Setari Cookie-uri

cum flirteaza un scorpion ?

eu iubesc un scorpion de un an de zile.. de la inceput ma placea el dar eu ii dadeam semne ca nu as vrea nimic cu el, si incercam sa ma apropii de el ka de un frate.. mi-a reushit .. ka prieteni scorpionii sunt superi).. dupa un timp mi-am dat seama ka-l plac. shi asa a inceput tot. Dupa 1 an petrecut linGa.. am invatzat sa ma joc cu el exact cum se joaca si el cu mine.. iar asta ni-a apropiat foarte mult....noi ne jucam unu cu altuu desi el shtie ka eu vreau ceva mai serios.. ei da deja neam deprins.. Sfatu meu e sa-i faci jocu.. raspunde-i cu aceeasi moneda.. incearca sa vb teme cit mai incendiare cu nativii scorpioni,, asta ii infierbinta.. fii deschisa ku el shi nu te plinge ca nu e al tau da arata-i cal vrei ca baiat, si te asigur ca va fi bine..Asa am facut eO shi uite ka merGe.. de juma* de an n kinuim asa unu pe altu... si kiar daca relatzia nu e frt serioasa am incredere in el si el in min

Atragel vorbind deschis ku el pe teMe TabU ( e greu da merita ( vorbeshte dechis despre orice in deosebi Sex.. si scorpionu e al tau.. itzi spun eu..)) SucCeSe mari
kudika330210
Postat pe 16 Noiembrie 2010 21:50
te fu*e apoi te lasã?....
freakyyy
Postat pe 16 Noiembrie 2010 22:00
da cine a zis ca te f*te apoi te laSa.. sensu in tot asta e nu ka te dai la f*tut cu el.. da sal faci sa te vrea.. scorpionii sunt frt atrashi de acest gen de teme.. iar faptu ca potz vb deschis ku el pe astflel de teme il face sa aiba incredere in tine..si se apropie frt mult de pesoana ta.. a vb u inseamna a trece la fapte
kudika330210
Postat pe 16 Noiembrie 2010 22:13
am avut o relatie cu un scorpion un an si jumatate. eu sunt taur si am ascendent in pesti, el scorpion cu ascendent in taur.
Mi-a dat papucii intr-un mod f urat. am suferit, m-am dat cu capu de pereti dar mi-am pastrat demnitatea. Practic am jucat un joc. Ceea ce nu am facut niciodata pe parcursul relatiei. Deci el nu stie ca e un joc pentru ca nu ma vede in stare de asa ceva. Desi nu m-a cautat decat f rar, eu pe el deloc...stiu ca l-a surprins atitudinea mea...si asta era singura metoda prin care sa il fac sa se intepe. Am ramas rece ori de cate ori imi adresa un cuvant. Desi imi venea sa urlu de durere ii tranteam replicici indiferente. Altfel nu aveam cum sa ma razbun. PE OAMENII ASTIA E BN SA NU INCERCI SA TE RAZBUNI CA TE POTI TREZI INCENDIAT.
intradevar taurii sunt oameni simpli, cu principii solide care prefera sa stie ca ”ce-i in mana nu e minciuna”. scorpionii stiu asta. prefera ca lucrurile sa fie asa intr-o relatie dar la un moment dat se plictisesc pt ca nu mai e intriga....nu mai e misterul. si atunci pleaca sau incearca sa creeze provocari.
Dincolo de toate conteaza mult si ascendentul. noi vorbim in disperare pe forumurile astea despre zodia guvernata de soare dar e important de stiut ca dupa 30 de ani ascendentul are o influienta mai mare decat zodia natala. Un scorpion cu ascendent in zodie de foc sau aer va fi mult mai instabil si greu de inteles decat unul cu ascendent in zodie de pamant sau apa.
App de flirt...al meu fost o facea in disperare dar pe mine ma amuza...:))
ploidevise
Postat pe 19 Noiembrie 2010 20:37
si eu m-am indragostit nebuneste de un scorpion(sunt capricorn cu ascendent in rac),7 luni de zile am crezut ca traiesc un vis din care nu as fi vrut sa ma mai trezesc!sunt foarte pasionali,fac orice sa te satisfaca,nu ne-am certat deloc in astea 7 luni,numai k eu l-am lasat...crezand k ma inseala si am vrut sa ma razbun pe el si am acceptat avansurile unui alt baiat,ceea ce l-a ranit extrem de rau!au trecut 2 ani si ceva de atunci iar eu il iubesc din ce in ce mai mult si el pe me la fel,insa nu suntem impreuna!El de atunci nu s-a razbunat ci m-a tot asteptat sa ma despart de tipul cu care m-am razbunat pe el...am fost amanti in toata perioada asta iar el a devenit pe buna dreptate ft gelos,posesiv,disimuleaza mult,isi ascunde suferinta si rabufneste des!vom fi impreuna in sf pt k am luat o decizie destul de riscanta lasandu-mi cariera si familia pt el!dar sunt convinsa k ma va face cea mai fericita femeie de pe pamant!Asadar nu putem generaliza,"scorpionul" meu este minunat j regret ca l-am facut sa sufere...
ann_me
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:08
De la: ann_me, la data 2010-11-20 15:08:06si eu m-am indragostit nebuneste de un scorpion(sunt capricorn cu ascendent in rac),7 luni de zile am crezut ca traiesc un vis din care nu as fi vrut sa ma mai trezesc!sunt foarte pasionali,fac orice sa te satisfaca,nu ne-am certat deloc in astea 7 luni,numai k eu l-am lasat...crezand k ma inseala si am vrut sa ma razbun pe el si am acceptat avansurile unui alt baiat,ceea ce l-a ranit extrem de rau!au trecut 2 ani si ceva de atunci iar eu il iubesc din ce in ce mai mult si el pe me la fel,insa nu suntem impreuna!El de atunci nu s-a razbunat ci m-a tot asteptat sa ma despart de tipul cu care m-am razbunat pe el...am fost amanti in toata perioada asta iar el a devenit pe buna dreptate ft gelos,posesiv,disimuleaza mult,isi ascunde suferinta si rabufneste des!vom fi impreuna in sf pt k am luat o decizie destul de riscanta lasandu-mi cariera si familia pt el!dar sunt convinsa k ma va face cea mai fericita femeie de pe pamant!Asadar nu putem generaliza,"scorpionul" meu este minunat j regret ca l-am facut sa sufere...

da...la tine si zodia si ascendentul se potrivesc cu zodia lui. Asa e..spuneam mai sus ca taurii sunt simpli. Fara suparare dar nici capricornii nu sunt prea complicati. Cam asa sunt zodiile de pamant. stabile . E mai greu pana le cunosti dar dupa aceea nu mai apar surprize mari.
Scorpionii sunt capabili de astfel de iubiri complicate si ciudate. pe ei ii atrage ce nu pot avea si probabil vor sa aiba ce povesti nepotilor. Le plac misterele, intrigile. Le place o femeie care ii surprinde. O femeie care stie sa iubeasca atat trupesc cat si sufletesc, o femeie care se sacrifica dar in acelasi timp isi pastreaza demnitatea. Poarta in cea mai mare parte a timpului o masca. Daca ajungi sa il cunosti realizezi asta. Pana sa ma despart de el nu am stiut ca el purta o masca si cu mine macar uneori. Acum o poarta cu cealalta mereu pt ca din care il cunosc (acum dupa ce i-am vazut si fata intunecata) sunt sigura ca o parte din gandurile si sentimentele lui se indreapta spre mine. Stiu ca toata indiferenta e un mod de a ascunde, de a merge mai departe, de a pastra aparentele.
totusi scorpionii cand se linistesc si gasesc femeia potrivita prefera stabilitatea.
compatibilitatea dintre zodiile voastre e f buna
ploidevise
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:22
De la: ann_me, la data 2010-11-20 15:08:06si eu m-am indragostit nebuneste de un scorpion(sunt capricorn cu ascendent in rac),7 luni de zile am crezut ca traiesc un vis din care nu as fi vrut sa ma mai trezesc!sunt foarte pasionali,fac orice sa te satisfaca,nu ne-am certat deloc in astea 7 luni,numai k eu l-am lasat...crezand k ma inseala si am vrut sa ma razbun pe el si am acceptat avansurile unui alt baiat,ceea ce l-a ranit extrem de rau!au trecut 2 ani si ceva de atunci iar eu il iubesc din ce in ce mai mult si el pe me la fel,insa nu suntem impreuna!El de atunci nu s-a razbunat ci m-a tot asteptat sa ma despart de tipul cu care m-am razbunat pe el...am fost amanti in toata perioada asta iar el a devenit pe buna dreptate ft gelos,posesiv,disimuleaza mult,isi ascunde suferinta si rabufneste des!vom fi impreuna in sf pt k am luat o decizie destul de riscanta lasandu-mi cariera si familia pt el!dar sunt convinsa k ma va face cea mai fericita femeie de pe pamant!Asadar nu putem generaliza,"scorpionul" meu este minunat j regret ca l-am facut sa sufere...

iar vorbiti de mine adica de scorpion
carabincatalinmanuel
Postat pe 25 Decembrie 2010 15:04
nici peste 20 de ani nu o sa il cunosti asa suntem noi:D
kudika_23888
Postat pe 20 Decembrie 2012 23:59
Are rabdare un scorpion sa flirteze?! Trece direct la atac, cu arsenalul din dotare....
rondina
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:00
De la: rondina, la data 2012-12-21 13:00:42 Are rabdare un scorpion sa flirteze?! Trece direct la atac, cu arsenalul din dotare....

fata tu aici te-ai gasit sa flirtezi?
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:02
De la: yumy, la data 2012-12-21 13:02:35
De la: rondina, la data 2012-12-21 13:00:42 Are rabdare un scorpion sa flirteze?! Trece direct la atac, cu arsenalul din dotare....

fata tu aici te-ai gasit sa flirtezi?

fatooo...n-auzi ca azi ma bucur?!
rondina
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:05
De la: rondina, la data 2012-12-21 13:05:47
De la: yumy, la data 2012-12-21 13:02:35
De la: rondina, la data 2012-12-21 13:00:42 Are rabdare un scorpion sa flirteze?! Trece direct la atac, cu arsenalul din dotare....

fata tu aici te-ai gasit sa flirtezi?

fatooo...n-auzi ca azi ma bucur?!

Eu nu aud decat muzica din boxe cred ca trebuie sa tipi!
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:06
De la: yumy, la data 2012-12-21 13:06:40
De la: rondina, la data 2012-12-21 13:05:47
De la: yumy, la data 2012-12-21 13:02:35
De la: rondina, la data 2012-12-21 13:00:42 Are rabdare un scorpion sa flirteze?! Trece direct la atac, cu arsenalul din dotare....

fata tu aici te-ai gasit sa flirtezi?

fatooo...n-auzi ca azi ma bucur?!

Eu nu aud decat muzica din boxe cred ca trebuie sa tipi!

rondina
Postat pe 21 Decembrie 2012 13:08
Scorpioni si nu numai, am nevoie de ajutor!... Iubesc un scorpion si nu stiu cum sa ma mai descurc cu el, la inceput parea f indragostit de mine, s a deplasat mii de km sa ne cunoastem, eu l am refuzat iar el mi a spus ca n o sa ma mai caute niciodata...dupa aceea mi a parut rau, l am cautat eu...si a venit din nou de 2 ori, am facut dragoste, am vorbit, dar imi reproseaza tot timpul ca l insel si ca l mint, desi nu e real, spune ca daca i a intrat ideea asta in cap nu i o mai pot scoate, vine si pleaca, abandonindu ma de fiecare data, nu mai raspunde la mesaje mult timp si apoi iar vine, totul se repeta...eu il iubesc f mult si am puternica nevoie de el si el cred ca simte la fel, vreau o rel serioasa cu el, nu jocuri, dar nu stiu cum sa l fac sa aiba incredere in mine...I am trimis acum citeva zile un mesaj in care i am scris sincer ce simt pt el, ca el e special pt mine si cit de mult as vrea sa fim impreuna, deocamdata nici un raspuns...credeti ca am procedat bine? Ce sa fac in continuare?
kudika_26870
Postat pe 20 Ianuarie 2013 17:37
De la: kudika_26870, la data 2013-01-20 17:37:01Scorpioni si nu numai, am nevoie de ajutor!... Iubesc un scorpion si nu stiu cum sa ma mai descurc cu el, la inceput parea f indragostit de mine, s a deplasat mii de km sa ne cunoastem, eu l am refuzat iar el mi a spus ca n o sa ma mai caute niciodata...dupa aceea mi a parut rau, l am cautat eu...si a venit din nou de 2 ori, am facut dragoste, am vorbit, dar imi reproseaza tot timpul ca l insel si ca l mint, desi nu e real, spune ca daca i a intrat ideea asta in cap nu i o mai pot scoate, vine si pleaca, abandonindu ma de fiecare data, nu mai raspunde la mesaje mult timp si apoi iar vine, totul se repeta...eu il iubesc f mult si am puternica nevoie de el si el cred ca simte la fel, vreau o rel serioasa cu el, nu jocuri, dar nu stiu cum sa l fac sa aiba incredere in mine...I am trimis acum citeva zile un mesaj in care i am scris sincer ce simt pt el, ca el e special pt mine si cit de mult as vrea sa fim impreuna, deocamdata nici un raspuns...credeti ca am procedat bine? Ce sa fac in continuare?



Sa-l lasi in pace!!!!!Nu,nu ai procedat bine pentru ca ti-ai afisat disponibilitatea,ceea ce si doreste partenerul tau,sa fii prezenta ,ori de cate ori doreste sa faca sex cu tine,asa sunt scorpionii,rapace in iubire si razbunatori in restul vietii,daca nu le faci pe plac!!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Ianuarie 2013 17:40
De la: rondina, la data 2012-12-21 13:00:42 Are rabdare un scorpion sa flirteze?! Trece direct la atac, cu arsenalul din dotare....


Rebekka_
Postat pe 20 Ianuarie 2013 17:44
De la: kudika_15804, la data 2013-01-20 17:40:21
De la: kudika_26870, la data 2013-01-20 17:37:01Scorpioni si nu numai, am nevoie de ajutor!... Iubesc un scorpion si nu stiu cum sa ma mai descurc cu el, la inceput parea f indragostit de mine, s a deplasat mii de km sa ne cunoastem, eu l am refuzat iar el mi a spus ca n o sa ma mai caute niciodata...dupa aceea mi a parut rau, l am cautat eu...si a venit din nou de 2 ori, am facut dragoste, am vorbit, dar imi reproseaza tot timpul ca l insel si ca l mint, desi nu e real, spune ca daca i a intrat ideea asta in cap nu i o mai pot scoate, vine si pleaca, abandonindu ma de fiecare data, nu mai raspunde la mesaje mult timp si apoi iar vine, totul se repeta...eu il iubesc f mult si am puternica nevoie de el si el cred ca simte la fel, vreau o rel serioasa cu el, nu jocuri, dar nu stiu cum sa l fac sa aiba incredere in mine...I am trimis acum citeva zile un mesaj in care i am scris sincer ce simt pt el, ca el e special pt mine si cit de mult as vrea sa fim impreuna, deocamdata nici un raspuns...credeti ca am procedat bine? Ce sa fac in continuare?



Sa-l lasi in pace!!!!!Nu,nu ai procedat bine pentru ca ti-ai afisat disponibilitatea,ceea ce si doreste partenerul tau,sa fii prezenta ,ori de cate ori doreste sa faca sex cu tine,asa sunt scorpionii,rapace in iubire si razbunatori in restul vietii,daca nu le faci pe plac!!!!


or fi caracterisstici zodiei,stiu doar sa impuuuuunga
Titanika
Postat pe 20 Ianuarie 2013 18:06
De la: Titanika, la data 2013-01-20 18:06:04[quote name='
or fi caracterisstici zodiei,stiu doar sa impuuuuunga



Sunt caustici,daca sunt calcati pe coada,am trei scorpioni in familie si ii cunosc foarte bine,mai ales pe cei din partea barbateasca,au caracteristici comune!!!!!Stiu ce vor,sunt ambitiosi,dar sunt neconciliabili si rautaciosi,de razbunatori,,nu vreau sa mai comentez!!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Ianuarie 2013 18:19
De la: kudika_26870, la data 2013-01-20 17:37:01Scorpioni si nu numai, am nevoie de ajutor!... Iubesc un scorpion si nu stiu cum sa ma mai descurc cu el, la inceput parea f indragostit de mine, s a deplasat mii de km sa ne cunoastem, eu l am refuzat iar el mi a spus ca n o sa ma mai caute niciodata...dupa aceea mi a parut rau, l am cautat eu...si a venit din nou de 2 ori, am facut dragoste, am vorbit, dar imi reproseaza tot timpul ca l insel si ca l mint, desi nu e real, spune ca daca i a intrat ideea asta in cap nu i o mai pot scoate, vine si pleaca, abandonindu ma de fiecare data, nu mai raspunde la mesaje mult timp si apoi iar vine, totul se repeta...eu il iubesc f mult si am puternica nevoie de el si el cred ca simte la fel, vreau o rel serioasa cu el, nu jocuri, dar nu stiu cum sa l fac sa aiba incredere in mine...I am trimis acum citeva zile un mesaj in care i am scris sincer ce simt pt el, ca el e special pt mine si cit de mult as vrea sa fim impreuna, deocamdata nici un raspuns...credeti ca am procedat bine? Ce sa fac in continuare?


El incearca sa te faca pe tine sa te simti vinovata de faptul ca nu puteti avea o relatie normala, ca sa spun asa, cand de fapt el este cel care se joaca cu tine.

Nu m-ar mira ca acasica la el sa aiba o iubita sau o sotie.

In locul tau, i-as spune pa definitiv.
Viorica_Franziska
Postat pe 22 Ianuarie 2013 12:08
Cat de adevarat!
brunette_girl
Postat pe 1 Aprilie 2013 00:19
De la: nicoletagheorghe1, la data 2008-08-25 10:16:05intr-adevar scorpionii sunt persoane mai dificile. eu convietuiesc cu un scorpion de 8 ani de zile eu fiind din zodia fecioara.se inchid in ei cand au probleme si de aceea uneori au prostul obicei de a se razbuna pe cine le iese in cale. sunt afectuosi dar isi ascund fff bine starile de gelozie. sunt posesivi chiar daca nu o arata intotdeauna (ceea ce este a lor este numai al lor - nu vor sa imparta cu nimeni). k sa te intelegi cat mai bine cu ei trebuie sa ii sustii in tot si in toate. sa le dai in permanenta ideea k esti langa ei. nu spun de foarte multe ori k te iubesc dar le place sa o demonstreze. discutiile cu ei uneori sunt foarte dificile, deoarece atitudinea lor e foarte schimbatoare. nu le place sa stea prea mult la discutii si sa dea explicatii, nu le face deloc placerea sa fie controlati (telefon, haine, timp liber, etc.). sunt in stare sa strice o relatie dintr-o prostie, motivele de cearta fiind de-a dreptul puerile, dar atentie pentru impacare tot noi trebuie sa facem pasul decisiv fiindca ei in ruptul capului nu vor recunoaste k au gresit. intotdeauna vinovatele vom fi noi. cand au probleme se comporta involuntar rece facandu-te sa crezi k relatia nu mai merge si deja au pe altcineva. majoritatea sunt fideli (casa-munca -si calculator). nu le plac spatiile aglomerate si galagiaoase, de distrat merg daca mai e si altcineva cunoscut. in pat au fantezii, pe care incearca sa le puna in aplicare fara un anunt prealabil. cred k totul li se cuvine si devin foarte nervosi si orgoliosi avand simtul proprietatii foarte dezvoltat. deci atentie ei spun despre ei insisi: ca nu gresesc, sunt foarte draguti si finuti si trebuiesc iertati intotdeauna, si au dreptul sa faca orice, pe cand noi daca vrem sa facem ceva trebuie sa avem aprobarea lor. sa nu va speriati atunci cand au momente cand fara motiv nu vor a mai vorbeasca cu voi o perioada, noi negresindule, revenindu-si apoi k si cand nimic nu s-ar fi intamplat. deci intr-un cuvant trebuie sa lasam foarte mult de la noi k relatia sa mearga. nu incercati sa ii schimbati k altfel se vor lasa influentati de prima persoana care le va iesi in cale si aceea va fi sigur mamicaaa.



Perfect de acord.Imi regasesc iubitul in aceasta descriere. Pana la cel mai mic amanunt.
brunette_girl
Postat pe 1 Aprilie 2013 00:21
Buna, vreau sa-ti spun ca scorpionii in niciun caz nu sunt timizi sau retrasi, sunt foarte sociabili si comunicativi. Logodnicul meu e scorpion iar eu leu si cica nu am fi compatibili deloc dar nu e adevarat, ne intelegem foarte bine, asa ca sunt prostii in unele cazuri chestiile astea cu compatibilitatea. Cum filtreaza ei? Nu prea stie sa faca asta dar de cele mai multe ori scorpionii sunt niste persoane foarte atragatoare deci noi suntem atrase de ei. Pentru ei cele mai mari provocari sunt persoanele care ii resping nu renunta pana ce nu le cuceresc, iar daca iubesc, iubesc cu toata inima! Si la noi la inceputul relatiei fiecare era cu treaba lui ce-i drept eu eram mica, in clasa a 10-a si nu prea il acceptam pentru ca auzisem ca umbla din fata in fata, dar cand relatia noastra a devenit mai serioasa s-a linistit si asa au trecut 5 ani iar in 5 luni ne casatorim. Inca ceva scorpionii nu sunt romantici in chimb sexul e foarte important pentru ei. Succes!!
moni_cristina
Postat pe 1 Aprilie 2013 00:58
De la: , la data 2008-07-25 13:16:19Eu iubesc un scorpion de cativa ani buni si tot nu- l inteleg. cateodata am impresia ca se joaca cu mine.El mi- a spus ca nu ma place , ca sunt prea timida si retrasa, dar simt acea atractie intre noi.In plus nu inteleg de ce imi spune ca are pe alta cand el sta aproape numai in casa in fata calculatorului, dovada e ca il vad online pe lista mea de mess....Intotdeauna discuta de mine si-si facea griji de mine. Il vedeam vb cu prietenii lui si cum vorbea foarte tare....Va dati seama ca am auzit.Oare asa sunt scorpionii...mai retrasi....mai ciudati....Sau il sperii eu, care sunt in zodia pestilor. Oare cum flirteaza scorpionii ?Va multumesc.

voi aveti ceva cu online-ul asta.. ..ca orice om. ..doar ca ii domina ambitia!
Fulg-de-nea
Postat pe 1 Aprilie 2013 01:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile Balanta 10 De la: _oktober_ 6 Iulie 2010 15:22
eu scorpion si el leu 8 De la: emiliabeatrice 14 Septembrie 2009 09:09
BARBATUL BERBEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 7 De la: OneLastBreath 27 Mai 2009 10:47
Femeia taur-barbatul scorpion 11 De la: kudika082099 10 Noiembrie 2009 09:32
timpu decide sau eu? 8 De la: mitura 27 Decembrie 2009 12:44