Setari Cookie-uri

Femeia FECIOARA , barbatul TAUR

NESIGUR e si taurasul meu, ma intreaba de mai multe ori acelasi lucru si ma cam enerveaza, noroc ca am rabdare,dar nu-mi place sa repet acelasi lucru de mai multe ori ca inebunesc.
rocanikr91
Postat pe 14 Noiembrie 2008 15:03
Da fi sclava lor si e al tau. Cam asa suna. Sa fim seriosi , fiecare are dreptul la viata si nu cred ca trebuie sa i faci pe plac doar ca sa ti manance din palma. Daca nu ai coloana vertebrala e al tau daca ai mai bine altul. De ce trebuie sa ne rastignim noi pe cruce ca sa fie iei siguri ca -i iubim? Nu e deajuns ca le demonstram asta si le spunem? Iei nu fac in schimb nimic ca sa ne aigure pe noi de asta. Asteapta doar din partea noastra , de ce? Cu noi oare nu ar trebui sa se comporte la fel? Si fecioarele sunt cam la fel , iei de ce nu ar face o??
laura31c
Postat pe 14 Noiembrie 2008 20:23
Orice relatie este delicata si presupune compromisuri, DAR din partea amandurora!!!! Nu sunt de acord ca doar unul sa cedeze (egal daca ea sau el) iar celalalt sa profite de asta. Referitor la relatia cu un taur, experientza mea nu e grozava e drept ca sunt tandri, ca sunt iubitori, dar in dormitor sufera de o lipsa crunta de imaginatie. Prieten da, amant no way!
p_lore2004
Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:53
Iei nici ca prieteni nu usnt in stare. Daca vine din partea ta prietenia e ok dar cand tu ai nevoie dispar ca magarii in ceata si nu mai dai de iei.
laura31c
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:03
eu am un amic taur..si pot conta pe el oricand..pana acum nu m-a lasat cu "ochii in soare" ca sa zic asa...a fost acolo cand am avut nevoie de el..de ajutorul lui...
butterly
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:34
Poate al tau e exceptia dar m as mira. POate ca are vre un gand ascuns cu tine si sti cum e, ......dupa aia o sa tragi cu pusca si nu o sa l mai prinzi.
laura31c
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:39
acuma in fine....pe mine ma dispera chestiile astea cu zodiile..ca deja toate lumea se apuca sa judece omul dupa zodie....si nun e asa..daca esti fecioara..sau taur(asta ca sa fiu on)si zodia ta are anumite caracteristici..care unele din ele se pot regasi in caracterul tau sau unele nu...
un alt exp:eu sunt feciioara..si verisoara mea la fel...eu sunt o fire mai linistita..echilibrata...mereu in banca mea....ea din contra..e vulcanica..spune lucrurilor pe fata...pueternica si sensibila in acelasi timp...suntem diferite...la poli opusi.....
o seara buna!!!!
butterly
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:16
De la: me_laura, la data 2008-08-01 19:27:47 femeia fecioara si barbatul taur....este cea mai buna compatibilitate si vorbesc din proprie experienta,suntem impreuna de aproape 7 ani si este o relatie bazata pe respect,incredere si fff multa iubire.femeia fecioara nu se lasa dominata intrucat taurul nu asta isi doreste,el vrea sa aiba alaturi o femeie puternica si pe care sa poata conta...la bine si la greu.Fecioarelor luati-va un Taur daca vreti sa fiti iubite ,rasfatae si protejate.El cere la schimb un singur lucru:femeia de langa el sa fie doar a lui si.....atat.

adevarat.... votat!!!!!..si probat de 12 ani
mariannecosette
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:48
mmmm nu jtiu nu la toti e la fel la mn relatia s-a racit nu pot sa sp ca e numai vina lui dar daca eu nu-l caut ca nu am avut cum el nici nu se deranjeaza sa ma caute bagand anumite motive.
rocanikr91
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:48
eu sunt fecioara si am un prieten taur.ne intelegem bine acum dupa cate suisuri si coborasuri am avut!!!eu zic ca e o comp buna din toate pct de vedere.tre sa stii cum sa faci sa mearga bine treaba:D:D:Dpooooop
ymk
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:52
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 02:11
Sunteti amandoi zodie de Pamant, deci exista o relatie armonioasa intre cele doua zodii. Se pare ca amandoi vedeti viata in acelasi fel, aveti aceleasi conceptii. Faptul ca tu esti mai afectuoasa se poate datora unui Venus bine aspectat. Taurii tipici sunt mai taciturni. Depinde mult de astrograma natala a fiecaruia. Toate cele bune si sarbatori fericite!
milica_albulescu
Postat pe 25 Decembrie 2008 13:02
De la: Ralukiss, la data 2008-08-03 23:44:48unde gasesc un taur? :))

Postat pe 25 Decembrie 2008 21:57
De la: Ralukiss, la data 2008-08-03 23:44:48unde gasesc un taur? :))

Da' un barbat nu e bun?
Lucia1971
Postat pe 25 Decembrie 2008 22:01
De la: luchianramona, la data 2008-11-13 16:54:10Draga mea, eu sunt femeie Taur si-ti pot spune un lucru: Taurii trebuie sa se simta SIGURI. De ziua de maine... de orice. Incerca, nu sa-l innebunesti, dar asa, cu frumosul si farmecul tau, sa-l asiguri de iubirea si fidelitatea ta. Sa vezi ce baiat buni o sa ai ! Retinerea lui e din cauza NESIGURANTEI. Te rog sa fii sigura de asta. Incerca, progresiv (sa nu-i dai prea mult odata) sa-l ,convingi de bunele tale intentii si de draostea ta. Atunci o sa-l faci sa-ti ciuguleasca din palma. Oricat de duri ar fi Taurii, sa stii ca sunt niste pisicute in dosul coarnelor. Succes. Daca vrei sa mai discutam, pt. ca eu sunt noua pe aici, nu am Net decat la serviciu si nu stiu in ce subiecte te mai introduci. mailul meu este : luchianramona@yahoo.com. Te pup.


de la femea taur pana la barbatul taur e o diferenta ca de la cer la pamant. personal sunt alergic la tauroaice .....

fecioarele sunt cele mai potrivite

Postat pe 25 Decembrie 2008 22:02
Hmm...sunt fecioara,nu am avut niciodata relatii cu tauri,dar unicul lucru pe care vreau sa-l spun e ca cunosc un taur fffffffffoate incapatinat e!De la inceput nu aveam atitudini rele fata de al,ba chiar invers,dar acum avem nishte relatii nu chiar blinde,pentru ca e ffffff incapatinat shi nu recunoaste cind nu are dreptate,shi considera incapatinarea ca o tarie de caracter,pe cind incapatinarea e dovada de imposibilitatea de a se adapta la lucrurile si situatiile noi

P.S: e foar parerea mea,nu consider ca toti sunt la fel
Misleo
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:16
De la: Misleo, la data 2008-12-29 11:16:24Hmm...sunt fecioara,nu am avut niciodata relatii cu tauri,dar unicul lucru pe care vreau sa-l spun e ca cunosc un taur fffffffffoate incapatinat e!De la inceput nu aveam atitudini rele fata de al,ba chiar invers,dar acum avem nishte relatii nu chiar blinde,pentru ca e ffffff incapatinat shi nu recunoaste cind nu are dreptate,shi considera incapatinarea ca o tarie de caracter,pe cind incapatinarea e dovada de imposibilitatea de a se adapta la lucrurile si situatiile noi

P.S: e foar parerea mea,nu consider ca toti sunt la fel


ai mare dreptate .avem acest talent de a rasuci si rastalmaci adevarul.
suntem persoane foarte egoiste daca suntem la masa in restaurant si peste drum explodeaza o bomba nici macar nu clipim.dar in cazul celor pe care'i iubim,celor dragi si mai ales al femeii pe care o iubim,atunci cand iubim,ne intereseaza numai fericirea acelor persoane.suntem genul de oameni care sunt fericite atunci cand fac pe cei dragi fericiti.fericirea lor o alimenteaza pe a noastra.in cazul dusmanilor nici macar nu merita mentionata rautatea de care dam dovada....(dar de multe ori se transforma in ignoranta totala)tipu cu care te contrezi tu probabil da si dovada de ambitie prosteasca si ignoranta.dar trebuie sa recunosti ca macar f putin simti o mare placere si in a te contra cu el ,in a te contrazice....la fel simte si el.cu siguranta este o mare atractie intre voi:):):):)

Postat pe 30 Decembrie 2008 13:49

ai mare dreptate .avem acest talent de a rasuci si rastalmaci adevarul.
suntem persoane foarte egoiste daca suntem la masa in restaurant si peste drum explodeaza o bomba nici macar nu clipim.dar in cazul celor pe care'i iubim,celor dragi si mai ales al femeii pe care o iubim,atunci cand iubim,ne intereseaza numai fericirea acelor persoane.suntem genul de oameni care sunt fericite atunci cand fac pe cei dragi fericiti.fericirea lor o alimenteaza pe a noastra.in cazul dusmanilor nici macar nu merita mentionata rautatea de care dam dovada....(dar de multe ori se transforma in ignoranta totala)tipu cu care te contrezi tu probabil da si dovada de ambitie prosteasca si ignoranta.dar trebuie sa recunosti ca macar f putin simti o mare placere si in a te contra cu el ,in a te contrazice....la fel simte si el.cu siguranta este o mare atractie intre voi:):):):)
[/quote]

Hey! Imi place ce ai scris! Dar uite ca nu ai dreptate de atractie intre noi nici nu poate fi.
De la inceput intr-adevar simteam o satisfactie cind ma contram cu el,in sensul ca dovedeam ca nu are dreptate ,dar a devenit cu timpul asha de plictisitoare situatia aceasta,uneori mi se pare ca alta relatie inafara de contrare continua nu va exista niciodat,nu vreau sa zic ca vreau sa ma adore,doar relatii calme sa fie,fara gindul ca "Oooo!! iara ea a venit sa-mi zicaa ce crede "
Misleo
Postat pe 4 Ianuarie 2009 14:07
Iti dau dreptate Misleo. Cu iei alta relatie decat cea de contrare nici nu exista.
laura31c
Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:23
am incercat cu un taur si ...vroiam mai multa implicare din partea lui,dar el era atat de calm,fara idei,fara refuzuri..ufff ce fac aici calc taurul in picioare...si l am lasat
ancaface
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:03
Mda. Sunt extremi de plictisitori.
laura31c
Postat pe 8 Ianuarie 2009 11:52
asa e, iar eu daca nu am o persoana prin preajma mea care sami inspire "nebuneala" sau care sa aiba chef de viata sa faca de toate chiar si unele lucruri poate copilaresti....ma contaminez si eu ... si eu sunt apoi plictisita....eu am venit cu idei trasnite iar pt el i se parea ceva prostesc...oare este vreun taur care stie sa se distreze sa nu mai fie serios? (matur cum sp el)
rocanikr91
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:22
Nu draga. Iiei se dau maturi doar asa de ochii lumii. , si da in caz ca tu esti mai zvapaiata cateodata ti se zice ca hm esti copil. Am trait cu un taur si stiu f bine ce vorbesc . Doar ca tre s al ignori ca sa l atragi.
laura31c
Postat pe 9 Ianuarie 2009 19:12
cine cauta taur veritabil,am adresa lucian_bz_08@yahoo.com;astept"solicitari"!
lucian_bz_08
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:08
Fecioara - Taur

Fecioara si Taur. Pamânt si Pamânt? O relatie fericita, desi nu prea incitanta, si o casnicie serioasa si stabila.

De ce? Pentru ca amândoi aveti cam aceleasi idealuri si pasiuni. Pragmatici, cu picioarele pe Pamânt, fara gusturi de aventuri ciudate sau experimente desucheate, amândoi va doriti un viitor sigur, stabil si sunteti "de casa". A, si mai aveti si pasiunea de a face-economisi-strânge bani. Asa ca, de te vei hotarî sa ramâi cu un Taur, nu vei avea niciodata probleme cu comunicarea.

Rationalismul tau se potriveste bine cu insistenta adesea acerba, desi blânda, a Taurului. Pe deasupra, Taurul este constiincios, muncitor si va fi mereu de acord cu tine în privinta chestiilor practice. Nu se supara când îl mai critici, fiindca este un bun analist. Dar e cam impulsiv si adesea vede rosu în fata ochilor... Desi Taurului îi trece repede, Fecioara sensibila ar putea fi ranita de iesirile acestui nativ.

Tu, Fecioara guvernata de Mercur, nu te poti îndragosti de cineva daca nu te poti îndragosti de mintea acelui cineva si daca nu ai sentimentul stabilitatii. Taurul îti va oferi într-adevar stabilitate, echilibru si o binevenita doza de pasiune înfocata, fiindca este guvernat de planeta iubirii, Venus. Este foarte fidel, dar atentie, Taurul îsi plateste întotdeauna datoriile – si nu numai când e vorba despre bani.
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:13
Desigur, fiind vorba de un semn fix si de unul mobil, neîntelegerile ar trebui sa se rezolve repede : acolo unde nu cedeaza unul, va ceda celalalt. Singura mica problema în aceasta relatie este încapatânarea. Daca ai o treceti peste ea, si tu si Taurul tau, fericirea pe Pamânt este a voastra.

Sexual, Taurul este un maestru al artei de a face dragoste cu pasiune, cu ardoare, si este un nativ care se implica mult într-o relatie. Este si foarte posesiv, dar asta o sa-ti placa, fiindca Fecioara se simte bine rasfatata si apartinând cuiva.

O relatie în care numai Pamântul domina poate deveni cam statica pe alocuri, asa ca tu va trebui sa fii cel care sa ia initiativa iesirilor în oras sau în natura, daca vrei sa-ti mai scoti Taurul din tarc. Comoditatea amândurora este destul de mare si, desi este unul din lucrurile care va unesc, la un moment dat poate deveni si o piedica în explorarea altor fatete ale relatiei.

Pe scurt? Taurul e proiectat special ca sa-ti fie partener. Asa ca nu-l pierde.
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:14
ei bine,taurul si fecioara sunt doua semne de pamant,dar eu cred ca nu se potrivesc intru totul.
aligator_roz
Postat pe 19 Martie 2009 19:27
Mai poate fi o relaie reusita .. acum depinde... de caracter.. d.p.d.v. zodiacal nu e bn sa ne luam atat de mult
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 23:06
Cred ca nu tre sa le dam totul pe tava. Am o relatie cu un taur si i am dat toata inima mea dar el a calcat o in picioare. Ne am despartit 5 luni si ne am impacat din nou, dar nu l mai iubesc atat de mult si ciudat este ca roata s-a intors. Ma vrea, ma iubeste etc , dar noi fecioarele ori iubim ori nu si cand se duce nu mai e nimic de facut. Acum ne intelegem bine ( poate ca nu-mi mai pasa mie atat de mult ). Daca le gasiti punctul slab e ok daca nu nu. Eu i l-am gasit. Va doresc numai bine.
laura31c
Postat pe 21 Martie 2009 10:16
nu am avut nici relatie cu nici un taur asa ca nu as putea sa zic in schimb prieteni am s sunt destul de ok
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul balanta 1 De la: Deea2022 1 Martie 2014 13:36
Eu Varsator....El Rac 14 De la: kudika_932044 27 August 2013 14:13
eu fecioara el gemeni credeti ca ne potrivim 9 De la: brad71 27 Aprilie 2009 16:33
o parere ? :D 21 De la: Flowers 28 Martie 2011 10:59
balanta cu ascendent in leu 6 De la: just_laura 15 Mai 2009 10:52