Setari Cookie-uri

"baieti buni" si fete de care?

De la: gabriell82, la data 2008-07-26 07:21:39 Am gasit urmatorul comentariu pe site pe care vreau sa-l propun sa imi spuneti ce parere aveti... articolul era al unui tip care s-a semnat lynx.

Articolul este:

Asa este!!Vas25 are dreptate!Si eu fac parte din acea categorie de barbati "baieti buni","cu suflet",care respecta femeia,etc dar, care in ziua de azi sunt interpretati exact invers de multe,multe femei care eu nu stiu din ce motive,cauta senzatii tari langa niste "dobitoci cu aspect"si pozitie(pe care daca ii intrebi care le sunt calitatile nu stiu sa iti raspunda) care nu merita dragostea femeilor!Departe de mine misoginismul dar parerea mea este ca va meritati soarta cele care nu stiti ce sa alegeti si nu alegeti cu mintea ci cu "ceea ce aveti in pantaloni".Adica?Vremurile de azi va avantajeaza atat de mult ca aveti voi impresia ca puteti face ce vreti voi dar consecintele acestei libertati "de a sorta,selecta pe cine considerati voi ca merita" vi le asumati!La fel si esecurile voastre!Iar asa cum spunea Vas25 mai inainte,VOI sunteti cele care vanati acum si nu barbatii!!Sunteti atrase de dobitoci si porci iar baietii/barbatii care merita si care ar face orice pt voi sunt singuri sau asa cum am descoperit in ultimul timp,barbatii cu suflet sunt apreciati doar cand aveti voi esecuri sentimentale sa va "linga voua ranile"!Ar fi bine sa functioneze regula "prost sa fii dar sa-ti revii",dar unele femei,pt ca viata e prea plictisitoare cu baietii buni(asa interpreteaza ele nestiind sa aprecieze)se intorc tot la "brute".Asa ca va faceti singure soarta si nu plang pe nimeni in situatia lor.Din pt de vedere al libertatii de a alege(dat din nastere de Dumnezeu)sunteti cu mult superioare barbatilor.De ce nu alegeti bine?Pentru ca va grabiti sa ajungeti "la placeri",nu?nu mai rezistati datorita conditionarii care se instaleaza in creier la nivel sexual si cedati!De aceasta cauza nu va mai apreciaza barbatul care ar merita sa va aibe!Barbatii dobitoci de care voi va plangeti iar care 99% din ei nu au calitati morale sa va poata intelege si aprecia nu v-ar astepta pe voi sa "le-o dati",ar pleca la altele,daca perioada de "testare" pe care voi ar tb sa o practicati ar dura mai mult.Deci,in concluzie,daca m-ati inteles cum trebuie,meritati ceea ce aveti,intelegeti chestia asta!Vreti barbati instinctivi,fara constiinta,ii aveti!Sa fiti fericite!!
...FRATIOARE AI MARE DREPTATE CE SPUI TU..!...SI EU AM INCERCAT O DATA PE UN TOPICA SA SPUN ACELASI LUCRU DESPRE ALEGERILE LOR IN MATERIE DE BARBATI ,DAR AM FOST FACUT CU OU SI OÞET ATUNCI CIND AM CONDAMNAT BARBATII CU CARACTER DE TROGLODITI CARE SE IMPUN DOAR CU PUMNUL SI BANUL DIN BUZUNAR DAR N-AI CE LE FACE ELE SUNT CELE CARE HOTARASC SOARTA NU NUMAI A LOR CI A INTREGII OMENIRI PRIN ALEGERILE CARE LE FAC, PREFERIND DE CELE MAI MULTE ORI SA RASPINDEASCA GENELE ''MASCULILOR DOMINANTI'' MOTIVIND CA ACEIA SUN ''BARBATI ADEVARATI'' , BARBATI CARE DE FAPT NU FAC ALTCEVA DECIT SA ZDROBEASCA TOTUL IN CALEA LOR INCLUSIV INIMILE FEMEILOR DE PESTE TOT
Ned_Kelly
Postat pe 17 Martie 2009 20:08
Enigmaticul
Postat pe 17 Martie 2009 20:33
De la: un_barbat_ca_multi_altii, la data 2009-03-17 20:08:46
De la: gabriell82, la data 2008-07-26 07:21:39 Am gasit urmatorul comentariu pe site pe care vreau sa-l propun sa imi spuneti ce parere aveti... articolul era al unui tip care s-a semnat lynx.

Articolul este:

Asa este!!Vas25 are dreptate!Si eu fac parte din acea categorie de barbati "baieti buni","cu suflet",care respecta femeia,etc dar, care in ziua de azi sunt interpretati exact invers de multe,multe femei care eu nu stiu din ce motive,cauta senzatii tari langa niste "dobitoci cu aspect"si pozitie(pe care daca ii intrebi care le sunt calitatile nu stiu sa iti raspunda) care nu merita dragostea femeilor!Departe de mine misoginismul dar parerea mea este ca va meritati soarta cele care nu stiti ce sa alegeti si nu alegeti cu mintea ci cu "ceea ce aveti in pantaloni".Adica?Vremurile de azi va avantajeaza atat de mult ca aveti voi impresia ca puteti face ce vreti voi dar consecintele acestei libertati "de a sorta,selecta pe cine considerati voi ca merita" vi le asumati!La fel si esecurile voastre!Iar asa cum spunea Vas25 mai inainte,VOI sunteti cele care vanati acum si nu barbatii!!Sunteti atrase de dobitoci si porci iar baietii/barbatii care merita si care ar face orice pt voi sunt singuri sau asa cum am descoperit in ultimul timp,barbatii cu suflet sunt apreciati doar cand aveti voi esecuri sentimentale sa va "linga voua ranile"!Ar fi bine sa functioneze regula "prost sa fii dar sa-ti revii",dar unele femei,pt ca viata e prea plictisitoare cu baietii buni(asa interpreteaza ele nestiind sa aprecieze)se intorc tot la "brute".Asa ca va faceti singure soarta si nu plang pe nimeni in situatia lor.Din pt de vedere al libertatii de a alege(dat din nastere de Dumnezeu)sunteti cu mult superioare barbatilor.De ce nu alegeti bine?Pentru ca va grabiti sa ajungeti "la placeri",nu?nu mai rezistati datorita conditionarii care se instaleaza in creier la nivel sexual si cedati!De aceasta cauza nu va mai apreciaza barbatul care ar merita sa va aibe!Barbatii dobitoci de care voi va plangeti iar care 99% din ei nu au calitati morale sa va poata intelege si aprecia nu v-ar astepta pe voi sa "le-o dati",ar pleca la altele,daca perioada de "testare" pe care voi ar tb sa o practicati ar dura mai mult.Deci,in concluzie,daca m-ati inteles cum trebuie,meritati ceea ce aveti,intelegeti chestia asta!Vreti barbati instinctivi,fara constiinta,ii aveti!Sa fiti fericite!!
...FRATIOARE AI MARE DREPTATE CE SPUI TU..!...SI EU AM INCERCAT O DATA PE UN TOPICA SA SPUN ACELASI LUCRU DESPRE ALEGERILE LOR IN MATERIE DE BARBATI ,DAR AM FOST FACUT CU OU SI OÞET ATUNCI CIND AM CONDAMNAT BARBATII CU CARACTER DE TROGLODITI CARE SE IMPUN DOAR CU PUMNUL SI BANUL DIN BUZUNAR DAR N-AI CE LE FACE ELE SUNT CELE CARE HOTARASC SOARTA NU NUMAI A LOR CI A INTREGII OMENIRI PRIN ALEGERILE CARE LE FAC, PREFERIND DE CELE MAI MULTE ORI SA RASPINDEASCA GENELE ''MASCULILOR DOMINANTI'' MOTIVIND CA ACEIA SUN ''BARBATI ADEVARATI'' , BARBATI CARE DE FAPT NU FAC ALTCEVA DECIT SA ZDROBEASCA TOTUL IN CALEA LOR INCLUSIV INIMILE FEMEILOR DE PESTE TOT

mmnu..., tu incuci niste chesti , vezi ca un barbat adevarat nu este un baiat rau , o femeie simte un barbat adevarat ca isi da seama de niste chesti la el , acuma un baiat rau se apropie mult mai mult de un barbat adevarat decat un baiat de treaba ,dar tot baiat ramane daca te prinzi la ce ma refer ... , asa si fi atent un barbat adevarat poate ti se pare un pic brutal dar respecta femeia si se poarta ca atare cu ea(tu descriai baieti rai ) , in schimb un barbat adevarat nu se lasa influentat de nimica si de nimeni ,el se afla pe drumul lui si deobicei stie cum sa se impuna sa ajunga acolo unde vrea , ei bine acum nu toate femeile vor barbati adevarati ,exista si unele cam poate 1 din 15 care o intereseaza doar bani ...
si sti cum e toeria relativitati al lui einstein totul este relativ asa ca pot sa intorc realitatea de baiat bun a ta si sa o introc intr-un baiat rau, doar schimband perspectiva si sa iti dau un exemplu simplu uite : marea majoritatea a baietilor de treaba tind sa vrea sa faca cinste la o fata cand incearca sa o agate , sa ii cumpere ceva de baut, ei bine in zilele noaste nu mai esti obligat si utie ce inseamna daca faci chestia asta : inseamna ca tu ca barbat nu esti atat de important si de interesant incat sa ii acaperi cateva minute din timpul ei pretios ,deci apelezi la mita , incerci sa ii cumperi acele minute cu o bautura , defapt tu incerci sa cumperi mult mai mult , dar in fine , daca tu nu poti sa ii atragi interesul prin caracterul si personalitatea cum crezi ca o poti face pritr-o mita de genul asta , deci practic tu incerci sa o manipulezi si cum numesti o persoana care apeleaza la manipulare si triseaza pentru a obtine ceva : rau
si uite un sfat gratuit , daca ai ascultat o fata cand iti zice cum vrea sa fie barbatul ei ideal multe fete zic ca vor un baiat bun care sa le iubeasca si alte dulcegarii (foarte putine chiar stiu ce vor , iar pentru alea tot respectul ...), dar dupa cum vezi in realitate baieti rai (eliminand din discutia asta barbati ) au mult mai mult succes ,dar in schimb relatiile lor nu duc departe , in primul rand asta spune ca femeile nu prea stiu ce vor si in al doilea rand ca nici baiatul bun nici ala rau nu e o solutie , amandoua reprezinte trepte din evolutia baiatului , numai ca s-au blocat acolo repsectivi si nu au continuat sa evolueze spre a deveni barbati adevarati ..., si sunt uni care au o varsta de 40 -50 de ani dar tot o minte si un psihic de baiat au .... , caci un barbat adevarat are un pic din fiecare , si rau si bun , sunte multe de spus dar m-am lungit deja destul ...
SweetDadyD
Postat pe 17 Martie 2009 20:48
De la: razz, la data 2008-07-30 17:55:35oricat ne-ar placea sa credem ca numai caracterul,sufletul unei persoane conteaza,nu este asa...este adevarat ca sunt destule fete pentru care conteaza foarte mult ca un barbat sa arate cat mai bine,fara sa cantareasca prea mult caracterul lui,iar cei cu care Dumnezeu nu a fost asa de darnic in ceea ce priveste aspectul fizic raman singuri,indiferent de cat de buni ar fi si cat de generosi,sensibili,etc.totusi motivul pentru care "baietii buni"(nice guyz) raman singuri ar putea fi explikat.nu tine atat de mult de aspectul fizic precum credem..ci mai mult de atitudinea barbatului,sa aiba acel tupeu pozitiv,sa reuseasca sa cucereasca o femeie.pana la urma totusi tupeul acesta pozitiv se poate transforma in tupeu negativ,si acei barbati cuceritori vor continua sa cucereasca si alte femei(de aici si frustrarea femeilor-care se transforma in desconsiderarea barbatilor in general)baietii buni au prea mult bun simtz.asta ne dezavantajeaza din pakate de cele mai multe ori insa vestea buna este ca fiecare femeie dupa ce a avut parte de prea multe dezamagiri pe plan sentimental din cauza barbatilor "cuceritori",isi va da seama ca primordial este caracterul unui barbat pt o relatie stabila,fara a neglija totusi total aspectul fizic
cheers
...PINA ÎSI DAU ELE SEAMA DE TOATE ACESTE GRESELI PE CARE LE FAC LA INCEPUT ....AJUNG UNEORI SA NU MAI AIBA O A DOUA SANSA SA SE INDREPTE SI AJUNG SA FIE ORI IN ªTREANG ORI ARUNCATE DE LA BALCON ORI FACUTE FELIUTE SI TRIMISE PE LAC INTR-O VALIZA ...E.T.C ...MAI SPUNEA O FEMEIE PE AICI CA TENDINTA ASTA A LOR DE A ALEGE BARBATII CARE TAIE SI SPINZURA ESTE TOT IN BENEFICIUL FAMILIEI EI PT CA O FAC PT FAMILIE .....INSA NU S-A GINDIT SI MAI DEPARTE CE POATE FACE ACEST BARBAT ADICA DUPA CE SE PLICTISESTE DE FEMEIA LUI TININD CONT CA ACESTA NU ARE SI CONSTIINTA MORALA CI DOAR INSTINCTIVA SAU LA CONSECINTELE INMULTIRII ACESTOR BARBATII IN SOCIETATEA , OARE DE CE SE MAI MIRA LUMEA CIND AUZIM DE VIOLURI,JAFURI ,EXCROCHERII,PEDOFILII , VIOLENTE DE TOATE FELURILE, TRUFII,AMBITII SI ORGOLII CARE DUC UNEORI LA CRIME ....OARE FEMEILE SE GINDESC CA POT INTILNII CHIAR ELE ORI COPII LOR PE STRADA SI ORIUNDE ASTFEL DE BARBATI...OARE GINDESC ELE PINA AICI...OARE GINDESC ELE CA TOTUSI TRAIM INTR-O LUME MODERNA SI CIVILIZATA UNDE NU AR MAI TREBUII SA NE MAI LASAM CONDUSI DE INSTINCTELE PRIMITIVE DE SUPRAVIETUIRE CI DOAR PE PRINCIPII MORALE SI ETICE IN CARE SA NU-TI MAI FIE FRICA CA CINEVA ITI POATE LUA BUNUL CARE-TI APARTINE SAU ITI DA IN CAP PENTRU A O DUCE EL MAI BINE .....FARA IRONIE SAU SUPARARE TOTUSI MAI FEMEILOR GINDITIVA INAINTE DE ALEGERILE PE CARE LE FACETI CONSECINTELE NU SE RASFRING DOAR ASUPRA VOASTRA CI A TUTUROR SI MAI ALES A VIITOARELOR GENERATII CARE AR PUTE SUFERII DIN ACEASTA CAUZA
Ned_Kelly
Postat pe 17 Martie 2009 20:49
ceea ce ma ma face sa ma tem cel mai mult in evolutia asta a noastra masculina din baiat bun in baiat rau si apoi in barbat adevarat est faptul ca la un momentdat s-ar putea sa fac si lucruri care acum nu le concep ca fiind normale si derci nu le-as putea face sub nici o forma ,adica sa ridic mina asupra femeii pe care o iubesc in momente de dispute sau contradicti aprinse si asta ma sperie ca va trebuii sa inprosc cu noroi si sa zdrobesc inima celei pe care o iubesc si apreciez cel mai mult in viata....dar dehhhh!...asta-i evolutia omului special a noastra a baietilor buni care tre sa ajungem la maturizarea completa pt a putea fi acceptati de femeie ....aºadar, tot bunul spre rau sau dur .....m-am tot gindit eu ca ar cam fi bine sa-mi schimb atitudinea faþa de femei si c-ar trebuii s-o las mai usor cu dulcegariile,lugu-lugu si indragosteala si fereala de a nu jiogni sau atinge vre-o femeie ,.. dar ce sa-i facem trebuie sa evoluam nu?
Ned_Kelly
Postat pe 18 Martie 2009 10:14
De la: un_barbat_ca_multi_altii, la data 2009-03-18 10:14:04ceea ce ma ma face sa ma tem cel mai mult in evolutia asta a noastra masculina din baiat bun in baiat rau si apoi in barbat adevarat est faptul ca la un momentdat s-ar putea sa fac si lucruri care acum nu le concep ca fiind normale si derci nu le-as putea face sub nici o forma ,adica sa ridic mina asupra femeii pe care o iubesc in momente de dispute sau contradicti aprinse si asta ma sperie ca va trebuii sa inprosc cu noroi si sa zdrobesc inima celei pe care o iubesc si apreciez cel mai mult in viata....dar dehhhh!...asta-i evolutia omului special a noastra a baietilor buni care tre sa ajungem la maturizarea completa pt a putea fi acceptati de femeie ....aºadar, tot bunul spre rau sau dur .....m-am tot gindit eu ca ar cam fi bine sa-mi schimb atitudinea faþa de femei si c-ar trebuii s-o las mai usor cu dulcegariile,lugu-lugu si indragosteala si fereala de a nu jiogni sau atinge vre-o femeie ,.. dar ce sa-i facem trebuie sa evoluam nu?


mda , dar nu trebuie neaparat sa fi baiat rau inainte de a deveni barbat , asta nu e scara logica , uni sunt baieti buni si apoi barbati , uni rai pana se maturizeaza , inainte evolutia asta avea loc la nivelul de adolsescent , acuma din cauza societatii in care traim , se poate face la orce varsta . natural ajungi sa fi barbat printr-o serie de experiente propri , care te fac sa te maturizezi ,cunostiine ce leai acaparat din carti sau filme ,sau proprie experienta ...
daca vrei sa te maturizezi, in primul rand ar trebuie sa citesti putin si sa te gandesti cam ce inseamna sa fi barbat , (pentru ca normal trecerea de la baiat la barbat este indrumata si supravegheata de un tata sau un bunic, un alt barbat ), si sa incerci apoi sa te schimbi spre a deveni acel ideal pe care il consideri tu barbat adevarat , dar mai intai sa vezi ce considera literatura universala ideeia de barbat, dar vezi , sa nu te apuci sa citesti carti pe tema asta scrise de femei , caci oricat de mult ar vrea si ar incerca sa inteleaga o femeie ce insemana sa fi barbat nu o sa poata sa inteleaga...., la fel cum noi nu vom putea intelege niciodata ce inseamna sa fi femeie....
SweetDadyD
Postat pe 18 Martie 2009 14:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE VREA? 59 De la: andra_05 8 Mai 2009 09:11
of, ce sa fac? sa mai ies si cu alti baieti chiar daca nu am chef? 44 De la: Cassey 3 Ianuarie 2009 22:28
Asta mi-a pus capac :-s 7 De la: too_glamorous 5 Aprilie 2010 01:49
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20
La modul "IDEAL", cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente! 14 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 09:08