Setari Cookie-uri

relatii extraconjugale

Nu o sa iesi bine din treaba asta. Iti irosesti energia si iubirea pe lucruri intangibile, care nici daca ar fi tangibile, nu sunt de pret. Tu il iubesti. Incerci sa iti ineci amarul in bratele altuia, sa te razbuni, caci stii mai bine decat noi cat de mult te doare cand constientizezi ca esti pe locul doi, cand stii ca sotia e mai presus de orice. Si niciodata nu ii vei lua locul. Ai sa dai totul iar cand va veni cel potrivit, nu o sa mai ai ce oferi. Chestiile astea nu eixtsa doar in versuri si melodii, treaba asta cu irositul chiar este reala.
ursuletulmeu
Postat pe 20 Octombrie 2008 22:08
Sincer nu pot sa inteleg femeile care umbla cu barbati insurati,probabil ca le place ca asa si-ar gasi unul liber sau le place sa-l imparta cu altcineva...m-am saturat de faze de genul e insurat....un sfat...nu te incurca cu unul
lavinia_84
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:53
De la: allyssajasmine, la data 2008-08-01 23:37:55salutare!am si eu o problema si poate ma ajuta cineva:am o relatie cu un barbat casatorit,destul de frumoasa,care tine de vreo 6 luni si incare nu e vb doare sex,ci de o prietenie foarte puternica.tinem unul la altul foarte mult,chiar daca nu o spunem si nici nu o aratam(in mod special pentru a salva aparentele),cu toate ca nu au intervenit sentimente de iubore sau dragoste,pt k eu sunt mai cerebrala si nu ma indragostescatat de repede iar eleste interzis din punctul asta de vedere.problema e ca eu l-am km inselat(improrpiu pentru ca nu am dus la bun sfarsit cu celalalt)si el a aflat si s-a cam suparat,chiar daca  zice ca e viata mea si fac ce vreau si k nu il intereseaza si ne-aa certat km urat si eu nu vb cu el iar el face pe "nu imi pasa"cu toate k nu e asa si il doare ce amfacut si faptul k nu i-am spus.stiu k sunt vinovata dar......e prea important pentu mine k sa il pierd dar mandria si orgoliul isi joaca roulu in ceea ce ne priveste pe amandoi.ce ar tb sa fac?!O DOAMNE CATA PROSTIE PE LUMEA ASTA...MAI MULTE NU POT COMENTA CA-MI VINE RAU DEJA....NU TI-E RUSINE SA MAI SPUI ASA CEVA SI SA MAI CERI SI PARERI???OOOO NU..NU.NU...AM CREZUT CA AM VAZUT DESTULE DAR FEMEIA ASTA MA MINUNEAZA CU ADEVARAT....   
florentyna_ct
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:24
Un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:07
Eu cred ca l-ai inselat ptr a vedea dc este afectat de ce faci tu. Nu cred ca nu-l iubesti pt ca te agiti prea mult. Problema este la el si apoi la tine.El ca a " pus botul" la o amanta, tu ca te pretezi sa fii ce-a de-a 2 a. Am o cunostinta si este real.Isi insela neasta , a inselat-o cativa ani, apoi amanta a ramas insarcinata si a pastrat copilul.Acum s-au mutat impreuna adica el cu nevasta si primul copil si cu amanta si cel de-al 2 lea copil.
Succes ia vezi poate reusesti si tu.!!!!!!!!!!!!!!
Dc aflu ca ma inseala sotul o bat bine pe ea, dc stau sa ma gandesc o tund, iar pe el il trimit dupa ea.
mary79
Postat pe 30 Decembrie 2008 12:14
De la: mary79, la data 2008-12-30 12:14:12
Dc aflu ca ma inseala sotul o bat bine pe ea, dc stau sa ma gandesc o tund, iar pe el il trimit dupa ea.

Umorul tau e irezistibil!

Postat pe 30 Decembrie 2008 16:53
De la: florentyna_ct, la data 2008-12-07 10:24:56
De la: allyssajasmine, la data 2008-08-01 23:37:55salutare!am si eu o problema si poate ma ajuta cineva:am o relatie cu un barbat casatorit,destul de frumoasa,care tine de vreo 6 luni si incare nu e vb doare sex,ci de o prietenie foarte puternica.tinem unul la altul foarte mult,chiar daca nu o spunem si nici nu o aratam(in mod special pentru a salva aparentele),cu toate ca nu au intervenit sentimente de iubore sau dragoste,pt k eu sunt mai cerebrala si nu ma indragostescatat de repede iar eleste interzis din punctul asta de vedere.problema e ca eu l-am km inselat(improrpiu pentru ca nu am dus la bun sfarsit cu celalalt)si el a aflat si s-a cam suparat,chiar daca  zice ca e viata mea si fac ce vreau si k nu il intereseaza si ne-aa certat km urat si eu nu vb cu el iar el face pe "nu imi pasa"cu toate k nu e asa si il doare ce amfacut si faptul k nu i-am spus.stiu k sunt vinovata dar......e prea important pentu mine k sa il pierd dar mandria si orgoliul isi joaca roulu in ceea ce ne priveste pe amandoi.ce ar tb sa fac?!O DOAMNE CATA PROSTIE PE LUMEA ASTA...MAI MULTE NU POT COMENTA CA-MI VINE RAU DEJA....NU TI-E RUSINE SA MAI SPUI ASA CEVA SI SA MAI CERI SI PARERI???OOOO NU..NU.NU...AM CREZUT CA AM VAZUT DESTULE DAR FEMEIA ASTA MA MINUNEAZA CU ADEVARAT....   
Ndrusu
Postat pe 31 Decembrie 2008 04:22
Florentina tata, viata nu e neaparat alb sau negru, de multe ori mai e si gri.Asa a fost de cand exista lumea, nu de azi de ieri... Nu trebuie luata cu pietre acum Alysa, ca na! a facut dragoste cu-n om casatorit. Nu e nici prima si nici ultima. Dupa statistici, 60% dintre barbati au amante si 40% dintre femei au amanti (vorbesc despre cei casatoriti).
Si e posibil sa se iubeasca cu adevarat. Si sa nu credeti ca lui, ii e chiar indiferenta situatia in care se afla, daca cu-adevarat o iubeste, ceea ce asa se pare. Insa acum, si el isi reconsidera intreaga situatie, si dac-avea vreun gand de divort pana acum, si s-o ia pe ea, de-acum inainte s-ar putea ca sa se razgandeasca, vazand ca ea, cea noua lucreaza si ea la doua razboaie (si cu el si cu celalalt de care cum dracu, a si aflat).
Iar fata noastra, dac-o tin bracinarele si nu-i chiar lulea indragostita sa vada de altul...
Daca nu, s-o tina in continuare tot asa, pentru ca pana la urma, vine ea si ruptura dupa 2-3 ani.Fie ca ea isi gaseste pe altul, fie ca lui ii cade alta-n plasa.Deja, prima fisura s-a facut, nu stiu ce inseamna la ea ca cu al doilea n-a mers pana la capat... Normal se intelege ca nu s-a dat si hutza; Oricum in inima celui casatorit care si el isi pune aceeasi intrebare, este acum o lovitura...Dar nefiindu-i nevasta, prefera s-o lungeasca pentru ca tot n-are ce pierde...
Deobicei, plange cel care-i mai indragostit.Pentru ca fata noastra poate nu-si da seama dar e indragostita.
Iar in dragoste, castiga intotdeauna cel care fuge primul (dupa cum se spune ca ultimul venit, e cel mai castigat).
Ndrusu
Postat pe 31 Decembrie 2008 04:42
Nu inteleg de ce te-ai complicat cu un om casatorit. Banuiesc ca nu petreceti sarbatorile impreuna si nici peste noapte nu ramane cu tine, nici parintilor nu il poti prezenta, nu il poti suna mereu ca aude nevasta etc. Lasand la o parte morala, ca de asta o sa se ocupe alte persoane, incerc sa inteleg logic: tu esti tanara, libera, ai putea avea un barbat fara obligatii, care sa fie cu tine cand ai tu nevoie, nu cand se poate furisha de la nevasta de acasa, ai putea sa mergi cu el la prieteni, familie, fara rusine, fara sa te ascunzi. Mi se pare ca esti un pic naiva, si un pic cam prea indragostita, pentru ca altfel nu vad de ce te-ai consuma pentru relatia asta
Aladiah
Postat pe 31 Decembrie 2008 05:52
vreau sa spun si eu un lucru,am inteles situatia,nu in totalitate ce e drept,si de ce spun nu in totalitate,pt k si eu am o astfel de relatie,ma rog baiatul din viata mea nu e insurat,dar are prietena de 9 ani.mi-a fost f greu sa fac acest pas,m-am gandit in 15 mii de feluri inainte de a lua decizia asta.mi-am promis k o sa ma straduiesc sa nu pun suflet dar m-am indragostit imediat de el,de multe ori am remuscari,dar pur si simplu nu pot sa renunt la el.ne iubim f mult,dar suntem constienti k nu avem nici un viitor.te-ai gandit vreo clipa k tu nu il iubesti pe cel cu care esti,si k el pt tine e o obsesie,dorinta de a avea un barbat interzis?spun lucru asta pt k eu una de cand sunt cu baiatul asta nu pot sa ma mai uit dupa altii,pur si simplu nu ma mai intereseaza restul baietilor.ar trebui sa te gandesti bine si sa iti dai seama cat de mult tii la el,si dak merita sa-ti irosesti timpul.nu suntem tineri o vesnicie
kudika026577
Postat pe 1 Octombrie 2009 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
messenger-ul si intalnirile online 10 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:32
Sunt trista si foarte plictisita :( cine este din Galati? 59 De la: ankris 27 Februarie 2011 15:16
A new way to spend your free time 7 De la: bl_de 27 Octombrie 2009 13:28
LV7 Osansa pentru toti! 1 De la: cremene_angela 19 Februarie 2009 10:00
Colegi de clasa: doar prieteni sau mai mult... 17 De la: kudika_7612 23 Iunie 2012 12:41