Setari Cookie-uri

cum sa-l fac sa ma remarce?

imi place de el de cateva luni. e coleg cu mine si il vad tot timpul, radem si cam atat... am avut o ocazie, dar am pierdut-o.
dati-mi niste sfaturi
soniaa
Postat pe 30 Iulie 2008 22:33
Daca intradevar il placi si esti sigura de asta incearca mai mult. Nu stiu daca el te place, dar poti incerca. Eu regret si acum ca la un moment dat mi-a placut de cineva tare mult si nu am facut nimic, mai ales ca aveam ceva banuieli ca nici nu i-as fi indiferenta. Acum nu ma mai intereseaza respectivul, dar as fi vrut sa fi incercat mai mult atunci. Macar sa stiu cum ar fi fost, daca ar fi meritat ...
Asa ca nu rata ocazia, poate cine stie ... iese ceva frumos ...
diana2324
Postat pe 1 August 2008 12:34
nu trebuie sa faci nimic special..parerea mea cu cat esti mai naturala cu atat ai mai mult de castigat stii cum este daca acum faci ceva mai imprudent mai devreme sau mai tarziu iese la iveala
cred ca ar trebui sa afli daca are prietena si cam ce ii place...
beem
Postat pe 1 August 2008 19:41
Hmm mare lucru nu prea ai ce face,daca i-ai dat cat de cat de inteles si el nimic....atunci ori e prea timid ori nu e curios de tine,alta varianta nu vad :(

Postat pe 23 August 2008 16:51
Ignora-l!La cel mai urat mod,adica nu ca sa nu ii vorbesti,dar nici macar sa nu il privesti.Prefa-te ca nu exisita,si in rest fa orice sa fii in preajma lui,si bucura-te de compania amicilor lui-razi,pari fericita,dar pe el ignora-l total si daca iti pune intrebari raspunde asa...monosilabic.Asta timp de o sapt.Dupa care brusc si dintr-o data il observi,ii acorzi atentie,vb cu el.Dupa inca o sapt ignora-l iar.Nu va mai intelege nimic,dar ii vei starni interesul.Nu e usor,dar 100% te remarca!
sweetpink
Postat pe 23 August 2008 17:24
sweetpink,astea sunt jokuri de copii,no offence
razz
Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:10
incearca sa te imbraci sexy dar sii decent...asta sigur nu va avea cum sa treaca neobservat si te va remarca:P stiu ca am patit`o si eu am renuntat la hainele largi si le`am pus pe cele sexy&decent functioneaza:P

Postat pe 5 Noiembrie 2008 03:47
Fii tu insati (si mai mult de atat), degajata, indiferenta dar fara a-l ignora. Sau incearca sa-l faci gelos iesind cu altcineva si vezi cum reactioneaza.
Eu zic...dar...e greu de dat sfaturi cand nu stii situatia, detalii, nu cunosti personajele, e posibil ca si el sa te placa si sa regrete ocazia pe care ati pierdut-o. Poate e mai timid.
E greu de dat sfaturi in general pentru ca inca nu a reusit nimeni sa scrie "instructiuni de utilizare a barbatilor". Se anunta cineva? Mana sus?
tally_weijl
Postat pe 5 Noiembrie 2008 04:23
De la: soniaa, la data 2008-07-30 22:33:58imi place de el de cateva luni. e coleg cu mine si il vad tot timpul, radem si cam atat... am avut o ocazie, dar am pierdut-o.
dati-mi niste sfaturi

pai in primul rand intereseaza-te daca e liber.el nu te-a intrebat nimic de genul asta?sau o aluzie, ceva?si daca drumul e liber...poti rade si glumi in continuare, foloseste putin farmec....ai obs vreo schimbare la hainele lui de cand te-a cunoscut pe tine?fii atenta la detalii....asta iti poate spune daca e atras de tine sau nu...
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 14:17
hey..vreau shi eu sfaturile voastre...imi place de un baiat cam de 2 luni dar am avut perioade adica catodata imi placea catodata nu-mi pasa de el...acum imi place, iar el i-a spus uneia dintre prietenele mele cele mai bune ca shi el ma place dar nu stiu ce sa fac ..el vine la mine, ma ia in brte , ma pupa dulce...dar nu face asta mereu..ce sa fac??

Postat pe 10 Decembrie 2008 20:37
probabil si el este in aceeasi situatie ca si tine...cand te place...cand ii esti indiferenta...dar acum pare ca sunteti pe aceeasi lungime de unda...deci vb cu el!
gandacel18
Postat pe 14 Decembrie 2008 17:50
tot ce trebuie sa faci e sa fii naturala apoi sa incerci sa creezi intimitate ,semne numai de voi stiute ,glume, gesturi delicate.. se intelege k e nesigur si vrea confirmari si comunicare nu despre ce simti ci despre cum te bine dispun glumele lui

Postat pe 17 Decembrie 2008 22:31
De la: sweetpink, la data 2008-08-23 17:24:18Ignora-l!La cel mai urat mod,adica nu ca sa nu ii vorbesti,dar nici macar sa nu il privesti.Prefa-te ca nu exisita,si in rest fa orice sa fii in preajma lui,si bucura-te de compania amicilor lui-razi,pari fericita,dar pe el ignora-l total si daca iti pune intrebari raspunde asa...monosilabic.Asta timp de o sapt.Dupa care brusc si dintr-o data il observi,ii acorzi atentie,vb cu el.Dupa inca o sapt ignora-l iar.Nu va mai intelege nimic,dar ii vei starni interesul.Nu e usor,dar 100% te remarca!


La 4 ani ( si opt luni) ma comportam cam la fel! :-)
Oricine imi placea era ignorat!

Eu cred ca alta e povestea:
Intrebare: daca tie ti-a placut- nu-i neaparat ca si el sa te fi placut pe tine ( altfel decat pe oricare colega)
De ce crezi ca orice femeie ar privi insistent ( si toate celelalte... dupa) este obligatoriu sa fie si placuta/iubita de respectivul barbat?
Aici nu e ca in bancul: "Bring beer; Show tits!" ( cu toate ca in unele cazuri functioneaza- dar sa nu-ti doresti vreodata sa fii intr-unul din acele cazuri)
Parere: Daca el nu se manifesta in alt sens ( decat cel colegial) e cert ca nu vrea sa te cunoaca mai profund; E sufienta "colega de la job"
Cauta in alta parte ( sau ...daca tii neaparat- insista; Poti castiga ...sau pierde... ;
Oricum- o experienta in plus!)
G_I_JOE
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:24
Sfat: gandeste-te asa...cum ai remarca tu un barbat? in asa fel te poate remarca si el! Fii tu insati!Dc crezi ca ai toate motivele sa crezi ca ii place de tine...atunci fa tu primul pas si dc te zgarii pe ochii ...te vindeci...dar nu ramai cu regrete:)!
ramona_elisa
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:23
incearca sa ai spui ca il placi ...eu de exemplu eram la liceu cand l-am cunoscut pe iubitul meu....si nascoceam diverse tampenii ca sa vb cu el..ï-am zis ca nu imi merge tel ca sa ai cer nr.si eram asa sigura ...ca m-a crezut si mi-a dat un apel , apoi i-am dat de inteles in fata ca il plac...si ups,,,ma placea si el pe mine...deci curaj..
iubi7a_lui
Postat pe 18 Ianuarie 2009 20:00
nu e chiar asa usor sa-i spui unui baiat ca il placi .....mai ales in ziua de azi ...nu e prea fain ca o fata sa se duca la un baiat sa-i faca ochii dulci .....eu spre exemplu....imi plashe de un tip...(defapt imi place) ......in generala.....daca m-as fi dus eu la el ..si el mar fi respins .....toata soala ar fi aflat si ar fi ras .....asha ca ....nu e o idee foarte buna........ .......

Postat pe 10 Februarie 2009 23:01
nush cum sa fac sunt cu el de aproape 3 ani si simnt ca de ceva timp e cam rece cu mine. il iubesc enorm de mult si stiu k si el ma iubeste la fel . nush ce sa fac? spuneti-mi si mie o parere

Postat pe 17 Martie 2009 15:14
Dc nu ii spui si lui ca-l simti rece, dc nu comunici cu el , atunci nu faci nimic.Nu-ti ramane decat sa iti faci ganduri negre.D-aia ai gura sa vorbesti, sa o folosesti!
ramona_elisa
Postat pe 18 Martie 2009 01:38
ce zici de un blowjob ! ?....daca ai mai fi citit postarile mele ...gaseai raspunsul ... ...ntz ntz ntz ...
__LL__
Postat pe 18 Martie 2009 02:52
Sincer nu vreau sa te supar. Dar nu cred ca te place. Dc te placea te invita la un suc sau iti cerea numarul de telefon.
Narcisa_Ana
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:38
cred ca din 30 Iulie 2008 o reusit ea cumva sa fie remarcata
Diavolyta_
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:44
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-02 20:44:22 cred ca din 30 Iulie 2008 o reusit ea cumva sa fie remarcata
Scuze nu am observat de cand era mesajul.
Narcisa_Ana
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:47
De la: Narcisa_Ana, la data 2009-04-02 20:47:13
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-02 20:44:22 cred ca din 30 Iulie 2008 o reusit ea cumva sa fie remarcata
Scuze nu am observat de cand era mesajul.
Narcisa_Ana
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:48
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-02 20:44:22 cred ca din 30 Iulie 2008 o reusit ea cumva sa fie remarcata




Poate da,poate nu....sa ne spuna si noua ce si cum...
bl_de
Postat pe 3 Aprilie 2009 13:28
De la: diana2324, la data 2008-08-01 12:34:30Daca intradevar il placi si esti sigura de asta incearca mai mult. Nu stiu daca el te place, dar poti incerca. Eu regret si acum ca la un moment dat mi-a placut de cineva tare mult si nu am facut nimic, mai ales ca aveam ceva banuieli ca nici nu i-as fi indiferenta. Acum nu ma mai intereseaza respectivul, dar as fi vrut sa fi incercat mai mult atunci. Macar sa stiu cum ar fi fost, daca ar fi meritat ...
Asa ca nu rata ocazia, poate cine stie ... iese ceva frumos ...
lidia_olimpiu
Postat pe 25 Iulie 2009 23:12
sau nu e nici timid si chiar e interesat de tine, dar....este ceva ce il retine/ poate e nesigur in ce te priveste? de exemplu, daca ai avut prieten recent.... sau poate il deranjeaza un zambet/gest cat de mic de-al tau indreptat asupra altei persoane......

eu zic ca pot fi mai multe motive care-l l-ar putea retine sa faca un prim pas....si poate chiar te place tipul, dar poate are motive si sta in expectativa....

eu zic sa analizezi bine ce fel de interactiune aveti voi in mod normal, care ii sunt reactiile, ce poti descifra in privirea lui - eu cred ca ochii tradeaza orice sentimente... si abia de aici poti profita de anumite conjuncturi.

astept sa mai scrii! mult succes!
pink_lipi
Postat pe 28 Iulie 2009 00:11
mai e valabil topicul???ma lamureste si pe mine cineva?
ninushk
Postat pe 11 August 2009 21:03
De la: ninushk, la data 2009-08-11 21:03:32mai e valabil topicul???ma lamureste si pe mine cineva?


Nu cred ca mai este valabil. La cucerit deja.
Ancuuu
Postat pe 11 August 2009 23:31
De la: Ancuuu, la data 2009-08-11 23:31:30
De la: ninushk, la data 2009-08-11 21:03:32mai e valabil topicul???ma lamureste si pe mine cineva?


Nu cred ca mai este valabil. La cucerit deja.


ori si-o fi bagat pi..cioarele
mitura
Postat pe 11 August 2009 23:37
suntem best friends, vorbim aproape zilnic si chiar ne intalnim, ne-am sarutat de cateva ori, dar atat. eu tin la el, dar el este cel care face mereu primul pas. nu am vrut sa ii arat ca tin la el. vorbim despre orice, imi trimite mesaje si vorbim ore intregi pe mess. e doar prietenie la mijloc?
apple13
Postat pe 12 August 2009 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu doi tipi in acelasi timp :-? 17 De la: oonahabibi_yahoo_com 9 Aprilie 2009 13:42
Nu mai inteleg... 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:40
oare mai exista sanse? 8 De la: melinduta 16 Iulie 2008 10:24
relatiile la distanta 70 De la: denissblidariu 16 Ianuarie 2011 12:37
Barbatul de care sunt indragostita,iubeste pe alta !!!!!! 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50