Setari Cookie-uri

relatii extraconjugale

salutare!
am si eu o problema si poate ma ajuta cineva:am o relatie cu un barbat casatorit,destul de frumoasa,care tine de vreo 6 luni si incare nu e vb doare sex,ci de o prietenie foarte puternica.
tinem unul la altul foarte mult,chiar daca nu o spunem si nici nu o aratam(in mod special pentru a salva aparentele),cu toate ca nu au intervenit sentimente de iubore sau dragoste,pt k eu sunt mai cerebrala si nu ma indragostescatat de repede iar eleste interzis din punctul asta de vedere.
problema e ca eu l-am km inselat(improrpiu pentru ca nu am dus la bun sfarsit cu celalalt)si el a aflat si s-a cam suparat,chiar daca zice ca e viata mea si fac ce vreau si k nu il intereseaza si ne-aa certat km urat si eu nu vb cu el iar el face pe "nu imi pasa"cu toate k nu e asa si il doare ce amfacut si faptul k nu i-am spus.
stiu k sunt vinovata dar......e prea important pentu mine k sa il pierd dar mandria si orgoliul isi joaca roulu in ceea ce ne priveste pe amandoi.
ce ar tb sa fac?!
merci mult!!
allyssajasmine
Postat pe 1 August 2008 23:37
Pai si tu ce vrei?Sa ramai cu el sau cu cel pe care tocmai l-ai cunoscut?Cu cel casatorit nu ai cum sa ramai definitiv atata timp cat el este casatorit.Trebuie sa te gandesti si la tine,la viitorul tau.
ramo77
Postat pe 2 August 2008 00:04
Interesant punct de vedere :,,mi-am inselat prietenul casatorit cu o alta femeie'' .....sau nu am inteles eu bine
iris_4_ever
Postat pe 4 August 2008 11:21
Complicata poveste...vb lui iris...mi-am inselat prietenul casatorit cu alt barbat....el ce stare civila are (cel nou)?
Ai si tu grija de tine...cred ca este inutil sa iti spunem ca viitor cu cel casatorit...nu prea ai...
Gandeste-te bine!
Cu drag Felicia.





Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 4 August 2008 15:52
Ba ai inteles forte bine.Suna aiurea,stiu,dar lucrurile chiar asa stau.La noi nu se pune problema de genul e iubire care exista in relatiile normale,k sa zic asa,ci e vb de respect,o prietenie foarte solida si,apoi,de sex(normal).
Stiu k e aiurea,dar....
allyssajasmine
Postat pe 4 August 2008 16:55
Pai nici nu ma gandesc la un viitor cu el,ci doar la relatia de moment,care pe mine ma face fericita.
Dar faza cu inselatul suna aiurea,stiu,ar chiar asa stau tb si l-a afectat destul de mult.
Acum lucrurile au reintrat in normal,si cred k ne-a consolidat prietenia mai mult,pt k suntem ff buni prieteni,ianinte de toate.
Merci mult pt sfat.
allyssajasmine
Postat pe 4 August 2008 17:02
si sotia lui ce zice!? nu se bucura!?

Postat pe 4 August 2008 17:17
pai geo.......daca afla biata femeie sigur se bucura si facea o donatie:una bucata barbat!

Postat pe 4 August 2008 17:52
Sotia tropaie de bucurie iti dai seama !

Camelia draga , vrei sa spui ca aveti o relatie sexuala bazata pe prietenie ( este relatia ideala intr-un cuplu normal ) ca el este casatorit ( daca este casatorit se presupune ca are si cu sotia o relatie sexuala ) si ca s-a suparat cand a aflat ca tu ai avut o tentativa de ,,prietenie'' cu un altul ?

SI mai vrei sa credem ca tie iti pare rau ca s-a bosumflat dl.casatorit gelos iar tu nu stai sa te intrebi ce face el cand este plecat la sotie ?

iris_4_ever
Postat pe 4 August 2008 17:55
Este clar ca nu esti genul de femeie "comun" si ma refer la o femeie care isi doreste un barbat al ei, numai al ei...eu nu as putea sa impart cu alta femeie un barbat...sa stau sa ma gandesc ca noaptea dorm amandoi in acelasi pat dupa o partida reusita de sex....iiihhhhh.
Hmmm...
Intrebare...daca spui ca te face fericita, de ce l-ai inselat?



Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.
Felicia_29
Postat pe 5 August 2008 09:52
dar tu de ce ai ajuns cu celalalt aproape de...?
pentru ca simti ceva pentru el?
daca simti si nu e casatorit si acesta ramai cu el
cu cel casatorit nu ai nuci o sansa si nici un viitor
dana12_10_1984
Postat pe 5 August 2008 12:40
pai....daca asa e.

mariajul lui este mai mult e convenienta,iar ea stie,pt k la ranul ei...face acelasi lucru.
te doare capul.
situatia s-a rezlovat momentan,iar eu incep sa ma orientez spre o relatie din toate punctele de vedere.mercia all
allyssajasmine
Postat pe 5 August 2008 20:25
De la: allyssajasmine, la data 2008-08-04 17:02:05Pai nici nu ma gandesc la un viitor cu el,ci doar la relatia de moment,care pe mine ma face fericita.
Dar faza cu inselatul suna aiurea,stiu,ar chiar asa stau tb si l-a afectat destul de mult.
Acum lucrurile au reintrat in normal,si cred k ne-a consolidat prietenia mai mult,pt k suntem ff buni prieteni,ianinte de toate.
Merci mult pt sfat.


si daca sotul tau iti facea la fel? tu ce considerai ca face? nimik? nu cred.... sau poate sareai in sus de bucurie... a insela inseamna numai a face sex? fiecare intelege inselatul prin propriile sentimente.. asa ca.... cam ce ai facut tu de fapt?

Postat pe 7 August 2008 09:59


Postat pe 7 August 2008 13:51
De la: allyssajasmine, la data 2008-08-01 23:37:55salutare!
am si eu o problema si poate ma ajuta cineva:am o relatie cu un barbat casatorit,destul de frumoasa,care tine de vreo 6 luni si incare nu e vb doare sex,ci de o prietenie foarte puternica.
tinem unul la altul foarte mult,chiar daca nu o spunem si nici nu o aratam(in mod special pentru a salva aparentele),cu toate ca nu au intervenit sentimente de iubore sau dragoste,pt k eu sunt mai cerebrala si nu ma indragostescatat de repede iar eleste interzis din punctul asta de vedere.
problema e ca eu l-am km inselat(improrpiu pentru ca nu am dus la bun sfarsit cu celalalt)si el a aflat si s-a cam suparat,chiar daca zice ca e viata mea si fac ce vreau si k nu il intereseaza si ne-aa certat km urat si eu nu vb cu el iar el face pe "nu imi pasa"cu toate k nu e asa si il doare ce amfacut si faptul k nu i-am spus.
stiu k sunt vinovata dar......e prea important pentu mine k sa il pierd dar mandria si orgoliul isi joaca roulu in ceea ce ne priveste pe amandoi.
ce ar tb sa fac?!
merci mult!!


Sa mor daca inteleg ceva.Ori fata asta nu stie sa scrie,ori astia nu stiu ce vor.Unde esti tu Tepes Doamne?

Postat pe 7 August 2008 13:55
beton mesaj!
ai scris cu cerneala simpatica?

Postat pe 7 August 2008 13:55
De la: allyssajasmine, la data 2008-08-01 23:37:55salutare!
am si eu o problema si poate ma ajuta cineva:am o relatie cu un barbat casatorit,destul de frumoasa,care tine de vreo 6 luni si incare nu e vb doare sex,ci de o prietenie foarte puternica.
tinem unul la altul foarte mult,chiar daca nu o spunem si nici nu o aratam(in mod special pentru a salva aparentele),cu toate ca nu au intervenit sentimente de iubore sau dragoste,pt k eu sunt mai cerebrala si nu ma indragostescatat de repede iar eleste interzis din punctul asta de vedere.
problema e ca eu l-am km inselat(improrpiu pentru ca nu am dus la bun sfarsit cu celalalt)si el a aflat si s-a cam suparat,chiar daca zice ca e viata mea si fac ce vreau si k nu il intereseaza si ne-aa certat km urat si eu nu vb cu el iar el face pe "nu imi pasa"cu toate k nu e asa si il doare ce amfacut si faptul k nu i-am spus.
stiu k sunt vinovata dar......e prea important pentu mine k sa il pierd dar mandria si orgoliul isi joaca roulu in ceea ce ne priveste pe amandoi.
ce ar tb sa fac?!
merci mult!!


Sa mor daca inteleg ceva.Ori fata asta nu stie sa scrie,ori astia nu stiu ce vor.Unde esti tu Tepes Doamne?

Postat pe 7 August 2008 13:55
De la: allyssajasmine, la data 2008-08-01 23:37:55salutare!
am si eu o problema si poate ma ajuta cineva:am o relatie cu un barbat casatorit,destul de frumoasa,care tine de vreo 6 luni si incare nu e vb doare sex,ci de o prietenie foarte puternica.
tinem unul la altul foarte mult,chiar daca nu o spunem si nici nu o aratam(in mod special pentru a salva aparentele),cu toate ca nu au intervenit sentimente de iubore sau dragoste,pt k eu sunt mai cerebrala si nu ma indragostescatat de repede iar eleste interzis din punctul asta de vedere.
problema e ca eu l-am km inselat(improrpiu pentru ca nu am dus la bun sfarsit cu celalalt)si el a aflat si s-a cam suparat,chiar daca zice ca e viata mea si fac ce vreau si k nu il intereseaza si ne-aa certat km urat si eu nu vb cu el iar el face pe "nu imi pasa"cu toate k nu e asa si il doare ce amfacut si faptul k nu i-am spus.
stiu k sunt vinovata dar......e prea important pentu mine k sa il pierd dar mandria si orgoliul isi joaca roulu in ceea ce ne priveste pe amandoi.
ce ar tb sa fac?!
merci mult!!


Sa mor daca inteleg ceva.Ori fata asta nu stie sa scrie,ori astia nu stiu ce vor.Unde esti tu Tepes Doamne?

Postat pe 7 August 2008 13:55
De la: allyssajasmine, la data 2008-08-01 23:37:55salutare!
am si eu o problema si poate ma ajuta cineva:am o relatie cu un barbat casatorit,destul de frumoasa,care tine de vreo 6 luni si incare nu e vb doare sex,ci de o prietenie foarte puternica.
tinem unul la altul foarte mult,chiar daca nu o spunem si nici nu o aratam(in mod special pentru a salva aparentele),cu toate ca nu au intervenit sentimente de iubore sau dragoste,pt k eu sunt mai cerebrala si nu ma indragostescatat de repede iar eleste interzis din punctul asta de vedere.
problema e ca eu l-am km inselat(improrpiu pentru ca nu am dus la bun sfarsit cu celalalt)si el a aflat si s-a cam suparat,chiar daca zice ca e viata mea si fac ce vreau si k nu il intereseaza si ne-aa certat km urat si eu nu vb cu el iar el face pe "nu imi pasa"cu toate k nu e asa si il doare ce amfacut si faptul k nu i-am spus.
stiu k sunt vinovata dar......e prea important pentu mine k sa il pierd dar mandria si orgoliul isi joaca roulu in ceea ce ne priveste pe amandoi.
ce ar tb sa fac?!
merci mult!!


Sa mor daca inteleg ceva.Ori fata asta nu stie sa scrie,ori astia nu stiu ce vor.Unde esti tu Tepes Doamne?

Postat pe 7 August 2008 13:55
sper ca nu mai scrii inca odata acelasi mesaj ca mor
dana12_10_1984
Postat pe 8 August 2008 17:09
stai linistita ca-s io aici si-ti fac respiratie fisier la fisier. pentru revigorare!

Postat pe 8 August 2008 17:50
De la: laura_bela36, la data 2008-08-07 13:55:17
De la: allyssajasmine, la data 2008-08-01 23:37:55salutare!
am si eu o problema si poate ma ajuta cineva:am o relatie cu un barbat casatorit,destul de frumoasa,care tine de vreo 6 luni si incare nu e vb doare sex,ci de o prietenie foarte puternica.
tinem unul la altul foarte mult,chiar daca nu o spunem si nici nu o aratam(in mod special pentru a salva aparentele),cu toate ca nu au intervenit sentimente de iubore sau dragoste,pt k eu sunt mai cerebrala si nu ma indragostescatat de repede iar eleste interzis din punctul asta de vedere.
problema e ca eu l-am km inselat(improrpiu pentru ca nu am dus la bun sfarsit cu celalalt)si el a aflat si s-a cam suparat,chiar daca zice ca e viata mea si fac ce vreau si k nu il intereseaza si ne-aa certat km urat si eu nu vb cu el iar el face pe "nu imi pasa"cu toate k nu e asa si il doare ce amfacut si faptul k nu i-am spus.
stiu k sunt vinovata dar......e prea important pentu mine k sa il pierd dar mandria si orgoliul isi joaca roulu in ceea ce ne priveste pe amandoi.
ce ar tb sa fac?!
merci mult!!


Sa mor daca inteleg ceva.Ori fata asta nu stie sa scrie,ori astia nu stiu ce vor.Unde esti tu Tepes Doamne?


Chiar mi-ai facut pofta de coliva

Postat pe 9 August 2008 16:47
raluca_novela
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:32
De la: raluca_novela, la data 2008-09-10 23:32:30Crede-ma ca nu inteleg!!Tu vrei sa spui ca ti-ai inselat prietenul care este casatorit cu o alta femeie?? se numeste asta inselat?sau si el te inseala pe tine cu sotia,nu?
"Acum lucrurile au reintrat in normal,si cred k ne-a consolidat prietenia mai mult,pt k suntem ff buni prieteni,ianinte de toate."
Intresanta prietenie
raluca_novela
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:38
off ,ce rautacioase unele comentarii (adimt insa ca teribil de amuzant modul de exprimare ! ),fata si-a spus oful ,putina intelegere !,cineva a amintit de sotie...pai ne -a intrebat cineva ,ceva despre ea?!de ce sa complicam lucrurile?!eu am insa o intrebare (ca-s si c am curioasa din fire ...)de ce l-ai inselat?si mai ales ce inseamna ca nu ai mers pana la capat?se poate face doar pe jumatate?
Eli_30
Postat pe 21 Septembrie 2008 18:45
De ce dracu nu se mai poate sa traim normal in lumea asta???Doar pt ca te simti tu singura???Sau pt ca vrei sa te culci cu unu nou care trezeste in tine pasiune...??Hello sunt atatia barbati care au chef de sex si nu sunt insurati.De ce nu poti sa-ti vezi de treaba ta si sa lasi oamenii insurati in pace???? Uite asa cu femeile astea "slabe"de peste tot, se ajunge la divorturi si ne mai si miram de ce.
CORINA_
Postat pe 22 Septembrie 2008 22:05
De la: CORINA_, la data 2008-09-22 22:05:46De ce dracu nu se mai poate sa traim normal in lumea asta???Doar pt ca te simti tu singura???Sau pt ca vrei sa te culci cu unu nou care trezeste in tine pasiune...??Hello sunt atatia barbati care au chef de sex si nu sunt insurati.De ce nu poti sa-ti vezi de treaba ta si sa lasi oamenii insurati in pace???? Uite asa cu femeile astea "slabe"de peste tot, se ajunge la divorturi si ne mai si miram de ce.


Corina,

problema "relatiilor extragonjugale " exista de cand lumea . Problema oricum sta la "sot" nu la amanta .. adica linisteste-te putin si n-o injunghia verbal pe biata fata ca deja are probleme :D.atata timp cat fetele vor mai crede in "marea dragoste" si "mega conspiratie divina" care le ascunde iubitul in niste casatorii , sotii se vor duce la ele . Altfel se vor duce la fetite care vor sex .. Deci oricum se vor duce daca le este de dus !!!

Draguta , care ai problema relatiilor extragonjugale ,
Lucrurile stau simplu : ala nu te paraseste ca tu SEX ai sa-ii tot dai. Ce e drept este mai abil decat tine incat te face sa te simti vinovata ! Bravo lui ! Ahhh in cazul in care ai uitat , o casatorie nu se tine cu " NU TE SUPARA FRATE" in loc de SEX . Asa ca ... bravo lui ca te-a convins ca esti vinovata .. dar cred ca este cazul sa realizezi singura contrariul.
Cat despre tine si detasarea descrisa mai sus - toata lumea crede ca esti in limba si astepti divortul lui si din pacate asa si este ! Acum ai doua variante : sa devii amanta de profesie - lucru pe care cu certitudine il va multimi si o sa traiti IN TREI - multi ani! sau sa vezi si tu ce vrei de la chestia asta numita "VIATA" pentru tine si sa iti cauti drumul . - abia aici ai o problema .

Revenind la problema ta si a lui inchipuita - CREDE-ma cat timp il vei satisface, il vei asculta , il vei sustine moral, il vei lauda , il vei intelege - SE VA INTOARCE la relatia in 3 :) bine inteles ca acasa e doar o conventie - dar nu-ti vad parul bine daca persoana a 3a afla de tine :) - atunci poate vei realiza cat de "conventie" e relatia lor si ca tu nu esti in "conventie" .

Daca vrei o parere personala e sa te trezesti si sa realizezi ca "supararea lui " e o chestie de orgoliu, dureaza cat da bine , si isi revine cand simte nevoii de "prietenie" . asa ca - daca TU valorezi pt tine ceva _ "TREZESTE-TE".
Succes

elenagheor
Postat pe 25 Septembrie 2008 20:13
Elena
DeliaD
Postat pe 9 Octombrie 2008 18:30
de fapt care e problema ta ca tot nu am inteles...ca ti-ai inselat amantul,ca dupa ce a aflat s-a suparat,sau???relaxeaza-te,e doar un amant nu sotul tau

Postat pe 9 Octombrie 2008 19:22
Sincer, eu cred ca te imbeti cu apa rece. Vrei sa crezi ca ii pasa ca l-ai inselat, vrei sa crezi ca aveti o relatie de prietenie extraordinara. Totul e doar in capul tau. Aproape toti barbatii care isi inseala sotia spun ca au o relatie doar de forma. Si in ce consta prietenia voastra? IN faptul ca el se descarca la tine de problemele de acasa si iti spune ca esti un bun ascultator? La asta????? Cand spui ca nu vrei un viitor cu el, nici tu nu crezi. Eu una nu cred ca exista om sa iubeasca fara speranta. Imi pare rau de tine, pentru ca traiesti intr-o lume utopica, ireala.....Vrei sa faci pe victima. Treezeste-te si nu mai pune botul la oameni insurati. Daca te ia pe tine, cu tine ce crezi ca va face? Hai trezeste-te pana nu iti arunci viata pen placeri minore, care te duc la o decadere majora.
ursuletulmeu
Postat pe 20 Octombrie 2008 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenia dintre un barbat si o femeie 57 De la: BEL_AMY1 8 Februarie 2011 09:46
hmmm... 10 De la: senza 28 Noiembrie 2009 18:02
O parere pls 22 De la: sandrutzaa 30 Iunie 2009 20:49
Eu balanta, iar el rac...Sunt sanse de reusita pt viitor? 5 De la: luluby 10 Iunie 2010 19:33
---Relatie de ....astept pareri :) ---- 31 De la: papusika_kudika 17 Februarie 2013 07:45