Setari Cookie-uri

ce sa ma fac ?

m-am regasit f mult in mesajul tau.renunta.e mai bine.si eu am sperat 4 ani si am ramas si cu un copil.si tot m-am despartit de el.dar am sperat ca tine.meriti mai mult.bafta
roscatika23
Postat pe 14 Septembrie 2008 02:02
cEL MAI BINE ESTE SA RENUNTI SI SA CAUTI PE ALTCINEVA!!EL S-A OBISNUIT CA TU SA RENUNTI LA ORICE IN SCHIMB EL PT TINE NU A RENUNTAT LA ABSOLUT NIMIC!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 10:34
De la: dice_girl2002, la data 2008-07-30 00:54:48indraznesc sa scriu poate pt ca imi doresc k acest loc sa fiu singurul unde nu sunt criticata...asa incepe povestea mea:
am un iubit de mai bine de un an jumate pe care il iubesc din toto sufletul,dar care ma face sa sufar cu fiecare ocazie.am renuntat la multe pentru ca el mi`a cerut.am renuntat la fumat pt el,la distractia mea cu fetele si m`am indepartat de unele prietene pt k mi`a cerut`o eu.el lipseste mult din oras fiind ocupat cu afacerea familiei.nu`l banuiesc k ma inseala,dar as dori sa simt k exist si eu pt el.kand e departe de mine imi spune k ma iubeste,k moare de dorul meu,dar cum vine acasa si sta 5 min cu mine el trebuie sa plece la fotbal,plus k are un prieten la kr nu`i refuza nimik.pe respectivul il cheama cu el kand pleaca,dar p mine nici mkr nu s chinuie sa ma intrebe dak as dori sa ma duc cu el.nu mai stiu c sa ma fac...el imi zice k ma iubeste da ma face sa sufar d imi vine sa mor...tin sa precizez k niciodata nu a renuntat la nimik si la nici o intalnire cu prietenii pt mine.In concluzie nu face nimik pt mine,iar eu fac totul pt el...imi spune k ma iubeste da nu mi`o arata.va rog ajutati`ma cu un sfat...k din aceasta seara sunt diperata.sa ma despart de el sau nu?



Si eu iti pot spune ca te iubesc, ca esti lumina vietii mele...tu ma crezi? Eu zic sa renunti pentru ca e mult prea egoist. Intr-o relatie nu incerci sa-l schimbi pe celalalt decat daca are vicii grave, nu inteleg de ce ai facut tu atatea schimbari in viata ta, neconditionat. El n-a facut nimic si asta ar trebui sa-ti spuna multe. Nu vreau sa fiu eu cea care ti-o spune, dar stai si reflecteaza, fa analogii cu alte relatii sau cu relatiile oamenilor din jurul tau, si ai sa vezi ca am dreptate. Cand iubesti, vrei sa fii cu persoana iubita, nu cu nu stiu ce amic...Doamne..unii barbati chiar merita pusi la zid nene!!
koph
Postat pe 14 Septembrie 2008 11:15
dIN TOTO SUFLET:))LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
flash_speed2002
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:33
draga mea, acest soi de iubire egoiste este tot mai raspandita in ziua de azi!ai doar doua variante, din pacate: ori accepti in continuare compromicul, ori inveti sa te iubesti pe tine(ceea ce-ti si recomand) si renunti! IN VIATA, ATUNCI CAND CERI, TREBUIE SA SI DAI! SA AI O VIATA CAT MAI FERICITA SI INVATA CA CEEA CE POTI FACE TU, PENTRU TINE E BUN FACUT!
love4electro
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:50
draga,daca el nu face nimic pentru tine,de ce sa mai stai cu el?daca iti zice doar ca te iubeste cu ce te incalzeste?cauta-ti altul mai bun!ca asta nu o sa se schimbe...

Postat pe 14 Septembrie 2008 17:23
Nu te mai amagii si chinui degeaba daca vezi ca nu merge nu are rost sa te amagesti!!Cauta un alt baiat cu care o sa fi fericita si alaturi de care o sa simti ce e iubirea!!

Postat pe 15 Septembrie 2008 08:39
Cel mai bine, zic eu, este sa vb tu c el, sa vezi ce iti zice el. Cred ca e f important sa ii spui si tu ce iti doresti, sa nu iti fie frica sa te exprimi.. din punctul meu de vedere un barbat intoatdeauna asteapta sa i se spuna ce doreste partenera lui de la el, pt ca ei cred ca un simple te iubesc rezolva tot timpul pe care nu il [etrece cu tine.In concluzie spune-i ce vrei de la el, fara sa ii reprosezi ca tu faci tot.. nu astepta sa te cheme el cand pleaca, spune-i tu singura ca vrei sa te duci cu el, nu astepta sa faca un gest de iubire pt tine, cere-i tot ce iti doresti.. si daca el nu face nimic, cu toata parerea de rau, pt ca nu merita sa suferi, da-i drumul.. decat nefericita intr-o relatie mai bine FERICITA SINGURA si disponibila pt o RELATIE REUSITA.
MULTA BAFTA!!!!
andreea_benchea
Postat pe 15 Septembrie 2008 10:04
asa de mult simt nevoia sa vb cu cineva care sa stiu ca nu ma va intelege gresit si nu m-ar judeca asa dupa aparentele situatiei mele...vreau sa va spun ca acum un an jumatate am fost nevoita sa ma mut in alt oras .....cam la 600 de km distanta de cel in care am cresut...fff greu...prieteni cunostinte alta etapa din viata..liceul...parintii afara nu erau langa mine..l-am cunoscut pe A.toate bune si frumoase asta timp de 3 sapt..cat am stat impreuna era totul ok mai facea el faze..dar nimic grav incat sa ma supar....si nah detalii...pana cand m-a chemat la o petrecere si dupa petrecere trebuia evident sa dormim undeva pana dimineata si am dormit la un prieten de-al lui eu fiind virgna...:((doamne cand imi aduc aminte...m-a violat...m-a obligat..era un pic ametit eu la fel..dar eram constienta ca nu aveam ce face..apoi a urmat 1 dec si a plecat la munte....m-a lasat asa..ds-a folosit de mine...si cand am gandeam ca my first time vroiam sa fie altfel..ma urasc pe mine cand ma gandesc la clipele alea:((e f greu....ma sitm si acum murdara folosita...de toate.....vreau sa sterg asta din viata mea...asa a trecut un an..eu ma gandeam la ''fapta asta'''si cu baietii care am avut relatii dupa si nah ma sarutau sau ajungeam la chestii mai ''intense''plangeam tipam ii respingeam..asta pt ca involuntar imi venea ca un scenariu toate secventele cu A..cand s-a intamplat ce s-a intamplat:(( pana cand l-am cunoscut pe R.de 22 de ani..am scris situatia mai concreta jos...:) asa....am vb mult timp..ca amici.....prirteni..eram ca fratii avea incredere in mn ieseam o data la 2 sapt chiar o data la o luna..vb-ea deschis imi zicea toate ''treburile''lui....ce combina sa zic asa si in legatura profesionala tot...si imi dadea mereu sfaturi de astea mai puternice...si ma facea sa fiu mai matura...nush pana cand am ajuns sa am indragostesc de el...i-am zis..si-a dat seama....si a cerut o ruptura sa-mi revin..mi-a fost greu..n-am mai vb cateva luni bune..pana cand in timpul asta am lasat sentimentalismele eram deja si sunt mai domnisoara..nah aveam grija mai mult de aspectul meu...saracului baiat ii cam veneau apele cand ma vedea:P 1.75....90-70-93 va dati seama......si el fiind asa mai cu poftele nebazandu-se pe rel serioase..si am iesit din ce in ce mai des..pana cand m-a invitat la el..am baut nijte vin..era ok..constientizam ca se va intampla..dar parca nu aveam acele retineri ca pana acuma..uitasem complet de incidentul de anul trecut....precizez ca am fc cu R acuma o luan si ceva...:P :D asa.....a fost ok..am pos in gand ca el este primul..si sa zic asa in momentele alea il foloseam adik ne foloseam unul pe altu el sa-is satisfaca placerile si eu il foloseam sa uit de A de tot ce a fost tragic..si asa am ajuns fara sa vreau sa tin la el...el mi-a zis de la inceput canu vrea nimic sentimental;...vrea doar placere...si nah eu i-am zis ca atunci cand sunt cu el falsez..si sunt altfel...il vreau doar pt mn si el nu vroia sa inteleaga asta....si i-am zis ca verau o ruptura..si el nu ca nu are rost ca ma vrea langa el..dar nah nu imi convenea nu imi facea bine..sa fiu cu el asa o data pe sapt..nici cu altu sa am o rel nu pot ...dar nici cu el nu am o relatie oficiala..eram asa cam in ceata..si pana cand a vazut cama doare si ca am nevoie de o ruptura mi-a cerut o rel serioasa..si de cateva zile imi acorda atentie ma alinta...iesim aproape in fiecare zi..nu stiu ce sa cred..oricum nu am incred intr-utotul in ceea ce se intampla acum si in vb lui..voi incerca sa nu ma complic..sa raman la stadiul asta cu sentimentele....si sa profit de ocazie..si nu vreau sam gandesc ca mai sta cu altele sau chiar maie imi poate zice gata..dar stiu ca ma mai vrea..si acolo undeva semnific cv pt el s nu a fost numaai o dorinta la pat din partea lui....nu stiu multi din jur imi zic ca gresesc ca fc rau ca ar trebui sa-mi vad de viata dar ma cunosc si am puterea de a constientiza ca o implicare sentimentala nu-mi face bine..si voi incerca sa ma rezum doar la profit....sa zic asa..o sa il ascult.sa-i iau in considerare sfaturile lui mature si ''perverse'':"> sa fc sa ma gadesc ca am o viata si nu merita sa sufar...voi avea timp liceu..si altfel se va pune problema....:*
honey_hustla
Postat pe 1 Decembrie 2008 12:41
imi pare rau pentru ceea ce ai patit..sa stii ca daca te vei vedea cu el parerea mea e ca sentimentele vor deveni si mai intense.chestia asta nu o poti controla.e ceva foarte dubios si eu am patit sa imi place de cineva sa incerc sa nu ma implic dar treaba asta cu sentimentele e aiurea.....
sabi87
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:00
scuze ptr dezacorduri but...sunt cu capu n nori rau....
sabi87
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:02
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 21:56
asemenea persoana nu merita nimic deci nici atat o fata ca tine in locul tau il paraseam de la inceput cand ai realizat ce fel om este consider ca sentimentele nu te pot tine langa un om tu il iubesti nu inseamna ca trebuie sa suporti tot cea ce face
ochelari
Postat pe 2 Ianuarie 2009 20:04
Doamne inteleg perfect prin ce treci...am facut tot pentru un baiat si el nu facea nimic pt relatia noastra, doar imi zicea k ma iubeste dar nu renunta la nimic, si ma ranea lucrul asta...am reuntat la el cand mi-am dat seama ca altcineva facea orice ca sa fie cu mine...si acum e asa de bine Nu sta asa...meriti ceva mai bun, meriti sa fii iubita, rasfatata, alintata, sa ti se faca pe plac pt k asa suntem noi femeile..suntem sensibile si asteptam sa ni se faca pe plac...nu sa facem numai noi pe plac altora..el se complace in situatia asta si de asta nu renunta...tu ii faci pe plac lui nu el tie..gandeste-te cum ar fi invers..cineva sa faca tot ce vrei tu...
magdonek
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:54
renunta
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 23:05
prin ceva de genu am trecut si eu...incearca sa renunti la el...dar treptat...dai de inteles ca nu mai e ca la inceput...nu stiu daca`l suni si ii zici "puiu...ma lasi sa ies si eu cu fetele la un suc?" suna`l si spunei doar ca iesi cu fetele la suc...si daca nu`i convine...lasa`l sa zica ce vrea....tu iesi cu fetele la suc...daca nu poti sa renunti la el....stii cum e vb aia... "PUNE PICIORUL IN PRAG"...e aiurea...stiu cum e...sper sa`ti fie bine...sincer...asta e cel mai imp...sa iti fie tie bine

Postat pe 11 Martie 2009 12:51
Cel mai bun lucru din toata relatia asta este ca ai renuntat la fumat.Ptr el tu pari a fi ceva din decor .De ce ti-a cerut sa renunti la prietenele tale .Trebuie sa stai in casa pana vine el? Si cand vine tot in casa.............Nu spune nimeni ca ar trebui sa renunti la el ca poate il iubesti si ai sa reusesti sa il faci sa renunte la EGOISM ,insa nu renunta la tine si la dorintele tale.
ionia
Postat pe 25 Aprilie 2009 08:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confused 21 De la: mihaelatrincu 7 August 2009 20:59
dragostea la distanta se poate pierde? 23 De la: kudika103699 7 Aprilie 2010 16:06
oare ma mai iubeste? 11 De la: kudika_34815 11 Mai 2013 21:45
eu sunt capricorn si el e taur 5 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 21:46
diferenta de varsta 23 De la: yumalai 7 Mai 2009 08:36