Setari Cookie-uri

dilema

sper sa ma ajutati cu niste sfaturi..acum o saptamana m-am combinat cu un baiat care se despartise recent de prietena lui cu care a fost 2 ani de zile... a fost totul bine pana cand fosta lui prietena a inceput sa il caute sa il roage sa se impace cu ea..in cei 2 ani s-au mai despartit de cateva ori..eu i-am zis prietenului meu ca daca inca mai tine la ea si vrea sa fie din nou impreuna cu ea,eu ma retrag chiar daca eu sunt indragostita de el...de cand i-am zis chestia asta nu mi-a dat nici un semn de viata...mi-a zis doar ca ii pare rau..acum nu inteleg de ce tace...e din nou impreuna cu ea sau se gandeste pe cine sa aleaga?ma gandesc ca inca e confuz dar pe mine ma omoara tacerea asta..ce sa fac?sa il sun sau sa astept sa ma caute el?
fluturash_ratacit
Postat pe 25 Iulie 2008 19:08
Ai putea sa-l suni sa-l intrebi de sanatate ....sa-l inviti la un cico sau ceva de genul dar ....in general cand se trece de la o relatie de durata la o noua relatie ....noua partenera ar trebui sa se astepte la o eventuala reintoarcere a lui.

Depinde de cat de profunda a fost relatia lor,de cat de mult a fost afectat de despartire si de cine a fost cel care a rupt relatia.

Daca te va alege pe tine ,vei avea ceva de tras pentru ca va trebui sa-i demonstrezi tot timpul ca esti mai buna decat fosta ....iar tu te vei intreba de fiecare data cand intarzie daca nu cumva e cu ea .....

iris_4_ever
Postat pe 25 Iulie 2008 19:21
io zic sa nu-l inviti la un cico ci la un brifcor!
aa, si sa-ti iei adio de la el.

Postat pe 25 Iulie 2008 20:14
geo tare rautacios esti
fluturashule ...mai bine ii trimiti un sms de ala in care ironic ii zici ca ai acelasi numar de telefon si ca poate macar un "bye bye" meriti de la el ... atunci vezi ce zice ... ori bye bye ori ca se gandeste inca ce sa faca
seiyra
Postat pe 26 Iulie 2008 15:05
Ai fost o aventura pentru el. S-a impacat cu ea pentru ca dupa 2 ani de stat impreuna nu poti sa renunti asa usor...eu zic sa cauti un alt baiat k lumea este plina. bafta!
alexutzab
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:09
problema e ca el tine la prietena lui sunt doi ani gandestete,pt el nu insemni prea mult chiar daca pe viitor s-ar mai despartii odata de ea ar trebui sa astepti sa-i treaca aceea iubire

Postat pe 18 Septembrie 2008 14:29
Daca te place o sa te invite el...
asteapta totusi sa te invite el ca asa e frumos...asta doar daca nu crezi ca este ceva demodat si faci tot posibilul sa fii in tendinta cu "noua moda"....auzi dragostea a devenit o moda in fine ma intelegi tu.
asa afli daca chiar te place si nu ajungi sa va desprtiti si sa te intrebi oare de ce nu a mers relatia.

Succes!
Mihaella
Postat pe 12 Octombrie 2008 03:42
eu zic sa nu il astepti!triesteti viata!!!! sunt o multime de baieti singuri fara relatii de x ani!asa ca nu merita sa suspini,asta a demonstrat ca inca se mai gandea la fosta cand a inceput o relatie cu tine.Pai ori esti totul pt el ori nimic!asa ca hai la distractie gata cu asteptarea
livi_13
Postat pe 12 Octombrie 2008 09:17
e clar cu cealalta. nu inteleg unde e dilema. cand a zis ca ii pare rau a vrut sa iti spuna defapt ca se intoarce la ea.
Move on!
mainedimineata
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:24
daca nu iti place sa iei decizii fara sa ai toate datele problemei suna-l
parerea mea este ca cineva care nu te vrea de la inceput nu te va aprecia niciodata asa cum meriti
cu alte cuvinte uita-l
wifylove1
Postat pe 12 Octombrie 2008 12:21
acum sincer...se vede bine ca e cu ea.doar ti-a spus ca-i pare rau.eu zic sa nu-l mai bagi in seama,altfel daca s-ar mai vede cu tine,te-ar amagi si te-ar lua de fraiera.eu zic sa nu-l astepti.si eu vorbeam cu un tip care se despartise de prietena lui de vreo cateva zile cu care statuse cateva luni bune si cand era vorba de cand ne mai vedem,zicea ca nu se stie,ca nu are timp...in fine,si auzisem ca se impacase cu ea la un moment dat,o astepta mult si bine...eu sincer,l-am lasat cand am vazut cum facea in prima faza si mi-am vazut de drum si nu am regretat pt ca la scurt timp am reusit sa cunosc pe cineva cu care sunt si acum si care m-a vrut din prima fara sa se fastaceasca.
oanacristina18
Postat pe 12 Octombrie 2008 15:46
kiar dak doare pt u....baiatu dak a fost 2 ani cu tipa si acum reactioneaza in felul asta,ins k e l sentiment.....
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu pot sa ma resemnez...inca il iubesc 11 De la: y_anm_d 21 Aprilie 2010 21:25
o parere va rog !! sunt in situatia nepotrivita 44 De la: kudika477651 12 August 2012 17:34
Cum sa procedez? 5 De la: kudika_958750 18 Aprilie 2014 17:27
Iubire vs. obisnuinta 38 De la: adelynnee 24 Iunie 2012 17:36
despartiti pt prima oara..e definitiv?! 23 De la: woman33 7 Decembrie 2009 20:34