crede-ma!
micabis
Postat pe 29 Noiembrie 2008 17:50
De la: coffeeta, la data 2008-11-29 10:50:02nu stiu cum naibiului se face ca eu am avut parte numa de scorkioni
primul dupa o relatie de vreo 3 ani jumate si influentat de prieteni a zis ca vrea sa cunoasca si alte femei nu ca fusesem eu prima...foarte mandru, f destept m-a ajutat cand am avut nevoie...dar voia sa ramanem prieteni...dar am jurat ca nu am sa il mai sun si asta am si facut..culmea dupa alti 3 ani a revenit in viata mea...dar nu i-am acordat nicio sansa...
al 2 lea a fost mai ciudatel..de asta nici nu prea pot spune ca am avut o relatie..pt ca eram in alta relatie..si culmea astepta sa inchei relatia...dar cand se supara nu m-ai raspundea la telefon..nu m-ai vb cu mine deloc...in rest gatea,facea totul pt mine...dar pana la urma am zis stop..si niciodata nu a inteles ca iubesc pe altcineva desi eu i-am zis ca nu avem o relatie...
al trei lea doarme acum el s-a indragostit instant ...si el este in stare sa faca orice pt mine..si eu cam profit..numai ca experienta acumulata...ma face sa fiu mai rea un pic...si acum eu sunt cea care par nesigura si care in urmatoarea secunda zic pas... concluzia oricat s-ar juca scorpionul..eu am gasit un ac de cojocul lui...si lasa ca daca ii intri in suflet...eheee nu vede viata fara tine...asa ca nu va mai dati tari mai scorkionilor ca sunteti oameni:P
oricare dintre noi,scorpionii a recunoscut k atunci cand iubeste cu adevarat e in stare de orice..........
dia_na
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:08
De la: justwater, la data 2008-11-29 10:57:14F tare ultimul mesaj:)...cum ziceam si mai sus, daca nu-i mai dau atentie si nu'l mai caut parca e disperat, mesaje...la greu. Deci, pana la urma, cea mai buna metoda este sa nu-i arat ca poate sa fie f sigur de tine. CLAR.NU-i asa coffeeta?


foarte clar iti spun din proprie experienta si imi zice mereu ca orice zice el eu mereu o intorc in favoarea mea
si este de practicat faza cine ataca primul indiferent de motiv sau daca are dreptate daca tipi mai tare si esti mai convins de cauza pe care o sustii nu are sanse sa castige:P
coffeeta
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:15
De la: micabis, la data 2008-11-29 17:50:07Dar binenteles ca suntem oameni.Si binenteles ca suferim ca niste ciini cind cel/cea pe care o iubim nu ne mai baga in seama.Si binenteles ca sunt ace de cojocul nostru....
Eu sunt scorpion casatorita si fericita cu un peste pentru care fac orice atit de mult il iubesc.Dar asta nu inseamna ca nu mai ies scintei din cind in cind....Oho.....
Si de-a lungul anilor am avut trei prieteni scorpioni.Dintre toti doar pentru unul am avut o pasiune nebuna, ceilalti erau caractere slabe (desi scorpioni) si m-am jucat cu ei asa ca o pisica cu un soareceDe cel pt. care am avut pasiune m-am despartit pentru ca am realizat ca ma inseala.Nu i-am spus niciodata nimic ci pur si simplu pasiunea s-a intors in ura si n-am mai vrut sa-l vad.Am iesit din viata lui brusc fara nici o explicatie.
Tu esti sagetator Justwater, ambitios, pasional,un extraordinar prieten, incapatinat, mereu cu pieptul inainte pentru ceea ce crezi si pentru cei dragi.Caracteristici care plac scorpionului pina cind vede ca poate sa profite.Nu lasa un scorpion sa profite de calitatile tale.Pastreaza putin mister, putina distanta, nu lasa lumea ta sa faca parte din lumea lui.Patreaza ceva doar pentru tine si fa-l pe el constient de asta.Pentru ca scorpionul, cel mai mistic semn al zodiacului, adora misterul.
Pentru un scorpion trebuie sa ai mereu un AS in mineca.Arata-i ca esti culta, informata, ca esti deasupra multimii....
Si nu accepta compromisurile de nici un fel.
Iar dupa ce il innebunesti si te va iubi cu pasiune scorpionesca sa nu renunti la el ca ti-ai facut un dusman pentru toata viata.Crede-ma!

foarte adevarat dar eu mi-am luat masura de siguranta si i-am zis pana vine ziua sa te razbuni eu trebuie sa fiu inaintea ta...macar sa stiu de ce mi-o fur si oricum el rade si zice asa este..si cica pe mine nu o sa se razbune:)))...zic lasa preventiv sa fiu prima
coffeeta
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:18
De la: dia_na, la data 2008-11-29 23:08:58
De la: coffeeta, la data 2008-11-29 10:50:02nu stiu cum naibiului se face ca eu am avut parte numa de scorkioni
primul dupa o relatie de vreo 3 ani jumate si influentat de prieteni a zis ca vrea sa cunoasca si alte femei nu ca fusesem eu prima...foarte mandru, f destept m-a ajutat cand am avut nevoie...dar voia sa ramanem prieteni...dar am jurat ca nu am sa il mai sun si asta am si facut..culmea dupa alti 3 ani a revenit in viata mea...dar nu i-am acordat nicio sansa...
al 2 lea a fost mai ciudatel..de asta nici nu prea pot spune ca am avut o relatie..pt ca eram in alta relatie..si culmea astepta sa inchei relatia...dar cand se supara nu m-ai raspundea la telefon..nu m-ai vb cu mine deloc...in rest gatea,facea totul pt mine...dar pana la urma am zis stop..si niciodata nu a inteles ca iubesc pe altcineva desi eu i-am zis ca nu avem o relatie...
al trei lea doarme acum el s-a indragostit instant ...si el este in stare sa faca orice pt mine..si eu cam profit..numai ca experienta acumulata...ma face sa fiu mai rea un pic...si acum eu sunt cea care par nesigura si care in urmatoarea secunda zic pas... concluzia oricat s-ar juca scorpionul..eu am gasit un ac de cojocul lui...si lasa ca daca ii intri in suflet...eheee nu vede viata fara tine...asa ca nu va mai dati tari mai scorkionilor ca sunteti oameni:P
oricare dintre noi,scorpionii a recunoscut k atunci cand iubeste cu adevarat e in stare de orice..........

foarte adevarat si asta nu tine numai de scorpioni..dar eu il tin in sah si sa este de bine cand vine sa ma impace
coffeeta
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:20
F bine m-ai descris, Micabis...chiar asa sunt.Eu tot timpul simteam nevoia sa vorbesc cu el si sa ii spun ce fac...(Bine, asta nu inseamna ca de fiecare data il si sunam, ma abtineam, din orgoliu). Anyway, el nu era asa..putea sa treaca o zi fara sa-mi dea niciun semn. Iar pe mine ma durea stomacu' de suparare (dar nu-i spuneam). Si urmatoarea data cand ne vdedeam eram super happy ca sa nu-si dea semama ca am suferit vreun pic pt el... si era totul super ok.In fine..
Acum imi da mesaje, ma suna...tot incearca sa-mi aduca amintea de niste "chestii care ne legau", dar nimic clar de genu "Vai cat te iubesc, hai sa ne impacam ..bla..bla". Iar eu incerc sa fiu cat mai rece, ca si cum as vorbi cu un amic si incerc sa'i dau de inteles ca mi-este F bine asa cum sunt acum.
Ideea e...cat sa mai continui asa? O fi doar o ambitie de-a lui sa ma recucereasca? Dar...PT CE? Si face asta de vreo 2 saptamani.
justwater
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:24
Aaa...si inca ceva. Tipu' se mai vede cam o data pe saptamana cu o alta tipa (de-asta ne-am si despartit). Ies in oras. Mi'a zis, pt ca relatia noastra este ceva mai complicata (chiar asa e, nu vreau sa dau mai multe detalii). Dar simt ca nu e ceva serios (bine, nu vreau sa il scuz acum). Atunci de mai insita la mine?
justwater
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:33
De la: justwater, la data 2008-11-30 10:33:41Aaa...si inca ceva. Tipu' se mai vede cam o data pe saptamana cu o alta tipa (de-asta ne-am si despartit). Ies in oras. Mi'a zis, pt ca relatia noastra este ceva mai complicata (chiar asa e, nu vreau sa dau mai multe detalii). Dar simt ca nu e ceva serios (bine, nu vreau sa il scuz acum). Atunci de mai insita la mine?


si primul meu scorkion la fel se vedea si cu mine si cu alta...ca in optiunea lui o relatie este sa te evzi o data la 2 sapt...si pana la urma eu i-am zis ok du-te in lumea ta dar culmea a renuntat ;a cealalta...si am avut 3 ani jumatate frumosi...dar....s-a terminat
de ce te mai cauta...hmm simplu indiferenta ta si nu accepta sa nu mai vrei tu...daca nu mai voia el era altceva...asa ca mare grija....si daca relatia voastra este complicata sa se duca...
spunei si tu ca te-ai saturat d figurile lui si ca daca vrea sa aibe mai multe relatii sa se duca tu nu il retii:))
asa a fost cu ultimul scorkion...ete ce mai vb el cu altele pe internet si cum eu m-am dat alta si a filtrat cu mine...si cica stia mi-s eu...si i-am zis ok du-te da du-te tarreee..
si acum ma repet nu vede viata fara mine...i-am mai zis ca eu nu ma bag in viata cuiva cu forta si daca el este in cautari ii urez suscces..si a zis el ca renunta la tot pt mine...asa brusc si dintr-o data?!..asa a fost si am si parola lui de la mess...si mai ales i-am zis ori conturile de pe internet ori eu...si a ales eu:)
acum nu stiu da am fost putin dura dar...nici el sa alerge dupa mai multe...
coffeeta
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:41
eu sunt scorpioanca insa nu am taria sa trec peste multe lucruri.eu am fost logodita.prietenul meu era fff gelos si ma acuza de multe lucruri care nu erau adevarate numai pt faptul ca lumea vorbea.dar il iubesc mai mult decat orice pe lumea asta .vreau sa-l uit dar nu am cum,simt ca nu pot,simt ca se prabuseste totul.
tutigirl20
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:50
De la: tutigirl20, la data 2008-11-30 10:50:55eu sunt scorpioanca insa nu am taria sa trec peste multe lucruri.eu am fost logodita.prietenul meu era fff gelos si ma acuza de multe lucruri care nu erau adevarate numai pt faptul ca lumea vorbea.dar il iubesc mai mult decat orice pe lumea asta .vreau sa-l uit dar nu am cum,simt ca nu pot,simt ca se prabuseste totul.

parerea mea este ca asta cu nu pot este doar o etapa dupa o despartire...si trebuie sa te pui tu pe primul loc...si sa faci lucruri care iti plac tie si trebuie sa iti impui sa nu il mai cauti si sa nu te mai gandesti la el...va fi mereu in mintea ta si in sufletul tau dar redui intensitatea...
coffeeta
Postat pe 30 Noiembrie 2008 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU va mai luati dupa vechile ZODII 23 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 14:42
Ea Gemeni El -Sagetator ~~~ Va rog mult daca stie cineva despre asa un cuplu!!!! 20 De la: ninushk 30 Iulie 2009 18:26
compatibilitate barbatul taur femeia sagetator! 7 De la: angelo_micnegrusiurat 31 Mai 2010 20:45
eu capricorn el varsator 10 De la: I_am_sAshA_fiErcE 7 Septembrie 2010 16:34
ce faci cand totii prietenii tai sunt si prietenii lui si v-ati despartit........ 12 De la: Barbie30 26 August 2010 14:32