Setari Cookie-uri

Femeia FECIOARA , barbatul TAUR

De la: _dulcik_, la data 2009-03-06 09:14:00Desigur, fiind vorba de un semn fix si de unul mobil, neîntelegerile ar trebui sa se rezolve repede : acolo unde nu cedeaza unul, va ceda celalalt. Singura mica problema în aceasta relatie este încapatânarea. Daca ai o treceti peste ea, si tu si Taurul tau, fericirea pe Pamânt este a voastra.

Sexual, Taurul este un maestru al artei de a face dragoste cu pasiune, cu ardoare, si este un nativ care se implica mult într-o relatie. Este si foarte posesiv, dar asta o sa-ti placa, fiindca Fecioara se simte bine rasfatata si apartinând cuiva.

O relatie în care numai Pamântul domina poate deveni cam statica pe alocuri, asa ca tu va trebui sa fii cel care sa ia initiativa iesirilor în oras sau în natura, daca vrei sa-ti mai scoti Taurul din tarc. Comoditatea amândurora este destul de mare si, desi este unul din lucrurile care va unesc, la un moment dat poate deveni si o piedica în explorarea altor fatete ale relatiei.

Pe scurt? Taurul e proiectat special ca sa-ti fie partener. Asa ca nu-l pierde.


ADEVARAT TOT CE SPUI. IMPORTANT ESTE SI CARACTERUL SI EDUCATIA SI ANTURAJUL SI MULTE ALTELE.
EU SUNT TAUR SI PRIMUL SOT FECIOARA.
AM LUPTAT 11 ANI PT O CASNICIE IN CARE EL ERA OCUPAT DOAR DE BAUTURA SI AM ZIS CA NU VREAU SA MAI AM DE-A FACE IN VIATA MEA CU ALT FECIOR SI CE SA VEZI ACTUALUL SOT TOT FECIOARA ESTE DAR TOTAL DIFERIT DE PRIMUL. NU BEA, NU ARE VICII, ESTE LINISTIT SI NE IUBIM ENORM DE MULT TOCMAI PT CA FIECARE AM AVUT RELATII ESUATE SI PARCA ACUM ANALIZAM TOTUL MAI CEREBRAL NU SUPERFICIAL CA LA 20-25 DE ANI. LUCRU DE CARE AM DEVENIT CONSTIENTI CAND EU AM AVUT UN ACCIDENT (in ungaria) SI EL A STAT CU MINE IN SPITAL INGRIJINDU-MA. AM INTELES CA EL ESTE OMUL PE CARE MA POT BAZA IN ORICE SITUATIE SI IN MOD SIGUR LANGA EL VREAU SA IMI PETREC RESTUL VIETII. MAI ALES CA ACOLO PE PATUL DE SPITAL M-A CERUT DE SOTIE SI NU IMI PARE RAU CA AM AVUT CURAJUL SA INCERC INCA ODATA SI ASA SUNTEM DE 5 ANI IMPREUNA.

Postat pe 22 Martie 2009 00:22
exact ca si laura31c pot sa sp ca mia sp pretenul meu care e taur sa ne despartim si aveam doar 5 luni am insistat sa nu ne despartim dar niki un rost acum chiar imi doresc sa se intoarca roata
rocanikr91
Postat pe 22 Martie 2009 23:26
era sa uit stie foarte bine sa ignore ceea ce ma enerva si nu e singurul taur care face asa ...prietena mea e tot cu un taur si ea e ignorata dar inca nu sau despartit ....dar sa stiti ca acesta e un semn ca relatia e pe sfarsite asa cum a fost si la mn
rocanikr91
Postat pe 22 Martie 2009 23:30
Iei ignora pentru ca asa e felul lor, dar daca itratezi cu aceasi moneda isi revin. Da la mine roata s-a intors. Acum eu sunt rece ca el si el ma iubeste si ma cauta. Nu stiu daca va mai iesi ceva dar macar nu mi va parea rau.
laura31c
Postat pe 23 Martie 2009 16:43
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/23215/TOPIC-PENTRU-OBSEDATII-DE-ZODII-.html/#post-410082
sirena22
Postat pe 23 Martie 2009 16:48
Eu sunt fecioara si de 2 luni am cunoscut....un taur....cu care acum 5 ani am mai avut o relatie dar atunci sa terminat prost fiind amandoi copii.....ne am reintalnit dar eu am ramas cu o parere tare proasta despre el dar cu toate astea am zis ca vreau sa incerc....am vazut ca avem f multe in comun....si pe langa faptul ca ne mai si tachinam am intalnit alaturi de el....lucruri ce nu le am intalnit langa alt barbat....dar in toata perioada asta...am inceput sa mi fie drag...tot mai drag.....si mi-era cumva sa recunosc....am inceput sa mi ascund sentimentele....si am devenit critica...incercam sa gasesc lucruri si mereu il criticam cu lucruri marunte....mai mult pt a ma minti pe mine ca nu-s indragostita cand eram.....
ne-am certat umpic cam rau....si mi-a zis....ca s-a saturat...acum imi pare rau....mai vb....dar...nu mai vrea nimic.....acum ma intreb mai am vreo sansa....sal cuceresc....?am gresit ascunzandu-mi sentimentele dar mi-a fost frica ca am suferit o deceptie....de ceva vreme .....ma intreb oare mai pot cuceri un taur....mi-am dat seama ca e FOARTE INCAPATANAT AS PUTEA SPUNE EXAGERAT DE INCAPATANAT.....daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi.....va rog mult sa mi spuneti....cum sal cuceresc.....pt ca simt ca inca ma place dar ...cica NU VREA SA DEA INAPOI
alyna_b
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:16
Cea mai proasta combinatie posibila. Eu va sfatuiesc sa o terminati cat de repede posibil. E imperios necesar, ba chiar urgent. Va influentati negativ polaritatea aurelor.
Kathara
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:20
Eu sunt fecioara si de 2 luni am cunoscut....un taur....cu care acum 5 ani am mai avut o relatie dar atunci sa terminat prost fiind amandoi copii.....ne am reintalnit dar eu am ramas cu o parere tare proasta despre el dar cu toate astea am zis ca vreau sa incerc....am vazut ca avem f multe in comun....si pe langa faptul ca ne mai si tachinam am intalnit alaturi de el....lucruri ce nu le am intalnit langa alt barbat....dar in toata perioada asta...am inceput sa mi fie drag...tot mai drag.....si mi-era cumva sa recunosc....am inceput sa mi ascund sentimentele....si am devenit critica...incercam sa gasesc lucruri si mereu il criticam cu lucruri marunte....mai mult pt a ma minti pe mine ca nu-s indragostita cand eram.....
ne-am certat umpic cam rau....si mi-a zis....ca s-a saturat...acum imi pare rau....mai vb....dar...nu mai vrea nimic.....acum ma intreb mai am vreo sansa....sal cuceresc....?am gresit ascunzandu-mi sentimentele dar mi-a fost frica ca am suferit o deceptie....de ceva vreme .....ma intreb oare mai pot cuceri un taur....mi-am dat seama ca e FOARTE INCAPATANAT AS PUTEA SPUNE EXAGERAT DE INCAPATANAT.....daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi.....va rog mult sa mi spuneti....cum sal cuceresc.....pt ca simt ca inca ma place dar ...cica NU VREA SA DEA INAPOI
alyna_b
Postat pe 18 Aprilie 2009 22:18
imi poate da cineva niste sfaturi? pot sa mai recuperez un taur la cat de incapatanat e?
alyna_b
Postat pe 19 Aprilie 2009 16:19
Eu sunt fecioara si de 2 luni am cunoscut....un taur....cu care acum 5 ani am mai avut o relatie dar atunci sa terminat prost fiind amandoi copii.....ne am reintalnit dar eu am ramas cu o parere tare proasta despre el dar cu toate astea am zis ca vreau sa incerc....am vazut ca avem f multe in comun....si pe langa faptul ca ne mai si tachinam am intalnit alaturi de el....lucruri ce nu le am intalnit langa alt barbat....dar in toata perioada asta...am inceput sa mi fie drag...tot mai drag.....si mi-era cumva sa recunosc....am inceput sa mi ascund sentimentele....si am devenit critica...incercam sa gasesc lucruri si mereu il criticam cu lucruri marunte....mai mult pt a ma minti pe mine ca nu-s indragostita cand eram.....
ne-am certat umpic cam rau....si mi-a zis....ca s-a saturat...acum imi pare rau....mai vb....dar...nu mai vrea nimic.....acum ma intreb mai am vreo sansa....sal cuceresc....?am gresit ascunzandu-mi sentimentele dar mi-a fost frica ca am suferit o deceptie....de ceva vreme .....ma intreb oare mai pot cuceri un taur....mi-am dat seama ca e FOARTE INCAPATANAT AS PUTEA SPUNE EXAGERAT DE INCAPATANAT.....daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi.....va rog mult sa mi spuneti....cum sal cuceresc.....pt ca simt ca inca ma place dar ...cica NU VREA SA DEA INAPOI
alyna_b
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:55
alyna nu prea ma pricep la sfaturi dar totusi iti voi sp cate ceva pt ca si eu incerc acum aclasi lucru :P
trebuie sa-i iesi mereu in evidenta sa nu fi "stearsa"....sa fi cat mai feminina si sa vada ca atragi sia lti baieti in reajma ta sa vada ca te plac alti baieti ca sa simta gelozia nu stiu cam asta e parerea mea tu faci cum crezi
rocanikr91
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:46
(...)si alti baieti in preajma ta (....) (m-am corectat).
rocanikr91
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:48
Eu sunt fecioara si de 2 luni am cunoscut....un taur....cu care acum 5 ani am mai avut o relatie dar atunci sa terminat prost fiind amandoi copii.....ne am reintalnit dar eu am ramas cu o parere tare proasta despre el dar cu toate astea am zis ca vreau sa incerc....am vazut ca avem f multe in comun....si pe langa faptul ca ne mai si tachinam am intalnit alaturi de el....lucruri ce nu le am intalnit langa alt barbat....dar in toata perioada asta...am inceput sa mi fie drag...tot mai drag.....si mi-era cumva sa recunosc....am inceput sa mi ascund sentimentele....si am devenit critica...incercam sa gasesc lucruri si mereu il criticam cu lucruri marunte....mai mult pt a ma minti pe mine ca nu-s indragostita cand eram.....
ne-am certat umpic cam rau....si mi-a zis....ca s-a saturat...acum imi pare rau....mai vb....dar...nu mai vrea nimic.....acum ma intreb mai am vreo sansa....sal cuceresc....?am gresit ascunzandu-mi sentimentele dar mi-a fost frica ca am suferit o deceptie....de ceva vreme .....ma intreb oare mai pot cuceri un taur....mi-am dat seama ca e FOARTE INCAPATANAT AS PUTEA SPUNE EXAGERAT DE INCAPATANAT.....daca ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi.....va rog mult sa mi spuneti....cum sal cuceresc.....pt ca simt ca inca ma place dar ...cica NU VREA SA DEA INAPOI
alyna_b
Postat pe 21 Aprilie 2009 18:49
eu sunt cam in situatia alinei.. numai ca m am despartit de aproape un an de acel baiat.. el taur iar eu fecioara.. dar eu inca mai tin la el.. si imi lispeste mult.. ne am despartit cam urat e adevarat.. dar daca nu ar fi intervenit familiile noastre eu cred k relatia inca ar fi continuat.. si acum nu stiu ce sa mai fac.. am avut o perioada in care nu am mai vorbit.. dar de vreo 2 luni am inceput iar sa vorbim.. mai in gluma mai in serios.. si nu stiu ce intentii are.. adica eu as vrea din tot sufletul sa ne impacam.. si sa uitam totul .. dar el..? nu inteleg ce este cu momentele in care ma cauta.. iar dupa o lasa balta.. cred k i se face dor.. ma cauta.. dar nu vrea sa continue.. nu stiu nici eu ce sa mai cred.. si nici ce sa fac..
RobertaMissy
Postat pe 21 Aprilie 2009 19:23
pt ca e un incapatanat si un fricos....pt ca incep sa cred ca pe cat de tauri se cred.....is mai fricosi ca o pisica
alyna_b
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:54
corect. si nu numai cu femele fecioara... da mai bine asa decat sa te tina incurcata o vesnicie/
arielle
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:57
dar se pare ca la taurasul meu...ii cam place....adica...a zis gata nu mai vrea nimic...cica sunt cicalitoare....dar ne am mai vazut cica ca si amici:))
alyna_b
Postat pe 21 Aprilie 2009 22:13
crezi k din cauza fricii ?:( .. offf.. nu stiu ce sa mai cred... deci asa ne'am mai vazut si noi.. "ca prieteni" :)).. oricum mai am niste prietene care tot asa au relatii cu tauri.. dar ele nu sunt fecioare.. dar ei parca ar fii o apa si un pamant.. se aseamana in tottt !!!
RobertaMissy
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:08
poate avea succes relatia dar poate tot la fel de bine poate sa nu durereze ... totul tine de caracter
_dulcik_
Postat pe 22 Aprilie 2009 21:35
ne mai vedem....dar....pt sex....poate duce asta ...la impacare? daca acum o sapt....eram prietena lui....si ne am certat pt ca eram prea cicalitoare....poate sa duca la ceva...intalnirile pe care le avem....?
alyna_b
Postat pe 22 Aprilie 2009 22:05
am acceptat sa ma intalnesc asa cu el....chiar doar si pt sex...in speranta....ca poate sa vada....ca nu-s asa ca pot fi si altfel...ca ....in momentul cand ne-am certat am exagerat.....oare voi putea sa-l recastig.....sau am doar de pierdut?
alyna_b
Postat pe 22 Aprilie 2009 22:12
Iei isi dau seama prea tarziu ca defapt au fost prea fricosi si incapatanati. De obicei cand e prea tarziu te vor inapoi, dar ................cateodata prea tarziu e ....prea tarziu.
laura31c
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:14
atat taurii catt si fecioarele sunt oamenii asa ca e normal sa se inteleaga daca erau animale mai ziceam...totul depinde de cum au fost crescutii nu de zodie
_dulcik_
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:05
nu stiu daca e o solutie sa va intalniti doar pentru sex.. adik s'ar putea sa se obisnuiasca cu asta si cum orgoliul lui e mare.. putin indiferenta il intriga.. si atunci o sa se intaorca el la tine.. daca il lasi putin sa i se faca dor.. din proprie experienta vb,.. acum nu stiu daca au acelasi caracter.. dar cum am spus mai sus.. parca toti taurii sunt o apa si un pamant ;))
RobertaMissy
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:23
pai ceva de genul ....vreau sa ne vedem asa....cica "ca si amici" sau pt sex.....sau pt ce a fi.....si apoi sa dispar din viata lui....eu sper sa dea rezultat....ca mi cam greu.....ca e tare....ciudat....vad ca vrea sa fie ala rau si indiferent.....dar cred ca se minteste singur
alyna_b
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:39
pai asa fac toti.. da daca ii arati tu putin indiferenta.. sa vada ca nu e singuru de pe pamant si nu e totu cum vrea el.. eu cred k o sa dea rezultate.. :D

la mine a trecut ceva cam mult de cand ne am despartit.. si nu stiu ce sanse mai sunt.. da eu inca mai sper :-< ..
RobertaMissy
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:30
intrebare....Poti recuceri o persoana care te-a placut , care te-a considerat prietena lui ....dar din motive ca l-ai stresat prea mult l-ai cicalit prea mult ....s-a saturat.....poti sa-l cuceresti daca acum mai exista doar....atractie fizica intre tine si el....poti sa-l mai cuceresti daca....incerci o relatie in care sa vrei doar sex....sa-l faci sa si doreasca mai mult sau sa fie iar ca la inceput?

alyna_b
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:42
intrebare....Poti recuceri o persoana care te-a placut , care te-a considerat prietena lui ....dar din motive ca l-ai stresat prea mult l-ai cicalit prea mult ....s-a saturat.....poti sa-l cuceresti daca acum mai exista doar....atractie fizica intre tine si el....poti sa-l mai cuceresti daca....incerci o relatie in care sa vrei doar sex....sa-l faci sa si doreasca mai mult sau sa fie iar ca la inceput?
alyna_b
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:06
asta ma intreb si eu.. cred k numai ei ne pot da retzeta asta.. :(.. oricum eu ti am zis.. pe ei ii ataci cel mai tare cu indiferenta.. adik le'o platesti cu aceeasi moneda.. ii ataci cu armelelor .. ! dar .. in cazul in care i s a luat de tine de tot.. nu stiu cat te mai poate ajuta indiferenta..
RobertaMissy
Postat pe 25 Aprilie 2009 03:52
in concluzie.. din ce am citit eu pe la voi.. relatiile ea fecioara el taur.. ori merg foarte bine.. ori se termina din cauza orgoliul lui.. fecioarele lasa mult de la ele.. poate chiar prea mult in unele situatii ..:(
RobertaMissy
Postat pe 25 Aprilie 2009 03:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Leoaica, El Sagetator... 25 De la: bruneagra25 13 August 2009 09:39
ce puteti spune despre barbatul nascut pe 09.10.1968? 15 De la: kudika078571 7 Noiembrie 2009 14:56
El rac - ea scorpion 4 De la: kudika068159 18 Septembrie 2009 13:17
femeia berbec 61 De la: kudika387327 26 Aprilie 2011 02:18
eu fecioara el pesti 17 De la: miha2289 15 Iulie 2009 14:51