Setari Cookie-uri

oare sunt doar o distractie pentru el?? :((

stiu ca tot c voi spune aici va suna ca o telenovela ieftina dar nu stiu ce s mai cred...sunt cu cineva d aproximativ 2 luni...dar cu toate astea el nu imi spune niciodata ce simte pt me.Din contra,aud tot timpul vorbindu-se despre faptul ca el mai sta si cu alte fete,kiar k are o relatie SERIOASA cu altcineva din bucuresti(eu sunt din pitesti iar el a venit din bucuresti).knd i-am spus k am aflat k d fapt ma minte si in tot timpul asta si-a batut joc d me si k imi e scarba d el..a reactionat asa cum nu m-as fi asteptat...a spus k nu vrea sa renunte la relatia noastra pt k s-a kinuit atat s imi arate k nu a gresit ku nik fata d me.am hoatarat s ramanem impreuna,dar ink mai aud vorbindu-se d faptul k el e cu alte fete..dak ii spun c aud s enerveaza rpd si imi spune k i s-a luat s ii reprosez mereu chestii d genul k asa nu o s fim fericiti niciodata...nu stiu ce s mai cred...voi c spuneti??????


Postat pe 31 Iulie 2008 00:45
Niciodata nu am avut incredere in relatiile la distanta.Chiar daca mai iese cu alte fete nu poti sa-i reprosezi asta,nu ar fi corect.Fiecare are momente cand vrea sa se simta iubit si apreciat,momente cand pur si simplu vrea sa ia in brate cineva,sa faca sex,etc. Daca nu esti langa el sa-i oferi toate aceste lucruri de ce esti rea si vrei sa-i furi toate aceste placeri?
Poate el chiar tine la tine,te iubeste,dar nevoia de a se distra e mai mare decat aceasta pasiune dintre voi...ceea ce este normal
Apropo,daca vrei sa numai iasa cu alte fete,daca vrei sa stii daca el este alesu,trebuie sa faceti in asa fel incat sa petreceti mai mult timp impreuna,iar daca nu se poate, atunci este doar o alta iubire imposibila.
ellyy20
Postat pe 1 August 2008 15:33
parerea mea e k nu ar trebui sa-i bagi in seama p toti pt k la un moment dat este vba de invidie... anyway, sa nu uitam k oricine are nevoie de diversitate. ar trebui sa analizezi mai mult comportamentul lui fatza de tine, shi mai putzin ceea ce zic ceilaltzi... vorbele sunt relative!
Good luck!
ankutzikaa
Postat pe 1 August 2008 15:40
nu te amagi ca e iubire, problema nu e daca iti spune sau nu ca te iubeste, ci ceea ce simte, daca el simte nevoia sa fie cu tine tot timpul, daca va simtiti bine impreuna, atunci e ceva, dar cand nu ai incredere in el, cand apar certuri, deja treaba scartaie. si eu stiu cum e sa nu mai ai incredere, sa auzi anumite lucruri despre persoana la care tii, dar in final mi-am dat seama ca foc fara fum nu iese, si zvonurile chiar erau adevarate, pe mine ma acuza ca el l-as insela cand defapt el era cel care nu putea fi fidel, iar cat despre nevoile barbatului is povesti, daca o femeie poate justifica un barbat care inseala pe alta femeie nu cred ca situatia ar sta la fel si in cazul in care ea insasi ar fi inselata,nu mai aparati atat de mult barbatii care inseala si mint, barbatii pot fi tot atat de fideli cat sunt si femeile, ca doar suntem oameni si nu animale...
sfatul meu, ca sa revenim la subiect, e sa incerci sa ai incredere in tine, sa incetezi sa crezi in toate mincinile spuse de el, iar daca iti pasa de relatia asta si mai poate fi salvata incearca sa aveti o discutie serioasa
just_me
Postat pe 1 August 2008 15:57
De la: Hanna9, la data 2008-07-31 00:45:24stiu ca tot c voi spune aici va suna ca o telenovela ieftina dar nu stiu ce s mai cred...sunt cu cineva d aproximativ 2 luni...dar cu toate astea el nu imi spune niciodata ce simte pt me.Din contra,aud tot timpul vorbindu-se despre faptul ca el mai sta si cu alte fete,kiar k are o relatie SERIOASA cu altcineva din bucuresti(eu sunt din pitesti iar el a venit din bucuresti).knd i-am spus k am aflat k d fapt ma minte si in tot timpul asta si-a batut joc d me si k imi e scarba d el..a reactionat asa cum nu m-as fi asteptat...a spus k nu vrea sa renunte la relatia noastra pt k s-a kinuit atat s imi arate k nu a gresit ku nik fata d me.am hoatarat s ramanem impreuna,dar ink mai aud vorbindu-se d faptul k el e cu alte fete..dak ii spun c aud s enerveaza rpd si imi spune k i s-a luat s ii reprosez mereu chestii d genul k asa nu o s fim fericiti niciodata...nu stiu ce s mai cred...voi c spuneti??????




da . esti o distractie

Postat pe 1 August 2008 16:01
multumesc frumos pentru toate comentariile...kiar aveam nevoie d niste pareri...am uitat insa sa adaug faptul k intre noi nu e o relatie la distanta pentru ca el s-a mutat in pitesti,deci e in acelasi oras cu me.problema e doar k nu stiam c s mai cred.....s-a purtat foarte urat cu me si eu i-am acceptat toate chestiile astea pentru ca in final sa imi spuna ca el vrea sa fie cu me dar a facut toate astea doar ca sa vada cat d mult vreau eu s fiu cu el.ieri kiar ma intreba cum de ii suport eu toate toanele.dak stau s ma gandesc nici eu nu stiu.....oricum sel e o fire mai rece dat fiind faptul k si-a pierdut parintii intr-un accident si mai ales datorita faptului k acum s afla intr-un post d conducere.atitudinea lui de la serviciu o regasesc cateodata si in relatia noastra..ink o data multumesc mult si mai astept pareri.

Postat pe 2 August 2008 23:31
imi place de geo. scurt. direct. sincer

parerea mea: poi ar putea fi o dragoste si nu e bn sa ai incredere in oameni k mai e si invidia. dar din experientza mea... oamenii au dreptate. mai ales dak e vb d prieteni foarte buni kre iti spun asta.
Propunerea mea: Fa-i o surpriza; viziteaza-l (neanuntzat) la el acasa. Nu neaparat ca il prinzi cu alta, dar macar vezi ce reactie are. Gesturile spun mai mult decat cuvintele.
anarki91_myself
Postat pe 6 August 2008 21:58
si relatiile la distanta au viitor depinde cum se intretin.
Ignoranta este reversul dragostei.Iti poti da seama daca sentimentele tale sunt Reciproce astfel poti numi ca ai o relatie.
Numai bine

Postat pe 8 August 2008 13:48
nu iese fum fara foc,totusi vorbele pe care le auzi nu cred ca sunt doar simple vorbe ci sunt cat de cat si fate,nu crezi?nustiu cati ani ai,dar nu merita sa iti pierzi timpul cu astfel de om,viata merge ininte.bafta .

Postat pe 12 August 2008 23:30
dupa cele spuse de tine rezulta clar ca baiatul se joaca cu tine, sfatul meu e sa renunti acum cat inca mai poti, fara a deveni presul de care se sterge, nu lasa sa se poarte urat cu tine pentru ca mai apoi sa vine si sa te 'abureasca' cu vorbe dulci , eshti tanara, chiar nu crezi ca meritzi o iubire frumoasa? nu te amagi ca asha e firea lui, barbatzilor cu cat le acceptzi mai multe cu atat mai mult ishi vor 'lua nasul la purtare' , incepe sa te respectzi de pe acum, ce mai zici daca ajungi la 30 sau 35 de ani, stai cu cineva cu care nu te intzelegi shi ii acceptzi toate prostiile???????? ca sa nu mai zic ca la varsta ta nu se merita sa suportzi asha ceva...
just_me
Postat pe 14 August 2008 00:00
Eu...nu cred ce spune lumea...ca s-a vb si de mine asa de mult de-a lungul timpului,incat am ajuns la concluzia ca...sut o pers cu adevarat importanta si ca orice publicitate e buna Dar tu tre sa stii...cand te uiti in ochii lui,in atingerile,in saruturile sale...tre sa simti daca tine sau nu la tine.Si daca nu vezi nimic,inseamna ca te minti pe tine...Esti singra care isi poate da seama care e adevarul in toata situatia asta!Nu te minti insa singura ca pe masura ce investesti sentimente va fii tot mai greu...
sweetpink
Postat pe 14 August 2008 00:58
nu inteleg de ce ne se scrie corect. trebuie sa imi stalcesc ochii la cate un mesaj ca autorului/autoarei ii e lene sa scrie un cuvant intreg .
mi se pare normal sa mai prescurtezi sau sa folosesti regionalisme dar k in loc de ca sau tz in loc de t. sau nu sunt in trend?ooops!
ocsa
Postat pe 14 August 2008 08:42
OCSA... ce fata are pisicuta de la avatarul tau!!!
e foarte tare

Postat pe 14 August 2008 08:45
Ai dreptate, e mai greu de citit. E jargonul folosit pe messenger. Mã întrebam ºi eu dacã la fel scriu persoanele în cauzã atunci când au de conceput o lucrare ºtiinþificã, o cerere, un contract, etc. Pe de altã parte am observat cã, în general, e un fel de "semnãturã" a adolescentelor acest mod de a scrie.
adicon
Postat pe 14 August 2008 08:53
mda cam greu de citit; prea te agiti avand in vedere ca au trecut doar 2 luni
adrienutzaaa
Postat pe 14 August 2008 12:13
Nu ca as avea cine stie ce experienta, insa din cate am observat pana acum, un barbat isi schimba atitudinea si comportamentul in functie de persoana cu care este. Poate ca ai vazut si tu la un prieten de-al tau ca sunt fete cu care este ca un ingeras si carora ar putea sa le lustruiasca si pantofii si fete cu care se poarta foarte urat. Ideea mea este ca intr-adevar, nu trebuie sa te consolezi cu texte de genul: "asa e el", pentru ca nu vei ajunge niciunde. Trebuie sa ai personalitatea ta si daca nu-i convine sa treaca mai departe si sa faca "fite" cu alta. Eu nu cred ca iti poate spune nimeni cu siguranta daca el se distreaza cu tine sau nu, si in plus nici nu ar fi bine sa asculti de altii.


In concluzie BAFTA!!! Si cred ca timpul le va rezolva pe toate mai ales daca vei fi si tu putin mai rezervata.
belle_epoque
Postat pe 14 August 2008 16:55
ma intreb daca unii utilizatori chiar exista sau sunt conturi create de Kudika din lipsa de "subiecte" pe forum. spun asta pt ca uneori sunt niste teme asa aiurea......
sa presupunem ca d-ra in cauza exista: D-zeu a spus"iubeste-l pe aproapele tau ca pe tine insuti"; pai daca tu nu te iubesti pe tine si in primul rand nu te 'respecti' nici el nu o sa faca.ne purtam cu oamenii asa cum le percepem personalitatea; daca sunt slabi vluntar/involuntar nu ii acorzi respect si importanta; eu nu zic sa fim stane de piatra dar nici sa uitam de noi, de orgoliul nostru si de personalitatea nostra atunci cand iubim.am obs ca unele fete spun ca atunci cand iubesc iubesc cu sufletul si ca de fapt ele stiu ce inseamna sa iubesti cu adevarat( vezi draga asta e o scuza ca nu rezista unui barbat insurat, ca el o considera doar o distractie ,ca sunt bruscate.......). isi scuza slabiciunea transformand-o in virtute.
o data ce m-am ars cu ciorba eu suflu si-n iaurt;
ocsa
Postat pe 14 August 2008 17:32
E clar ca are ceva de ascuns!!!Intr-o relatie, amandoi trebuie sa dea, nu numai unul iar celalalt numai sa astepte sa primeasca...
Gandeste-te,meriti mai mult decat un tip cu care stai si pentru care trebuie sa traiesti tot timpul cu frica in san...Tot timpul este loc de ceva mai bun!!!
blindgirl
Postat pe 17 August 2008 14:26
poate nu esti o distractie,dar nici de iubit nu te iubeste...probabil ca nu vrea sa renunte la tine pt ca nu si-a gasit inca adevarata dragoste..e doar atasat de tine pt ca ii accepti orice;si apropo de comportamentul lui fata de tine,este adevarat asa cum am citit mai sus ca un baiat se comporta cu o fata in functie de "ea"..(am observat asta la multi baieti);si ink ceva ,nu-i mai cauta scuze cum ca e mai rece pt ca a suferit mult din cauza a ceea ce i s-a intamplat in viata,pt ca un asemenea om intr-adevar are o privire mai distanta,dar ar trebui sa fie si mult mai sensibil pt ca nu a avut cui sa ofere dragoste,si nici de la cine sa primeasca..In concluzie termina cu el acum cand nu e prea tarziu pt tine,oricat teatru va juca in fatza ta in momentul respectiv..succes si fii "tare"
Crina_Jullya
Postat pe 23 August 2008 22:41
parerea mea? pai eu cred ca stii foarte bine care este adevarul.......doar ca iti place sa te imbeti cu apa rece......stii?daca tu nu ceri mai mult de la tine si nu te iubesti nici cei din jur nu iti vor oferi atat cat meriti......ideea este sa te trezesti si sa il uiti....mergi mai departe si vei gasi in scurt timp un tip care sa iti ofere cu adevarat iubire.....si daca nu il vei gasi in scurt timp odata si odata tot va veni vremea ta.....acorda-ti rabdare si nu te impiedeca de cineva care pur si simplu nu te poate iubi.....dar poate te place...insa te intreb pe tine.....iti este de ajuns? esti multumita ca barbatul dupa care tanjesti doar de place??
BAFTA MULTA SI AI GRIJA DE TINE!
LuckyMe
Postat pe 29 August 2008 18:21
Parerea mea este ca nu trebuie sa crezi mereu tot ce auzi despre partenerul tau si totusi esti cu el doar de 2 luni este normal sa nu iti spuna anumite lucruri pe un topic am citit ca cineva nu putea sa-i spuna persoanei cu care era te iubesc

Postat pe 10 Septembrie 2008 20:15
e un "fluturas"nu merita atentia ta
cornelia_leia
Postat pe 23 Septembrie 2008 08:34
Trebuie sa mai treaca timpul ca sa auzi tot ceea ce vrei un te iubesc sincer nu se zice dupa 2 luni

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:55
Relatiile la distanta nu sunt intotdeauna rele.Pot fi benefice daca cei doi vor cu adevarat sa fie impreuna,daca au incredere unul in celalalt si,mai ales,daca exista comunicare intre ei.NICIODATA sa nu crezi ceea ce auzi vorbindu-se pe la ''colturi''.Iti spun din propria experienta.E mai bine sa crezi dor ceea ce vezi.In plus,din moment ce el continua sa fie cu tine,cred ca te place destul de mult si nu ai de ce sa iti faci griji.Acum mai conteaza mult si varsta,caracterul lui,daca e suficient de matur incat sa poata duca o relatie la distanta,etc.Dar oricum,CREZI DOAR CEEA CE VEZI:).BAFTA:)
Psihedelia
Postat pe 8 Noiembrie 2008 17:53
cum va mai merge?sper ca foarte bine...da-ne o veste buna ca acum totul este mai clar in relatia voastra...
diana_md
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:00
Si eu cred ca , undeva, in adancul sufletului, stii si tu adevarul, doar ca iti e greu sa-l aceepti, iar acum ca ai aflat si alte pareri ma gandesc ca iti va fi mai usor sa iei o decizie.
Vorbele altora sunt extrem de dureroase si deranjante, dar trebuie sa afli daca au dreptate sau nu si daca sunt doar vorbe-n vant, atunci e mult mai usor sa iei decizia potrivita si sa nu mai pleci urechea tuturor barfelor( nu uita ca lumea e rea si invidioasa).
Mult noroc si orice s-ar intampla, alege fericirea ta!
vegas
Postat pe 25 Mai 2009 19:18
De la: Hanna9, la data 2008-07-31 00:45:24stiu ca tot c voi spune aici va suna ca o telenovela ieftina dar nu stiu ce s mai cred...sunt cu cineva d aproximativ 2 luni...dar cu toate astea el nu imi spune niciodata ce simte pt me.Din contra,aud tot timpul vorbindu-se despre faptul ca el mai sta si cu alte fete,kiar k are o relatie SERIOASA cu altcineva din bucuresti(eu sunt din pitesti iar el a venit din bucuresti).knd i-am spus k am aflat k d fapt ma minte si in tot timpul asta si-a batut joc d me si k imi e scarba d el..a reactionat asa cum nu m-as fi asteptat...a spus k nu vrea sa renunte la relatia noastra pt k s-a kinuit atat s imi arate k nu a gresit ku nik fata d me.am hoatarat s ramanem impreuna,dar ink mai aud vorbindu-se d faptul k el e cu alte fete..dak ii spun c aud s enerveaza rpd si imi spune k i s-a luat s ii reprosez mereu chestii d genul k asa nu o s fim fericiti niciodata...nu stiu ce s mai cred...voi c spuneti??????


eu cred ca e prea vechi topicul.s-a mai schimbat ceva?
l_diana_c
Postat pe 25 Mai 2009 19:31
DON`T TRUST HIM!!!
Intr`O situatie cam la fel sunt si eu dOar ca nu suntem inca..iubiti sa zic asa...ne intalnim,am fOst la el acasa,suntem vecini...cOmpOrtamentul lui fata de mine este asa cateOdata mai rece cateOdata prea "cald" nu stiu ce sa mai cred...sunt ..zile in care imi lasa impresia ca suntem impreuna..sunt zile in care se cOmpOrta dOar ca si un simplu amic..sunt zile in care pleaca din Oras cu munca(aprOpO are 23 de ani si asta stiu sigur ca lucreaza acOlO)..dar tOtusi nu stiu ce sa cred Oare are acOlO O iubita?Oare nu?:-??...mie imi place ft mult de el si (ma repet,sOrry)imi lasa impresia ca si el ma place mult...va rOg sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi...sincer..chiar mi`ar fi de fOlOs..:(
LaRy_X
Postat pe 28 Iulie 2009 17:01
asa fac toti baietii
fa`l gelos
sa te tina minte
inseala`l
ce doar el
?
kudika050245
Postat pe 28 Iulie 2009 20:54
uau ce misto scrii !!
Asynia
Postat pe 28 Iulie 2009 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta mare de varsta 2 De la: Barbie30 23 Octombrie 2010 22:14
Eu crestina el musulman 21 De la: kudika152745 30 Iulie 2013 21:10
iubire sau? 9 De la: kudika050245 9 Iulie 2009 20:35
vreau sa merg mai departe...dar cum...? 6 De la: georgiana_adelina 6 Februarie 2010 01:19
Iubirea, bat-o vina! 15 De la: Cosmina_Mariana_Ancuta_1 29 Aprilie 2011 19:50