Setari Cookie-uri

eu sagetatoare..el fecioara :-s

Suntem casatoriti de anul trecut. El fecioara , eu sagetatoare. Ne-am incapatinat sa ne casatorim desi era clar ca nu ne intelegeam foarte bine. Dar problemele exista si diferentele de perceptie si gandire si comportament. Foarte critice. Acum probabil va urma un divort. Nu cred ca voi putea suporta o viata criticile lui. Sincer regret pasul facut si mai ales ca era evidenta o incompatibilitate. Dar asta este viata. O jigodie.
kudika027563
Postat pe 19 Mai 2009 11:15
De la: , la data 2008-08-02 05:38:14dumnezeule mare :-SS

eu sagetator- el fecioara
ne cunoastem de 2 luni si neam despartit si impacat de cel putin 10 ori pana acum.....and keep going
acum suntem nedefiniti ca relatie

sincera sa fiu asta e o combinatie perfecta de nervi si atractie foarte mare
adica cand cand cand

e mijto oricum
nu e o relatie deloc plictisitoare, e pasiune,cearta,de toate.....dar in cazul meu nu a tinut prea mult
denisa_d07
Postat pe 19 Mai 2009 11:24
De la: Darnya, la data 2008-08-01 09:51:46c sanse credfeti ca are o astefl d relatie? mie mi se par fecioarele foarte critice insa sunt cu picioarele p pamant si nu t dau p spate in laude proprii si aprecieri. cunosc un barbat fecioara care e cu 5 ani mai in varsta decat mine, insa incercam s ne cunoastem mai bine. nimeni nu incearca s se schimbe pt nimeni, dar uneori este cam enervatnt...voi ce parere aveti?
keyth
Postat pe 6 Noiembrie 2009 06:23
hmm,frumos comentariu si exact ca in relatia mea.sunt fecioara si e exact cum spui tu,dar ce ai vrea ca sagetator sa mearga relatia bine,fara cearta,sa ti se faca pe plac mereu.sa fie bine,de ce dupa ce vi se face pe plac a doua zi va schimbati?de ce spuneti un lucru si maine e diferit?
kudika087051
Postat pe 26 Noiembrie 2009 19:31
De la: rodicapisica, la data 2008-08-14 11:02:32aceiasi situatie si in cazul meu. uneori e dificil pentru ca avem totusi niste idei despre viata care difera foarte mult cand vine vorba de anumite aspecte, dar ne descurcam...

bine,a cum conteaza ca suntem si foarte tineri. in lunile astea ce am inteles eu e ca uneori tre sa ai mare rabdare cu feciarele, sunt un pic mai dificile. da, spiritul critic e foarte dezvoltat, insa nu ma mai preocupa asa de mult (poate si pentru ca el a inteles cat ma deranjeaza si a facut progrese in sensul asta, plus ca incep sa il mai cunosc si sa nu mai pun la suflet tote criticile mici pe care uneori le face ca sa ma tachineze numai ca nu ma prind eu). inchis in el nu pot spune ca ar fi, evident ca eu vrobesc mai mult si am exprim mai usor, dar poate fi foarte dulce. de exemplu dupa o perioada dificila, supa ce discutam si ne amintitm de ce suntem impreuna ai vrem sa ramnem impreuna este foarte dulce parca pentru a-mi amintit de ce m-am indragostit de el...

nu stiu cat de mult ne infleunteaza zodia caracterul, cand citesc despre sagatator parca ma regasesc in unele chestii, lafel si in cazul lui, dar important e cum stim noi sa tinem o relatie... influenta zodiei mis e apre totusi insignifianta pe langa gesturile si comportamentul nostru care conteaza mult mai mult.

]hmm,frumos comentariu si exact ca in relatia mea.sunt fecioara si e exact cum spui tu,dar ce ai vrea ca sagetator sa mearga relatia bine,fara cearta,sa ti se faca pe plac mereu.sa fie bine,de ce dupa ce vi se face pe plac a doua zi va schimbati?de ce spuneti un lucru si maine e diferit?
a, si sa nu uit... faorte rar incepe el certurile. o fi pt ca sunt sagetatoare, dar sunt mult mai vulcanica decat el si mereu ma inflamez mai repede... incerc sa mai iau exemplu de la el, sa fiu mai calma si mai rabdatoare
kudika087051
Postat pe 26 Noiembrie 2009 19:34
m-am despartit acum 4 luni de iubitul meu fecioara (eu sagetator). am fost impreuna 5 ani. eu am vrut sa ne despartim pentru ca m-am saturat de raceala lui.. mai bine ma iubeam cu un iceberg ca tot aia era. la inceput mi-a placut siguranta pe care mi-o inspira, faptul ca era calm, calculat... insa sunt femeie... si imi doresc sa fiu iubita, alintata, sarutata, imbratisata .. iar pentru el aceste lucruri erau total inutile, pierdere de vreme. Cel mai mult ma enerva cand il intrebam ce ii place cel mai mult la mine.. iar el spunea.. "sanii" ... loool... cand intrebam... "ok,dar altceva" habar nu avea ce sa zica... niciodata nu m-a apreciat, era prea ocupat sa ma critice la orice pas. Sa fie sanatos acum, si-a dat seama prea tarziu ca o relatie se intretine... se munceste ptr ea...
falloutgirl
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:10
si eu sunt sagetatoare ...si el fecioara dragostea mea si ne potrivim perfect chiar daca am evitat fecioarele deoarece sunt un pic plictisitoare si cu rutina,dar acum s a mai schimbat si el ...sunt mereu unul cu altul si formam o echipa minunata plina de armonie...mai rar asa ceva...mai rar cupluri fecioara sagetator...eu sunt mai nebunatica si el era ceea ce imi lipsea
kamy11
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:43
Si eu sunt intr-o mare dilema sa zic asa...Teoretic suntem impreuna de 2 luni...practic de doua saptamani. Adik dupa doua saptamani el a trebuit sa plece afara si acum suntem intr-o relatie la distanta. Am mai fost impreuna acum 7 ani da eram pusti nu a fost ceva serios dar mie mi-a placut mult de el pe atunci.acum dupa 7 ani ne-am revazut si am ramas impreuna adik ieri ne-am reintalnit si azi eram impreuna...el ramanand din prima seara la mine in apartament. IN astea doua sapt daca eram zi de zi impreuna ne-am atasat foarte mult unul de altul si cand l-am intrebat daca pot spera la o relatie serioasa mi-a rasppuns ca si el vruia sa ma intrebe acelasi lucru dar nu mi-a dat un raspuns corect. Vorbim pe net aproape in fiecare zi si ne-am facut multe planuri impreuna dar ca astea sa se indeplineasca eu i-am promis ca ma duc dupa el. Il simt rece si ma simt responsabila deoarece am pus prea mult suflet. Sunt mai sceptica fiindca am mai avut o relatie cu o fecioara de 4 ani si tot asa era el indiferent eu afectuasa tot timpul si i-am suportat multe iar acum ma regreta enorm si si-a dat seama ca a gresit mult fata de mine dar e prea tarziu fiindca acum cred ca m-am indragostit de o alta fecioara . Nu stiu ce sa fac acum mie frica sa nu ma insel in relatia asta...oare avem sanse ???/
krystyna_g3orgyana
Postat pe 19 Ianuarie 2011 08:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia pesti - berbec 9 De la: arynaaa 15 Septembrie 2012 16:41
eu pesti 12 De la: kudika019015 21 Iunie 2009 22:48
compatibilitate 53 De la: donutza_ely@yahoo.com 23 Iulie 2009 22:55
epilare definitiva cu IPL...si-a facut cineva?cine are ceva detalii concrete? 3 De la: angelina_ 1 Aprilie 2009 17:39
CEL MAI TARE ZODIAC-GEMENI 33 De la: KarasCristina 17 Iunie 2012 18:23