Setari Cookie-uri

ce sa ma fac ?

indraznesc sa scriu poate pt ca imi doresc k acest loc sa fiu singurul unde nu sunt criticata...asa incepe povestea mea:
am un iubit de mai bine de un an jumate pe care il iubesc din toto sufletul,dar care ma face sa sufar cu fiecare ocazie.am renuntat la multe pentru ca el mi`a cerut.am renuntat la fumat pt el,la distractia mea cu fetele si m`am indepartat de unele prietene pt k mi`a cerut`o eu.el lipseste mult din oras fiind ocupat cu afacerea familiei.nu`l banuiesc k ma inseala,dar as dori sa simt k exist si eu pt el.kand e departe de mine imi spune k ma iubeste,k moare de dorul meu,dar cum vine acasa si sta 5 min cu mine el trebuie sa plece la fotbal,plus k are un prieten la kr nu`i refuza nimik.pe respectivul il cheama cu el kand pleaca,dar p mine nici mkr nu s chinuie sa ma intrebe dak as dori sa ma duc cu el.nu mai stiu c sa ma fac...el imi zice k ma iubeste da ma face sa sufar d imi vine sa mor...tin sa precizez k niciodata nu a renuntat la nimik si la nici o intalnire cu prietenii pt mine.In concluzie nu face nimik pt mine,iar eu fac totul pt el...imi spune k ma iubeste da nu mi`o arata.va rog ajutati`ma cu un sfat...k din aceasta seara sunt diperata.sa ma despart de el sau nu?

Postat pe 30 Iulie 2008 00:54
Meriti mai mult!!!Daca tu nu te iubesti tu cum sa te iubeasca ceilalti.Iubirea cum o vad eu este a darui si a primi.In viziunea mea iubirea ar trebui sa ne faca fericite nu triste,dezamagite,disperate.Ce zici???
ali_cia101
Postat pe 30 Iulie 2008 03:13
crede-ma k am trecut shi eu printr-o situatie asemanatoare...sincer nu cred k merita,poate k relatia asta a durat doar pt k ai vrut tu,doar pentru k tu ai renuntat l amulte pentru el,iubirea e un sentiment frumos,suferi atunci cand te indoiesti,intodeuna suferi din cauza unui lucru frumos,dar u deja suferi prea mult shi poate fara rost....baietii/barbatii....trb(unii) sa-si dea seama k trb sa faca si ei sacrificii,faptu' k doar spune,nu este o dovada,pot fi cuvinte care zboara.oricum in final decizia iti apartine.pwp shi ai grija de tne si ce decizie vei lua

Postat pe 30 Iulie 2008 10:43
Let it go, iubirea inseamna uneori si compromis, dar...de ambele parti, atata timp cat tu ii dai totul, iar el ..NIMIC...nu cred ca are vreun sens. Stiu ca iti este greu, si te inteleg, dar vorbele valoreaza prea putin, in raport cu faptele..te pup.
Elena30
Postat pe 30 Iulie 2008 10:52
ca ai renuntat la fumat..foarte bine..dar ca renunti la viata ta proprie pt el?pai ce vrea el sa fii dependenta de el?sa te bucuri ca o proasta atunci cand sta mai mult de 5 min cu tine?
parerea mea este sa iti reiei iesirile cu prietenele si nu mai sta atat drepti la comanda lui...el nu renunta la prieteni ..f bine nici eu..si viata fara prieteni nu este prea placuta...nu ai cu cine sa vb cu cine sa iesi ..la cine sa te refugiezi..
si eu am facut asta candva de mult si dupa ce ne-am despartit?surpriza nicio prietena...dar macar prietenii lui au devenit prietenii mei si lui i-au devenit dusmani ..

Postat pe 30 Iulie 2008 12:56
te inseala cu prietenu ala!!
gay si posesiv....
alexutza213
Postat pe 30 Iulie 2008 13:41
ia uite la conico ce directa e! nu pot sa cred cata rautate exista in oameni.. cica: " te bucuri ca proasta " da' de unde stie ea ce inseamna bucuria fie cea care dureaza 5 min.. off.. stiu ca e greu de crezut, dar cunosc pe cineva care si-a parasait sotia cu copil cu tot si s-a combinat cu unul.. deci mai degraba cu zice domnisoara de mai sus.. cred ca e gay!!!!
diana_lucas
Postat pe 30 Iulie 2008 13:48
A... SI CE TOT ATATA K MERITAM MAI MULT SI MAI MULT?!!! VA SPUN EU CE MERITAM, meritam sa fim inselate cu femei mai bune ca noi..
diana_lucas
Postat pe 30 Iulie 2008 13:50
poate totusi nu e gay...dar semnalele indica ca s saturat de relatie si are pe altcineva...(faza asta cu gay....ne-am uitat la prea multe filme!)
alexutza213
Postat pe 30 Iulie 2008 13:51
De la: diana_lucas, la data 2008-07-30 13:48:34ia uite la conico ce directa e! nu pot sa cred cata rautate exista in oameni.. cica: " te bucuri ca proasta " da' de unde stie ea ce inseamna bucuria fie cea care dureaza 5 min.. off.. stiu ca e greu de crezut, dar cunosc pe cineva care si-a parasait sotia cu copil cu tot si s-a combinat cu unul.. deci mai degraba cu zice domnisoara de mai sus.. cred ca e gay!!!!



aaa ma scuzi ca am fost directa!..ghinion asa sunt eu:P...
ideea este ca nu ma refeream in special la ea ci la femeile care accepta asta si printre care m-am numarat si eu ca asa este femeia renunta la tot .. pt 5 minute de fericire..
e uite eu nu mai renunt la nimic...pt un barbat..sa ma accepte cu prietenele mele cu tot..da ca viata mea nu incepe cu el si nu se termina cu el...
iar am fost rea ..iar am sa ajung in iad

Postat pe 30 Iulie 2008 13:53
ai dreptate lucas...intotdeauna sus si tare ca meritam mai mult...poate avem cat meritam...
alexutza213
Postat pe 30 Iulie 2008 13:53
De la: diana_lucas, la data 2008-07-30 13:50:54A... SI CE TOT ATATA K MERITAM MAI MULT SI MAI MULT?!!! VA SPUN EU CE MERITAM, meritam sa fim inselate cu femei mai bune ca noi..


asta daca nu faci ceva pt tine!...
si vb aia
decat o iubire cu de-a sila mai bine o renuntare demna!...nu pot sa cred ca pt 5 min de fericire trebuie sa renunt la tot ce ma inconjoara..oare dupa asta crezi ca sunt fericita?
sau nu astept cu atata drag si speranta urmatoarele 5 min de fericire..

Postat pe 30 Iulie 2008 13:55
Conico..nu era vorba despre tine in poveste.. sincer nu ma intereseaza daca ai fost si tu asa candva si ce parere ai despre barbati.. si cat esti tu de rea sau ca ai sa arzi in rai.. daca vrei poti sa iti scrii povestea ta pe blog la tine si nu te mai baga asa in seama..de fapt mi-am si dat seama de ce ajungi sa stai numai cu prietnele tale .. no men... stai toata ziua pe kudik si te bagi in seama ..
diana_lucas
Postat pe 30 Iulie 2008 13:59
De la: conico, la data 2008-07-30 13:55:57
De la: diana_lucas, la data 2008-07-30 13:50:54A... SI CE TOT ATATA K MERITAM MAI MULT SI MAI MULT?!!! VA SPUN EU CE MERITAM, meritam sa fim inselate cu femei mai bune ca noi..


asta daca nu faci ceva pt tine!...
si vb aia
decat o iubire cu de-a sila mai bine o renuntare demna!...nu pot sa cred ca pt 5 min de fericire trebuie sa renunt la tot ce ma inconjoara..oare dupa asta crezi ca sunt fericita?
sau nu astept cu atata drag si speranta urmatoarele 5 min de fericire..

tu ai o problema cu astea 5 min de fericire!!atata il tine??incearca un stimulent
alexutza213
Postat pe 30 Iulie 2008 14:01
De la: diana_lucas, la data 2008-07-30 13:59:02Conico..nu era vorba despre tine in poveste.. sincer nu ma intereseaza daca ai fost si tu asa candva si ce parere ai despre barbati.. si cat esti tu de rea sau ca ai sa arzi in rai.. daca vrei poti sa iti scrii povestea ta pe blog la tine si nu te mai baga asa in seama..de fapt mi-am si dat seama de ce ajungi sa stai numai cu prietnele tale .. no men... stai toata ziua pe kudik si te bagi in seama ..



exact fata inteligenta ce esti tu!
uite ca nu stiam ca nu am voie sa comentez la postarile altora.....
si spre surpinderea ta nu stau numai cu prietenele mele dar nici sa astept 5 min de fericire nu am sa stau sa astept...
ce sa fac si eu daca sunt singura ... si nu am unde sta..stau si eu pe net...ma dai afara acum?

ai grija ca ti s-a incins neuronul de la atata inteligenta!

Postat pe 30 Iulie 2008 14:05
De la: alexutza_powerpuff213, la data 2008-07-30 14:01:34
De la: conico, la data 2008-07-30 13:55:57
De la: diana_lucas, la data 2008-07-30 13:50:54A... SI CE TOT ATATA K MERITAM MAI MULT SI MAI MULT?!!! VA SPUN EU CE MERITAM, meritam sa fim inselate cu femei mai bune ca noi..


asta daca nu faci ceva pt tine!...
si vb aia
decat o iubire cu de-a sila mai bine o renuntare demna!...nu pot sa cred ca pt 5 min de fericire trebuie sa renunt la tot ce ma inconjoara..oare dupa asta crezi ca sunt fericita?
sau nu astept cu atata drag si speranta urmatoarele 5 min de fericire..

tu ai o problema cu astea 5 min de fericire!!atata il tine??incearca un stimulent


tnx dar nu am aceasta fericire de 5 minute...asa zice ea ca sta cu ea 5 minute si pt alea 5 minute sa renunti la totul?

Postat pe 30 Iulie 2008 14:06
sa stai sa implinesti 50 de ani ca s-asa nu mai ai mult pana atunci.. bineinteles singura.. cum poti tu sa dai sfaturi cand habar nu ai de relatia fetei cand 'no ofense' ai 30 de ani si... 'eres una solterona' ( sunt sigura ca stii ce inseamna asta).. hai putin..din respect fata de fata asta si ca e blog-ul pana la urma urmei.. daca tot te plictisesti mai cauta un alt subiect ca la asta esti varza.. incearca ceva de genul " cum sa scapam de celulita? " "ghici: in 5 min de fericire!! keep waking! ;)
diana_lucas
Postat pe 30 Iulie 2008 14:11
De la: diana_lucas, la data 2008-07-30 14:11:28sa stai sa implinesti 50 de ani ca s-asa nu mai ai mult pana atunci.. bineinteles singura.. cum poti tu sa dai sfaturi cand habar nu ai de relatia fetei cand 'no ofense' ai 30 de ani si... 'eres una solterona' ( sunt sigura ca stii ce inseamna asta).. hai putin..din respect fata de fata asta si ca e blog-ul pana la urma urmei.. daca tot te plictisesti mai cauta un alt subiect ca la asta esti varza.. incearca ceva de genul " cum sa scapam de celulita? " "ghici: in 5 min de fericire!! keep waking! ;)


daaa...tu te uiti la prea multe telenovele
alexutza213
Postat pe 30 Iulie 2008 14:20
Mi se pare ca in loc sa o ajutati pe fata cu un sfat sau cu o parere, s-a deviat discutia intr-un mod care pe ea nu vad cum ar putea-o ajuta..Cat de rele putem fi cateodata chiar si noi intre noi..Daca nici noi ca femei nu suntem in stare sa ne intelegem, sa ne ascultam..eventual sa ne dam cu parerea, si doar ne contram una pe alta, sa vedem care e mai tare`n "taste"....Eu raman la parerea mea, renunta, pentru simplu fapt ca nu ai nici un motiv sa te chinui...
Elena30
Postat pe 30 Iulie 2008 14:23
De la: Artista25, la data 2008-07-30 14:23:09Mi se pare ca in loc sa o ajutati pe fata cu un sfat sau cu o parere, s-a deviat discutia intr-un mod care pe ea nu vad cum ar putea-o ajuta..Cat de rele putem fi cateodata chiar si noi intre noi..Daca nici noi ca femei nu suntem in stare sa ne intelegem, sa ne ascultam..eventual sa ne dam cu parerea, si doar ne contram una pe alta, sa vedem care e mai tare`n "taste"....Eu raman la parerea mea, renunta, pentru simplu fapt ca nu ai nici un motiv sa te chinui...

ok...asa suntem noi femeile...catze...rele...de gura si tastatura...DAR...pana la urma fata asta stie si singura ce are de facut!undeva in sufletul ei acolo...si-a dat seama mai demult...probabil i-a spus-o toata lumea din jurul ei(daca mai era cineva)...intr-un caz asa de clar nu mai e nevoie de zeci de pareri asemanatoare :"lasa`l"...
si intr-adevar...noi femeile..ce catze...rele mah...
iar am deviat...
alexutza213
Postat pe 30 Iulie 2008 14:29
De la: diana_lucas, la data 2008-07-30 14:11:28sa stai sa implinesti 50 de ani ca s-asa nu mai ai mult pana atunci.. bineinteles singura.. cum poti tu sa dai sfaturi cand habar nu ai de relatia fetei cand 'no ofense' ai 30 de ani si... 'eres una solterona' ( sunt sigura ca stii ce inseamna asta).. hai putin..din respect fata de fata asta si ca e blog-ul pana la urma urmei.. daca tot te plictisesti mai cauta un alt subiect ca la asta esti varza.. incearca ceva de genul " cum sa scapam de celulita? " "ghici: in 5 min de fericire!! keep waking! ;)


ups...da tu vb din proprie experienta,nu?
a si nu stiu spaniola..ma scuzi..ai uitat ca sunt varza?! lumineaza-ma tu!
pai daca nu am celulita?ce sa caut acolo?ca nu am inteles?

si ca sa fiu mai pe intelesul tau..nu am zis sa stea numai cu prietenele ei..ci sa incerce sa faca ceva si pt ea...

iar daca te tot gandesti la viitorul meu draga...afla ca nu-s nici singura si nici nu am sa fiu...
iar daca tot vorbesti de respect desi cred ca ai lipsit cand s-a predat...mai reciteste ce ai scris...
asa ca ... daca am scris ceva nu ma astept ca tu sau altcineva sa fie de acord ca de asta draga sunt oamenii diferiti..si nu gandim toti precum oile....


Don't judge me... 'cause you ain't me...(cred ca stii ce inseamna asta nu??)

Postat pe 30 Iulie 2008 14:31
si stop cadru ... nu am de gand sa transform acest topic intr-o cearta cu tine...
asa ca fii inteligenta asa cum nu ai mai fost niciodata si nu te mai da cu parerea la viata mea!
o zi buna

Postat pe 30 Iulie 2008 14:33
dap..asta am zis si eu.. niciodata nu postez, si stiti de ce nu postez?1 pentru ca nu ma simt in stare sa dau sfaturi unei persoane pe care nu o cunosc,despre o relatie pe care nu o stiu..sunt curioasa ce parere ar avea iubitul fetei daca ar vedea ce a scris ea aici:cred ca ar rezolva problema in maniera voastra.."let it go:" ..si stiti de ce?!n pentru ca e o mare porcarie sa va asculte sfturile vostre de femei "inteligente".. nu am nimic cu tine artista si nu te cunosc deci te respect..dar ma enerveaza cand citesc mesaje rautacioase in care anumite " muieri" ca asta sunt, o fac pe atotstiutoarele si abia asteapta sa se bage in seama..nu le e rusine?! la 30 de ani stau pe net si folosesc icon-uri cu "wtf" ..se vor si ele ca in "sex and the city" saau mai stiu eu ce tampenii.. hai sa fim serioase, credeti ca sfatul vreouneia ii va folosi cu adevarat?!

dice_girl ( sper ca nu am gresit) iti dau eu un sfat daca asta vrei : gandeste-te la ce compromisuri esti dispusa sa faci, cat poti sa induri, daca ceea ce iti ofera el te multumeste sau nu, daca e pana la urma o pierdere de timp sau nu, daca ai puterea sa treci peste, si la ce vei face dupa ce te desparti de el, daca ai putea luptand pentru el sa-l recastigi..si cand ai sa ai lucurile astae clare in cap ( ceea ce este un "must" ) atunci treci la actiune si poti sa fii sigura ca e cel mai bun lucru pe care il faci.. e viata ta si nimeni nu poate hotari ce sa faci. nici macar el.. ce iti spun eu, nu e sa faci ce simti, e sa faci ceva gandit si hotarat sa poti s treci la un alt nivel..
diana_lucas
Postat pe 30 Iulie 2008 14:34
conico, fii serioasa.. am 21 de ani,cum ar putea sa fie asta experienta mea?! si inca o deosebire intre noi 2 e ca gandesc mai lucid si ca tine de 10 ori si poate ca experienta pe care o am eu ( mai putina ca tine adevarat) m-a ajutat sa ajung undeva mai sus ca tine si sa nu ma cert cu fraze de genul : " ups, vorbesti din proprie experienta?!" si versuri din melodii.. sincer, esti jenanta.. te minti singura, tu crezi ca crede cineva ce scrii tu acolo?! insasi formularile sunt ale unei femei frustrate..

si da, cred ca stop cadru.. nu ma cobor atat de jos..
diana_lucas
Postat pe 30 Iulie 2008 14:42
Vad ca s-a deviat rau de la subiect, ceea ce nu voi face si eu.
in primul rand draga mea, sa stii ca fiecare de aici a facut compromisuri indiferent cat de "fortoase" se dau. Unele chiar mai mari decat ai facut tu (ptr ca ai facut multe).
In al doilea rand tre sa stii ca mai toti barbatii au prieteni cu care-si omoara timpul la o bere, la o scurgere de ochi dupa gagici si tot restul. Daca individul in cauza te lasa ptr un amic/il considera mai important decat pe tine, nu inseamna musai ca-i gay, dar inseamna sigur ca nu tine suficient la tine.
Ca sa fii cu inima impacata ti-as propune sa-i aplici urmatorul test: cand e dispus si disponibil sa va vedeti, cauta un motiv ptr a-l amana. Tura urmatoare, fii iarasi "presata" de timp si de o problema megaurgenta sau o intalnire cu cineva care are nevoie de tine si, evident, nu poti refuza, astfel incat sa pui tu capat intalnirii si nu el.
Daca nu simte nimic ptr tine, vei vedea ca uita de tine dupa primul refuz (aproape garantat) sau va rasufla usurat cand vei spune ca tre sa pleci desi abia v-ati vazut!
Bafta multa si fii pregatita de o deziluzie! Mie asa-mi pare. Sa dea Dumnezeu sa ma-nsel, dar...........
puiut_77
Postat pe 30 Iulie 2008 15:55
si eu am trecut printr-o chestie asemanatoare si te inteleg perfect...Aveam un iubit cu care am stat aproape 3 ani, care m-a pus sa renunt la fumat si desi nu vroiam intr-un final am acceptat pentru ca ma saturasem sa ma ascund, ma saturasem de reprosuri si de certuri toata ziua...Am crezut ca facand asta, n-o sa mai avem motiv de cearta...si m-am inselat!!!Daca pana atunci isi "irosea" energia sa ma faca pe mine sa ma las de fumat, dupa aceea si-a gasit alte preocupari...intotdeauna "baietii" erau mai importanti decat mine, intotdeauna prefera sa petreaca mai mult timp cu ei decat cu mine...si toate astea la un moment dat se aduna...Puteam sa-i spun eu de 1000 de ori ca ma deranjeaza, ca ar trebui sa o lase mai moale, ca degeaba:"Da puiu,promit ca nu mai fac,ai dreptate..." si a doua zi o lua de la capat...Si bineinteles,toata ziua imi spunea ca ma iubeste, ca sunt cea mai importanta pentru el, bla bla bla...Iar eu ca fraiera l-am crezut pana cand ne-am racit in asa hal incat am ajuns sa vorbim la tel tot mai rar si sa ne vedem si mai rar...si nu exista zi fara cearta!!!
Acum ne-am despartit de o luna si ceva si pot sa vad lucrurile total altfel!In primul rand,un om care te iubeste,nu prefera sa-si petreaca majoritatea timpului cu prietenii ci cu tine!Nu e suficient sa spui "Te iubesc",mai trebuie sa si demonstrezi...si crede-ma, acum mi-e mult mai bine desi sunt singura, mi-am dat seama ca, poate la inceput m-a iubit dar pe parcurs iubirea aceea a murit si chiar nu merita sa sufar pentru el!!!...Intotdeauna este loc de ceva mai bun!!!Fii puternica, desparte-te de el pentru ca,cu cat trece timpul, lucrurile se vor inrautati si vei avea numai de suferit...
Multa bafta!!!
blindgirl
Postat pe 17 August 2008 14:22
Am o prietena care a fost in situatias ta dice, care a stat 3 ani cu o persoana la kre ea era dispusa sa faca totul pt el insa el nu prea se chinuia prea mult sa ii ofere atentie ei. Pana la urma ea a intalnit pe cnva si l-a lasat pe prietenul ei pt baiatul acesta care e mult mai atent cu ea si nu eschiveaza knd e vb de a-i arata kt de mult o iubeste. Baiatul acesta si-a lasat prietenii pt ea, adik a pus-o pe primul loc pe ea si pe urma prietenii insa nu i-a uitat si knd e vb sa iasa cu ei iese insa doar dak nu se intalneshte cu prietena lui. Aqm ea se bucura k nu a apucat sa se casatoreasca cu fostul ei prieten si i-a sarit actualul ei prieten in fata si i-a deschis ochii. U esti constienta de cea ce se intampla, asa k parerea mea e k mai bine pui punct acum pana nu e prea tarziu, oricum kt o sa stai mai mult cu el q atat o sa fie mai dureros pt u iar aqm knd u te chinui sa il faci fericit pe el s-ar putea sa nu vezi de unde iti vine cu adevarat mana de ajutor, s-ar putea sa iti pierzi o dragoste adevarata ;).
Ai grija!

Postat pe 19 August 2008 23:16
De la: blindgirl, la data 2008-08-17 14:22:32si eu am trecut printr-o chestie asemanatoare si te inteleg perfect...Aveam un iubit cu care am stat aproape 3 ani, care m-a pus sa renunt la fumat si desi nu vroiam intr-un final am acceptat pentru ca ma saturasem sa ma ascund, ma saturasem de reprosuri si de certuri toata ziua...Am crezut ca facand asta, n-o sa mai avem motiv de cearta...si m-am inselat!!!Daca pana atunci isi "irosea" energia sa ma faca pe mine sa ma las de fumat, dupa aceea si-a gasit alte preocupari...intotdeauna "baietii" erau mai importanti decat mine, intotdeauna prefera sa petreaca mai mult timp cu ei decat cu mine...si toate astea la un moment dat se aduna...Puteam sa-i spun eu de 1000 de ori ca ma deranjeaza, ca ar trebui sa o lase mai moale, ca degeaba:"Da puiu,promit ca nu mai fac,ai dreptate..." si a doua zi o lua de la capat...Si bineinteles,toata ziua imi spunea ca ma iubeste, ca sunt cea mai importanta pentru el, bla bla bla...Iar eu ca fraiera l-am crezut pana cand ne-am racit in asa hal incat am ajuns sa vorbim la tel tot mai rar si sa ne vedem si mai rar...si nu exista zi fara cearta!!!
Acum ne-am despartit de o luna si ceva si pot sa vad lucrurile total altfel!In primul rand,un om care te iubeste,nu prefera sa-si petreaca majoritatea timpului cu prietenii ci cu tine!Nu e suficient sa spui "Te iubesc",mai trebuie sa si demonstrezi...si crede-ma, acum mi-e mult mai bine desi sunt singura, mi-am dat seama ca, poate la inceput m-a iubit dar pe parcurs iubirea aceea a murit si chiar nu merita sa sufar pentru el!!!...Intotdeauna este loc de ceva mai bun!!!Fii puternica, desparte-te de el pentru ca,cu cat trece timpul, lucrurile se vor inrautati si vei avea numai de suferit...
Multa bafta!!!




Cel mai bun sfat si exemplu.
mikha3la
Postat pe 20 August 2008 16:26
De la: toCSic, la data 2008-08-19 23:16:19Am o prietena care a fost in situatias ta dice, care a stat 3 ani cu o persoana la kre ea era dispusa sa faca totul pt el insa el nu prea se chinuia prea mult sa ii ofere atentie ei. Pana la urma ea a intalnit pe cnva si l-a lasat pe prietenul ei pt baiatul acesta care e mult mai atent cu ea si nu eschiveaza knd e vb de a-i arata kt de mult o iubeste. Baiatul acesta si-a lasat prietenii pt ea, adik a pus-o pe primul loc pe ea si pe urma prietenii insa nu i-a uitat si knd e vb sa iasa cu ei iese insa doar dak nu se intalneshte cu prietena lui. Aqm ea se bucura k nu a apucat sa se casatoreasca cu fostul ei prieten si i-a sarit actualul ei prieten in fata si i-a deschis ochii. U esti constienta de cea ce se intampla, asa k parerea mea e k mai bine pui punct acum pana nu e prea tarziu, oricum kt o sa stai mai mult cu el q atat o sa fie mai dureros pt u iar aqm knd u te chinui sa il faci fericit pe el s-ar putea sa nu vezi de unde iti vine cu adevarat mana de ajutor, s-ar putea sa iti pierzi o dragoste adevarata ;).
Ai grija!


ca si exemplul tau desigur.

Cu astfel de sfaturi si exemple o ajutati sa se decida, nu cartandu-va intre voi.
mikha3la
Postat pe 20 August 2008 16:29
Oamenii destepti invatza si din greselile altora si am zis k cel mai bn e sa explic si povestea altora k poate isi va da seama de decizia corecta;)

Postat pe 21 August 2008 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna fetelor.Am o idee.. 7 De la: me_Pau 9 Februarie 2009 14:52
Alexandra 7 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:43
diferenta de varsta 3 De la: steffy91 28 Decembrie 2009 16:04
Ce sa fac ? 2 De la: Slabimsanatos2011 2 Aprilie 2011 22:36
d c nu arat si eu ca cele care sunt pe gustul lui?:( 19 De la: sad_miky9423 22 Februarie 2009 11:35